In afwachting sportaccommodaties van nieuwe aan Nieuwe trainers Be Fair Flinke karpervangst Zaterdag van Familietournooi Be Fair afgelast Gymnastiek- demonstratie receptie WSE Wie loopt met vierdaagse Gouda mee? De Reigersburgh bewijst: ER ZIT TOEKOMST IN RUITERSPORT NeVoBo verleent nog één keer dispensatie aan Be Fair-volley loos Poldervaart puzzelt ’t best Gouwe-team ten onder Prinsenstad wisselbeker Be Fair dames winnen tournooi W addinxveense tennissers iets tekort DIA-AVOND BEJAARDEN DE ZWALUW Reigersburgh wint definitief DE SPERWER Slechte vangst kwamen weer Pagina 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 JUNI 1973 Nota WADDINXVEEN De Waddinxveense volleybalvereniging „Be Fair” heeft opnieuw dispensatie gekregen van de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) voor het spelen van wedstrijden in competitieverband in het gymnastieklokaal aan de Staringlaan. Voorzitter Evert-Jan van Beek deel de ons dit gisteravond mee. Uitslagen WADDINXVEEN Van dinsdag 12 tot en met vrijdag 15 juni wordt rond Gouda de traditionele Avondvierdaagse gehouden. Hieraan gaan ook weer de kinderen tussen 10 en 14 jaar uit Waddinxveen meedoen. Ze wor den onder geleide per bus heen en terug naar Gouda vervoerd. Vertrek elke avond om 5.30 uur stationsplein Waddinxveen. Inschrijfgeld 2,50 en reisgeld voor vier dagen 6,Inschrijving bij F. v.d. Capelle, Potgieter- straat 9 en mevrouw C. de Groot-Kleijer, Vijverlaan 34, tel. 2972. Stuivertje Programma WADDINXVEEN - Meet men de toekomst van de ruitersport in ’t Westen van het land af naar de hoeveelheid en gehalte van de deelnemers aan het ruiterconcours op Hemelvaartsdag op de manege Reigersburgh georgani seerd door de Stichting Ruiterconcours Waddinxveen dan is dat zeker een rooskleurige. Maar liefst 164 ponyruiters hadden zich aangemeld voor dit ruiterevenement, dat langzamerhand aan het uitgroeien is tot één van de belangrijkste concoursen in den lande. WADDINXVEEN De Waddinx veense gymnastiekvereniging TOOS verzorgt zaterdagmiddag 16 juni een grootse gymnastiekdemonstratie. Alle categorieën werken hieraan mee. Regionaal I I Foto: het Weekblad voor Waddinxvcen/Gijs Kooren WADDINXVEEN Hoewel de tennis club Waddinxveen al weer een paar jaar dicht tegen de tweede klas aanleunt is het er weer niet in geslaagd de laatste hindernis te nemen. Dat obstakel heette dan Leidse Hout 2, dat met een over dosis aan zelfvertrouwen het Warnaar- plantsoen betrad. Terechte naar het aan vankelijk leek, want via winst in de bei de damesenkelspelen werd Waddinxveen snel op een 20 achterstand gezet. Op vallend was hierbij het nerveuze optre den van zowel Karen Brants als Anke Koppenaal, die haar ongeslagen enkel- spelrecord moest prijsgeven. De thuis club krabbelde wat terug door Van Ewijk (in drie sets), maar via een drie sets nederlaag van invaller Bijlsma kwam de Leidse Hout toch op 13. „Ons is natuurlijk wel op het hart ge drukt,” vertelt voorzitter Evert-Jan van Beek, „dat er inderdaad dit komende seizoen een bepaalde sportaccommodatie Geruime tijd heeft „Be Fair” de angst gehad voor het volleybalseizoen 1973- 1974 niet over de vereiste accommodatie te kunnen beschikken. De NeVoBo heeft voor de tweede maal tot dispensatie wil len besluiten, omdat er in Waddinxveen hard gewerkt wordt aan de realisering van nieuwe sportaccommodaties. De ge meenteraad zou daarover volgende week donderdagavond een beslissing nemen. Ingewijden menen dat de Nederlandse Volleybal Bond na het eind september aanvangende seizoen niet langer meer bereid zal blijken te zijn dispensatie te verlenen in gevallen zoals in Waddinx veen. Het gymnastieklokaal aan de Sta- ringlaan is ongeschikt voor volleybal wedstrijden. Zeker nu het 160 leden tel lende „Be Fair” met twintig teams aan de competitie denkt deel te nemen. ringen als winnaars resp. Hank Melse op Forester New Moon, Ingrid v.d. Steen op Happy Go Lucky, Joke van Poel geest op Marja, Michiel Terberg op Horza en ex aequo, Desiree Mastwijk op Prins en Barbara Boreel op Punchy of Beechwood. Uit de Goudse omgeving vielen nog in de prijzen Corinne Ruitenburg, Monique de Wilde, Ineke v.d. Berg, Karin Baars, Petra v.d. Berg, Ronald Aries (Riegers- burgh) en Maaike v.d. Rijst en Carolien Hortensius (Goudse Hout). Omdat enkele oud-Be Fair-leden toch naar Waddinxveen waren afgereisd, on der meer Bart Kobus uit Rhenen en Han Breedijk uit Rijnsburg, werd ’s middags toch begonnen met de wedstrijd tussen twee oude Be Fair-teams uit de oprich- tingsperiode. Maar ook deze partij werd door tussenkomst van de gemeenteman gestaakt. BZC a-Gouwe b meisjes 12 Gouwe 2-VZC/Ritmeester heren 39 Gouwe-OZV pupillen meisjes 60 Gouwe b-AZC b jongens 1—5 Gouwe 6-Boskoop 2 heren 42 Gouwe 1-AZU 1 dames 03 GZC a-Gouwe a jongens 130 OZV 2-Gouwe 4 heren 3—1 Uitslagen Utrechtse polodagen: Gouwe 1-Katwijk 1 heren 31 Gouwe 1-Njord 1 heren 52 Gouwe 1-DWR 1 heren 50 WADDINXVEEN Volgende week donderdagavond om acht uur zal in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum door de Waddinxveense leraar Hans Geel een voordracht met dia’s worden gehouden over de geschiedenis van het Joodse volk van Abraham tot heden. Zijn voordracht draagt de titel „Gij zult mij tot een volk zijn”. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt een gulden. Gebr. Anders 1 5 25; Th. Colla 2 16; C. van Eek 3 9 14 17 18 21 23 27; J. de Haan 4 13 19 22 30; D. Boere 6 8 24 26 29; W. Slagboom 7 12; Troost-Tamerus 10 11 15 20 28. WADDINXVEEN De Waddinxveen se postduivenvereniging „De Sperwer” heeft deelgenomen aan een vlucht van Noyon. Afstand 297 kilometer. De eer ste duif kwam aan om 8.53.26 uur, de laatste om 9.11.06 uur; gelost was er om 5.45 uur met matige zuiden wind. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1579.22 meter per minuut en die van de laatste 1444.82 meter per minuut. In concours waren 253 duiven. Uitslag: Gebr. van Kempen 1 10 42 48 53 55 61; P. Bonefaas 2; W. Heuvelman 3 8 62; M. Twigt 4; J. C. Koren 5 19 21 23 25; T. H. Twigt en Zn 6 14 16 31 35; J. Versloot 7 40 63; N. van Vliet 9 46 57 59; W. Breedijk 11; P. Vink en Zn 12 18; Gebr. Metselaar 13 32 36 38 41 43 47 52 54; H. van Dijk 15; C. Hofman en Zn 17 26; C. Toor en Zn 20 58; F. Rip 22 29; B. Vermeulen 24 50; T. den Ouden 27 37 44; de Kok-Bijmans 28; Jac. de Wit 30; H. van Haren 33 34; P. de Heer 39; A. Rietveld 45 51; D. Heeren 49; P. Metselaar 56 60. De selectieproef voor uitzending naar Denemarken bracht de oude rivalen Josephien Kammeraat (Reigersburgh) en Anne Marie Keyzer tegen elkaar, waar bij de laatste met haar, onmiddels be roemde, Sinton the Poacher aan het langste eind trok. Roland del Monte met Peer Gynt was goede derde. Hoezeer deze kemphanen aan elkaar gewaagd waren bleek in de proef voor M/Z rui ters, waarin stuivertje gewisseld was met Josephien op de eerste en Anne Marie op de tweede plaats. letje (Goudse Hout) van Breukelen legde beslag op de derde plaats. In de prijzen deelden nog mee Ron Wissink op Claudia, Hanneke v.d. Broek op Harold en Joke den Os met Warren Graham. Het springen in de klasse L werd een overwinning voor Elyse Rijken op Atle terwijl Barbara Boreel (Reigersburgh) met Punchy de tweede plaats wist te ver overen. In de Goudse omgeving bleven WADDINXVEEN - Het damesjunioren- team, volgend jaar haast helemaal sa mengesteld uit promotieklasse-speelsters, won afgelopen zaterdag in Rotterdam het Gerard de Lange-toernooi. De meisjes speelden grandioos en werden ook weer gemakkelijk eerste in hun pou le. De finale werd een spektakelstuk. Be Fair stond met 1411 voor, maar ver loor de le set toch nog met 14—16. De 2e set leek uit te gaan naar een verne derende nederlaag voor de meisjes. Be Fair kwam zelfs achter met 410. Door een schitterende sprint wonnen de meis jes toch nog met 1512 en werden zo eerste daar een beter puntengemiddelde was bereikt. Wèl door ging het gezellig samenzijn na afloop, waarbij de Waddinxveense Mam ma’s Rocelli Boys vor de vrolijke noot zorgden. Tijdens deze geanimeerde in stuif werden M. Monster en A. van Zanten onderscheiden met de gouden Be Fair-speld voor al het werk wat zij in twintig jaar voor de Waddinxveense voetbalclub hebben gedaan. Het ligt in de bedoeling van Be Fair om de wed- sterijd de „oude glorie” op een ander tijdstip te herhalen. WADDINXVEEN De eerste dag was het pas begonnen visseizoen lever de voor deze twee liefhebbers een flinke vangst op. De heer Th. van Bueren (1) en de heer G. M. van Eijk vingen in de Vaars loot in Boskoop twee boerenkarpers. De zwaarste woog 15'/2 pond en het kostte twintig minuten om hem binnen te halen. De tweede van 11'/2 pond was in tien minuten verschalkt. Na het statieportret zijn de karpers weer terugge bracht in hun element. WADDINXVEEN De Waddinxveen se postduivenvereniging De Zwaluw heeft deelgenomen aan een wedstrijd uit St. Ghislain. De afstand bedroeg 187 kilometer. Er waren 118 duiven in con cours. Er werd gelost om 14.40 uur. Aan komst eerste duif 17.03.29 (snelheid 1329.13 meter per minuut), aankomst laatste duif 17.16.28 (snelheid 1189.08 meter per minuut). vrijdag 8 juni te Oudewater: OZV- Gouwe pupillen jongens; idem OZV 4- Gouwe 6 heren; dinsdag 12 juni te Waddinxveen: Gouwe 2-AZPC 3 heren; idem de Zijl/LGB 5-Gouwe 5 heren; idem Gouwe 1-die Haghe 1 dames; idem Gouwe-GZC pupillen meisjes; idem Gouwe b-de Zijl/LGB b jongens; Gou we a-Boskoop a meisjes; donderdag 14 juni te Lisse: Lisse 1-Gouwe 4 heren; idem te Waddinxveen: Gouwe b-Alke- made 1 heren. De prijs voor de beste all-round pres tatie in de L-klasse ging naar Barbara Boreel, terwijl de NPC-wisselbeker werd gewonnen door Josephien Kammeraat. De laatste kwam bij haar laatste sprong zo ongelukkig ten val, dat ze haar elle boog beschadigde en voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. WADDINXVEEN De Be Fair-familiedag ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan is letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Wel werd zaterdagochtend omstreeks half tien onder miserabele omstandigheden nog begonnen met het straten- toernooi, maar na twee wedstrijdjes werd gestopt en het toernooi waaraan veel voor bereidend werk vooraf was gegaan af gelast. zal worden neergezet. De NeVoBo laat natuurlijk niet met zich sollen.” Zijn volleybalvereniging richtte zich in 1972 al tot het gemeentebestuur met het ver zoek de mogelijkheden te bekijken tot het oprichten van een gymnastieklokaal met vergrote afmetingen om de beoefe ning van het volleybalspel en in het bij zonder de wedstrijdbehoefte in compe titieverband voor de toekomst veilig te stellen. Daaruit is uiteindelijk de door de „Studiegroep Sportaccommodaties Terecht press de voorzitter van het ray on West van de Nederlandse Ponyclub, het bestuur en met name de heer Deren dorp (secretaris) voor de welhaast vlek keloze organisatie. Wel vroeg de heer Derendorp zich af, hoe de toenemende stroom aanmeldingen in de toekomst verwerkt moest worden en of men niet gedwongen zou worden tot een opdeling in regionale tournooien of gescheiden spring- en dressuurwedstrijden. De dressuurproef in de klasse B werd in een tweetal ringen verreden, waarin de respectieve winnaars waren: Bianca Au bert op Bimbo en Goudse Mieke de Knegt ex aequo met zusje Jetje op Gwenny. Het Goudse element was hier toch goed vertegenwoordigd met Lucy de Gelder, Mariette Elsborg, Timmy Ruitenburg, Merle Brands, Mary Ann de Jong van manege Reigersburgh en Clau dette Verschut, Karin Knoester, Edward Schipper en Jeanette Hoogendoom van de Goudse Hout. In de klasse L presenteerde zich in 5 Waddinxveen” uitgebrachte „Nota Zaal- sportaccommodatie Waddinxveen” waarover de gemeenteraad volgende week donderdagavond zal gaan spreken het resultaat van. WADDINXVEEN De manege Rei gersburgh heeft definitief de Prinsen- stad-wisselbeker gewonnen. De Waddinx- veners wonnen voor de derde maal in Delft, dit keer met een totaal van 135 punten voor Prinsenstad dat 85 punten vergaarde. Aanvankelijk was Reigers burgh aangewezen om het concours te organiseren, maar door het slechte weer werd uitgeweken naar Delft. Er werd in twee klassen gereden. In beide zegevier de manege Reigersburgh. verder nog prijzen voor Ketty van As (Goudse Hout), Ronald Ariës, Petra v.d. Berg, Gaby Vermeer, Inge Dessing (Rei- gersburg) en Wim Reparon (Eureka). Met M/Z springen tenslotte werd ge wonnen door Marjon Rijken op Micha el. In Gouda vielen hier de derde, vijfde en zesde plaats voor resp. Jacquelien van Hemerik, letje van Breukelen en Ron Wissink. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag, wij hebben u het al eerder gemeld, is er de jubileumreceptie van de Waddinx veense Sportvereniging „Excelsior” (WSE). De receptie wordt van drie tot vijf uur gehouden in het clubgebouw aan de Sniepweg. Leden, donateurs en be langstellenden zijn dezelfde middag wel kom van vijf tot zes uur. Eerste Pink sterdag wordt er ’s morgens om tien uur in de St. Victorkerk een mis aan de jubilerende voetbalvereniging opgedra gen. Tweede Pinksterdag speelt om drie uur WSE A tegen Lisse A en speelt om zeven .uur WSE 1 tegen het Goudse KNVB-elftal. Dit alles ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum. WADDINXVEEN Roel Pas- schier (35) uit Capelle aan den IJssel en Ton Epping (bijna 32) uit Woerden zijn met ingang van het nieuwe volleybalseizoen de nieuwe trainers van de Waddinx veense volleybalvereniging „Be Fair”. Gymnastiekleraar Pas- schier gaat bij „Be Fair” de A en B teams trainen, graficus Epping gaat het eerste en tweede team van de derde divisieclub trainen en coachen. Bert Hartkamp is door het bestuur aangetrokken om in het bijzonder iets aan con ditietraining te gaan doen. Roel Passchier volgt K. Feijen uit Delft op, terwijl Ton Epping in de plaats komt van D. Duurkoop uit Woerden. Met de nieuwe trai ner is een jaarcontract overeen gekomen. De demonstratie zal worden voorafge gaan door een mars door alle leden van TOOS. De sportterreinen in het War- naarplantsoen zijn daarvoor het begin- en het eindpunt. Uiteraard zal een en ander muzikaal worden ondersteund door „Concordia”, „Cormula’s” en „Voorwaarts”. WADDINXVEEN Een slecht gehu meurd Gouwe-team ging op de Eurocup- avond in Rotterdam met 43 ten onder tegen ZPB. Slecht gehumeurd omdat de ploeg uit Barendrecht op geen enkel Gouwe-voorstel was ingegaan om deze wedstrijd op een andere avond te spelen. Met een tv-toestel aan de rand van het bassin speelde het Waddinxveense zeven tal ongeïnspireerd tegen ZPB, dat juist erg graag revanche wilde voor de 162 nederlaag. Na een doelpuntloze, gelijkopgaande eerste periode, keek De Gouwe halver wege de wedstrijd tegen een 20 achter stand aan tegen de graag schietende Ba- rendrechters. Het werd zelfs 30 voor dat De Gouwe iets terug ging doen. Henny van de Bosch met een man meer en Dick Russner met een drukbal zorg den voor 32. Eef Overdam scoorde in het laatste partje uit een doelworsteling zelfs de gelijkmaker, maar via een nu merieke meerderheid trok ZPB toch nog aan het langste eind. Waddinxveen verbaasde hierop vriend en vijand door in beide dubbels tserk terug te komen. Zowel het duo Van Raay-Van Ewijk als ook de combinatie Anke Kop- penaal-Nicolette van Ewijk trok in twee sets aan het langste eind. De beide ge mengd dubbels moesten toen de beslis sing brengen. Het echtpaar Van Ewijk ging ondanks een 52 voorsprong in de eerste set in straight sets (75, 63) ten onder, waarna de ene set, die de Leide- naren nog nodig hadden van het duo Anke Koppenaal-Van Raay afgesnoept werd. De eerste set was voor de Wad- dinxveners (6—4) waarna de Leidse mixed onder hoogspanning toch nog de 53 winst en daarmee de toch wel ver diende promotie binenhaalde. Op het TOOS-programma staan: 1Sam ba Samba (meisjes 7-8 jr), 2. Bloemen (kleuters), 3. Met z’n allen (jongens 7-11 jr), 4. Persoonlijke vrije oefening (leden kernploeg), 5. Kastspringen (meisjes 12- 16 jr), 6. Oefening kringwedstrijden (meisjes 11 jaar), 7. Minitrampoline- springen (jongens 12 en 16 jr. heren), 8. Lintoefening (meisjes 9-10 jr), 9. Per soonlijke vrije oefening (leden kern ploeg), 10. Lange-matspringen (leden kernploeg), 11Popcorn (meisjes en da mes). WADDINXVEEN De uitslag van de nachtpuzzelrit, die in de nacht van woensdag op donderdag vorige week door de „Gouwe-Rijders” werd georga niseerd, is: 1. A. Poldervaart (Oegst- geest) 17 strafpunten, 2. A. Pont (Alphen а. d. Rijn) 74, 3. J. C. Winkel (Moor drecht) 100, 4. D. A. Spek (Nieuwveen) 108, 5. J. Verschoor (Moerkapelle) 114, N. C. Plomp (Hellevoetsluis) 137, 7. G. Oudijk (Waddinxveen) 155, 8. mevr. Jelluma (Woerden 159, 9. W. Knijnen- burg (Vlaardingen) 169, 10. A. Boon- stoppel (Waddinxveen) 173 strafpunten. De poedelprijs voor de laagst geklasseer de deelnemer was voor A. Verheul te Benthuizen met 765 strafpunten. Naar aanleiding van het aandringen van het districtsbestuur Zuid-Holland is de 3e divisie volledig regionaal geworden. De verre afstanden die het afgelopen jaar overbrugd moesten worden zijn nu voorbij. Nu zullen het le dames en le herenteam het een stuk gemakkelijker krijgen en er zullen nu ook prachtige streekduels te zien zijn. De nieuwe indeling is als volgt: 3e divi sie G dames: Lekkerkerk (Lekkerkerk), Gerard de Lange II (Rotterdam), DOS (Den Haag), Tonegido (Voorburg), Juli ana (Schiedam), Be Fair (Waddinxveen), SAS ’70 (Uithoorn), Leyton AC II (Lei den), Ovra (Haarlem), Alliance ’22 (Haar lem), Hage ’68 III (Den Haag), Hage ’68 IV (Den Haag). 3 divisie G heren: Thor (Bergambacht), DOS (Schoonhoven), Advendo (Den Haag), SVC (Den Haag), Asbiton II (Rotterdam), Be Fair (Waddinxveen), CW (Capelle a.d. IJssel), Juliana (Schiedam), Radius II (Gouda), Alliance ’22 (Haarlem), SAS ’70 (Uithoorn), Mar- tinus H (Amstelveen). In de promotieklasse dames is ook een nieuwe indeling: Gemini-Kangeroes I (Leiden), Gemini-Kangeroes II (Leiden), De Valken (Valkenburg), Dosko (Stol wijk), Zovoc (Zoetermeer), Olympia (Gouda), Skania (Delft), MSV (Noord- wijk), Be Fair II (Waddinxveen), Jupiter (Oudewater), AV ’40 (Delft), DOS (Schoonhoven). WADDINXVEEN Van de 24 con coursvissers van de hengelsportvereni- ging Waddinxveen (met inbegrip van vier jeugdleden) vingen slechts twee deelnemers samen zeven vissen. In groep A ging de prijs naar W. Hoogerdijk Sr., die vijf vissen ving en 43 punten behaal de; in groep B was J. Hofman winnaar met twee vissen en 18 punten. Door de slechte vangst en het dito slechte weer heeft dit kasconcours een vervolg en wel op woensdag 6 juni aan vang 18.30 uur. Er wordt dan gevist in de Gouwe aan de Zuidkade. Zoals reeds eerder werd vermeld zal op woensdagavond 13 juni om 18.30 uur een prijzenconcours voor de jeugd worden gehouden. Deelname hieraan is gratis. De jeugdleden van H en W kunnen zich opgeven bij fa. J. Hogendoom vóór za terdag 9 juni aanstaande.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 2