ons Zó wordt overdekt zwembad SMERIG GAT GAAT DICHT Raadsleden Opleiding bouwvakkers niet in Waddinxveen? gaat Seizoenabonnementen worden niet ingevoerd Duik in nieuw overdekt zwembad vergaderen vanavond gemiddeld f 1,40 kosten Kerkgangers moeten auto ergens anders neerzetten Auto en „versnipperaar” verrijken openbare werken Dit zijn de tarieven van overdekt zwembad worden verwacht Huren waren drie gulden 75.000 bezoekers BIJ WOONWAGENKAMP ONDERWEG GRONDAANKOOP ’TV FORMALITEIT te MET DE AANKOOP ERVAN IS BIJNA f 91.000,- GEMOEID WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 14 JUNI 1973 Pagina 9 Parkeren rond Betbelkerk beperkt Het woonwagenkamp met smerig gat aan de Onderweg. Tariefstelsel Duurder Tunnel WADDINXVEEN Kiezen voor het openbaar vervoer om tot een op lossing van het immense vraagstuk van het verkeersprobleem te komen, welke keus door het Waddinxveense gemeentebestuur ter gelegenheid van de opening van het station Waddinxveen-Noord werd verdedigd, bete kent natuurlijk ook de autobussen van NV Verenigd Streekvervoer West- nederland bij het uitvoeren van hun lijndiensten geen strobreed in de weg mag worden gelegd. WADDINXVEEN Voor het in oktober in gebruik te nemen over dekte zwembad in het sportpark "De Sniep” zullen als het aan het Wad dinxveense college van Burgemeester en Wethouders ligt geen seizoenabon nementen worden ingevoerd. Er zouden aan een dergelijk abonnementen stelsel in dit geval te veel nadelen kleven. Bovendien zou de expoitatie van het overdekte bad er wat moeilijker door te komen liggen. Om toch tegemoet te kunnen ko men aan mogelijke verlangens op dit punt zou naast een 10-baden- kaart een 20 badenkaart kunnen worden ingevoerd. Overigens, zo blijkt uit een vanavond door de Waddinxveense gemeenteraad te behandelen voorstel tot exploitatie van het overdekte bad, zijn in ons land de overdekte zwembaden waar wel seizoenabonnementen worden verkocht met een kaars te zoeken. Dat komt omdat er een duidelijk verschil in gebruik is tussen een overdekt zwembad en een open luchtzwembad. WADDINXVEEN Dit zijn de tarieven van het in het najaar te ope nen overdekte zwembad in het sportpark ”De Sniep”, waarvan het Wad dinxveense college van Burgemeester en Wethouders hoopt dat ze door de gemeenteraad zullen worden aanvaard: Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren De DAF vrachtauto is bijna elf mille Dat het zwemmen in het overdekte bad in het algemeen duurder zal zijn dan in het openluchtbad is een duidelijke zaak. Omdat het tarief voor een enkel-bad voor kinderen in het openluchtzwembad te laag is, is dit tarief voor het over dekte zwembad alvast maar ’’aangepast”. ook gelden voor de naar de tunnel lei dende weggedeelten van de Staringlaan. woonwagens en een zich zichtbaar uit breidende handel in schroot, toch te ma ken. WADDINXVEEN - De gemeen teraad komt vanavond om acht uur weer in de raadzaal van het gemeentehuis in openbare verga dering bijeen voor de afhande ling van de volgende agenda: WADDINXVEEN Geruime tijd heb ben de bewoners van huizen aan Wil genhorst, Heggewinde, Lindengaarde en Peppelhorst te weinig huur betaald. De woningbouwvereniging ’’Waddinxveen”, van wie die betreffende 128 huizen zijn, is inmiddels druk bezig met het incas seren van navorderingen. 1,25 1,85 10,— 16,— 18,50 29,— gen de voordelen (vlotte doorstroming van de bezoekers en beperking van het renteverlies door vooruitbetaling) op wegen. WADDINXVEEN Een smerig, twee meter diep en vier meter groot, gat bij het woonwagenkamp aan de Onderweg zal eindelijk worden gedicht. Er zal een controleput van worden gemaakt. Het gat, waarin zichtbaar drie duikers bij el kaar komen, is een gevaar voor spelen de kinderen, een obstakel voor het langs komende verkeer en een verzamelplaats van ongedierte (ratten). heden die de dienst openbare werken en bedrijven zal heeft te verrichten. Omdat de spoorwegtunnel een onder doorgang heeft van 2.40 meter en dus niet voor vrachtwagens is geschikt dient deze tunnel gesloten te worden ver klaard voor voertuigen die, met inbe grip van de lading, een hoogte van 2.20 meter te boven gaan. Het verbod zal 40,— 50,— geen betaling per les 1,50 per uur 50, per uur 75, tieve bezwaren met zich, waarbij het voordeel van het renteverlies volledig teniet gaat en de administratiekosten hoger worden. Een en ander zou eni germate kunnen worden ondervangen door de invoering van vier-maandelijk- se abonnementen, zoals dat door het college van Burgemeester en Wethou ders in één van de twee tariefstelsels is uitgewerkt. Niettemin blijven B. en W. van mening dat de nadelen niet te- De snoeihoutversnipperaar wordt door dezelfde dienst voor de plantsoenen dienst onmisbaar geacht in verband met het elk jaar toenemende plantsoenen areaal, in het bijzonder het oppervlak van het bosplantsoen. Daarom willen de mensen van de plantsoenendienst al voor het najaar de beschikking hebben over deze snoeihoutversnipperaar, zo- WADDINXVEEN Er lijken moeilijkheden te zijn ontstaan rond het neerzetten van een opleidingscentrum voor bouwvakarbeiders aan de Staringlaan. Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland hebben namelijk hun beslissing verdaagd over de in februari genomen besluiten van de Waddinxveense gemeenteraad de stichting ’’Fonds ten behoeve van de Opleiding in het Bouwbedrijf” 14.000 vierkante meter grond tegen 55,per vierkante meter (exclusief btw) te verkopen en recht op optie op 13.000 vierkante meter te verlenen. Burgemeester en Wethouders verzoeken de vanavond vergaderende gemeenteraad de na drie maanden verstreken optietermijn met drie maanden te verlengen in de hoop dat het opleidingscentrum toch nog in Waddinxveen zal worden gebouwd. Om de exploitatie van het 1,4 miljoen gulden kostende overdekte zwembad ge zond te houden is het volgens B. en W. niet gewenst over te gaan tot de invoe ring van seizoenabonnementen. Het col lege bewijst dit aan de hand van een tweetal uitgewerkte tariefstelsels. In het een is uitgegaan van een systeem zon der abonnementen (maar wel met een 10-baden en een 20-badenkaart), in het ander is rekening gehouden met de in voering van vier maandelijkse abonne menten. ervan uitgaande dat het over dekte bad seizoen acht maanden ge opend is. Nadelen van het seizoenabonnementen- stelsel zouden volgens het college zon der meer zijn de vrij hoge bedragen, die door de bezoekers bij vooruitbetaling dienen te worden voldaan, het feit dat de abonnementhouders steeds in het bad zullen moeten worden toegelaten - ook als er een te grote toeloop is - en de omstandigheid dat in de prijs van een leskaart geen entreegeld meer be grepen kan zijn, zodat dan steeds twee handelingen moeten gebeuren. Het vooruitbetalen van die vrij hoge bedragen het gaat om 50,- (beneden 16 jaar) en 75,- (boven 16 jaar) - zou volgens B. en W. ondervangen kunnen worden door tot de invoering van maandabonnementen te besluiten. Deze abonnementsoort brengt echter weer verschillende praktische en administra- gesteld. B. en W. rekenen voor dat er in het eerste seizoen 253.030,kan binnenkomen. Dat is tien mille meer, dan de exploitatiekosten voor het over dekte zwembad, die door de dienst o- penbare werken en bedrijven op basis van 1973 worden geraamd op 243.500-. De kapitaallasten worden - uitgaande van een investering van 1,4 miljoen gulden - door deze dienst geraamd op rond 152.000,-. Een bezoekersaantal van 75.000 tegen een gemiddelde van 1,40 brengt 105.000,- in het laatje. Een belangrijke bron van inkomsten is ook het schoolzwemmen. Uitgaande van 24,5 uur schoolzwemlessen per week, waaraan in totaal 49 klassen deelnemen met gemiddeld 35 leerlingen gedurende 28 weken a 1,50 leert dat dan gere kend mag worden op 72.030,-. Via zwemlessen 45.000,-), huur vereni gingen (f 30.000,-) en reclames 1.000-) komt dan ook nog een behoorlijk be drag binnen. Ten aanzien van de raming wegens op brengst schoolzwemmen kan worden verwacht, dat ongeveer vijftig procent van de kosten ten laste van de Christe lijke Huishoudschool, de MAVO en de HAVO-schooi zullen komen. De reste rende kosten zijn voor het basisonder wijs en worden slechts administratief overgeboekt. B. en W. herhalen in hun voorstel, dat indien de gemeenteraad besluit tot invoering van het seizoen- abonnementenstelsel niet het gemiddel de van het in de exploitatie genoemde tarief van 1,40 per bad zal worden gehaald. Uiteraard zullen in het vol gende seizoen de tarieven nog kunnen worden aangepast aan de in de prak tijk opgedane ervaring. duurder dan voor dit jaar kon worden begroot. Men wist dat de DAF 1967 met kipper en kraan zou moeten wor den vervangen en dacht met 55.000,- op de begroting daarvoor te reserve ren klaar te zijn. Dat is niet juist ge bleken en daarom zal de gemeenteraad een aanvullend krediet van 10.941,20 beschikbaar moeten stellen om de aan schaf mogelijk te maken. De DAF vrachtauto is nodig voor de werkzaam- dat het snoeihout niet meer behoeft te worden verzameld, gebundeld en afge voerd, het te versnipperde hout op een voudige wijze weer in de plantsoenen dienstbaar kan worden gemaakt (hu- musvorming, wandelpaden in het sport park ”De Sniep” zouden ermee kun nen worden aangelegd), terwijl de „ver snipperaar” overal in de gemeente is te gebruiken. Kortom: de snoeihout versnipperaar is arbeidsbesparend en bevordert het milieu. Een en ander is een gevolg van het feit dat de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening nu definitief de stichtingskosten van deze 128 woning wetwoningen in Groenswaard 2 heeft vastgesteld. Dat betekent onder meer dat de gemeenteraad vanavond de grond- en bouwvoorschotten en dergelijke van des tijds dient te herzien. Ten aanzien van de huren heeft de definitieve vaststel ling van de huren tot gevolg dat deze met terugwerkende kracht op 1 april 1972 met gemiddeld drie gulden omhoog zijn gegaan. Omdat de studiecommissie voor de bouw, inrichting en exploitatie van zweminrichtingen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) ad viseert om bij een raming van het aan tal bezoekers (bij vrij zwemmen) als uitgangspunt te aanvaarden, dat elke in woner ongeveer vijf a zes keer per jaar een overdekt zwembad bezoekt en we tende dat deze frequentie in het westen van ons land hoger ligt zou op een be zoekersaantal van 75.000 mogen wor den gerekend gedurende acht maanden. De tarieven zijn hiervan uitgaande op- Het college van Burgemeester en Wet houders vraagt de vanavond vergade rende gemeenteraad voor het maken van die controleput in de grenssloot van het woonwagenkamp 4640,be schikbaar te stellen. Het bestuur van de Zuidplaspolder in Schieland is niet bereid financieel mee te helpen een ein de te maken aan deze gevaarlijke toe stand. B. en W. hadden het polderbe stuur benaderd, omdat de perceelsgren- zen in het midden van de samenkomen de sloten zijn gelegen en zowel de On derweg als de Zesde Tochtweg in eigen dom, beheer en onderhoud van dit be stuur zijn. Het maken van een controle put ziet het polderbestuur als een voor ziening die nu eenmaal nauw samen hangt met een vestiging als die van een woonwagenkamp en acht zich om die reden dan ook niet genoodzaakt in de kosten bij te dragen. B. en W. dachten aan de helft. Dit standpunt van het pol derbestuur heeft het college er gelukkig niet van weerhouden de controleput bij het woonwagenkamp, met een handvol WADDINXVEEN Het toegangspad naar de aan de oostzijde van het station Waddinxveen-Noord gelegen rijwielstal ling ligt er al, maar het gemeentebe stuur van Waddinxveen dient het daar voor benodigde stukje grond nog voor 7.500,- van het bestuur van de Chris telijke Woningbouwvereniging ”Ons Begin” aan te kopen. De vanavond ver gaderende gemeenteraad wordt voor gesteld de koop van die 250 vierkante meter grond te bekrachtigen. De minis ter heeft laten weten geen bezwaar te hebben tegen de overdracht van dit stukje grond dat behoort tot het com plex van 94 woningwetwoningen aan de Tesselschadelaan. Vanzelfsprekend had het gemeentebestuur zich er al van verzekerd dat de woningbouwvereni ging eveneens met de verkoop zou kunnen instemmen, vandaar dat het toegangspad en een voetbrug over de bestaande spoorsloot is aangelegd en er een druk gebruik van kan worden gemaakt. In verband met het gereedkomen van het station Waddinxveen-Noord is het eindpunt van de lijndienst Waddinxveen -Rotterdam van Westnederland van de Luifelbaan (Brederolaan) verplaatst naar de verbindingsweg tussen de Sta ringlaan en de Bilderdijklaan, achter de hervormde Bethelkerk. Daar dit weg gedeelte zes meter breed is dient in ver band met de draaicirkel van de auto bussen het parkeren langs de westzijde van dit verbindingsstraatje te worden voorkomen, aldus B. en W. in hun voorstel. Het parkeren aan de oostzijde wordt belet door de aanwezigheid van de bushalte. Op deze wijziging in de parkeermogelijkheden zullen de lidma ten van de Centrale Hervormde Ge meente deze week in hun kerkblad wor den geattendeerd. Evenals op het feit dat voor de noordzijde van de Bilder dijklaan een parkeerverbod zal worden ingesteld. Het is namelijk zo dat de bussen om de eindhalte te kunnen be reiken rijden via de Bilderdijklaan; zij vertrekken van de Staringlaan. Door de geringe wegbreedte van de Bilderdijk laan wordt de busdienst gehinderd als op deze weg tweezijdig wordt gepar keerd, hetgeen vooral tijdens kerk diensten het geval is. Volgens het col lege van B. en W. zijn in de directe omgeving voldoende parkeerplaatsen aanwezig, zodat de instelling van een parkeerverbod voor de noordzijde van de Bilderdijklaan nauwelijks op bezwa ren kan stuiten. Vandaar dat het college van Burge meester en Wethouders de vanavond vergaderende gemeenteraad voorstelt door een aantal verkeersmaatregelen de voor het openbaar vervoer opleverende hinder van het parkeren rond de her vormde Bethelkerk te beperken. Ook worden verkeersmaatregelen voorgesteld in verband met de spoorwegtunnel, waarvan alleen voetgangers, wielrijders en personenauto’s gebruik kunnen ma ken. Verwacht wordt dat van het nieuwe overdekte zwembad aan de Sniepweg, dat gesloten zal zijn in de maanden mei tot en met augustus, 75.000 men sen gedurende acht maanden gebruik zullen maken. Van het gemeentelijk openluchtzwembad maakten - ter ver gelijking - in 1972 253.217 mensen ge bruik, waarin zijn begrepen 18.502 schoolzwemmers en 7.015 toeschouwers. Enkel bad voor personen boven 16 jaar Enkel bad voor personen van 16 jaar en ouder 10-Badenkaart voor personen beneden 16 jaar 10-Badenkaart voor personen van 16 jaar en ouder 20-Badenkaart voor personen beneden 16 jaar 20-Badenkaart voor personen van 16 jaar en ouder Leskaart (inclusief entree) per 20 lessen voor: Personen beneden 16 jaar Personen van 16 jaar en ouder Bezoekers Schoolzwemmen Huur plaatselijke verenigingen Huur door overige verenigingen WADDINXVEEN Met de bouw van het door het Wad dinxveense architectenbureau Stuurman BV ontworpen en door hoofdaannemer BV Bouw- en Aannemingsmaatschappij A. J. van der Heyden te Woerden voor 1,4 miljoen gulden te bouwen overdekt zwembad in het sport park ”De Sniep” is op 15 au gustus 1972 gestart. Het complex is bijna 45 meter lang en heeft een frontbreedte van bijna 26 meter. De zwemzaal heeft een oppervlakte van 21 x 31 meter. De hoogte tot het plafond be draagt vier en een halve meter. Het bassin is 15 x 25 meter en heeft een diepte die varieert van 1.80 meter tot 2,00 meter. De be weegbare bodem is instelbaar van 0.60 meter tot 1.80 meter. Er zijn in het overdekte bad voorts aan wezig: 24 kleedcabines, 2 gezins- cabines, een cabine voor gehandi capten, 8 toiletten, een EHBO- post, personeelsruimte, berging een hal, een kassa, twee kleed ruimten en een doorloopdouche. WADDINXVEEN Een DAF vracht auto met kipper en los- en laadkraan van 65.941,20 en een snoeihoutver snipperaar van 24,750,-. Met deze aanwinsten kan de dienst openbare wer ken en bedrijven verrijkt worden in dien de avond vergaderende gemeente raad instemt met de door het college van Burgemeester en Wethouders voor gestelde aanschaf hiervan. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 12 april 1973 Mededelingen en ingekomen stukken Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het maken van een controleput in de grenssloot van het woonwagen kamp aan de Onderweg Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlij ke stand Voorstel tot exploitatie over dekt zwembad Voorstel tot herziening van grond- en bouwvoorschotten c.a. voor woningwetwoningen (1) Voorstel tot herziening van grond- en bouwvoorschotten c.a. voor woningwetwoningen (2) Voorstel tot ontslag en benoe ming van een lid van de com missie van bestuur voor de sa menwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum Voorstel tot wijziging van hu ren van gemeentewoningen Voorstel tot aankoop van een strookje grond ten behoeve van de halteplaats ’’Waddinxveen- Noord” Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond in het bestem mingsplan Groenswaard 3 ten be hoeve van de oprichting van een transformatorstation. B Voorstel tot oninbaarverkla- ring van diverse vorderingen Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van een snoeihout versnipperaar Voorstel tot aankoop van et sen van De Nesse Voorstel tot het benoemen van een hoofd aan de Leon van Gelderschool Voorstel tot intrekking van de tiende wijziging Bezoldigings- verordening Voorstel tot voorlopige vast stelling van de rekening 1970 van de dienst van openbare wer ken Voorstel tot voorlopige vast stelling van de rekening 1970 van het gemeentelijk grondbedrijf Begrotingswijzigingen Rondvraag

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 9