de hefbrug Rondom voor Tig Einde aan maanden onzekerheid Ds. Flink krijgt assistentie avond mavo 4 WILLENU I ”Er is heel wat aan de hand in Nederland” M.A. Ruissen (54) benoemd tot nieuwe politiechef WADDINXVEEN Opperwacht meester M. A. Ruissen (54) van de groep Waddinxveen van de rijks politie is met ingang van zondag 1 juli benoemd tot groepscomman dant van het plaatselijk politiekorps. Hij zal vrijdag 6 juli in het gemeen tehuis van Moerkapelle, waar het politiekorps tot de groep Waddinx veen behoort, worden geïnstalleerd. Kledingdief (22) op heterdaad bij Verbakel betrapt WADDINXVEEN „Konden jullie niet wat meer opschieten, ik zit al uren te wachten.” Met deze woorden verwelkomde de 22-jarige koopman J- W. F. P. uit Voorburg de politie, die in de nacht van zondag op maan dag in het pand van Verbakel BV aan de Zuidkade op zoek was gegaan naar één of meer inbrekers. De Voorburger wachtte, toen hij in de gaten had gekregen dat hij was ontdekt, alles gelaten af in het kantoor van de directie. Expansie bij DeSpaarbank EEN BOEKENBON studiecentrum gouda is ALTIJD „JESUS CHRIST SUPERSTAR’’ HOOGTEPUNT Muziekschoolleerlingen concert goed voor de dag WADDINXVEEN Zaterdag avond gaf de Streekmuziekschool Waddinxveen haar tweede concert van dit seizoen. Aan dit concert, ge geven in een goed bezette Ontmoe- tingskerk, werd medewerking ver leend door het harmonieorkest Au rora uit het Noordbrabantse Don gen, onder leiding van Joop Veen- stra. HET BEGINT TUSSEN VIERDE EN VIJFDE TEEN deze we van de week BURGEMEESTER HOUDT LEZING VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 21 JUNI 1973 Pagina 5 Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Leerlingen van de muziekschool. Kleermaker WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN -- westhaven 31-32 telefoon 01820 -17861 Speelgroep Opperwachtmeester M. A. Ruissen Oplettendheid (Advertentie) onderzoekingen Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren Met het op heterdaad betrappen van de- koopman bij een poging kleding mee nemen heeft de rijkspolitie van Wad- ünxveen een goede slag geslagen. De gearresteerde is een bekende van de po litie. Overigens werd Verbakel BV ook ''orige week al bezocht door inbrekers, lij kwamen binnen door het openbreken 'in een kelderdeur en namen twee rek- »n met zestig tot zeventig suède jasjes lee. De waarde van deze kleding be- iroeg ongeveer 20.000,-. Er komt een akute vorm van deze huidziekte voor, die met zoveel pijn en last gepaard gaat, dat de pa tiënt zijn gewone werk zaamheden niet kan ver richten. Daarnaast wordt de laatste jaren ook her haaldelijk een meer lang- het dragen aansluitende Na de pauze werd geopend door Aurora met een selectie uit „Hair”. Beslist ver meld moet worden het optreden van een blues-groep die duidelijk liet horen waar toe een enthousiast beoefende hobby kan leiden. Het onbetwiste hoogtepunt van de avond echter was de selectie uit Jesus Christ Superstar”, die werd uit gevoerd door harmonieorkest en ensem bles. Het succes van dit gezamenlijk op treden was zo groot dat gebisseerd moest worden. 1 THE FREE ELECTRIC BAND Albert Hammond 2 I WANT SOME MORE Colln Blumstone ’’VOL MET SUPER” 20 originele hits van Nederlandse Topartiesten o.a. Cornells Vreeswijk ’’Veronica”; Bortny St. Claire ’’Waikiki Man”; Henk Elslnk ”De Supporter”; Wim Sonneveld ’’Nik kelen Nells”; Louis Neefs "Margrietje” e.v.a. stereo L.p. 15.00. ie te 2 jarige opleiding voor staatsdiploma aanvang: augustus/september kleine groepen - persoonlijke begeleiding keuze pakketten Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: De directeur van de muziekschool heeft zich voor dit concert enorm ingespan nen. De meeste ensembles speelden on der zijn leiding eigen bewerkingen. Er mag dan ook teruggezien worden op een bijzonder geslaagd evenement. Na het openingswoord van de heer R. Gaykema, voorzitter van de Stichting Vrienden van de Streekmuziekschool lieten leerlingen, geformeerd in ensembles van diverse samenstelling de toehoorders genieten van muziek in velerlei genres. Een ge mengd ensemble opende de rij. Het is fijn om te kunnen constateren dat het muzikale peil van dit ensemble ieder concert weer hoger is. Hierna volgden een blokfluitgroep, een klarinettrio, een fraai homogeen klinkend houtblazers- ensemble en het harmonieorkest Aurora. De laatste speelde twee Hongaarse dan sen van Joh. Brahms en een door drie jeugdige trompettisten met veel muzi kaliteit gebracht trio in een bewerking van de dirigent. Een concert, waaraan ensembles van buiten de muziekschool hun medewerking verlenen, wint aan waarde. De aandacht van de toehoorders blijft op een prettige manier geboeid en de jeugd wordt tevens gestimuleerd om ook eens deel uit te gaan maken van een dergelijk orkest. top tien men heeft sterke twijfel dat dit niet het werk van één man kan zijn. De 22-jarige Voorburger heeft vanuit het kantoor van de directie alle voor bereidingen die de politie heeft getroffen kunnen zien treffen. Gelaten had hij de komst van de politie afgewacht. Met de handboeien in de hand liep opperwacht meester Ruissen in de nacht van zondag op maandag omstreeks half vier op hem af. Zonder verzet liet hij zich inrekenen. En daarmee was voor de politie een spannende affaire voorbij. Verbakel BV hoefde niet voor de tweede keer in één week iets te missen. WADDINXVEEN „Ik weet het niet en het Weekblad voor Waddinxveen weet het ook niet,” zei burgemeester C. A. van der Hooft in de vorige week donderdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering tot de heer D. Uitbeij- erse (SGP/Hervormde Kiesvereniging). Het raadslid had hem gevraagd naar de juistheid van het bericht in ons weekblad van vorige week, dat er moeilijk heden leken te zijn ontstaan rond het neerzetten van een opleidingscentrum voor bouwvakarbeiders aan de Staringlaan. Even later zou uit de woorden van de burgemeester duidelijk blijken, dat zowel hij als het Weekblad voor Waddinxveen wel degelijk wist waarom Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land hun beslissing hebben verdaagd over de reeds in februari van dit jaar genomen raadsbesluiten om de stichting „Fonds ten behoeve van de Opleiding in het Bouwbedrijf” uit Den Haag 14.000 vierkante meter grond te verkopen en recht op optie op 13.000 vierkante meter te verlenen. „Er is heel wat aan de hand in Nederland,” ging burgemeester Van der Hooft verder. „Veel loopt anders dan de „deskundigen” al plannend, prognotiserend en rekenend hadden voorondersteld. Daar komt nog bij dat de bevolkingstoename beduidend min der snel verloopt. En dat betekent weer dat huizen en fabrieken op andere plaatsen zouden moeten worden neergezet dan nog maar kortgeleden was voorzien. Kortom, alles hangt met elkaar samen.” En zo ook dus het wel of niet neerzetten van een opleidingscentrum voor bouwvakarbeiders in Wad dinxveen, waarvoor de raadsleden de mogelijkheid opnieuw hebben geschapen door de optietermijn met drie maanden te verlengen. Niettemin hoopt ieder een in onze gemeent dat GS hun aarzeling zullen overwinnen en alsnog de Waddinxveense raadsbesluiten zullen goedkeuren. Het debatje over deze zaak dat de heer H. P. Barth (D’66) gelegenheid gaf tot het stellen van de vraag waarom dit punt als „ingekomen stuk” werd afgedaan en daardoor de raad niet als volwaardig voorstel had kunnen bereiken, leverde de raadsleden ook nog de toezegging van de burgemeester op zijn visie op onze in beweging zijnde samenleving gaarne eens in een andere raadsvergadering of op een informatieve bijeenkomst te willen geven. Veel waardering ook oogstte een speel groep die gezamenlijk met hun leraar Pim de Koning een werkstuk gemaakt hadden en dit met veel plezier ten ge hore brachten. Het eerste gedeelte van het concert werd besloten door een enthousiaste zanggroep, begeleid door het gemengd ensemble. Dank zij een spaaroverschot van 73 (61) miljoen werd de 1 miljard grens aan toevertrouwde gelden ruimschoots overschreden. Het regionale werkgebied onderging een belangrijke uitbreiding door de toetreding van de Nutsspaar- bank te Gouda. Het per ultimo 1972 uit 76 vestigingen bestaande kantoren net stond ten dienste van bijna 740.000 rekeninghouders. Aan rentevergoeding werd in het verslagjaar 52 (46) mil joen betaald. Sedert 1 januari 1973 is het aantal kantoren van De Spaarbank waarvan inmiddels ook de Bondsspaar bank te Delft deel uitmaakt, toegeno men tot 85. Per ultimo april bedraagt het aantal rekeningen 787.935 met een totaal obligo van 1.306.141.000,In verband met de steeds toenemende stroom administratieve gegevens werd overgegaan tot het sterk tijdsbesparen- de systeem van ’’real-time” verwerking van balietransacties door middel van direkte aansluitingen op het eigen com putercentrum. WADDINXVEEN/ROTTERDAM Het jaarverslag over 1972 van De Spaar bank in Rotterdam, waarbij ook is aan gesloten de Nutsspaarbank te Gouda met eigen vestigingen in Bodegraven, Boskoop, Waddinxveen (Kerkweg en Groensvoorde) en Moordrecht, schetst een aantal markante ontwikkelingen bij deze instelling. Foto: WvW/Gijs Kooren Na de lagere school in de Maasstad te hebben doorlopen volgde de nieuwbe noemde groepscommandant een oplei ding tot kleermaker. Hij zat tot 1938 in het vak. In dat jaar werd hij ingelijfd bij het 15e regiment Infanterie in Nij megen. De voormobilisatie en de mobi lisatie maakte hij mee in De Peel. Eind 1939 ging de heer Ruissen als korporaal over naar het Korps Militaire Politie. Gedurende de oorlogsjaren heeft hij ge werkt in dienst van de (Koninklijke) Marechaussee en de Staatspolitie, waar hij opklom tot wachtmeester. Bij de Marechaussee heeft de heer Ruissen nog als mitrailleurschutter deel uitgemaakt van het cordon dat koningin Wilhelmina naar Engeland moest loodsen. De Waddinxvener ging in 1946 over naar het pasopgerichte Korps der Rijks politie. Hij werkte toen in Uzendijke, na in de oorlog opgekomen te zijn in Apeldoorn en in Puttershoek politiewerk gedaan te hebben. Van 1949 tot 1959 gaf de heer Ruissen van zijn aanwezigheid blijk in Melissant, in welke ZuidhoUand- se gemeente hij in februari 1953 de wa tersnood meemaakte. Daar was hij post- commandant. In dezelfde functie was hij van 1959 tot 1965 in Zuidland werkzaam. Het jaarverslag signaleert een sterk toegenomen belangstelling voor de ver werving en inrichting van eigen wonin gen, waardoor de hypothecaire en per soonlijke kredietverlening een grote vlucht zijn gaan nemen. Zo werd aan hypotheken ruim 31 miljoen ver strekt. De gerichtheid op het eigen werkgebied kwam verder tot uiting door verstrekking van onderhandse leningen voornamelijk aan plaatselijke en regio nale instellingen. Dit beliep een bedrag van 65 miljoen. perwachtmeester Ruissen als eerste op de voordracht zou staan. De benoeming werd toen 1 juni verwacht. De heer Ruis sen volgt de heer J. Koelma op, die eind mei officieel afscheid heeft genomen in verband met functioneel leeftijdsontslag. „Opper” Ruissen maakt sinds mei 1970 als plaatsvervangend groepscommandant deel uit van het Waddinxveense politie korps. De jn Yerseke geboren politie man is voor de tweede maal in zijn le ven inwoner van ons dorp. Hij woonde hier al eerder van 1921-1925. Zijn vader werkte toen als landarbeider bij zijn grootvader en bewoonde met zijn gezin een huis aan de 6e Tochtweg. In 1925 vertrok het gezin Ruissen naar Rotter dam. Zwemmen en baden zijn langzamerhand voor de meeste mensen goede ge woonten geworden. Hoe jeilzaam deze bezigheden ook moge zijn, toch is er I roor de gezondheid nog een bezwaar aan verbon den. We bedoelen de ver breiding van schimmelaan- doeningen aan de huid van de nagels en van de voe ten. Dit euvel begint lang zamerhand verontrustende tonnen aan te nemen, het verdient daarom alle aan jacht. 1 WE WERE ALL WOUNDED AT WOUNDED KNEE - Redbone 2 DO YOU LOVE ME - Sharif Dean 3 GOODBYE MY LOVE, GOODBYE - Demis Roussos 4 GINNY COME LATELY - Albert West 5 GIVE ME LOVE (Give me peace on earth) - George Harrison 6 GIVING IT ALL AWAY - Roger Daltrey 7 TIE A YELLOW RIBBON - Dawn 8 HÉ KOM AAN - Dimitri van Toren 9 LET’S GO TOGETHER - The Cats 10 WAIKIKI MAN - Bonnie St. Claire Unit Gloria Pas daarna komt toepas sing van bepaalde schim- meldodende zalven in aan merking. Behandeling van de aangetaste nagels is zeer moeilijk. Het kan nodig zijn dergelijke nagels te verwijderen; de aangren zende huid moet dan nog tot genezing worden ge bracht, anders kan de in- fektie opnieuw om zich heen grijpen. Voorkomen is ook hier heel wat beter dan genezen! Desinfektie van het badinrichtingsma- teriaal is niet zo makkelijk door te voeren. Het enige afdoende zou daarom zijn van goed badschoenen. Velen hou den daar echter niet van. Dan blijft er niets anders over dan dat men de voe ten na het zwemmen of baden stevig af droogt, voor al ook in de plooien tus sen de tenen. durig slepende vorm van voetschimmel waargeno men. De patiënten zijn daarbij niet echt ziek, maar de voeten en de eventueel verdere aange taste lichaamsdelen leve ren een onsmakelijke aan blik. Mycose mag dan geen le vensgevaarlijke ziekte zijn uit het bovenstaande blijkt toch wel, dat het hier geen onbeduidende aandoening betreft. Wanneer er heftig jeukende plekken zijn met akute ontstekingsverschijn- selen, zal de behandelende arts als regel eerst probe ren de zieke huid tot rust te brengen. Je koopman uit Voorburg had al voor stkele duizenden guldens aan kleding ’’erzameld toen hij abrupt in zijn werk baarheden werd gestoord. Dat is een ge- 'olg van de oplenttendheid van één van te mensen van de nachtveiligheidsdienst Se eerder op de avond niets bijzonders >ad gezien, maar wiens aandacht later in iet holst van de nacht, werd getrokken teer een niet goed zittende zonnewering, lij reed naar de achterzijde van het tod aan de Zuidkade en zag daar een uto met een nog warme motor staan, ht was voor hem aanleiding de politie e waarschuwen. kvendien had hij ook al sporen van 'taak (kapotte ruit) opgemerkt. Onder tiding van de waarnemend groepscom mandant van de rijkspolitie in Wad- ünxveen M. A. Ruissen werd het pand ai Verbakel BV afgezet met zes agen- 'a. Directeur J. W. Verbakel van de «uburghlaan werd van bed gehaald om te operatie mee te maken en de politie teutels en aanwijzingen te verstrekken. *P een gegeven moment gaf opper- 'achtmeester Ruissen opdracht de pis sen te laden. De waarnemend groeps- KKunandant zelf ging ongewapend in pand van Verbakel BV op zoek naar 5 inbrekers. Het bleek er maar één te ‘jn. hoe ongeloofwaardig ook de politie in de oren klinkt. Een tweede werd Koralsnog nog niet gevonden, maar pen. Omgekeerd wordt de voet schimmel zelden waarge nomen bij geisoleerd leven de plattelandsbewoners, die meestal geen geregelde be zoekers van badinrichtin gen zijn. Het zijn niet alleen de ge wone open of overdekte zwembaden waar de be doelde schimmels kunnen woekeren: in strand- en bosbaden kan men even zeer een voetmycose op lopen. De besmettingskans is overigens niet altijd even groot, want in de zo mermaanden groeit de schimmel beter dan in kou dere jaargetijden. Gewoonlijk begint de huidbesmetting in de plooi tussen de vierde en de vijfde teen. Vandaar breidt zij zich meestal naar de voetzool uit. Bestaat de aandoening geruime tijd, dan worden niet zelden de nagels van de voeten ook aangetast. Op de duur kan de schimmelinfektie zich dan nog verder gaan uit strekken. Ze kan overgrij pen op de onderbenen en ook op verdere delen van het lichaam. Het vormt een wel zeer bijzonder on gerief als de huid en de nagels van de handen mee gaan doen. Volgens lijdt ongeveer de helft van WADDINXVEEN De hervormde Immanuëlgemeente in Waddinxveen wordt te groot voor één predikant. Ver scheidene werkzaamheden moeten blij ven rusten en daarom heeft de kerkeraad besloten naast de eigen predikant ds N. J. Flink een hulp aan te stellen. Hier voor is ds. Voors uit Vught bereid ge vonden, die gedurende twee dagen per week de werkzaamheden van ds. Flink zal gaan verlichten. Gezien de vakanties zal ds. Voors aan het begin van het nieuwe seizoen aan de gemeente worden voorgesteld. Ds. Voors is inmiddels met zijn werkzaamheden in de gemeente be gonnen. Sinds gisteravond de heer Ruissen na mens de minister vanjustitie, mr. A. A. M. van Agt, kon worden meegedeeld dat hij is benoemd tot groepscommandant en bevordert tot adjudant is een einde gekomen aan een maandenlang durende spanning. Die spanning werd vergroot nadat het Weekblad voor Waddinxveen in het nummer van donderdag 3 mei uit zeer betrouwbare bron kon melden dat op- Voordat hij in mei 1970 naar Waddinx veen kwam was hij plaatsvervangend groepscommandant in Bunschoten- Spakenburg. sommige bevolkingsgroe pen aan zulk een mycose schimmelziekte). Het laat zich horen dat het lier mensen betreft, die in het dagelijks leven een tamelijk nauw kontakt met slkaar hebben. Bovendien naken die mensen een re gelmatig gebruik van zwem- of andere baden. Het zijn bewoners van in ternaten, militairen, school kinderen. De ziekteverwekkende schimmelsoorten groeien het best in een vochtige omgeving. Een verbreiding van de besmetting heeft plaats via badplankjes, badborstels en natte vloe ren. Bij het badpersoneel en bij zwemleraren kan voetschimmel zelfs als be roepsziekte worden be schouwd. Op hun beurt vormen deze personen dan zelf weer een bron van infektie voor anderen als zij met blote voeten op natte zwembadvloeren lo-

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 5