in Bruidegom bracht als jager en visser „brood” op de plank I Raadsleden „scheiden” juf Everdien en meester Nico Bilderdijklaan taboe voor bus? Gouwebos wordt campagne gemaakt „Groene long gestoffeerd met inheemse planten Van het vrijwillig planten in het I DAM- EN SCHAAK- SPELEN MET BORDEN NIVON-activiteiten EN HAND- H. J. EGBERS WAS OOK NOG IJSCOMAN LEIDINGEN Grootste gedeelte van navorderingen is al binnen BOEKHANDEL VELDWIJK BV PASSAGE 145 TEL. 2620 WADDINXVEEN I C. OKKERSE PRESIDENT LIONSCLUB Brandweerraat! geïnstalleerd Midden-Holland met steun van Waddinxveen naar een gewest DONDERDAG 12 JULI 1973 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pagina 7 Vereende krachten De heer en mevrouw Noorlander-van der Laan. Een wilgenboompje langs het fietspad van Waddinxveen naar Boskoop, langs het Gouwebos. WD-raadslid ligt MAVO-directeur H. J. Egbers als ijscoman. Als bet aan WADDINXVEEN In Gouda is de regionale brandweerraad geïn stalleerd. Binnen de brandweerregio Midden-Holland werken een en twintig gemeenten samen, waaron der Waddinxveen. WADD1NXVEEN/BOSKOOP Dc technische diensten van Boskoop en Waddinxveen bereiden op dit moment in samenwerking met Staatsbos beheer een gecoördineerde plantcampagne voor het in aanleg zijnde Gou webos voor. Gezegd wordt dat het daardoor mogelijk is met de niet al te ruime financiële middelen, die de in het recreatieschap „Bospark” deel nemende gemeenten ter beschikking staan, een maximaal resultaat te be reiken en de grondslag te leggen voor een Gouwebos waarop iedereen tot in lengte van jaren trots zal kunnen zijn. Inheemse planten - I I j WADDINXVEEN „Juf’ Everdien van der Laan en Meester Nico Noorlander, beiden werkzaam aan de Rehobothschool aan de Onderweg hebben elkaar op don derdag 28 juni het jawoord gegeven. Op hun receptie kwamen hun voltallige klassen (de eerste en de vierde) opdraven om het feest mee te vieren. Op diezelfde dag zorg de de gemeenteraad voor een scheiding tussen het paar, want met het goedkeuren van de dependance van de Rehobothschool in de Bethelkerk verhuist Everdien naar die nieuwe afdeling, terwijl meester Nico aan de Onderweg blijft. In nauwe samenwerking met Staatsbos beheer wordt bekeken hoe men het best tot coördinatie van de werkzaamheden kan komen, waarbij waarschijnlijk de hulp van een landschapsdeskundige, die mede de uiteenlopende meningen wat dichter bij elkaar moet brengen, onont beerlijk zal zijn. Het huidige plan be perkt zich nog tot de grote lijnen; de be langstelling voor de uitwerking daarvan is groot. Behalve voor het plaatmateriaal geeft Staatsbosbeheer ook subsidie voor de eerste periode van het onderhoud, maar bij de grondbewerking blijft hulp van vrijwilligers bijzonder welkom. Een aan tal heeft zich al aangemeld, zelfs met beschikbaarstelling van het materieel dat daarbij nodig zal zijn. Verwacht wordt dat na de vakantieperiode en met de planttijd in zicht nog meer mensen uit Boskoop en Waddinxveen hun hulp zul len aanbieden. Daarnaast is er natuur lijk ook nog de Waddinxveense werk groep „Groen”. Toen het voorjaar en daarmee de plant tijd aanbrak, achtten de deskundigen De halte Waddinxveen-Noord is nu ge plaatst langs de achter de hervormde Bethelkerk lopende verbindingsstraat „Geef voor de duidelijkheid dit straatje eens een naam,” zei de heer P. F. J. van Schie (kath.v.), die opperde dit verbin- WADDINXVEEN De heer W. v.d. Hengst en mevrouw C. v.d. Hengst-Burger waren vorige week woensdag 50 jaar getrouwd. Het echtpaar ziet in hun geriefelijk ingerichte salonwagen achter het huis van hun zoon aan de Henegouwerweg terug op een werkzaam leven. De heer Van der Hengst heeft jarenlang als visser en .jager in de polder Bloemendaal het brood verdiend en geniet nu nog dagelijks van het uitzicht over de polder. Met hun zoon, drie dochters, elf kleinkinderen en vier ach terkleinkinderen hebben zij het huwelijksjubileum onder elkaar gevierd en het was een dag waar zij dankbaar op terug zien. Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren De heer en mevrouw Van der Hengst-Burger. Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren WADDINXVEEN Voor het clubjaar 1973/1974 is de heer C. E. G. Okkerse benoemd tot president van de Lionsclub Waddinxveen. Hij volgt in deze functie de heer J. Slager op. Vice-president is ir. J. J. Veenhuizen. dingsstraatje de naam van de vertrokken ds. T. van ’t Veld te geven. „Daar is de ze dominee te groot voor geweest,” re pliceerde wethouder H. Huizer (SGP/ Hervormde Kiesvereniging). B. en W. dachten met het laten rijden van de bussen over de Bilderdijklaan en Staringlaan het draaien van de bus te voorkomen. In verband met de bereik baarheid van de bushalte moet het par keren in het verbindingsstraatje langs de Bilderdijklaan worden tegengegaan. Dat hoeft geen probleem te zijn voor de bewoners in dit deel van de Vondelwijk omdat er nog genoeg parkeerruimte zou overblijven. De raad heeft ook besloten de spoorwegtunnel bij het station Wad- dinxveen-Noord gesloten te verklaren voor voertuigen, die een hoogte van 2.20 meter te boven gaan. WADDINXVEEN De woningbouw vereniging „Waddinxveen” heeft al drie- vijfde binnen van de navorderingen die moesten worden gedaan aan de bewoners van huizen aan Wilgenhorst, Hegge- winde, Lindengaarde en Peppelhorst. Een en ander is het gevolg van he feit dat de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening nu definitief de stichtingskosten van deze 128 woning wetwoningen in Groenswaard 2 heeft vastgesteld. In de onlangs gehouden ge meenteraadsvergadering zei de heer H. P. Barth (D’66) namens de financiële commissie dat het dergelijke vorderingen niet zo laat zou moeten worden geko men. De bewoners van bovengenoemde huizen blijken geruime tijd ongeveer drie gulden huur per maand te weinig te hebben betaald. WADDINXVEEN De afdeling Wad dinxveen van het NIVON kan met vol doening terugzien op het jaar 1972, zo bleek tijdens de onlangs gehouden jaar vergadering. Weliswaar waren er een geen grote manifestaties, maar wat werd georganiseerd sloeg goed aan en werd derhalve een succes. Het stenen slijpen is weer uitputtend beoefend door de dames. In 1971 werd de afdeling voor deze vorm van huisvlijt warm gemaakt. Foto: WvW/Gijs Kooren WADDINXVEEN De heer H. J. Egbers, de twee weken geleden in de raadzaal van het gemeentehuis afscheid genomen hebbende 65-jarige directeur van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO, is ook nog opgetreden als ijscoman. Dat gebeurde tijdens een vossenjacht, die vooraf ging aan de onlangs gehouden afscheids bijeenkomst voor de leerlingen-van-nu in het Anne Frank-centrum. Dat biedt ons de mogelijkheid nog even in te gaan op datgene wat de heer Egbers aan het slot van de afscheidsbijeenkomst in de raadzaal tot de aanwezigen had gezegd. De schei dende MAVO-directeur zei, nadat hij iedereen had bedankt, dat de in oktober 1962 van start gegane streek-MAVO toen 26 leerlingen telde en bij het begin van het nu beëindigde schooljaar 237. Van de in de afgelopen jaren opgegane 259 kandidaten ■laagden er 245. Het percentage gezakten bedroeg dus 5,4 procent. De door de Mam- noetwet beoogde doorstroming werd door de heer Egbers op bepaalde punten ge- uitiseerd. Ook zag hij graag dat leraren met een hoofdacte en twee lo-actes gelijk tonden worden gesteld met leraren die MO-A acte bezitten. De MAVO-directeur vergeleek de Mammoetwet met een diep zwembad waarin destijds de leraren als Ongeoefende zwemmers moesten springen. Hij was dan ook blij met de in 1966 be- fconnen MAVO-cursussen voor leraren. Een belangrijk aantal Waddinxveners, later aangevuld met Boskopers, teleur gesteld om het uitblijven van het plan ten in het afgelopen voorjaar heeft in de afgelopen maanden met vereende krachten het door particulieren beschik baar gestelde plaatmateriaal uitgeplant. Niet alles daarvan is in leven gebleven en daarvoor zijn verschillende redenen aan te wijzen. Gehoopt wordt dat nie mand zich daardoor uit het veld zal laten slaan en dat ook velen straks zul len willen meewerken aan de gecoördi neerde plantcampagne. Het dagelijks bestuur van de recreatie- raad, bestaande uit gemeenteraadsleden, aangevuld met beplantingsdeskundigen uit beide gemeenten, kan al terugzien op ruim een jaar vruchtbare samenwer king en verheugt zich over het mee leven van de omwonenden, wat o.a. tot uiting komt in de aktiviteiten van de werkgroep „Groen”, waarmee al enkele malen is vergaderd en waarvan leden deel uitmaken van het adviesorgaan. het niet verantwoord, in de kletsnatte grond de door Staatsbosbeheer ter be schikking gestelde gewassen „te water te laten” en zo het risico te nemen dat er niets van terecht zou komen, waardoor het bestede geld letterlijk in het water gegooid zou zijn. Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN/GOUDA Het in tergemeentelijk overlegorgaan Midden Holland heeft, op de kop af drie jaar na de start van dit samenwerkingsverband op vrijwillige basis, de eerste stap gezet op de (lange) weg naar de vorming van een gewest. De raad van overleg deed dit door met 37 tegen 16 stemmen ak koord te gaan met het meerderheids- voorstel om in fasen, uiterlijk in 1980, te komen tot een gewest op wettelijke basis. gBsSSSB Dat leidde tot een deelname van 80 per sonen. Ook dit jaar gaan de lessen door, nu zelfs met mannelijke deelnemers. Voorts werd in het kader van de actie „open huis” (het bezichtigen van na tuurvriendenhuizen door leden en niet- leden om het NIVON-werk nader te leren kennen) een bezoek gebracht aan het Wantij in Dordrecht. In de herfst ging men naar het Koos Vorrinkhuis in Lage Vuursche. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan volgend jaar worden allerlei festiviteiten voorbereid. Het le denbestand van de NIVON-af deling daalde van 88 naar 84 leden. WADDINXVEEN Op verzoek van mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmees- ter (lib.) gaat het college van Burgemees ter en Wethouders opnieuw met NV Verenigd Streekvervoer Westnederland in overleg treden om te bezien in hoe verre de Bilderdijklaan gevrijwaard kan worden van autobusverkeer. Het WD- raadslid sprak van een gevaarlijke situ atie in deze kinderrijke buurt indien de lijndiensten van deze busonderneming gebruik maken van de Bilderdijklaan. Mevrouw Oosterbroek-Waagmeester meende dat de bussen best om de daar tussen de Bilderdijklaan en Staringlaan staande kleuterschool zouden kunnen rijden, indien de aan de zuidelijke kant van de school aanwezige straat met par keerplaatsen naar de Staringlaan zou worden doorgetrokken. De bussen, waarmee moeilijk te manoeuvreren valt, kunnen dan heen en weer via de Staring laan de halte Waddinxveen-Noord be reiken zonder op de heenweg gebruik behoeven te maken van de Bilderdijk laan. Vier hectare zijn nu aangekocht en in ontwikkeling genomen als onderdeel van een raamplan dat het hele gebied om vat. De financiële kant vroeg in ver band met de vereiste goedkeuringen veel tijd en zo kon pas in januari van dit jaar aan het grondwerk worden be gonnen. De met smart verwachte vorst bleef uit, waardoor de aarde steeds nat ter werd en moeilijk te bewerken bleek. Niettemin is de egalisatie uitgevoerd en de waterpartij gegraven. De brandweerregio is geformeerd op initiatief van het intergemeentelijk over legorgaan Midden-Holland. Een studie- I kommissie, die in september 1970 werd I samengesteld, bereidde een ontwerp- Igemeenschappelijke regeling voor. De regeling werd in november 1971 unaniem 'door de raad van overleg van Midden- Holland aanvaard en nadien door de ‘gemeenteraden bekrachtigd. In de regio- ffaad hebben geen Waddinxveners zitting. De algemene raad aanvaardde voorts met 35 tegen 18 stemmen een motie waarin er bij de minister van Binnen landse Zaken op aan wordt gedrongen spoedig met een gewestwet te komen. Dit vooral met het oog op de planolo gische ontwikkeling van het gebied Midden Holland. De tegenstanders noemden het bij monde van gedelegeer de I. Aten (burgemeester van Schoon hoven) niet juist vooruit te lopen op de gewestvorming, zolang daarover door hogere overheden geen beslissingen zijn genomen. Woordvoerders van grotere ge meenten, zoals Gouda, Bodegraven, Bos koop en Waddinxveen, toonden zich evenwel voorstanders van een geleide lijke ontwikkeling van de gemeentelijke samenwerking tot één gewest. Het ziet er naar uit dat het Gouwebos, een strook van ongeveer 750 meter breed en in totaal ca. 20 ha. omvattend, begrensd door de nieuwbouw van beide gemeenten, door de Boskoopse Zuid- en de Waddinxveense Noordkade aan de ene en de spoorlijn aan de andere kant, zal worden gestoffeerd met overwegend inheems plantmateriaal, aangepast aan de bodemgesteldheid. Daardoor kan dit natuurgebied voldoende sterk worden om regelmatig als recreatiegebied dienst te doen. Sr ■Mi"

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 7