Raadslid M. Boere stelde schriftelijke vragen namen Driekwart 20 en 30 mille per jaar naar congres Be Fair kansloos over Weer een HSW-vis- wedstrijd op 25 aug. WADDINXVEEN NIET ZO GEWELDIG Beslissing bouw uitgesteld verdient tussen de Wachtlijst woningzoekenden kritisch doorgelicht: 225 namen afgevoerd Waddinxveense Jehova ’s Utrecht Opa Ververs sr opent zaak van kleindochter III it DE ZWALUW in GARAGES BIJ HAAKFLATS Klankbeeld voor de bejaarden W addinxveen REPRODUCTIES - POSTERS Familiedag bij VV en AV I 1 i i H WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1973 Pagina 7 Verloofden M. Boere (PvdA) Financieel Boekhandel Veldwijk BV Nieuw aspect Leegstand WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad zal in zijn ver gadering van volgende week donderdagavond waarschijnlijk nog geen be sluit nemen over de bouw van 45 garages achter de haakflats Peppelhorst en Wilgenhorst. De commissie openbare werken en -bedrijven, die dinsdag avond vergaderde, zal het college van Burgemeester en Wethouders advi seren eerst de behoefte aan garages te onderzoeken en deze zaak ook door de commissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw en voor de financiën te laten behandelen. WADDINXVEEN De wachtlijst met Waddinxveense woningzoekenden is dratisch gereorganiseerd. Stonden er per 1 juli nog 538 woningzoeken den ingeschreven, per 1 augustus zijn het er 343. Dat betekent in ruim vier weken tijds een verschil van 195 woningzoekenden, ontstaan doordat van de wachtlijst 225 namen vervielen of konden worden afgevoerd en er 30 mensen zich in dezelfde periode als woningzoekende lieten inschrijven. Rapport WADDINXVEEN Opa T. Ver vers sr. opent morgenmiddag om vijf uur de nieuwe schoonheidssalon en sauna van zijn kleindochter Mie ke Ververs (19). Deze sinds septem ber vorig jaar in Waddinxveen werkzaam zijnde schoonheidsspeci aliste heeft haar salon van de Beet hovenlaan verplaatst naar het Ko ningin Wilhelininaplein, boven het nu tot een Engelse pub en bodega om te bouwen voormalige café- restaurant ’’Royal” van haar vader. Mieke heeft de beschikking over twee verdiepingen, waardoor zij haar wensdroom om de schoon heidssalon uit te breiden met een 6- persoons sauna in vervulling kon laten gaan. In het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 29 maart hebben wij u uitvoerig mogen vertellen dat de sauna, een uit Fin land overgewaaide manier van ba den, veel meer zwetend relaxen is, dan het zitten puffen in een sterk verwarmd hokje. Mieke Ver ver’s sauna is nu weer de enige openbare sinds mevrouw Pieke van der Schoor haar schoonheidsinstituut en sauna eind juni van de Waddinxveense Noordkade heeft verplaatst naar het even boven Delfzijl gelegen dorp Bierum. De jonge Waddinxveense schoonheidsspecialiste is vanzelf sprekend erg gelukkig met haar morgen officieel te openen zaak. Het is haar ideaal om haar klanten leuker en aantrekkelijker de deur uit te laten gaan, dan ze er door binnen zijn gekomen. Mieke, knap en welbespraakt, kent alle geheimen van gezichtbehandeling, manicure en sauna. Ze zegt gemiddeld ander half uur met elke klant bezig te zijn, uitgezonderd de sauna. Dat is natuurlijk een verhaal apart. Gezin nen worden in de gelegenheid ge steld ’s avonds een saunabad te ko men nemen. In de schoonheidssalon kan men elk uur van de dag terecht Alle Waddinxveense vrouwen zul len het waarschijnlijk met ons eens kunnen zijn dat mooier nieuws zo vlak voor het weekeinde nauwelijks te bedenken zal zijn. Deze onthullende cijfers maakten Burgemeester en Wethouders dins dag bekend in antwoord op zater dag ingestuurde schriftelijke vragen van het socialistische raadslid M. Boere. Dit PvdA-raadslid had overi gens niet om deze nieuwe cijfers ge vraagd. Het belangrijkste wat hij wilde weten was wat op dit moment de ingeschreven Waddinxveense wo ningzoekenden per jaar verdienen. De heer Boere achtte het beschik ken over deze informatie noodzake lijk om tot een juiste besluitvorming te komen. t - - ■Ill ■R 1 (Advertentie) Westhaven 31 Gouda huiswerkstudio 31 Interieur van de sauna van Mieke Ververs. Foto: WvW/Sjaak Noteboom Mieke Ververs, even opkijkend van haar mooie werk. Foto: WvW/Sjaak Noteboom ningzoekenden beduidend minder is dan in de nota ’’Woningbouwbeleid” moest worden vastgesteld. constateert dat er in Waddinxveen het verschijnsel van leegstand zich niet voor doet en verwijst naar de nota „Woning bouwbeleid” van de burgemeester, merkt op dat het leegstaan van woningen van verschillende omstandigheden afhanke lijk is. DAGELIJKSE HUISWERKBEGELEIDING EN BEPERKTE STUDIEHULP AANVANG NIEUWE CURSUS 20 AUGUSTUS grote rol. Zoetenneer, dat steeds meer op een glazen vesting gaat lijken, is niet meer in trek; Lelystad, een ontwikke lingsgebied loopt weer leeg, omdat men zich te eenzaam gevoelt; in de stad Gro ningen staan ruim 1000 huizen leeg, om dat de vestiging van industrie uitblijft. Zo zijn er nog wel meer voorbeelden aan te halen, die evenzovele oorzaken voor het leegstaan van woningen inhouden,” aldus Burgemeester en Wethouders in hun beantwoording van de vragen die in het weekeinde door het PvdA-raadslid werden gesteld. Hengelaars kunnen nog inschrijven voor de selectiewedstrijden op maatvis morgen (3 augustus) en voor de ring Zevenhui zen in de Rotte, eveneens morgen (3 au gustus). WADDINXVEEN Zondag 12 augus tus a.s. organiseert de voetbal- en atle tiekvereniging Waddinxveen voor zijn leden een familiedag. Op deze zondag zullen alle afdelingen, zowel de zaterdag, zondag en atletiek afdeling, gemikst in het veld verschijnen. Voor ieder elftal is een eredivisie-naam bedacht, zodat we wedstrijden krijgen als Feyenoord-Ajax, Twente-Den Haag enz. Tussen de wed strijden van de heren zullen de dames in de wei verschijnen die ook onderling in gemikste vorm hun wedstrijden zullen spelen. Buiten het voetbal om wordt voor iedereen die zich conditioneel wil testen hardloopwedstrijden en andere spelen georganiseerd, die uitsluitend op het derde veld plaats zullen vinden. Als klap op de vuurpijl zullen de oude van dagen en de veteranen van heden hun wedstrijd spelen. Deze wedstrijd zal laat in de middag plaatsvinden. Met dit alles belooft het een leuke familiedag te wor den met hopelijk goed weer. Iedereen die op de eerste nationale competitiedag Ajax-Feyenoord wil zien kan dus a.s. zondag op Sportpark Oranjewijk terecht Be Fair speelt zaterdag de volgende oefenwedstrijden: Be Fair-Piershil, 4.15 uur Be Fair 2-R.C.L. 3, 2.30 uur Be Fair 5-Gouda 4, 4.15 uur Be Fair Al-D.R.Z. Schiedam, 1.15 uur Be Fair Bl-D.R.Z. Schiedam, 1:15 uur Be Fair A2-D.R.Z. Schiedam, 3.00 uur Woensdag 15 augustus: Kouderkerk-Be Fair, 19.00 uur WADDINXVEEN Uit Waddinxveen en Boskoop zijn dezer dagen ongeveer 125 Jehova’s Getuigen naar Utrecht ge gaan waar onder het thema „Goddelijke zegepraal” in drie Jaarbeurshallen van 8-12 augustus een gigantisch internatio naal congres wordt gehouden. Op dit congres, dat deel uitmaakt van een serie van in totaal 70 congressen, worden tussen de 30.000 en 35.000 bezoekers ver wacht uit alle delen van de wereld. Een gedeelte van het programma zal in de Engelse taal worden gebracht. De Waddinxveners en Boskopers zijn naar Utrecht gegaan om te luisteren naar een Aan de hand van de nieuwe en meer betrouwbare cijfers kan nu worden ge concludeerd dat 161 mensen van huis willen ruilen, 19 mensen het samenwo nen of inwonen zat zijn, 45 mensen wil len trouwen, 26 mensen hun huis wegens sanering en dergelijke moeten ontruimen en dat 92 mensen zich dolgraag in onze gemeente zouden willen vestigen. Op de wachtlijst staan dus nu ongeveer honderd verloofde stelletjes, waarvan in 45 geval len de mannelijke partner al inwoner van onze gemeente is. De groep ruilaanvra- gen is het grootst. bizonder levendig gebracht onderwij- zingsprogramma, waarin onder andere wordt aangetoond hoezeer een christe lijke levenswijze verreweg te prefereren is boven de zogenaamde „nieuwe mo raal” en de huidige onbarmhartige geest van materialisme. Omdat de Getuigen er vast van overtuigt zijn dat uiteindelijk alleen de bijbelse onderwijzingen als de enige waarheid zullen standhouden is het thema: „Goddelijke zegepraal” ge kozen. Ook in de op te voeren bijbelse drama’s komt dit sterk naar voren. Hoogtepunt is de openbare toespraak op zondag 12 augustus, getiteld „Goddelijke zegepraal - wat dit voor de gekwelde mensheid betekent”. WADDINXVEEN Bergambacht toonde in het oefenduel tegen Waddinx veen meer inzet dan de geel-zwarten. De Waddinxveners maakte geen grootse indruk. John van Herk, Bas Evenboer en Inge Pons scoorden voor Bergam bacht. Waddinxveen miste nog Ben van de Sluys, Ton Geers en Cas Looyen. „Het is niet ónmogelijk dat er huizen leeg staan, omdat de huren te hoog zou den zijn, er zijn meer aanwijsbare facto ren, die daartoe leiden. Als gevolg van de toenemende welvaart bijvoorbeeld verlaten tallozen de grote flats om een duurdere eengezinswoning te gaan be trekken. Ook het woonmilieu speelt een De stand na twee wedstrijden is: 1. P. Rodenburg 121 pnt; 2. W. Hogerdijk 98 pnt; 3. M. Ofwegen 92 pnt; 4. J. van Egdom 79 pnt; 5. A. T. van Helden 72 pnt. WADDINXVEEN De postduiven vereniging De Zwaluw heeft deelgeno men aan drie concoursen. Er werd ge vlogen vanuit St. Ghislain. Afstand 188 kilometer. Aantal duiven 115. Gelost 10.50 uur. Aankomst eerste duif 13.09.57 uur, snelheid 1372,66 meter per minuut. Aankomst laatste duif 13.32.24 uur, snel heid 1182,93 meter per minuut. Uitslag: Th. Colla 1 3 5 6 14 19 25; Mej. B. Colla 2 29; D. Boere 4 8 15 16 20 21 23 26; Gebr. Anders 7 9 22 27; C. van Eek 10 11 13; J. de Haan 12; J. van Erk 17; Troost-Tamerus 18; W. Slagboom 24 28. Er werd ook gevlogen vanuit Bergerac. Afstand 858 kilometer. Aantal duiven 30. Gelost 14.00 uur. Vrijdag kwam de eerste duif aan om 4.48.10 uur, snelheid 1827.40 meter per minuut en de laatste om 8.35.10 uur, snelheid 1227.86 meter per minuut Uitslag: Gebr. Anders 1 3; C. van Eek 2 8; D. Boere 4 5; J. de Haan 6 7. Aan de wedvlucht vanuit St. Quentin namen 105 duiven deel. Afstand 263 kilometer. Gelost 12.10 uur. Aankomst eerste duif 16.53.19 uur, snelheid 944.44 meter per minuut, aankomst laaste duif 17.19.39 uur, snelheid 851.26 meter per minuut. Uitslag: Th. Colla 1 3 5 25; D. Boere 2 4 8 9 18 20; W. Slagboom 6 23 26; Mej. B. Colla 7 11 14; Gebr. Anders 10 15 17 24; C. van Eek 12 13 19 21 22; Troost- Tamerus 16. Een nieuw aspect van dit internationaal congres zijn de educatieve tours, welke in de avonduren worden verzorgt en waaraan meer dan 13.000 personen zul len deelnemen. Zij zijn gericht op het bezoeken van Artis, Nationaal park „De hoge veluwe” en het dolfinarium te Harderwijk. Alle congresafdelingen wer ken onder eigen beheer, vanaf de afde ling Installatie tot en met de EHBO, of de afdeling Verkeer tot de voedselberei ding, waar men op 10.000 warme maal tijden op de drukste congresdagen. Het aantal Getuigen van Jehovah in Neder land bedraagt thans ruim 24.000 perso nen, waardoor zij ook in Nederland de snelstgroeiende religieuze organisatie zijn geworden. De heer Boere had behalve om een ge differentieerd overzicht van de inkom sten op jaarbasis van de Waddinxveense woningzoekenden ook nog gevraagd of B. en W. niet met hem eens zijn, dat de leegstand van 90/100 huizen onder an dere te wijten kan zijn aan te hoge huur prijzen ten opzichte van de inkomsten van woningzoekenden. Het college, dat Uit een door de waarnemend directeur van de sociale dienst, mevrouw F. H. J. van Drimmelen, opgesteld rapport blijkt dat van de huidige 343 woningzoeken den 40 procent (139) tussen de 10 en 15 mille verdient, 36 procent (125) tussen de 15 en 20 mille, 13 procent (46) tussen 20 en 25 mille, 7 procent (23) tussen de 8 en 10 mille, 3 procent (9) tussen de 25 en 30 mille en 1 procent (1) 30 mille en meer. Vrijwel direct na het verschijnen van zijn nota ’’Woningbouwbelied” midden juli heeft burgemeester C. A. van der Hooft het initiatief genomen een onderzoek in te stellen naar het juiste aantal woning zoekenden en het inkomen van de wo ningzoekenden om op deze wijze een in zicht te krijgen aan welke woningen er behoefte bestaat. Er werd eind juli een enquete gehouden waaruit dus duidelijk is gebleken dat het werkelijk aantal wo- WADDINXVEEN In De Hoeksteen aan de Esdoornlaan wordt woensdag middag 29 augustus om half drie een ontmoetingsmiddag gehouden voor de bejaarden. Vertoond zal worden een klankbeeld van de kerk op zee. Ter sprake kwam de „aantekening van een aantal Peppelhorstbewoners” naar aanleiding van de garagebouw. Betreurd werd dat deze brief de leden van de com- msisie openbare werken en -bedrijven had bereikt zonder dat er namen werden genoemd. De heer M. Boere (soc.) zei garagebouw om stedebouwkundige en esthetische redenen niet te zien zitten, hoewel financiële argumenten (exploi tatie bestemmingsplan) hem ook wel aan- W ADDINXVEEN Het liep nog niet bij Be Fair dat in een oefenwedstrijd tegen Hazerswoudse Boys na negentien minuten spelen al tegen een 30 achter stand aankeek. Hazerswoudse Boys, ge traind door ex-Valkentrainer De Leeuw, startte overdonderend. Na zes minuten had Vondeling reeds na treuzelen in de Be Fair-achterhoede succes: 10 Ha zerswoudse Boys, uitkomend in de afde ling Leiden, bleef doorgaan en na twin tig minuten scoorde Jan Rietveld 20, drie minuten later gevolgd door een doelpunt van doorzetter Jan Pos: 30. Drie minuten voor de rust was Piet Os kam iets eerder bij de bal dan Cees van Tol en scoorde met een uitgekiende hooghal: 31. Na de rust was Be Fair technisch veel beter, maar het resulteer de alleen in een kans voor Piet Oskam die tegen Van Tol opschoot. Vondeling bepaalde tenslotte de eindstand op 41 door keeper Joep Knaapen - Hofman keepte in het tweede dat met 31 van de Hazerswoudse Boys-reserves won - opnieuw te passeren. Beste man bij Be Fair was linkerverdediger Piet Koele, die gaaf voetenwerk liet zien. WADDINXVEEN De eerste viswed strijd van de hengelsportvereniglng „Waddinxveen” (HSW) wordt op zater dag 25 augustus gehouden. Dit is een kasconcours in het Aarkanaal (inleg een rijksdaalder, jongeren één gulden). De wedstrijd (alle maten) van komende za terdag gaat niet door, omdat noga! wat HSW-Ieden met vakantie blijken te zijn. De heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) ziet in de bouw van ga rages in dit deel van Waddinxveen hele maal mets, „’t Is nu groen en laat het maar groen blijven. Daar heb ik wel wat geld voor over,” aldus dit raadslid. De heer J. L. van Heteren (Gemeentebelan gen) vond dat er gebouwd moet worden volgens het bestemmingsplan, waarin 'aages zijn voorzien, en dat er „kennelijk brood in zit” gezien het feit dat de wo ningbouwvereniging „Waddinxveen” schrifteBjk niet alleen heeft verklaard 45 garages achter de haakflats Peppelhorst en Wilgenhorst neer te willen zetten, naar telefonisch ook heeft laten weten 22 garages achter de haakflat Elzenhorst te willen bouwen. spraken. Daarom was hij het met de heer R. Gaykema (D’66) eens, dat er pas gebouwd zou kunnen en mogen worden indien de behoefte duidelijk is aange toond. Hoeveel mensen op dit moment een garage willen hebben kon voorzitter Ph. Kroes (lib.) niet zeggen. Discussiepunt was ook nog de vraag wie nu precies het initiatief had genomen om tot de bouw van garages in Groenswaard 1 en 2 te komen. „B. en W.”, meende de meerderheid van de commissie. „De wo ningbouwvereniging „Waddinxveen” is met een bouwplan gekomen toen wij hen hadden geattendeerd op die tijdelijk met goedkoop plantmateriaal beplantte stuk ken bouwgrond”, verduidelijkte de direc teur van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, de heer A. M. Zwambom. Hij wees er ook nog op dat er bij 342 flats niet één garage staat. Zie verder pagina 5: „Peppelhorstbewo ners willen over bouw gehoord worden”. ii,

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 7