de Rondom TiP LP. W ethouder H. Huizer voor Cormula’s en Concordia minister Nota’s nu geiijk ter sprake Staringlaan Baskets in lokaal aan J. v. d. Berg koopt huis voor 75 mille Geen subsidies T. van Berkei: „Ik denk hefbrug jat u verkeken hebt” krijgt van Philips office-computer en DAF vuilniswagen: f 270.000, Koningin Juliana’s jubileum: 25 mille Wil l FM M Geloofsbrieven van A. H. v. Gent worden bekeken Lantaarnpalen verlichten donker punt deze week van de week VOOR WADDINXVEEN PvdA BESPREEKT WERKSCHEMA HET WEEKBLAD FELICITEERT Ook jeugdbeweging Waddinxveen grijpt mis JUBILARIS OVERSPOELD MET GOEDE WOORDEN RABOBANK, ABN, AMROBANK, MIDDENSTANDSBANK 'r' tfWll WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 Pagina 5 Brief Geen subsidie WADDINXVEEN De heer T. van Berkei, hoofdcommies A op de gemeentesecretarie en waarnemend chef van de afdeling onderwijs en personeelszaken, bleef er maandag morgen in de raadzaal van het ge meentehuis ogenschijnlijk rustig on der. Pas in zijn dankwoord zag de man, die anderhalf uur het middel punt was geweest van een huldiging wegens het feit dat hij 25 jaar ge leden in dienst van de overheid was getreden, z’n kans schoon om de vele hem toegedachte kwaliteiten te relativeren door op te merken: „Ik denk dat u zich verkeken hebt.” WADDINXVEEN De drumband „De Cormula’s” kunnen geen hogere subsidie tegemoet zien, waaruit de aanschaf van schoeisel zou kunnen wor den betaald, omdat Burgemeester en Wethouders de indruk hebben dat deze uitgaven in dit lopende jaar kunnen worden opgevangen. De vanavond vergaderende gemeenterad wordt gevraagd het met deze zienswijze eens te zijn. (Advertentie) Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Eveneens wordt voorgesteld afwijzend te reageren op het verzoek van de Jeugd beweging Waddinxveen, welke beweging had gevraagd om een subsidie/bijdrage per lid, wegens het ontbreken van een gecoördineerd jeugdbeleid, geen gevolg te geven aan het ministeriële verzoek om alsnog subsidie te verlenen aan het landelijk bureau Werkende Jongeren, de aanvrage om subsidie van de kunstkring Burgvliet te Gouda af te wijzen aange zien de subsidiecommissie bevordering van het kunstleven in de regio niet als een gemeentelijke taak ziet en de sub sidies aan het Nederlands Normalisatie Instituut 635,-) en aan de Vereniging van Brandweercommandanten 25, van de begroting 1973 af te voeren om dat de commissie het nut voor Waddinx veen van deze instelling niet ziet. tumière, coupeuse en lera res. Deze drie Waddinx- veense vrouwen werden op geleid op de modevak school van mevrouw P. M. Hilgers-Buddingh. Toch is het ook niet voor te stellen dat al die tien sprekers zich zouden hebben vergist, want unaniem waren ze van me ning dat de heer Van Berkei een uit stekend ambtenaar was en natuurlijk nog altijd is. Het moet voor de jubilaris een openbaring zijn geweest in zo’n korte tijd zoveel lofwaardigs over één persoon - in dit geval hemzelf - te hebben horen zeggen. Ook zijn onderwijskundige „te genstanders” kwamen zelfs met geschen ken en vriendelijke woorden, daarbij duidelijk makend dat meningsverschillen er altijd wel zullen blijven. De heer T. van Berkei ontvangt gelukwensen van gemeentesecretaris H. Jenné. Links de echtgenote van de jubilaris en in het midden loco- burgemeester H. Huizer. Foto: WvW/Sjaak Noteboom 1 BORN TO BE WITH YOU - Dove Edmunds 2 I’M THE LEADER OF THE BAND, I AM - Gary Glitter WADDINXVEEN De afdeling Wad dinxveen van de Partij van de Arbeid belegt volgende week dinsdagavond in café „De Unie” aan de Kerkweg een openbare ledenvergadering. Begonnen wordt om acht uur. Op de agenda staat onder meer de bespreking van de be1 schrijvingsbrief voor het tweejaarlijks congres op 14 en 15 september en de vaststelling van het werkschema van he den tot en met de gemeenteraadsverkie zingen in mei 1974. THE BEST OF THE WALKERS o.a. ’’There’s no more corn on the Brasos” ”My darling Helena” ’’Who Killed the Fish” "Taboo” ”1 adore her” a.v.e. stereo L.p. 10.00. Wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging), die optrad als loco- burgemeester omdat burgemeester C. A. van der Hooft in het ziekenhuis was op genomen, schetste de loopbaan van de heer Van Berkei die in 1950 naar Wad dinxveen kwam na eerst twee jaar in Moerkapelle gewerkt te hebben. De heer Huizer wees er op dat een wethouder nauwelijks zijn taak naar behoren kan verrichten zonder goede ambtenaren. Zo’n goede ambtenaar is Van Berkei. Hij diende op buitengewoon prettige en suc cesvolle wijze de gemeentelijke onder wijszaken. De heer Huizer wenste de jubilaris Gods zegen toe. t©P tien WADDINXVEEN Om het gymnas tieklokaal aan de Staringlaan geschikt te maken voor basketbalwedstrijden zullen er baskets moeten worden aangebracht. Daarmee is 2700,- gemoeid. Het col lege van Burgemeester en Wethouders adviseert de vanavond vergaderende ge meenteraad dit krediet op verzoek van de onlangs opgerichte basketbalvereni- ging „TOOS” beschikbaar te stellen. Nu het gymnastieklokaal aan de Staringlaan kan worden aangepast wordt het deze vereniging mogelijk direct in competitie verband haar sport te gaan beoefenen. De regionale basketbalbond is genegen dispensatie te verlenen om dit lokaal voor competitiewedstrijden te gebruiken. Overigens is ook door de gymnastiek leraren bij het voortgezet onderwijs aan gedrongen op het aanbrengen van bas kets en tevens de mogelijkheden te be zien voor mini-basketbal ten behoeve van het basisonderwijs. In de eerste, 17 pagina tellende, nota staat dat er voor augustus 1974 een sporthal in het sportpark „De Sniep” zou moeten komen, dat er in dezelfde bouwstroom een gymnastiekzaal op de hoek Peter Zuidlaan/Johannes Postlaan in Groenswaard 1 zou moeten worden neergezet en dat in een later stadium (1975/1976) pas sprake zou kunnen zijn van een sporthal in Groenswaard 3. Met het kiezen van deze bouwvolgorde van nieuwe zaalsportaccommodaties in Wad dinxveen heeft het college van Burge meester en Wethouders de knoop door gehakt waartoe de „Studiegroep Sport- accomodatie Waddinxveen” en ook de commissie voor de sportzaken na veel heen en weer gepraat niet konden be sluiten. Inspecteur J. de Vries van het lager on derwijs stak zijn waardering evenmin onder stoelen of banken. „Dit is een man met een grote deskundige invloed op het college van Burgemeester en Wethou ders,” sprak hij. De heer A. Both zei dat de jubilaris de sfeer goed wist te houden en bereid bleek in gezamenlijk overleg werk- en persoonlijke problemen op te lossen. De heer L. A. Koegler betoogde namens de vijf hoofden van de open bare lagere scholen in Waddinxveen dat de heer Van Berkei hen niet als dwars liggers moet zien, maar als mensen die het goede met het onderwijs voor heb ben. De heer H. M. van den Dool uitte woorden van lof namens de bijzondere scholen, mevrouw T. C. Gerretsen- Hoogenboezem deed namens de school raad voor het openbaar onderwijs, de heer J. Koelma namens de personeels vereniging „Waddinxveen”, de heer F. J. de Winkel namens de dienst openbare werken en -bedrijven en de heer C. E. Gründmann, namens de Gereformeerde Kerken, die de heer Van Berkei als ambtsdrager dient Bijna alle toespraken gingen vergezeld van geschenken. De ju bilaris dankte alle sprekers, zei blij te zijn dat ook zijn ouders deze bijeen komst hebben kunnen meemaken en toonde zich verrast door al het goeds dat is gezegd en al het moois dat is gegeven. De 33 pagina’s tellende „Nota Woning bouwbeleid” van burgemeester C. A. van der Hooft stelt dat het woningbouw beleid van het gemeentebestuur van Waddinxveen met de uiterste voorzich tigheid zal moeten worden gevoerd om in Groenswaard 3 nog tot enigszins aan vaardbare resultaten te komen. In zijn nota schotelt de burgemeester de raads leden een tweetal bebouwingsmogelijk- heden voor: bouwen volgens het gelden de bestemmingsplan of bouwen volgens een gewijzigd plan, waardoor er de helft minder flats zullen worden gebouwd dan aanvankelijk gepland. bewoind zullen gaan worden en er dus meer vuil zal moeten worden getrans porteerd meent de directeur van de dienst openbare werken en bedrijven dat overgegaan dient te worden tot de aan koop van een nieuwe vuilniswagen (rol- trommel). Met Boskoop is reeds gespro ken over eventuele samenwerking in het gebruik van deze nieuwe wagen. B. en W. is het met dit verhaal van directeur A. M. Zwambom eens en verzoekt de gemeenteraad een aanvullend krediet van 30.000,- beschikbaar te stellen om de (ook grotere) vuilniswagen voor in totaal 110.000,- te kunnen kopen. 1 ROTE ROSEN - Freddy Breek 2 ALBATROSS - Fleetwood Mac 3 DO YOU LOVE ME - Sharif Dean 4 ONE IS ONE - Nick Mackenzie 5 HALO OF FLIES - Alice Cooper 6 ALRIGHT, ALRIGHT, ALRIGHT - Mungo Jerry 7 HURT - Bobby Vinton 8 YESTERDAY ONCE MORE - The Carpenters 9 ONE ONE IS ONE- Medicine Head 10 DANCE OF LOVE - The Walkers WADDINXVEEN De geloofsbrieven van de heer A. H. van Gent, het nieuw benoemde raadslid voor de Partij van de Arbeid dat in de Waddinxveense ge meenteraad de plaats gaat innemen van de plotseling vertrokken heer P. Lips, zullen in de vanavond te houden ge meenteraadsvergadering worden onder zocht. De beëdiging van dit socialisti sche raadslid zal plaats vinden in de ver gadering van de raad op donderdag 30 augustus, voorafgaande aan de wethou- dersverkiezing. De heer Van Gent is 47 jaar en secretaris van de Kamer van Koophandel voor Oosteuropese landen in Den Haag. Hij maakte reeds van 1962 tot en met 1972 van de gemeenteraad deel uit en vertrok destijds vanwege een politiek conflict. Uit het vorstel inzake de subsidieverle ning blijkt overigens ook dat de raads leden wordt voorgesteld het verzoek van het fanfarecorps „Concordia” om vol ledige garantie in het eventuele tekort van de op zaterdag 15 september te hou den taptoe af te wijzen. en mevrouw M. Schouten- Boerlijst slaagden voor het diploma costumière, me vrouw J. A. Rooker-Roo- tert voor het diploma cos- zakte 9 plaatsen van 48 naar 57 en de Amrobank liep 8 plaatsen terug van 56 naar 64. De Midden- standsbank kwam van 115 op 116 en Mees en Hope van 261 op 272. De Neder- Indsche Credietbank num mer 309 (eind 1971 317) en Slavenburgs Bank 428 (452) klommen op de ranglijst. Van Lanschot werd 23 plaatsen achteruit gezet van 430 naar 453. De banken worden vergeleken aan de hand van de hen toever trouwde middelen per eind 1972, dus niet via de ba lanstotalen. Aan de top van de ranglijst bleven de Amerikaanse reuzenban ken: Bank of America, Er zijn nog een aantal ge slaagden te melden. De ge diplomeerden feliciteren wij natuurlijk van harte. Mejuffrouw A. v.d. Krans WADDINXVEEN Wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereni ging) heeft hoogstpersoonlijk van de minister van volkshuisvesting en ruim telijke ordening, drs. J. P. A. Gruijters, gelijk gekregen voor zijn interpretatie van de weL Dit blijkt uit een schrijven van de bewindsman, dat opgenomen is in het agendapunt „mededelingen en in gekomen stukken” van de vanavond te houden gemeenteraadsvergadering. WADDINXVEEN BV J. v.d. Bergen Zn. van de Henegouwerweg wil het pand Henegouwerweg 39 met erf en houten garage kopen. De verkoopprijs van dit perceel met in totaal een opper vlakte van 260 vierkante meter is door Burgemeester en Wethouders bepaald op 75.000,-. De gemeenteraad wordt in zijn vergadering van vanavond voor gesteld met de verkoop in te stemmen. In het pand wordt een personeelslid van BV J. v.d. Berg en Zn. gehuisvest. WADDINXVEEN In de ge meenteraadsvergadering van van avond komen twee - in deze weken veelbesproken - nota’s ter sprake. Het eerst in behandeling genomen zal worden de „Nota, tevens voor stel inzake prioriteiten en plaats bepaling sportaccommodaties”, daarna volgt de bespreking van de „Nota Woningbouwbeleid”. Gemeentesecretaris H. Jenné meende dat de ambtenaren het in Waddinxveen zo naar hun zin hebbenomdat ze zich niet alleen bezig behoeven te houden met lo cale zaken, maar ook met zaken op lan delijk niveau. Hij noemde als voorbeel den daarvan de automatisering, de be lastingwetgeving en natuurlijk onderwijs zaken zoals de nieuwe bestuursvorm HAVG/Atheneum. „Bescheiden, be kwaam en deskundig” waren de kwalifi caties die de heer Jenné voor zijn mede werker gebruikte. Schriftelijk het de vo rige week afgetreden wethouder P. Lips (soc.) weten veel waardering te hebben voor de ambtenaar Van Berkei. Hij prees zijn grote inventiviteit, volle inzet, objectiviteit en rust. De heer Lips was blij mede door de heer Van Berkei ver strekte informaties wat onderwijs betreft een weloverwogen beleid te hebben kun nen voeren. dienst openbare werken en -bedrijven staat opgenomen een bedrag van 80.000,- voor de vervanging van de nog in gebruik zijnde, uit 1962 stammen de, vuilniswagen (roltrommel). De ver vanging was eerst overbodig geworden sinds Waddinxveen in 1971 is overge stapt op het ophalen van het huisvuil in plastic zakken. Vandaar dat deze vuil niswagen als reserve-wagen dienst is gaan doen en voor andere karweitjes werd ingeschakeld. Nu deze wagen slecht begint te worden, de vuilnisstort plaats aan de Middelburgseweg straks vol zal zijn, er huizen in Groenswaard 3 WADDINXVEEN Het feest dat in Waddinxveen op woensdag 5 september zal worden gevierd ter gelegen heid van het feit dat 25 jaar geleden koningin Juliana de regering aanvaardde zal wat het gemeentebestuur betreft ten hoogste f 25.100,-, waar bij een Tegenverzekering is in begrepen, mogen kosten. Bur gemeester en Wethouders stel len de vanavond vergaderende gemeenteraad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Uit een toelichting blijkt dat men in Waddinxveen het plan heeft een expositie over het leven en werken van de koningin, een herdenkingsbijeenkomst in de Ontmoetingskerk op 4 september en diverse evene menten op 5 september (re veille, historische optocht, kinderprogramma, vijfkamp en een feestprogramma in de avonduren) te houden. In zijn vergadering van 20 april 1972 be sloot de Waddinxveense raad tegen het advies van de wethouder voor volks huisvesting in toch een doorstromings- bijdrage toe te kennen aan de heer C. A. Blonk, die verhuisde van de huurwoning (krot) Noordkade 255 naar de huur woning Nic. Beetslaan 14. Tegen de be slissing van Burgemeester en Wethouders om geen gemeentelijke bijdrage toe te kennen had de heer Blonk een bezwaar schrift ingediend, waarvoor de raad bleek te zwichten, ondanks het feit dat wethouder Huizer de aandacht vestigde op de mogelijke consequentie van de genomen beslissing. Het schrijven van de minister maakt duidelijk dat het rijk geen bijdrage zal toekennen aan de ge meente Waddinxveen, omdat volgens „Den Haag” in dit geval geen sprake is van een doorstromingsgeval. I WADDINXVEEN Zestien lantaarn palen moeten het nu nog donkere kruis punt Plasweg-Noordelijke Dwarsweg- Bredeweg ’s avonds en ’s nachts gaan verlichten. Uit de commissievergadering van openbare werken en -bedrijven kon den wij u vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen al meedelen dat de gemeente Zevenhuizen behoorlijk zal bijdragen in de kosten verbonden aan de aanleg van deze straatverlichting. Ten slotte komen er 12 lantaarnpalen op Ze- venhuizens grondgebied en 4 op Wad- dinxveens grondgebied te staan. Dat is dan tevens de verdeelsleutel voor wat betreft de aanlegkosten en de kosten van onderhoud en stroomverbruik. Het I gemeenschappelijk energiebedrijf Gouda en omstreken (GEB) zal het kruispunt gaan verlichten. Voor het maken ervan is 40.000,- nodig. Van dit bedrag neemt de provincie Zuid-Holland I 30.000,- voor haar rekening. De ge- I meenteraad van vanavond kan besluiten I het benodigde krediet beschikbaar te I stellen. vangen. B. en W. schrijven in hun voor stel niets te zien in afzonderlijke vervan ging van deze machines, maar menen dat centralisatie van de administratie be paalde voordelen kan opleveren. Toch zal de aankoop van de office-computer niet anders dan een tijdelijke oplossing (ongeveel vijf jaar) kunnen zijn om te voldoen aan de thans bestaande behoefte van de gemeentelijke administraties. Hoewel er drie offertes zijn gevraagd zeggen B. en W. veel te zien in de aan schaffing van een Philips office computer. In de begroting 1973 van de First National City Bank en Chase Manhattan Bank. Bij de „top-tien” viel op opmars op van de Banque National de Paris naar de vierde plaats. Eind 1971 stond deze Franse bank nog op de zesde plaats. De Japanse bank Dai-Ichi Kangyo komt nu op de vijfde plaats( eind 1971: zevende), de Britse Natio nal Westminster Bank is zesde (was vijf), de Britse Barclays Bank zevende (was vierde), de Japanse Sumitomo Bank achtste (was elfde), de Fuji Bank uit Japan negende (was twaalf) en Credit Lyonnais landsche Credietbank num- tien. Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: De Rabobank, combinatie van de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank, 's op de ranglijst van 's werelds grootste banken opgeklom men naar een 48ste plaats. Dit blijkt uit de jongste gegevens die zijn gepubli ceerd door het Amerikaan se blad The American Banker. Eind 1971, voor de officiële fusie, stond de Raiffeisenbank op de 75ste plaats en de Boerenleen bank op de 100ste. De an dere grote Nederlandse banken die op de lijst van 500 grootste banken prij ken hebben over het alge meen flink wat plaatsen moeten afstaan. De ABN WADDINXVEEN Een Philips office -cumputer voor 160.000,- en een DAF- vuilniswagen (roltrommel) voor in totaal 110.000,kunnen door de gemeente Waddinxveen worden aangeschaft indien de vanavond vergaderende gemeenteraad kan instemmen met deze twee aankopen. De office-computer is nodig voor de ad ministratie van de dienst openbare wer ken en -bedrijven, het grondbedrijf en de afdeling sociale zaken en tevens de financiële administratie van de algemene dienst. De nieuwe apparatuur gaat drie in gebruik zijndt boekhoudmachines ver- Een brief van het bestuur van de Chris telijke Openbare Uitleenbibliotheek voor het verlenen van een aanvullende sub sidie over de jaren 1970 tot en met 1972 hebben B. en W. aangehouden en in handen gesteld van de subsidiecommissie om advies. De aanvrage om subsidie van de tennisvereniging „Waddinxveen” wensen Burgemeester en Wethouders eveneens aan te houden, zij het tot de volgende vergadering. Voorgetseld wordt wel subsidie te ver lenen aan het sportweekcomité als bij drage in het nadelig saldo van het in februari gehouden dam- en schaaktour- nooi 100,-), de vereniging „Het Ge sproken Weekblad” voor dit jaar een subsidie van dertig gulden te verlenen tot een maximum van 400,- in een eventueel nadelig saldo van de in juni gehouden avondvierdaagse en de Neder landse Blinden Bibliotheek een subsidie te verstrekken naar rato van het aantal uitleningen van braille- en gesproken boeken aan Waddinxveense blinden f 266,-).

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 5