Commissie boog zicb over naamgeving in Groenswaard bloeit en altijd weer Van Wadde tot Spireaweide Langer zwemmen zaak Onderhoud schoolpleinen voor Samenvoeging gemeenten gaat buiten Waddinxveen om WADDINXVEEN Waddinx veen staat als buurgemeente hele maal buiten de samenvoegingswen- sen van de gemeenteraden van Moerkapelle en Benthuizen. Bur gemeester en Wethouders verzoeken de vanavond vergaderende gemeen teraad Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dat dan ook te schrij ven. „Wat groeit boeit” nu uitgangspunt straatnamen IS besturen bijzóndere scholen Bilderdijklaan niet taboe voor bussen Raadsleden vergaderen vanavond studiecenfrur^igouda AVOND MAVO 4 mevrouw Van Dort Kroon blijft te hoog Vraagprijs van Onteigeningsprocedure HULPMIDDELEN AANNEMER UIT VOOR SCHOLEN GOUDA KOOPT GROND AAN MERCURIUSWEG Verzoek Kruimeltje afgewezen; verzoek Thijssenschool ingewilligd s WADDE WINGERD S WEIDEZOOM e DISTELVELD KAMILLEVELD KLAVERVELD WIKKEVELD S ZURINGVELD DOTTERWEIDE PAPAVERWEIDE S SPIREAWEIDE B en W tot gemeenteraad WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 Pagina 7 Noordtunnel (Advertentie) n -i 1 JL -i 1 juli 1974 WADDINXVEEN Nieuwe namen in Groenswaard 3 zijn, indien de vanavond vergaderende gemeenteraad besluit mee te gaan met het door de commissie voor de straatnaamgeving aan Burgemeester en Wethouders uitgebracht advies: Druk in het openluchtzwembad betekent dat het ook druk is op de glijbaan. Foto: WvW/Gijs Kooren Theo Thijssenschool WADDINXVEEN „Wat groeit en bloeit en altijd weer boeit” blijkt niet alleen telkens weer het uitgangspunt te zijn van de natuurkenner dr. Fop I. Brouwer, maar is dit keer het vertrekpunt geweest van de adviescommissie voor de straatnaamgeving, die zich heeft gebogen over de straatnamen in Groenswaard 3. Beschouwing De commissie, die bestaat uit VVD- radaslid mevrouw L. M. Ooster- broek-Waagmeester, PTT-directeur D. Linschoten, ARP-raadslid P. de Lijster, gemeente-ambtenaar L. D. Labohm en gemeente-ambtenaar W. F. Meijer, heeft meer namen ge noemd dan er op dit moment (aan gelegde) straten zijn. Omdat het be stemmingsplan kan worden gewij zigd schrijven Burgemeester en Wethouders aan de vanavond ver gaderende gemeenteraad alleen de straatnamen voor de vijf hoofdwe gen vast te stellen en één aanliggen de woonstraat. WADDINXVEEN Het onderhoud van de schoolpleinen bij de bijzon dere scholen is een zaak van het schoolbestuur en niet van de gemeente Waddinxveen. Het college van Burgemeester en Wethouders schrijft de vanavond vergaderende gemeenteraad dan ook definitief geen voorstel te zullen doen het onderhoud van deze schoolpleinen over te nemen. Wel zou incidenteel bij bijzondere omstandigheden op gemeentelijke medewerking gerekend kunnen worden. telefoon 01820 - 17861 westhaven 31-32 WADDINXVEEN Nu het wanne zomerweer zo blijft aanhouden zal het gemeen telijk openluchtzwembad in „De Sniep” ’s avonds langer open blijven. Vorige week zaterdag heeft men reeds een proef genomen door langer op te zijn. Omdat dit bij het publiek aansloeg houdt men het bad zoals deze gehele week ook vanavond en morgenavond langer open. In verband met de personeelsbezetting is het niet moge lijk bij aanhoudende warmte het bad ook in de weekeinden langer open te houden. U kunt dusin ieder geval vanavond en morgenavond tot half acht zwemmen en niet tot kwart voor zes, zoals het schema sinds deze week eigenlijk aangeeft. Gelukkig dat het zwembadpersoneel zich heeft willen aanpassen aan de wensen die een ieder met dit warme weer zoal heeft. Vaststelling van de notulen Mededelingen en ingekomen stukken Onderzoek geloofsbrieven A. H. van Gent (voorziening vaca ture P. Lips) Nota, tevens voorstel inzake prioriteiten en plaatsbepaling sportaccomcodaties Nota Woningbouwbeleid (voortgang woningbouw Groens- waard 3) Verlenen van aanvullende grond- en bouwvoorschotten 2 woningen, onderdeel van complex 127 woningwetwoningen Beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een voetpad bij de tunnel in Groens waard 3 Aanleg van straatverlichting op het kruispunt Piasweg- Noor delijke Dwarsweg-Bredeweg Beschikbaar stellen van een krediet voor de vijfde openbare kleuterschool Ophoging van het schoolplein bij de kleuterschool „Kruimeltje” Beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het her- straten van schoolpleinen Beschikbaar stellen van een krediet vor de aanschaffing van een documentatiecentrum voor de Klas de Vriesschool Verlenen van medewerking aankoop leer- en hulpmiddelen voor de Rehobothschool Beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van voorzieningen in het gymnastiek lokaal aan de Staringlaan Beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voor zieningen ten behoeve van de huisvesting van de samenwer kingsschool voor HAVO/ Atheneum Vaststelling van de begroting 1973 voor de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum Verzoek tot wijziging van de gemeentegrenzen Straatnaamgeving in Groens waard 3 Beschikbaar stellen van een krediet voor de verbouw van het ketelhuis aan de Tollenslaan Verkoop van het pand Henegouwerweg 39 Verkoop van grond aan de Mercuriusweg aan Van der Pool’s aannemingsbedrijf „Korte Akke ren” BV te Gouda Verkoop van een perceeltje grond in bestemmingsplan Groenswaard 3 voor de oprich ting van een gasregulateurstation Voorlopige goedkeuring van een onteigeningsplan Aanschaffing van een office computer Verlening van een aanvullend krediet voor de vervanging van de vuilnisauto (roltrommel) Voorstel inzake subsidie verlening Verlening van een krediet voor de feestelijkheden in verband met 25-jarig regeringsjubileum van koningin Juliana B Voorlopige vaststelling van de rekening 1970 van het gemeente lijk grondbedrijf Begrotingswijzigingen Rondvraag WADDINXVEEN De gemeen teraad van Waddinxveen komt vanavond om acht uur in het ge meentehuis bijeen voor de af handeling van een dertigtal pun ten tellende agenda, die voor wat een tweetal punten betreft de toekomst van onze gemeente bepaalt: WADDINXVEEN Het is gewenst dat de autobussen van NV Verenigd Streek vervoer Westnederland, die de lijndienst Waddinxveen-Rotterdam onderhouden, over de Bilderdijklaan naar de halte achter de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijk laan blijven rijden. Dat blijkt uit een rapport van de dienst algemene zaken, dat de raadsleden in hun vergadering van vanavond voor kennisgeving kunnen aannemen. Het rapport is opgesteld, nadat het WD-raadslid mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester in de half juni gehouden gemeenteraadsvergadering ervoor had gepleit de Bilderdijklaan te vrijwaren van autobusverkeer. Zij sprak van een gevaarlijke situatie in deze kinderrijke buurt indien hierin geen verandering zou komen. Die verandering blijkt men dus op het gemeentehuis niet te zien zitten omdat aan de eventuele oplossing van dit probleem (de bussen over de Staringlaan via de parkeer plaats bij de Tesselschadelaan naar de halte te laten rijden) te veel nadelen zouden kleven; overigens nog afgezien van de kosten. De bussen van West-nederland rijden sinds de opening van de stationshalte Waddinxveen-Noord eind mei naar de halte over de Bilderdijklaan en van de halte over de Staringlaan. Gezien de draaicirkel van zo’n autobus kan aan keren op dat punt niet worden gedacht. Zoals bekend richtte de gemeenteraad van Moerkapelle in mei een verzoek aan de Koningin om, zo mogelijk per 1 juli 1974, te worden vereend met Benthuizen. Tezelfdertijd ging van de raad van Bent huizen een sortgelijk verzoek uit naar de minister van Binnenlandse Zaken. In deze laatste brief werd blijk gegeven van de bereidheid tot opheffing om met an dere aangrenzende lokaties of gedeelten Waddezicht Groensvoorde), laan voor de gemeente geen aanleiding zijn (achterstallig) onderhoud van een naast gelegen speelplaats voor eigen re kening te nemen. Het schoolbestuur had geschreven dat bij regenachtig weer grote plassen op speelplaats zouden ontstaan als gevolg van de ophoging van de Souburghlaan. Het bestuur van de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van Nederlands Hervormde Christelijke Scholen in Wad dinxveen heeft voor de Rehobothschool 4310,46 gevraagd voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en meubilair. De aanvraag is gedaan wegens een stij ging van het aantal leerlingen en de in gebruikname van een dependance deze week in de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. 1 t 2 jarige opleiding voor staatsdiploma aanvang: augustus/september kleine groepen - persoonlijke begeleiding keuze pakketten Wel wordt de raadsleden voorgesteld 5250,extra beschikbaar te stellen voor het ophogen en herstraten van het bij de openbare Theo Thijssenschool be horende schooplein. Het door D. J. Kos ter BV te Waddinxveen uit te voeren werk kost in totaal 8.000,waarbij begrepen is het herstraten van de verhar- WADDINXVEEN Van der Pool’s aannemingsbedrijf „De Korte Akkeren” BV in Gouda wil aan de Mercuriusweg 1385 vierkante meter grond kopen tegen 55,- per vierkante meter. Totaal be draagt de verkoopprijs 76.175,- (exclu sief btw). Het aantal werknemers zal on geveer elf bedragen. Het aannemings bedrijf was aanvankelijk van plan meer grond te kopen, maar het college van B. en W. zag dat niet zitten gezien de ge boden werkgelegenheid. De raad kan vanavond met de grondverkoop instem men. daarvan tot een gemeente van 10.000 tot 12.000 zielen te komen. Het gaat beide gemeenten er onder meer om tot ’n een heid van aanpak van de ruimtelijke pro blematiek te komen. Zij vinden het noodzakelijk het platteland open te hou den teen opzichte van de stedelijke cen tra. Dit kan beter door samenbundeling van krachten. ding rondom het politiebureau 1250,-). Op de begroting staat reeds 2.000,-, zij het dat dit geld is gereserveerd voor eventuele verbetering van de schoolplein- nen bij alle vier openbare lagere scho len. Omdat volgens de dienst openbare werken -bedrijven de speelplaatsen bij de Jan Ligthartschool, de Klaas de Vries school en de Leon van Gelderschool geen onderhoud behoeven kunnen die tweeduizend gulden worden aangewend voor het ophogen en herstraten van het schoolplein bij de Theo Thijssenschool aan de Kerkweg. De kosten van de tech nische dienst worden geraamd op 500,-. Het geld dat gemoeid is met het onder houd van schoolplein bij openbare scho len komt uit de pot „uitgaven openbaar onderwijs”. onderzoek zou worden ingesteld naar de toestand van de diverse speelplaatsen. Het college geeft het schoolbestuur in overweging opnieuw een verzoek in te dienen. De uitgebrachte rapporten van de dienst openbare werken en -bedrijven en de af deling onderwijs maken duidelijk de schoolpleinen bij de bijzondere scholen niet in onderhoud over te dragen aan de gemeente, zoals dat sinds 1971 bijvoor beeld met de schooltuinen wel het geval is. Hoewel het schoolbestuur van „Krui meltje” de slechte toestand van het schoolplein bij de kleuterschool indrin gend heeft geschetst adviseren Burge meester en Wethouders mèt de meerder heid van de commissie voor onderwijs zaken geen gemeentelijke steun te ver lenen omdat er ten opzichte van andere scholen geen sprake is van zeer bijzon dere omstandigheden en dat de ophoging van de speelplaats gezien moet worden als normaal onderhoud. Bovendien, voegt het college van B. en W. er vinnig aan toe, kan ophoging van de Souburgh- WADDINXVEEN De openbare Klaas de Vriesschool krijgt als de van avond vergaderende gemeenteraad dat ook goed vindt tweeduizend gulden om een documentatiecentrum te kunnen aanschaffen. Het gaat hier om de eerste inrichting. Om de aanschaffing van een documentatiecentrum is verzocht door het hoofd van de school. Het college komt tot een korte algemene beschouwing met betrekking tot deze zaak naar aanleiding van een verzoek van de Stichting voor Christelijk Natio naal Kleuteronderwijs om financiële steun voor de ophoging van het school plein bij de kleuterschool „Kruimeltje” aan de Souburghlaan. Het schoolbestuur stelt voor de kosten samen te delen. B. en W. kregen vorig jaar een dergelijk verzoek met betrekking tot de speelplaats bij de Willem van Oranjeschool. Deze school trok het verzoek om medewerking van het gemeentebestuur in omdat een WADDINXVEEN Nu Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland al weer een poosje geleden het bestemmingsplan Groenswaard 3 hebben goedgekeurd en met mevrouw G. H. van Dort Kroon- Veendorp niet langs de minnelijke weg overeenstemming kon worden bereikt over de aankoop van een stuk grond van 550 vierkante meter aan het Noordeinde is het volgens Burgemeester en Wethou ders gewenst opnieuw te beginnen met de administratieve voorbereiding van een onteigeningsprocedure. De vanavond vergaderende gemeenteraad wordt ver zocht daartoe te besluiten. Dan volgt een ter visie legging, waarna de raad defini tief kan besluiten tot onteigening, welk besluit aan koninklijke goedkeuring is onderworpen. Overigens besloot de raad al in maart 1971 tot onteigening van het stukje grond van mevrouw Van Dort Kroon-Veendorp over te gaan, maar B. en W. besloten niet de tegenpartij te dag vaarden omdat een gedeelte van het stuk grond in het inmiddels goedgekeurde bestemmingsplan Groenswaard 3 lag en bovendien een groter perceel in eigen dom verkregen moest worden. B. en W. menen dat de vraagprijs telkens te hoog is. Uit navraag en kaarten blijkt dat indien Moerkapelle en Benthuizen op eigen verzoek zullen worden samengevoegd de oostelijke grens aan de Bredeweg ge lijk is aan die welke thans de gemeente Zevenhuizen met Waddinxveen scheidt en dat die verder wordt gevormd door de bestaande grenslijnen tussen Wad dinxveen en de gemeente Moerkapelle en Benthuizen. Dus is Waddinxveen formeel bij deze samenvoeging geen be trokkene. Nu wil echter het geval dat de gemeen teraad van Benthuizen een stap verder gaat dan de gemeenteraad van Zeven huizen door in het algemeen zijn ver langen tot grenswijziging te verbinden met de wens om „met andere” aangren zende locaties of gedeelten daarvan te komen tot een nieuwe gemeente met 10 A 12.000 inwoners. Moerkapelle en Bent huizen tellen samen thans 5.000 zielen. B. en W. laten bij voorbaat maar vast weten dat men in Benthuizen niet hoeft te denken aan grenswijziging inde rich ting van Waddinxveen omdat dit toch geen zoden aan de dijk zet. Er staan in dit westelijke (open) gebied slechts een gering aantal verspreide woningen, zo dat dat nauwelijks een bijdrage zou kun nen zijn om het beoogde inwonertal op die manier te bereiken. Bovendien is de wenselijkheid van zo’n grenswijziging ook niet aanwezig. Voorts wordt het wenselijk geacht de spoorwegtunnel in de Staringlaan de naam „Noordtunnel” te geven. B. en W. vonden de ook door de commissie voor gestelde „Waddetunnel” minder ge schikt. Het verbindingsstraat je tussen de Staringlaan en de Bilderdijklaan (achter de hervormde Bethelkerk) zou de naam Perkstraat moeten krijgen als vernoe ming naar de dichter Jacques Perk. Die hoofdwegen zijn Groensvoorde (oostelijke randweg), Staringlaan (ver binding met Vondelwijk), Wadde (west- oost tracé), Wingerd (binnenring) en Weidezoom (buitenring). Volgens de commissie zouden de aanliggende woon staten en -hoven deze namen moeten krijgen: Waddezicht (bebouwing oostzijde Groensvoorde), Distelveld, Kamilleveld, Klaverveld, Wikkeveld en Zuringveld voor wat betreft de noorde lijke woonhoven van west naar oost aan de Weidezoom en Dotterweide, Papaver- weide en Spireaweide voor wat betreft de bebouwing van de zuidzijde van de Weidezoom. B. en W. is het met de voorgestelde straatnaamgeving eens. De commmissie voor onderwijszaken kan zich met dit standpunt verenigen, hoewel enkele leden van deze commissie aanvankelijk als alternatief naar voren hadden gebracht het onderhoud van de speelplaats bij een bijzondere school eerst over te nemen als de speelplaats in goede staat wordt opgeleverd. Ook in de ze oplossing zien B. en W. niets.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 7