BEZOEK DE SPORTEVENEMENTEN A. H. van Daarom: Inwonertal Sportzaal voor voetballers? Kleuren T.V. Heemskerk B.V. help! „Fantastisch mooie en unieke dag” Veel publiek bij belangrijk raadsvergadering Gent direct al voor moeilijke keus? met de door meerdere raadsleden ondersteunde zienswijze van de so cialisten. Omdat dit op verzet stuitte van onder meer de D’66- en de KVP -fractie trok de vooriztter zijn com promisvoorstel in en zei vast te zul len houden aan het oorspronkelijke voorstel van het college: een gym nastieklokaal in Groenswaard 1 op de hoek Peter Zuidlaan-Johannes Postlaan. Is iedereen bij een ge meenteraadsvergadering aanwezig dan zijn er 17 stemgerechtigden (drie wethouders en veertien raadsleden). blijft nog altijd dalen Beroep op u ■I ff ïi Doktersdiensten Nieuwsblad Onafhankelijk MEEGAAN MET PVDA-FRACTIE OF MET HET COLLEGE VAN B. EN W. WADDINXVEEN WAARHEEN met 100% service INDIVIDUEEL Middenstands-Avondschool Kleurentelevisie ONDERWIJS DE J NG Burgemeester opnieuw in ziekenhuis JUWELIER J. DEN HAAG HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN ORANJELAAN 36b WADDINXVEEN - Velden Financieel met en zonder draadloze af standbediening 1-en 2-jarige cursus voor het Middenstandsdiploma WADDINXVEEN Het bestuur van de voetbalvereniging ’’Waddinx veen” studeert nog altijd op het plan om bij de velen in het sportpark ”De Sniep” een overdekte sportaccommodatie te bouwen. De gedachten gaan uit naar een sportzaal. Begin september neemt het bestuur definitief hier over een beslissing. Omdat wethouder P. Lips (soc.) twee weken geleden plotseling een punt zette achter zijn politieke loop baan waren er in de gemeenteraads vergadering van vorige week een even aantal (16) stemgerechtigden. Zodoende konden over dit enige punt waarover stemming werd ver langd de stemmen staken (8-8). Dat betekent als alle raadsleden ook volgende week aanwezig zullen zijn en niemand intussen van mening verandert dat de stem van de heer Van Gent doorslaggevend zal zijn. Het dilemma waarvoor hij zich ge- geplaatst ziet is: moet ik meegaan met mijn fractiegenoten en dus het gymnastieklokaal in Groenswaard 3 laten bouwen of kan ik als wethou der - want hoogstwaarschijnlijk in die kwaliteit zal ik mijn stem moe ten uitbrengen - het college van Burgemeester en Wethouders niet in de steek laten, zodat ik moet beslui ten het gymnastieklokaal maar in Groenswaard 1 te laten neerzetten? Volgende week donderdagavond zal blijken waar de PvdA-er Anne van Gent staat Dr. C. A. DE GEUS, Voorzitter Afd. W’veen van het Koningin Wilhelmina Fonds. feit dat in de vorige week donder dagavond gehouden gemeenteraads vergadering de stemmen staakten over de vraag waar het voor het onderwijs broodnodige gymnastiek lokaal moet worden neergezet: in Groenswaard 1 (zoals wordt voor gesteld door B. en W.) of in Groens waard 3 (zoals de PvdA-fractie wil). Aanvankelijk was het college bij monde van burgemeester C. A. van der Hooft bereid - hoewel hij en zijn twee wethouders van de noodzaak niet overtuigd waren - mee te gaan Als, het £oed is staat een gymnas- er nog eerder. Uitgemaakt Burgemeester Van der Hooft probeert een stoel. In het midden rector drs. M. Verhoog. Belangstelling WADDINXVEEN De socialist A. H. van Gent, het volgende week donderdagavond te beëdigen en zeer waarschijnlijk tot wethouder te benoemen nieuwe raadslid, staat di rect al voor een moeilijke en prin cipiële keus. Zijn keus zal onherroe pelijk betekenen, dat hij öf zijn Par tij van de Arbeid-fractie in de steek laat öf niet mee kan gaan met het college van Burgemeester en Wet houders, waar hij op dat moment nog maar net deel van kan uitma ken. Dit alles is het gevolg van het WADDINXVEEN De gemeenteraad van Waddinxveen heeft in zijn vergadering van vorige week donderdagavond twee belangrijke besluiten genomen: In het sportpark „De Sniep” zal zo spoedig mogelijk begonnen wor den met de bouw van een sporthal. Als het g< tieklokaali moet nog worden waar dat lokaal zal worden neergezet. Te zijner tijd komt er dan nog een sportzaal bij. In Groenswaard 3 (eerste fase) zullen 146 (haak)flats minder wor den gebouwd - daarvoor in de plaats komen 50 a 53 koopwoningen omdat de raadsleden besloten heb ben het geldende bestemmingsplan te gaan wijzigen om tegemoet te komen aan de publieke opinie, die zich steeds meer verzet tegen hoog bouw. „Waddinxveen” neemt binnenkort besluit over bouw Sporthal in De Sniep en minder flats W Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1973 29e JAARGANG - Nr. 1352 (Advertentie) (Advertentie) Advertentie) De voetbalvelden in ”De Sniep” liggen van de stichting C.M.O. met rijkssubsidie u Uw adviseur Dorpstraat 33, Waddinxveen Bel nu 2218 financiering mogelijk. De debatten verliepen in een vriendelijke sfeer. De raadsleden beheersten vrijwel allemaal hun emoties. Ook de heren H. van Ek (soc.), die aan het slot van het debat over de woningbouw in Groens- waard 3 het woord niet meer door de voorzitter werd verleend. Gezien het feit dat de raadsvergadering maar drie uur duurde konden slechts vijf punten van de dertig punten tellende agenda in behandeling worden genomen. Deze punten komen nu in de bijzondere vergadering van de gemeenteraad van volgende week donderdagavond ter spra ke. Dan zal er opnieuw gestemd moeten worden over de plaats van het gymnas tieklokaal, omdat vorige week daarover de stemmen staakten (8-8). Schoolgeld (inclusief inschrijfgeld) 130,- per jaar met 6 lesuren (2 avonden) per week. Lesavonden: maandag en donderdag. Aanvang: 24 augustus 1973. Inl. en aanmeldingen dagel. van 9.00-22.00 uur Regentesseplantsoen 30 Gouda-Tel. 01820-14061 ZATERDAG Arts: E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 Apotheek: Dienstdoende arts. ZONDAG Arts: Th. G. Blom, J. Catslaan 1, tel. 2112 Apotheek: Dienstdoende arts. Voorzitter J. W. Boerma zei ons gister avond, evenals begin deze week, dat met name financiële consequenties nog een belangrijk punt van discussie vormen. Op onze vraag of de voetbalvereniging ’’Waddinxveen” met mogelijke gebrui kers van de te bouwen sportzaal in ge sprek was, omdat wij de mening zijn toegedaan dat het een hele toer zal zijn om de sportzaal alleen door eigen gebruik rendabel te maken, wilde hij het antwoord schuldig blijven. WADDINXVEEN ’’Waddinxveen Waarheen”, de populaire uitgave van de discussienota Structuurplan Waddinx veen, is deze week verspreid onder de bevolking. De Waddinxveners daarin gevraagd mee te denken over de toe komst von ons dorp. In het Weekblad voor Waddinxveen van volgende week meer over deze populaire uitgave. Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom In dit Weekblad voor Waddinxveen ge ven wij uitvoerig verslag van de beraad slagingen over de zaalsportaccommoda- ties en de woningbouw in Groenswaard 3. Voor de raadsvergadering, die om acht uur begon en precies om elf uur door de burgemeester werd gesloten, be stond een grote belangstelling. Niet ie dereen wist in de raadzaal een plaatsje te bemachtigen. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft is dinsdagmiddag op nieuw voor observatie in het Goudse Bleulandziekenhuis opgenomen. Ver wacht wordt dat hij daar tegen het weekeinde weer uit komt. De heer Van der Hooft is vorige week - na de ge meenteraadsvergadering van donderdag avond - ook al een dag opgenomen ge weest. Daarvoor heeft hij vier dagen in het Bleulandziekenhuis gelegen. Wie de heer Van der Hooft tegen komt zal het met ons eens zijn dat hij er gezond uitziet, hoewel hij sporen van ver moeidheid toont. Zelf meent hij dan ook dat zijn gezondheid niets te wen sen overlaat. Dit nu willen de doktoren alleen maar bevestigen. j Waddinxveen 0182823011 De bouwplannen van ’’Waddinxveen” waren ook al ter sprake gekomen in de vorige week donderdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering. Op vragen hierover van de heer H. P. Barth (D’66) en P. F. J. van Schie (kath.v.) zei bur gemeester C. A. van der Hooft niets Stel u voor: Iemand komt u vra gen of u in een straat of wijk huis-aan-huis wilt collecteren voor de kankerbestrijding. Van tweeën één: u doet het, belange loos, omdat het doel u aanspreekt. Dan zijn we u allemaal dank ver schuldigd. Dat zou u ook moeten merken uit de manier waarop we u te woord staan aan de deur en aan het resultaat dat u op uw werk te zien krijgt. Of u doet het niet. Omdat u het niet doet. Dan mag u het doel waarvoor velen een paar avonden opofferen, wél gedenken! Want u bent mede ver antwoordelijk voor een goede op brengst. er op het ogenblik zodanig bij, dat na een keuring door de grondtechnische dienst van de KNVB er incidenteel wed strijden op gespeeld kunnen worden. ’’Waddinxveen” is ook van plan dat te doen. In de dinsdagavond gehouden commissievergadering openbare werken en -bedrijven, waar de bouwplannen van ’’Waddinxveen” ook al besproken wer den, was men er verheugd over dat dit eigenlijk een jaar eerder mogelijk is dan men bij de aanleg van de velden had ge hoopt en verwacht. meer over deze plannen te hebben ge hoord. De heer Boerma, die op de pu blieke tribune zat, verzekerde ons dat de door ’’Waddinxveen” gewilde accom modatie niet bedoeld is om de be staande en nog te bouwen gemeente lijke zaalsportaccommodaties concur rentie aan te doen. uw officiële Grundigdealer: ll Radio DOOL Kerkweg 171 WADDINXVEEN Met 139 leerlingen is dinsdag de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum in Waddinxveen van start gegaan. ”Dit is een fantastisch mooie en een unieke dag," zei burgemeester C. A. van der Hooft ’s morgens in een korte openingstoespraak in de Savornin Lohmanschool, waar de school voor hoger onderwijs voorlopig is ondergebracht. Te voren had mevrouw J. van der Hooft-Lourens van de leerlingen twee boeketten bloemen gehad, waarvan zij er één zou schen ken aan de vrouw van rector drs. M. Verhoog. De burgemeester zei groot respect te hebben voor de mensen achter de samen werkingsschool, die met een geen grenzen kennend enthousiasm e, veel geduld en wijsheid hun werk hebben gedaan. Daardoor is hij van een tegenstander in het begin omgedraaid tot een medewerker. De scheidsrechterlijke taak van drs. Verhoog vond hij een moeilijke, maar een dankbare. De heer Van der Hooft hoopte dat er bereikt zal w'orden wat iedereen hoopt te berei ken: een nieuw<e school aan de Sniepweg. "Als het zo ver is loopt er tenminste één gelukkig mens in Waddinxveen rond. En dat ben ik!” In de school werd ook nog het woord gevoerd door dr. W. H. J. M. Wientjes, namens de commissie van be stuur, en drs. M. Verhoog. Er zijn zoveel collecten, zegt u. U heeft gelijk. Er is zoveel narig heid. Nou en of. Er is zoveel geldJa, dat is ook zo. Er is zoveel nodig. Ja, voor de kanker bestrijding zonder twijfel. De ziekte kost mensenlevens. De be strijding verslindt geld. Funda menteel onderzoek is duur. Be handeling is duur. Wereldwijde contacten tussen onderzoekers, congressen, duur. Apparatuur kostbaar. Bouw van centra naar de maatstaven van onze tijd voor patiënten van onze tijd met het geld van onze tijd vergt millioe- nen. Aan de andere kant: je kunt een probleem van deze omvang, het kankerprobleem, niet te lijf gaan met lapmiddelen, halve maatregelen, dilettantisme. Daar voor is speciale deskundigheid, systematisch speurwerk en taaie volharding nodig. U en ik kunnen dat werk niet doen. Daar hebben we gelukkig onze mensen voor. Maar die mo gen we onder geen beding in de kou laten staan. Als zij zich be ijveren een volksvijand de baas te worden, dan moet „het volk” eensgezind achter hen staan. Daarom: help! WADDINXVEEN Het inwo nertal van Waddinxveen blijft da len. In de gemeenteraadsvergade ring van vorige week donderdag avond maakte burgemeester C. A. van der Hooft bekend dat er per 1 augustus „nog maar” 20.053 Waddinxveners waren. Op 1 janu ari van dit jaar waren dat er nog 20.095 en per 1 juli 20.080. „Wij als college zullen er alles aan doen om het inwonertal boven die 20.000-grens te houden,” verze kerde hij onder gelach van raads leden en publiek. De heer Van der Hooft zei dit over de hoofden van de raadsleden heen alleen maar onder de aandacht van de jonge bevolking te willen bren gen. Dan namelijk besluit men of er een kantine met kleedaccommodaties moet w'orden gebouwd, dan wel een sportzaal met kantine en kleedaccommodaties. De ruimte is er in ieder geval voor. In ”De Sniep” beschikt de voetbalvereniging ’’Waddinxveen” straks over drie voet balvelden en een bijveld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 1