ooie stukken groen toch als bouwgrond gebruikt? en m Raadsleden Overdekt zwembad behandelden 8 oktober vijf punten voor over M. Boere (soc.) pleit buizen met huur van f 150,- Dat er in Groenswaard 3 tenminste 146 (haak)flats minder worden ge bouwd daarvoor in de plaats komen 50 a 53 koopwoningen heeft ook Ie volle instemming van de fractie van de Partij van de Arbeid, hoewel jurgemeester C. A. van der Hooft tegen het slot van de ruim een uur du- •ende discussies over zijn „Nota Woningbouwbeleid” het notuleren dat de leren M. Boere (soc.) en H. van Ek (soc.) tegen zouden zijn. Zijn snelle zergadertechniek maakte het de heer Van Ek onmogelijk toe te lichten wat le PvdA wat dit betreft nog precies op haar lever had. gebruik Raadsleden geven B. en in motie deze opdracht: Bouw zo gauw mogelijk de enige 145 lats in hoogbouwarm Groenswaard 3 Nog veel twijfels lijst woningzoekenden in H. HUIZER IS WETHOUDER Goede visvangst voor AAC-leden WOON RUIMTE ER KOMT WEER EEN ANDERE studiecentrum gouda jnssisoh AVOND MAVO 4 EWONERS EN RAADSLEDEN AGEREN TEGEN OORSPRONKELIJKE BESTEMMINGEN ILAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1973 Pagina 7 Peter Zuidlaan Mozartlaan Nesse Hockeyveld Hoefblad Haakflats H. van Ek (PvdA) Drie ton duurder Wat enthousiaster Lichtvaardig WADDINXVEEN De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vro lijk, opent op maandag 8 ok tober het overdekte zwembad in het sportpark ’De Sniep’. Burgemeester C. A. van der Hooft deelde dit in de vorige week gehouden gemeente raadsvergadering tijdens de discussies over de zaalsport- accommodaties mee. Uit de woorden van de burgemeester viel op te maken, dat er die dag meer op het programma staat, onder meer een bijzon dere gemeenteraadsvergade ring. Het Waddinxveense ar chitectenbureau Stuurman BV heeft het door hoofdaannemer BV Bouw- en Aannemings- maatschappij A. J. van der Heijden te Woerden voor 1,4 miljoen gulden te realiseren overdekte zwembad ontwor pen. Met de bouw is op 15 augustus 1972 gestart. VADDINXVEEN Begin zo gauw mogelijk met de bouw van de 145 woningen omvattende Kromstafflat in Jroenswaard 3, voor welke woonwijk het geldende bestemmingsplan snel moet worden herzien. Deze opdracht, ervat in een door de heer H. P. Barth (D’66) ingediende en door acht raadsleden ondertekende motie, hebben Jurgemeester en Wethouders in de vorige week donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad jekregen. De motie stelt dat er in Waddinxveens nieuwste woonwijk gebouwd moet worden volgens het in de af gelopen maanden na veel wikken en wegen ontstane ’’compromisplan” dat rekening houdt met de publieke opinie lie zich steeds meer verzet tegen hoogbouw. NsJr JU fcs.--- Éb Achter de haakflats Elzenhorst, Pep- (Advertentie) westhaven 31-32 telefoon 01820 - 17861 (Advertentie) vestingswensen de de opmerkingen van raadsvergadering zo hun voorzieningen niet en past beter in het ruimtelijk beleid van provincie en rege ring. Hooft in zijn beleidsnota spreekt over Waddinxveen als „woonwijk” van Gouda zat hem dwars. „Dat is een etiket van onbekwaamheid dat we niet verdienen,” protesteerde hij. PvdA-fractievoorzitter M. Boere zei wel dat het ook door hem te verkiezen „compromisplan” voorbij Bij de openbare Leon van Gelder- school ligt aan het Hoefblad een mooi grasveld. Volgens het bestemmingsplan zou gaan aan de wensen en verlangens van de laagst betaalden. Sociale woning bouw in de tweede fase zag hij nog niet direct zitten. Groenswaard 2 moet hier een openbaar gebouw neergezet worden. Bijvoorbeeld een gymnastieklokaal, noemde in de laat ste raadsvergadering burgemeester C. A. van der Hooft als mogelijkheid. De heer M. Boere (soc.) liet alvast maar we ten zich daar tegen te zullen verzetten. „Maar het staat in het bestemmings plan,” betoogde de heer Van der Hooft nogmaals. De heer P. F. J. van Schie reageerde met de opmerking dat zoiets nog geen verplichting inhoudt In ieder geval: ook dit stukje groen zal ’t slacht offer kunnen gaan worden van een be paalde bouwactiviteit De hockeyclub „Waddinxveen” gaat verhuizen naar het sportpark ’De Sniep’. Wat gebeurt er dan met het niet meer gebruikte veld in de Oranjewijk? Vol- Ook de „groene vlakte” aan de Nesse staat op de nominatie om te worden be bouwd. Nog niet bekend is waarom dit stukje grond aan de Gouwe moet ver stedelijken. Het ziet er nar uit dat er van een recreatieve bestemming geen sprake zal kunnen zijn, maar dat het de bedoeling is om enkele tientallen ge zinnen daar te gaan huisvesten. WADDINXVEEN Van de dertig punten tellende agenda wist de gemeenteraad er in zijn ver gadering van vorige week don derdagavond maar vijf te behan delen. Dat betekent dat de overige 25 agendapunten ter sprake zullen komen in de bijzondere raads vergadering van volgende week donderdagavond. Die punten zijn: Verlenen van aanvullende grond- en bouwvoorschotten twee woningen, onderdeel van complex 127 woningwetwoningen Beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een voetpad bij de tunnel in Groens waard 3 Aanleg van straatverlichting op het kruispunt Plasweg-Noor- delijke Dwargweg-Bredeweg Beschikbaar stellen van een krediet voor de vijfde openbare kleuterschool Ophoging van het schoolplein bij de kleuterschool „Kruimeltje” Beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het her- straten van schoolpleinen Beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van een documentatiecentrum voor de Klaas de Vriesschool verlenen van medewerking aankoop leer- en hulpmiddelen voor de Rehobothschool Beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van voorzieningen in het gymnastiek lokaal aan de Staringlaan Beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voor zieningen ten behoeve van de huisvesting van de samenwer kingsschool voor HAVO/ Atheneum Vaststelling van de begroting 1973 voor de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum Verzoek tot wijziging van de gemeentegrenzen Straatnaamgeving in Groens waard 3 Beschikbaar stellen van een krediet voor de verbouw van het ketelhuis aan de Tollenslaan Verkoop van het pand Henegouwerweg 39 Verkoop van grond aan de Mercuriusweg aan Van der Pool’s aannemingsbedrijf „Korte Akke ren” BV te Gouda Verkoop van een perceeltje grond in bestemmingsplan Groenswaard 3 voor de oprich ting van een gasregulateurstation Voorlopige goedkeuring van een onteigeningsplan Aanschaffing van een office computer Verlening van een aanvullend krediet voor de vervanging van de vuilnisauto (roltrommel) Voorstel inzake subsidie verlening Verlening van een krediet voor de feestelijkheden in verband met 25-jarig regeringsjubileum van koningin Juliana Voorlopige vaststelling van de rekening 1970 van het gemeente lijk grondbedrijf Begrotingswijzigingen Rondvraag zijn we voor u aan het inventariseren ge gaan: In september starten wij weer de mondelinge cursussen modern russisch (basis - gevorderden) cursusduur 10 maanden. cursuspaatsen: Gouda - Zoetermeer ruime aandacht wordt besteed aan spreekvaardigheid en grammatica. Inschrijving dagelijks v.a. 1 aug. STUDIECENTRUM GOUDA westhaven 31-32 telefoon 01820-17861 2 jarige opleiding voor staatsdiploma aanvang: augustus/september kleine groepen - persoonlijke begeleiding keuze pakketten Het stukje grond op de hoek Peter Zuidlaan-Johannes Postlaan is nu nog onbebouwd. De bewoners daar vinden dat heerlijk. Het college van B. en W. en blijkens de gemeenteraadvergadering van vorige week raadsleden van D’66, KVP, Gemeentebelangen en SGP/Her- vormde Kiesvereniging willen daar ech ter een gymnastieklokaal neerzetten. De heer H. van Ek (soc.) heeft al laten wet ten daar uit een oogpunt van verstede lijking vanaf te willen zien. De PvdA (drie man) en nog vijf raadsleden willen dat gymnostieklokaal in Groenswaard 3 neerzetten. Volgende week valt de be slissing. van een meer betrouwbare lijst sa men te stellen, zo mogelijk ADDINXVEEN Er liggen in de ;uwe wijken van Waddinxveen mooie ikken groen, die in de respectievelijke £temmingsplannen echter als stukken uwgrond omschreven worden. Dank het werk van de plantsoenendienst st het de bewoners rondom deze piek en vaak de grootste moeite zich voor stellen, dat juist daar nog gebouwd at worden. Toch zit die kans er in, lang dat bestemmingsplan niet wordt wijzigd. Meestal moet er zelfs ge touwd worden vanwege de exploitatie /an zo'n bestemmingsplan. Wordt er fan ners tenslotte niet gebouwd, dan wordt iet groen duurder. En de vraag is of we ■r dat voor over hebben. Niettemin be ltonen ook de bewoners langzamerhand In opstand te komen indien zij merken, lat mooie stukken groen moeten gaan rijken voor - bijvoorbeeld - openbare ■«bouwen. Omdat in de gemeenteraads vergadering van vorige week donderdag- ivond daar ook over werd gesproken Burgemeester Van der Hooft wees er in zijn beantwoording op dat de volks woningbouw die in de tweede fase van Groenswaard 3 gerealiseerd gaat worden aanvankelijk niet was voorzien. Hij meende dan ook dat de heer Boere best wat enthousiaster in zijn commentaar had mogen zijn. Op het overige dat door de raadsleden naar voren werd gebracht ging de heer Van der Hooft niet of nau welijks in. De aan het begin van de dis cussie ingediende motie had immers al direct duidelijk gemaakt dat de gemeen teraad zou kiezen voor het „compromis plan”. Foto Weekblad voor Waddinxveen - G. van Ringelenstein WADDINXVEEN Het AAC (algemeen activerings comité) van de Centrale Her vormde Gemeente heeft als hoofdtaak guldens, tientjes en zo meer te vangen voor kerkbouw en restauratie. Dinsdag hebben de leden van dit comité geprobeerd of echte vissen in zee ook wilden toehappen. Ze vingen 109 vissen en de oud-voorzitter van het AAC, ds. T. van ’t Veld (links op de foto), die zich ondanks zijn vertrek dit niet wilde laten ontgaan, heeft zijn steentje bijgedragen tot dit vermeldenswaardige resultaat. augustus opgemaakte cijfers wellicht doen wachtlijst met Waddinx- veense nog geen beeld. Op deze lijst ston- De heer H. van Ek (soc.) gaf als zijn mening evenmin behoefte te hebben aan veel flats. „Woningbouw is geen zaak van volkshuisvesting in engere zin, maar een zaak van ruimtelijke ordening,” zei hij. De heer D. Uitbeijerse (SGP/Her- vormde Kiesvereniging) koos eveneens voor het compromisplan” terwille van de uitvoerbaarheid. Dat de heer Van der als WADDINXVEEN De heer H. Hui- zer van de SGP/Hervormde Kiesvereni ging is wethouder van sociale zaken en woonruimteverdeling. Burgemeester C. A. van der Hooft wees daar in de vorige week donderagavond gehouden gemeen teraadsvergadering nog eens met nadruk op, omdat steeds meer mensen begonnen te menen dat hij wethouder van sociale zaken en volkshuisvesting is, zoals ove rigens ook in de gids „Waddinxveen van A tot Z” staat. Volkshuisvesting en ruimtelijke ordening wordt door het col lege van Burgemeester en Wethouders een gezamenlijke portefeuille gezien. ®dat de heer Barth terdege zei te be ffen dat een eventueel voorstel om al- m maar vrije huizen te bouwen het et zou halen lag hij zich neer bij het Wqromisplan”. De voordelen van dat *0 waren volgens hem duidelijk ver- ven boven die van het oorspronkelijke stemmingsplan. Het nieuwe plan voor- beter in de behoefte, roept finan- gezien geen problemen op, geeft 1 'ertraging van ten hoogste een paar ^ntlen (de verkleinde Kromstafflat o volgens het geldende bestemmings- worden neergezet), schaadt andere De heer J. Havenaar (SGP/Hervonnde Kiesvereniging) zag ook liever dat er in Groenswaard 3 alleen eengezinswonin gen zouden worden gebouwd, maar zei zich later toch te kunnen verenigen met het „compromisplan”. Ook de heer J. van den Roovaart (chu) zei zich bij dit plan te willen neerleggen. Het „groene licht” voor het bouwen volgens het „compromisplan” werd ook gegeven door de heer P. F. J. van Schie (kath.v.), die B. en W. vroeg de grondprijs voor de koophuizen nader te bezien en de sug gestie deed de ton voor een niet te bou wen voetgangerstunneltje tussen Groens waard 2 en 3 en eventueel het resterende geld van de bestemmingsplannen Groenswaard 1 en 2 voor Waddinxveens nieuwste woonwijk aan te wenden. De fractievoorzitter van de KVP zei er ook nog zwaar aan te tillen binnen twee jaar van mening te hebben moeten verande ren. Jk heb vorig jaar bij de vaststelling van het bestemmingsplan te lichtvaardig „ja” gezegd,” bekende de heer Van Schie. gens de heer M. Boere (soc.) heeft de voetbalvereniging WSE, die de naast gelegen velden van de eveneens naar ,De Sniep” vertrekkende voetbalvereniging „Waddinxveen” gaat overnemen, dat „derde veld” voorlopig nog lang niet no dig. Dan zou daar eventueel een sport zaal gebouwd kunnen worden. Een der gelijke bouwactiviteit betekent dat de „groene long” tussen de Groenswaarden en de Oranjewijk kleiner wordt. pelhorst en Wilgenhorst liggen mooie stukjes bosplantsoen. Op initiatief van het gemeentebestuur van Waddinxveen wil de woningbouwvereniging „Wad dinxveen” daar in totaal 67 garages gaan neerzetten. Het bestemmingsplan voor ziet daarin. De bewoners van de haak- flat Peppelhorst hebben als eerste tegen deze plannen geageerd. De raadsleden M. Boere (soc.) en R. Gaykema (D’66) heb ben in een vergadering van de commissie openbare werken en -bedrijven al laten weten niet zonder meer met de bouw van deze garages juist daar accoord te zullen gaan. De heer J. Havenaar (SGP/ Hervormde Kiesvereniging): „’t Is nu groen en laat het maar groen blijven.” ets eerder deed de heer Boere namens Ie PvdA-fractie Burgemeester en Wet- louders het verzoek bij de minister van lolkshuist esting en ruimtelijke ordening Ie proberen Waddinxveen in aanmerking e laten komen voor de bouw van huizen oor „gezinnen met een zeer matig in- »men”. Dergelijke gezinnen zoeken in Bze gemeente een huis en tenslotte wil iet kabinet-Den Uyl in ons land 25.000 tcaingen bouwen met een aanvangshuur an hooguit 150,- per maand. College n raad konden het roerend eens zijn jet de inhoud van dit verzoek, maar ^twijfelden of deze vlieger voor onze tmeente opgaat. Niettemin zal het toch torden geprobeerd. Er ligt een mooi grasveld op de hoek Mozartlaan-Beethovenlaan in Groens waard 1. Eerst zou daar het jongeren en jeugdcentrum „De Bonkelaar” ko men. De „Studiegroep Sportaccomodatie Waddinxveen” en ook de D’66-fractie had er best een sporthal willen neer zetten. Eén van de argumenten van het college van Burgemeester en Wethouders om daar geen sporthal neer te zetten was van estetische aard. „Uit overwegingen van welstand zou bezwaar kunnen wor den gemaakt tegen de hoogte van het gebouw,” legden zij uit. Nu wordt er met de gedachte gespeeld op dit 240.000,- kostende stukje grond een nieuw politiebureau neer te zetten. In ieder geval: er zal daar nog worden ge bouwd. met woningzoekenden zei tonen volgens hem aan dat jaarinkomens de aandacht meer gericht avond gehouden gemeente- wel juist? Naar aanleiding moet worden op de huis- raadsvergadering zo hun van de opmerkingen en vestingswensen twijfels over deze wacht- vragen over de wachtlijst laagst betaalden. lijst te hebben. De D’66-er je ondertekenaars van de motie, me- rouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester ib.) en de heren H. P. Barth (D’66), R. iaykema (D’66), J. L. van Heteren (Ge- teentebelangen), P. de Lijster (arp), J. an den Roovaart (chu), P. F. J. van chie (kath.v.) en D, Uitbeijerse (SGP/ lervormde Kiesvereniging), verwachten lat het ’’compromisplan” beter in de woningbehoefte zal voorzien dan het in ?72 door de gemeenteraad vastgestelde a nu geldende bestemmingsplan. Voorts rengt dit plan geen nadelige financiële «sequenties met zich, hoewel het uit horen van het „compromisplan” bijna rie ton duurder is dan het te wijzigen estemmingsplan. In de eerste fase van roenswaard 3 zullen nu 145 woningen romstafflat (gemiddelde huur tegen de 300,- per maand), 127 eengezinswonin- (die in het najaar zullen worden Pgeleverd, gemiddelde huur tegen de 250,- per maand) en 50 a 53 koop- 'oningen worden gebouwd. o heer Van Schie (kath.v.) rapporteer- 1 namens de financiële commissie in dit aüum nog geen advies te kunnen ge- :n. Op tafel lag immers geen afgerond Xtrstel van B. en W., maar een „Nota bningbouwbeleid” waarin een tweetal ïbouwingsmogelijkheden voor Groens- aard 3 werd geschetst. De fractievoor- her van D’66, de heer Barth, betoogde Benlijk te hadden willen voorstellen om Groenswaard 3 alleen nog maar een- wzinswoningen te bouwen. De onmoge- kheid hiervan was nimmer gebleken. WADDINXVEEN Ei- meende dat de feitelijke burgemeester C. A. genlijk geeft ook de per 1 situatie gunstiger is dan de der Hooft te proberen l ver moeden. Bij de KVP-er woningzoekenden kwamen deze vragen op: met behulp van de woning- betrouwbaar heeft iedere woningzoeken- bouwverenigingen en de - de zich eigenlijk wel ge- inspectie der directe belas den begin deze maand 343 meld?, staan de in Wad- tingen. Ook hij zei zijn namen. Een maand eerder dinxveen ingeschreven wo- twijfels te hebben. De heer waren dat er nog 538. De ningzoekenden soms ook M. Boere (soc.) vond de nu raadsleden H. P. Barth elders op een wachtlijst?, bekende cijfers overigens (D’66) en P. F. J. van zijn er mensen die koop- „ontstellend duidelijk”. Zij Schie (kath.v.) zeiden in de woningen zoeken?, zijn de vorige week donderdag- opgegeven j

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 7