en van in over een nieuwe methode af om te slanken Elancyl Drogisterij Bouma heeft 37 punten WADDINXVEEN De van avond vergaderende gemeenteraad krijgt maar liefst een 37 punten tellende agenda te behandelen. Daar zitten de 25 punten bij waarvoor in de twee weken gele den gemeenteraadsvergadering de tijd ontbrak om die in behan deling te nemen. De toegevoegde agendapunten zijn: luis, boerderij, en grond- erkopen in gemeenteraad Groenswaard 1 of in Groenswaard 3: dat is vraag .eden studiegroep en onderwijswereld mengei zich in discussie over plaats van gymlokaal Raad buigt zich A iKfcKeró: Firma van der Linde HET MOOISTE CADEAU DAT U HAAR KUNT GEVEN ff' IS 11 HET KIND IN NOOD! Voetpad komt er voor de schoolkinderen u Ruilbeurs Gouda schoenrrxDoes feer een bedrijf aan Mercuriusweg Hi (EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1973 Pagina 15 Schoolhoofden Alieke Ververs vitrage naar maat Drogisterij Bouma life VADDINXVEEN De „Studiegroep Sportaccomodaties Waddinxveen”, Irie hoofden van basisscholen en de schoolraad voor het openbaar onder ijs hebben dankbaar van de gelegenheid gebruik gemaakt zich tussentijds i de (raads)discussie te mengen over de plaats van een te bouwen gymnas- eklokaal. De gemeenteraad is er twee weken geleden niet uitgekomen of ;zc voor het onderwijs broodnodige accommodatie nu in Groenswaard 1 oals B. en W. hebben voorgesteld) of in Groensward 3 (zoals de PvdA il) moet komen. Vanavond besluiten de raadsleden definitief over die juwplaats. In 15 kleurkombinaties en 27mate.n J ADD1NXVEEN De vanavond ïgaderende gemeenteraad kan be uken tot de verkoop van een huis, ;n boerderij en stukken grond. Een eenvoudige methode Na twee of drie weken a g Dej'zersierkeschoolschoen.K Z Pe soepele wandelschoen... limopextract O De Jofele wkanHeschoen... w Dorpstraat 38 - Tel. 2373 vitrage naar maat o Kon. Wilhelminaplein 43 - Tel. 3124 WADDINXVEEN SF" C. A. VAN DER HOOFT. alon auna Iet gymnastieklokaal, dat in dezelfde ouwstroom en liefst eerder dan de I Een stukje grond zal kunnen worden verkocht aan mevrouw J. Oudijk-van der Spek van het Noordeinde. Hiermee is een bedrag van 1650,- (ongeveer 520 vierkante meter) gemoeid. Het stukje grond ligt bij het huis van mevrouw Ou- dijk. Omdat de heer J. Tofield aan de Wagnerlaan de ruimte om zijn huis wil vergroten heeft hij de gemeente gevraagd voor 14.000,- ongeveer 140 vierkante meter grond te mogen kopen. De Eerste Nederlandse Draad-, Lak- en Strekin- richting NV in Waddinxveen wil gaan bouwen aan de Mercuriusweg en heeft daarvoor ongeveer 4000 vierkante meter nodig. Daar is 220.000,- mee gemoeid. Winkelcentrum Groensvoorde, tel. 3655 de mogelijkheid om in deze daarvoor het meest geschikte woonwijk een sportzaal neer te zetten open moet worden ge houden. Uitkijken naar het hockeyveld is er niet bij, want ook aan dit veld blijft behoefte bestaan zo wijzen studies uit. De tijd van recht-toe, recht-aan is snel bezig verleden tijd te worden. De romantiek van sluiergordijnen met en zonder middenbogen breekt aan. Mede dank zij Imago. Wat moet u doen?U meet uw raam op. modellen en 8 kleuren (plus wit, plus écru).In marquisette of voile. Wij noemen u ter plaatse de prijs, die verschrikkelijk meevalt, en de leverdatum. Daarna gaan de beste vitrage-ateliers van Europa aan ’t werk. Royaal aan ’t Kon. Wilhelminaplein 13 Waddinxveen Tel. (01828) - 7689 b.g.g. 4216 'ie niet? weet zelf wel hoe irritant „vet- ■issentjes” zijn. Want iedere vrouw ordt er bij tijd en wijle door ge aderd. Als gevolg van onze onre- slmatige, moderne leefwijze - ge- rek aan beweging, veel staan of list veel zitten - ontstaan er lokale zettingen van vetstoffen. De weef- ilwanden verharden en houden de itsierende vetlaagjes vast. U kunt at voelen als u de huid tussen uim en wijsvinger neemt. We spre- sn ook wel van een „sinaasappel- uid". exacte hoogte. Zodat u enkele weken later uw vitrage alleen nog maar hoeft uit te pakken en op te hangen. Simpel en mooi voor jaren en jaren. Als er een kind in nood verkeert, is iedereen bereid om te helpen! Als er dan ook nog een jubileum is van onze Koningin dan is men dubbel bereid! De Koningin had nooit een beter cadeau kunnen uitkiezen voor Haar jubileum, dan een gift voor Het Kind in Nood! Daaruit spreekt weer het echte moederhart van Koningin Juliana moeder van haar eigen kinderen maar ook moeder van ons volk! In de watersnood op 1 februari 1953 kwam de Koningin ons op 4 februari bezoeken in Willemstad. Het eerste vroeg zij naar onze kinderen. „Uw huis staat onder water waar zijn uw kinderen nu?" Mijn vrouw vertelde de Koningin, dat de kinderen reeds op 2 februari door mijn vader per boot waren gehaald om ons meer armslag en tijd te geven voor ons werk anderen te helpen. Toen de Koningin 's avonds op Paleis Soestdijk was, belde zij onze oudste dochter Elly op, toen 13 jaar, en vertelde, dat zij bij ons was geweest, dat wij het goed maakten, dat Elly de groeten moest doen aan allemaal en dat als het water weg was zij allemaal weer thuis konden komen! Kijk, dat is een moeder! Wij beschikten in de watersnood niet over een telefoon voor brieven schrijven was geen tijd en dat alles begreep de Koningin! Daarom belde zij onze dochter! Toen mijn vrouw een jaar later de Koningin daarvoor bedankte, zei Koningin Juliana: „O, daar moet u niet voor bedanken, dat zou u toch óók hebben gedaan?" Daar sta je dan een moeder doet wat voor een moeder als het om het kind om de kinderen gaat. Daarom is het nu weer zo fijn bedacht om bij dit 25-jarig regeringsjubileum een geschenk te geven aan het Kind in Nood. Dat is het mooiste cadeau, dat u onze Koningin kan geven! i Daarvoor vraag ik u vooral aan alle moeders doe mee geef veel, want het is voor het Kind I Installatie van de heer A. H. van Gent. Verkiezing van een wethouder (voorziening vacature P. Lips). Nota, tevens voorstel inzake proriteiten en plaatsbepaling sportaccomodaties (herstemming over het wijzigingsvoorstel van de heer M. Boere om het gymnas tieklokaal niet in Groenswaard 3, maar in Groenswaard 1 te bou wen. In de vergadering van don derdag 16 augustus staakten de stemmen over dit punt). Vaststelling notulen van de vergadering van 28 juni 1973. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel met betrekking tot de riolering in de St Victorwijk. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervanging van de vloer in het 3- klassige gebouw aan de Mozart- laan. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een schoolgebouw voor de samen werkingsschool HAVO/ Atheneum. Voorstel tot verkoop van het pand Kerkweg 155. Voorstel tot verkoop van de boerderij Wilhelminakade 76. Voorstel tot verkoop van een stukje grond aan het Noordeinde. Voorstel tot verkoop van een stukje grond aan de Wagnerlaan aan de heer J. Tofield. Voorstel tot verkoop van grond aan de Mercuriusweg aan de Eerste Nederlandse Draad-, Lak- en Strekinrichting NV te Waddinxveen. Begrotingswijzigingen. Rondvraag. Evenals het college wil de studiegroep bet gymnastieklokaal op de hoek Peter Zuidlaan/Johannes Postlaan neerzetten. Helder en koel hebben voorzitter A. P. de Graaff en secretaris P. Bakker de taken nog eens op een rijtje gezet. Daar uit blijkt dat om praktische- en finan ciële redenen de bouw van een sportzaal - waar ook, volgens alleen de KVP- fractie nog meer, behoefte aan is - wel ergeten kan worden, als het gymnistiek- vkaal in Groenswaard 3 wordt ge- ouwd. 61 pand Kerkweg 155 wil de heer R. A. o Hamersveld in Ouderkerk aan de Sel voor 120.000,- kopen. Bij de ver- *>p behoort niet het aan de noordzijde de woning gelegen trottoir. In de ’opacte is de opvallende bepaling op tomen, dat in het pand geen detail- Wdel zal mogen worden gevestigd. De *rderij Wilhelminakade 76 wil de heer P. Zwamborn uit Waddinxveen voor UO.OOO,- kopen. WADDINXVEEN/GOUDA Nu de vakantiemaanden weer voorbij zijn is er weer een ruilbeurs in Gouda. In de maand september op de le en de 15e en voor de rest iedere eerste en derde zaterdag van de maand. Geruild kunnen worden postzegels, sigarenbandjes, mun ten, oude ansichtkaarten en dergelijke in de professor Gunningschool aan de Koningin Wilhelminaweg in Gouda. De ruilbeurs is geopend van ’s middags twee tot vijf uur. ■llliailIHBRIIIIRII Financieel gezien wijst de studiegroep er in dit verband op, dat een ’s avonds leegstaande sportzaal de gemeente jaar lijks maximaal 25.000,kost. Voor een wissel op de toekomst, zo wordt op gemerkt, geen hoog bedrag. Twee in de avond leegstaande gymnastieklokalen kosten de gemeente even veel. Tot slot wordt gesteld dat het geduld dat de on derwijswereld zal moeten opbrengen om even langer op een sportvoorziening in Groensward 3 te wachten in de vorm van een sportzaal dubbel en dwars zal worden beloond. De Elancyl-methode is een bijzon der gemakkelijke en uiterst doeltref fende methode. Als u regelmatig voihoudt, zult u al na twee of drie weken verbluffende resultaten con stateren. De massagehand compleet met Elancylzeep 26,-; Elancylzeep 4,50, crème 11-; gelei 13,- en schuimbad 13,-; Importeur: Roparko b.v., Rotterdam. en werd in Frankrijk opnieuw ont dekt. De massage met de klimop-preparaten van Elancyl activeert de bloedsomloop in het onderhuidse weefsel. Het water en de vetstoffen, die in de tussenweefsels gevangen zitten, verdwijnen. De cel weefsels worden weer soepel en uw figuur wordt in korte tijd gecorrigeerd. De basis van de Elancyl-methode bestaat uit het regelmatig gebruik ('s ochtends onder de douche) van een speciale massagehand met klimopextractzeep. U verhoogt het effect van de methode door tevens gebruik te maken van de crème en de gelei met klimopextract; de crè me wordt 's ochtends en de gelei 's avonds met een lichte handmas- sage opgebracht. Elancyl-preparaten ruiken heerlijk fris en aangenaam. De schoolhoofden van de protestants- christelijke De Savomin Lohmanschool (C. J. Olsder), de openbare Leon van Gelderschool (C. J. Koops) en de open bare Mr. A. de Roosschool (B. de Rijke) zien daarentegen, „in het belang van het onderwijs” gesteund door de schoolraad voor het openbaar onderwijs, veel liever het gymnastieklokaal in Groenswaard 3 bouwen dan in Groenswaard 1. De kinderen van deze drie basisscholen hebben dan geen lange loopafstanden meer te overbruggen en het gymnastiek onderwijs is er bovendien mee gediend. Wordt er in Groenswaard 3 een gymnas tiekonderwijs is er bovendien mee ge diend. Wordt er in Groenswaard 3 een Als we praten over afslanken moeten we om te beginnen een onderscheid maken. Als u tobt met dikte, die een gevolg kan zijn van een klierafwijking, dan dient u een idokter te raadplegen, nebt u echter een „centimeterpro- pleem” met vetkussentjes hier er daar, zoals op de heupen, be- benbenen, knieën en armen, dan kunt u zich nu eindelijk op goed peuws verheugen. In Frankrijk is ben nieuwe methode om af te slan- ken ontwikkeld. Elancyl waarmee u héél snel resultaten boekt. i-1 -B Schoonheids )t nu toe bestond hier geen oplos- ng voor, maar door de komst van - Elancyl-methode is dat gelukkig tranederd. Het succes van de E- ncyl-methode berust op het dub- Ble effect van ’n eenvoudige mas- >ge (die u zelf verricht), plus de Bilzame werking van klimopextract. eze bijzondere eigenschap van limop was al in de oudheid bekend sporthal in „De Sniep” zal worden ge realiseerd, vormt in Waddinxveens nieuwste woonwijk een soort „sta-in-de- weg” voor de bouw van een sportzaal in de nabije toekomst. Niet alleen de ex ploitatie van die zaalsportaccommodatie komt dan in de lucht te hangen (volle dige bezetting door het onderwijs - fi nancieel een noodzaak - zit er dan niet meer in); maar zie ook maar eens in Groenswaard 3 een sportzaal te bouwen als er een gymnastieklokaal staat, zo wordt gesteld. De studiegroep, die vijf maanden geleden rapport heeft uitge bracht over de behoefte aan zaalsport- accomodaties in Waddinxveen, vindt dat Om financiële redenen heeft men het tweede voetpad achterwege gelaten, maar er met de bouw wel rekening mee ge houden. De kosten van het karwei wor den door de dienst openbare werken en -bedrijven geraamd op 39.000,-. Er moeten namelijk nogal wat leidingen en kabels worden verlegd. De 30 augustus vergaderende gemeenteraad wordt door het college van Burgemeetser en Wet houders voorgesteld om dit krediet be schikbaar te stellen, zodat de schoolkin deren niet tweemaal de Staringlaan hoe ven over te steken om gebruik te maken van het voetpad aan de zuidzijde van de tunnel. Wel moet dit plan nog worden doorgesproken met de Nederlandse Spoorwegen. gymnastieklokaal neergezet, dan zijn alle Waddinxveense basisschoolleerlingen binnen ongeveer 400-450 meter op de plaats waar gegymd kan worden. Alleen de kinderen van de drie eerder genoem de scholen moeten op dit moment naar de Staringlaan gemiddeld 800 meter overbruggen, een afstand die nauwelijks vermindert als het gymnastieklokaal in Groenswaard 1 wordt gebouwd. Boven dien zitten de daar staande rooms katholieke Mgr. Bekkersschool en de protestants-christelijke J uliana-school ’’maar” vierhonderd meter van het gym nastieklokaal achter het Koningin Wil helminaplein, zo hebben de’ drie school hoofden nagemeten. WADDINXVEEN Dat men bij het maken van de spoorwegtunnel in Groenswaard 3 genoeg dacht te hebben aan één voetpad is niet juist gebleken. Zoals wij u in het Weekblad voor Wad dinxveen nog onlangs al summier uit de commissievergadering van open bare werken en -bedrijven konden mee delen wil men nu ook aan de noordelijke zijde een voetpad aanbrengen. In de half juni gehouden gemeenteraad is hierover reeds gesproken door mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (lib.) naar aanleiding van een brief van de ouder- commissie van de openbare mr. A. de Roosschool. Dn rnOhalo Cz4a IA g Voor zoon/j'e van 11 en 4e grote-voeten-vader a Alleen ecMrrief Je naamopdehiel! Onnavolgbaar Afwx-J baar SN vvaimoeiuaoen.'-Lmeetuwraamop. van nuropa aan t werK. noyaai aan t /flDx U komt naar ons. Kiest uw vitrage uit 15 werk: met een plooival van 300%, en een >y®' I -X"’ j

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 15