de hefbrug Rondom UP J. L van Heteren bleef met weer Oud-commandant rijkspolitie begraven WILLENW het college meeveranderen Burgemeester tapt pilsje ”Nu wordt schoolrijpheid kleuters weer probleem WADDINXVEEN/BOSKOOP Het aantal leerlingen dat onder toezicht staat van de schoolartsendienst kring Boskoop nadert de 12.000 (11.993). In het onlangs verschenen jaarverslag staat dan ook dat er binnenkort werk te over zal zijn voor twee schoolartsen met een volledige daktaak. Lof voor optreden van rijkspolitie DE ZWALUW BALPENNEN ALS TRACTATIE DE SPERWER fë n” BIJ OPENING BAR-BODEGA WARNAAR: ZONDER ORANJE GAAT 7 NIET eze wei van de week Drie meningen SGP/Hervormde Kiesvereniging VOOR WADDINXVEEN studiecentrum gouda westhaven 31-32 telefoon: 01820-17861 „ROYAL-INN” BURGEMEESTER ZET PUNTJES OP I „U als raad moet tot openbaarheid besluite WADDINXVEEN „Ik ben het eens met de openbaarheid, maar daartoe moet u als gemeenteraad dan wel besluiten. U kunt het col lege van B. en W. niet verwijten dat diverse commissievergaderingen be sloten zijn.” Burgemeester C. A. van der Hooft zei dit nadat de heren H. P. Barth (D’66) en M. Boere (soc.) toch nog in de gemeen teraadsvergadering van twee weken ge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1973 Pagina 9 Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Naar huisarts Onplezierig -• Tracteren bij verjaardagen Tot de schoolartsendienst kring Boskoop behoren de gemeenten Boskoop, Benthuizen, Moerkapel- le, Waddinxveen, Reeuwijk en Ha- zerswoude. In de commissie van beheer hebben de burgemeesters van deze gemeenten zitting. Voor zitter is Boskoops burgemeester G. W. Baron van Dedem. ij (Advertentie) II 2 ■;r; V’ i; In 1972 werden 3868 leerlingen volledig en 1653 gedeeltelijk onderzocht. Er wer den 555 kinderen (10% van het aantal dat onderzocht werd) naar de huisarts verwezen. Van deze 555 kinderen wer den 278 verwezen voor een oogafwij king; 62 voor een oorafwijking en 87 voor bloedarmoede. Van de overige ver wijzingen ging het om hartgeruis, groei stoornissen, neurologisch- en orthope disch onderzoek, kryptorchisme, stern en spraakafwijkingen, huidafwijklngen, bedplassen en breuken. Naar kindertehuizen werden in 1972 dertien kinderen uitgezonden, waarvan 8 op advies van het jeugdteam van de Stichting Geestelijke Volksgezondheid. Wat schoolrijpheid van kleuters betreft wordt in het jaarverslag door de districts schoolartsen L. C. van Dam-Schermer- hom en K. S. van Haaren-Tan, o m. op- Vrije Nederlanden was het de vader des Vaderlands, die in die strijd vooraan stond, die „lijf en groet al te samen” zonder enige aarzeling inzette, die door z’n gelovig Godsvertrouwen vol wist te houden, ook onder de moeilijkste teleur- stelingen en die zo ook het volk tot volharden wist te bezielen. En die, in zijn laatste gebed, nadat het verraderlijk schot van de sluipmoordenaar hem reeds getroffen had, nog Gods erbarmen inriep over dit „arme volk”. Tenslotte maakt het verslag melding dat op 25 basisscholen sexuele voorlichting wordt gegeven en dat het belangrijk is om op alle basisscholen en de 28 kleu terscholen in het district aandacht te schenken aan millieu-hygiëne. Iers van een PTT-bijkantoor in Gouda aan te houden en te ar resteren. Uit de sokken van één van hen haalden ze tienduizend gulden. De derde overvaller is deze week gegerepen. De wacht meesters keken naar de niet aan het signalement dat was uitge geven beantwoordende mannen dag- en avond. V „Openbaarheid moet regel zijn en be slotenheid uitzondering,” vond de heer Boere, die betoogde dat dit een gevolg is van onze democratie. De heer Van der Hooft zei het daar van harte eens mee te kunnen zijn, maar had er in de wezen dat uitsluitend op verzoek van wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde beantwoording van de vragen al op ge- Kiesvereniging) alle raadsleden (dus in clusief de anders uit de boot vallende KVP’er C. J. Th. I. M. Smit) voor die bewuste vergadering waren uitgenodigd, opdat niemand presentiegeld behoefde te missen. „De schuld wordt wel een beetje te veel op de heer Huizer geschoven,” meende de heer P. F. J. van Schie (kath. v.) overigens. In ieder geval zei de bur gemeester het jammer en onplezierig te hebben gevonden dat het zo allemaal moest gaan. De heer Barth (D’66) voeg de daaraan nog toe, dat hij namens zijn fractie geen vragen zou hebben gesteld indien hem bekend was geweest dat de heer Boere (soc.) dat twee dagen eerder al had gedaan. 1 ANGIE - The Rolling Stones 2 YOUNG LOVE - Donny Osmond THE BEST OF BOBBY VINTON o.a. Hurt, But I do Halfway to Paradise e.v.a. stereo L.p. 17.90. WADDINXVEEN De postduiven vereniging De Sperwer heeft deelgeno men aan de wedvlucht vanaf St. Kat. Waver. Afstand 110 kilometer. In con cours 376 duiven. Gelost om 7.45 uur met matige noord oosten wind. Aan komst eerste duif 9.25.35 uur, laatste 9.36.50 uur. Snelheid eerste duif 110.8.35 meter per minuut, laatste 983.28 meter per minuut. Uitslag: A. Groenendijk 1; T. H. Twigt en Zn 2 15 24 53 65 66 71 74 79; N. van Vliet 3 11 14 20 40 43 72 90; A. Bonefaas 4 10 32; A. van Dijk 5 67 91; Gebr. Meteslaar 6 7 9 13 18 23 28 30 36 39 45 50 54 56 58 64 84 89; P. Vink en Zn 8 12 44 61 63 85; B. Ver meulen 16 70 77; L. de Bruyn 17 29 92; C. Hofman en Zn 19 55; de Kok-Bij- mans 21 25 35 88; D. Heeren 22 31 34 60; S. Groenendijk 26; W. van Berken- steyn 27 57 80; P. Bonefaas 33; P. Met selaar 37 78 93; H. van Haren 38 48 68 73; C. van Dijk 41 47 52; Helsloot-van Gent 42 46 83; W. Heuvelman 49 69 86; Gebr. van Kempen 51 76; M. Twigt 59; I. C. Koren 62 87; C. Toor en Zn 75 81 82 94. Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: toP tien Wat het tracteren bij verjaardagen be treft wordt in het verslag gesteld dat op de meeste scholen op verjaardagen wordt getrakteerd in de eigen klas met alle leerkrachten. Op 1 basisschool wordt helemaal niet getrakteerd. Op 25 basis en 13 kleuterscholen op zowel suiker houdend als niet suikerhoudend snoep. 12 Basisscholen ‘en 28 kleuterscholen trakteren alleen maar op niet suiker houdend snoep. De niet suikerhoudende versnapering kan o.a. zijn: kaas, fruit, worst, augurk, worteltjes, drop, chips, zoutjes en rozijnen. Bovendien worden ook b.v. ballpennen gegeven. Met betrekking tot de integratie kleu- terschool-basisisschool wordt opgemerkt dat het een illusie is, dat met integratie en vervroegen van de leerplicht alle problemen de wereld uit zijn. Integen deel, aldus het verslag, er worden weer nieuwe geschapen, we krijgen dan het probleem van de kleuterschoolrijpheid in verhevigde vorm. Sommige 4-jarigen zijn niet gebaat bij zo vroeg al hele da gen kleuterschool. Districtsschoolartsen zijn mevrouw L. C. van Dam-Schermerhom uit Wad- dinxveen en mevrouw K. S. van Haaren- Tan uit Boskoop. Assistentes zijn me vrouw H. E. van Vuuren-Broer uit Wad dinxveen en mejuffrouw W. Hooftman uit Boskoop. leden aan het napraten waren gegaan over de schriftelijke vragen die zij twee en een halve week geleden had den gesteld over een op een geheime bij eenkomst met raadsleden lijkende ver gadering op donderdag 9 augustus. Doordat de burgemeester in het zieken huis moest worden opgenomen werd de ze bijeenkomst, die naar aanleiding van de vragen was omgezet in een gecombi neerde vergadering met de commissie voor de ruimtelijke ordening en de fi nanciële commissie, op het nippertje af gelast WADDINXVEEN De heer J. L. van Heteren (Gemeentebelangen) is in de ge meenteraadsvergadering van twee weken geleden een paar maal van mening veranderd. In de tweede ronde van het debat over de zaalsportaccomodaties stelde hij het eens te zijn met het voorstel van Burgemeester en Wethouder. Ook dit raads lid wilde dus eerst een sporthal in „De Sniep" bouwen en gelijktijdig een gymnas tieklokaal in Groenswaard 1 en in een later stadium een sportzaal. Op een gegeven moment vroeg burgemeester C. A. van der Hooft of de heer Van Heteren nog steeds achter het college-voorstel stond. „Ja,” zei hij. „Maar wij veranderen ons voorstel door mee te gaan met de raadsleden die het gymnastieklokaal in Groenswaard 3 wil len neerzetten,” aldus de voorzitter. Reden voor het Gemeentebelangen-raadslid om zijn mening direct aan dat van het college aan te passen, zonder op dat moment naar de beweegredenen te vragen. Tenslotte zou hij toch weer tegen een gymnastieklokaal in Groenswaard 3 stemmen, omdat B. en W. uiteindelijk bleven vasthouden aan hun oorspronkelijk voorstel. De heer Van Heteren deed geen moeite zijn collega’s en het publiek te verduidelijken op welke gronden hij tot zijn aanvankelijk standpunt was gekomen en waarom hij tweemaal van mening veranderde. Opvallend was ook dat de driemans-fractie van de SGP/Hervormde Kiesvereniging niet gelijkgestemd was. Wethouder H. Huizer stond achter het college, de heer J. Havenaar zag alleen de bouw van gymnastieklokalen zitten, omdat hij de mening is toegedaan dat de bouw van sporthallen en -zalen geen taak van de overheid is en de heer D. Uit- beijerse ging tenslotte mee met het voorstel van de Partij van de Arbeid om het gymnastieklokaal in Groenswaard 3 te bouwen. Bij de stemming daarover bleek te vens dat mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (lib.) haar wethouder in zijn argumentatie alleen liet staan. gemerkt, dat niet het vroeg signaleren van kinderen met leer- en gedragsmoei- lijkheden het probleem van schoolrijp heid vormt, maar het adequaat opvan gen van deze kinderen in een vroeg stadium. een inbraak in de fotogroot- handel en -importeur Reof aan de Schielandstraat. De inbre kers hadden zo’n 12.000 gulden aan materiaal weten te verza melen en kwamen net van de ladder of waarmee ze, na het breken van een ruit, waren bin nen gekomen. Wat ze niet wis ten was dat bij directieleden Stenografie systeem „Pont” en „Groote” nederlands, engels, duits, frans WADDINXVEEN De postduiven vereniging De Zwaluw heeft deelgeno men aan een wedvlucht vanaf Strom- beek. Afstand 129 kilometer. In concours 102 duiven. Gelost 7.40 uur. Aankomst eerste duif 9.38.08, snelheid 1097.28 me ter per minuut, aankomst laatste duif 9.54.14, snelheid 984.12 meter per mi nuut. Uitslag: D. Boere 1 2 3 4 8 9 21; C. van Eek 5 14 19 20 22; J. van Erk 6 7 10 12; Gebr. Anders 11 15 18 23 26; Troost-Tamerus 13 16 17; D. Oskam 24 25. 1 ROTE ROSEN - Freddy Breek 2 ONE IS ONE - Nick Mackenzie 3 BORN TO BE WITH YOU - Dave Edmunds 4 HURT - Bobby Vinton 5 RADAR LOVE - Golden Earring 6 ALBATROSS - Reetwood Mac 7 ST. TROPEZ-GITARREN BEI NACHT - Vicky Leandros 8 EIN FESTIVAL DER LIEBE - Jürgen Marcus 9 MALAGUENA - Los Angeles 10 HALO OF FLIES - Alice Cooper WADDINXVEEN Met het tappen van een heerlijk helder en koel glas Heinekenbier heeft burgemeester C. A. van der Hooft maandagavond om tien uur bar-bodega ”RoyaI-Inn” officieel ge opend. De bar-bodega aan het Koningin Wilhehninaplein is een voortzetting van het café-restaurant ’’Royal”, dat nu gesplitst is in een specialiteitenrestaurant (”De Gouwe Dis”) en een bar- bodega. „Een splitsing die gemaakt moest worden, om de tijd voor te blijven en de mensen naar hun wensen te bedienen,” be toogde burgemeester Van der Hooft tot de heer T. Ververs jr. en zijn echtgenote mevrouw A. Ververs-Kool. Zij hebben het inte rieur van het 12 jaar bestaande café-resaurant grondig laten veranderen en de bar-bodega uitgebreid met een biljartkamer. „Royal-Inn’ is een gezellige Engelse pub geworden waar je op je gemak wat kunt drinken. „Van buiten kun je al zien hoe gezel lig het binnen moet zijn,” constateerde de burgemeester. Hij me ende dat heel Waddinxveen blij kan zijn dat de heer en mevrouw Ververs deze horecaplannen hebben durven verwezenlijken. „Doe mee aan de leefbaarheidsverhoging en kom hier wat drinken,” riep hij uit. Het initiatief om met deze bar-bodega het uitgaansleven in Waddinxveen te stimuleren en attractiever te maken werd ook gewaardeerd, blijkens hun toespraken, door de heren J. Goedvolk (een vriend), G. van Ringelenstein (voorzitter mid- denstandsvereniging Waddinxveen), D. Sonneveld (namens de O ranjegalerij) enT. Ververs sr. uit na een oproep van de meld kamer van de rijkspolitie in Den Haag. In het struikgewas naast de rijksweg werd nog kle ding gevonden en los geld. Ook twee pistolen werden aangetrof fen. Zaterdagmorgen konden drie mannen uit Limburg op heterdaad worden betrapt bij Aan H.M. Koningin Juliana, De gemeenteraad van Wad dinxveen, ter gelegenheid van Uw Majesteits Troon bestijging in plechtige ver gadering bijeen, dankbaar gedenkend de grote zege ningen die de Almachtige sinds de aanvang van zijn zelfstandig volksbestaan, steeds aan Nederland ge schonken heeft in het door luchtige huis van Oranje- Nassau, begroet met grote blijdschap de aanvaarding door Uwe Majesteit van het Koningschap, betuigt U, namens de ganse bur gerij, zijn eerbiedige liefde en onwankelbare trouw, en biedt U. bij de aanvaarding van Uw Koninklijke taak, voor U en Uw Huis Gods rijkste zegen toe. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten. Na afloop van deze raadszit ting begaf de raad zich naar de tuin waar „Con cordia” stond opgesteld, en het Wilhelmus ten gehore werd gebracht. De raads zitting was per geluidsver sterker ook buiten te be luisteren. van dit bedrijf een alarminstal latie in werking trad. In de nacht van maandag op dinsdag verleende de Waddinxveense rijkspolitie assistentie in Gouda waar twee Gouwenaars - die waren gewapend met een vuur- buks - na een inbraak bij Vroom en Dreesmann aan de Kleiweg werden ingerekend. WADDINXVEEN Na een korte rouwdienst in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw is zaterdag op de alge mene begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan begraven de oud-groepscom- mandant van de rijkspolitie iti Waddinx veen, de heer Jurrien Kruit. Hij is begin vorige week op 63-jarige leeftijd over leden. De heer Kruit, die aan de P.C. Hooftstraat in Waddinxveen woonde, vervulde de functie van groepscomman dant geruime tijd in ons dorp tot 1968. Hij nam toen wegens gezondheidsrede nen afscheid. De heer Kruit werd toen opgevolgd door de inmiddels met func tioneel leeftijdsontslag gegane J. Koelma. Mijne Heren, Deze morgen heeft H.M. Koningin Juliana de Eed op de Grondwet afgelegd en heeft in de Nieuwe Kerk te Amsterdam de plectige inhuldiging plaats gehad. De proclamatie, waarmee H.M. zich bij Haar troonbestijging tot Haar volk heeft gericht, heb ik U zojuist voorgele zen. Ik moge van deze ge legenheid gebruik maken om uiting te geven aan de grote dankbaarheid die ons hart vervult, nu, na de ze genrijke 50-jarige regering van H.M. Koningin Wil helmina, opnieuw een Vor stin uit het doorluchtige ge slacht van Oranje-Nassau de Nederlandse Troon mocht bestijgen. Ook nu bleef de band tussen Ne derland en Oranje besten digd en de betekenis van dit feit kan moeilijk wor den overschat In de eerste strijd die in deze lage lan den gevoerd werd tegen vreemde tyrannie en over heersing en voor een zelf standig bestaan van de heeft. Maar onder leiding van Oranje, werden die moeilijkheden met Gods hulp steeds weer overwon nen en daagde voor ons volk weer een blijde toe komst. Zo begroeten wij Konin gin Juliana met grote dank baarheid en blijdschap om dat in Haar deze zo geze gende band blijft besten digd. En moge de Almach tige onze geliefde Konin gin Zijn rijkste zegen schenken bij de vervulling van Haar Koninklijke taak. Hij bestendige ook Haar persoonlijk en huiselijk ge luk. En geve dat onder Haar regering ons volk op nieuw een blijde en geluk kige toekomst moge tegen gaan. De voorzitter stelt de raad voor het volgende telegram te verzenden, waartoe zon der discussie besloten wordt. De gemeenteraad is maan dag 6 september 1948 in buitengewone raadszitting bijeen geweest. Dat lezen wij in het Weekblad voor Waddinxveen van vrijdag 10 september 1948. Wij vertellen u graag hoe die vergadering een kwart eeuw geleden onder voor zitterschap van burgemees ter A. Warnaar Jzn. ver liep: Maandag 6 september kwam de gemeenteraad in bijzondere vergadering bij een, in verband met de troonbestijging van H.M. Koningin Juliana. De heer J. A. Modderklok was af wezig. De opening had op de gewone wijze plaats, waarna de voorzitter de proclamatie voorleest wel ke Koningin Juliana bij deze gelegenheid heeft uit gesproken. Hierna spreekt de burgemeester een rede uit, waarvan we enkele ge deelten hebben overgeno men: Sindsdien is Oranje immer aan Nederland trouw ge bleven. Helaas kan van het Nederlandse volk niet het zelfde worden gezegd. Er zijn perioden in onze ge schiedenis geweest, dat ver keerde invloeden ons volk bewogen, het eens zonder Oranje te proberen. Maar als de nood dan weer dwong Oranje terug te roepen, stond Oranje altijd weer klaar. We hebben onze geliefde Kroonprinses in ons mid den zien opgroeien, wij hebben gejubeld bij Haar verloving, Haar huwelijk, de geboorte van de kleine prinsesjes. En thans beju- len wij haar als onze nieuwe Koningin, juist te gen de donkere achtergond van de bange jaren die nog maar zo kort achter ons liggen komt het licht van deze blijde dag des te hel derder uit. Hoe gans an ders had alles kunnen zijn. Maar de Almachtige is Vorstenhuis en Volk gena dig geweest. Wij danken Hem dat opnieuw een Oranjevorstin Nederlands Troon bestijgen mocht. Ik heb getracht u, in enkele trekken iets te doen zien van de grote betekenis van dit feit. De geschiedenis van Nederland leert dat het zonder Oranje nooit goed ging. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat ons volk onder de regering der Oranje geen moeilijke en zorgvolle tijden gehad WADDINXVEEN Van alle kanten is dezer dagen de rijks politie in Waddinxveen lof toe gezwaaid. Twee weken geleden wisten de oplettende wacht meesters J. A. J. Bals en N. A. Blom langs de rijksweg Utrecht- Den Haag bij de afrit Moerka- pelle twee van de drie overval- (basiscursus - examenopleiding - herhaling) mondelinge dag- en avondopleidingen. bedrijfscorrespondentie nederlands, frans, duits, engels, spaans, Italiaans (associatie) hoofdcorrespondent engels (associatie) duits (ver. v. leraren) spreekvaardigheid frans, duits, engels, spaans, Italiaans, RUSSISCH, zweeds, Portugees, esperanto. handelskennis middenstand praktijkdiploma's boekhouden M.B.A.-marketing oriëntatie automatisering direktie-secretaresse j dag- en afdelings-sekretaresse j avond receptioniste IVIO individueel onderwijs kantoor-assistent(e) dag- en avondopleiding alg. ontwikkeling A en B; alg. voortgezette vorming; alg. ontwikkeling leerling verpl. I en II nederlands, rek., boekh., correspond. Avond Mavo 4 (2-jarige cursus) talenpraktikum frans, duits, engels, Italiaans, zweeds, nederlands voor buitenlanders. kreatieve werkvormen machineschrijven (o.a. IBM) vaardigheidsdiploma praktijkdiploma opfriscursus Burgemeester Van der Hooft tapt eerste pilsje. Links mevrouw A. Ververs-Kool en naast hem haar man T. Ververs jr. Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom ijs

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 9