LTV-dames een een goede smaak Voor kind nood: f 6722,49 Zendingsavond in Ontmoetingskerk I op bezoek bij Veldwijk B.V. Rouke redt Julius COLLECTANTEN GEVRAAGD! Herman van Vliet bespeelt zaterdag orgel Brugkerk Jeugdweek’73 Rjko had ER IS OOK NOG MENS WAARHEEN lippendienst 'n 1J« PvdA TEGEN VERKOOP VAN PAND in NIEUWE GEMEENTE BEDRIJVEN IN ONZE Vrijdag 21 september Dr. J. KNOESTER: Structuur plan bewijst NCVB opent nieuw seizoen JAN v. d. KRANS WINT TIENKAMP studiecentrum gouda westhaven 31-32 telefoon: 01820-17861 weer lampionnenoptocht ’9BC WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 13 SEPTEMBER ’73 Pagina 1 1 Dr. J. Knoester Julius Bax aa Ambulante handel in zuivelproducten S. J. J. van Vliet, Burgemeester Troost- straat 10. Voortaan zullen wij u daar in het Weekblad voor Waddinx- veen mededeling van doen. In de laatste paar weken werden ingeschreven: Fotografie en filmen NA- TURMA SI, Prinses Mar- grietstraat 2. Dameskapsalon CARLA, De Genestetlaan 10. WADDINXVEEN Herman van Vliet uit Bodegraven opent deze keer de serie orgelconcerten die nu al enige jaren achtereen wordt ge geven op de orgels van de hervorm de Brugkerk en Bethelkerk. WADDINXVEEN De aan de Brugweg wonende Waddinxveense econoom dr. J. Knoester, een van de auteurs van het vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen be sproken rapport „Werk voor de toe komst", heeft de in dit boekje naar wij allen hopen niet werkelijkheid wordende toekomst geprojecteerd op onze gemeente. Lang hebben wij over veel zaken in de mooie tuin achter zijn huis ge sproken over hoe het met de we reld, met Nederland en niet Wad dinxveen in het bijzonder zal gaan. Slechts een klein gedeelte van dit gesprek geven wij aan u door, om dat daarin de essentie staat waarom het gaat. WADDINXVEEN Gere geld worden er in het handels- register van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken nieuwe bedrijven ingeschre ven. Ook Waddinxveense, om dat onze gemeente tot het ge bied van deze Kamer behoort. De Bodegraafse organist Herman van Vliet achter het orgel van de Brugkerk r 1 l (Advertentie) Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom te Aan dr. Knoester vroegen wij onder an dere: WADDINXVEEN De individuele tienkamp die vorige week woensdag aan de Alberdingk Thijmlaan is gehouden is gewonnen door Jan van der Krans. Tot en met de tiende plaats klasseerden zich verder: 2. Wout Huizer, 3. Henk Broer, 4. Fred Nieuwets, 5. Ad Bakker, 6. Dhr. Zuidwijk, 7. Fred Doeleman, 8. Jan van Leeuwen, 9. Dik van Vuuren en 10. Andre v.d. Meyde. WADDINXVEEN Rouke Gelderop (8) van de Mozart- laan heeft vorige week Julius Bax (3) van de Wagnerlaan van de verdrinkings dood gered. Julius was spelenderwijs met zijn fietsje en al in de langs de Mozartlaan gelegen sloot terecht geko men, zonder dat iemand dat eigenlijk had gezien. Door louter toeval werd hij opgemerkt door Rouke, die kordaat optrad en Julius zonder veel moei lijkheden uit het water haalde. Van de vader en moeder van de drenkeling heeft hij daarvoor een kadootje gehad. Julius heeft het gelukkig allemaal zonder nare gevol gen doorstaan. WADDINXVEEN De ex-onderwijze- res mejuffrouw Allaart komt donderdag avond 20 september in de Ontmoetings kerk spreken over haar wereldreis langs de zendingsterreinen. De avond wordt belegd door de zendingscommissies van de Gereformeerde Kerken en de her vormde Immanuëlkerkgemeente. Mejuf frouw Allaart heeft alle werelddelen be zocht. Ze is gereisd van Amerika tot Azië. Van Brazilië tot Afrika. Om daar zelf eens poolshoogte te nemen. Om nog meer dan voorheen te kunnen mee leven. WADDINXVEEN In de week van 24-29 september zal in Wad- dinxveen weer de collecte voor het Prinses Beatrixfonds worden gehouden. Er zijn daarvoor nog collectanten nodig. Hij of zij die mee willen werken het lot van de gehandicapte medemens te helpen verlichten, kunnen zich opgeven bij R. Zijlstra, Lijsterbesstraat 2 en S. Pille, Jan Dorrekenskade Oost 78. Uw medewerking zal op hoge prijs worden gesteld. De concerten worden georganiseerd door de Hervormde Orgelcommissie die een aantal jaren geleden werd gevormd om de restauratie van het orgel in de Brug kerk financieel mogelijk te maken. Het oude orgel is inmiddels gerestaureerd en uitgebreid en een aantal bekende orga nisten heeft er twee seizoenen lang op geconcerteerd. Daarnaast staat in de Bethelkerk een nieuw orgel, dat even eens geschikt is bevonden om er concer ten op te geven. WADDINXVEEN Natuurlijk is niet bekend hoeveel geld de Waddinxveners per giro en bank aan het door koningin Juliana ter gelegenheid van haar zilveren regeringsjubileum uitgekozen doel „Het kind in nood!” hebben overgemaakt; vast staat inmiddels dat in onze ge meente totaal 6.722,49 is ingezameld. Bij het bedrag zijn ook begrepen de collecte die deelnemers aan de histori sche optocht op woensdagmorgen spon taan hebben gehouden, en die 70,01 opbracht en de inhoud van de bussen die op dinsdag 4 september in de hal van het postkantoor aan de Kerkweg en in het postagentschap aan de Bredero- laan hebben gestaan. Het totaalbedrag dat in beide bussen werd gedeponeerd was 502,18. In het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week vrijdag konden wij u al het voorlopige bedrag van de zaterdagmorgen 1 september ge houden inzameling melden: 6.150,31. WADDINXVEEN Ook dit jaar heeft de jeugdcommissie van de gymnastiek vereniging TOOS weer een lampionop- tocht georganiseerd voor alle TOOS- leden van 4 tot 10 jaar. De lampionnen optocht, die vorig jaar een groot succes werd, wordt gehouden op vrijdag 21 september. Aanvang 19.00 uur. Het ver trekpunt is het KW-plein. Tevens zullen De Cormula’s het geheel met muziek op luisteren. De route loopt onder andere langs verschillende bejaardencentra. De orgelcommissie wil met deze series twee doelen bereiken. In de eerste plaats is het bezit van twee fraaie orgels te waardevol om er slechts in de zondagse kerkdiensten gebruik van te maken, in de tweede plaats is de restauratie van het Schmidt-orgel in de Brugkerk nog niet volledig betaald, zodat men hoopt uit de verkoop van de programma’s ook dit winterseizoen weer een batig saldo te halen. De commissie zelf werkt daar van harte aan mee, door de kosten op alle mogelijke manieren laag te houden en ook een aantal zeer bekende organisten heeft medewerking verleend door het honorarium aan te passen aan het goede doel. WADDINXVEEN Het vergader- seizoen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond wordt volgende week woensdagavond geopend. In „De Hoek steen” zal om kwart voor acht mevrouw Van Londen-van Water declameren. Iedereen is van harte welkom. Het concert dat Herman van Vliet aan staande zaterdag in de Brugkerk zal ge ven bestaat uit werken van Jan Zwart, Johann Seb. Bach, Haendel, Guilmant, Lemaigre, Saint-Saëns, Wolstenholme, Ralph-Driffill en Herman van Vliet. De orgelbespeling, die wordt geopend en besloten met samenzang, begint om acht uur. Programma’s zijn aan de kerk te koop. Volwassenen betalen 2,kin deren tot 14 jaar mogen voor 1,- naar binnen. x In oktober bespeelt Jan Bonefaas het or gel in de Bethelkerk, in november is de beurt aan Piet van Egmond, terwijl Fei- ke Asma met Vox Jubilans het Kestcon- cert in de Brugkerk zullen geven. Voor het volgend jaar zijn reeds afspraken gemaakt met Sander van Marion en Klaas J. Mulder. i daq. en Stenografie systeem „Pont” en „Groote” avond nederlands, engels, duits, frans WADDINXVEEN De viermansfractie van de Partij van de Arbeid, inclusief wethouder A. H. van Gent, heeft in de gemeenteraadsvergadering gestemd tegen de verkoop van het gemeentepand Hene- gouwerweg 39. De veertien andere raads leden zagen er geen bezwaar in dit pand voor 75.000,- aan J. v.d. Berg en Zn. BV van de hand te doen. De bezwaren van de socialisten richtten zich voorna melijk tegen het feit dat het huis deel uitmaakt van een groter geheel, dat ge meentelijk eigendom is. „Zolang er nog geen nieuwbouwplannen voor een ge- meentekantoor zijn kan ik met de ver koop niet instemmen,” meende de heer H. van Ek (soc.). Wethouder A. H. van Gent (soc.) zag niets in versnippering en zei dat er gezocht moest worden naar de mogelijkheid het geheel in één keer te verkopen. Daartoe bleek J. v.d. Berg en Zn. BV in ieder geval niet bereid, zo bleek uit de woorden van burgemeester C. A. van der Hooft die er aan toevoeg de geen bezwaren te zien in het apart verkopen van gemeentepercelen aan de Henegouwerweg. WADDINXVEEN Deze week wordt de Jeugdweek 1973 van de Gerefromeer de Kerken gehouden. Er is een heel feest van gemaakt. Was er maandag een goo chelaar in het Gereformeerd Verenigings gebouw aan het werk, dinsdag was er poppenkast in de Ontmoetingskerk, ter wijl er woensdag een letter-woord-speur- wandeltocht werd gehouden. Vanavond is er volksdansen in het Gereformeerd Verenigingsgebouw, morgenavond een „trap open deur in”-avond, zaterdag een fancy-fair op het parkeerterrein Groens- voorde en zondag een jeugddienst. I avond (basiscursus - examenoplelding - herhaling) mondelinge dag- en avondopleidingen. bedrijfscorrespondentie nederlands, frans, duits, engels, spaans, Italiaans (associatie) hoofdcorrespondent engels (associatie) duits (ver. v. leraren) spreekvaardigheid frans, duits, engels, spaans, Italiaans, RUSSISCH, zweeds, Portugees, esperanto. handelskennis middenstand praktijkdiploma’s boekhouden M.B.A.-marketing oriëntatie automatisering direktie-secretaresse afdelings-sekretaresse receptioniste IVIO individueel onderwijs kantoor-assistent(e) dag- en avondopleiding alg. ontwikkeling A en B; alg. voortgezette vorming; alg. ontwikkeling leerling verpl. I en II nederlands, rek., boekh., correspond. Avond Mavo 4 (2-jarige cursus) taienpraktikum frans, duits, engels, Italiaans, zweeds, nederlands voor buitenlanders. kreatieve werkvormen machineschrijven (o.a. IBM) vaardigheidsdiploma praktijkdiploma opfriscursus ^.dag- en avond. WADDINXVEEN In „Victor- ientje van Waddinxveen” het gestencilde weekblad van de St. Victorparochie is zowel aan dacht gevraagd voor „Waddinx veen Waarheen” als voor „Mens Waarheen”. „Begint u vast aan Waddinxveen Waarheen, dan hebt u over een paar weken tijd voor Mens Waarheen. Dan hebt u goed werk gedaan,” staat er. In de brievenbus van de St. Victorpa rochie lagen dan ook daags na elkaar de twee discussienota’s. De één is afkomstig van het gemeen tebestuur, de ander van het sec retariaat van de rooms-katholieke kerkprovincie. „Waarom deze boekjes? U kunt het in Waddinx veen Waarheen lezen: Het is niet de bedoeling dat de koersbepaling voor de toekomst van Waddinx veen in het gemeentehuis wordt uitgezet! Mens Waarheen wil gaan functioneren als een gang maker voor bezinning en gesprek in heel onze kerkgemeenschap over de houding van de christen in onze productie-, prestatie- en consumptiemaatschappij,” zo wordt de gelovigen uitgelegd. Het is de bedoeling dat rooms katholiek Waddinxveen gaat dis cussiëren over Mens Waarheen. Er wordt getracht te komen tot gespreksgroepen. Ziet u raakvlakken in het na elkaar verschenen „Waddinxveen Waarheen” en „Werk voor de toekomst”? „Ja. Te veel om op te noemen zou ik zeggen. Als je over het milieu praat, de energievoorziening en over het verkeer en je doet allerlei aanbevelingen en je bepleit talrijke maatregelen dan treft dat iedere Nederlander - dus ook Wad dinxveen. Er zijn ook veel planoligische aspecten. Ik griezel als ik op de struc- tuurplankaart in de brochure al die jn het rood aangegeven wegen rond ons dorp zie. Waarom moet dat nou, vraag je je dan af. Toch bewijst „Waddinxveen Waarheen” een beetje een lippendienst. Gezegd wordt dat het milieu voor ons allemaal vreselijk belangrijk is, maar we gaan toch gewoon door. Neem de polder Bloemendaal ten zuiden van de Brugweg en de Zwarteweg. Die moet in zijn hui dige verschijningsvorm gehandhaafd blij ven, staat er. De natuurgebiedjes in dit polderland moeten beschermd worden en wandel- en fietspaden zouden kunnen worden aangelegd. Maar er komen wel twee wegen door heen: rijksweg 3 (Am sterdam-Rotterdam) en de weg Gouda- Alphen aan den Rijn. Die passen zeker in het landschap.” Zijn de consequenties van alles wat we in Waddinxveen zouden kunnen gaan doen wei indringend geschetst? „Ik krijg een beetje het gevoel dat er in die discussienota te veel rekening wordt gehouden met de bestaande situatie: er komen steeds meer auto’s bij, dorpen en steden groeien - dus moeten we ons daaraan aanpassen. En daar loop je na- Wij hopen vooral dat de in Waddinxveen wonende deskundigen - waar dr. Knoes ter een beroep op doet - bereid zullen zijn in het bijzonder mee te denken over de toekomst van Waddinxveen, waarover deze week zoveel is en wordt gezegd. Misschien wordt er een werkgroep ge formeerd. dinxveners. Je hebt hier planologen, biologen en nog veel meer op andere terreinen deskundige mensen zitten. Zij zouden eens wat meer van zich moe ten laten horen. Het gemeentebestuur zou aan deze Waddinxveners eens moe ten benaderen met het verzoek of zij niet in een werkgroep zitting willen ne men.” WADDINXVEEN Voor het eerst in hun geschiedenis heeft Riko een klankbeeld gemaakt naar ideeën van anderen. De evo catie die zij 4 sept. brachten in de Ontmoetingskerk was een gees teskind van de heer J. D. Geel. Ook de historische beelden kwa men uit het archief van de heer Geel, waarbij Riko de taak had dit tot een boeiend geheel te ma ken. De toespraken van koningin Juliana kregen door de historische en actuele beelden een extra di mensie en het pleit voor de sa menstellers dat zij de goede smaak hadden belangrijke gedeelten uit de diverse toespraken soms alleen visiueel te steunen met een enkele bloem. De heren Van Ringelen- stein, Kooijman en Groenendijk hebben weer bewezen dat hun medium op ruime schaal kan worden toegepast. Het zit er in dat hun hobby wat uit de hand zal gaan lopen, want na deze er varingen zullen er steeds meer ge legenheden komen waarbij hun hulp wordt ingeroepen. Dat de ge luidskwaliteit van de oudste op namen soms wat te wensen overliet kunnen we Riko niet kwalijk ne men. Ze hebben er alles aan ge daan om de kwaliteit te verbete ren, maar waar het gegeven door zijn ouderdom niet vlekkeloos is, moet men meer waarde gaan hech ten aan historie dan aan techniek. tuurhjk tegenaan. Het keerpunt, om dit in Den Haag gebruikte woord eens gebruiken.” Welke toekomstmogelijkheden ziet u voor onze gemeente weggelegd? „De regering is van plan de grote steden om ons heen meer bewoonbaar te ma ken. De mensen liepen uit de stad weg naar dorpen als Waddinxveen, omdat het daar veel gezelliger is. Beginnen die steden nu weer wat aantrekkelijker te worden, dan zou het inwonertal opnieuw kunnen gaan stijgen. De vraag is dan wat je in Waddinxveen moet hebben om de mensen te houden wil je geen zaken als vergrijzing, verpaupering en leeg stand van woningen introduceren. Het lijkt me dat je dan in die „concurrentie strijd” het landelijk karakter van ons dorp moet zien te bewaren. En dat is mogelijkheid wordt in de brochure het tegen het jaar 2000 ongeveer 5.000 men sen meer tellen dan nu het geval is. Dat is in „Waddinxveen Waarheen” groeimogelijkheid 3 (bevolkingsgroei overeenkomstig landelijke natuurlijke aanwas). Als nadeel van deze groei mogelijkheid wordt in de brochure het verlies van hef „jonge” karakter van Waddinxveen genoemd. Dat zie ik niet, die vergrijzing. Want mensen worden oud, maar die krijgen echt nog wel kin5 deren en die moet je ook zien in onze gemeente te houden. Ook wordt gesteld dat wij in een forensendorp wonen en leven. Oké, dan moeten ze mij en ande ren zo gek krijgen dat we of gaan wonen in de plaats waar we werken of het be drijf hier naar toe halen. Je moet dus gaan mikken op de uitbreiding van de werkgelegenheid in Waddinxveen, die heel zorgvuldig gericht moet zijn op de samenstelling van de bevolking. Een taak voor het gemeentebestuur.” Zal de bevolking wel voldoende bereid zijn mee te denken over de toekomst van Waddinxveen „Het is te hopen dat de bevolking con structief wil meedenken. Ik vind het een voorbeeld voor alle gemeenten hoe hier in Waddinxveen de bevolking over de discussienota is geïnformeerd en hoe men de zaken hier met hoorzittingen aanpakt. Dat is geweldig. Daarnaast vind ik dat het gemeentebestuur een beroep moet kunnen doen op deskundige Wad- WADDINXVEEN Een twintigtal Land- en Tuinbouw-dames hebben woensdagavond een bezoek gebracht aan Drukkerij Veldwijk BV. Het bezoek om vatte zowel de boekdruk - als de offset- af deling. De geinteresseerde dames raakten in het bijzonder onder de indruk van het mo derne kleurendrukwerk dat bij deze Waddinxveense drukkerij wordt ver vaardigd. Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 11