bet woord mensen in polders WADDINXVEEN Twee extra lokalen bij Mgr. Bekkersschool „Houdt Vanachter de „beleidstafel” in ere” Op bearing voerden dertien „Ongeorganiseerde bevolking” spreekt details over toekomst van ons dorp Weekblad voor Waddinxveen „GROEI” ALS EEN RODE DRAAD BURGERLIJKE STAND T. KRUISMAN: Wf*/ hebben geen op- of aanmerkingen Middenstanders zijn tevreden WADDINXVEEN De Waddinxveense middenstanders zijn uiterst te vreden over de discussienota over het structuurplan. Omdat de daarin om schreven gedachten over de toekomstige ontwikkeling van het midden- en kleinbedrijf in onze gemeente door het bestuur van de Middenstandsvereni- ging „Waddinxveen” ten volle worden gedeeld, heeft secretaris T. Ververs jr. het gemeentehuis dan ook schriftelijk laten weten geen op- of aanmer kingen te hebben. In de nota staat dat de vorming van een hoofdwinkel centrum aan de Kerkweg noodzakelijk is, evenals de uitbreiding van het winkelapparaat bij behoorlijk groei van ons dorp. Stichting voor Katholiek Onderwijs ziet af van school in Groenswaard 3 H. C. de Nie: VRACHTWAGENS APART ZETTEN SPREEKUREN studiecentrum gouda westhaven 31-32 telefoon: 01820-17861 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 20 SEPTEMBER ’73 Pagina 7 SERVICE-RUBRIEK VAN HET WEEKBLAD VOOR DE ABONNEES Gevonden en verloren voorwerpen A A G E N Die conclusie werd door de sprekers van donderdagavond onderstreept. Van de ongeveer honderd belang stellenden vroeg een dertiental men sen het woord. De discussie werd gehouden onder (strakke) leiding van loco-burgemeester H. Huizer. Uitgave Druk. Veldwijk B.V. Direktie J. B. Veldwijk Redactie B. J. Woudenberg Exploitatie F. van Kempen WADDINXVEEN De Stichting voor Katholiek Onderwijs „St. Victor” acht het reserveren van grond voor de bouw van twee lokalen bij de Mgr. Bekkersschool voor basisonderwijs vereist nu is geadviseerd in Groens- waard 3 geen vierde rooms-katholieke basisschool neer te zetten. Dit advies komt desgevraagd van het Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding. Sprekers Onderttouwd: A. A. J. van Dijk en A. M. A. J. van der Heijden; R. P. van der Knijff en W. Uitbeijerse; C. van Lith en W. S. Rupke; D. Grootendorst en F. Havenaar. Geboren: Alexandra Maria, dv. J. A. P. Faay en C. T. Moons; Mat- thijs, zv. M. Brandhorst en P. Zwanenburg; Ronald Frank, zv. D. T. Verka.de en A. Rosbergen; Jan-Jaap, zv. S. van Brummelen enE. van Holst; Ralf Erik, zv. S. J. Melis en H. Kleine; Diana, dv. P. M. P. de Geus en M. W. H. Megelink; Cindy Maria, dv. R. Helbers en M. A. Bakx; Laurent, zv. L. van der Kraats en B. C. T. L. J. Kalshoven; Erik Christiaan, zv. W. Nugteren en N. H. Kwikkers. Overleden: Vis, Comelis, 56 jaar; de Ruijter ev. Rooker, Pietertje, 75 jaar. Gehuwd: J. C. van der Werf en D. E. Bron; H. M. J. de Raad en C. M. Buitelaar; B. Verblaauw en J. Borg. St. Jozefschool WADDINXVEEN Er is vorige week donderdagavond op de hoorzitting voor de „ongeorganiseerde bevolking” in het Anne Frank-centrum voor namelijk in details gesproken over de (nabije) toekomst van Waddinxveen. Drie dagen eerder had de „georganiseerde bevolking” al eensgezind duide lijk gemaakt dat onze gemeente binnen twintig jaar mag uitgroeien tot een dorp met ten hoogste 25.000 inwoners, dat zich in het zuiden nog wat uit- breidt tussen spoorlijn en Kanaaldijk. (Advertentie) Na de twee hoorzittingen van vorige week voor de bevolking zal volgende week dinsdagavond in het Anne Frank- ccntnnn de (raads)commissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw waarvan, behalve KVP-raadslid C. J. Th. J. M. Smit, alle raadsleden lid zijn vergaderen voor een eerste openbare bespreking van de discussienota „Struc tuurplan Waddinxveen” van het advies bureau voor ruimtelijke ordening en vormgeving Stad en Landschap BV te Rotterdam. Ongetwijfeld zal dan ook datgene wat in de afgelopen tijd zowel mondeling als schriftelijk over de dis cussienota naar voren is gebracht ter sprake komen. dag- en avond. Advertentietarieven Losse mm-prijs 0,21 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters. Abonnementsprijs: 3,60 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 10,- per half jaar binnen versprei dingsgebied en 16,25 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten. Klachten bezorging: Nassaulaan 20, Waddinxveen telefoon 2604 ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste dinsdag van de maand, 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. PROT. HR. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING: afdeling Gezinsverzorging en Bejaardenzorg: spreekuren: iedere ochtend van 8.30-9.30>>uur in het Anne Frankcentrum (3e etage), Jan van Bijnenpad, tel. 4896. afdeling Maatschappelijk Werk: (vacature; voorlopig geen spreekuur; voor nieuwe aanvragen zal een beroep moeten worden gedaan op instellingen in naburige gemeenten, nadere infor matie telefoon 4896). Maatschappelijk Werkster Geref. Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op maandag en donderdag open van 13.15-14.00 uur en van 18.30-19.00 uur, o.a. voor het afhalen van verplegings- artikelen. OPPASCENTRALE (tel. 6347) Te bereiken maandag t/m vrijdag van 16.30-17.30 uur. Ij Advertentie-af deling: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 Redaktie-adres: Peppelhorst 109, Waddinxveen telefoon (01828) 5594 NEDERLANDS HERV. KERK Brugkerk: 9.30 uur ds. W. Verboom 18.30 uur. ds. D. van Vliet Bethelkerk: 9.30 uur ds. I; Schipper, Ede 17.00 uur ds. W. Verboom De Hoeksteen: 9.30 uur ds. D. van Vliet 18.30 uur kand. C. B. van Harten Immanuëlkerk 9.30 uur ds. N. J. Flink 19.00 uur ds. N. J. Flink GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk: 10.00 uur ds. J. van Leeuwen, Den Haag 17.00 uur ds. A. C. Mooij, Gouda Kruiskerk: 9.30 uur ds. D. Kuiper, Schoonhoven 17.00 uur ds. J. van Leeuwen, Den Haag REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 59 Geen dienst OUD-GEREFORM. GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Zuidkade 159: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCH. GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds A. P. Verloop 17.00 uur ds A. P. Verloop GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw: Mendelweg 9.30 en 18.00 uur ds A. Bac. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkszaal Burg. Trooststraat 4: 15.30 uur openbare toespraak over „Uw leven hangt af van uw houding ten op zichte van Gods soevereniteit”; 16.30 uur wachttorenstudie over „Streef de dingen na die de vrede bevorderen”. VOLLE EVANGELISCHE GEMEENTE BOSKOOP Bethelkerk: 9.30 en 18.30 uur samenkomst dinsdag 20.00 uur samenkomst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: eucharistievieringen 10.00 uur. Maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag 19.00 uur. Vrijdag 8.15 uur. Ontmoetingskerk: eucharistievieringen 8.30, 11.45 en 18.30 uur, dinsdag, vrijdag en zaterdag 9.00 uur, zaterdag 19.00 uur. Giro: 47062 tnv Drukkerij Veldwijk BV Donderdag 20 september 1973 29e jaargang - nr. 1326 Ir. A. P. M. Franken van Stad en Landschap: „De mogelijkheid van een rechtstreek se spoorwegverbinding naar Rotterdam en Den Haag hebben we opengehouden op verzoek van de Nederlandse Spoorwegen. Van het college van Burgemeester en Wet houders hebben wij de opdracht gekregen de verkeerssituatie in de Bomenwijk nader te bezien. Rond de Petteplas zullen geen bungalows komen.” Ir. P. de Knegt van Stad en Landschap: „Het tracé van rijksweg 3 (Amsterdam- Rotterdam) is door Rijkswaterstaat opnieuw in studie genomen. Wat dit oplevert moeten we afwachten. De wegen die rondom Waddinxveen zijn ingetekend staan er op verzoek van provincie en rijk. Het is toch de werkelijkheid waar je rekening mee moet houden.” Mevrouw drs. H. D. Hamer-van der Harst van Stad en Landschap: „Ons onderzoek zijn we begonnen met interviews. We hebben een twintigtal Waddinxveense „sleutel figuren” ondervraagd. We wilden weten waar men subjectief en objectief prijs op stelde. Gestreefd wordt naar meer variatie in de woningbouw. De naoorlogse wonin gen in Waddinxveen zijn wat eenzijdig.” Loco-burgemeester H. Huizer: „De rioolwaterzuiveringsinstallatie willen we niet in een woonwijk hebben. Daarom hebben we het hoogheemraadschap van Rijnland het voorstel gedaan dez einstallatie ten oosten van de Gouwe te bouwen. Ervan gebruik zouden kunnen maken Reeuwijk en Boskoop.” Wethouder A. H. van Gent: „Inspraak wil niet alleen zeggen horen, maar ook ver der discussiëren.” D’66-raadsIid H. P. Barth: „De geringe belangstelling voor gemeentelijke zaken is soms teleurstellend.” KVP-raadslid P. F. J. van Schie: „Het leeuwendeel van de reacties op de discussie nota komt van de plaatselijke afdelingen van politieke partijen. Praatgroepen blijken niet zo goed te lopen.” Opgave van evenementen en verga deringen, die een algemeen of open baar karakter hebben, ontvangen wij graag tijdig. Plaatsing geschiedt kos teloos. Donderdag 20 september Gemeenteraad, raadzaal, 20.00 uur Zendingsavond, Ontmoetingskerk, 20.00 uur Vrijdag 21 september Feestavond WSE, Gereformeerd Vereni gingsgebouw, 20.00 uur Kinderkledingbeurs, afgeven te verkopen kinderkleding, Immanuëlkerk, 14.00-16.30 uur Zaterdag 22 september Kinderkledingbeurs, verkoop kinder kleding, Immanuëlkerk, 13.30-15.30 uur. Afhalen niet verkochte kleding 17.00 u. Maandag 23 september Openbare commissie vergadering ruim telijke ordening en woningbouw, AF- centrum, 20.00 uur Dinsdag 25 september Openbare vergadering raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw, Anne Frank-centrum, 20.00 uur Bejaardensociëteit, Anne Frank centrum, 14.30 uur Woensdag 26 september Openbare vergadering commissie voor onderwijszaken, gemeentehuis, 20.00 u. Zaterdag 29 september Openingsbal Instuif voor Gehuwden, Anne Frank-centrum, 20.00 uur Dinsdag 2 oktober Voorlichtings- en discussieavond open baar onderwijs, aula Prof. Kohn- stammschool, 20.00 uur BLO). Uitgaande van de samenwerkings structuur zoals bij het HAVO/Atheneum wordt het mogelijk geacht een betrouw bare planning te maken, waarna bij po sitief resultaat een centrale vestigings plaats gereserveerd zou moeten worden. Gevonden grijs jongensjack, blauwe overall, zwart portemonneetje met inh., kentekenplaat nr79-22-G9, donkerblauwe kindersokjes, rood driewieler, honden- riem, een paar sandalen, bedelarmband, rond portemonneetje, klein beertje, gym- broekje, plastic regenjas. Verloren: groene portemonnee met in houd, groene step, gouden ketting, schrijfmachine merk Triumph, zilveren armbandje met naamplaatje „Berry”, zwart leren portemonneetje, ronde zil- verenkleurige bril, zilveren armbandje met naamplaatje „Corine”, mapje giro kaarten, Timex herenhorloge, blauw witte step, rode knipperportemonnee met inhoud, verpleegstersspeld. Uitbreiding van de Mgr. Bekkersschool is gewenst, omdat op grond van de ver wachten bevolking in de wijken ten oos ten van het Noordeinde de bestaande rooms-katholieke basisscholen in de Vondelwijk en Groenswaard 1 gezamen lijk maximaal 14 a 15 leerkrachten zul len moeten tellen, en dus 14 a 15 loka len. De vestiging van een één- of tweeklas- sige rooms-katholieke kleuterschool in Groenswaard 3 wordt door de Stichting voor Katholiek Onderwijs wel gehand haafd. „Indien „inwoning” in reeds be staande gebouwen onmogelijk wordt, zien wij gaarne medewerking voor een definitief gebouw tegemoet,” aldus de brief aan het gemeentebestuur, waarin wordt gereageerd op de discussienota over het structuurplan. achteruitgang (milieu, lawaai, onveilig heid, landschap) zo geleidelijk is.” De heer A. H. Bonman van het Swee- li nek hof: „De doorstroming ontbreekt in Waddinxveen. We moeten hier ook goedkopere huizen, bijvoorbeeld voor jongeren, hebben.” De heer W. van Breemen van de Linden- gaarde: „Heeft het zin ai die wegen?” De heer J. Mooiman van het Mevrouw Kuipcrs-Rietbergplantsoen: „We hebben hier in Waddinxveen behoefte aan een centrum. Voordat we verder uitbreiden: kijk eerst naar het hart van ons dorp. Daar is allereerst behoefte aan. En nou bedoel ik niet direct dat we behoefte hebben aan een hoofdwinkelcentrum, maar aan een centrum voor de bevol king. Ook was ik graag wat meer ge ïnformeerd over de financiële gevolgen Op de hoorzitting van vorige week don derdagavond voerde de heer A. van der Stelt van de Nicolaas Beetslaan als eer ste het woord. Hij merkte op: „Er moet een organisatievorm komen, waardoor de bevolking doorlopend betrokken kan zijn bij de discussies over de toekomst van Waddinxveen. Het is een beetje on geloofwaardig te verwachten, dat men op één avond met plannen en alternatieve ideeën kan komen.” De heer G. M. du Bois van de Werume- us Buninglaan: „Is het niet wat onhandig de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie WADDINXVEEN Het bestuur van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw is unaniem van oordeel, dat er zo wel in de Noordplaspolder (voorheen polder Achterof), de Zuidplaspolder als in de polder Bloemendaal geen huizen gebouwd mogen worden. „De polders moeten agrarisch blijven,schrijft secre taris G. Bos aan het gemeentebestuur in een reactie op de discussienota over het structuurplan. In de eerste plaats omdat de openheid van het landschap gehand haafd dient te blijven en in de tweede plaats gezien in het licht „van het al aanwezige en steeds groter wordende wereldtarwetekort.” Volgens het bestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is er in Waddinxveen nog wel grond met een lagere cultuurwaarde voor de woningbouw beschikbaar. Dit schrijven de heer H. C. de Nie en zijn vrouw van de Bosboom Toussaint- singel in een reactie op „Waddinxveen Waarheen” aan het gemeentebestuur. Herinnerd wordt aan de in de gemeente raad gedane suggestie zo’n parkeerplaats voor vrachtwagens aan te leggen. Of schoon dit echtpaar gebruik maakt van de auto om zich te verplaatsen, is het een overtuigd voorstander van beperking van de aanleg van nieuwe wegen. „Nieu we wegen vormen onvermijdelijk een uitnodiging voor velen eveneens over te gaan op de aanschaf van een automo biel.” Het reizen per trein zouden de heer en mevrouw De Nie graag gestimu leerd willen zien. Zij schrijven voorts nog het liefst in een gemeente met eenzijdig. Hoe komt u tot die conclu- 25.500 inwoners in 1995 te willen blijven wonen. van diverse in de discussienota genoem de plannen.” De heer H. Th. Stegeman: „Er is be hoefte aan een ontmoetingscentrum van de bevolking. Verbeter oudere woon wijken samen met de bevolking. Voer nu actie om die zesbaansweg (Amster dam-Rotterdam) uit Waddinxveen te krijgen.” De heer B. A. M. Zonderland van de Potgieterstraat: „Wie wil er nou wonen in een gebied waar een zesbaansweg doorheen loopt?” Mevrouw H. A. de Bruijn-van der Boom van de Eikenlaan (ondersteund door me vrouw J. de Vos-Ras): „Bouw meer be jaardenwoningen, bijvoorbeeld op de plaats van het oude zwembad aan de Kanaaldijk, Ook de ouderen willen een tuintje en huisdieren kunnen houden.” WADDINXVEEN De eenzijdige idee „groei” loopt als een rode draad door „Waddinxveen Waarheen” heen. Dat is de mening van de heer T. Kruisman van de Essengaarde. Hij betwijfelt in zijn brief aan het gemeentebestuur of de zo genaamde „kleine ring” overeenkomt met de ideeën van rijk en provincie. De realiteit is bovendien anders: Zoeter- meer ligt midden in het „groene hart”. „In plaats van een volledige cirkel kan men met even veel recht er een halve van maken of een andere mooie figuur creëeren. De situatie van Waddinxveen door middel van deze figuur te bekijken werkt eenzijdig suggestief, enigszins manipulatief,” aldus de heer Kruisman, die meent dat onze gemeente bekijken vanuit recreatief-groen-voorzienings oog punt ook kan. „Mogelijkheid 4 (in 1995 ongeveer 29.000 inwoners) schijnt door u als een goede keuze aangeprezen te worden, gezien de minimale kritische kanttekeningen. Nogmaals: het geheel werkt suggestief. Om mogelijkheid 1 (staken van de woningbouw na 1980), 2 (stabilisering van de bevolkingsgroei op het niveau van 1980) en gedeeltelijk 3 (opvang bevolkingsaanwas) te beoorde len op grond van „vergrijzing” lijkt mij sie?”" Wanneer in het definitieve structuurplan wordt besloten tot uitbouw van Wad dinxveen ten westen van het Noordeinde dan ziet men daarin bij voldoende omvang van de wijk gaarne een school voor rooms-katholiek basis- en kleuteronderwijs gepland. Hetzelfde geldt voor de uitbouw in zuidelijke richting ten westen van de spoorlijn. De in de discussienota geopperde mogelijkheid tot uitbouw van ons dorp in zuidelijke rich ting wordt toegejuicht. Met name de strook ten oosten van de spoorlijn, om dat dardoor de St. jozefschool in de Victorwijk nu een viermansschool weer een school met een optimale be zetting zou kunnen worden. De Stichting voor Katholiek Onderwijs mist in de discussienota gegevens over de gewenste of mogelijke planning bin nen de gemeentegrenzen van Lager Be roepsonderwijs voor jongens, Buiten gewoon Kleuteronderwijs (LOM-BLO) en Buitengewoon Basisonderwijs (LOM- WADDINXVEEN „Helaas ontbreekt een voorstel met betrekking tot het in stellen van één of twee gemeentelijke parkeerterreinen, waar de vrachtauto- chauffeurs die in onze gemeente woon achtig zijn, hun zware wagens kunnen stallen. Het komt ons als een onmogelij ke situatie voor (en wij zijn ons er van bewust dat vele mede-inwoners het met ons eens zijn) dat in vele straten van onze gemeente - dus midden in de woon wijken - deze kolossale wagens overal verspreid staan, ook al doen vele chauf feurs moeite hun wagens niet onmiddel lijk voor woonhuizen te plaatsen, het geen uiteraard lang niet altijd lukt.” aan de oostzijde van de Gouwe te bou wen? Kan er op het dijkje langs de Noordkade geen wandelpad worden aan gelegd? Van wie is eigenlijk de suggestie afkomstig een rechtstreekse spoorweg verbinding met Rotterdam en Den Haag te maken? Leg de afslag Amsterdam van rijksweg 3 (Amsterdam-Rotterdam) wat verder weg: We sparen dan de Victor wijk en gaan niet over het lijk van de polder Bloemendaal.” De heer P. de Bruijn van de Eikenlaan: „Kan er geen eenrichtingsverkeer in de Bomenwijk worden ingesteld? Ik hoop voorts dat er geen bungalows aan de Petteplas zullen worden gebouwd.” De heer A. Ooms van de Brugweg: „In de discussienota is te veel aandacht voor groei, maar niet voor leefomstandighe den. Waddinxveen is een echt dorp, laat dat maar zo blijven. Pep de Dorpstraat op en maak het gebied rond de Burge meester Trooststraat mooier.” De heer F. Bokelman van de Vijverlaan: „Het is niet noodzakelijk dat ons dorp groeit. Dat dat de vergrijzing in de hand zou werken begrijp ik niet goed. Voor zieningen als gemeentepolitie en een bioscoop hoeven we hier niet. We heb ben wel behoefte aan een cultureel cen trum. Kan rijksweg 3 eigenlijk niet ten westen van Waddinxveen worden aan gelegd, in plaats van door de mooie pol der Bloemendaal? Vanuit Waddinxveen zou overigens best eens aangedrongen mogen worden op wijziging van het in 1967 vastgestelde streekplan Rijn en Gouwe.” De heer W. Lindeijer van de Iep laan: „Ik heb hier een kranteknipsel (De Tele graaf, redactie), waarin dr. W. Drees jr. zegt: „Men onderschat de problemen van de toekomst, onder meer omdat de Stenografie systeem „Pont” en „Groote” nederlands, engels, duits, frans Bank: Rabobank Waddinxveen. WADDINXVEEN Ook vanachter de „beleidstafel” is er vorige week donderdag avond in het Anne Frank-centrum gereageerd op sommige zaken die door de „on georganiseerde bevolking” naar voren werden gebracht. Daarvan een samenvatting: (basiscursus - examenopleiding - herhaling) mondelinge dag- en avondopleidingen. bedrijfscorrespondentie nederlands, frans, duits, engels, Spaans, Italiaans (associatie) hoofdcorrespondent engels (associatie) duits (ver. v. leraren) spreekvaardigheid frans, duits, engels, spaans, Italiaans, RUSSISCH, zweeds, Portugees, esperanto. handelskennis middenstand praktijkdiploma’s boekhouden M.B.A.-marketing oriëntatie automatisering direktie-secretaresse dag- en afdelings-sekretaresse avond receptioniste IVIO individueel onderwijs kantoor-assistent(e) dag- en avondopleidlng alg. ontwikkeling A en B; alg. voortgezette vorming; alg. ontwikkeling leerling verpl. I en II nederlands, rek., boekh., correspond. Avond Mavo 4 (2-jarige cursus) talenpraktikum frans, duits, engels, Italiaans, zweeds, nederlands voor buitenlanders. kreatieve werkvormen machineschrijven (o.a. IBM) vaardigheidsdiploma praktijkdiploma opfriscursus

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 7