SGP/Hervormde Kiesvereniging twijfelt niet: van Overdekt bad kost 1,5 miljoen wees en Storm overvalt markt „Doorzie ontwikkeling, waakzaam en bid” Sluiting van winkels als Passage- hoofdwinkelcentrum er toch komt ilQclQemi over Sliedrecht gaat op aardgasverwarming ■feSd 11 sa NIEUWE GEMEENTE BEDRIJVEN IN ONZE H. HUIZER IS LOCO RONAAT Discussieavond en basisonderwijs Filatelistische tentoonstelling 19-21 oktober integratie kleuter- i <AA 1 ift a SSHB fcte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 27 SEPTEMBER ’73 Pagina 9 Geschrokken Overbewinkeling gpofe-koelen-/ader Illllll Hill II III en Anti-goddelijke krachten SOM Grote vraag Tijd is kort WADDINXVEEN In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken lieten zich de volgende Wad dinxveense bedrijven inschrij ven: ffl Mulder Tandtechnisch Laboratorium, Mozartlaan 17. Technisch Buro en Repro grafie Bouwman BV, Juliana- straat 22. Exploitatie van een tim merfabriek, handel in alle soorten hout, houtwaren, houtproducten en houtbewer- kingsapparatuur Hout industrie De Gouwe Wad dinxveen, Noordkade 42. Houtmotsilo in de steigers WADDINXVEEN Het maan dagmiddag 8 oktober door commis saris der Koningin, mr. M. Vrolijk, officieel in gebruik te stellen over dekte zwembad kost 1.520.000,-. Dat is 120.000,- meer dan het des tijds beschikbaar gestelde krediet. De vorige week donderdagavond vergaderende gemeenteraad accep teerde deze tegenvaller en ging ar- coord met het verstrekken van die 1,2 ton extra. Appél- en gebedsavond druk bezocht llBiiasHHKCHaliairs n 15 kleu rkom b (na ties en 27«aten WADDINXVEEN Het hoofdwinkelcentrum aan de Kerkweg en het afsluiten van de Passage voor alle verkeer. Over die twee onlosmakelijk met elkaar verbonden zaken is dinsdagavond in het Anne Frankcentrum tijdens de openbare vergadering van de commissie voor de ruimtelijke orde ning en de woningbouw over de discussienota „Structuurplan Waddinx veen” uitvoerig gesproken en zijn standpunten bepaald. Opmerkelijk noemde de commissie leden het standpunt van de SGP/ Hervormde Kiesvereniging, die zich bij monde van wethouder H. Huizer en de heer D. Uitbeijerse verzette tegen het realiseren van een hoofd winkelcentrum, laat staan het af sluiten van een gedeelte van de Kerkweg. Het realiseren van het hoofdwinkelcentrum is een in een vergevorderd stadium gekomen zaak waaraan de middenstandsver- eniging „Waddinxveen” in stich- tingsverband voortvarend werkt. WADDINXVEEN „Houdt u niet vreemd over de hitte der ver drukking onder u, die u geschiedt tot verzoeking, alsof u iets vreemds overkomt”; deze bijbelwoorden uit 1 Petrus 4 was de kerninhoud van de appél- en gebedsavond welke in onze gemeente onder vrij grote be langstelling in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan is gehouden en waar in de aanwezigen in het bijzonder werden geconfronteerd met de lij dende en verdrukte christenen in communistische landen. WADDINXVEEN Volgende week dinsdagavond wordt in de au la van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO een infor matie- en discussieavond gehouden over de integratie kleuter- en basis onderwijs. De organisatie van deze avond is in handen van de school raad voor openbaar onderwijs. Be gonnen wordt om acht uur. B g Dejzerslerkeschoolschoen.u De Jofele Va kanheschoen... De soepele wandelschoen... J g Voor zoontje van 11 en de. j? grote-voeten-vaderg Alleen echtrnef denaamopdehiel! g B )nif>.FPAHK^G>,020-82ZA51 Luifelhaan 7 Waddinxveen Tel. 4662 Zwaar werk voor de Waddinxveense brandweer. n Va,-' söa’- a aa - SM WADDINXVEEN De houtmotsilo zal niet meer op het terrein van de fabriek van speelgoed en sportartikelen W. A. Sliedrecht aan de St. Victorstraat worden her bouwd. De directie heeft dat deze week besloten. Eens geworden is men het erover dat er voortaan in het bedrijf met aardgas en niet met houtkrullen gestookt zal gaan worden. Omdat de houtmotsilo, die vorige week zondag in brand heeft gestaan, zal worden afgebroken heeft men nu ten volle de kans het bedrijf te hergroeperen op het beschikbare grondgebied. De heer P. Noordam (arp) vond in ieder geval dat de open plek aan de Kerkweg bebouwd dient te worden om het aanzien van de gemeente te verbeteren. De heer JP. F. J. van Schie (kath.v.) meende dat afsluiting van de Kerkweg waarschijnlijk onvermijdelijk zal zijn. Over de realise ring van het hoofdwinkelcentrum spra- Het KVP-raadslid sprak er zijn teleur stelling over uit dat de middenstands- vereniging „Waddinxveen” naar zijn mening „beneden peil” had gereageerd op de discussienota. Hij had graag een wat uitvoeriger standpuntbepaling van de middenstanders onder ogen gekregen. Voorzitter G. van Ringelenstein, die De avond werd zoals gewoonlijk op ver dienstelijke wijze omlijst door het jeugd koor de Zangvogels o.l.v. H. Brinkhorst. De gehouden collecte voor hulp aan de verdrukte christenen en zending onder communisten bracht bijna veertienhon derd gulden op, terwijl daarnaast voor enkele honderden guldens aan boeken werd verkocht. Ds. R. Wurmbrand zal in het najaar enkele dagen Nederland be zoeken en het is vrijwel zeker dat Wad dinxveen van hem een spreekbeurt toe gewezen krijgt. Daar Waddinxveen even wel geen gelegenheid heeft voor een massabijeenkomst zal het comité genood zaakt zijn uit te wijken naar hoogst waarschijnlijk de Goudse St. Janskerk. Op een vraag van de heer M. Boere (soc.) zei de voorzitter dat voor het ko mende seizoen de tarieven zullen wor den gehandhaafd zoals die destijds door de gemeenteraad zijn vastgesteld. De financiële tegenvaller zal hierop geen in vloed kunnen hebben. Met de heer Boe re toonde ook de heer H. van Ek (soc.) zich er een voorstander van te bekijken in hoeverre nog bijzondere tarieven zou den kunnen worden ingevoerd, zoals eer der reeds is bepleit. Burgemeester Van der Hooft zei daar van harte mee te kun nen gaan, maar meende dat deze zaak eens in een kleine werkgroep zou moe ten worden doorgesproken. AfwK-) baar SM ■MM Hoewel bij het realiseren van het hoofd winkelcentrum en de afsluiting van de Passage een mooi en gaaf geheel zal ont staan waar het veilig winkelen is blijkt de behoefte aan uitbreiding van het be staande winkelbestand aanmerkelijk ge ringer dan aanvankelijk geraamd werd. De oorzaak hiervan is de duidelijk ge ringere bevolkingstoename dan verwacht was. De SGP/Hervormde Kiesvereniging meent dat bij realisering van een groot winkelcentrum overbewinkeling het ge volg zal zijn. En dat zou wel weer eens bedrijfssluiting kunnen betekenen van een aantal andere zaken. Eigenlijk is aan het hoofdwinkelcentrum ook niet zo’n behoefte, zo wordt geredeneerd, want Gouda met al zijn voorzieningen ligt naast de deur. De afsluiting van de Pas sage met alle verkeersgevolgen voor an dere straten vandien wordt afgewezen, omdat daardoor de sociaal-planologische samenhang van de gemeente onherroepe lijk zou worden geschonden. Ds. J. C. Maris, secretaris van de inter nationale raad van christelijke kerken en daardoor ten nauwste verbonden met de organisatie van Ds. R. Wurmbrand, bouwde zijn toespraak op rond het tekst gedeelte waarin Petrus vermaand niet WADDINXVEEN Stormachtige win den en hevig noodweer hebben vrijdag middag- en avond ook Waddinxveen ge teisterd. De storm, die af en toe wind kracht tien bereikte, bracht in het bij zonder de marktkooplieden in de Juliana van Stolberglaan in nood. Snel ontruim den ze de kramen. Tegen het eind van de middag en in de avonduren is er vo rige week dan ook geen markt gehouden. De Waddinxveense hervormde predikant Ds. D. van Vliet was de eerste spreker en koos uit het vierde hoofdstuk van de brief van Petrus vers 7 en 8: „En het einde aller dingen is nabij; zijt dan nuch ter en waakt in de gebeden. Maar voor al hebt vurige liefde tot elkaar.” Op indringende wijze riep hij zijn gehoor op te letten op de tekenen der tijden en als gereformeerde belijders te zoeken naar wat moet samenbinden en niet te wach ten tot de nood daartoe zal dwingen. Wanneer daar oog voor is zal er ook liefde en gebed komen voor hen die in druk en vervolging leven, aldus Ds. van Vliet. De heer H. van Ek (soc.) gaf als zijn mening dat het hoofdwinkelcentrum aan de Kerkweg er alleen moet komen als dat door de bevolkingsgroei wordt ge rechtvaardigd. De PvdA-fractie kiest voor een inwonertal van 25.500 in 1995. Voor dit raadslid was het wel een grote Dat het overdekte zwembad in het sport park „De Sniep” 120.000,- meer kost is onder meer een gevolg van de stijging van de btw, kosten voor aanpassing van het omliggende terrein en bestratingen en dergelijke. „Meer tegenvallers,” heeft directeur openbare werken en bedrijven A. M. Zwam born laten weten, „zijn niet te verwachten.” „Gelukkig maar,” zei de heer H. P. Barth (D’66), „want mijn baas zou het niet accepteren als iets wat ik onder handen heb zoveel méér zou moe ten gaan kosten.” vreemd te staan tegenover de verdruk kingen. Niet de omstandigheden van de kerk daar is het buitengewone maar wij in het westen leven in een ongewone po sitie. Spreker zag in onze dagen de pro fetie over de eindtijd in vervulling gaan wat staat in Mattheus 24 waarin Christus een directe vergelijking maakt met de dagen voor de zondvloed: „En zij be kenden het niet, totdat de zondvloed kwam en hen allen wegnam: alzo zal ook zijn de toekomst van de Zoon des mensen.” Een van de aspecten welke niet doorzien worden noemde de predikant de anti-goddelijke krachten welke in de wereld openbaar komen met name ook de satanische haat van het communisme tegen de godsdienst. Uitvoerig stond hij stil bij de oorzaak van deze haat. Het communisme staat in haar doelstellingen vooraan in de rij van hen die een betere maatschappij en vernieuwde wereld wil len scheppen. Eén van de grootste be lemmeringen daartoe zijn die christenen welke naar bijbelse zin een nieuwe he mel en een nieuwe aarde verwachten en waar Christus heerschappij zal hebben. Zij willen daarom niet meelopen onder ken hij en de heer H. P. Barth (D’66) die verbazing verwekte door te kiezen voor een stabilisering van de bevol kingsgroei op het niveau van 1980 zich niet nadrukkelijk uit. Ds. A. Bac uit Boskoop sprak een kort slotwoord, waarin hij wees op wat de zonde in de wereld uitgewerkt heeft en de verblindheid van de mensen om bui ten God zijn heil te zoeken. Evenwel staat de deur van vrije genade nog open. Maar de tijd is kort, aldus Ds. Bac. Om al die redenen kiest de SGP/Her vormde Kiesvereniging voor het reali seren van een klein winkelcentrum met kantoren en bankgebouwen en het open houden van de Passage als belangrijke verkeersader. Er zou dan een fietspad aangelegd kunnen worden om de ver keersveiligheid te verhogen, terwijl bo vendien uitbreiding van het winkelbe stand naar behoefte kan gebeuren. Een nadeel is misschien dat de winkelvoor ziening verspreid blijven. Dat dit alter natieve plan duurder zou zijn dan het eerste wordt betwijfeld, omdat grote re constructies van woonstraten bij afslui ting van de Passage nu achterwege kan blijven. Overigens vraagt de SGP/Her vormde Kiesvereniging zich af of er überhaupt wel een nieuw winkelcentrum moet komen. vraag of de Kerkweg gedeeltelijk zou moeten worden afgesloten, zoals in de discussienota als mogelijkheid wordt ge noemd. Voordat wethouder H. Huizer het standpunt van de SGP/Hervormde Kiesevereniging inzake het hoofdwinkel centrum zou uitdiepen liet de heer D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesver eniging) alvast maar weten het afsluiten van de Passage onaanvaardbaar te vin den. De SGP/Hervormde Kiesvereniging wil het liefst dat Waddinxveen niet meer groeit. daarover van burgemeester C. A. van der Hooft het woord kreeg, zei dat het bestuur de mening was toegedaan dat de 132 middenstandsleden voldoende in breng in hun politieke partijen hebben om een oordeel te geven over de inhoud van het stuk, waarop overigens wel is gestudeerd. Hij zei wel geschrokken te zijn, van datgene wat deze avond en tij dens de hoorzitting voor de georgani seerde bevolking begin september over de realisatie van het hoofdwinkelcen- trum is gezegd. Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Wethouder H. Huizer is benoemd tot loco-burgemeester. Tijdens de ziekte van burgemeester C. A. van der Hooft is hij geruime tijd al als zodanig opgetreden. In de vorige week donderdagavond gehouden gemeen teraadsvergadering deelde de voorzitter de raadsleden deze benoeming mee. De heer Van der Hooft zei ook dat de nieu we PvdA-wethouder A. H. van Gent de zelfde portefeuilles heeft als die welke door zijn voorganger P. Lips werden be heerd (onderwijs, sport, recreatie, jeugd en cultuur). Uitvoerig ging hij in op de kritiek die er uit de kerken gehoord wordt op de persoon van Ds. Wurmbrand met name wat betreft zijn rechtzinnigheid. Er zal altijd in ogenschouw genomen moeten worden dat de kerken daar geen calvi nistische reformatie hebben doorge maakt en mede ook door de vervolgin gen er niet aan zijn toegekomen zich te verdiepen in allerlei dogma’s, zo be toogde de secretaris van de internatio nale raad van christelijke kerken. (Advertentie) De raadsleden H. P. Barth (D’66), D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesver eniging), mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (lib.) en M. Boere (soc.) spraken de hoop uit voortaan eerder te zullen worden ingelicht door het college van Burgemeester en Wethouders indien is te voorzien dat een bepaald krediet zal worden overschreden. Burgemeester C. A. van der Hooft bood wat deze zaak betreft zijn verontschuldigingen aan. Spijt over het (te) late indienen van dit voorstel betuigde in de een dag eerder gehouden vergadering van de commissie voor openbare werken en bedrijven ook wethouder Ph. Kroes (lib.). WADDINXVEEN/GOUD A De Ver eniging van Postzegelverzamelaars „Gouda” organiseert van 19-21 oktober a.s. in de Sporthal ’De Springers’, Sport- laan 2 in Gouda, een grote regionale filatelistische tentoonstelling, „Gouda- post ’73”. Filatelisten uit geheel Zuid- Holland en van elders nemen deel aan deze ook voor niet-filatelisten interes sante expositie, waar behalve postzegels ook veel posthistorische stukken te zien zullen zijn. Onder meer zullen worden geëxposeerd de hoogst zelden ten toongestelde zeldzaamste Nederlandse brief (uit 1859 met een waarde van 75.000,-), een in de filatelistische we reld unieke collectie brieven die in de jaren dertig zijn vervoerd met Zeppelins en de DO-X vliegboot en oude Neder landse brieven uit die tijd vóór de in voering van de postzegel in Nederland in 1852. de rode banieren en luisteren naar de revolutiepredikers. Alleen voor het chris tendom dat in haar optimistische mens beschouwing zelf deze nieuwe wereld wil bouwen, zoals dat steeds meer in brede lagen van de wereldraad van kerken tot uiting komt, is acceptabel voor het com munisme. Fel hekelde spreker de kroko dillentranen van deze raad van kerken over allerlei onrecht in de wereld terwijl men in de bezetenheid voor het ideaal van de ene wereldregering en de ene wereldgodsdienst weigert een woord van afkeuring uit te spreken aan het adres van de communistische regeringen over de miljoenen die zij in gevangenissen en onmenselijke werkkampen gestopt heb ben. Met klem riep hij zijn gehoor op deze ontwikkelingen te doorzien en waakzaam te zijn en deze ongelukkigen een ruime plaats te geven in het gebeds leven. Aan de hand van talrijke gebeur tenissen toonde spreker echter ook aan dat God zich ook op bijzondere wijze bezig houd met Zijn Kerk in de ver drukking. Ds. Maris kreeg naar aanlei ding van dit intens aangehoord referaat een stroom van vragen te beantwoorden. Om een zo goed mogelijk oordeel te kunnen vormen heeft de SGP/Hervorm de Kiesvereniging-fractie alle voor- en nadelen eens op een rijtje gezet. Er zijn twee mogelijkheden: 1. Kerkweg afslui ten en realisatie van groot winkelcen trum of 2. Kerkweg niet afsluiten en realisatie van klein winkelcentrum met kantoren en bankgebouwen. Op deze avond zal de heer A. G. C. Kappenburg een uiteenzetting geven over de mogelijkheden en de voor- en nadelen van deze integratie. De heer Kappenburg is verbonden aan de Stich ting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland en werkzaam als projecteleider van een studiegroep, die werkt aan een project inzake de integratie kleuter- basisonderwijs in de provincie Zeeland. Er is in de laatste jaren reeds veel ge sproken over de integratie, en op be perkte schaal wordt ook wel iéts gedaan. Echter veel concreets is er nog niet ge realiseerd. Ook de laatste maanden on dervindt dit aspect weer veel aandacht, in het zijzonder van de huidige minister van onderwijs. In het jaarverslag van de Schoolartsendienst Kring Boskoop wor den, zoals u hebt kunnen lezen, enige kritische opmerkingen gemaakt over de integratie. Ook de Groningse hoogleraar in de onderwijskunde, prof. dr. L. van Gelderen bepleit de oprichting van een nieuw schoolsysteem voor de kinderen van 3 tot 16 jaar. i i-i -- R Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom te® w “Ar--Ac AAij «-JA =A A-

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 9