Daar van IN DE LOOP VAN VOLGEND JAAR Behoorlijke dosis vrije nieuwsgaring Kleuren T.V. Heemskerk B.V. G. van Ringelenstein vast van overtuigd BOUW WINKELCENTRUM PASSAGE KLACHTEN AFDELING RABOBANK Westnederland niet blij: bus is gewoon „vergeten” MODESHOWS is NS ZIET LIEFST HUIZEN OVER NOORDEINDE lllll Nieuwsblad Onafhankelijk Onderzoek Tuberculose Schooladviesdienst is noodzakelijk integratie kleuter- met 100% service Kleurentelevisie (GRUnDIG) DA-Drogisterij BOUMA en basisonderwijs Heeft weer wat Doktersdiensten HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN j Ook de bus maakt deel uit van het openbaar vervoer F3 NS Gebrek l~ Slotberekening met en zonder draadloze af standbediening Kom kijken naar onze grootse kollektie^™ orgels/piano’s Opvullin gaten WADDINXVEEN In de loop van volgend jaar zal begonnen worden met de bouw van ongeveer twintig winkels aan de Kerkweg ter voltooiing van het door L. Roggeveen te tekenen en Rehorst BV te bouwen hoofd winkelcentrum Passage. WADDINXVEEN Het open baar vervoer heeft teleurgesteld, maar ook instemmend gereageerd op de discussienota over het struc tuurplan van Waddinxveen. N.V. Verenigd Streekvervoer Westneder land is teleurgesteld en verbaasd tegelijk dat over het openbaar ver voer per bus in het stuk niet wordt gesproken, de Nederlandse Spoor wegen zijn het eens met het gestelde dat het openbaar railvervoer voor veel zaken (verkeer, schone lucht) van groot belang is. In woord en geschrift hebben de Waddinxveners in de afgelopen tijd bevordering van het openbaar ver voer een eis van deze tijd genoemd. De discussienota onderschrijft dat ten volle. In een beleidsaanwijzing wordt het maken van rechtstreekse railverbindingen met Rotterdam en Den Haag door een voorbeeld van genoemd. Dat is de vaste overtuiging van de heer G. van Ringelenstein, voorzit ter van de middenstandsvereniging ’’Waddinxveen” en secretaris-pen- ningmeester van de Stichting Win kelcentrum Waddinxveen, die zich - zoals dat heet - met ”de nodige voortvarendheid buigt over de cen trale winkelvoorzieningen van Wad dinxveen. WADDINXVEEN De Ra bobank „Waddinxveen” heeft een klachtenafdeling in het leven geroepen. De oprichting van deze afdeling, die zich niet alleen zal gaan bezighou den met het behandelen van eventueel binnenkomende klachten op het administra tieve vlak, maar ook met op- of aanmerkingen ten aanzien van de behandeling aan de balie en dergelijke, is onder meer een gevolg van de in de laatste jaren zeer sterk toege nomen werkzaamheden van deze bank. De klachtenafde ling is ondergebracht bij de afdeling „Interne controle”. ij Weekblad voor Waddinxveen 29e JAARGANG - NR. 1328 DONDERDAG 4 OKTOBER 1973 (Advertentie) (Advertentie) Foto: WvW/Sjaak Noteboom (Advertentie) Advertentie) trajecten.” TT Uw adviseur „Het openbaar vervoer per bus blijkt Waddinxveen '01828j2301 Met spanning wordt gewacht op de slot- Dorpstraat 33, Waddinxveen Bel nu 2218 financiering mogelijk. OPROEP Neemt deel aan het onderzoek in het be lang van uzelf en van anderen. Als exclusieve attraktie staat de ze week bij ons een dropma chine buiten, zodat u nu zelf kunt zien hoe drop wordt gefa briceerd. i I I I I I I I I I I I I Tot en met 12 oktober a.s. is er nog ge legenheid om deel te nemen aan het on derzoek op tuberculose en wel in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12. Het rooster luidt als volgt: maandag 8 oktober 1973: 9.00-12.00 en 13.30-16.30 uur; dinsdag 9 oktober: 18.00-20.00 uur; woensdag 10 oktober 1973: 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur; donderdag 11 oktober 1973: 9.00-12.00 en 18.00-20.00 uur; vrijdag 12 oktober 1973: 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur. Winkelcentrum Groensvoorde De burgemeester van Waddinxveen, C. A. VAN DER HOOFT Daarom deze week een grote zak drop voor slechts f 1,00 DONDERDAG 4 OKTOBER, Anne Frank-centrum, 20.00 uur MAANDAG 8, DINSDAG 9 OKTOBER, Geref. Verenigingsgebouw, 19.45 uur ”D’er is een norm waar je van uit kunt gaan. Die zegt: zorg voor 0,8 - 0,9 vier kante meter winkelvoorziening per in woner. Dat betekent dat er op dit mo ment aan uitbreiding geen behoefte is. Tenminste als je ook die vierkante me ters winkelvoorziening in de uithoeken van de gemeente erbij telt. Winkels op punten waar in de toekomst beslist geen brood meer in zit U begrijpt dat ik me niet waag aan het noemen van namen. Daarnaast natuurlijk de problematiek van de huidige winkelcentra. Als er speciaalzaken van het Koningin Wilhel- ,De informatieavond van de schoolraad over het integreren van kleuter- en ba sisonderwijs werd bezocht door ruim 60 vertegenwoordigers van het openbaar onderwijs, in het bijzonder kleuterleid sters en leerkrachten en hoofden van de basisscholen, alsmede vertegenwoordi gers van oudercommissies en deskundi gen vanuit het onderwijs. In zijn opening schetste de voorzitter van de schoolraad de achtergronden van deze integratie en het belang van vroeg tijdige informatie om problemen bij de invoering te onderkennen. Bij de ver nieuwing dient het kind centraal te staan en niet het onderwijssysteem. Het be- WADD1NXVEEN September in Waddinxveen de maand van de inspraak ligt weer achter ons. In twee hoorzittingen heeft (georganiseerd en ongeorganiseerd) de bevolking kunnen meedenken over de toekomst van Waddinxveen. In vele tien tallen brieven is ook schriftelijk gereageerd op de discussienota „Structuurplan Wad dinxveen” en de populaire uitgave „Waddinxveen Waarheen”. Het Weekblad voor Waddinxveen heeft u in de afgelopen weken met een behoorlijke dosis vrije nieuws garing wegwijs willen maken in al het gezegde en geschrevene. Het laatste verslag, dat gaat over de openbare vergadering van de commissie voor de ruimtelijke orde ning en de woningbouw, staat in dit nummer op pagina 7. Ook een aantal schrifte lijke reacties hebben wij weten te bemachtigen en berichten u daarover. ZATERDAG Arts: C. N. Vreeken, Kerkweg 222, tel. 2979 Apotheek: Van Doom (tot 13.00 uur) daarna Boskoopse Apotheek ZONDAG Arts: E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 Apotheek: dienstdoende arts Naar zjjn mening zal de middenstand alle krachten moeten bundelen om het hoofdwinkelcentrum inderdaad van de grond te krijgen. ”Voor veel onderne mers staat het belangrijkste moment van beslissen voor de deur,” aldus de heer Van Ringelenstein, die in zijn reactie op alles wat er over het hoofdwinkel centrum de laatste weken is gezegd en geschreven er op wijst dat het realise ren van die voorziening alleen tot stand kan komen door sterke centralisatie van speciaalzaken en in belangrijke mate door sanering van over te plaatsen be drijven. Westnederland vindt dat bevordering van het openbaar vervoer meer inhoud krijgt als in het volgend jaar vast te stel len structuurplan ook de bus wordt ge noemd. In 1972 heeft deze Waddinx- veense vervoermaatschappij ongeveer 260.000 reizigers van, naar en in Wad dinxveen vervoerd. Belangrijke „externe relaties” zijn Gouda (150.000 reizigers), Boskoop (20.000), Leiden (17.000), Rot terdam, Bleiswijk, Alphen aan den Rijn en Bodegraven. voor de bewoners en bezoekers van Waddinxveen van grote betekenis te zijn,” concludeert Westnederland. „Wij achten het een gebrek van de nota dat niet is gewezen op het feit dat ook open baar vervoer per bus, evenals dat per trein, betrokken behoort te worden in het planologische beleid.” In de discus sienota is geen aandacht besteed aan de eventuele infrastructuur voor busdien sten, „waaraan thans en in de toekomst ook in Waddinxveen zeer zeker behoef te bestaat om snelheid en regelmaat en daardoor de betrouwbaarheid der bus diensten te waarborgen.” Westnederland verzoekt dan ook ruim voldoende aan dacht te schenken aan de mogelijkheden de busdiensten zoveel mogelijk congestie -vrij af te wikkelen. „Dit geldt zowel voor de bestaande als voor de in de toe komst, in verband met aanpassing van routes aan nieuwe bebouwing, te rijden I I I I I I I I I I I I I I I I I I uw officiële Grundigdealer: Radio DOOL i Kerkweg T71 I Waddinxveen01828j23011 WADDINXVEEN In een zeer goed bezochte bijzondere vergadering van de schoolraad voor het openbare onderwijs is uitvoerig de integratie van kleuter- en basisonderwijs aan de orde geweest. Als conclusie moest echter worden gesteld dat het voor een groot deel in elkaar opgaan en een optimale samenwerking van pro fessionele krachten aanwezig is van pedagogen, psychologen, remedial teachers, schoolarts, een schoolbegeleidingsdienst of pedagogisch centrum. De voorzitter van de schoolraad de heer C. H. de Ruijg beklemtoonde in zijn slotwoord de dringende noodzaak van de regionale begeleidingsdienst die voor de vernieuwing van het totale onderwijs en een optimale begeleiding van de onder wijskrachten beslist onmisbaar is. lang van deze integratie is het vroegtij dig onderkennen van eventuele achter standen, en de mogelijkheid in een vroeg stadium maatregelen te treffen om deze op te heffen, alsmede het prestatieele- ment te nivelleren en niet meer te willen dan mogeljjk is. De heer A. G. C. Kappenburg van de Stichting Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland die als projectieleider van een experiment integratie kleuter-basis- onderwijs aan dit instituut is verbonden, geeft een uitvoerige uiteenzetting over de aanpak van dit experiment, welke mogelijkheden er zijn en hoe de bege leiding is verlopen. Als basis is genomen het niveau-lezen waarmee al op de kleuterschool is be gonnen en dat vanzelfsprekend op de basisschool is overgenomen. Over dit niveaulezen, maar ook over het over en weer uitwisselen van ervaringen met de klassengroepen werd door teams van kleuterleidsters en leerkrachten van de eerste klas wekelijks overleg gepleegd. Vanzelfsprekend waren er ook uitwis selingsprogramma’s van de leerlingen die volkomen geïntegreerd met elkaar aan aktiviteiten van projectonderwijs en wereldoriëntatie deelnamen. Door mid del van een bizonder aardige film werd het uitvoeren van een supermarktpro- ject, het kopen, zoeken, en betalen van producten nog eens nader toegelicht. Bizonder belangrijke voorwaarden voor de eerste aanzet van integratie zijn: de groeps-, en zo mogelijk, individuele be geleiding van de leerlingen het erbij be trekken van de ouders, het bereid zjjn tot bijscholing van de leerkrachten, en de professionele begeleiding. In een uitvoerige discussie werden nog vele vragen over de mogelijkheden tot realisatie gesteld en naar de ervaringen in Zeeland bij dit experiment. Mogelijk heden op dit moment zijn uitwisselings programma’s tussen kleuter- en basis school en een frequent en goed overleg om tot teamwerk te komen. De ervarin gen met dit onderwijs zijn bizonder goed en de experimenten zullen worden uitgebouwd en voortgezet. De Nederlandse Spoorwegen zeggen te willen kiezen voor een inwonertal van 25.500 in 1995 met woningbouw over het Noordeinde, omdat daardoor de positie van de stations Waddinxveen en Wad- dinxveen-Noord wordt versterkt. Huizen bouw ten zuiden van het dorp, zodat een derde halte aan de spoorlijn moge lijk zou worden, vinden de Nederlandse Spoorwegen niet zo aantrekkelijk, omdat het betreffende gebied te klein is, het doorsneden wordt door een aantal we gen en een extra halte meer oponthoud geeft voor andere reizigers, terwijl slechts een gering aantal reizigers baat bij het stoppen zou hebben. Bouwen over het Noordeinde zou wel de halte Boskoop-Zuid mogelijk maken. Een der deelnemers in de stichting, de MBO, een dochter van de Nederland- sche Middenstandsbank, bouwt 70 pro cent van de winkelcentra in ons land. ”Nu we zo’n beetje in Waddinxveen de bevolkingsgroei gaan opvangen is het volgens mij wel een uitgemaakte zaak dat er wat meer gesaneerd moet worden om het hoofdwinkelcentrum aan de Kerkweg vol te krijgen,” aldus de heer Van Ringelenstein, die nog eens bena drukt dat je er juist voor moet zorgen zodanige winkelvoorzieningen te heb ben dat de mensen wat minder snel naar de grote stad hollen. berekening van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, die gemaakt kan worden zodra de exacte grondprijs bekend is. De heer Van Rin gelenstein, die volgende week dinsdag avond met alle middenstanders verga dert, is van mening dat of er nu wel of geen hoofdwinkelcentrum komt nu niet meer gediscussieerd kan worden. Ten slotte heeft zowel de middenstand als het gemeentebestuur zich er over uit gesproken dat er winkels bij moeten komen. Dat het winkelcentrum niet te groot mag zijn is een duidelijke zaak. De in december 1972 opgerichte Stich ting Winkelcentrum Waddinxveen wordt door de middenstands-voorzitter een vol doende waarborg geacht om eventuele ontsporingen op dit punt tegen te gaan. MUZIEKHANDEL CRABETHSTRAAT1. hoek KATTENSINGEL GOUDA. Telefoon 01820 19920. Vrijdag tot 9 uur s avonds geopend en voorts iedere avond na afspraak. minaplein en de Luifelbaan naar de Kerkweg zullen vertrekken moeten die gaten worden opgevuld.” Aan de noordzijde van de Kerkweg had men eerst het plan ongeveer veertig winkels op zo’n 7000 vierkante meter neer te zetten. Daar is men nu op terug gekomen door de duidelijke uitspraak van bevolking en raadsleden dat 22.500 inwoners in 1980 en 25.000 inwoners in 1995 voldoende geacht kan worden. Ge dacht wordt nu op 3000 vierkante me ter ongeveer twintig winkels te bouwen. Komt daar een grotere zaak tussen, dan kon het wel eens gaan om zestien zaken. gg-jgg»

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 1