Open huis in zwembad Ton van zon Brouwer Aanvulling agenda Modeshow Modehuis Hr. Maarten Vrolijk op bezoek in Waddinxveen Ginkel (drie reisbureaus} viert eerste lustrum „Een papieren zon kan iedereen je beloven, maar reizen organiseren nog altijd een vak WIE IS MR. MAARTEN VROLIJK NU EIGENLIJK? I <■-2 ïEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 4 OKTOBER 1973 Pagina 9 I toto: WvW/Gijs Kooren cies Toerkoop Na afloop van de openbare vergadering van de gemeenteraad vindt er een informele bijeenkomst met de leden van de gemeenteraad plaats. 22.00 uur: Vertrek van Mr. M. Vrolijk, mevrouw G. Vrolijk-Teerink en Mr. P. Zegwaard. 1. 19.00 uur Demonstratie zwemmen door kleuters. 2. 19.30 uur Waterpolowedstrijd voor pupillen. De Gouwe pup.Donk pup. (Gouda). 3. 20.00 uur Demonstratie door Waddinxveense Brandweer. 4. 21.00 uur Waterpolowedstrijd voor jeugd heren. De GouweG.Z.C. (Gouda). De Goudse Reddingsbrigade geeft tussen de programma’s korte demonstraties. Geen pond suiker Op DINSDAG 9 OKTOBER 1973 Bestaat er een beperkte mogelijkheid voor de jeugd van 13 t/m 16 jaar om kosteloos vrij zwemmen in het overdekte instructiezwembad om 19.30-20.00 uur; 20.15-20.45 uur; 21.00-21.30 uur. WADDINXVEEN De commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. Maarten Vrolijk, komt maandag 8 oktober op werkbezoek in Waddinx- ween. De thema’s van zijn bezoek omvatten werkgelegenheid, volksgezondheid, verkeer en sport en spel. Mr. Vrolijk arriveert "s middags om twee uur in onze gemeente en zal die ’s avonds waarschijnlijk rond tien uur weer ver- pten. 14.00 uur: Aankomst van Mr. M. Vrolijk, mevrouw G. Vrolijk-Teerink en Mr. P. Zegwaard, griffier der Staten, ten raadhuize. 14.10 uur: Bespreking van de Commissaris der Koningin en de Griffier der Staten met het college van Burgemeester en Wethouders. Bezichtiging van de showroom van Baan’s Meubelen door de echtgenotes van de Com missaris van de Koningin, Burgemeester, wethouders en gemeentesecretaris 15.30 uur: Opening van de fabriekshal van Bouw- en Aannemingsmaat- schappij P. Rehorst B.V. door de Commissaris van de Koningin. 16.25 uur: Onthulling van het naambord van de ’’Noordtunnel” door mevrouw G. Vrolijk-Teerink. 16.50 uur: Opening van het in het Sportpark ”De Sniep” gelegen overdek te zwembad door de Commissaris van de Koningin. 17.40 uur: Opening van de door de Voetbal- en Athletiekvereniging ”Wad- dinxveen” te gebruiken sportvelden door Mr. M. Vrolijk. 18.00 uur: Diner in Restaurant ”De Gouwe Dis”. Reisspecialist A. G. M. (Ton van Ginkel) wijst u overal in de wereld de weg beschildcing van de toerist-in-spe stellen. Als belangrijk resultaat van die samen werking verscheen onlangs het tweede nummer van Toerkoop, geen folder, geen definitief programma, maar een persoonlijk getinte keus; „een uitnodi ging om uw Echt eens te komen op steken voor uw winter- of zomervakan tie.” ,Aan het veelomvattende werk voor Toerkoop besteed ik veel tijd,” zegt de Waddinxveense eigenaar van drie reis- en passagebureaus. „Het vereist veel denkwerk en organisatietalent om op deze nieuwe manier te werken aan de toekomst van individuele reisspecialisten 2030 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering. Voor de echtgenotes van de Commissaris van de Koningin, Burgemeester, WADDINXVEEN Reisspecialist A. G. M. (Ton) van Ginkel (38) zit deze maand vijf jaar in het vak. Dat betekent eind deze maand feestvieren met het personeel, maar dat betekent ook openhartig zeggen: „Als ik nu voor de keuze zou staan een reis- en passagebureau te beginnen, dan zou ik me wel dubbel bedenken. Door de concurrentie en de branchevervaging ook in dit vak is het een hard bestaan geworden.” WADDINXVEEN Volgende week maandag- en dinsdagavond wordt er in de recreatiezaal van het Anne Frank -centrum door het Wad dinxveense modehuis Brouwer een modeshow gehouden. Daaraan werken mee Van der Lee Schoenen van Groensvoorde en Bloe misterij Valk van de Jan Dorrekenska- de West. wethouders en gemeente-secretaris wordt in Gebouw De Hoeksteen een klankbeeld vertoond terwijl tevens een gedeelte van de repetitie-avond van de Hervormde Gemengde Zangvereniging ”Vox Jubilans” wordt bijge woond. Een uitspraak die hij in zijn huis aan de Anna van Burenstraat wel overwogen, maar zonder spijt doet. Hij realiseert zich daarbij natuurlijk, dat het reis- en passagebureau „Van Ginkel BV” aan de Kerkweg in die vijf jaar een behoorlijke expansie drift kende en nog kent en zelfs is •oeid tot hoofdkantoor. Pre- ie jaar geleden werd Gouda’s oudste en grootste reis- en passage bureau „Hart van Holland” over genomen. Deze maand gebeurt het zelfde met reis- en passagebureau „Marjo” in het Haagse Zuidwijk. Hart van Holland”, waar Thea de Kovel ook al vijf jaar als cheffin met veel plezier haar werk doet, zal in de komende weken worden ge moderniseerd en gelijktijdig met de festiviteiten rond het eerste lustrum op feestelijke wijze worden her opend. Eén vakantiewoning Vijf jaar geleden verwisselde Ton van I I t Het is duidelijk wat Ton van Ginkel wil zeggen. Een reisbureau wordt bemand door mensen die weten wat reizen is, die alle arrangementen nader hebben bestu deerd en kunnen leveren. Dit is de func tie van een reisbureau: de moedeloze folder-lezer vertellen dat het allemaal Het staat voor Ton van Ginkel als een paal boven water, dat je als reisspecialist nauw verbonden moet blijven met de Het politieke vak was voor hem tegelijk een sport, een Vrolijk is een klassieke vertegenwoordiger van de oude Partij van de Arbeid. Van huis uit meer tot be- stuurswerk dan tot de Ka mer aangetrokken. Als par lementariër heeft hij zich nooit sterk doen gelden. Hij was in wezen verlegen, maar ook zeer welspre kend. In politieke debatten excelleerde hij alleen op de vierkante meter: scherp zinnig, zakelijk, logisch redenerend met een voor liefde voor de understate ment Hoewel hij na een nooit helemaal ontloken dichterschap zijn hele le ven aan de politiek heeft gewijd, is hij niet als zo- velen aan politieke slijtage ten onder gegaan. Hij hield zich overeind, maar ook op de vlakte. In de periode van de alternatieve begro- tingspolitiek vocht hij, niet bereid om de polarisatie- catechismus uit het hoofd te leren, alleen in de ach terste Unies mee. VroUjk was politiek niet links en hij was niet rechts. Hij was en is voornamelijk: een be stuurder. Donderdag 4 oktober Modeshow Brugboetiek, Anne Frank- centrum, 20.00 uur. Maandag 8 oktober Werkbezoek commissaris der Koningin, 14.00 - 22.00 uur. Modeshow Brouwer, Geref. Verenigings gebouw, 19.45 uur. Dinsdag 9 oktober Bejaardensociëteit, Anne Frankcentrum, 14.30 uur. Modeshow Brouwer, Geref. Verenigings gebouw, 19.45 uur. Dinsdag 16 oktober Concert Dient Den Heer, Ontmoetings- kerk, 20.00 uur. Foto WvW/Sjaak Noteboom uit alle delen van ons land. Het aandeel van Toerkoop in de reismarkt is 12 pro cent. En als u dan bedenkt dat wat oudere cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek leren dat bijna 70 pro cent van de buitenlandse vakantiegangers geen gebruik van de diensten van een reisbureau maakt, dan begrijpt u dat er voor ons nog veel werk aan de winkel is.” vakantieganger. Want die moet zich maar een weg trachten te banen door alsmaar meer foldermateriaal, terwijl hij al tureluurs is van al die reisaanbiedin- gen en bij het storten van het maande lijkse spaarcentje op de bank ook al met reizen wordt geconfronteerd. „Wees een vakman, bied een ruime keuze en ver leen persoonlijke service,” zegt de Wad- dinxveners over de eigenaars van reis- en passagebureaus die het in de komende jaren wel eens zouden kunnen gaan maken. Want het verkopen van een reis laat zich niet vergelijken met het ver kopen van een pond suiker. „Een papie ren zon kan iedereen de vakantieganger beloven, maar reizen organiseren is nog altijd een vak,” aldus Ton van Ginkel tot slot Dat is moeilijk voor be strijding vatbaar: de socia listische fractie - de enige die bijna al haar geestver- wanten-bewindslieden uit het kabinet-Cals aan het parlement heeft kunnen binden - verloor iemand met een aanzienlijke poli tieke ervaring, die jaren lang een element van her kenbaarheid en continuï teit in die fractie is ge weest. Politici als Vrolijk, die het leven van de staat in hun loopbaan uit vele gezichtshoekengekend heb ben, zijn een uitstervend soort. Vrolijk is journalist en volksvertegenwoordiger geweest, minister en partij bestuurder, verenigingsman en wethouder en hij heeft al die betrekkingen met hartstocht vervuld. ’geleide’ personeelspolitiek van de PvdA: sterke figu ren op belangrijke be stuursposten. roeping en een levenshou ding. Hij keek ernaar zoals de Engelsen dat doen: met een historisch geschoold oog; een vaste klant van de politieke boekenmarkt en het antiquariaat Na zijn kortstondige mi nisterschap in 1965 en ’66 maakte Vrolijk, eenmaal teruggekeerd in de de com- fortloze Kamerbanken, enige tijd een onaangepas te indruk. Ook de andere socialistische ministers lie pen in de nacht van Schmelzer psychische ave rij op, maar minder dan hij. Den Uyl kon zijn energie kwijt aan het frac tieleiderschap, Vondeling kreeg het Kamervoorzitter- schap in zicht, maar Vro lijk had voor zijn bestuur lijke ambities aan de Twee de Kamer niet voldoende. Het burgemeesterschap van Den Haag, dat hij gewild had, viel aan de KVP toe en dat van Haarlem ont ging hem, omdat de PvdA- fractie hem niet wilde la ten gaan. De fractie heeft hem nu niet willen binden, niet omdat hij ietwat ver zuurd was geraakt, maar omdat zijn vertrek naar het Provinciehuis paste in de weer tot leven gekomen Ginkel een goede assurantiebaan bij een Rotterdamse assurantiemakelaar voor het reisvak. Hij was al een poosje ver trouwd geraakt met het verhuren van één vakantiewoningen aan de Spaanse Costa Brava. Het huis was van één van zijn broers. De zaken gingen direct al goed. Met steun van zijn twee broers in Spanje die overigens helemaal niet in het reisvak zitten - en niet in de laatste plaats van zijn vrouw A. S. van Ginkel- Prevosti werden meerdere vakantie huizen gecontracteerd en verhuurd. In een eenvoudig stencil werd de toerist van toen geattendeerd op een handvol vakantiemogelijkheden. Voor dat stencil is in die vijf jaar- een uitgekiend, uit gebreid en veel omvattend vierkleuren programma in de plaats gekomen. „Natuurlijk heb ik geen spijt dat ik toen in Waddinxveen aan de Kerkweg een reis- en passagebureau ben begonnen. Wel zeg ik: als ik nu voor de keuze zou staan, dan zou het allerminst een van zelfsprekende zaak zijn dat ik het reis vak zou ingaan. U merkt zelf wel dat wij hier, in Gouda en nu ook in Den Haag niet stil zitten om de vakantieganger te laten beseffen wat de zin is van een reis bureau. En daarmee mag niet gedacht worden aan een winkel, een bankbalie of een kruideniersfiliaal. Kijk, reizen orga niseren is voor de banken een service verlening, maar voor ons een vak. Dat is het verschil.” WADDINXVEEN De Waddinxveners kennen de commissaris der Koningin, meester Maarten Vrolijk, eigenlijk nog lang niet zo goed als zijn voorganger mr. I. Klaasesz, hoewel mr. Vrolijk alweer ruim een jaar „aan het bewind” is. In het voorjaar was hij ter gelegenheid van het jubileum van het fanfare korps ’Concordia’ in Wad dinxveen en bracht hij in formele bezoeken aan het huis van burgemeester C. A. van der Hooft en het Bouwvoorlichtingscentrum aan de Staringlaan. Vorig jaar juli was hij hier voor de eerste maal toen Hij op maandag 3 juli een oriën terend bezoek aan onze gemeente aflegde en op het gemeentehuis niet alleen met burgemeester Van der Hooft een gesprek voerde, maar ook met de burge meesters van Woerden, Reeuwijk en Driebruggen. Maar wie is nu precies mr. Maarten Vrolijk. Leer hem kennen zouden we zeggen. Het vertrek van het Twee de Kamerlid Vrolijk naar het Provinciehuis in Den Haag werd in 1972 in zijn eigen kring beschouwd als een groot kwaliteitsverlies voor de PvdA-fractie in de Tweede Kamer. niet zo erg is en dat er, met enige ken nis van zaken, best enig verschil gecon stateerd kan worden tussen de ene zon nige vakantie en de andere. Dat duide lijk te maken is ook het doel van de Coöperatieve Vereniging van Reis bureaus Toerkoop u.a. in Amsterdam, waarvan Ton van Ginkel dagelijks be stuurslid is. Van die in Amsterdam zete lende vereniging is een 35-tal Neder landse reisbureaus met meer dan zeven tig vestigingen lid. Het zijn onafhanke lijke vakmensen die op hun beurt weer lid zijn van de ANVR met de garanties vandien, midden in de praktijk van „het reizen” staan en die kennis graag ter Reisspecialist Ton van Ginkel wijst nu in een dorp, een middelgrote stad en in ten stad de kritische vakantieganger overal in de wereld deskundig de weg. Ibegewijd geholpen door twaalf perso- eelsleden in het zomerseizoen komen har nog eens twee hostesses in Spanje >ij verzorgt hij talloze cruises, mini tips, zomervakanties en wintervakan- Ües. De Waddinxvener, lid van de Al gemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus (ANVR), biedt een vast keuzepakket met 60 a 70 programma’s. Daaronder bevinden zich ook de „eigen” Ran Ginkel-reizen naar België, Italië en 'panje, waarvoor zich via de bemidde- iag van alle ANVR-reisbureaus en INWB-kantoren dit jaar 10.000 mensen ieten inschrijven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 9