1 Slager C. Koot liet NKV- dames smullen van fondue Krediet uitbreiding industrieterrein GEBEUR TENIS IN ONTMOETINGSKERK jeugdwerk in de kou? Tekort slachthuis ligt zwaar op de maag van raad „DIENT DEN HEER BRACHT MUZIKALE ’’Koren van grote waardevoor gehele gemeente” WADDINXVEEN Het Gere formeerd Kerkkoor „Dient den Heer", dat dinsdagavond concer teerde, is van grote waarde voor de gehele gemeente. Evenals an dere zangkoren overigens, zo schreef burgemeester C. A. van der Hooft in een „ten geleide” in het programmaboekje voor dit concert. Hij wees er op, dat mu ziek en zang in Waddinxveen veelvuldig worden beoefend. Dat er sprake is van goede onderlinge verhoudingen en samenwerking achtte hij aangetoond tijdens het gezamenlijk optreden van de Waddinxveense koren in de Ont moetingskerk ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum van koningin Juliana op dinsdag 4 september. Volgens de heer Van der Hooft heeft het 27 jaar ge leden opgerichte koor „Dient Den Heer” zich van stond af aan ontwikkeld tot een koor van Rin gend belijden!”. „We worden thuis blij als we naar de platen van dit koor luisteren,” voegde hij er nog aan toe. Voorzitter J. Rootert deelde in het programma boekje nog mee dat het Gerefor meerd Kerkkoor thans ruim hon derd leden telt en dat de repetitie- avonden worden gekenmerkt door een ontspannende en gezellige sfeer. „Toi-Toi” bracht ruim twee uur lang fijn - klantenbindend - amateurtoneel BEJAARDEN GENOTEN Prestaties van Hans Bandell, Jos Post en Marianne Wesdorp vielen op Evangelisatieclubs zijn weer gestart ISRAËL zijn Kinderkledingbeurs schenkt speelgoed aan speelzalen fc® WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 OKTOBER 1973 Pagina 13 Decors Andere kleur Als uw gedachten in zorg dat uw geld er ook komt Collectieve Israël Aktie POSTGIRO 23434 WADDINXVEEN Het concert dat dinsdagavond werd gegeven door het Gereformeerd Kerkkoor „Dient den Heer” mag in de Wad- dnxveense annalen worden bijge schreven als een hoogtepunt in het muzikale winterseizoen 1973-’74. Fijn blijspel WADDINXVEEN Slager C. Koot van het winkelcentrum „Groens- voorde” heeft vorige week woensdagavond in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat een vijftigtal NKV-dames laten zien en proeven wat echt fonduen is. Het zal u duidelijk zijn dat deze door de keurslager verzorgde fondue-avond bijzonder in de smaak is gevallen. Een avond lang werd van de met veel vakmanschap klaargemaakte gerechten gesmuld. WADDINXVEEN Fijn van spel, goed van typering, juist gedoseerd en voortreffelijk van sfeer. Dat zijn mooie kwalifikaties voor het dan ook mooie blijspel „Mijn Lieve Schim”, zoals dat zaterdagavond in de tot de laatste plaats gevulde theaterzaal van het Anne Frank-centrum door de Waddinxveense toneelvereniging „Toi-Toi” onder uitstekende regie van de Hilversummer Hans Vernhout voor het voetlicht werd gebracht. Ruim twee uur lang zorgden vier vrouwen en twee mannen voor goed klanten bindend amateurtoneel. •■■TT' 3HW l Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren Lekker smullen op slager Koot's fondue-avond. Jos Post (Irene Voise), die gewoon goed speelt, al moet ze er voor waken geen toneelmaniertjes aan te kweken, droeg met Hans Bandell (Patrice Voise) en blonk uit in de boeiende woordenstrijd- om-één-man met Jos Post. Het Gereformeerd Kerkkoor krijgt on der haar nieuwe dirigent een wat andere kleur die meer neigt naar de stijl van Rob van Dijk. Dat was duidelijk te mer ken in de liederen die werden gezongen met begeleiding van de Combo „Sunny Side”. Hiermee wil overigens niet ge zegd zijn dat het koor alleen in dit soort muziek uitblinkt. Wel klinken de meer traditionele werken wat vlak, wat weinig genuanceerd terwijl daar ook de samen klank niet geheel doorzichtig is. De combinatie Reinata Heemskerk - koor was in het lied „King all glorious” Het was een fijn concert en gelukkig was de Ontmoetingskerk goed gevuld met een aandachtig en dankbaar pu bliek. WADDINXVEEN De kinder kledingbeurs, die vorige maand in de Immanuëlkerk werd gehou den, is druk bezocht. Ruim dui zend stuks kleding zijn ingeno men, meer dan zeshonderd hier van werden verkocht. Van de net- to-opbrengst van deze kinderkle dingbeurs konden drie peuter speelzalen - waaronder Het Hum- melhof aan de Mauritslaan - aan speelgoed worden geholpen. De geschonken kleding is met dank baarheid in ontvangst genomen door een kindertehuis in Alphen aan den Rijn èn Dordrecht. Ge zien de grote drukte op de beurs wordt overwogen een eventuele volgende keer de inneem- en ver- kooptijden uit te breiden tot de ochtenden. de indruk te zijn geraakt. WADDINXVEEN/BOSKOOP Het algemeen bestuur van het waterleiding bedrijf „De Rijnstreek” komt volgende week vrijdagmiddag in openbare verga dering bijeen voor de afhandeling van 'een uitgebreide agenda. Op die agenda prijkt het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uitbreiding van het industrieterrein aan de Noordkade in Waddinxveen. Dat het stuk van de Fransman Jacques Deval, mede door de soms lange dialo gen, wat traag op gang kwam heeft ge lukkig het publiek er niet van kunnen weerhouden van het begin tot het einde geboeid te blijven kijken. En dat mag een prestatie worden genoemd. Niet iedere toneelvereniging heeft daarvoor de ingrediënten in huis. Opvallend was in ieder geval dat zelfs achterin de zaal, waar wij ternauwernood een plaatsje hadden kunnen vinden en dus niet alles WADDINXVEEN De hobbyclubs voor buitenkerkelijke kinderen zijn weer gestart in het clubgebouw aan de Willem Frisoweg, tegenover nr. 65. Op de woensdagmiddagclub van twee uur tot half vier, die uitsluitend gehouden wordt voor kinderen van zes jaar, is nog voldoende plaats. Kinderen van de ze leeftijd worden dan ook hiermee uit genodigd de club te komen bezoeken. even goed hebben kunnen zien en horen, de aandacht geen moment verslapte. Een spelmoment uit „Toi-Toïs"-blijspel. Link ’’schim" Jos Post en rechts kroelend haar toneelman Hans Bandell met zijn secretaresse Marianne Wesdorp. geweldig mooi. Het optreden van Harry Blackmon was eveneens een gelukkige keus van de organisatoren, zijn mooie volle en muzikale stem leverde een waardevolle bijdrage aan het program ma. De twee begeleiders, Ben Kramer en L. T. A. v.d. Leeden, hebben uitstekend werk geleverd met als hoogtepunt de orgel en pianobegeleiding in het lied „Machtige Heiland, kindeke teer”, dat veel indruk maakte op de luisteraars. „Mijn Lieve Schim” werd opgevoerd temidden van sfeervolle decors van Ron Wesdorp. Aan de entourage was alle aandacht besteed. Dat sommige attribu ten en geluidseffecten de waarheid ge weld aandeden heeft niet kunnen ver hinderen, dat Waddinxveen zich weer uitstekend heeft laten vermaken door „Toi-Toi” en zich tot in de kleine uur tjes aangenaam heeft beziggehouden met het Haagse 12-mansorkest „Trans figuration”. „Toi-Toi”-secretaresse Mie- ke Droog vreesde in haar welkomst woord zelfs dat velen misschien alleen voor dit orkest waren gekomen. Maar dat het amateurtoneel ook hier leeft is weer dubbel en dwars bewezen. Reinata Heemskerk met „Dient Den Heer” onder leiding van de heer W. Doornebal. Foto: WvW/Gijs Kooren „Mijn Lieve Schim” was geen dijenklet- i ser, ook geen klucht van het type zoals gelijktijdig op de VARA-televisie te zien was, maar wel een fijn blijspel. En soms wat onlogisch stuk, waarmee het een genoegen moet zijn het publiek aan het glimlachen te krijgen. De lach- salvo’s waren gering in getal, maar wel I recht-voor-zijn-raap. Dat er ook behoor- lijk geluisterd moest worden naar het inhoudelijk niet zo veel om het lijf heb bende Franse niemandalletje mag op merkelijk worden genoemd. Je kon heerlijk genieten van de dialogen die Hans Bandell (Patrice Voise) had met Jos Post (Irene Voise), zijn tante Olga Voise (Irene Bottema) en Alix Armitage (Marianne Wesdorp). „Waterval” Olga was in het eerste bedrijf niet zo goed op dreef. Tijdens het lunchen ging het nog wel, maar daarna raakte zenuwachtige Irene Bottema te veel verstrikt in haar eigen woorden. Ze herstelde zich later verdienstelijk, sprak haar tekst goed uit en wist haar plaats. We vonden het jammer haar nu wat minder ontwape nend improviserend bezig te zien. Zeger van der Houwen (dokter Julien Bira- que) had het te kwaad met zijn sigaar en liet haar dan ook plotseling vallen. Hij speelde beheerst en goed getypeerd een in het stuk spaarzaam verschijnende dokter van de familie Voise. Ook het dienstmeisje Thérèse (Marianne van de Hatert) speelde met klasse: niet over dreven en ook niet opdringerig. WADDINXVEEN De Wad- dinxveense bejaarden hebben vo rige week donderdagavond geno ten van het optreden van „Toi- Toi”, zo meldt men ons vanuit het Anne Frank-centrum. „Mijn lieve schim” werd een vrolijk spel gevonden, dat in een vlot tempo werd gespeeld. Bewonde ring oogstten de decors en de toiletten van de actrices. De be jaarden vonden Jos Post in haar rol van Irene Voise een geboren toneelspeelster. Marianne Wesdorp (Alix Armitage) dit blijspel. Jos was vlot, rad van tong en kon razend goed allerlei gemoedstoe standen mimisch vertalen. Hans speelde losjes, was creatief, ontspannen en su bliem in de cross-talk met zijn door Jos Post gespeelde vrouw. Marianne was misschien te veel een echte secretaresse en te weinig een minnares. De ontkno ping van haar liefde voor haar baas voerde ze mede door haar spel echter naar een dramatisch hoogtepunt. Ze Onder leiding van hun dirigent W. Doornebal en met medewerking van Reinata Heemskerk, sopraan, Harry Blackmon, bas-bariton, organist Ben Kramer, pianist L. T. A. v.d. Leeden en de combo „Sunny Side” uit Boskoop is de bezoekers een goed uitgevoerd en zeer afwisselend programma geboden. WADDINXVEEN Het zat de vorige week donderdagavond vergaderende ge meenteraad helemaal niet lekker, dat de ontwerp-begroting van het openbaar slachthuis en keuringsdienst van slacht dieren en van vlees in de keuringskring „Gouda” voor 1974 maar liefst een te kort van 536.000,- vertoont. „De top van deze diensten is veel te zwaar,” oordeelde de heer D. Uitbeijerse (SGP/ Hervormde Kiesvereniging). Hij en an dere raadsleden drongen er bij wethou der H. Huizer (SGP/Hervormde Kies vereniging) op aan te bezien of dit te kort alsnog kan worden weggewerkt. Dat betekent voor Waddinxveen dan een besparing van 16.000,-. „En dat is twintig procent van het bedrag dat wij in onze hand hebben om volgend jaar extra uit te geven,” aldus de heer P. F. J. van Schie (kath.v.). Hij zei een voor stander te zijn van de door wethouder Huizer ter sprake gebrachte centralisa tie van de paar openbare slachthuizen in de omgeving. Dat de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees veel nuttig werk zou verrichten werd door de heer Uitbeijerse betwijfeld. „Ze maken zich tegenwoordig veel minder druk,” was zijn oordeel. Hij nodigde wethouder Huizer, daartoe aangespoord door bur gemeester C. A. van der Hooft, uit eens wat meer over die keuringsdienst te ver tellen. De heer Huizer had gezegd van de (laboratorium)werkzaamheden onder WADDINXVEEN Zondag is in de kerken van de rooms-katholieke St. Victorparochie aan de kerkgangers een gift gevraagd voor het jeugdwerk. Het geld is bestemd voor de verwarming van het clubhuis van een honderdtal jonge ren. De parochianen zijn door groeps leider B. van Soest benaderd, omdat de gemeenteraad begin augustus besloot het verzoek om subsidie van de Jeugd beweging Waddinxveen af te wijzen we gens het ontbreken van een gecoördi neerd jeugdbeleid. „Na zo’n gulle en spontane handreiking van gemeente wegen willen wij u vragen: vindt u het juist wanneer het enthousiasme van een honderdtal jongeren de komende winter letterlijk wordt bevroren door onvol doende verwarming?”, schrijft de groepsleider in „Victorientje”. „Stapel onze dierbare gemeenteraad geen gloei ende kolen op het hoofd, maar geef ze aan ons; we hebben ze straks hard no dig!” Het is moeilijk om te zeggen wie zater dagavond opviel en te gemakkelijk om te schrijven dat iedereen z’n best deed en dus niemand opviel. Hans Bandell en Jos Post, in het stuk Irene en Patrice Voise, gingen op het toneel als een echt echtpaar met elkaar om. Op aangename wijze werd de toneel-relatie tussen dit tweetal behoedzaam en met precisie uit gediept. Het was een stel, dat de op een dood (en dan ook in de letterlijke bete kenis) spoor geraakte liefde voor el kaar nieuw leven inblies door niet altijd even tactvol af te tasten hoeveel ze wer kelijk voor elkaar voelden. Jos, zoge naamd bij een verkeersongeluk in het verre Egypte omgekomen, verscheen daartoe de gehele tijd via een draaiende boekenkast herhaaldelijk als schim in de studeerkamer van een oud landhuis. Daar woonde haar man, die door het „verlies” van zijn vrouw nauwelijks ge roerd scheen te zijn. Hij betuigde im- i mers nog intensiever dan voorheen zijn I liefde voor zijn secretaresse-en-nog-veel- meer Alix Armitage (Marianne Wes dorp) en bracht die ook acceptabel in de praktijk. !r I, L I I.ii Fjl

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 13