vuur aan een van de periferie voor Dekenactie ook in Waddinxveen Waddinxveen betaalt busvervoer naarzwembad Harde zuidwestenwind wakkerde bet Houten huis van W. Sekeris aan de Sluiting winkels Gereformeerden blijven praten met Immanuel- kerkgemeente Nog volop kans BURGEMEESTER SPREEKT OVER LANDELIJKE POLITIEK de jeugd Grote werken op klein orgel Kanaaldijk volledig in as gelegd Modelwoning in Groenswaard 3 I ETS VOOR in „PIONIER” H. J, RUITER KI Directie stelt oud- medewerken zich voor aan EXPOSITIE VAN TEKENINGEN IN BIBLIOTHEEK BURGEMEESTER: dil tf Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 25 OKTOBER 1973 Haendel Etalagewedstrijd de vlam in een - even uit het oog verloren - pan met frituurvet was geslagen. Er is veel materiële scha de. WADDINXVEEN Het geres taureerde orgel van de Remon strants Gereformeerde Kerk aan de Zuidkade is dinsdagavond met een muziekavond officieel in gebruik genomen. WADDINXVEEN Tot en met volgende week vrijdag hebben Wad- dinxveense meisjes en jongens van 6 tot en met 12 jaar nog de mogelijk heid mee te doen aan de etalage wedstrijd, die door het winkelcen trum Groensvoorde vanwege het driejarig bestaan wordt gehouden. WADDINXVEEN Binnenkort wordt ook in Waddinxveen een huis-aan-huis inzameling van de kens gehouden. De organisatie hier van is in handen van de Dr Eduardo Mondlane-Stichting, die half deze maand landelijk al het startsein heeft gegeven voor deze voor de tweede maal te houden dekenactie. WADDINXVEEN „De gang van zaken in de actuele landelijke politiek”. Daarover spreekt burge meester C. A. van der Hooft op de volgende week woensdagavond te houden ledenvergadering van de AR-Kiesvereniging. Deze bijeen komst, die gehouden wordt in het Gereformeerd Verenigingsgebouw, draagt een besloten karakter. WADDINXVEEN Het gemeen tebestuur van Waddinxveen neemt de kosten van het busvervoer van leerlingen van tweede, derde en vierde klassen van de basisscholen naar de zwemlessen in het nieuwe overdekte zwembad voor haar re kening. De raadsleden hebben daar voor in hun laatste vergadering bij na achtduizend gulden beschikbaar gesteld. WADDINXVEEN Zaterdag avond is de houten woning van de boerderij van de heer W. Sekeris aan de Kanaaldijk (even voorbij de Burgemeester Trooststraat) volledig in de as gelegd. Het vuur, aange- wakkerd door een harde zuidwes tenwind, deed vernietigend zijn werk. De brand ontstond doordat WADDINXVEEN Wad dinxveense meisjes en jongens mochten vorige week donder dag in de openbare christelij ke bibliotheek en leeszaal hun lievelingsboek kleuren en te kenen. De bibliotheek heeft er een wedstrijd van gemaakt Van komende zaterdag tot en met woensdag 7 november zullen de gekleurde tekenin gen tentoongesteld worden. Ieder deelnemend kind kreeg een appel. Prijzen zullen tij dens de expositie in de biblio theek worden bekendgemaakt en worden uitgereikt. Kanaaldijk afgesloten WADDINXVEEN Een nieuwe woonwijk staat op het punt bewoond te worden. Reden om op het adres Groensvoorde 184 in Groenswaard 3 een modelwoning in te richten. De meubels en stoffering zijn van Verbakel, de verlichting en huishoudelijke apparaten van Heemskerk en de tuinaanleg van Gerts. De foto toont een gezellig hoekje in de modelwoning. j ‘dl ff' I4j Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren Foto: WvW/Gijs Kooren Een deel van het interieur van de Groenswaard 3-modelwoning. De Waddinxveense vrijwillige brand weer werd tegen tien uur gealarmeerd voor een uitslaande brand. Binnen en kele minuten waren de de laatste tijd zo actief zijnde brandweermannen met de autospuit onderweg naar het huis, waar van in de verte de vlammen reeds te zien waren. Toen brandmeester P. Baan dat eenmaal zag vroeg hij via de mobilo foon aan de centrale post in de brand- weergarage om het daar nog aanwezige personeel ook naar de Kanaaldijk te la ten komen. WADDINXVEEN De directie van Van Schaik Berghuis Interieurbouw BV aan de Zuidkade heeft' zich tijdens de bijeenkomst met een viertal jubilaris sen ook gepresenteerd aan de oud-mede- werkers. Directeur C. A. Ruigrok zei sinds 1972 dit bedrijf te leiden, na elders directeur te zijn geweest. Naast hem staat adjunct-directeur J. C. N. Wel- schen. Sinds 1958 was de heer Welschen in dienst van R.S. Stokvis, waar de hij achtereenvolgens directeur was van de groep export, van het verkoopkantoor Hengelo en van de automoblielimport. Bij aankomst bij het brandende woon huis bleek dat de bewoners het huis ge- De hoofdprijzen bestaan uit fototoestel len en leren voetballen. Daarnaast ^jn er nog honderd extra prijzen. Het is de bedoeling, dat de meisjes en jongens in de etalages van dit feestvierend winkel centrum artikelen op te sporen, die daar normaal niet thuis horen. In iedere eta lage (en er zijn er negen) is er zo’n arti kel te vinden. Oplossingen kunnen wor den ingeleverd bij de Groensvoorde- winkeliers. De trekking zal worden ver richt door oud-adjudant I. Koelma. Klaas Boersma begon met het vijfde orgelconcert van G. F. Haendel en het was verrassend te horen hoe juist op dit kleine orgel de muziek van Haendel in zijn volle schoonheid werd vertolkt. Boersma heeft trouwens in alle door hem gespeelde werken de registraties van het instrument uitgebuit. Vooral in de Partita Sopra „Jesus meine Freude” kwam dit overtuigend naar voren. Aan de orde komt voorts het program ma voor het komende seizoen, de staten en gemeenteraadsverkiezingen en de sa menwerking met andere partijen in de gemeenteraad van Waddinxveen. De leden van de Rijnlandse Orkestver eniging hebben hun goede prestaties wat laten lijden onder het feit dat de instru menten niet volkomen zuiver gestemd waren. Met name in. het kwartet van losef Fiala was dat wat storend. Het koperkwartet vertoonde een mooie sa menklank, die in de accoorden goed bleef staan. Namens het gemeentebe stuur waren de wethouders A. H. van Gent en H. Huizer aanwezig. De heer WADDINXVEEN Als de voorzitter van de middenstandsvereniging „Wad dinxveen”, de heer G. van Ringelen- stein, ten aanzien van het hoofdwinkel centrum aan de Kerkweg spreekt over sluiting van winkelbedrijven, dan be doelt hij zaken die in de periferie zijn gevestigd. Dit zei burgemeester C. A. van der Hooft in de laatste gemeente raadsvergadering naar aanleiding van een vraag van de heer H. van Ek (soc.). Dit raadslid vroeg opheldering over een artikel in het Weekblad voor Waddinx veen, waarin de heer Van Ringelenstein er op had gewezen dat realisering van het hoofdwinkelcentrum alleen tot stand kan komen door sterke centralisatie van speciaalzaken en in belangrijke mate door sanering van over te plaatsen be drijven. Wethouder H. Huizer (SGP/ Hervormde Kiesvereniging) vulde de voorzitter aan door op te merken, dat een deel van de Zuidkade zo’n periferie- gebied vormt. WADDINXVEEN Als blijk van waardering heeft de heer J. H. Ruiter bij zijn aftreden als lid van de cinunissie van bestuur voor de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum van het gemeentebestuur van Waddinxveen een ets, gemaakt naar een schilderij van De Nesse door de Rijense kunstschilder C. de Kort, aangeboden gekregen. De idee om dit te doen is afkomstig van PvdA- raadslid H. van Ek. Klaas Boersma, organist van de St. Jans- kerk in Gouda, heeft in een aantal wer ken laten horen wat met de beperkte dispositie van dit orgel nog kan worden gedaan. Leden van de Rijnlandse Orkest vereniging en het koperkwartet van „Voorwaarts” vulden verder het pro gramma aan, terwijl ook de organist van deze kerk, de heer Heykamp, zijn aan deel in het totaal van de avond had. Drieduizend gulden van dit busvervoer voor scholieren uit de Vondelwijk, Groenswaard 2 en de Victorwijk komt voor rekening van de gemeentelijke be groting voor dit jaar. Nu er in de win termaanden instructie’ gegeven kan wor den, zal dit in de zomermaanden niet meer het geval zijn in het open bad. Voor het vervoer naar het open bad be taalden de ouders deze zomer ongeveer 4,50. Dit bedrag zou voor het over dekte bad 12,50 per kind gaan bedra gen, als de gemeente niet zou bijsprin gen. De heren M. Boere (soc.), H. van Ek (soc.) en P. de Lijster (arp) vroegen het college van Burgemeester en Wethou ders met nadruk scholen in een „grens gebied” - zoals de Willem van Oranje- school en de Theo Thijssenschool - niet van het busvervoer uit te sluiten. Wet houder A. H. van Gent (soc.) zei deze zaak nader in B. en W. te zullen bezien. De Goudse organist Klaas Boersma achter het orgel van de Remonstrants Gereformeerde Kerk. Huizer zei in het slotwoord te waarde ren dat deze kleine gemeenschap zoveel heeft gedaan, en sprak zijn blijdschap uit over dit resultaat. lukkig tijdig hadden kunnen verlaten zo dat alle aandacht direct aan het voor komen van uitbreiding naar de stallen en het blussen kon worden besteed. Door de harde wind viel van het houten woonhuis zelf weinig te redden, mede omdat de brand precies in de zuidwest hoek van het huis was begonnen. Er werden in totaal zes stralen ingezet me de om de vonkenregen die tot ver over de Kanaaldijk kwam tegen te gaan, waarbij de regenbuien eveneens daartoe een bijdrage leverden. De heer Ruiter, die vanaf het begin in januari 1970 de werkzaamheden van de „groep van 18” en later (vanaf 8 novem ber 1971) die van de commissie van be stuur als secretaris volgens het college van Burgemeester en Wethouders voor treffelijk heeft verricht, heeft met een aantal periodiek en tussentijds aftreden de leden en plaatsvervangende leden van de commissie van bestuur afscheid genomen. In de laatst gehouden gemeen teraadsvergadering benoemden de raads leden in de betreffende vacatures voor de protestants-christelijke vereniging voor voortgezet onderwijs lid H. J. van Weelden (vacature J. A. Zijderveld), plv. lid G. Klinkenberg (vacature G. Klin kenberg) en plv.lid J. M. Kievits (vaca ture die ontstond door de benoeming tot lid van de heer H. J. van Weelden); voor de Katholieke vereniging voor voort gezet onderwijs lid W. J. A. Langbein (vacature J. P. M. Hoogeweegen), plv. lid F. P. M. Beckers (vacature F. P. M. Beckers) en plv.lid J. P. M. Hoogewee gen (vacature Th. B. Mourits); voor de openbare vereniging voor voortgezet onderwijs lid A. A. de Bruin (vacature’ A. A. de Bruin), plv.lid W. C. de Bruijn (vacature W. C. de Bruijn), lid L. B. Uiterwijk (vacature J. H. Ruiter), plv. lid J. Kuper (vacature I. M. Genetsen), plv.lid H. J. van Agthoven (vacature E. E. Goldstein). WADDINXVEEN De Gereformeer de Kerk van Waddinxveen blijft in sa menspraak met de hervormde Imma- nuëlkerkgemeente (buitengewone wijk- gemeente in wording). De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk heeft besloten deze bespreking op korte termijn voort te zetten. Dit naar aanleiding van de be vindingen van de commissie van samen- spreking. De hnmanuëlkerkgemeente is, zoals bekend, gevormd met het oog op hen, die een prediking, catechese en pastoraat wensen overeenkomstig de modaliteit van de „middenorthoxie”. Het werkterrein van deze buitengewone wijkgemeente omvat de gehele gemeente Waddinxveen. Aanleiding hiervoor is de uitdrukkelijke vraag van de bevrijdingsbewegingen FRELIMO (Mozambique), PAIGC (Guinee Bissau) en MPLA (Angola) om opnieuw dekens te sturen. De vorige dekenactie welke door de Mondlane- Stichting werd gehouden in de vredes- week 71, bracht 70.000 en 170.000 gul den op. Van de bevrijdingsbewegingen zijn bevestigingen ontvangen over de aankomst en het gebruik van de dekens op de plaats van bestemming. Soms be staat nog verbazing over het feit, dat in een land met een tropisch klimaat de kens nodig zijn. Maar het is een feit dat de nachten in deze landen koud zijn; dat de mensen ondervoed en maar al te vaak dakloos zijn. Langzaam begint dit door de regelmatige betichtingen in de pers over de vrijheidsoorlog door te dringen. Voor deze actie is een comité van aanbeveling geformeerd. Zitting hierin hebben: Mr W. Aantjes (voorzit ter tweede kamerfractie ARP), Mr Dr B. de Gaay-Fortmann (voorzitter twee de kamerfractie PPR), Dr A. H. van den Heuvel (secretaris-generaal van de Ne derlandse Hervormde Kerk), mevr. Dr M. A. Klompé (voorz. kommissie Jus- titia et Pax Nederland), W. Kok (voorz. NVV), J. Lanser (voorz. CNV), W. Spit (voorz. NKV), mevr. A. N. Thomassen- Lind (werkzaam in organisaties voor ontwikkelingssamenwerking), mevr. E. J. den Uyl-van Fessem (huisvrouw), mevr. Mr I. Vorrink (minister van volksge zondheid en milieuhygiëne), Jan Wol kers (schrijver). Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Ditgeraamte" bleef er over van het huis van de heer IV. Sekeris aan de Kanaaldijk. Zodra de stralen waren ingezet was de brandweer de situatie meester. Het blus water werd door de autospuit bij de brug van de Burg. Trooststraat uit de Ring vaart onttrokken en met twee toevoer- leidingen over de Kanaaldijk over een vrij grote afstand naar de brand getrans porteerd. De rijkspolitie heeft daarom de Kanaaldijk tijdelijk afgesloten voor het verkeer. Omstreeks middernacht was de brandweer terug in de garage aan de Noordkade. Er" U. r. jij fl H

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 13