en om u een j „Vrijdag en zaterdag zal er worden aangebeld om u een deken te vragen WADDINXVEEN Vrijdagavond tussen half acht en negen uur en zaterdagmorgen tussen negen en twaalf uur zal de Waddinxveense bevol king worden gevraagd dekens af te staan voor de vluchtelingen in Angola, Mozambique en Guinee-Bissau. De bevrijdingsbewegingen uit deze gebie den hebben een beroep gedaan op de dr. Eduardo Mondlanestichting om dekens in te zamelen. Deze stichting geeft materiële steun aan de bevrij dingsbewegingen in de Portugese kolonieën. A. Warnaar 13 november tachtig jaar WADDINXVEEN Oud-burge- meester A. Warnaar Jzn., met zijn echtgenote bewoner van het Anne Frank-centrum, viert dinsdag 13 november zijn tachtigste verjaar dag. Dienstdoende huisarts vraagt ieders medewerking Waddinxveners zien snel gekomen autoloze zondag laconiek tegemoet Zij mogen wel WADD1NXVEEN/DEN HAAG Buiten politie, brandweer en ambulance geldt het rijverbod niet voor: 1 Sport” hele dag lang filmstudio Collecteopbrengst Kleuren T.V. Heemskerk B.V. (oRunpio) Waddinxveense groeperingen achter actie Xi Waddinxveense organisatoren IIF r van tweede dekenaktie: Nieuwsblad Onafhankelijk met 100% service Kleurentelevisie Doktersdiensten JAARLIJKSE VERKOPING WELFARE-ARTIKELEN HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN BURGEMEESTERS- ECHTPAAR GEEFT STARTSEIN VOOR i i VERKOPING VAN WELFARE-ARTIKELEN Voetbal Horeca Politie Benzinestations Gemeente Kerken Artsen Contactadressen met en zonder draadloze af standbediening Ook geld WADDINXVEEN Café ’’Sport” aan de Kerkstraat was zaterdag compleet veranderd in een filmstudio. De hele dag lang is een filmploeg van Teleac bezig geweest met het vastleggen van situaties, die passen in de cursus „Nederlands voor buitenlandse werknemers”. Van actrice Carletta Banting en de acteurs Piet Ekel en Wim de Meijer (uitstekend gegrimeerd als buitenlandse werknemer) werd veel gevraagd. Niet alleen regisseuse Marianne Krauwer was kritisch en niet snel tevreden, ook schrijver Leen Valkenier stelde hoge eisen. De man, die het taal gebruik nauwlettend in het oog hield was Tieme van Dijk, wetenschappelijk medewerker van de afdeling Toege paste Taalwetenschappen van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Voldaan ging iedereen ’s avonds naar huis. Men had voor zeker tien minuten film Een hele dag lang duurden de filmopnamen in café„Sport”. Foto Sjaak Noteboom Achter de tap de actrice Carletta Banting. Links ziet u de acteur Piet Ekel en naast hem de acteur Wim de Meijer. Op de achtergrond figuranten. Taxatie Stemmën'Reparatie^ IMPORD Het gemeentebestuur van Waddinx veen biedt het echtpaar Warnaar op die dag in de raadzaal van vier uur tot kwart over vijf een receptie aan. De heer Abraham Warnaar werd in 1893 in Voorschoten geboren. In Sas- senheim, waar hij een bloembollen- bedrijf bezat, werd hij „Bram Politiek” genoemd. In december 1947 werd hij benoemd tot burgemeester van Wad dinxveen. In december 1958 volgde bur gemeester C. A. van der Hooft hem op. LaatU deskundig voorlichten door onze gedipt IdaviertxHiwcr.^ Openbaar vervoer WADDINXVEEN - De Waddinxveners zien de toch nog onverwacht snel gekomen autoloze zondag laconiek tegemoet. De regeringsmaatregel om het ben- zinegebruik te matigen lijkt nauwe lijks iemand uit zijn humeur te bren gen. Er worden inmiddels volop plannetjes gemaakt om komende zondag te gaan wandelen, fietsen of spelletjes met de kinderen te gaan doen. F* w 4 jy Weekblad voor Waddinxveen VRIJDAG 2 NOVEMBER DONDERDAG 1 NOVEMBER 1973 29e JAARGANG - Nr. 1332 ADVERTENTIE (Advertentie) Advertentie) u Uw adviseur Dorpstraat 33, Waddinxveen Bel nu 2218 financiering mogelijk. Wel hebben tientallen inwoners van on ze gemeente bij kantoren van de ANWB, de Kamer van Koophandel in Gouda en de Rijksverkeersinspectie formulieren gehaald om zondag toch te kunnen rij den. De verwachting is dat Waddinx veen van zondagmorgen drie uur tot ’s nachts twaalf uur „uitgestorven” zal zijn. De rijkspolitie zondag met tien man in de weer zal er streng op toezien, dat niemand op de weg verschijnt zonder ontheffing. Ook de politiemensen is door adjudant M. A. Ruissen te verstaan ge geven, dat zij zich niet in een auto naar het bureau aan de Kerkweg mogen be geven. Waddinxveners, die toch in hun wagen stappen staat een fikse straf te wachten. Adjudant Ruissen: „Het rijden zonder ontheffing op de autoloze zon dag wordt als een misdrijf gezien.” Dokter G. Siemons heeft op de autoloze zondag dienst. Hij verzoekt iedereen, die hem nodig blijkt te hebben ’s mor gens voor tien uur te bellen. Het zou voor hem natuurlijk uitermate lastig zijn een hele dag de gemeente te blijven doorkruisen, indien de telefoontjes on regelmatig binnenkomen. Hij kan nu eenmaal niet zeggen: Komt u maar even naar mij toe. Dokter Siemons van de Mozartlaan rekent op uw aller mede werking. Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan, Streekmuziekschool, Kerkweg (alleen zaterdagmorgen), A. van Veen, De Genestetlaan 14, M. Boere, Eikenlaan 72, L. Witte, Fortunalaan 12, J. Nijst, Mozartlaan 71, H. J. van der Steen, Peuleyen 110. Voetbalminded Waddinxveen kan thuis kijken naar de wedstrijd, die WSE speelt tegen Moordrecht. Het eerste elftal van Waddinxveen reist naar Gouderak, en zoals bekend mag de supportersbus vrij rondrijden. Die zou nu wel eens overvol kunnen zijn. 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I ZATERDAG Arts: dr. C. A. de Geus, Mozartlaan 2-4, tel. 2676 Apotheek: Van Doom, Pr. Bemhardlaan, tel. 4162 ZONDAG Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 2676 Apotheek: Boskoopse Apotheek, tel. 01727-2834 POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw zullen morgenmiddag (vrijdag) om twee uur het startsein geven voor de jaarlijkse ver koping van welfare-artikelen, diezelfde dag tussen twee en negen uur in het Anne Frank-centrum. De dekenactie die nu gevoerd wordt, is de tweede dekenactie. De vorige werd gehouden in het kader van de vredes- week 1971. De actie was een groot suc ces. In totaal is zij toen in ongeveer 150 plaatsen door actieve groepen onder steund. De actie bracht 70.000 dekens en uit dorpen die beschoten of platgebrand zijn, hun toevlucht zoeken bij de bevrij dingsbewegingen. Deze mensen hebben vaak geen dak boven het hoofd. De be wegingen kunnen hen ook niet altijd onderdak geven. Vaak ook zijn de men sen gedwongen zich te verschuilen in de bossen, om zich te beschermen tegen de Portugezen. De nachten in zuidelijk Afrika zijn dikwijls koud met tempera turen rond het vriespunt. Dan brengt een deken tegen de kou enige uitkomst. Hoe meer dekens er dus opgehaald kun nen worden, hoemeer mensen geholpen kunnen worden. 180.000 gulden op. Hopelijk wordt het ook dit keer een succes. De organisatoren van de Waddinxveense dekenactie tekenen bij dit alles aan: „Omdat Portugal zoveel mogelijk aan zijn koloniën wil verdienen, besteedt het vrijwel geen aandacht aan het welzijn van de mensen. Op een afschuwelijke manier blijft Portugal de mensen onder drukken. De kranten hebben er vol van gestaan. In de streken waar de oorlog het hevigst is, worden dorpen plat ge brand of gebombardeerd en worden oog sten vernietigd. De bevolking moet de dorpen verlaten, beroofd van alles. Dan begint een zwervend bestaan. Uit angst voor nieuwe bombardementen durven de mensen geen huizen meer te bouwen. De bevrijdingsbewegingen proberen hen te helpen. Maar ook dan leven de mensen nog onder slechte omstandigheden in de open lucht, verdreven van huis en haard, zonder middelen van bestaan. De nach ten zijn dikwijls koud, met temperaturen om het vriespunt. Ook doordat er weinig dekens zijn, lopen de ondervoede men sen allerlei ziektes op. Het zijn de kin deren die over het algemeen het eerst bezwijken. Ook de ziekenhuizen en in ternaten van de bevrijdingsbewegingen in de aangrenzende landen hebben een groot tekort aan dekens. De bevrijdings bewegingen hebben een dringend beroep gedaan op ons om opnieuw dekens in te zamelen. Op hun uitdrukkelijk verzoek voeren wij deze aktie. Wanneer u een deken geeft, is dat een teken van solida riteit met de strijd van de inwoners van Angola, Mozambique en Guinée-Bissau tegen hun overheersers.” Op het gemeentehuis is nog overlegd of er ontheffingen zouden moeten worden aangevraagd. Omdat voor politie, brand weer en wagens van de nutsbedrijven geen rijverbod geldt is daar van afge zien. De verwachting is, dat de auto’s, die wij in Waddinxveen hebben (onge veer vierduizend) voor een algehele stil te zullen zorgdragen. I I i WaddmxveenO1S2Bj23OlJ De gereformeerde predikant ds. D. J. Modderaar zit nog te piekeren hoe hij zondag in Bergambacht moet komen om daar ’s morgens en ’s middags te preken. De ontheffing, die hij heeft aangevraagd, is hem nog niet verleend. „Maar ik kom heus wel in Bergambacht. Maakt u zich daarover geen zorgen,” aldus de domi nee. De predikanten die uit Leiden, Woerden en Rotterdam komen om hier te preken hebben het nog niet laten af weten en zullen waarschijnlijk nu met de trein in Waddinxveen arriveren. Kerk gangers zouden misschien te maken kun nen krijgen met een verlating van het tijdstip waarop de dienst zou moeten beginnen. Voor de Centrale Hervormde Gemeente zijn geen moeilijkheden te verwachten, omdat de drie predikanten van deze kerk in de eigen gemeente in alle zes diensten zelf voorgaan. De contactadressen voor deze dekenactie in Waddinxveen zijn Wim Verbaan, Heggewinde 9, telefoon 5702 en Wim van Breemen, Lindengaarde 8, telefoon 3987. Daar kunnen niet alleen inlichtin gen verkregen worden, maar kan men zich eventueel ook opgeven om daad werkelijk met de actie mee te helpen, In de dorpen in de bevrijde gebieden is een groot gebrek aan dekens. Regel matig komen mensen die gevlucht zijn Er kan ook geld gegeven worden dat be stemd is voor het transport van de de kens naar Angola, Mozambique en Guinee-Bissau op gironummer 1884800 van de Mondlane-stichting te Amster dam onder vermelding van „dekenaktie”. Anne Frank-centrum 14.00-21.00 uur Mobil Self Service Station aan de Cho- pinlaan is zondag gesloten. Evenals vo rige week zondag overigens. Toen van wege de rantsoenering van benzine, ko mende zondag eveneens, maar daar komt natuurlijk bij, dat er geen klanten voor benzine te verwachten zijn. Ook dit ben zinestation constateert dat Waddinxve ners er toe over zijn gegaan benzine te hamsteren. Er op gewezen wordt, dat het opslaan van jerrycans met benzine gevaarlijk is voor zichzelf en anderen. Huismeesters van flatgebouwen zijn de laatste dagen herhaaldelijk op stap ge weest om na te gaan waar volgens om wonenden een hinderlijke benzinelucht vandaan kwam. tra bussen te moeten inzetten op uren, dat veel mensen op ziekenhuisbezoek gaan. Vooralsnog zijn er geen ingrij pende maatregelen genomen, omdat moeilijk te voorspellen valt hoe het alle maal zal gaan. De horecabedrijven in Waddinxveen zitten niet met hun handen in het haar, zoals in Nederland het geval zou zijn. De restaurants-café’s verwachten zelfs een „gezellige drukte”. Het specialitei- tenrestaurant-bistro „De Gouwe Dis” meent zelfs toch mensen te moeten te leurstellen, zoals in het weekeinde vaker het geval is. Om de Waddinxveners nu ook eens met dit specialiteitenrestaurant te laten kennismaken worden er zondag bijzonder lekkere wildschotels geser veerd. Men hoeft niet te wachten totdat iemand aan de deur komt met het verzoek de kens af te staan. Er zijn zeven inzame- lingsadressen gedurende de uren waarop een beroep gedaan wordt op de Wad dinxveners: I fl L b i WADDINXVEEN De collecte voor Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren heeft in Waddinxveen 1.081,63 opgebracht. -j uw officiële Grundigdealer. I Radio DOOL Kerkweg 171 WADDINXVEEN De huis- aan-huis inzameling van dekens voor de bevrijdingsbewegingen in Portugese kolonieën wordt in Waddinxveen van harte onder steund door de plaatselijke afde lingen van NVV, NKV, KVP, D’66, PvdA, PPR en PSP en de Inunanuëlkerkgemeente. In het landelijke comité van aanbeveling hebben zitting: Mr W. Aantjes (voorzitter tweede kamerfractie ARP), Mr Dr B. de Gaay-Fort- man (voorzitter tweede kamer fractie PPR), Dr A. H. van den Heuvel (secretaris-generaal van de Nederlandse Hervormde Kerk), mevr. Dr M. A. Klompé (voorz. kommissie Justitia et Pax Neder land), W. Kok (voorz. NW), J. Lanser (voorz. CNV), W. Spit (voorz. NKV), mevr. A. N. Tho- massen-Lind (werkzaam in orga nisaties voor ontwikkelings samenwerking), mevr. E. J. den Uyl-van Fessem (huisvrouw), mevr. Mr I. Vorrink (minister van volksgezondheid en milieuhygi ëne), Jan Wolkers (schrijver). De Nederlandse Spoorwegen zullen tus sen Alphen aan den Rijn en Gouda niet meer treinen inzetten, dan op een nor male zondag al het geval is. Wel worden op het station in Gouda extra treinstel len gereed gehouden. NV Verenigd Streekvervoer Westnederland meent ex- MUZIEKHANDEL ^AT,«^.!^N5,NCEU- L 9 uur avonds geopend en vootM iedere J Bromfietsers; huisartsen, specialisten, verloskundigen, wijkverpleegsters of dierartsen, uiteraard alleen wanneer ze beroepshalve moeten rijden; invaliden die zelf een speciaal voor hen ingerichte wagen besturen; auto’s die dienen voor het vervoer van invaliden naar kerkdiensten; motorrijtuigen die zijn ingericht voor het vervoer van goederen voor toneel- en muziekuitvoeringen; al|e personenvervoer per autobus. Voor vrachtauto's geldt het rijverbod niet wanneer ze dienen voor: het verrichten van spoedeisende werkzaamheden; de verzorging van mensen en dieren en voor goederen die snel aan bederf onderhevig zijn; het vervoer van goederen die op zon dag of maandag vóór acht uur ’s och tends per schip, spoor of vliegtuig naar het buitenland moet worden gebracht; internationaal goederenvervoer. ■i

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 1