voor Te koop in Waddinxveen: voor Prijsklaverjassen PvdA over vrede en kan worden Raadsleden geweerd geb. f 185,- Te koop in Boskoop: III III verboom in in Ongewenste detailhandel Echtpaar met auto in ondiepe sloot NOTEN SALONKAST MAVO-directeur Van Hofweegen over kinderen in de puberteit Drs. P. v. Mondt rans BOEKHANDEL VELDWIJK BV PASSAGE 145 TEL. 2620 WADDINXVEEN ondiepe sloot „Bedrijf brengt Een jachtboek als geen ander veiligheid TEKENWEDSTRIJD VAN BIBLIOTHEEK IS UITGEDRAAID OP EEN SUCCES vanavond bijeen Machinefabriek Van den Berg trok het feest alle registers open velen brood op de plank” -<■1 Het rijk van de jacht EEN PUBLIKATIE VAN GEM. WADDINXVEEN GEMEENTELIJKE BEKENDMAKING Opbrengst collecte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 NOVEMBER 1973 Pagina 9 Gouden medaille van deze k.k. na 6 uur n.m. 01828 - 2723 of 01828 - 3545 Tijdens de prijsuitreiking in het bibliotheekfiliaal AF-centrum. Van dr. J. C. Derksen krijgt de heer M, van den Berg jr. de gouden draaginedaille van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel opgespeld. NOORDEINDE 51 J. W. FRISOWEG 65 NIEUWSTRAAT 112, 116 en 1 1 8 REIGERLAAN 42 WADDINXVEEN De teken wedstrijd van de Openbare Christe lijke Bibliotheek en Leeszaal is een succes geworden. Dinsdagmiddag werden de prijswinnaars bekendge maakt in het filiaal Anne Frank- centrum en woensdagmiddag in het hoofdgebouw aan de Juliana van Stolberglaan. SCHUBERTHOF 7 PH. WILLEMSTRAAT 14 WADDINXVEEN Volgende week dinsdagavond wordt in de aula van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar mavo een ouderavond belegd. Directeur van deze school J. M. van Hofweegen zal er spreken over het onderwerp „Onze kinderen in de moeilijke leeftijd.” De oudercommissie is druk in de weer om naar aanleiding van deze inleiding de internist W. Vlaardingerbroek bereid te vinden aan een te houden gesprek met de ou ders deel te nemen. Voordat het zover is zullen er eerst nog verkiezingen worden gehouden. In de eerste plaats om te voorzien in de vacature die is ontstaan na het (wegens ziekte) aftreden van voorzitter C. Kwaak en in de tweede plaats om wegens toename van de werkzaamheden en een betere verdeling van de taken de oudercommissie uit te breiden tot negen leden. Kandidaten daarvoor zijn de heren H. N. Steetsel, H. Nieswaag, J. C. J. Kreffer en A. W. Heijkoop. bestemmings- anvoorschrif- ng mogelijk- PR. MARGRIETSTRAAT 39 GOUWESTRAAT 11 en 12 BURG.TROOSTSTRAAT18 BRUGWEG 33 WADDINXVEEN De ge meenteraad van Waddinxveen komt vanavond in openbare spoedeisend evergadering bij een. Om zeven uur wordt be gonnen met de afhandeling van deze agenda: VaststeUii plan „Brugwi Wijziging ten ter beperl heid vestiging dètailshandels- bedrijven. WADDINXVEEN „Uit dankbaarheid voor hetgeen hij in het bijzonder voor de werkgelegenheid in Waddinxveen en omgeving heeft gedaan en uit grote erkentelijkheid voor alles wat hij deed voor kerk en maatschappij en in het bijzonder ook op het gebied van de sport voor de jeugd.” Het geschenk van het gemeente bestuur van Waddinxveen - een ets, gemaakt naar een schilderij van De Nesse door de Rijense kunstenaar C. de Kort - aan de heer M. van den Berg jr. ging vergezeld met deze woorden. De directeur van de Ma chinefabriek voor Molenbouw J. van den Berg Zn. Waddinxveen BV nam vorige week vrijdag af scheid van het bedrijf, waarin hij in 1933 door zijn vader, tevens oprich ter, was gehaald. - sjfcjtte Mg Foto Sjaak Noteboom Door omstandigheden, echt VRAAG ONZE GRATIS WONINGLIJST. Foto Sjaak Noteboom Te bevragen: G. van Beek, Stationsstraat 37, W’veen, telefoon 2786. te koop, bevattende 2 dichte deuren en 2 glazen ramen, plus laden en bestekladen. Hoog 1 m. 60, breed 1 m 80. In een bijeenkomst met genodigden wen ste burgemeester C. A. van der Hooft de zoon van de oprichter van harte geluk. „Bedrijven als die van u hebben Wad- De volledige uitslag is: 6 jaar: le prijs Regine Honkoop, 2e prijs Corine Kra mer. 3e prijs Anita van Vliet. 7 jaar: le prijs Mireille Elberse, 2e prijs René Lapiar, 3e prijs Astrid de Jong. 8 jaar: 1 e prijs Anneloes van de Leun, 2e prijs Birgit van Delft, 3e prijs Tanja Liem. 9 jaar: le prijs Cassandra van Veen, 2e prijs Rob Lelieveld, 3e prijs Hanneke Hoogstrate, 10 jaar en ouder: le prijs Angelique Boer, 2e prijs Gerry Heus, 3e prijs Helene Janssen. makelaardij o.g./lid n.b.m. Waddinxveen Julianastraat 6 01828 - 2309 Boskoop Linnaeusweg 96 01727 - 2991 WADDINXVEEN - Morgenavond (vrijdag) is er prijsklaverjassen in de kantine van V. en AV. Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. Half vrijstaand woonhuis met c.v., voortuin, erf en schuurtje. Bj. ’69. Ind. woonk. 8 x 370 (ged. 324), gang met toilet, ruime keuken, 3 sl.krs., ruime betegelde douche, 2e toilet, 2e vaste trap zolder met dakkapel. Te aanvaarden juli ’74. Vraagprijs f 75.000,— k.k. Royaal herenhuis m. c.v. (gas) en zonnige tuin. Mooi blijvend vrij uitzicht over groen strook. Balkon a.d. achterzijde. Goed onder houden. Ind. woonk. m. strokenparket (8 m. lang) keuken 225 x 280, entree, gang m. toi let en kelderkast, 1e verd. 3 fl. sl.krs., badk. m. ligbad en 2e toilet, vaste trap n. 2e verd. riante zolderk. m. dakkapel. Veel bergruimte. Direkt te aanvaarden. Vraagprijs f 89.500,— k.k. Bedrijfsgebouw met magazijnen, kantoor en garage. Totale opp. 568 m2. Het geheel is plm. 60 jaar oud. Zeer geschikt voor opslag ruimte. Direkt te aanvaarden. Vraagprijs f 45.000,— k.k. Goed gesitueerde drive-in woning m. c.v. en tuin op ’t zuiden. Royale indeling: L-vormige woonk. m. zonnebalkon, luxe eetk., 4 sl.krs., douche, 2e toilet, garage plm. 10 m. lang, hobbykamer en entree. Evt. direkt te aanvaarden. Vraagprijs f 93.000,— k.k. WADDINXVEEN De in Waddinx veen gehouden collecte voor het geeste lijk gehandicapte kind heeft f 2.121,79 opgebracht. Ruime ééngezinswoning met schuur, tuin m. terras op ’t zuiden. Bj. ’68. Gunstig gelegen. Goed onderhouden. Indeling: woonk. 732 x 362, keuken 345 x 220, hal m. toilet en kel- derk., 1e verd. 3 gr. sl.krs., badk. 220 x 200, 2e verd. via vaste trap: flinke zolder. Te aanvaarden plm. aug. ’74. Vraagprijs f 79.000,— k.k. Luxe ééngezinswoning m. c.v. en riante, open keuken, hal m. open trap, 1e verd. 3 sl.krs., douche, 2e toilet, 2e verd. via vaste trap, grote zolder. Prima onderhouden. Betegelde tuin m. schuur. Te aanvaarden plm. mrt. ’74. Vraagprijs f 83.000,— k.k. WADDINXVEEN Aan de Erasmus- universiteit in Rotterdam is de heer P, van Mondfrans uit onze gemeente ge slaagd voor het doctoraal examen eco nomische wetenschappen. zingen van enkele ribben op. De auto is totall-los. Het verkeer op de rijksweg Utrecht-Den Haag heeft vorige week enige vertraging ondervonden, nadat de aanhangwagen van een trekker was losgeslagen en te gen de middenbermbeveiliging was ge schoten. Het verkeer op beide rijbanen was door de ravage gestremd, maar kon via de vluchtstroken passeren. Er waren geen gewonden. Het ongeluk gebeurde tussen de spoorbrug en de afslag naar Moordrecht-Waddinxveen. Machinefabriek voor Molenbouw J. van den Berg Zn. Waddinxveen BV heeft neel een uur had overgewerkt om geld bij elkaar te brengen, zodat het BMW- embleem op de voorgevel aangebracht zal kunnen worden en het echtpaar Van den Berg een dekenkist van worden aan geboden. Op de avond voor het personeel werd ook chauffeur H. Voskuilen (25 jaar in dienst) in het zonnetje gezet hij kreeg een poshorloge en de zilveren draag- medaille van de Maatschappij voor Han del en Nijverheid terwijl afscheid werd genomen van de eerstdaags gepen sioneerde werknemers W. van der Heij- denen A. Terlouw. dinxveen groot gemaakt,” zei hij waar derend, Op initiatief van de burgemees ter zong iedereen de heer Van den Berg een lang leven toe. Dr. J. C. Derksen meende dat de afscheid nemende direc teur de algemene welvaart had bevor derd en speldde hem de gouden draag- medaille van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel op de revers. „Voor velen hebtu brood op de plank gehou den,” aldus dr. Derksen, voorzitter van het departement Gouda van de Maat schappij. Drs. B. W. Buenk, secretaris van de Kamer van Koophandel voor Gouda en Omstreken, sprak van een dy namisch ondernemerschap en van een bedrijf met een technisch-creatief ver mogen. Het woord werd ook gevoerd door de heer H. Plevier namens de ge zamenlijke metaalfabrikanten en de heer P. Sliedrecht namens de Industriële Club Waddinxveen. De heer Van den Berg, die door directie en aandeelhouders een reis naar Israël kreeg aangeboden, welke vanwege de situatie in het Midden-Oosten op een later tijdstip zal doorgaan, kreeg ook nog een autoradio (als pleister op de wonde) aangeboden, terwijl het perso- Prima onderhouden ééngezinswoning met c.v. en grote achtertuin. Bj. ’59. Indeling: woonk. m. riante schoorsteen, keuken, hal m. toilet, 1e verd. 3 sl.krs., douche, 4e sl.kr. op zolder met dakkapel (via vaste trap). Te aanvaarden plm. mrt. ’74. Vraagprijs f 75.000,— k.k. WADDINXVEEN De vanavond ver gaderende gemeenteraad wordt voorge steld (de voorschriften van) een aantal bestemmingsplannen te herzien ter rege ling van de vestiging van detailhandels- bedrijven. Een poosje geleden namen de raadsleden in dit verband reeds een voorbereidingsbesluit, waardoor onge wenste ontwikkelingen direct al werden afgesneden. Over deze zaak, waarover juridische ad viezen zijn ingewonnen, bestaat een stemmigheid. Consumentenmarkten ziet niemand zitten. In de bestemmingsplan nen zal dan ook geregeld worden dat geen detailhandelsactiviteiten op terrei nen voor industrie, nijverheid en handel zijn toegestaan. De mogelijkheid tot het verlenen van ontheffing blijft bestaan, al is die wel aan banden gelegd. Goed gelegen woon-winkelpand m. magazijn. Goed onderhouden. Indeling: winkel opp. 99 m2, magazijn 12 x 780 (ged. 560), woning: woonk. 920 en 4 (ged. 3), keuken, 2 sl.krs., gang m. toilet en douche, woning m. huisnr. 12 woonk. 920 x 4 (ged. 3), beiden hebben een grote zolder. Flink plat a.d. achterzijde. Te aanvaarden in overleg. Vraagprijs f 1 25.000,— k.k. Op rustig en mooi punt gelegen kleine bun galow met c.v. en garage. Bj. ’66, Royale m. open haard hal, keuken, douche, 3 sl.krs., zolder (bereikbaar via vaste Solide gebouwd. Te aanvaarden dec. ’73. Vraagprijs f 1 55.000,— tuin welke geheel vrij ligt. Bev. o.a. woonk. toilet, trap). Flink bedrijfspand met woonhuis en garage. Goed onderhouden. Ind. woonh.: L-vormige woonk., keuken, gang m. toilet, 1e verd. woonk. met afz. keuken, douche, 3 sl.krs., 2e verd. grote zolder. Ind. bedrijfsruimte: (evt. opslagruimte m. kan toor): 780 x 344, werkpl. 970 x 635, verd. zol der. Zware vloeren, ook van de zolder. Het geheel is voor vele doeleinden geschikt. Te aanvaarden in overleg. Vraagprijs f 1 35.000,— k.k. WADDINXVEEN Maandag, even na het middaguur, wilde een Waddinx- veens echtpaar op de Noordkade een links gelegen erf oprijden. De man ach ter het stuur zag niet, dat hij zou worden ingehaald door een vrouw uit Boskoop. Gevolg hiervan was dat het Waddinx- veense echtpaar pardoes in een ondiepe sloot terecht kwam, waar het door pas serende automobilisten werd uitgehaald. De vrouw uit Boskoop stond met haar handen in het haar. De echtgenote van de Waddinxveense bestuurder liep kneu- op een bijzondere wijze stil gestaan bij het 75-jarig bestaan van het bedrijf en het afscheid van directeur M. van den Berg. In een goed verzorgde jubileum uitgave wordt verhaald van de geschie denis van de, aanvankelijk in Rotterdam geevstigde, onderneming. Er werden relatiegeschenken uitgedeeld die er mochten zijn. De gasten werden de ge hele dag of een gedeelte daarvan uit nemend onthaald. Het personeel kreeg een gratifikatie en een geweldige feest avond aangeboden. Voor het diner ver vaardigde Jöe Gouwe Dis” een kleine zeventig kolossale schalen met lekker nijen. Het kan niet anders dan dat het bedrijf aan de Henegouwerweg, waar aan de heer Van den Berg nu als com missaris is verbonden, onder leiding van de directeuren J. P. van Oosten en K. Rozema gesterkt en vol vetrouwen de toekomst tegemoet kan zien. Woon-winkelpand met werkplaats, voorzien van c.v. (gas). Ruime inrit naar werkpl. Ind. winkel 7x5, werkpl. 10 x 7 en 6 x 7, keuken 270 x 340, verd. woonk. m. open haard, 4 sl. krs., keuken, douche, berging m. overloop. Totale opp. 315 m2. Te aanvaarden in overleg. Vraagprijs f 1 65.000,— k.k. Een jachtboek als geen ander ja, want voor de eerste maal wordt hier het verschijn sel jacht behandeld op basis van de nieuwste inzichten omtrent een juiste verhouding tussen de mens en zijn milieu en de natuur. Om een beter begrip te wekken voor oor sprong en tradities van de jacht geeft dit boek om te beginnen een fraai geïllu streerd historisch overzicht. Het houdt zich niet alleen bezig met het bejaagbare wild van de hele wereld, de methoden en rekwisieten van alle vormen van jacht en de problemen van het traditionele wildbeheer het laat ook de ontwikkeling zien van de ’jager door passie en instinct’ tot de milieubewuste moderne jager voor wie wild- biologie en wildbescherming zinvolle begrippen zijn. De bijdrage van het World Wild life Fund bewijst dat het Wereld Natuurfonds het met de geest en ethiek van dit jachtboek volledig eens kan zijn. Het encyclopedische karakter van dit werk blijkt uit de bijdragen die jacht en wild van alle continenten en alle geografische regionen behandelen. De medewerkende auteurs zijn allen ervaren jagers, of onderzoekers en wildbiologen van naam. Tekst en illustratiemateriaal zijn onlosmakelijk met elkaar verweven. De tekst vat kennis, ervaring en belevenissen samen in een nieuwe, zeer instructieve vorm. De meer dan duizend foto’s en teke ningen, kaarten en tabellen verduidelijken en informeren niet alleen, ze roepen ook de herinnering op aan eigen jachtavonturen en doen de lezers gespannen uitzien naar nieuwe belevenissen. VERGADERINGEN Sportcommissie, op maandag 5 november 1973, in het gemeentehuis, om 8.00 n.m. GEMEENTERAAD, donderdag 8 november 1973, in het gemeentehuis des avonds om 8.00 uur. WADDINXVEEN „Vrede en veilig heid”. Dat is het onderwerp van de dis cussieavond, die door de afdeling Wad dinxveen van de Partij van de Arbeid op Vrijdag 9 november in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stations straat wordt gehouden. Socialist Sam Rozemond zal er een inleiding over houden. De discussieavond moet gezien worden als een voorbereiding op een uitgebreide discussie, die in groepen binnen de Partij van de Arbeid georga niseerd zullen worden. Een dag lang is niet alleen dit feit ge vierd, maar vooral ook het 75-jarig be staan van de onderneming. Dat gebeurde door middel van rondleidingen in het be drijf, recepties en bijeenkomsten. Een feestavond met diner en cabaret-dansant voor het gehele personeel besloot de dag, die zo werd beheerst door al deze ge denkwaardige festiviteiten. iig F

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 9