REINIGINGSRECHT STIJGT VOLGEND Ruim twee mille voor UNICEF Welfarewerk OP DE MARKI WIE IS WIE voor GEB Gouda tekorten DS’70 ook actief in Waddinxveen Burgemeester toont dia's van zijn reis naar Zambia kampt met financiële Pas op de plaats het recreatieschap WADDINXVEEN/GOUDA'REEUWIJK Het recreatieschap „Reeu- wijkse Plassen en omgeving” bevindt zich nog altijd in een moeilijk finan cieel parket, zo blijkt uit de ontwerp-begroting 1974. Er is een exploitatie tekort geraamd van 287.450,(voor 1973 was dit 189.250,Dit zal door de in het schap deelnemende partners moeten worden opgebracht. „Royal Inn Club” JAAR NOG VERDER Waddinxveen zuinig op elektriciteit ALLEEN LOPEND WERK UITVOEREN lil j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 15 NOVEMBER 1973 Onbewoonbaar Mevrouw J. van der Hooft-Lourens bekijkt met anderen Welfare (hand)werk. Gezellige drukte in Royal Inn Club Somber Donderdag 22 november in AF-centrum I WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft zal op donder dagavond 22 november ’s avonds om acht uur in de theaterzaal van het Anne Frankcentrum dia’s vertonen van zijn bezoek aan Zambia, in mei van dit jaar. De culturele commissie van het dienstverleningscentrum Anne Frank stelt het zeer op prijs, dat de burgemeester ondanks zijn drukke werkzaamheden direct bereid was een ontspanningsavond voor de bejaarden te verzorgen. Zij, die slecht ter been zijn, kunnen per auto vervoerd worden; gelieve dan vroegtijdig te bellen telefoon 5555. Minnie Dombo De Grote Boze Wolf Kwak Hiawatha Mickey Mouse Sleepy Lady Japie Krekel Meneer Beer Boris Boef Kwek Wolfje Pinocchio Knir Knor Dopey Broer Konijn Doe Alice Knar Peter Pan Kwik Rakker Goofy Donald Duck Katrien Duck Sneeuwwitje Oom Dagobert Duck Pluto WADDINXVEEN Vooruitlo pend op de begrotingsbehandeling heeft de gemeenteraad van Wad dinxveen vorige week donderdag avond besloten een aantal plaatse lijke belastingen te verhogen. De verhoging kan daardoor op 1 janu ari ajs. ingaan. De fractie van D’66 vond dit een onjuiste gang van za ken maar kreeg geen meerderheid voor haar voorstel de behandeling uit te stellen. Zij stemden daarom als enige tegen het voorstel van B en W. WADDINXVEEN De heer T. Ververs jr. heeft van zijn bar-bodega „Royal Inn” aan het Koningin Wilhelminaplein een besloten club gemaakt. Hij heeft dit initiatief genomen om de gezelligheid te verhogen en zijn klan ten nog beter van dienst te kunnen zijn. Aan het lidmaatschap van de „Royal Inn Club” zijn geen kosten verbonden. De leden van de club heb ben al herhaaldelijk vrienden en kennissen geïntroduceerd. Nieuwe leden blijven ook welkom. Strop? WADDINXVEEN Van de veer tig namen van stripfiguren ontbre ken er op het invulfonnulier voor de kleur- en raadwedstrijd van het Weekblad voor Waddinxveen nog 30 namen. Dit zijn uiteraard in verkeerde volgorde die namen: WADDINXVEEN DS’70 is van plan om actief te gaan deelnemen aan de gemeentepolitiek van een aantal gemeenten in de regio Mid den-Holland, waaronder Waddinx veen. Daartoe heeft deze politieke partij onlangs een afdeling Midden- Holland opgericht Mevrouw A. Hinlopen-Verzantvoort reikt mevrouw J. Priem-Vermeij de medaille uit j jf t Foto WvW/Sjaak Note boom Foto Sjaak Noteboom met het doel die voor de recreatie in te richten. WADDINXVEEN Burgemeester en wethouders van Waddinxveen gaan de plaatselijke middenstand per brief vra gen, in de komende feestweken zuinig te zijn met electriciteit, door zich te be perken met ondermeer de feestverlich ting. Burgemeester C. A. van der Hooft heeft dat vorige week donderdagavond de gemeenteraad meegedeeld, in ant woord op vragen van PvdA-fractievoor- zitter M. Boete (soc.). De gemeente zal zelf een steentje bij dragen door de straatverlichting eerder op een laag pitje te draaien. Nu brandt de nachtverlichting van middernacht tot zes uur ’s ochtends, straks van negen uur ’s avonds tot ’s morgens zeven uur. om de marktwaarde van de bouwgrond in dit wijkje te laten vaststellen. Hij ver wachtte dat de prijs dan hoger zal uit komen dan waarvoor nu de exploitatie- opzet wordt uitgegaan, in plaats van 80 zou dat misschien wel 100 per m2 kunnen worden. De leidster van de Welfare in Waddinx veen, mevrouw A. Hinlopen-Verzant- voort, heette iedereen hartelijk welkom. In het bijzonder sprak zij haar dank uit voor het vele werk dat haar voorgang ster, mevrouw E. Kamminga-Bijl, die zij op 1 januari in deze functie opvolgde, voor de Welfare had verricht. Tevens memoreerde zij dat het Welfarewerk van het Rode Kruis dit jaar haar 25-jarig bestaan vierde met een nationale mani festatie op de Flevohof. Naar aanleiding van de werkstukken die drie inwoners van Waddinxveen naar deze manifestatie inzonden betuigde het Rode Kruis haar dank door deze inzenders, mevrouw H. Boom-Vink, de heer D. Polderman en mevrouw J. Priem-Vermeij een medaille uit te reiken, waarna voor alle aanwe zigen gelegenheid was de W’elfarewinkel te bezoeken, ’s Middags heette mevrouw Hinlopen burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw welkom en dankte hen voor de spontane bereidwilligheid de Welfarewinkel te willen openen en voor de sympathie en belangstelling die van de zijde van het gemeentebestuur voor het Welfarewerk wordt ondervonden. e.d. Met de aanmoediging aan alle aan wezigen veel te kopen verzocht hij zijn echtgenote de Welfarewinkel te openen. Dat de aanmoediging van de burgemees ter succes had moge blijken uit de op brengst van 2.135,55. De naam van de pop „Jolanda” werd drie tnaal geraden. Na loting werd de pop gewonnen door mevrouw Kerver, Beethovenlaan 24 te Waddinxveen. De wieg viel op lot nr. 876. De prijzen werden inmiddels door de winnaars afgehaald. WADDINXVEEN Op de markt kunt u morgen (vrijdag) UNICEF-wenskaarten kopen. U weet wel die kaarten waarover vier weken geleden in Rondom de hefbrug enthousiast is ge schreven. Wat de UNICEF-stand op de markt betreft: daarmee helpt evenals vorig jaar ook de Lionsclub Waddinxveen weer een handje. Namens UNICEF-promo- tor mevrouw P. C. J. de Man-van Soelen (Bosboom Toussaintsingel 60, tel. 4541) geven wij u graag door dat het geweldig zou zijn als iedereen liet merken, dat hij of zij UNICEF een warm hart toe draagt. Voorts stelde hij dat het voor een bur gemeester niet mogelijk zou zijn zijn taak goed te doen zonder de belangeloze medewerking van soortgelijke vrijwilli gers en vrijwilligsters uit alle vereni- gingsgeledingen zoals vrouwenverenigin gen, sportorganisaties, bejaardenwerk B. en W. namen een suggestie over van de financiële commissie die de leges voor bouwvergunningen nog iets meer wilde verhogen dan B en W hadden voorgesteld. Het nieuwe tarief wordt nu 7,50 per 1000 van de bouwsom met een minimum van 25. Met name voor de reinigingsrechten, die nu van 44,40 per jaar omhoog gaan tot 49,80 ver wachten raad en college, dat de verho ging onvoldoende zal zijn als het Wad- WADDINXVEEN Het Welfarewerk in Waddinxveen heeft een bijzonder feestelijke dag achter de rug. 's Morgens werden de patiënten en bejaarden die hier voor werken in het Anne Frank centrum onthaald op koffie met cake. Doel van de oprichting van één regio nale afdeling is het verkrijgen van een bundeling van gelijkgerichte krachten in de regio om te komen tot een bevredi gende oplossing van verwante problemen en te geraken tot een juiste uitvoering van de regionale taken. Als een van de vele voorbeelden daarvan noemt DS’70 de ruimtelijke ordening. Momenteel maakt men een inventarisa tie van de belangrijkste gemeentelijke en regionale taken. Het resultaat hiervan zal worden neergelegd in de program ma’s voor de komende gemeenteraads verkiezingen. Over deze programma’s wil DS’70 graag van gedachten wisselen met de bevolking. Daartoe zullen in de komende maanden enkele openbare bij eenkomsten worden belegd. Om de con tacten met de bevolking te verbeteren, is in elke bevolkingsconcentratie in Midden-Holland een contactpersoon ge kozen. Voor Waddinxveen treedt als contactpersoon op de heer J. W. Blok, Diederik avn Schagenplantsoen 3, Wad dinxveen, telefoon 4324. Bij de behandeling van het met algeme ne stemmen aangenomen voorstel 250.000 beschikbaar te stellen om het bungalowwijkje Wilhelminakade bouw rijp te maken vroeg de heer H. P. Barth (D’66) een taxateur in de arm te nemen 1,acht dagen lang elke dag een flink glas melk voor 10 on der voede kinderen; f 5,genoeg antibiotica om 10 kinderen te genezen van fram- choom, een besmettelijke oog ziekte die blind maakt; 20,genoeg BCG-vaccin om 650 kinderen tegen tuberculose te beschermen 10,genoeg penicilline om 50 kinderen te genzen van fram- boesia, een tropische ziekte, die velen voor hun leven verminkt; 100,genoeg Sulphone-tablet- ten om 25 melaatsen 3 jaar lang te behandelen en als het niet te laat is te genezen; 1000,betekent dat twee ge zinnen beschermd zijn tegen de gevaren van onzuiver water; 2000,genoeg voor de inrich ting van een klein gezondheids centrum voor moeder en kind, enz. U ziet het, er kan nogal wat ge daan worden. UNICEF-kaarten zijn verkrijgbaar in doosjes van 10 stuks A 6,- per doos. Er zijn ook minikaartjes A 7,50 per doos van 25 stuks. Er zijn 31 ver schillende afbeeldingen waarvan de helft speciaal voor Kerstmis en de andere kaarten zijn uiter mate geschikt om het hele jaar door mee te feliciteren en te groe ten. Er zijn ook kaarten in lucht- postuitvoering. Het zijn allemaal dubbele kaarten met enveloppen. Agenda’s, groot formaat, met 53 kleurenreproducties, voor bij de telefqon b.v. Te mooi om niet te bezitten en prachtig om cadeau te geven A 10,(Een geweldig Sinterklaas geschenk). Keus ge noeg dus. Laten we blij zijn dat we kunnen helpen, en bovendien, een mens kan nooit genoeg hel pen. Vanmiddag is het algemeen bestuur van het recreatieschap in het Waddinxveen- se gemeentehuis in vergadering bijeen geweest. Duidelijk is wel geworden, dat de in de ontwerp-begroting genoemde bedragen alleen het lopende werk voortgang kan doen laten vinden. Zoals bekend maakt Waddinxveen al een poos je bezwaar tegen de verdeelsleutel van de kosten. Op verzoek van de heer H. van Ek (soc.) nam het college zijn voorstel de woning Brugweg 18 onbewoonbaar te verklaren terug tot de volgende raads vergadering. Daardoor ontstaat de tijd om de zaak nog eens te bespreken en de gemeenteraad via de betrokken commis sies in te lichten over een voor de be woners aanvaardbare oplossing, die B. en W. in het hoofd hebben. Wethouder H. Huizer (SGP/Herv. Kiesvereniging), die overigens nog eens onderstreepte dat hij tegenstander is van het afbreken van oude huizen, verzekerde de raad dat er in dit geval een speciale reden is voor onbewoonbaarverklaring. Hij wilde daar op in het openbaar niet ingaan, maar liet blijken dat het gaat om beschermen van eventuele kopers. In de vergadering van vanmiddag zal ongetwijfeld ook gesproken zijn over het vorige week losgekomen bericht dat de provincie Zuid-Holland zou overwegen het op Waddinxveens grondgebied lig gende ,,’t Weegje” in uitvoering te ne men. Althans, daarover werd gesproken in de provinciale commissie voor recre atie en natuurbescherming. Al in 1965 kocht de provincie gronden in *t Weegje In ieder geval hangt het dagelijks be stuur van het recreatieschap in de ont werp-begroting een somber verhaal op. In 1973 zijn de werkzaamheden, de nor male onderhoudswerken daargelaten, be perkt gebleven tot de afwerking van de oeverstrook Groene Ree-Korssendijk, voorts werd het basisplan voor de Reeu- wijkse Plassen afgewerkt. Het bestuur acht het tegenover de deelnemers niet verantwoord om, zonder grotere finan ciële steun van de rijksoverheid, een be leid te voeren dat gericht is op een vol ledige taakvervulling van het schap. De begroting voor 1974 heeft wederom een beperking van de werkzaamheden als uitgangspunt. Dit houdt in dat, behalve de in *73 en thans wederom geraamde overname van gronden in de Goudse Hout geen nieuwe werken zullen worden aangepakt. Het onderhoud zal tot het uiterste worden beperkt. De loonkosten stijging is ook al binnen de perken ge bleven: 10.000. De raming van de administratiekosten van de technische dienst valt zelfs 5.000,- lager uit dan in 1973. De burgemeester sprak zijn waardering uit voor het team van Welfare vrijwillig sters dat altijd klaar staat om met en thousiasme dit werk onder de gehandi capten en bejaarden te verrichten. Gewone wenskaarten spreken van geluk, vrede en voorspoed UNICEF-kaarten DOEN daar ook iets aan Door een doos wenskaarten of een prachtige bureau-agenda te kopen, stelt u UNICEF in staat meer hulp te verlenen aan de ca. 800 miljoen kinderen die op onze aarde niet krijgen wat ze nodig hebben. Ze zijn ziek, ondervoed of verwaarloosd. Zij hebben drin gend hulp nodig. Hun land klopt aan bij UNICEF en met dat beet je geld dat U voor die prachtige kaarten neertelt kan UNICEF wonderen doen zoals: WADDINXVEEN/GOUDA De ont werp-begroting 1974 van het gemeen schappelijk energiebedrijf Gouda en om streken ook de gas en lichtleverancier van Waddinxveen geeft zowel voor electriciteitsbedrijf als voor dat van het gas een nadelig saldo te zien. De te korten bedragen respectievelijk ƒ295.150 en 533.428, tezamen 792.578. Het verlies op het elektriciteitsbedrijf vindt zijn oorzaak in de gestegen in- koopkosten. Tegen een voordelig ver schil op de energieverkoop van 450.000 in 1973 staat nu een nadelig verschil van bijna 500.000 een vermindering in resultaat van bijna één miljoen gulden. Uit de geraamde omzet wordt voor 1974 een toeneming van de opbrengst ver wacht van vier miljoen gulden (14%). Daartegenover staat een stijging van in- koopkosten met 3.7 miljoen (23%), zo dat de netto-opbrengst toeneemt met slechts 300.000 (2.5%) en een stijging der kapitaal- en exploitatielasten met 800.000 12%) respectievelijk 500.000 (9%). Het verlies op de energieverkoop van rond 500.000 wordt tot 240.000 ge compenseerd door de incidentele baten, de werken voor derden, openbare ver lichting zodat per saldo een verlies van 260.000 resulteert voor het elektrici teitsbedrijf. De voortdurende stijging van de kosten vervult het college van beheer met zorg. Zowel in het kader van de nieuwbouw- plannen als bij het overige handelen wordt getracht een kostenbeperkend en efficiënt beheer te voeren. Ofschoon het college er naar streeft elektriciteit en gas tegen een zo laag mogelijke prijs te le veren valt aan tariefsverhoging niet te ontkomen. De algemene raad zal daar over binnenkort voorstellen krijgen. Hierbij dient te worden opgemerkt dat het niveau van de aardgasprijzen sinds 1966 niet meer is gewijzigd. dinxveense huisvuil volgend jaar tijde lijk naar Rotterdam wordt afgevoerd. Verdere tariefsverhogingen vallen daar om te verwachten. De laad- en losgelden komen evenals de marktgelden per 1 januari a.s. op het door B en W voor gestelde tarief. ■jr

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 25