WIE IS WIE RODE KRUIS: U HEBT GEEN REDEN OM AAN DEZE PUZZEL NIET MEE TE DOEN bruynzeel PHILIPS bruynzeel PHILIPS ■gr Nationale (fictie cT^gde ^Kruiswoordpuzzel nr.l 3046072 Filmmiddag Openbaar Onderwijs Nederlandse Rode Kruis Postlaan 72 DEN HAAG collecteopbrengst Vmjiw VMjmar DICKSON i2 i3 I mi4 i5 I6 I f M In de Nationale Actie Rode Kruiswoordpuzzel kunt U de eerste week winnen: Pagina 9 40 ra 30 r [36 37 HOTEL PLAN HOTEL PLAN CARAVANS WADDINXVEEN Vandaag begint de nationale Rode Kruiswoord- puzzelactie, waaraan het Weekblad voor Waddinxveen van harte meedoet. De opbrengst is immers bestemd voor vakantieweken voor chronische zie ken en invaliden. Ook dit jaar hebben duizenden patiënten genoten van een week vakantie aan boord van de Henry Dunant of in een van de twee tehuizen van het Rode Kruis in Wezep en De Steeg. Al puzzelend kunt U tot half mei er voor zorgen dat dit Rode Kruisproject ook volgend jaar weer een succes wordt. Bovendien maakt U een kans een fantastische prijs te winnen. Het Rode Kruis-hospitaalschip is juist deze maand leeg afge meerd in de Energiehaven te Utrecht en uit Huize De Valkenberg en Huize IJsselvliedt zijn enkele dagen geleden de laatste gasten vetrokken. Het Ro de Kruis is toen onmiddellijk begonnen schip en tehuizen op te knappen en andere voorbereidingen voor het nieuwe vakantieseizoen te treffen. Want in maart worden alweer de eerste invaliden een week lang liefdevol ontvangen. Sterker nog: in de Valkenberg en in IJsselvliedt worden in de kerstweek en rond oud- en nieuwjaar speciale vakanties voor eenzame be jaarden georganiseerd. Vorig jaar is daarmee een proef genomen, die zo’n succes bleek dat het Rode Kruis direkt besloot met deze nieuwe taak in de toekomst voort te gaan. Dat dit werk geld kost, veel geld, is duidelijk. „Daarom zijn wij ook zo bij zonder blij dat het Weekblad voor Waddinxveen in samenwerking met de Vereniging de Nederlandse Nieuwsbladpers deze actie voor ons wil voe ren”, zegt mr. H. J. baron van As beek, adjunct-directeur Binnenland van het Nederlandse Rode Kruis, onder wie de vakantieprojecten voor chro nische zieken en invaliden ressorteren. „De actie komt precies op tijd, want wij zaten juist te puzzelen hoe we alles voor 1974 weer zouden moeten financieren. Ik vertrouw er dan ook op dat iedere lezer van dit weekblad mee doet. Ten behoeve van de gehandicapte medemens”. Een stimulans om aan deze puzzelactie mee te doen zijn de honderden grote en kleine prijzen, die gratis door het Nederlandse bedrijfsleven zijn afgestaan. Elke veertien dagen een Philips-kleurentelevisie, een Singer- Starlet-naaimachine, een Thomas servies, een pakket miniatuur auto’s, boeken, waardebonnen, vakantiereizen, enzovoorts, enzovoorts. En als klap op de vuurpijl voor de trouwe puzzelaars aan het slot van de actie o.m. een luxueuze sta-caravan van Dick Wissink B.V., een Mark orgel van Benelux Musical Instruments B.V. en vele andere superprijzen. „U hebt dus eigenlijk geen reden om niet aan deze puzzel mee te doen”, aldus Baron van As beek. 1Ï6”HF ■■42 Ï7~ 6 4ÖTB5 Ui (f 1.000) En verder: een Elna-Press, Prisma-horloge, Zanker- De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van 1 7 i' 17 32 134 35 38 39 42 44 45 8 28 37 7 6 22 van week ge- van I De gevonden slagzin stuurt u voor donderdag 29 november op een brief kaart met tenminste één gulden aan extra postzegels naar het hardlaan 15 (5 jaar), Hans Kloppenburg, Jan Dorrekenskade 42 (4 jaar). ,,’t Haze- veld”: Gerda Versluis, Sweelinckhof 6 (4 jaar), Caroline Dubbelman, Beetho venlaan 34 (5 jaar). „Klimop”: Yvette Ribbens, Berkengaarde 2 (4 jaar), Ing mar Janse, Peuleyen 23 (5 jaar). „Vijfde openbare kleuterschool”: Daan Posioen, Lindegaarde 2 (4 jaar). Voorts werden ter beschikking steld: Een Carmen Airbrush van f 69.95 en twee Carmen autocurlers van f 44.95 Een pakket met 55 autootjes van f 90. door World Present B.V., Roermond Een kaas van 10 kg van f 75.van het Nederlands Zuivelbureau, Rijswijk Vijf grote geïllustreerde dieren-atlassen van f 69.95 door Uitg. Mij. The Readers Digest N.V„ Amsterdam Een klokkenservies van f 55.door N.V. Nutricia, Zoetermeer Een geschenk van Hotelplan bv Internationale Reisorganisatie Den Haag. De ruimte voor deze puzzel is door Uw nieuwsblad belangeloos ter be schikking gesteld. a Kwek Wolfje Pinocchio Knir Knor Dopey Broer Konijn Doe Alice K nar Peter Pan Kwik Rakker Goofy Donald Duck Katrien Duck Sneeuwwitje Oom Dagobert Duck Pluto En tenslotte nog tal van andere fraaie prijzen: Een medische encyclopedie in zes de len van f 375.door Uitgeverij Tijl, Zwolle keukeninstallatie televisie Benelux BV serviezen de E’s als U het grote diagram hebt inge vuld (maar reken de E’s van de slagzin niet mee). Begin mei kunt U dan b.v. een fantastische sta-caravan van een Philips kleuren-tv, een Mark argel van Benelux Musical Instruments en vele an dere prijzen in de wacht slepen. Een Pallas keukeninstallatie Bruynzeel B.V., Zaandam f 4.000. Een kleurentelevisie van Philips Ne derland N.V., Eindhoven f 2.595. mÉ21 [22 ■■2 3 24 W 2 personen naar Tunesië een porseleinen servies van Thomas Benelux BV Puzzel nü mee voor deze hoofdprijzen: een Bruynzeel keukeninstallatie 4.000) een Philips kleurentelevisie (f 2.595) een 14-daagse Hotelplan-reis voor 1.800) Minnie Dombo De Grote Boze Wolf Kwak Hiawatha Mickey Mouse Sleepy Lady Japie Krekel Meneer Beer Boris Boef 32~33^ Een porseleinen servies van Thomas Benelux B.V., Maastricht f 1.000. WADDINXVEEN Vorige woensdagmiddag is door de Vereniging Openbaar Onderwijs afdeling Waddinx veen een filmmiddag gehouden voor de leerlingen van de openbare kleuterscho len in Waddinxveen. Samen met slechts vier ouders hebben meer dan honderd kinderen met veel plezier en aandacht naar een groot aantal tekenfilms geke ken. Voor deze middag werd tevens een kleuterkleurwedstrijd georganiseerd, waaraan ook meer dan honderd kinde ren hebben meegedaan. De prijzen van deze wedstrijd gingen naar: „Pinkelotje” Leotien Streefkerk, Weremeus Buning- laan 80 (5 jaar); Remco Eddes, Tollens laan 46 (5 jaar); laap Gerritsen, Kon. Wilhelminasingel 69 (5 jaar). „Pinkel tje”: Carla Hacker, Ernst Casimirlaan 12 (6 jaar), Ingrid Klinkenberg, Pr. Bem- Zeven koffiezetapparaten Ma 110 van f 99.50 per stuk door Melitta Nederland N.V., Bussum Een dreamland-MHS-deken van f 99. door Martex, Haarlem Een elektrische haarkrulset van f 94.95 door Carmen Curler Company, Amsterdam Een kofferbarbecue van f 149. door Wolf Gerote GmbH, Ede Een verlichte reliefglobe v. f 100. door Eerste Nederlandse Globe In dustrie, Zwolle Een buitenlantaarn van f 100. door Zilverwarenfabriek Pako N.V., Rhenen Een 14-daagse vakantiereis voor 2 personen naar Tunesië, d f 900. p.p., aangeboden door Hotelplan B.V., Den Haag f 1.800. Stuurt u uw oplossing, eveneens voor 29 november, op een girobiljet in, dan is het gironummer van het in Den Haag gevestigde Nederlandse Rode Kruis Een Elna Press van f 699.door Sobrux, Amsterdam Een Prisma Quartz-horloge van f 595.door Jansen, Post Cocx, Amsterdam Een Thermat 25-wasdroger van f 578.door Zanker Nederland, Woerden Een Starlet 353-naaimachine van f 549.door Singer, Amsterdam Een pakket tapijttegels van f 500. door Heuga Benelux, Scherpenzeel Vier Special D-schokdempers -f- montage a f 500.door Koni, Oud- Beijerland Een doe-het-zelfuitrusting v. f 395. van Skil Nederland, Breda WADDINXVEEN Van de veer tig namen van stripfiguren ontbre ken er op het invulfonnulier voor de kleur- en raadwedstrijd van het Weekblad voor Waddinxveen nog 30 namen. Dit zijn uiteraard in verkeerde volgorde die namen: WADDINXVEEN De in Waddinxveen gehouden collecte van het Nationaal Jeugd Fonds heeft in totaal 1.480,96 opgebracht. Hierdoor kunnen een aantal plaatselijke jeugdgroeperingen enkele soms lang bestaande financiële wen sen in vervulling doen gaan. Op lande lijk niveau kan het Nationaal Jeugd Fonds hierdoor bovendien haar stimu lerend en activerend werk op het terrein van de leef- en speelruimten voor de jeugd voortzetten, door vele vormen van jeugd- en jongerenwerk financieel te steunen. Het plaatselijk actiecomité dankt iedereen voor zijn bijdrage. wasdroger, Singer-Starlet-naaimachine, Heuga-tapijt- tegels, Koni-schokbrekers, Skil Doe-het-zelf-set, Tijl’s Medische Encyclopedie (6 delen), Bosch- wasemafzuigkap, Excelsior-Tornado stofzuiger, Iriset- te donsdekens, 1 wandkleed- en 5 kussenpakketten van Van Schuppen, een Rosenthal koffieservies van Focke Meltzer, Wolff kofferbarbecue, verlichte reliëfglobe, Pako buitenlantaarn, Melitta koffiezet apparaten, dreamland-deken en sleepland-voeten- deken van Martex, een elektrische haarkrulset, airbrush en autocurlers van Carmen, een pakket de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chronisch van 55 miniatuurauto’s (World Present), een kaas zieken en invaliden is verleend door de Minister van van het Zuivelbureau, Reader’s Digest-dierenatlas- Justitie, bij besluit van 31-10-’73, nr. L.O. 700/143/230. sen, Nutricia koffieservies, Isolectra lettertang, twee KNVB-kaartjes voor wereldkampioenschappen voetbal 1974, Herman’s schoenen-waardebon 50, handzagen van Sandvik, Luxo 1001 bureaulamp. Een wasemafzuigkap Bosch DUH 61 van f 311.door Willem van Rijn, Amsterdam Een stofzuiger van f 295.door Excelsior Tornado, Dordrecht Een pakket donsdekens laken- overtrek sloop van f 250.door Irisette, Barneveld Een zelfknoop-wandkleed-pakket v. f 179.25 door N.V. Kon. D.S. van Schuppen, Veenendaal Een koffieservies Rosenthal van f 150.door Focke Meltzer, Am sterdam voor gehandicapten”. U kunt nu direct al voor 20.000 aan prijzen winnen. Om mee te dingen naar de bijzondere eind- hoofdprijzen moet U aan. het einde van de chronisch zieken en invaliden, die dag In dag uit actie alle letters E die in de oplossingen aan bed, huis en/of rolstoel zijn gekluisterd, heb- voorkomen optellen. Tel daarvoor nu vast ben ook recht op vakantie. Het Rode Kruis biedt daartoe de mogelijkheid op zijn hospitaalschip en in zijn twee tehuizen. Aan meer dan vijfduizend patiënten per jaar. Dat kost geld, veel geld, dat U nu kunt bijeenpuzzelen. Met daarbij de zeer grote Dick Wissink, kans dat zelf een fantastische prijs wint. Het door het bedrijfsleven ter beschikking gestelde prijzenpakket heeft een waarde van een kwart mil joen gulden. Deze week gaan de eerste 20.000, eruit. Doe dus mee. In onderstaand diagram vult U nu de letters in die Instrument - 29. groente - 30. vreem- ïWiWi hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing (afk.) - 35. lofdicht - 37. eminentie 42. was getekend (afk.) - 44.’ajuin. Zó inzenden U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het Nederlandse Rode Kruis Postlaan 72, 's-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal 1,— (maximaal 5,aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U wilt, mits voldoende gefrankeerd. U kunt ook Uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1,öf zoveel U wilt over op giro 30 46 072 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 29 november binnen zijn. Op 3 december trekken notaris Van Beusekom uit 's-Gravenhage en notaris Brons uit Bergen (N.-H.) de fantastische priizen. Dit is de eerste van dertien kruiswoord- pakketten Honig-artlkelen, Coca Cola blikradio, puzzels voor de Rode Kruis-actie „Vakantie 4 grote kalkoenen (Pluimvee-produktschap), Luitingh puzzelwoordenboek, 100 Jago-shawls, Giemme auto- handschoenen, elektronisch jaarboekje (Muider- kring), Pokon-Chrysal pakket. Horizontaal: 1. dagblad - 4. vettig mengsel - 8. lidwoord - 10. slee - 11. familielid - 13. in olie gebakken reepjes aard appel - 16. en dergelijke (afk.) - 17 schoenmakerspriem - 19. heidemeer tje - 20. groot water - 21. trans euro- pean express (afk.) - 23. bevel - 25. laag groeiende sporeplant - 26. gravin van Holland - 28. gravure - 30. in orde - 32. cilinder - 34. vod - 36. vrouw van Jacob - 38. bevel - 39. familielid - 41. met dank (afk.) - 42. pers.vnw. 43. uiting van pijn - 45. krijgsmacht - 46. vlezig, rekbaar or gaan. Verticaal: 1. klant - 2. ten bedrage van (afk.) - 3. bedrog - 5. dof - 6. daar - 7. oor zaak - 9. onheilsgodin - 12. reeds - 14. wees gegroet - 15. meisjesnaam - 16. rivier in Friesland - 18. meubel - 20. zitting voor ruiter - 22. Europeaan - 24. deel van een boom - 27. muziek- Een lettertang van f 50.door Isolectra N.V., Rotterdam Twee kaartjes wereldkampioenschap voetbal van f 50.door K.N.V.B. Den Haag Een waardebon van f 50.door Herman’s Schoenen B.V., Utrecht Een sleepland-voetendeken van f 49.50 door Martex, Haarlem Twee handzagen van f 35.50 per stuk door Sandvik Staal N.V., Schiedam Een Luxo 1001-bureaulamp van f 35. door Kamphuys Oosterbaan, Amster dam Vier pakketten artikelen van f 30.per stuk door Honig Merkartikelen, Koog a/d Zaan Een blikradio van f 25.door Coca-Cola Exp. Corp., Amsterdam Vier kalkoenen van 3 kg, f 25.per stuk door Produktschap Pluimvee en Eieren, Zeist Vjjf kussenpakketten van f 18.95 door N.V. Kon. D.S. van Schuppen, Scherpen zeel Het boek 150.000 puzzelwoorden f 16.90 door Uitgeverij Luitingh B.V., Laren N.-H. Honderd Jago-shawls van f 15.door Jan van Gooi N.V., Amsterdam Een Giemme autohandschoen van f 10.95 door Fa. G. van Amersfoort, Zeist Tien elektronische jaarboekjes van f 7.95 door Uitgeverij De Muiderkring N.V., Bussum Drie verzorgingspakketten Pokon-Chrysal van f 6.15 per stuk door H. P. Bendien, Naarden U op de gelijkgenummerde vakjes van de puzzel de munt - 31. lijst - 33. onder andere ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze In. (afk.) - 39. nuttige dieren - 40. snel

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 9