Activiteiten rond Kerstdagen en Oud en Nieuw Het weekblad is van mening: Bewoners van Groenswaard I voeren Brandweer REORGANISATIE Op straat gevallen VAN SCHIELAND GAAT VAN START BEURS WAS GOED Geslaagd SUCCESVOLLE KERSTMIDDAGEN MEDISCHE DIENSTEN TIJDENS FEESTDAGEN krijgt alarm- actie tegen onveilige Chopinlaan apparatuur FANCY-FAIR TOOS-SOOS verkeerscommissie Aandrang op gesprek met college en Gouwe-nieuws GEVONDEN EN VERLOREN Pagina 5 WADDINXVEEN De Kerstmiddagen voor alle Waddinxveense bejaarden in het Anne Frank-centrum, deze week maandag en dinsdag, zijn een groot succes geworden. De belangstelling was groot en het was gezellig. Langs kwamen wethouder H. Huizer van sociale zaken en de heer Jac. van Steijn van de gemeentelijke sociale dienst. Zaterdag 22 december: Zondag 23 december: Maandag 24 december: Dinsdag 25 december: Woensdag 26 december: Zaterdag 29 december: Zondag 30 december: Dinsdag 1 januari: Apotheek dienstd. arts Bosk. Apoth. Van Doorn dienstd. arts Van Doorn Van Doorn Bosk. Apoth. Bosk. Apoth. dagelijkse huis werkbegeleiding en beperkte studiehulp Th. G. Blom, tel. 2112 C. N. Vreeken, tel. 2979 G. Siemons, tel. 2676 Th.G. Blom, tel. 2112 P. v.d. Linde, tel. 4100 C. A. de Geus, tel. 2676 G. Siemons, tel. 2676 C. A. de Geus, tel. 2676 WADDINXVEEN Wilt u onderstaande regeling goed lezen en bewaren, zodat u niet onnodig uw arts hoeft te storen. Dienst WADDINXVEEN De bewoners van de Chopinlaan, Sweelinckhof, Schuberthof, Mozartlaan en Beethovenlaan hebben dezer dagen een brief gekregen van de heren R. H. Holl (Chopinlaan 40) en A. A. Klik (Chopin laan 34), waarin zij zich bezorgd maken over de groeiende verkeersonvei ligheid op de Chopinlaan. WEEKBLAD OOR WADDINXVEEN DONDERDAG 20 DECEMBER 1973 ADVERTENTIE Programma waterpolowedstrijden: Foto Sjaak Noteboom Het blijkt dat algemeen deze bezorgd heid wordt gedeeld en dat vrijwel una niem alle bewoners van de genoemde straten aandringen op snelle en doel treffende maatregelen. Gedacht zou kunnen worden aan een strenge controle op het naleven van de maximum-snelheid, aan het opnieuw tot voorrangsweg verheffen van de Kerk- weg of aan het instellen van eenrich tingsverkeer op de Chopinlaan. Tegelij kertijd dienen o.i. maatregelen te wor den genomen om de levensgevaarlijke kruispunten Chopinlaan-Beethovenlaan en Beelhovenlaan-Groensvoorde veiliger te maken. Een en ander valt slechts te realiseren met uw steun. Wij hopen dan ook dat u onze bezorgdheid deelt en met ons bereid bent bij het gemeentebestuur op spoedige en doeltreffende maatrege len aan te dringen.” Het ligt nu in de bedoeling de brief aan de bewoners en de daarop verkregen handtekeningen (waarschijnlijk tegen de 200) aan B. en W. aan te bieden en in het begeleidend schrijven te stellen: a) dat de handtekeningen zijn geplaatst door mensen, die de in de brief uitge sproken bezorgdheid delen en het tref fen van maatregelen (ook op de Beet ’s middags ook: diskussiefihns, o.a. Soldaat Schaap herder, aanvang 14.00 uur) en de film gens tot 12 uur ’s nachts, telefoon 3194. Programmapunten en -tijden: 11-18 uur: kreativiteit stands aktiegroepen: Amnesty International, Strohalm, Interkerkelijk Vredesberaad. gezelschapsspelen cineac met amusementsfilms luisteren naar muziek creche met poppenkast hovenlaan) noodzakelijk achten; b) dat er een aantal mensen is dat de suggesties opgenomen in de brief niet of slechts ten dele kunnen onderschrijven; c) dat het hierbij gaande voorstel, gefor muleerd na ampel beraad met een aantal bewoners en verkeersdeskundigen, dan ook niet namens alle in bijlage genoem de bewoners wordt gedaan, doch dat wij - op grond van de met de bewoners ge voerde gesprekken - met zekerheid me nen te mogen stellen dat de overgrote meerderheid daarachter staat; d) dat wij over het voorstel graag willen praten met het college en de ambtelijke verkeerscommissie; e) dat wij hopen dat alle betrokken be woners (ook die, woonachtig aan de an dere kant van de Chopinlaan - flats - en de Beethovenlaan, die wij als gevolg van een gebrek aan tijd en mankracht niet hebben kunnen benaderen) de gelegen heid zal worden geboden, zich over spreken over dienstweigeren evt. volksdansen kwiz 18-24 uur: kabaret liedjeszanger eventueel te nemen maatregelen uit te spreken. kwiz bingo groep Index cineac met amusementsfilms Gedurende de gehele kerst-inn is de bar geopend, de keuken is open van 13.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 19.30 uur. Als het voorstel van b. en w. er door komt, krijgt de stichting maatschappelijk dienstverlening die op 1 januari haar werkzaamheden begint een subsidie van 48.020,-. Verder komen aan de orde voorstellen voor de aanschaf van leer middelen en andere materialen voor scholen, voorstellen met betrekking tot verkoop van grond en het nemen van verkeersmaatregelen Meermalen is het al voorgekomen, zo schrijft het college in een voorstel tot de aanschaf van alarmeringsapparatuur, dat met een te krappe bezetting is uitgerukt. Het college stelt nu voor om verplichte wachtdiensten in te stellen en draagbare alarm-omroepontvangers aan te schaffen al met al wordt een krediet van 21.000 gevraagd. oliebollen gegeten om half drie. De prijs bedraagt 3,25. Men kan zich tot en met 28 december opgeven voor deel name en vervoer op nummer 5555. Het Kerstbal, georganiseerd door de In stuif voor Gehuwden, wordt zaterdag 29 december gehouden in het Anne Frank- centrum. Aanvang 20.00 uur. Medewer king wordt verleend door De Aviola’s uit Aalsmeer. Kaarten kunnen volgende week donderdagavond besteld worden op nummer 3792. aanmeldingen tot uiterlijk 1 februari Openstelling Postkantoor Kerkweg: op 24 december te 17.00 uur gesloten i.p.v. 18.00 uur; op 31 december te 16.00 uur gesloten i.p.v. 18.00 uur. Postagentschap Brederolaan: op 31 december te 16.00 uur gesloten i.p.v. 17.00 uur. STUDIECENTRUM Westhaven 31, Gouda £01820-17861/2027 2 W ADDIN XVEEN/ROTTERD AM Bij koninklijk besluit is het provinciaal besluit goedgekeurd tot reorganisatie van het waterschapsbestel binnen het hoog heemraadschap van Schieland. Dit heeft dijkgraaf mr. U. G. Schilthuis in de na jaarsvergadering van de verenigde ver gadering meegedeeld. WADDINXVEEN Hier volgen een aantal uitslagen en het programma voor de waterpolowedstrijden van „De Gou we”. Uitslagen waterpolowedstrijden: B.Z.P.C. 2-Gouwe 2 heren 3-2; Barra cuda 2-Gouwe 2 dames 3-3; Baanders 1- Gouwe 6 heren 6-3; Vivax 2-Gouwe 7 heren 7-2; de Zijl/LGB 4-Gouwe 3 heren 4-4. WADDINXVEEN Op 28 en 29 de cember zal in de TOOS-SOOS een grote fancy-fair worden gehouden, waaraan door jong en oud kan worden deelge nomen. De fancy-fair zal zowel ’s mid dags als ’s avonds zijn geopend. Naast de bekende fancy-fair attracties zoals een schiettent, ballenwerpen, rad van avontuur en dergelijke, bestaat de gele genheid om een drankje en een hapje te gebruiken. Bovendien zal op de laat ste avond (29 december) de trekking van de grote loterij plaatsvinden. PROGRAMMA KERST-INN le kerstdag: de Immanuëlkerk is van 20.00 uur tot 22.00 uur ’s avonds be reikbaar per telefoon via abonneenum mer 3194 voor inlichtingen. 2e kerstdag: dag waarop de kerst-inn gehouden wordt. Plaats: Immanuëlkerk, Pr. Beatrixlaan 2. Tijd: 11 uur ’s mor- WADDINXVEEN Aan de rijksuni versiteit in Leiden is geslaagd voor het examen in de rechtsgeleerdheid de heer S. N. W. Karreman. De heer P. Groene- wegen slaagde aan dezelfde universiteit voor het kandidaatsexamen scheikunde. Aan de Erasmusuniversiteit te Rotter dam slaagde onlangs de heer H. I. Ro- seboom voor het doctoraal examen eco nomische wetenschappen. Spaanders (aanvang 14.50 uur). Beide films komen uit de serie van het IKOR over het geweten. De film Soldaat Schaapherder gaat over het gewetens- konflikt bij het in dienst gaan, de film Sjaanders over het gewetenskonflikt van een werknemer bij een kernenergiecen trale. Nadere gegevens over het diskus- sieprogramma zijn te vinden in de dis- kussiebijlage. WADDINXVEEN De in Utrecht ge houden meubelbeurs was voor stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn een groot succes. Zowel bij binnenlandse als buitenlandse afnemers vielen hun mo dellen in zeer goede smaak en werd er gretig gekocht in de verhouding - bin nenland 2/3 - buitenland (hoofdzakelijk Duitsland) 1/3 deel van de beursverko pen. Enkele jaren geleden leefde men in de verwachting, dat het gebruik van hardplastic bij zitmeubelen zou toene men. Ook voor chroombuismeubelen werd een brede afzet verwacht. Het te gendeel is echter het geval zegt men bij van Berkesteijn. Het rustieke bankstel met een eikenhouten romp is veruit fa voriet. Zelfs bij een strak gestoffeerd meubel zien wij vaak dat er toch even wat hout is verwerkt om op deze wijze de consument het gevoel te geven een stukje natuur te verwerven. Donkerder gekleurd eiken is momenteel zeer in trek. De avantgarde, de functionele stijl, die enkele jaren toonaangevend was, heeft een reaktie opgeroepen. Nieuwe romantiek maakt furore. Van Berke steijn heeft dit bij de modernisering goed aangevoeld en begrepen. Reden waarom zij goede resultaten heeft geboekt. Direct na de beurs heeft van Berkesteijn haar nieuwe collectie geplaatst op haar toon zalen te Waddinxveen en Weert. De goedkeuring houdt in, dat de reor ganisatie en concentratie op 1 januari 1974 in werking zal treden. Alsdan zul len de polders gelegen in Schieland, tot welk hoogheemraadschap ook een (pol der) deel van Waddinxveen behoort, worden opgeheven en hun taken en rechten op Schieland overgaan. In het begin van 1974 zullen nieuwe verkiezin gen moeten worden gehouden voor de hoofdingelanden van Schieland, waar aan het aantal zal worden uitgebreid van 24 tot 30. Het aantal hoogheemraden zal van 4 op 6 worden gebracht. Er zullen twee beheren worden ingesteld, het al gemeen beheer zoals dit reeds bestond en het waterkwantiteitsbeheer dat in de plaats komt van het voormalige boezem- beheer. Het gebied van het waterkwan titeitsbeheer wordt ook uitgebreid en zal behalve de polders die hun water op de Rotte uitslaan ook omvatten de pol ders Prins Alexander, de Zuidplaspol- der, de Polder Esse, Gansdorp en Blaar- dorp en de Oostpolder in Schieland. De voorzitter zei dat voorlopige districts- besturen zullen worden ingesteld ten einde het contact tussen de ingelanden en het centrale bestuur van Schieland te vergemakkelijken. De begroting voor het algemeen beheer werd vervolgens vastgesteld en de om slag bepaald op 14,50 per hectare of 500,- belastbare opbrengst volgens de grondbelasting voor het gebouwd, ter wijl de begroting voor het waterkwan- titeisbeheer werd vastgesteld met een omslag van 33,- per hectare of 500,- belastbare opbrengst. DE DONKERE DAGEN voor Kerst mis. Niet alleen letterlijk maar nu ook figuurlijk. De gehele christelijke wereld gaat gebukt onder grote zorgen. Welis waar van hoofdzakelijk ekonomische aard. En het is de vraag of dat nu het ergste is en we daaronder zo diep gebukt moeten gaan. Want is het niet zo, dat we eigenlijk de verkeerde kant opgingen? We dachten en doen dat nog alléén maar aan materiële dingen. Aan meer welvaart, meer luxe, meer gemak. We zijn bereid onze ziel en zaligheid ervoor te verko pen. Het eigenbelang viert hoogtij. We zien het dezer dagen weer aan de men sen die verwoed aan het hamsteren slaan alsof er een tijd van oorlog en grote scharste voor de deur staat. Geen sprake van, doch je kunt nooit weten en dan ben ik-ik-ik in elk geval een poosje ge dekt. In de driftig voortrazende auto mobielen zie je de mensen met verbeten gezichten om de voorrang strijden, om ergens een minuut eerder te kunnen zijn dan de ander. Als het ze niet juist tijd zou kosten en ze er geen straf mee zou den riskeren, dan zouden vele van die autorijders in staat zijn om andere weg gebruikers overhoop te rijden, als zij maar hard door kunnen rijden. We eisen dit en we eisen dat, maar onze plichten nemen we licht op, we staan meer op de rechten. We behartigen be langen van groepen en groepjes, zonder te letten op het belang van de anderen, laat staan van het algeméén belang. Als ik, als wij maar onze rechten krijgen. De anderen moeten maar voor zichzelf zorgen. Niet bepaald een geest om Kerstmis, het feest van Christus' ge boorte, het feest van de vrede in te vieren. WADDINXVEEN Een plotseling overstekende vrouw is er de oorzaak van geweest dat mevrouw J. van Berkesteijn (Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen) in de Stationsstraat zodanig kwam te vallen, dat zij met zware hoofdletsels in het ziekenhuis moest worden opge nomen. Haar toestand is redelijk. Tweede Kerstdag is er voor de bejaar den, na een dia-middag om half vier, een broodmaltijd in het Anne Frank- centrum. Begonnen wordt om 6 uur; de prijs bedraagt drie gulden. Men kan tot mandag 24 december 16.00 uur telefoon nummer 5555 draaien voor vervoer. a In die brief stond: „De reden dat wij ons hierbij tot u richten is gelegen in het feit dat wij ons in toenemende mate be zorgd maken over de groeiende verkeers onveiligheid op de Chopinlaan. Met name sedert de werkzaamheden aan de kruising Kerkweg-Chopinlaan (waarbij laatstgenoemde verkeersader tot voor rangsweg is verheven) hun beslag heb ben gekregen, wordt hier met zeer hoge snelheden gereden. Reeds meerdere ma len heeft dit aanleiding gegeven tot zeer gevaarlijke situaties, waarbij veelal kin deren die de Chopinlaan moeten over steken om hun school (Jan Ligthart- school, Mrg. Bekkersschool, Kon. Juli- anaschool, Kleuterschool Woelwater, Pr. Willem A. school en Kleuterschool ’t Hazeveld) te bereiken, betrokken zijn. Hetzelfde geldt voor de bejaarden die van het Anne Frankcentrum naar het winkelcentrum Groensvoorde willen gaan. Teneinde - tot nu toe gelukkig uit gebleven - (ernstige) ongelukken in de toekomst te voorkomen, dienen naar onze mening op de kortst mogelijke ter mijn maatregelen te worden getroffen. WADDINXVEEN De Kerstdagen staan voor de deur. Daarna is het Oud en Nieuw. In Waddinxveen zijn dat re denen om het een en ander te organi seren. In de Immanuëlkerk aan de Prin ses Beatrixlaan wordt door „Together” een Kerst-inn gehouden. Men verzocht ons het volgende mee te delen: De briefschrijvers hebben contact opge nomen met burgemeester C. A. van der Hooft teneinde hem te bewegen het voorstel tot het aanwijzen van de weg splitsing Sweelinckhof-Chopinlaan als voorrangssplitsingen van de agenda van de vanavond vergaderende raad te schrappen. LAATSTE LICHTING BRIEVENBUSSEN: Bijbrievenbussen: op 24 dec. te 16.00 u. i.p.v. 17.00 u; op 31 dec. te 15.00 u i.p.v. 17.00 u. Hoofdbas Postkantoor Kerkweg: op 24 dec. te 17.00 u Lp.v. 18.00 u; op 31 dec. te 16.00 u. i.p.v. 18.00 u Verloren: geruite centuur, gouden scha kelarmband, bankbiljet van 10,-, da mesfiets, rode portemonnee met inhoud, 4 sleutels, gouden schakelarmband met naamplaatje ’’Christa”, zilveren hanger, witte judoband, bruine suède portemon nee, herdershond, bruine portemonnee met inhoud. Zaterdag 22-12-73 te Waddinxveen: Gouwe-Donk pupillen meisjes; idem Gouwe b-OZV b jongens; Gouwe a- O.Z.V. a meisjes; Gouwe 2-G.Z.C. 2 heren; idem te Gouda: Donk-Gouwe pup. jongens; idem OZV b-Gouwe b meisjes; idem te Leiderdorp: de Zijl/ LGB 1-Gouwe 1 dames; de Zijl/LGB 5- Gouwe 5 heren. Op 24 en 27 december Gevonden: bruin/gele wollen sjaal, blauwe glacé handschoen, bruine suède wanten, blauw vest met witte rits, sleu tel, zilveren ring, zaklantaarn, leren bruine handschoen, een paar zwarte wollen handschoenen, een paar zwarte glacé handschoenen. ALS JE NU op een autoloze zondag in bos, hei of veld andere wandelaars of fietsers tegenkomt, verschijnt er op de gezichten van velen weer een glimlach, als een teken van verstandhouding, van: we zitten allemaal in hetzelfde schuitje en maken er het beste van. Men zegt elkaar dan zelfs weer goeden dag, zoals heel lang geleden de mensen in de dor pen tegen iedereen goeiemorgen of goeie middag zeiden. Wat is het eigenlijk jam mer dat er op de Kerstdagen wel met de auto mag worden gereden. Ik weet het, dat zou niet in het belang van de horeca zijn. Och ja, dat groepsbelang. Maar het zou er wel toe hebben bijgedragen om het Kerstfeest iets meer de sfeer te ge ven van vrede en geluk. Doch met wensen en preken komen we er niet. De vrede en het geluk moeten we eerst in ons zelf vinden. Dat wat je niet hebt, kun je ook niet geven. En als we dus een wereld van vrede, saam horigheid en geluk willen bouwen, zul len we toch eerst de eigen ontevreden heid moeten zien te overwinnen, het eigenbelang niet als onze voornaamste zorg leren zien. Als we ons zelf wat ge lukkig kunnen gaan voelen met wat wij hebben, dan gaat dat geluk ook auto matisch van ons uitstralen en bevruch ten we er anderen mee. Het geluk zit ’m echter niet in geld of goederen. Het is veel simpeler. Zó simpel, dat we bezig zijn er hoogmoedig aan voorbij te gaan. Aan zoiets simpels als gelukkig kunnen zijn met wat je hebt. Denk daarbij dan eens even aan de omstandigheden waar in de geboorte van Christus plaatsvond. Mens,' wat wil je dan nu? We zijn al zo vastgeroest in onze be langenbehartiging. Als je de vakbonds leiders zou moeten geloven, dan lijkt het of er alleen maar meer heil te verwach ten is van hoger loon, prijskompensatie en nivellering van inkomens. Dit alles uitsluitend voor werknemers. Niet voor wie daar buiten vallen. Dat zijn mensen die hen niet angaan. Die dienen alleen te helpen die eisen te verwezenlijken. Zo vecht de ene groep voor meer dit, de andere voor meer dat. Doch alles op materieel gebied. Men klaagt ach en wee nu het erop lijkt dat dit allemaal niet zo door kan gaan, men de auto gedeeltelijk moet laten staan, de overige luxe ook minder zal moeten worden. WE ZULLEN nu ecu stapje terug moe ten doen in onze welvaart. Misschien is het niet genoeg om weer een geest van saamhorigheid geboren te zien worden. Om te gaan beseffen, dat wij met meer saamhorigheidsgevoel tot een prettiger en gelukkiger samenleving komen dan wanneer we slechts om het eigenbelang denken. WADDINXVEEN Het college van b. en w. willen binnenkort meer zeker heid over het feit of bij alarmering van de brandweer voldoende personeel wordt bereikt NIEUWS VAN HET POSTKANTOOR Op 24 en 31 december a.s. zullen de openstellings- en buslichtingstijden als Oudejaarsdag worden in het AF-centrum volgt worden vervroegd:

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 5