1973 in in OP UIT OM ASSISTENTIE TE VERLENEN Waddinxveen rustig over de drempel I Westnederland Breng begrip op totaal 2298 processen-verbaal opgemaakt POLITIEMENSEN TROKKEN ER 869 MAAL ■Haatze ny aaedatytyde Verburen nieuwe buizen wordt steeds moeilijker Er werden I SCHOOLDAMTOERNOOI Kleuren T.V. Heemskerk B.V. (gruppig) i „DE GOUWE DIS” Nieuwsblad Onafhankelijk met 100 service Kleurentelevisie 7 BLIJFT ZONDAGS GESLOTEN EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG J. G. Hooftman Taxatie StenunënReparatiei met en zonder draadloze af standbediening WADDINXVEEN De rijkspolitie van Waddinxveen heeft vorig jaar het bureau aan de Kerkweg 869 maal verlaten om assistentie te verlenen. Het ging hierbij om ongevallen, burenruzies, baldadigheid, weggelopen minderjarigen, echtelijke twisten en dergelijke. Zaken die te maken heblien met de in de Politiewet omschreven hoofdtaak van de politie: het hand haven van de rechtsorde en het verlenen van hulp aan hen die het behoe ven. WADDINXVEEN/GOUDA Het is de taak van het Openbaar Vervoer verplaatsingsmogelijkheid te verschaffen aan degenen, die geen eigen ver voermiddel hebben. Terugkijkend op de autoloze zondagen mag worden geconstateerd, dat het Openbaar Vervoer deze taak goed heeft vervuld. Dat zei de heer J. G. Hooftman, adjunct-directeur N.V. Verenigd Streek vervoer Westnederland, tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken, vrijdagmiddag in Gouda. Breng begrip op! WADDINXVEEN De Wad- dinxveners zijn rustig over de drem pel gegaan. Hier en daar werd wat baldadigheid gesignaleerd, zo wer den er kleine vernielingen aan licht bakken aangericht en probeerde men de kerstboom op het Koningin Wilhelminaplein in brand te steken, maar door doortastend en tactvol optreden van de rijkspolitie kon er ger worden voorkomen. DOKTERSDIENSTEN zo noemen zich Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken Bi I WADDINXVEEN De makelaars in het gebied van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken ervaren dat het ver huren van nieuwe huizen steeds moeilijker wordt. Dat blijkt uit het nog niet verschenen jaarverslag van de Kamer. iJKlilifcw LaatU deskundig voorlichten door onze gedipt klavierbouwer.^ Dit blijkt uit de jaarcijfers van het plaatselijke politiekorps, die ons gisteravond door adjudant M. A. Ruissen werden verstrekt. Zijn korps bestond in 1973 gemiddeld uit achttien manschappen. Verkeer ZATERDAG 12 JANUARI Gereformeerd Verenigingsgebouw, 10.00 uur 29e JAARGANG - NR. 1340 DONDERDAG 10 JANUARI 1974 Foto: WvW/Sjaak Noteboom ADVERTENTIE (Advertentie) (Advertentie) IJ Uw adviseur vrijdag van 9-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur I Weekblad voor Waddinxveen HPU. «(te—MMMMM^M MMMMMM«MMnMMMMBIMMMM Dorpstraat 33, Waddinxveen Bel nu 2218 financiering mogelijk. Er werden 1686 verkeersovertredingen door de politie-agenten geconstateerd. In 285 gevallen moest het boekje worden getrokken in verband met het overschrij den van de maximum snelheid en werd 338 maal de gepleegde verkeersovertre ding met een transactie afgedaan. Zes bestuurders werden aangehouden, omdat ze te diep in het glaasje hadden gekeken. De overtreding van een bijzondere wet of verordening werd 83 maal door de rijkspolitie in Waddinxveen vastgesteld. Zestien buitenlandse werknemers moes ten over de grens worden gezet, omdat zij zonder verblijfs- of werkvergunning in Waddinxveen werden aangetroffen. De politie-agenten hebben in 1973 in totaal 2298 processenverbaal opgemaakt. Door het personeel zijn 1265 manuren besteed aan het verlenen van assistentie van gemeente en rijkspolitie buiten de standplaats. Als factoren voor de leegstand die in verschillende delen van het land wordt geconstateerd wordt opgegeven de in flatie die tot meer dan normale beleg gingen in het onroerend goed heeft ge leid, het teruglopen van de industrie in Ma. t.m. vrijdag geopend van 12.00 - 15.00 uur en 17.00 - 22.00 uur. Zaterdags alleen van 17.00 - 22.00 uur. Door de benzinedistributie wordt het Openbaar Vervoer plotseling voor taken gesteld waarvoor het in de huidige con stellatie nauwelijks is berekend. Een nog. al stringente distributie zo mag een rantsoen van slechts 15 liter benzine per week toch wel worden betiteld die niet is gekoppeld aan een zondagsrijver- bod, zal waarschijnlijk betekenen, dat het woon- werkverkeer ineens voor een groot deel naar trein, tram en bus wordt overgeheveld. Tot nu toe ’s zondags in de bus, straks ’s zondags in de eigen auto en in de week in de bus. leid, dat daadwerkelijk is gericht op een intensivering van het maatschappelijk nut van het Openbaar Vervoer. Is men er van overtuigd dat de benzinedistri- butie zeer tijdelijk is, dan moet vanzelf sprekend worden volstaan met improvi satie en noodverbanden, waarbij „lang wachten” en „staanplaatsen” op de koop toe moeten worden genomen. De heer Hooftman deed een dringend beroep op allen, die van het Openbaar Vervoer gebruik maken. Niet dringen bij het instappen en niet voorin de bus blijven staan maar doorlopen; voorts abonnementen en rittenkaarten in voor verkoop aanschaffen en deze bij het in stappen gereed houden. Betalen met ge- pat geld en niet direct in de pen of in de telefoon klimmen als het eens een keertje niet helemaal van een leien dak je gaat Breng begrip op voor de situatie waarmee het openbaar vervoer vanaf 7 januari te maken krijgt, aldus de heer Hooftman. Zuidkade 22, Waddinxveen Tel. 01828 - 2026 ZATERDAG Arts: P. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 Apotheek: Van Doorn, tel. 4162 ZONDAG Arts: P. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 Apotheek: Van Doom, tel. 4162 POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Rabobank Q Dus een heen en weer verschuiving van de individuele naar de collectieve voor ziening. Het Openbaar Vervoer bereidt zich op die krachtproef voor met de middelen waarover wordt beschikt en die nog kunnen worden aangetrokken. Wij huren bussen waar we kunnen, op dit moment heeft ons bedrijf er alleen al 65! aldus de adjunct-directeur van Westnederland. Het Openbaar Vervoer staat thans voor een uitdaging. Dat geldt ook voor de overheid. Nu komt het aan op een be- Adjudant M. A. Ruissen zei ons bij het verstrekken van deze cijfers met grote zorg te zijn vervuld over de in vele ge vallen slechte staat van onderhoud waar in de fiets van de opgroeiende Waddinx- veense jeugd verkeert. Met name aan de verlichting mankeert nogal eens wat. Hij vindt het een taak van de ouders daarop toe te zien. Dat steeds meer fietsers het rode verkeerslicht bij de hefbrug nege ren stemt hem tot nadenken. De oude ren onder ons raadt hij aan geen don kere, maar lichtkleurige kleding te dra gen om meer in het verkeer op te vallen. Tot slot nog een welgemeend advies van de plaatselijke politiecommandant: Kom eens langs het politiebureau of bel eens op als u wat te vragen of te vertellen heeft. U bent van harte welkom! Maar zoals geschreven: vernield werd er toch wel het een en ander. Van de lichtbakken van de ANWB-richtingaan- wijzer op de hoek Kanaaldijk-Sniepweg bleef niet veel over. In de Burgemeester Trooststraat vonden jongelui het in de oudejaarsnacht nodig om een groot re clamebord door een winkelruit te gooi en en ook werden afzethekken langs het voetpad aan de Kanaaldijk in de ring vaart gegooid. Voorts werden verkeers borden verbogen, verkeerszuilen kapot gemaakt en zijn tal van vlaggemasten vernield. Voor het einde van het jaar reed op een zaterdagavond een twintigjarige maga zijnbediende uit Oudewater met een door hem bestuurde auto gedeeltelijk de Gouwe in. De (beschonken) man zette zijn wagen langs de Henegouwerweg aan de kant voor een sanitaire noodstop. Toen hij vervolgens weer wegreed, be merkte hij de stalen kabel, waarmee een schip lag gemeerd, te laat op en kwam hij letterlijk tussen wal en schip terecht. De achterzijde van de wagen bleef daar bij op het droge. De bestuurder kwam met de schrik vrij, al ging hij wel op de bon. Exclusieve kollektie, EIGEN IMPORT! In het weekeinde deed zich in en om de perronsrestauratie van het Goudse station ’s nachts om twaalf uur een vechtpartij voor. Twee mannen (21 en 24 jaar) uit Waddinxveen en Bodegraven en een 29-jarige vrouw uit Waddinxveen gedroegen zich hinderlijk. Toen een kelner daar opmerkingen over maakte sloegen zij de ruiten in en mishandelden de man alsmede enkele omstanders die te hulp schoten. De politie had grote moeite het drietal aan te houden. Omdat zij zich bij het inslaan van de ruiten hadden verwond werden ze eerst in het Bleulandziekenhuis behandeld, alvorens te worden ingesloten. Er werd proces verbaal opgemaakt wegens vernieling, mishandeling en wederspannigheid. bepaalde delen van het land, het bou wen van te grote aantallen op één bouw plaats in verband met de kostprijs, het streven van bestuurders tot uitbreiding van hun gemeente zonder een behoorlijk marktonderzoek daaraan vooraf te laten gaan en tenslotte de hoge bouwkosten. Een samenloop van deze factoren heeft zich hier volgens de Kamer nog niet voorgedaan. Voor de makelaars was 1973 een gunstig jaar, waarin bij menig kantoor zelfs de verwachtingen werden overtroffen. In de koopsfeer ging het in belangrijke mate om vrije sectorwoningen. Voor bedrijfs- objecten zoals kantoren, hallen en loodsen is de vraag op dit moment meer gericht oP huur dan naar kopen. De verwachting is dat deze vraag zeker niet zal toenemen. I I I I I I I I Bij de huurwoningen ontwikkelt zich steeds sterker de neiging van het publiek om te zoeken naar eengezinswoningen. Hoewel leegstand in flatwoningen nog niet aanwezig is in deze regio wordt toch gemeend dat de grens wordt be naderd. Opmerkelijk is dat op momen ten, zoals kort na het begin van de olie crisis, waarop de koopneiging vermin derde, de bereidheid tot huur toch niet toenam. Jongeren leggen steeds meer voorkeur aan de dag voor eigen woning- bezit ..X Kerkweg 161, Waddinxveen Openingsuren: Maandag t.m. tel. 01828-4566 -n - Bijkantoren: Kon. Wilhelmina plein 2 - Groensvoorde 14 Het verkeer gaf de politie ook in het voorbije jaar weer volop werk. Er wer den 275 aanrijdingen gemeld. Daarbij vielen twee doden en liepen 42 mensen lichamelijk letsel op. In 231 gevallen was er sprake van materiële schade. In het laatste cijfer zitten 27 zaken van schade gevallen, die zijn ontstaan door voer tuigen waarvan de bestuurder is door- of weggereden. Specialtteitenrestaurant-bistro uw officiële Grundigdealer: Radio DOOL Kerkweg T71 I Waddinxveen■O182B|23O'|[

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 1