GOUWEBOS: NATUURBOUWPROJECT ZO PLATTELANDSJONGEREN MET GROETEN UIT NICE Bar-bodega „Royal Inn”: Engelse pubsfeer aan Kon. Wilhelminaplein Toonkunst Ceacilia Taart uit brengt „Die Soestdijk voor platina echtpaar Jahreszeiten” „De minister was gek nog niet!’’ SmB PRESENTATIE „ZUIDPLAS” SECRETARESSE OPLEIDING RECEPTIOHISTE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 24 JANUARI 1974 Pagina 9 Het dagelijks bestuur van Zuidplas met rechts de directeur Zuidplas-directeur J. A. van Duinen Besloten club Naar Londen L' Overleg DAG-EN AVOND- Dat „Uit in Waddinxveen!” geen loze kreet is, maar realiteit hebben wij u in het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 13 december 1973 al duidelijk gemaakt door u een beschrijving te geven van het Chinees-Indisch restaurant „Lotus” aan de Oranjelaan. Deze keer is de aan de Tollenslaan wonende publicist A. C. Pruijs van der Hoeven op verzoek van de hoofdre dactie een kijkje gaan nemen in de bar-bodega „Royal Inn” aan het Konin gin Wilhelminaplein. „Uit in Waddinxveen!” Dat is gezellig, aangenaam, sfeeervol en culinair. Gaat u opnieuw met ons mee WADDINXVEEN/GOUDA Caecilia, het koor van de Maat schappij ter bevordering der Toon kunst, komt dinsdag 29 januari op nieuw voor het voetlicht met een avondvullend programma. In deze uitvoering brengt het koor „Die Jahreszeiten” van Joseph Haydn. Hamburger WADDINXVEEN „Het publiek zal in het begin niet erg veel van de fusie merken: de mensen kunnen op dezelfde tijden en plaatsen bij nage noeg dezelfde mensen terecht, alleen staat er voortaan een andere kop bo ven de rekening”. Dat zei bestuurslid J. Keus vorige week bij de presentatie van de kersverse „Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas” in het AF-centrum. WADDINXVEEN Ons dorp kent een typische verscheidenheid aan horecabedrijven, waarvan men kan zeggen: „Die eetgelegenheden bijten elkaar niet.” Na het bezoek aan het Chinees-Indische restaurant „Lotus” aan de Oranjelaan nemen we u deze keer gaarne mee naar bar-bodega „Royal Inn” aan het Koningin Wilhelminaplein, waar de heer T. Ververs (46) na een korte onderbreking van zijn langjarige horeca-ervaring de scepter zwaait. WADDINXVEEN Vorige week vrijdagavond werd in het Gere formeerd Verenigingsgebouw het toneelstuk „Groeten uit Nice” op gevoerd door de Plattelandsjongeren van de afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle en Waddinxveen. De uitvoering was in handen van tien eigen leden, die een paar weken eerder in de zaal van hotel Vos in Zevenhuizen hadden kunnen „proefdraaien” voor de Plattelands jongeren daar. F ADVERTENTIE WESTHAVEN 31-32, GOUDA. «01820-17861. Foto Sjaak Noteboom Foto Sjaak Noteboom Foto Sjaak Noteboom Het was eerlijk gezegd een beetje een ongeloofwaardig verhaal, dat ten tonele werd gevoerd. Verschillende families hadden in Nice hetzelfde appartement gehuurd en bleken later ook nog enigszins familie van elkaar te zijn. Het werd in het algemeen niet slecht gespeeld, hoewel de rollen een beetje te veel werden „opgezegd”. De rol van Mickey werd gespeeld door mevrouw Gerts, die zonder twijfel de beste was, ondanks het feit dat ze plotseling moest in vallen omdat mevrouw Groenveld die deze rol voor haar rekening zou nemen ziek was geworden. Ook de prestaties van Pien Kroes-v.d. Broek (Tante Mien) en Marry Ringelenstein (Clara) vielen in positieve zin op. De regie was in goede handen van de heer A. van Rossum. In de pauze werden er verschillende prijzen verloot, waaronder veel planten en alcoholische dranken. De hoofdprijs was een vouwfiets. Na afloop bleef men nog gezellig tot in de kleine uurtjes in het Gereformeerd Verenigings gebouw bijeen onder leiding van het tijuana-dansorkest „What’s New”. Niets dan lof voor dit fantastische en veelzijdige orkest. Er werd dan ook volop gedanst door jong en oud. Om omstreeks twee uur ging iedereen voldaan naar huis. De Plattelandsjongeren kunnen in Waddinxveen op een geslaagde avond terugzien. Met de fusie wordt niet alleen een ef ficiëntere organisatie van de hulpverle ning, maar ook een betere werksituatie voor de hulpverleners bereikt. De wer kers kunnen voortaan onderling over leggen over bepaalde moeilijkheden. Di recteur Van Duinen zegt dat dienstver- Caecilia heeft zich in de loop van de jaren een reputatie opgebouwd met het brengen van hoogtepunten uit de koor- literatuur en ook bij dit concert kunnen de verwachtingen hoog gespannen zijn. Het koor zal worden begeleid door het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland, als solisten zullen optreden de sopraan Nelly v.d. Spek (Hanne), de bas Henk Smit (Simon) en de tenor Paul Taylor als Lucas. denheid is langzaam gekomen, vertelt bestuurssecretaris I. M. Oude Essink. De bestuurders waren aanvankelijk nogal huiverig voor fusie: zij zagen met lede ogen het liefdadigheids-aureool van de hulpverlenging verdwijnen en plaats ma ken voor een beroepsmatige aanpak. Naarmate de onderhandelingen vorder den, groeide echter het begrip voor de meer. Er is toen heel wat verbouwd en bijgetimmerd. En fin, in augustus 1973 heb ik de „Royal Inn” geopend en u ziet thans het resultaat!” WADDINXVEEN In een nota van Staatsbosbeheer is de basis aangegeven waar van men bij de voorlopige plannen voor het Gouwebos zal uitgaan. Gesteld wordt dat het een natuurbouwproject wordt, te verwezenlijken op een bodem die tot heden regelmatig met mineralen is verrijkt en een eentonige begroeiing vertoont Door verarming van grond wil men de afwisseling verrijken. Een en ander is op een be spreking tussen het dagelijks bestuur van het recreatieschap Bospark en afgevaar digden van Staatsbosbeheer aan de orde gekomen. Medewerkers van de diensten van openbare werken en bedrijven van Boskoop en Waddinxveen, namen evenals vertegenwoordigers van de werkgroep Groen daaraan deel. De tekening, die het middelpunt van de bespreking vormde, geeft een idee van de opzet van het Gouwe bos, die de ontwerpers en vegetatiedeskundigen voor ogen staat. Overeenkomstig het karakter van het gebied is daarin veel aandacht gegeven aan waterlopen, een logische aanleiding om in de vergadering het woord ijsbaan te laten klinken. De plannen voor het Gouwebos vragen nogal wat geld. De deskundigen toonden begrip voor bezwaren, wensen en de beperkingen op financieel gebied. Er zullen daarom nog aangepaste plannen worden gemaakt, die komende maand besproken zullen worden. In verband met vele verzoeken is de heer Ververs er toe overgegaan op en kele avonden een meer besloten karakter aan zijn zaak te geven door op vrijdag en zaterdagavond om acht uur de deur te sluiten en alleen toegang te verlenen aan hen die lid zijn van de „Royal Inn Club”. Vanzelfsprekend bent u van har te welkom maar op vrijdag en zaterdag moet u ’s avonds desgevraagd een bewijs van lidmaatschap kunnen tonen. 10 maanden, aanvang september. •AVONDOPLEIDING (duur ca. 22 maanden, aanvang januari en september). nieuwe richtlijnen van de minister van C.R.M, die tot het overleg hadden ge leid. In het kort komen die richtlijnen neer op: zonder fusie geen subsidie. De bestuurderen raakten ervan overtuigd, dat samengaan ook voor de cliënten het beste zou zijn. Kortom, concludeert di recteur Van Duinen, „de minister was zo gek nog niet”. gelukkig een selecterende werking. Ook krijg ik veel aanvragen voor recepties, waarvoor het aparte zaaltje bijzonder geschikt is.” leners op éénmanspostjes het niet ge makkelijk hebben: „Vaak zwemmen ze in de ruimte”. Aan dat gespartel is nu een eind gekomen en alle werkers zijn daar blij mee, zo verzekert hij. Niet alleen de werkers, ook de bestuurs leden van de verschillende instellingen, veelal vanuit de kerken gegroeid, zijn over het algemeen tevreden. Die tevre- Het personeel van de afzonderlijke in stellingen hoefde bij de fusie niet af te vloeien, maar wordt zelfs versterkt. Bin nenkort zal de stichting werken met vier maatschappelijk werkers (nu zijn dat er twee), zes leidsters gezinsverzorging, 44 gezinsverzorgsters en ruim honderd part time krachten. Wanneer de personeels bezetting op volle sterkte is, zal de dienstverlening aan met name de bewo ners van Nieuwerkerk a.d. IJssel en Moerkapelle, uitgebried kunnen worden. „Nu, als zo’n idee geboren is komt het moeilijkste nog. Waar ga je beginnen, hoe zal de inrichting moeten zijn en wat ga je de mensen aanbieden. En zo waren er nog honderd andere vragen en pro bleempjes. Ik ben toen begonnen mijn licht eens op te steken in Londen waar ik heel wat pubs heb bezocht, zodat ik mij ten langen laatste een hele goede in druk had gevormd wat ik wilde doen. Toen ik dus in theorie startklaar was kwam het geluk om een hoekje kijken. Restaurant „Royal” ging dicht, want de heer Key, die deze zaak voor mij leidde, ging zijn naam verbinden aan „De Gou we Dis”. Het pand kwam dus vrij. Toen ben ik aan de slag gegaan. De restau- rant-rompslomp wilde ik in geen geval Voor dit concert dat in de Goudse Schouwburg wordt gegeven, kunnen on der meer kaarten worden besteld bij 4e voorzitter van Caecilia, de heer P. Jongsma, Jan Luykenstraat 32, Wad dinxveen, tel. 4338. „Wie komen hier zo al” vragen we de heer Ververs. Het antwoord is gauw ge geven: „Ik geloof wel, dat men het hier gezellig vindt want ik zie steeds meer nieuwe gezichten. De meesten zijn ouder dan 25 a 30 jaar, maar daarnaast komen ook veel oudere jongeren. Alle gasten hebben het hier naar hun zin en zo wil ik het graag houden. Iedere zaak heeft nu eenmaal zijn eigensfeer en dat heeft Het vroegere café-restaurant „Royal”, thans „Royal Inn”, heeft dank zij de initiatieven van de heer Ververs een grote metamorfose ondergaan. Over het hoe en waarom vertelt hij: „Als je het vergelijkt met de tijd toen ik hier begon, is Waddinxveen langzamerhand uitge groeid tot een goed, groot en modern dorp met een respectabel aantal inwo ners, waar een goede verscheidenheid van horecabedrijven noodzakelijk is. Na zo’n twaalf jaar in de Dorpstraat een cafetaria annex ijssalon te hebben ge dreven en daarna het café-restaurant „Royal”, ben ik een korte tijd uit de horecasector gestapt Maar dat beviel mij toch niets. Het leek mij daarom een goede gedachte weer een zaak te begin nen. Maar dan één, die qua opzet en in richting een uitschieter zou moeten zijn. Een zaak met een heel apart karakter; een soort café, ofschoon dit niet de juis te benaming zou mogen zijn, want het zou zijn eigen speciale sfeer moeten hebben. En opeens had ik het. Ik wilde een echte Engelse pub er van maken!” In dit jaar biedt de heer Ververs de le den van de „Royal Inn Club” eenmaal per maand een stuif-eens-in-avond aan met een muziekje, leuke conférences en wat er zo verder bij hoort. Op zaterdag 9 februari aanstaande is het de eerste keer. Wie de heer Ververs kent zal reeds bij voorbaat overtuigd zijn dat het dan erg gezellig zal toegaan. 'kleine groepen •persoonlijke begeleiding 'landelijk diploma 'in tentamen systeem 'DAGOPLEIDING (duur ca. In deze stichting zijn vrijwel alle gezins- verzorgings- en maatschappelijk werk- instellingen uit de gemeenten, Moor drecht, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Zeven huizen en Moerkapelle opgenomen. Al leen de algemene en de katholieke in stelling voor gezinsverzorging in Wad dinxveen, die beide zijn aangesloten bij de stichting voor maatschappelijke dienstverlening in Gouda, moeten nog toetreden. Dit zal binnen een paar maanden gebeuren. Voorlopig zal de samenwerking in hoofdzaak op het bestuurlijk en organi satorisch vlak liggen. Sinds 1 januari is er één bestuur en er is een directeur, de heer J. A. van Duinen uit Nieuwerkerk a.d. IJssel. Tot voor kort was Van Dui nen directeur van de Stichting voo rSa- menlevingsopbouw in Capelle aan de IJssel. En bij deze woorden wijst de heer Ver vers met gepaste trots om zich heen naar alle vernieuwingen en veranderingen die onder zijn leiding zijn aangebracht. En het mag gezegd worden. Het resultaat is bijzonder fraai! ’t Leuke is, dat de sfeer van een pub inderdaad goed is getrof fen. Het trefpunt is uiteraard de grote ronde bar waar je dus in een kring om heen zit op de bekende barkrukken en je iedereen kan zien, hetgeen een gezel lig praatje over en weer stimuleert. Zoals het een echte pub betaamt is naast de bar een apart zaaltje met mooie donkere wandbetimmeringen. De verlichting straalt intiem uit kleine mandlampjes en glanst over het voorname parket, de zwarte houten stoelen met rode zittingen en de met een bloemetje versierde tafels. Aan de andere kant van de bar, geschei den door de entree met garderobe, is een biljartkamer. Het behoeft geen betoog, dat ’’Royal Inn” ieder drankje kan schenken waarin u trek hebt. De keuken is niet ingesteld op het bereiden van lunches en diners. Maar dat is ook niet de bedoeling ge weest van de heer Ververs. Wel kunt u kiezen uit een veelheid van lekkere hap jes en kunnen wij u de bijzonder goede „Royal Inn hamburger” aanbevelen of een portie heerlijke saté met witte boon tjes of een schoteltje met diverse buiten landse kaassoorten dat met stokbrood en een glas goede wijn een weldaad voor de tong is. Maar, u moet zelf eens gaan kiezen, ’t Zal u best smaken! WADDINXVEEN Naar tra ditioneel gebruik hebben vorige week de heer Adr. Noorlander (95) en mevrouw P. Noorlander- Loeve (93) ’n taart gehad van het koninklijk huis, begeleid door een majesteitelijke brief. Zoals be kend vierde het echtpaar onlangs in het Anne Frank-centrum hun platina bruiloft. Loco-burgemees- ter H. Huizer kwam gelukwensen overbrengen namens het gemeen tebestuur van Waddinxveen. Bruid en bruidegom hebben die dag heel wat handen ge schud. Maar ze deden het graag en waren blij in een goede ge zondheid dit eigen huwelijksfeest te hebben mogen meemaken. I’

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 9