f Werkzaam leven voor bet Zuid-Holland zuivert centraal in Kruiskerk voor Nederlandse Rode Kruis Postlaan 72 Den Haag 3046 072 Vrede Een pot piccalilly J. Bolhuis (Mauritslaan) het oppervlaktewater "Nationale Actie Rode Kruiswoord puzzel nr. 7 gouden echtpaar Ververs te -d Wiertsema Carnaval speeltuin De Overkant ~r 1 Zó inzenden Ukunt deze week winnen: hoofdprijzen Eind 'jwpi PTT’er naar Den Haag Met medewerking van Uw nieuwsblad GEZAMENLIJKE OUDERA VOND KLAAS DE VRIES EN PINKELOTJE WADDINXVEEN Volgende week donderdagavond verzorgen de ouder- commissies van de openbare Klaas de Vriesschool en de openbare kleuter school Pinkelotje in de aula van de Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan een gezamenlijke ouder avond. Sr f- PAGINA 1 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 21 FEBRUARI 1972 S [14 ra 17 77 29 128 7 i W ereldgebedsdag Stuurt u uw oplossing op een girobiljet is, dan is het gironummer van het in Den Haag gevestigde Rode Kruis WADDINXVEEN Een pot piccalilly ter waarde van 9,48 en beschik baar gesteld door L. P. Uijttewaal uit Ter Aar. Dat is de prijs die de heer J. Bolhuis (Mauritslaan 25) heeft gewonnen door mee te doen aan de vijfde Rode Kruiswoordpuzzel. De oplossing daarvan luidde: Meer Kaarten Meer Mans. Aan die ronde deden 183 Waddinxveners mee. - - —i WADDINXVEEN/DEN HAAG In de loop van dit jaar hopen provin ciale staten van Zuid-Holland na verkregen koninklijke goedkeuring de verordening Waterkwaliteit Zuid-Holland tot uitvoering te kunnen bren gen. Deze verordening is een uitvloeisel van de Wet Verontreiniging Op pervlaktewateren. De verordening voorziet in het bijzonder in het zuive ren van afvalwater. Horizontaal: Verticaal: WADDINXVEEN In het kader van Wereldgebedsdag wordt volgende week vrijdag avond 1 maart in de gerefor meerde Kruiskerk aan de Kerkweg een bijeenkomst ge houden, waarvoor alle chris tenen in Waddinxveen van harte worden uitgenodigd. De dienst, met als thema „Maak ons vredestichters”, begint om acht uur. WADDINXVEEN Hierboven staat nummer zeven van de Nationale Actie Rode Kruiswoordpuzzel. U weet het waar u uw oplossing naar toe moet zenden: 8 29 6 1 2 14 10 11 13 I6 15 20 24 23 26 30 32 136 33 35 14 39 40 38 (I4Ï j43 42 44 45 Ï46 37 44 26 12 25 23 26 t, Vele andere prijzen (Advertentie) BLOEMTIEK Eign. H. J. Zeypveld i Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2097 .«ITfRFLORA’ -- Even modern is de vierde prijs, een grill van Moulinex b.v. te Rotterdam. In de winkel kost hij 255. Als U de Rode Kruiswoordpuzzel inzendt, kunt U hem al voor 1 winnen. Nieuw is de vijfde prijs. Een oud hol- lands fauteuiltje met oren en gestof feerd met groen dralon-velours. Dit fraaie exemplaar van 250 is geschon- Groot zijn uw kansen bij deze puzzel actie die met medewerking van dit blad wordt georganiseerd ten bate van het Rode Kruis-project „Geef gehandicapten een vakantie”. Bij deze zevende puzzel valt weer voor duizenden guldens aan prijzen te winnen. ken door Meubelfabriek Annevelink te Brummen. Ook een echte hoofdprijs is een Prisma Electronic horloge van 229. Dankzij Jansen, Post Cocx b.v. te Amsterdam kunt U daar op tijd bij zijn. Een Mark-orgel van 2295, afge staan door Benelux Musical Instru ments b.v. te Rijswijk. Een heerlijk geluid. Een luxe Dickson stacaravan van 10,000, een geschenk van b.v. Caravan Import Dick Wissink te Willeskop. Voor al uw vrije tijd. Zoek dus iedere keer in dit blad naar de Rode Kruiswoordpuzzel. Los hem op en stuur hem in. Voor duizenden gehan dicapten en voor Uzelf. Voor de trouwe deelnemers liggen straks o.m. te wachten: «f ka» da grote wliarc van iriendcn en tiand üi ukken tn „Royal Ion” aan het 37] WADDINXVEEN Volgende week zaterdag 2 maart viert de speeltuinver eniging „De Overkant” haar traditionele carnaval voor leiden en donateurs. Er wordt veel feestelijks op touw gezet voor zowel de kinderen (14.00 uur) als voor de ouderen (20.00 uur). Het carnavals feest is tevens de feestelijke heropening van de speeltuin, die een nieuw jasjes heeft gekregen. Er zijn ’s middags voor de kinderen diverse attracties: poppen kast, diverse spelletjes en een stuif-es-in- de-kuil. Voor de grotere mensen is er ’s avonds een feestprogramma met veel muziek van de eigen boeren blaas kap- pel „De Waterlanders” en natuurlijk een raad van elf en een Prins Carnaval. ringsinstallaties. Ongezuiverde lozing moet zoveel mogelijk worden beperkt. Naast deze maatregelen wijst het plan op de noodzaak, dat sloten, vaarten e.d. regelmatig worden uitgebaggerd. Dat be vordert de zelfreiniging van het water. Tenslotte wordt gewezen op de nood zaak van een goede controle; enerzijds opde resultaten van de saneringsmaat regelen, anderzijds op de naleving van de wet, de verordeningen en de voor waarden van een lozingsvergunning. Een goede instructie aan de politie kan daar bij van nut zijn. Het ontwerp-saneringsplan ligt op het ogenblik ter inzage bij provicie, gemeen ten (w.o. Waddinxveen) en waterschap pen. De mogelijkheid tot het indienen van bezwaren is nog aanwezig. Naar verwachting zal het plan met de even tuele bezwaren in maart of april door Provinciale Staten worden besproken. WADDINXVEEN De heer J. A. Ponsioen, hoofdemployé op het plaatse lijke postkantoor aan de Kerkweg, is met ingang van 1 maart 1974 benoemd tot hoofdemployé le klasse. In verband hiermee wordt hij overgeplaatst naar 's-Gravenhage en benoemd tot beheer der van het bij postkantoor Pr. Beatfix- laan. De derde prijs is een unieke Stereo cassetterecorder van 389. Dit fraaie Philips-apparaat is ter beschikking ge steld door de Vereniging Centra te Amersfoort, die zoveel goede winkels voorziet. Het Internationaal Comité We reldgebedsdag roept christenen uit alle hoeken van de wereld op, om op de eerste dag in maart ’74 samen te komen om te bidden, opdat ze gesterkt mogen worden in hun geloof en in hun beslissing om God en de mensen in deze wereld te dienen als stichters van vrede. Vrouwen uit Japan hebben ditmaal de liturgie samengesteld en het is niet verwonderlijk, dat zij juist dit thema van de vrede gekozen hebben. Er spreekt iets uit van hun eigen speciale pro blemen, van hun cultuur, van hun wijze van geloven, van het grote verdriet, dat de tweede wereld oorlog hun gebracht heeft en van hun naaste toekomstverwachtin gen. „Het is een grote verrijking voor ons allen om te ervaren hoe zeer wij - in Christus naam - over de hele wereld met elkaar ver bonden zijn. Dat zou ons tot gro te eenheid met elkaar moeten in spireren”, aldus de mensen achter Wereldgebedsdag. Veel kans op kleine prijs Tenslotte zijn er meer dan honderd blocnotes met ballpoint in een aardige omslag ter beschikking gesteld, zodat er in elk geval bij de lezers van ieder nieuwsblad een prijs valt. De hoofdprijs in de zevende ronde, waarvan op 4 maart de trekking plaats vindt, is weer een kleurentelevisie van Philips Nederland ter waarde van 2595. Een beeld van een toestel. Veertien waterkwaliteitsbeheerders zul len in Zuid-Holland werkzaam zijn. De grote waterschappen zijn met de uitvoe ring van de verordening belast. Het sa neringsplan streeft naar biologisch ge zond oppervlaktewater, waarin de aan gepaste flora en fauna zich zal kunnen handhaven. Aan wateren in natuurgebie den zullen hogere eisen worden gesteld dan aan wateren in industriegebieden. Als streefjaar is het jaar 1985 gekozen. Om het gestelde doel te verwezenlijken zijn een aantal maatregelen in grote lij nen aangegeven. Niet alleen het zuiveren van afval wordt daarbij als noodzake lijke maatregelen voorgeschreven. Indien aan een bepaalde productie niet te ont komen valt, moet het afvalwater in rio leringssystemen worden verzameld en getransporteerd naar rioolwaterzuive- i In de tweede plaats is.er een Starlet 353 naaimachine van Singer N.V. te Amster dam. De mogelijkheden van deze naai machine van 549 zijn zo groot, dat U er nooit een steekje bij laat vallen. Mejuffrouw I. v.d. Oever, medewerkster aan de bibliotheek in Gouda, zal op de ze avond een lezing houden over het onderwerp „Kind en Boek”, waarna de ouders materiaal over dit onderwerp kunnen bekijken. Na de pauze kunnen de ouders hierover discussiëren, mede naar aanleiding van een op school ge houden enquête onder de leerlingen. 1. vaartuig - 4. iemand die op wild jaagt - 8. frans lidwoord - 10. kauw - 11. langspeelplaat - 13. serie - 16. met dank (afk.) - 17. boomdeel - 19. plaats in Gel derland - 20. bevel - 21. jong schaap - 23. niet dik - 25. tijd maat - 26. fatsoenlijk - 28. een weinig - 30. nuttige dieren - 32. europeaan - 34. klein soort hert - 36. driehoekig voorzeil - 38. spil - 39. gewicht van verpak kingsmiddelen - 41. pers. vnw. - 42. muzieknoot - 43. muzieknoot - 45. onbep. vnw. - 46. veilig. U stuurt da kaart naar Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 72, 's-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal ƒ1,(maximaal 5,aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U wilt, mits voldoende gefrankeerd. U kunt ook uw oplossingen op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1,óf zoveel U wilt over op giro 30 46 072 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 27 februari binnen zijn. Op 4 maart trekken in Bergen (N.H.) notaris Van Beusekom uit ’s Gravenhage en notaris Brons uit Bergen de fantastische prijzen. Om aan het slot van de actie te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijzen dient men alle letters E van de oplossingen van de in totaal 13 puzzels op te tellen. Wie de vorige opgaven niet meer heeft kan een krant met alle puzzels tesamen bestellen, die in mei verschijnt. Men richte daarvoor een brief kaart met 1 extra aan postzegels aan het Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegracht 27, Den Haag. WADDIN WTET tb heer T. Verver* f72) CIT mevrmiw -Mr Veiei s-Schoutcn [79} .e, 7iii<i|-.i.in zijn viindnag 5Q jnnr g« wnrrerf- Voor mevrouw Ververs rfjtï-rth jaren geweest van zorg voor haar gezin, soms van armoede, dikwijls met ziekten, maar naast dit alles met een prachtige hobby. Zij borduurt schilderijen en maakt poppen en het resultaat mag gezien worden. De heer Ververs heeft, naar hij zelf zegt, twee linkerhanden maar dat heeft deze gepensioneerde rijksambtenaar er niet van weerhouden in de Waddinxveense gemeenschap een belangrijke rol te spe len. Hij is lijsttrekker geweest van de Vereniging Gemeentebelangen (destijds twee zetels in de gemeenteraad) ertó?als bestuurslid van de Woningbouwvereniging „Wad dinxveen” de grote promotor van de sociale woningbouw in ons dorp. Zelf geeft hij als hobby op: „Mensen en gemeenschapsleven” en dat typeert wel zijn instelling. Het gchtpaai linll HOg drie kinJëreif (twee zijn ërVégdsnoveritdcn) en zeven kleiiw Jdnderen-Zaterdag tussen hult' ier en vijf beJumdea-4«4--eeMpaar-VrTTtrrs-ytCtntnTim 7 Koningin Wilhthn TTT3ptCTTl. 1. ombuiteling - 2. hectoliter (afk.) - 3. Europeaan - 5. grote bijl - 6. bevel - 7. navigatiemid del - 9. rustplaats - 12. lid van het gezin - 14. rivier in Utrecht - 15. steen - 16. metron (afk.) - 18. brandvrije ruimte met ijzeren deur - 20. pollepel - 22. opper vlakte maat - 24. een zekere - 27. mooi - 29. open plek in het bos - 30. grote afstand - 31. bouwland - 33, ut supra (afk.) - 35. roem - 37. ons inziens (afk.) - 39. gesloten - 40. oppervlakte maat - 42. de dato (afk.) - 44. eerste kwartier (afk.). gevonden slagzin op een brief- het speciale adres van het In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijk genummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze in. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren De heer en mevrouw Ververs-Schouten, vandaag een halve eeuw met elkaar getrouwd. Naast deze grote prijzen zijn er nog tal van andere, die het aantrekkelijk maken aan de actie mee te doen. Want U dingt nog mee naar: Een reuzenpakket EFS1 miniatuurauto's van 90, van World Present b.v. te Roermond. Een heerlijk koffiezetapparaat van ƒ75, van Douwe Egberts Nederland b.v. te Utrecht. Een luxe aluminium huishoudtrap van 62,50. Industrie- en Handelsonderneming „Bijste de" b.v. te Nunspeet. Een schoenenwaardebon van 50, te beste den bij Herman’s Schoenen b.v. te Utrecht. Een tricot herenpyama van 36,50. Om van te dromen. Sir Edwin b.v. te Wiidervank. Een handzaag van 35,50. Een stevig pro- dukt van Sandvik Staal n.v. te Schiedam. Een kalkoen van 3 kg, waarde 25, dankzij het Produktschap voor Pluimvee en Eieren te Zeist. Een blikradio van 25, van Coca Cola Ex port Corpopration te Amsterdam. Een doos echte kauwgommix van 24. Maple Leaf b.v. te Amsterdam. Een puzzelwoordenboek met 150.000 tref woorden van 16,90. Uitgeverij Luitingh b.v. Publishers te Laren N.-H. Een koffieset Modern met glazen koffiepot, filter en filterzakjes van 16,50. Van Filtro- pa te Maastricht. Een autowashandschoen Giemme NT van 10,95. Fa. G. van Amersfoort, Zeist. Een goed verzorgingspakket Pokon-Chrysal van 6,15. H. P. Bendien b.v. te Naarden. 37 20

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 11