Waddinxveen heeft nu ook een kindercrèche (W. de Rijkelaan) Twee vrouwen bieden KLAAS MULDER LN BETHELKERK MET VERZOEKEN Feestavond ,Jan van Brons voor brandwacht eerste klasse W. C. Boeren Grote WSE- SLECHTE VANGST feestavond op 15 maart HONDENSHOW IN BOSKOOP moeders helpende hand WADDINXVEEN Voor moeders die voor een uur, een halve of hele dag, of voor de hele week hun kinderen in andere handen willen overlaten is Waddinxveen nu een echte chèche rijk. In twee niet gebruikte kamers van haar woning aan de Willem de Rijkelaan 74 heeft mevrouw M. van Ter- meij-de Bruin de gelegenheid geschapen op kinderen van anderen te passen en zo moeders in staat te stellen eens ongestoord naar de kapper te gaan, rustig te winkelen of een baan te nemen. Isolerende beglazing [FM S J A AK NOTEBOOM fotografie op elk gebied alles voor foto en film der Heyden” Feestavond ZWEMDIPLOMA A VOOR 89 JONGEREN ZENDINGS- PREDIKANT DS. G. KUYT IN GOUDA „De Gouwe” op 22 maart KLAVERJASSEN Juwelier J. den Haag DONDERDAG 7 MAART 1974 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pagina 7 expositie, Overdekt zwembad 1 Juwelier J. den Haag was even op de Scandinavische Jong geleerd WADDINXVEEN De brandweerlieden die zijn verenigd in de brand weervereniging „Jan van der Heyden” hebben hun jaarlijkse feestavond in het instructielokaal boven de branweergarage aan de Noordkade er weer opzitten. Er werd ook met echtgenotes of verloofden aangezeten aan het gebruikelijke diner. WADDINXVEEN/BOSKOOP Op zaterdag 30 maart zal in de grote zaal van Florida aan de A. P. van Neslaan in Boskoop, de jaar lijkse clubmatch worden gehouden van de Kynologenclub Gouda en Omstreken. Het belooft een spectaculaire show van rashonden te worden, waarbij erkende keurmeesters alle honden voor de micro foon zullen bespreken en de te geven kwalificaties motiveren. Het is tot 17 maart nog mogelijk honden in te schrijven. Inschrijfformulie ren of eventuele nadere inlichtingen worden graag verstrekt door de sekretaresse: mevrouw W. Bakker, Pr. Beatrixlaan 40 te Waddinx veen. i WADDINXVEEN Klaas J. Mulder, de bekende organist en dirigent van onder meer het Kamper Mannenkoor komt, zoals ieder seizoen, een concert geven op het orgel van de hervormde Brugkerk. Zaterdag 9 maart geeft hij om acht uur de liefhebbers van zijn spel de gelegenheid hun hart op te halen. Volledig verzorgd B-diploma Alarmering GLASHANDEL HOGENDOORN - jijF ADVERTENTIE 1 Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) U' speciaal voor zilveren siera den van moderne ontwerpers. Klaas Mulder is al jong begonnen met orgelspelen en het is historisch dat hij stiekum de kerk in sloop waar zijn vader dominee was, om te gaan oefenen. Dat was nog een orgel dat met de voet moest worden getrapt, en aangezien hij geen orgeltrapper tot zijn beschikking had, trapte hij eerst de balg vol om dan net zo lang te spelen tot er geen lucht meer was. Het enthousiasme dat hem toen Daar heb ik weer mooie sie raden ingekocht vooral ook ringen met bergkristal al van af 30.-, 33.-, 42,50 enz. en vele andere sieraden. A fijn U kijkt maar in de nieuw geëtaleerde etalage bij Mevrouw Van Termeij zegt tot dit plan te zijn gekomen door de problemen die zij had bij het vinden van een baan. Door het openen van de eerste Waddinx- veense crèche heeft zij zelf een zinvolle bezigheid gevonden en biedt daarmee andere dames de gelegenheid zich wat vrijer te bewegen. Mevrouw Van Ter meij en mevrouw Slingerland staan in contact met de Werkgemeenschap Kin dercrèches in Nederland, vanwaar zij richtlijnen en aanbevelingen krijgen om de kinderen zo goed mogelijk te bege leiden. Voorzitter C. H. de Vries opende deze feestavond en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder bur gemeester en mevrouw Van der Hooft die de eregasten waren bij dit diner. Tij dens het diner werd door burgemeester Van der Hooft aan brandwacht le klas W. C. Boeren het bronzen kruis met oorkonde, uitgegeven door de Ned. Ver. van Brandweercommandanten, uitgereikt voor 12J jaar trouwe dienst. In zijn toe spraak dankte de burgemeester de jubi laris voor hetgeen hij steeds voor de brandweer en daarmee voor de gehele gemeenschap heeft gedaan en nog doet, die daarbij getrouw treedt in de voet sporen van zijn vader oud-onderbrand- meester M. A. Boeren. teerd, zullen zijn aangeschaft en waarbij dan binnen niet al te lange tijd de alar mering vanuit de regionale meld- en alarmeringspost in Gouda zal geschie den. In dit verband verheugde hij zich over de goedkeuring van de gemeen schappelijke regeling „brandweerregio Midden Holland” nu ongeveer een jaar geleden. Voorts lichtte hij toe, dat deze nieuwe methode van melding en alar mering onvermijdelijk zal inhouden, dat de leden van het korps wachtdiensten Mevrouw Slingerland (I) en mevrouw Van Termeij in de deuropening van hun crèche. Evenals vorige jaren werd het diner weer op voortreffelijke wijze verzorgd door banketbakkerij en kokerij A. R. van den Berg te Waddinxveen, terwijl het geheel muzikaal werd omlijst door de heren Van Gelooven en Geers. WADDINXVEEN Zaterdag organi. seerden de Waddinxveense hengelaars de tweede wedstrijd van de paascompetitie. De vangst was slecht. Onder slechte weersomstandigheden vingen de 8 deel nemers 22 maatvissen met een totale lengte van 498 cm. Het wedstrijdwater was de Ringvaart te Leimuiden. De uitslag was als volgt: 1. J. van Eg- dom 303 cm 13 st; 2. C. Broer 65 cm 3 st; 3. N. Hoogerdijk 50 cm 2 st; 4. W. Hoogerdijk 42 cm 2 st. De derde wed strijd van de paascompetitie wordt ge houden op zaterdag 16 maart a.s. Het wedstrijdwater is de Dordtse Kil. Ver trek van het station- 6 uur. WADDINXVEEN Morgenavond (vrijdag) klaverjassen in het clubhuis van de voetbalvereniging Waddinxveen. Aan vang 20.00 uur. WADDINXVEEN Vrijdag 22 maart is er een feestavond van De Gouwe in het Anne Frankcentrum. Het toneelstuk „Rare gevallen” zal dan worden opge voerd door de Reeuwijkse toneelvereni ging VIOS. Na afloop is er een gezellig samenzijn met muziek van The Mellow Tohes. Oranjelaan 36 b, Waddinxveen Telefoon 7868 Zijn programma bestaat uit veel ge vraagde muziek, waaronder enige wer ken die hij twee jaar geleden hier heeft vertolkt en die hij op veler verzoek nog eens herhaalt. Voorts memoreerde de burgemeester de huidige studie-noodzaak voor de brand weerlieden, maar hij constateerde daar bij ook de goede studiezin bij de leden van dit korps, getuige wel de verschil lende diploma’s welke in het afgelopen jaar weer werden behaald. Maar daarbij wilde hij echter beslist niets te kort doen aan de meer practische opleiding van de spuitgasten van de oude garde. De kleinsten zullen volledig worden ver zorgd, tot en met het geven van de fles en het verwisselen van luiers. Het is duidelijk dat de baby-voeding en de lui ers wel door de moeders moeten worden meegebracht. Voor de groteren zorgen de dames voor een boterham tussen de middag. dreef, heeft hij behouden en zijn spel, dat hier bij veel mensen waardering vindt, getuigt daar nog steeds van. De kerk is geopend vanaf half acht en de programma’s kosten 2,50 voor vol wassenen en 1,- voor kinderen tot 14 jaar. zullen moeten gaan verrichten, voorlopig althans tijdens weekends en vacantie- periodes, t.z.t. wellicht gedurende een gehele week. „Dit houdt ook in, dat mo menteel nog enkele leden aan het korps, dat momenteel uit 26 personen bestaat, kunnen worden toegevoegd, teneinde t.z.t. 3 volledige ploegen, elk bestaande uit 9 man en een officier van dienst be schikbaar te hebben” aldus de heer Zwamborn. Enige tijd later is er in het overdekte zwembad gezwommen voor het B- diploma. Van de 92 kandidaten werden er zes afgewezen, terwijl één kandidaat wegens ziekte verstek moest laten gaan. De volgende 85 jongens en meisjes be haalden hun B-diploma: WADDINXVEEN In het overdekte zwembad in het sportpark „De Sniep” is weer voor het diploma A gezwommen. Er waren 96 deelnemers, waarvan er 3 niet zijn opgekomen. Vier kandidaten moesten worden afgewezen, zodat 89 meisjes en jongens hun felbegeerde zwemdiploma behaalden. Dit zijn ze: Colette Baulus, Marjolein Groenendijk, Gerdüie den Hollander, Ingrid Klinken berg, Monique van Oyen, Timmy Zand bergen, Elner Lodder, Edwin Baan, Al bert Bloem, Desirée Wende, Peter Ko nijn, Simone Keyzer, Yvonne Ballering, Nanette Bergwerf, Petra van Eyk, An gelique Otto, Jacqueline Kersseboom, Robin Konan, Jeanet Olyve, Alinke Dy- kema, Jan Boer, Anja Brinkhorst, Ro nald Marcus, Ronnie van Kooten, Henk Baas, Jeanette Versluis, Inge van der Kist, Marjon Rietveld, Petra van Oos ten, Harald Boxtart, Merle Brands, Ro nald Harmens, Linda Lingeman, Karin van der Krans, Teunis de Bruin, Sandra Perreyn, Maurice Kroyk, Fred Cowan, Ronnie Vink, Lia van Vliet, Barbara Melont, Mireille Elberse, Tosca van Vliet, Pieter Orbeek, Rob Gronloh, Ben nie Oostdam, Robbie Barkel, Henk van Luinen, Lenny de Jong, Irene Hendirksz, Peter van den Hoek, Marco van Wou denberg, Els van der Meyden, Marco Mak, John van Vliet, Mirande van der Zijden, Rémon van der Zijden, Luuk Schouten, Arjan Braam, Antoinette van der Haagen, Petra Besemer, Esther Kort- houwer, Marijke Koekkoek, Eric Later- veer, Ronald Dercksen, Carolien van der Hoef, Jolanda Los, Anita Hertestein, Peter Zuidam, Johny Langendoen, Joke van Woudenberg, Hendrik Zwamborn, Hans Oudijk, Peter Paul de Bruin, Wal deck Viola, Peter van der Aart, Bert Kunneman, Saskia Elberse, Richard Ja cobs, Hans-Wouter Valk, Robbie Per- dijk, Anne van Leeuwen, Anita Drentje, René Stoppelenburg, Marleen van Roon, Martine van der Heide, Karin Kempers, Wilfred Luiten, Anne-May Barth. Jolanda van Oort, Marjolein Kooren, Dirk-Jan van den Berg, Eric Laterveer, Petra Bakker, Diana van Dijk, Yvonne Sirre, Jolanda Scholten, Bart Overkamp, Alex van der Heyden, Femke Wolff, Jenny de Rooy, Arie Smitskamp, Okke van Mourik, Jan van Wijngaarden, Ron nie van Kooten, Alec Dijkshoorn, Ben nie Oostdam, Sipke Rens, Freek Bosch, Marjolein Hunsche, Petri Clarenbeek, Edzard Schram, Marjon Hertog, Hélene Hoogendam, Bernard Allaart, Robin Koman, Roland Schriek, Ronald Janse, Aarlenne Lagrouw, Carla van de Vange, Wichard van der Louw, Rianka Olree, Donald van Gasteren, Ramon Vakkers, Jan Dyks, Gerrie Schouten, Karin van Driel, Ilse Winkelman, Ronnie Vink, Amarinus Schouten, Peter van Tienho- ven, Hennie van Tienhoven, Marlelle van der Wees, Apolne Los, Nico Mon ster, Francisca Overdam, Margriet Noorland, Renate Tuwanakotta, Gerrie van Wageningen, Maud de Ruiter, Han- neke de Voogd, Fred Cowan, Frederieke Hoitink, Jan van den Toom, Ton Baan, Agnes Brouwer, Johan v.d. Meer, Simo ne van Aothoven, Addy Kaptein, Mar- janneke v.d. Capelle, Astrid van Tol, Marike Ringenier, Anja Brinkhorst, Pe tra Verhagen, Albert Ardenne, Irma Kardol, Jolanda Kruit, Marjan van der Hoorn, Jaap Kramer, Gert-Jan Zuidam, Marcel van Leeuwen, Peter v.d. Aart, Anja Hagoort, Bemice Posthumus, Jo- rinde Huibers, Eric Bellekom, Annelies Eterman, Jeanet Korpershoek, Arme- mieke Spruyt, Peter Lugthart, Hans Pannekoek, Coosje de Bruyn, Sandra Tol, Marian de Gelder. Behalve burgemeester en mevrouw Van der Hooft voerde ook commandant A. M. Zwamborn tijdens dit diner het woord. De heer Zwamborn gaf hierbij een toelichting op de in de toekomst te volgen werkwijze, met name ten aanzien van de brandmelding en -alarmering, wanneer t.z.t. een twaalftal draadloze oproep/ontvangers, waarvoor de ge meenteraad reeds een krediet heeft gevo- Samen met mevrouw M. Slingerland- Hoogervorst zal zij dagelijks van negen tot vijf uur de zorg op zich nemen van kinderen van nul tot vier jaar. Haar woning is daar zeer geschikt voor, want de kamers waarin de chrèche wordt ge houden liggen op de begane grond en geven toegang tot de tuin, zodat de kin deren bij goed weer volop van de buiten lucht kunnen genieten. Verhoog uw leefkomfort met Spaar ~JUIST NÜ~ brandstofkosten! Merken: Thermopane en Polyglass. Amalia van Solmsstraat 31, Waddinxveen, tel. 2520 - 490^^^- WADDINXVEEN/GOUDA Op dins dag 12 maart hoopt ds. G. Kuyt, zen- dingspredikant te Irian-Jaya (vanwege de Gereformeerde Gemeenten) in Gouda een aantal door hem zelf gemaakte films te vertonen over het zendingswerk onder enkele stammen in Balimvallei. Er zou den daar wonderen zijn gebeurd. Vroe gere menseneters komen er nu ’s zondags samen met hun vijanden van eertijds rond het Woord van God. Honderden lieten zich dopen, en velen van hen ken nen nu nog maar één verlangen: het Evangelie van het licht der wereld te brengen in de nog niet bereikte nabu rige valleien. De films geven op indruk wekkende wijze getuigenis van een en ander. Ds. Kuyt zal zelf een mondelinge toelichting geven. De avond wordt ge houden in de aula van het christelijk lyceum te Gouda. Adres: Heemskerk- straat 105. Iedereen is hartelijk welkom. Aanvang om half acht. o WADDINXVEEN Vrijdag 15 maart is het weer tijd voor de grote WSE- feestavond. De avond wordt verzorgd door „Het duo Koster” uit Leiden op electronisch accordion, orgel en slag werk. Er is prijsklaverjassen, sjoelen, en prijsdansen. Bovendien de verkiezing van het „Echtpaar van het jaar”. En nog veel meer attracties. De feestavond be gint om acht uur en wordt gehouden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. WADDINXVEEN - PASSAGE 143 - TEL. (01828) 2477 Mevrouw van der Hooft overhandigde hierna ter gelegenheid van dit jubileum aan mevrouw Boeren een boeket bloe men, wat zij eveneens deed aan de echt genote van de commandant mevrouw Zwamborn en de echtgenotes van de voorzitter en secretaris van de brand- weerverienging, resp. mevrouw De Vries en mevrouw Van Geffen en waarin zij in feite alle brandweervrouwen huldigde voor hetgeen hun echtgenoten voor de brandweer doen. Nadat de voorzitter na mens de brandweervereniging aan de jubilaris een boekenbon had overhan digd, bedankte de laatste in een op rijm gezette toespraak.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 7