EEN TERRASFLAT IN GROENS WAARD 3 OVER FENOMEEN SAMENWERKINGS- Nu meer dan f 200 voordeel! ANWB met filmavond in Waddinxveen SCHOOL RAAK JE NIET UITGEPRAAT Foto Sjaak Noteboom AL 15 JAAR BEZIG MET CENTRUMPTAN Van Leeuwen Gouda opent met autoshow SPIEGELREFLEX CAMERA BIJ ONS NU VOOR f 765,- BIJ ONS NU VOOR f669,- Kil Informatieavond op komst Alle bij ons gekochte camera’s boven de f 100,- zijn bij ons voor 1 jaar gratis all-risk verzekerd. Nog mooier en sneller is de Fujica ST-801, met open lens meting. Sluitersnelheid van 1 - 1/2000 sec. Adviesprijs f 1 11 5,--. Fujica ST-701, 1.8/55 mm, met lichtmeting door de lens. Verwisselbaar objectief. Adviesprijs f 875,--. Pagina 7 DONDERDAG 14 MAART 1974 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Combinatie Passage 143 Telefoon 2477 WADDINXVEEN Het Waddinxveense bouwbedrijf J. Reijm BV heeft bij het gemeentebestuur een schetsplan ingediend om te komen tot de bouw van een terrasflat in de premiehuur- of koopsector, bestaande uit 130 ap partementen (gemiddeld 3 kamers), in samenhang met 30 woningwetwonin gen met vier kamers. De terrasflat kan onderverdeeld worden in 115 twee kamer-appartementen, 3 drie kamer-apartementen, 6 vier-kamerapparte- menten en 6 vijf kamerappartementen. WADDINXVEEN Voor allen die in Waddinxveen en daarbuiten in samenwerkingsscholen zijn geïnteresseerd wordt donderdagavond 28 maart - vandaag over twee weken - een informatieavond gehou den in het gemeentehuis van ons dorp, waar met name de voorberei dingsfase en de ervaringen van een dergelijke school-in-bedrijf zullen worden belicht. Deze avond, die om half acht begint, wordt geopend door burgemeester C. A. van der Hooft. INCLUSIEF PARAATTAS WADDINXVEEN De pogingen om te bereiken dat „Waddinxveen eindelijk het centrum krijgt, dat het tot heden ontbeert” zoals het staat in de pasverschenen nota over de woningbouw in onze gemeente nu en in de toekomst van het college van Burgemeester en Wethouders zijn al vijftien jaar oud. In 1959 werd immers het betsemmingsplan „De Putte” vastgesteld, waarin een winkelgalerij aan de noordzijde van de Kerkweg was opgenomen. Deskundigen INCLUSIEF PARAATTAS W oningbestand 10.15 woningen. Daarnaast is er nog een be jaardentehuis met 100 bedden aanwezig, terwijl het aantal zelfstandige bejaarden woningen zeer gering is. Het college van Burgemeester en Wet houders blijkt het zoals staat in de pasverschenen woningbouwnota over de woningbouw in onze gemeente nu en in de toekomst gewenst te vinden dat deze huizen en dan in het bijzonder de 30 (eengezins)woningwetwoningen op korte termijn worden gerealiseerd. Daartoe is een herziening van het be stemmingsplan Groenswaard 3 nodig. De terrasflatis geprojecteerd op de plaats bij het station Waddinxveen- Noord, op de hoek Staringlaan-Groens- voorde, waar oorspronkelijk een verzor- gingsflat voor bejaarden (met 150 woon eenheden) was gedacht. Aan die flat zou geen behoefte meer bestaan omdat in de behoefte aan deze woningen binnen de gemeente op korte termijn is voorzien. De Stichting Bejaardenhuisvesting Wad dinxveen exploiteert op dit moment 246 „Veel bejaarden wensen wel een kleinere woningen doch willen niet in een ver- zorgingsflat wonen. Deze actieve bejaar den kunnen de gedachte aan verzorging (nog) niet verdragen,” aldus de woning bouwnota. De bejaarden zouden behoef te hebben aan zelfstandige woonruimte, die qua omvang met hun behoeften in overeenstemming is. Het aantal inwo ners, dat ouder was dan 60 jaar, bedroeg per 1 januari 1974 1806. Hiervan waren er 1280 boven de 65 jaar. Om alle deze redenen plus het feit dat de gedachte flathoogte ook problemen oplevert is de verzorgingsflat, onderdeel van de tweede fase, geschrapt. Namens het organisatiecomité deelt de heer J. H. Ruiter in een rondschrijven mee, dat tijdens een vergadering van de Studiecommissie Doelstelling Alge mene School de wens is geuit tot een informatieavond te komen over samen werkingsscholen. Zoals bekend zijn in Nederland vele discussies rond dit type scholen gaande. In Waddinxveen startte na een periode van intensieve voor bereiding in augustus van het vorig jaar een samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum (ondergebracht in de lagere De Savornin Lohmanschool totdat de nieuwbouw gereed is) en worden op dit moment pogingen in het werk gesteld een protestants-christelijke scholengemeenschap, waarin onder meer opgenomen een school voor Lager Beroeps Onderwijs (LBO), op te richten. Op 10 mei 1967 is deze winkelgalerij uit dat plan gelichLen is het plan „Stations straat” vastgesteld, waarin aan weers zijden van de Kerkweg winkelbebouwing was opgenomen. De Waddinxveense ge meenteraadsleden gaven in november 1971 goedkeuring aan de eerste herzie ning van dat bestemmingsplan, welk plan door gedeputeerde staten in januari vorig jaar accoord werd bevonden. WADDINXVEEN De Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB or ganiseert ieder winterseizoen in een groot aantal kleinere en middelgrote plaatsen door het gehele land bonds- avonden. Volgende week donderdag avond wordt zo’n avond verzorgd voor leden en niet-leden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stations straat. Begonnen wordt om acht uur. De toegang is vrij. In het bestemmingsplan „Stationsstraat” is uitgegaan van een mogelijke realise ring van 7.000 m2 winkelvloeroppervlak- te aan weerszijden van de Kerkweg voorzover gelegen tussen Juliana van Stolberglaan - Kanaaldijk en de spoorlijn anderzijds. Reeds vrij spoedig na de tot standkoming van dit plan bleek, dat een verdere groei van Waddinxveen niet ge wenst was en zijn besprekingen begon nen over de realisering van een kleiner winkelcentrum. Uitgangspunt voor de wijziging van het bestemmingsplan is Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren Het nieuwe centrum van Waddinxveen in maquettevorm. Tijdens de informatieavond zullen diverse deskundigen het woord voeren. Na de pauze is er een forumdiscussie. Het programma luidt volledig als volgt: 7.30 - 7.35 Opening door burgemeester C. A. van der Hooft. 7.35 - 8.05 Een Nederlandse school: de samenwerkingsschool voor Havo/ Atheneum te Waddinxveen, door A. A. de Bruin, lid van de commissie van bestuur van deze school; 8.10-8.40 Een jaar veldwerk, door drs. M. Verhoog, rector van de samen werkingschool voor Havo/Atheneum te Waddinxveen; 8.40 - 9.00 Impressie van een discussie op de samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum te Waddinxveen. Regie: W. G. van Baarle. 9.00-9.15 Pauze. 9.15-10.15 Forum-discussie. Het forum wordt gevormd door: prof; dr. J. P. van Praag, voorzitter; A. A. de Bruin, dr. W. H. J. M. Wientjens, drs. G. C. Kamerling, leden Commissie van Bestuur Samen werkingsschool Waddinxveen; drs. M. Verhoog, rector Samen werkingsschool Waddinxveen. Sluiting. Voor het bijwonen van deze informatieavond zijn onder meer uitgenodigd de staatssecretaris van onderwijs, dr. A. Veerman en de leden van de vaste com missie voor onderwijs van de Tweede Kamer. Voorts onderwijswethouders uit Waddinxveen en omgeving, onderwijsdeskundigen en onderwijsjournalisten. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Terrasflats bij het station Waddinxveen-Noord. dinxveen, Kok Beheer te Rotterdam en het Gemeenschappelijk Administratie kantoor te Amsterdam tot een alleszins aanvaardbaar plan te zijn gekomen, dat door partijen is aanvaard. Dit plan bestaat uit de realisering van maximaal 3050 m2 winkeloppervlakte, waarvan voorlopig 2200 m2 wordt gere. aliseerd, en 145 (meergezins) premie huurwoningen, onder te brengen in drie evenwijdig aan elkaar staande oost-west georiënteerde corridor flats. Na overleg met de Provinciale Planologische Dienst over dit plan is door „Stad en Land- schap B.V.” te Rotterdam een herziening van het geldende bestemmingsplan in ontwerp gereed gemaakt. Voor het be trokken gebied zal door de gemeente raad te zijner tijd een voorbereidings- besluit moeten worden vastgesteld. Aan gezien het bouwplan, waarvoor het tijd stip van realisering thans gunstig zou zijn, in strijd is met het geldende be stemmingsplan zou het college daarvoor met medewerking van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de bouwver gunning willen verlenen. Het bouwplan zal dan op zeer korte termijn ter visie gelegd kunnen worden. De 145 te bou wen woningen zijn onder te verdelen in 107 twee- en 38 driekamerwoningen. De ANWB-bondsavonden hebben tot doel belangstellenden nader kennis te la ten maken met enkele van de meest in teressante aspecten uit het omvangrijke werk van de meer dan IJ miljoen leden tellende vereniging. Een en ander wordt ondersteund met films en dia’s over de activiteiten van de bond op het gebied van toerisme, verkeer en technische keu ringen. Ook zal een kleine expositie in de zaal een indruk geven van de grote verscheidenheid aan gidsen en kaarten die de ANWB uitgeeft. WADDINXVEEN Vandaag heeft Toyota-dealer Van Leeuwen BV van de Waddinxveense Piasweg zijn nieuwe ves tiging aan de Lange Tiendeweg in Gou da officieel geopend. Ter gelegenheid daarvan wordt vandaag, morgen en za terdag een feestelijke openingsshow ge houden met een overzicht van het uit gebreide programma van de Toyota- personenauto’s en Toyota-hi ace. De tweede Van Leeuwen-vestiging is tele fonisch bereikbaar onder nummer (01820) 18272. Drie weken geleden maakten wij in het Weekblad voor Wad dinxveen reeds melding van de expansie die dit Waddinxveense autobedrijf en oliehandel dooimaakt. daarbij geweest een centrum te scheppen waar de functies wonen-werken-winkelen en recreëren zo optimaal mogelijk ge mengd worden. Teneinde het plan finan cieel economisch haalbaar te maken voor de gemeente, die alle gronden reeds - hetzij door aankoop hetzij door ont eigening verworven heeft - was het no dig een combinatie te zoeken van win kel- en woningbouw. Thans is een zodanige vorm gesitueerd, dat het geheel zich toch als het duidelijke centrum (hart) van Waddinxveen zal manifesteren. In het plan is bovendien ruimte voor de stichting van een bank gebouw gereserveerd, waartoe reeds een grondaanbieding is gedaan en in prin cipe aanvaard. De grondkosten die het totale nog te realiseren plan moet op brengen bedragen 2.811.000,-. Het ge meentebestuur meent nu, na uitvoerig overleg met de stedebouwkundige, het bestuur van de Middenstandsvereniging Waddinxveen, het architectenbureau L. Roggeveen B.N.A. te Waddinxveen, het bouwbedrijf P. Rehorst B.V. te Wad- Per 1 januari 1974 bestond het na 1945 gebouwde woningbestand in Waddinx veen, de vrije-sector niet medegerekend, ondermeer uit 30 één-, 207 twee- en 383 drie kamerwoningen. In deze aantallen zijn begrepen de volgende aantallen spe cifiek voor bejaarden gebouwde wonin gen: 30 één- 128 twee- en 242 drie kamerwoningen. Nu per 1 januari 1974 Waddinxveen 1806 inwoners boven de 60 jaar telde, wat minimaal wijst op een behoefte aan ruim 900 kleinere wonin gen blijkt daaraan per die datum bij lange na niet te kunnen worden voldaan. Voor vrijgezellen, onvolledige gezinnen en werkende echtparen zijn eveneens na genoeg geen woningen beschikbaar. Zo wel van de zijde van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning als ook via de vergaderingen van de bouwdistricten is herhaaldelijk gewe zen op de noodzaak van het bouwen van kleine woningen voor die categorieën. Ook in de van de zijde van Gedeputeer de Staten uitgebrachte nota Plandoelen Streekplan Zuid-Holland West staat een zinsnede in die richting: „generaliserend kan gesteld worden, dat het grootste te kort ligt in de sectoren kleine woningen (voornamelijk twee kamerwoningen ovor ongehuwden)”. Ook in Waddinx veen zou een aanzienlijke vraag naar deze woningen zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 7