Nederlandse Rode Kruis dorp Kunstenaars in ons 3046072 een 7 Lezers schrijven Postlaan 72 Den Haag 1 Paasvei/er vakantieme vergeten groep ^Nationale Actie Rode Kruiswoord puzzel nr.10 zijn PHILIPS SINGER Hout- en Boi md Prijswinnaars van puzzels nummer 7 en 8 CENTRA S7 Zó inzenden Met medewerking van Uw nieuwsblad U kunt deze week winnen: hoofd prijzen GEBR. VA UL Eind WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 28 MAART 1974 Pagina 14 F 3 |5 6 |8 S I0 12 |Ï3 15 17 18 [19 [20 33 35 [36 37 38 [4Ö Verticaal: 45 43 Al, 13, 23 6 14 44 2 28 34 7 6 26 45 i 3 A ||||21 22 ■B23- 24 j||j De tweede prijs valt ook niet te ver waarlozen: een complete Starlet 353 naaimachine van Singer N.V. te Am sterdam. De waarde daarvan is 549, maar U kunt hem al voor 1 winnen, als U uw oplossing tijdig inzendt. Veel kans op kleine prijs Tenslotte zijn er weer meer dan hon derd blocnotes met ballpoint in een aardige omslag ter beschikking ge steld, zodat er in elk geval bij de lezers van ieder nieuwsblad ook dit! - een prijs valt. Talloos zijn de deelnemers die al een prijs in de wacht hebben gesleept. Doe dus vooral mee. Een Mark-orgel van 2295, afge staan door Benelux Musical Instru ments b.v. te Rijswijk. Een heerlijk geluid. Een luxe Dickson stacaravan van 10,000, een geschenk van b.v. Caravan Import Dick Wissink te Willeskop. Voor al uw vrije tijd. Voor de trouwe deelnemers liggen straks o.m. te wachten: Voor de vierde prijs is opnieuw een achtdaags kris-kras-abonnement 1e klas se voor twee personen van 144 ge schonken. Nu U toch niet meer zo hard met uw auto mag rijden, kan zo’n trein abonnement de basis voor een unieke vakantie betekenen. Stuurt u uw oplossing op een girobiljet is, dan is het gironummer van het in Den Haag gevestigde Rode Kruis Zoek dus iedere keer in dit blad naar de Rode Kruiswoordpuzzel. Los hem op en stuur hem in. Voor duizenden gehan dicapten en voor Uzelf. kQ'ïf BANIPARIS. gecaferd, bek lourslerende teriel). Voor c prijs! Voor de derde prijs is er weer een geschenk van de Vereniging Centra te Amersfoort: een wasautomaat van 419. Dit fantastische apparaat doet voor U de was terwijl Uzelf de Rode Kruiswoordpuzzels zit op te lossen. Nog een reden dus om mee te doen. Horizontaal: De hoofdprijs in de tiende ronde, waarvan op 16 april de trekking plaats vindt, is natuurlijk weer een schitte rende kleurentelevisie van Philips Ne derland ter waarde van 2595. Iedere deelnemer hoopt dat prachtige toestel te winnen. Vele andere prijzen Naast deze grote prijzen zijn er nog tal van andere, die het bijzonder aantrek kelijk maken aan de actie mee te doen. Want U dingt nog mee naar: „Geef gehandicapten een vakantie” blijft de slogan voor deze nationale Rode Kruisactie, waarbij U ook deze week weer voor duizenden guldens aan prijzen kunt winnen. U lost de puzzel op, stuurt de gevonden slagzin vóór 11 april in en dingt mee naar onderstaand prijzen pakket. lï I6 Weergal als kl 1 11 14 K 44 C 24. ner mee alleen DINSD ’RIL A van 7-10 uur bij J. M< Krom teon 43I 1 h. culturele gemeente. Het is zo lang zamerhand wel rijp voor een iets hogere culturele status. Er zal zo langzamerhand wel genoeg ge bouwd zijn op sportgebied zodat nu nog iets kleins overblijft. Voor een vergeten groep van de bevolking. Maar de ge meente schijnt dat niet zo belangrijk te vinden. Welnu, dat zullen ze weten. Er zijn vele mogelijkheden om te manifes teren tegen de gemeente, die nu wel eens wakker geschud mag worden. Ik hoop dat hierdoor nog meer mensen interesse krijgen om mee te doen. We doen het voor hen. Ik hoop ook dat deze krant zijn titel als onafhankelijk weekblad waar kan maken door dit probleem kri tisch te bekijken en zich niet alleen te beperken tot een stukje over het zwem bad, want daar mee zijn we niet meer zoet te houden. Ook hoop ik bij even tuele spontane manifestaties op uw me dewerking. Tenslotte heeft de krant een functie als informatie overbrengen voor de bevolking. U kimt natuurlijk ook gaan lachen om dit probleem, zoals er al enkele hebben gedaan, maar bedenk wel dat het pro bleem groter is geworden en nog groter wordt. Maar u kunt ook meedenken, kritisch-opbouwend en dit alles door- WADDINXVEEN Hieronder staat nummer tien van de Nationale Actie Rode Kruiswoordpuzzel. U weet het waar u uw oplossing naar toe moet zenden: niet dik - schrijfstift geven aan de bevolking. Waar een wil is is een weg. PIM D ESSING, Kon. Wilhelininasingel 44 Liefl uw bekl t lussto die van ’n en 2-zi iat rdln< Ijk. L NED BUN kelijl ERKENDE MEUBl JPORTI EN VEI IS Frederik Hendrikli telefoon Kantoor tot 17 Groupage vervo leien n< Groningen - Friesli Me - Vc Utrecht - Noord-H< toid-Hol West-Brabant - Zeelt viai BODEDIE laar: Rotterdam - Schk Boskoop TRANSPORTEN DOO Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 22. engels bier - 27. verhaal uit de mythologie - 29. wereldtaal - 30. een zekere - 31. vragend vnw. - 33. spil - 35. grote bijl - 37. voegwoord - 30. Europeaan - 40. open plek In het bos - 42. zoon (afk.) - 44. voor zetsel. NIETS, sd over diozi tel in ri stoft oyaal h< en 3 verwiss eens aangeklopt bij de gemeente met voorstellen. Ik wilde werkstukken geven voor doeleinden. Alles voor niets. Ik hoor niet meer van ze. Waddinxveen moet uit de imago gehaald worden van ’N K meut ngé met het Veellite (200 i Om aan het slot van de actie te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijzen dient men alle letters E van de oplossingen van de in totaal 13 puzzels op te tellen. Wie de vorige opgaven niet meer heeft kan een krant met alle puzzels tesamen bestellen, die in mei verschijnt. Men richte daarvoor een brief kaart met 1 extra aan postzegels aan het Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegracht 27, Den Haag, of storte een bedrag van 1 op giro 30 46 000 van datzelfde Rode Kruis. Tot mijn grote verbazing las ik, na al enige tijd gebladerd te hebben, een stuk je over het culturele leven (een moeilijk begrip in dit dorp) van. Waddinxveen. In het hele stuk werd het belang van muziek behandeld, en dat er op dit ge bied in Waddinxveen vrij veel te doen is; erg goed dus voor de mensen die zich hierin begeven. Maar is dat cultureel Cultureel is naar mijn bescheiden me ning een iets groter begrip dan alleen muziek. Het omvat veel meer. En dat ver geten ze in Waddinxveen erg snel. Of ze willen niet. Ook een mogelijkheid. Wad dinxveen is daarom kortweg een cul turele gemeente te noemen, uitgezonderd de muziekschool dan. Cultureel wil ook wel de richting uitgaan van beeldende kunsten en andere vormen van film, theater, maar we kunnen voorlopig al leen volstaan met het eerste. Als ik hierover begin krijg ik direct te horen dat we ook nog een museum in de Rabobank hebben; natuurlijk hebben we die maar vraag niet hoe en wat voor een. Ten eerste remt het vele mensen af om iets te gaan bekijken en dan eerst door ’n bank te gaan; ’t verschil is hier te groot en een bank heeft tenslotte een heel ander doel nietwaaf. En dat komt vooral voor bij de jongeren. Het geeft ze geen vrijheid, het maakt de drempel vrees voor een expositie nog groter dan die al is. Men wil een ruimte waar het vrij rustig is, waar men in en uit kan wandelen en dat kan bij een bankge bouw niet zo goed. De kloof tussen kunst en publiek wordt geschapen door het bedrog. Waddinxveen gooit daar nog eens een schepje bovenop. De manier waarop zo’n expositie tot stand komt is ook niet even spontaan. Het begint erop te lijken dat ze jongeren willen mijden, ook hun werk. Een aanvraag voor een expositie is lange tijd onderweg, je hoort lange tijd niets en als je bericht krijgt, met de mededeling dat ze eens zullen ko men kijken, doen ze ’t niet eens. Maar ’n paar maanden later krijg je wel een brief met de mededeling dat het nog wel een tijdje kan duren voordat je aan de beurt bent; terwijl ze tevens zeggen dat het aanbod kleiner is dan de vraag. Hoe kan dat nou, ik weet het niet. De opening van zo’n expositie is eerder een vertoning van burgerlijkheid dan van een goede expositie. Er zijn zoals ge woonlijk heel wat heren aanwezig; alle maal met nette witte boorden en een hoop moeilijke woorden. De verhalen zijn ook ontzettend interessant Bedank jes over en weer, en bij het drinken van een glaasje dringen allerlei mooie heren om de hoge heren met dure woorden om maar in een iets hoger aanzien te komen. Is dat een expositie openen. Nee, het gaat teveel uit van heren met een beetje aanzien in Waddinxveen. Een kliek Waddinxveners, en de rest wordt er bui ten gehouden. Maar er zijn mensen die dingen willen zien, actie, een manifes tatie. Geen gepraat over mooie dingen en het hoe en waarom. Maar de mensen die dat willen zijn vergeten. Totaal ver geten. En dat ze door middel van mijn expositie in de gaten hadden dat het ook nog anders kan, bracht hen in een nog grotere staat van opwinding. Ik heb al In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijk- een goede oplossing ontstaat, stuurt op elders aangegeven wijze in. 1. hij die jaagt - 4. deel van de dag - 8. koude lekkernij - 10. voegwoord -11. circa (afk.) - 13. gewelddadig heerser - 16. uitroep van af keer - 17. deel van schoen - 19. gemeen schappelijk bouwland in dorpen - 20. onbep. vnw. - 21. vroeger - 23. plaats in België - 25. vlaktemaat - 26. ik (lat.) - 28. Bijbels figuur - 30. een zekere - 32. paling - 34. graad van behendigheid bij judo - 36. soort hert - 38. binnenlandse strijdkrach ten (afk.) - 39. PTT-balie - 41. na melijk (afk.) - 42. pers. vnw. - 43. Radio Omroep (afk.) - 45. jaarge tijde - 46. kleine aap. Een koffiezetapparaat van 75, van Douwe Egberts Nederland b.v. te Utrecht Een heer lijk apparaat voor heerlijke koffie. Een schoenenwaardebon van 50. U gaat ermee naar Herman's Schoenen in Utrecht en past de exemplaren die U fijn vindt. Een tricot herenpyama van 36,50. We hebben het eerder gezegd: om van te dro men. Dankzij Sir Edwin b.v. te Wildervank. Een handzaag van 35,50. Handzaam en handig. Dank U wel Sandvik Staal n.v. te Schiedam. Een blikradio van 25, van Coca Cola Ex port Corporation te Amsterdam. Om uw dorst naar muziek te lessen. Een kalkoen van 3 kg ter waarde van 25; Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren bezorgt U een kolossaal maal. Een doos kauwgommix van 24. Maple Leaf b.v. te Amsterdam voorziet U van een ein deloze hoeveelheid. Een kussenpakket van 18,95. Met dit cadeau van de oKn. D S. van Schuppen te Veenendaal zet U het fraaiste kussen in elkaar. Een puzzelwoordenboek met 150.000 tref woorden van 16,90. Uitgeverij Luitinghb.v. Publishers te Laren N.H. maakt dat U de Rode Kruiswoordpuzzel feilloos kunt oplos sen, zodat de kans op een prijs steeds groter wordt Een koffieset Modern van 16,90, geschon ken door Filtropa te Maastricht. Deze leuke prijs bestaat uit een glazen koffiepot met filter en filterzakjes. Een autowashandschoen Giemme NT van 10,95. Dankzij de firma G. van Amersfoort te Zeist rijdt U weer in een schone auto. WADDINXVEEN Deze week staat de tiende puzzel van de Ro de Kruis-aktie ’’Vakantie voor ge handicapten” in de krant. We na deren het einde en dat betékent eigenlijk dat alle lezers nog even zouden moeten meedoen om een zo hoog mogelijk totaal bedrag bijeen te brengen voor het Rode Kruis, dat dank zij deze aktie chronisch zieken en invaliden een week lang kan blijven ontvangen aan boord van de I. Henry Du- nant of in zijn twee vakantiehui zen te Wezep en De Steeg. De prijzen zijn het in ieder ge val ten volle waard. Aan puzzel nummer 7 (oplossing: Los op en stuur in) deden 138 Waddinxve ners mee. In de prijzen viel de heer C. I. van Mourik van de leplaan 32. Hij krijgt een doos kauwgom-mix van Maple Leaf BV in Amsterdam ter waarde van 24,-. De hoofdprijzen gingen naar Zoetermeer, Haarlem, Voort huizen, Molenschot en Sneek. Puzzel nummer 8 (oplossing: Geef van harte waag een kans) was goed voor 150 Waddinxveense briefkaarten. Hoewel de hoofd prijzen naar Warffum, Diessen, Heerenveen, Mechelen en Streef kerk gingen viel toch ook me vrouw J. Burggraaf-Berghoef van de luliana van Stolberglaan 71 in de prijzen. Zij krijgt een blocnote met balpen in een bijzondere omslag van het Nederlandse Rode Kruis. 1. vaartuig - 2. pers. vnw. - 3. Europeaan - 5. heidemeertje - 6. niet even - 7. godin van de Jacht - 9. vaas - 12. riviertje in Brabant - 14. Europeaan - 15. grote bijl - 16. genummerde vakjes van de puzzel hebt, gevonden. De zin die bij geluid van schaap - 18. vent - 20. U stuurt de1 gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale adres van het Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 72. 's-Gravenhage. Plak naast de gewone trankering 130 cent) minimaal 1,(maximaal 5,aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U. wilt, mits voldoende gefrankeerd. U kunt ook uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1,óf. zoveel U wilt over op giro 30 46 072 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 11 april binnen zijn. Op 16 april trekken in Bergen (N.H.) notaris Van Beusekom uit 's-Gravenhage en notaris Brons uit Bergen de fantastische prijzen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 14