hefbrug de Rondom TiP LP Vox Jubilans met Asma Goudse St. Janskerk LENTE actief voor „bleekneusjes „Dit werk Café „Sport”: een zijn charme niet verliezende herberg en bruin café WADDINXVEEN Verscholen achter de Kerkweg ligt de Kerkstraat met café „Sport”. Als men de voordeur van deze zaak heeft geopend sta je verrast over de grote ruime, die daarachter ligt Het lage plafond met de donkere balken, de met boerebont gordijntjes behangen brede ramen, waarbij de stoere tafels en stoe len zijn geschoven, het grote biljart in ’t midden en de lange royale bar vormen het interieur waarin men zich direct thuis voelt. Het is gezellig praten met de heer B. J. van der Sluis, die het café, tezamen met zijn trouwe echtgenote en zijn schoonzoon, exploiteert. Als hij na der ingaat op de geschiedenis van het pand komen er heel wat verhalen los. In 1908 liet zijn schoonvader het café bouwen. Maar het heette toen geen café. Iedereen noemde het de herberg, „’t Was wel heel wat kleiner dan nu, zegt de heer Van der Sluis. Een deel was toen ingericht als viswinkel en visbakkerij en achter de herberg werd roomijs bereid. nog broodnodig” Mej. M. P. Herfst 40 jaar iÉlB' Wh - J in Wiertsema Wil l FM M IS WAT VLEGGEERT IN ZIJN PARTIJKRANT SCHREEF INGE GING EVENTJES DICHTEN deze weet van de week VOOR WADDINXVEEN By gBBFi p./ DONDERDAG 4 APRIL 1974 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pagina 5 Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Varkenshaas WADDINXMENS W eermacht Donateurs WADDINXVEEN/GOUDA Op zaterdag 13 april wordt in de Goudse St. Janskerk een koor- en samenzangavond gehouden waaraan de Her vormde Gemengde Zangvereniging „Vox Jubilans” en het Hervormde Jeugdkoor hun medewerking verlenen. Het orgel zal worden bespeeld door Feike Asma. U weet inmiddels dat „Uit in Waddinxveen!” geen loze kreet is, maar realiteit, zoals wij u dat in het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 13 december 1973 (”Het Chinees-Indisch restaurant Lotus: Een unieke eetgelegenheid”), van donderdag 24 januari 1974 (”Bar-bodega Royal Inn: Engelse pubsfeer aan het Koningin Wilhelminaplein”) en van donderdag 28 februari 1974 („De Unie” aan de Kerkweg is een écht vanouds bekend dorps café) hebben duidelijk gemaakt. Deze keer is de aan de Tollenslaan wonend e publicist A. C. Pruijs van der Hoeven op verzoek van de hoofdredactie een kijkje gaan nemen in café „Sport” aan de Kerkstraat. „Uit in Waddinxveen! Dat is gezellig, aangenaam, sfeervol en culinair. Wij nodigen u weer uit met ons mee te gaan. WADDINXVEEN Vorige week donderdag heeft mejuffrouw M. P. Herfst van het Jan van Bijnenpad de zilveren penning ontvangen van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden. Zij kreeg deze onderscheiding omdat zij reeds veertig jaar in Waddinxveen de uit zending van kinderen naar herstel lingsoorden en koloniehuizen regelt Dit werk, dat vroeger geheel steun de op bijdragen van particulieren en dat hoofdzakelijk was bedoeld om „bleekneusjes” een gezonde vakan tie te geven, is in zoverre veranderd dat nu de zorg meer uitgaat naar kinderen met psychische problemen. Ook worden de hersteungsoorden thans ingezet om kinderen voor een operatie op krachten te brengen of na een operatie wat te laten na kuren. Op reis ADVERTENTIE de Foto Gijs Kooren geeft Atlantisch Handvest etc. moet worden beschouwd. minst te verlangen dat de ADVERTENTIE BLOEMTTEK Eign. H. J. Zeypveld Kerkweg, Waddinxveen, teL 2097 straat 6. Zij schreef ons: een gedichtje over de lente. Foto: WvW/Sjaak Noteboom 'HTfRFLORR’ de Waddinxvener L. Vleg- geert nog niet zo lang ge leden zijn mening gegeven over discussie in zijn partij over ’’vrede en veiligheid”. De ze infonneerd en aan het ge hele discussieproject heb ben deelgenomen. ben van mening dat ook die mensen die voor zich- nemen, ook als deze infor matie die voor het groot- we ieder jaar een leuk wijnfeest. Dan wordt de hele zaak versierd met wijn ranken. En reken maar dat het dan een gezellige boel wordt. Ook onze carna valsavonden zijn reuze in trek. Vier jaar geleden is ons café verkozen om één maal per maand te fungeren als zoge naamd „bruin café”. Ieder die ’t wenst kan dan mee debatteren over allerlei po litieke onderwerpen waarbij onze ge meente betrokken is en we hebben dan hier diverse gemeente-politici die vra gen beantwoorden. Zo valt er dus genoeg te beleven naast al het vaste werk, waarbij de inwendige mens uitteraard niet vergeten wordt. Ons drankenassortiment is natuurlijk volle- Op deze stille zaterdag kan de avond het best worden omschreven als een Passie en Paas-samenkomst, hetgeen nog extra zal worden benadrukt door de meditatie van ds. C. v.d. Bosch uit Gorinchem. Vox Jubilans wordt geleid door Jan Bonefaas, terwijl Henny Brinkhorst het Na al deze verhalen presenteert de heer Van der Sluis met gerechtvaardigde trots zijn specialiteit: Saté! Inderdaad een heerlijk hapje, bereid volgens eigen re cept. Geroosterde stukjes varkenshaas, dig. We hebben ons echter nog niet be zig kunnen houden met volledige diners, maar we kunnen wel zeggen dat onze uitsmijters, biefstukken en slaatjes en niet te vergeten ’s winters onze snert heel wat aftrek vind. Gelukkig kunnen we onze prijzen nog in de hand houden. De gemiddelde prijs van een drankje is nog een gulden. op speciale wijze gemarineerd, met een heerlijk gekruid pindasausje. Tezamen met brood voor 3,25. Een goed glas bier valt daarbij niet te versmaden. Een oude herberg in nieuw gewaad. Een zaak in wijde omtrek bekend, waar het oude devies van hartelijkheid steeds ac tueel is gebleven. Geen speciaal mannen café, maar een gezellige zaak voor man nen en hun echtgenoten. Een café met een prettige sfeer. Niet alleen door het gezellige interieur en de goede drankjes en hapjes maar in de allereerste plaats door de toewijding en de gulle vriende lijkheid van de heer en mevrouw Van der Sluis en hun schoonzoon Dick. Nog vele jaren! ook op dit hoogtepunt van het kerkehjk jaar in eigen omgeving naar buiten moet treden. 1 Hé SPEELMAN - Rob de Nijs 2 KWEK, KWEK - Ronald en Donald L. VLEGGEERT Waddinxveen toP tien THE BEST OF RAY CONNIFF o.a. ”You are the sunshine of my life”; Some thing”; „Clair”; „It’s impossible”; „Song sung blue” Ben. e.v.a. stereo Lp 17.90. iliiiiiirtfiuu SOS Jeugdkoor zal dirigeren. De bijeenkomst begint om acht uur, de deuren van de kerk zijn vanaf half acht geopend. Deze Passie en Paas-zangavond wil Vox Jubi lans jaarlijks gaan herhalen, de grote be langstelling voor de Kerstconcerten geeft het bestuur de overtuiging dat men Mijn schoonvader bezat toen ook nog de dichtbij gelegen boerderij en de Pette- plas. Gedurende de tweede wereldoorlog was het hele pand geconfisceerd door de duitse weermacht. Eerst als een soort ontspanningscentrum voor officieren, later als opslagplaats. Van de meubelen was niets over toen de weermacht weg trok. Alles was kapot of meegenomen. Ik heb toen wat hout kunnen bemach tigen en daarvan tafels en stoelen laten maken. Toen we aan de verbouwing toe kwamen en de in richting werd zoals ze nu is heb ik de stoelen en tafels ver kocht. Ze zijn nu nóg in gebruik in een café in een andere gemeente. Ja, die ver bouwing hebben we heel bewust ver zorgd. We wilden een inrichting waar de mensen zich heel erg op hun gemak zouden voelen. Daarom hebben we ge kozen voor een oud-hollandse inrichting. Niet van dat hele moderne. Daarin voe len de mensen zich toch niet zo thuis. We hebben zelf ontworpen en verbouwd en we hebben steeds gemeend dat in de nieuwe omgeving ons oude devies, dat iedereen van harte welkom is mits hij zich netjes gedraagt, nog steeds de beste methode is om je zaak tot een goed tref punt te maken, ’t Is altijd erg gezellig bij ons geweest. Sedert acht jaar vieren Mejuffrouw M. P. Herfst in haar gerieflijke flat in het Anne Frank- centrum. Op tafel de bloemstukjes die zij kreeg bij haar veertig-jarig jubileum. 1 TIGER FEET - Mud 2 DE HEILSOLDAAT - Marc Winter 3 DYANA-MITE - Mud 4 WHEN WILL I SEE YOU AGAIN - The Three Degrees 5 IK ZIE N STER - Mouth and Macneal 6 I’M A TRAIN - Albert Hammond 7 FLY AWAY - Teach in 8 THE AIR THAT I BREATHE - The Hollies 9 BE MY DAY - The Cats 10 DEVIL GATE DRIVE - Suzie Quatro In de Partijkrant van de zijnde weggewuifd. Partij van de Arbeid heeft Niettemin bestond de wens bij de deelnemers tot het zelf reeds een beeld heb- verkrijgen van meer infor matie over het project van- In deze gevallen kan een beroep worden gedaan op de sociale wetten. Voor de koloniehuizen, waar kinderen maximaal zes weken kunnen verblijven en die tot doel hebben kinderen er eens even „uit te halen” bestaat alleen een gemeente lijke subsidie, zodat voor het in stand houden en exploiteren daarvan nog steeds een beroep moet worden gedaan op donateurs. Helaas loopt het aantal donateurs terug en mejuffrouw Herfst, die na veertig jaar nog steeds even enthousiast is, vroeg ons een beroep te doen op de Waddinxveners dit werk, dat ook anno 1974 nog broodnodig is, te willen steu nen. Mocht u zich geroepen voelen of meer inlichtingen wensen, dan is mejuf frouw Herfst gaarne bereid op al uw vragen antwoord te geven. Haar tele foonnummer is 2838. (plm. 60 personen) van mening, dat voor een tot een goed einde brengen van Een rondrit die ik één dezer dagen op mijn degelijk groene rijwiel ondernam, bevestigde mijn vermoeden: de lente is wel degelijk begonnen. Ik zag dat trouwens ook aan de barometer die al geruime tijd op ’bestendig’ stond. Het lijkt wel of je bij mooi weer de mensen om je heen in een andere, vrien delijker gedaante ziet. Een ander opvallend verschijnsel bij het begin van de lente is de hernieuwde opmaak van de voor- en achtertuinen. Viooltjes wor den er weer bij bosjes door de plaatselijke plantenhandelaren verkocht Door voorjaarsmoeheid geteisterde huisvaders en een kleiner aantal huismoeders zag ik driftig in de tuin aan het graven. Op zulke moment vraag ik me dan af, kalm op mijn stalen ros voortpeddelend, of al die dorpsgenoten nu voor hun plezier doen, of dat ze dat alleen maar voor de buitenwacht doen, om te kunnen pronken. Maar goed, ik doe het zelf ook, mijn bezwaar van zulke activiteiten is dat ik er zo moe van word. Ik ben trouwens vrij tenger ge bouwd en handwerk ben ik niet gewend. Een ander kenmerk van de zomer die net begint zijn de tennisbanen. Dat is altijd grappig. Toen ik over de Sniepweg reed, ontwaarde ik de kleurige banen van de tennisvereniging „Be Fair”. Er werd die middag al enthousiast gesla gen, kennelijk geïnspireerd door de lobs, passeerslagen en hoe dat moois ook moge heten van Tom Okker, tentoongespreid op ons aller beeldbuis, een avond tevoren. Alleen kleuren die witte broekjes en rokjes zo verduiveld slecht bij al die witte dames- en herenkuiten. Dat vind ik wel jammer en daaraan kun je goed zien, dat de lente nog niet zo oud is. Als de kuiten wat bruiner getint zijn over een week of wat als we 't weer goed houden, staat dat al meteen een stuk sportiever. Dat witte beenwerk doet wat houteriger aan. Die lui van „Be Fair hebben trouwens wel een geweldige clubhuisaccommo datie. Ik heb daar eens voorzichtig gevraagd naar de contributieprijzen om in die vereniging te kunnen tennissen. Dat valt reuze mee zeg. Voor iets meer dan 100 gulden kun je het hele seizoen je tennishart ophalen, bij wijze van spreken dag en nacht. Dat is een prijs waarvoor je in een groot dorp als Den Haag een seizoen lang een uurtje per week kunt tennisen. Na een uur dorpverkennen die dag, om u verslag uit te brengen, stond mijn vrouw me op te wachten met wat dacht u, juist, een bosje viooltjes, een schep je en een troostend woord. Ze weet dat ik voor dit soort werkzaamheden geen aanleg heb. Zuchtend took ik aan het werk. Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij Wij kregen een brief van wel goed. Ik zelf ook wel. dinxveen zetten? Ik vind de 11-jarige Inge Jaspers Ik heb ’t gedichtje zelf ge- dat het goed in deze tijd uit de Anna Paulowna- maakt in 10 minuten. Ik past. Ik zou ’t erg leuk hoop dat u het ook leuk vinden als u het deed. Bij ,Jk heb in deze eaveloppe vindt. Als u ’t leuk vindt, voorbaat dank.” wilt u het gedichtje dan in Nou, Inge, hier komt jouw Bij mij thuis vinden ze het het Weekblad voor Wad- gedichtje: Als je goed luistert, kan je hun zachte loeien al horen. Natuurlijk zijn er ook kalfjes geboren. Witte kleine donzige lammetjes huppelen blij in de wei. Soms zijn er ook zwarte of zwart-witte lammetjes bij. Het is zo schattig, die lammetjes in 't groene veld Ze stoeien weleens, maar nooit met geweld! Ik ben wel mal, als ik ze niet leuk zou vinden. ’k Zie ze niet, maar ok sta me nu al op te winden. Kalfjes zijn zó grappig met die zwart-witte vlekken. Het zijn net een soort „blauwe” plekken. Maar ook de mensen dragen nu dunne kleren. Zowel deftige dames als deftige heren. De zwembaden die aan gauw weer open. En of het mooi weer is, zullen we dan maar hopen. Je zit daar dan in je badpak of in je zwembroek. En meestal heb je iets bij je: limonade of koek. Ik ben blij dat de lente is gekomen. De knoppen gaan open van bloemen en bomen. Nu moet ik toch echt dit gedichtje sluiten. 't 's lente, dus ga mara vlug naar buiten. INGE JASPERS ben gevormd, bereid moe ten zijn van zoveel moge- het verloop van de uit de Tesselschadestraat, lijk informatie kennis te terwijl anderen een knip selkrant een grote steun discussie zal volgende zouden vinden. Ik vraag ste deel berust op feiten, maand worden afgerond mij echter af met wie ik te ertoe met een enquete onder de deelnemers. Vleggeert schreef het volgende: Dat „Vox” springlevend is, blijkt ook uit de plannen om in 1975 een toemee te gaan maken door Canada en/of Ameri ka. Hoewel hier nog geen definitieve ge gevens over bekend zijn, is op de on langs gehouden jaarvergadering wel reeds aan de leden gevraagd of zij even tueel bereid zijn mee te gaan overzee. De eerste reacties zijn zodanig dat het bestuur vertrouwt met een sterke bezet ting op reis te kunnen gaan, wanneer deze plannen kunnen worden gerealiseerd zou bijdragen dat zij doen heb, als er enerzijds hun bestaande mening een groot verlangen naar zouden moeten veranderen, meer informatie bestaat, en Bij absolute afwezigheid anderzijds de goed afgewo- van de bereidheid hiertoe Het discussieproject Vrede gen documentatiemap niet doet men er beter aan niet en Veiligheid, dat op een als ondergrond voor de deel te nemen. Het valt te voortreffelijke wijze door meningsvorming wordt aan hopen, dat het congres dat vormingskommissie vaardt. Het antwoord op over dit onderwerp zal werd voorbereid, roept bij deze vraag werd echter worden georganiseerd, al- mij toch enige vraagtekens reeds tijdens deze bijeen- leen zal worden bevolkt op. Niet wat betreft de komst gegeven door enke- door afgevaardigden die kwaliteit van de documen- le mensen die zich bij zich optimaal hebben ge tarte, maar met name de voorbaat daar het PB ge instelling van een aantal manipuleerd gevoelden, discussieleiders ten opzich te van dit project. Op de Motieven hiervoor zijn al- De aan het laatste congres bijeenkomst die zaterdag 8 tijd wel te vinden zoals: te door het PB voorgelegde september jl. in Amster- veel nadruk op de voor- konsept-resolutie dam voor de discussielei- delen van de NAVO, te luertoe duidelijk de rich- ders werd belegd, waren weinig informatie over ting aan. Laat argumenten practisch alle aanwezigen BC-wapens, te weinig in- en inzichten beslissen! In formatie over herziening derdaad, maar neem wel kennis van de politieke feiten. het project, de discus- Wanneer echter de sfeer Er hangt namelijk voor de sienota als voldoende basis zoals deze in Amsterdam partij teveel vanaf om de tot uiting kwam als maat- besluitvorming over dit zo gevend voor de opvattin- belangrijke onderwerp over Een voorstel om op zijn gen van de discussieleiders te laten aan de mensen en deelnemers moet wor- wiens uitspraken ik reeds documentatiemap als basis den beschouwd, moet mijns eerder heb geciteerd, voor alle deelnemers zou inziens ernstig aan het wel moeten dienen werd door slagen van dit discussiepro- een aantal als niet relevant ject worden getwijfeld. Ik ïl

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 5