Vuurzee richt schade aan van rond de twee ton aan Einde te openen en te heropenen panden niet in zicht Waddinxveense middenstand blijft verbouwen, uitbreiden en vernieuwen ogenschijnlijk De Rooy’s fotobedrijf breidt uit Tegenstelling D’66 - v. d. Hooft Ds. Kievit voor NCVB over 't gebed BUSREIS VRIENDEN VAN DE BLINDEN ”De Reigersburgh^ zal op dezelfde plaats aan Piasweg worden herbouwd Brandweer kon bijna niet aan water komen H. P. BARTH IN INTERVIEW: V' Meubelgroothandel in ”De Eendracht” aan Brugweg B B K Bi B B B B BRANDWEERCOMMANDANT: MAAK SNEL VERDIEPTE PUTTEN Pagina 13 Oorzaak Knallen V oorkeurstemmen Enerverende rij Zodra de verzekering, die alle scha de dekt, de zaak heeft opgenomen zal met de herbouw van net com plex worden begonnen. Inmiddels is men druk in de weer geweest om de lessen gewoon doorgang te laten vinden. Daartoe is een hooitas leeg gemaakt, die als binnenmanege gaat dienen, en zal een op het terrein aanwezige koetshuis tijdelijk als kantine worden ingericht. L WOENSDAG 10 APRIL 1974 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Dat zegt D’66-fractievoorzitter H. P. Barth in een kortgeleden gepubliceerd interview met de Sijthoffpers. Hij meent dat door de activiteiten van zijn partij de Waddinxveense gemeenteraad in de afgelopen zittingsperiode veel kritischer is geworden. Morgen zal de heer C. de Bas, voor zitter van het koopcentrum „Brug”, de zaak van FQTO DE ROOY aan de Nesse na een grondige verbou wing heropenen, ’s Middags tussen half drie en half zes is iedereen van harte welkom om de zaak te komen bezichtigen. De eerste bhiseenheid onder bevel van brandmeester P. Baan was binnen tien minuten ter plaatse. Mede in verband met de moeilijke watervoorziening ter plaatse door verlaging van het polder- peil met ca. 1 meter werd onmiddellijk assistentie gevraagd van de tweede een heid. Pas na veel moeite gehikte het de brandweer water uit de in hoofdzaak met bagger gevulde sloten te halen en kon aan de oostzijde Piasweg met drie stralen het vuur worden bestreden. Ge lukkig stond de zeer zwakke wind van het complex af zodat geen gevaar voor uitbreiding van de brand bestond. De 60 paaiden en overige dieren behoefden dan ook niet uit de stallen verwijderd te worden. Tijdens de blussing vonden twee ont ploffingen plaats, vermoedelijk van koel kasten, in de brandende keuken van de kantine. Door de daarbij rondvliegende stukken staal werd niemand gewond. Even na 2 uur kon het sein „brand meester” worden gegeven waarna echter tot ca. half vier werd nageblust Naar de oorzaak van de brand wordt een on derzoek ingesteld. De D’66-er is blij met de progressieve samenwerking tussen PvdA, D’66, PPR en PSP en zegt ook ingenomen te zijn met het feit dat ARP, CHU en KVP een samenwerkingsvorm hebben gevon den. „Het is nu eenmaal niet gemoti veerd om met kleine fracties de gemeen teraadsverkiezingen in te gaan”. De heer Barth keert, zoals bekend, Inaar alle waarschijnlijkheid niet terug in de in september te installeren gemeenteraad, omdat hij uit eigen wil op een onver kiesbare tiende plaats staat. Toch een kans om opnieuw in de raad te komen? Barth: „Ik ambieer het niet, maar met vijf- tot zeshonderd voorkeurstemmen maar daar ben ik niet op uit zou ik weer in de raad komen, ja. Het eind oordeel ligt bij de kiezer”. Barth: „Dat heeft in het begin duidelijk geleid tot wrijvingen, gebaseerd op een zeker wantrouwen. Maar uiteindelijk ge loof ik wel dat we tot meer samenwer king met betere resultaten gekomen zijn. Evolutie is naar mijn gevoel niet moge lijk zonder revolutie. Ja, revolutie tus sen aanhalingstekens”. WADDINXVEEN Vanavond houdt de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) haar ledenvergadering in De Hoeksteen aan de Esdoomlaan. Op deze avond zal ds. L. Kievit van Gouda spre ken over het onderwerp „Het gebed”. WADDINXVEEN/GOUDA De Stichting Vrienden van de Blinden or ganiseert ook dit jaar een busreis voor blinden en zeer slecht zienden uit Gou da en omgeving. Iedere deelnemer mag op deze reis een geleider meenemen. Voor beiden is de tocht gratis. Dit jaar gaat de reis naar vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam en Avifauna in Alphen a.d. Rijn. Na het bezoek aan het vlieg veld zal in Avifauna eerst een koffietafel geserveerd worden. De busreis wordt gehouden op 13 mei. Tot 30 april kun nen de deelnemers zich aanmelden bij de heer Melkert aan de Raam 169 te Gou da. WADDINXVEEN Een felle brand heeft gisternacht de binnennianege en de foyer (kantine) van manege „De Reigers burgh” aan de Piasweg in de as gelegd. De schade wordt geschat op rond de tweehonderdduizend gul den. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan, terwijl ook geen van de aanwezige paarden letsel heeft opgelopen. WADDINXVEEN In het in 1907 gebouwde pand „De Eendracht aan de Brugweg 2, dat tot voor kort eigendom was van de binnenkort op te heffen coöperatieve landbouwvereniging met dezelfde naam en reeds vier jaar leeg stond, heeft zich de via de detailhandel aan particulieren leverende groothandel „Snijder Meubelcentrum” gevestigd. Eigenaar E. Snijder, die ook zaken heeft in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam en er bovendien een groothandel in meubelstoffen op na houdt, heeft moderne en klassieke meubels staan op de begane grond en eerste etage. De zolder wordt mogelijk later als toonzaal ingericht. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Dit was eens de foyer (kantine) van de manege „De Reigersburgh”. De brandweer werd in de nacht van maandag op dinsdag om tien voor half twee gealarmeerd voor een uitslaande brand bij manege „De Reigersburgh” van mevrouw F. A. van der Breggen-van der Marei (60). Zij zelf en haar zoons Arie (28) en Johan (16) lagen rustig te slapen, terwijl de in de buurt wonende schoonzuster van mevrouw Van der Breggen door het knallen van de uit golfplaten ópgetrokken binnenmanege wakker was geworden en haar schoon moeder en zwagers wakker maakte, waarop de brandweer werd geroepen. Om een goede indruk te krijgen van al datgene wat de Waddinxveense midden standers hebben ondernomen om hun zaken bij de tijd te houden, zodat ze meermalen de vergelijking met een stadszaak glansrijk kunnen doorstaan, hierbij een indruk van de openingen en heropeningen die sinds begin dit jaar werden gehouden. Het is een enerveren de rij: Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Het in het bekende gebouw „De Eendracht" aan de Brugweg gevestigde "Snijder Meubelcentrum" ziet er binnen zo uit. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Dit is de interieurfoto van de geheel verbouwde en uitgebreide zaak van Ronaat Schoenmodes aan de Luifelbaan, die u nog van ons tegoed had. De winkel werd drie weken geleden door burgemeester C. A. van der Hooft officieel geopend op een originele manier. De rijkspolitie verspreidde op de avond van de opening tien sleutels. Eén daarvan zou ervoor zorgen dat de burgemeester zijn werk kon doen. De vuurzee werd gisternacht door tien- talle belangstellenden gadegeslagen. Onder hen bevond zich burgemeester C. A. van der Hooft. Hij was getuige van de krampachtige pogingen die de Wad dinxveense vrijwillige brandweerlieden moesten ondernemen om aan bluswater te komen. Het weinige verkeer werd door de rijkspolitie in goede banen ge leid. WADDINXVEEN De Wad dinxveense middenstanders zijn een record aan het vestigen voor wat betreft het verbouwen, uitbreiden en vernieuwen van hun panden. Er gaat tegenwoordig geen week meer voorbij of gemeentebestuurders, be stuursleden van de plaatselijke mid denstandsorganisatie en collega- middenstanders zijn op pad geweest om opnieuw een aan alle eisen van deze tijd aangepaste winkel officieel te openen of te heropenen. VADDINXVEEN Het in de as gelegde deel van manege „De Reigersb trgh” geeft de commandant van de Waddinxveense vrijwillige brandweer, de heer A. M. Zwamborn, aanleiding er op te wijzen dat de bewoners van de Zuid piaspolder in Schieland met het verkrijgen van bluswater bij brand rekening moe<en houden met de waterpeilverlaging. Het maken van verdiep te putten in de verlaagde sloten is dan ook voor een snelle brandblussing beslist noodzakelijk. Inlichtingen over de wijze en de plaatsen waar deze moeten worden aangebracht, worden desgevraagd graag door de brandweer p/a Openbare Werken Henegouwerweg 43, tel. 01828-2144 verstrekt. WADDINXVEEN „De tegen stelling tussen D’66 en de burge meester was een ogenschijnlijke, die losstaat van de inzet van de heer Van der Hooft als burgemeester.” WADDINXVEEN Morgen middag om twee uur opent de voorzitter van het koopcentrum „Brug”, de heer C. de Bas, de ge moderniseerde en uitgebreide be drijfsruimte van De Rooij’s foto bedrijf. De behoefte aan meer ruimte heeft de heer en mevrouw De Rooij doen besluiten hun bo venwoning te verlaten en het ge hele pand aan de Nesse no. 2 voor het bedrijf te gebruiken. Beneden vindt u nu een verkoop ruimte van 70 m2, met een praat- hoek, een amateur-afdeling met een grote collectie doka-artikelen en een overzichtelijke uitstalling foto- en filmcamera’s in alle prijs klassen, dia- en filmprojectoren, toebehoren, films, flitsers en film- zonnen. Het foto-atelier is vanaf morgen ondergebracht op de bo venverdieping. De studio is voor zien van de modernste apparatuur en stelt door zijn geïsoleerde lig ging klant en fotograaf in de ge legenheid in alle rust tot goede resultaten te komen. De genodig den bij de opening krijgen ’s middags de gelegenheid het be drijf te bezichtigen, voor alle vrienden, bekenden en relaties houden de heer en mevrouw De Rooij morgenavond van zeven uur tot half tien open huis. Vrijdag 29 maart opende de heer E. Snijder zijn „Snijder Meubelcentrum” aan de Brugweg. Deze aan particulieren leverende groothandel is gehuisvest in het in 1907 gebouwde pand „De Een dracht”. Donderdag 21 maart heropende Ro naat Schoenmodes in winkelcentrum „Luifelbaan”. Het feestelijke gebeuren was in handen van burgemeester C. A. van der Hooft, die met één van de tien in onze gemeente verloren sleutels de deur kon opendoen. Over meer kijkruimte en meer pas ruimte beschikt de Brugboetiek van de Kerkweg sinds dinsdag 12 maart. Op donderdag 7 maart is na een in terne verbouwing VIVO-Van der Sluys in het winkelcentrum Groensvoorde on der het motto „nu nog meer ruimte, alles onverachtelijk, geen opstoppingen meer, een nog grotere keuze” opnieuw open gegaan. Woensdag 6 maart weliswaar in onze buurgemeente Boskoop opende burgemeester G. W. Baron van Dedem aan de Zijde 3 de nieuwe vestiging van de Firma Van der Linde, textiel en in terieurverzorging. Daar werd ook het woord gevoerd door burgemeester C. A. van der Hooft. Op dezelfde middag opende burge meester C. A. van der Hooft aan de zaak van J. Hoogendoorn Zn BV, die nu met recht kan spreken over zijn’die renspeciaalzaken omdat tenslotte ook aan de Kerkweg zo’n zaak gevestigd is. Eind februari richtte automobiel bedrijf en oliehandel Van Leeuwen BV van de Piasweg in Gouda aan de Lange Tiendeweg een filiaal in, dat even later met een autoshow feestelijk in gebruik genomen zou worden. Woensdag 27 februari ging de verf, en behangspeciaalzaak P. van Blitters- wijk v/h Van der Zwaard aan de Nesse feestelijk open. Burgemeester C. A. van der Hooft opende vrijdag 1 februari op electroni- sche wijze het hi-fi en videocentrum van J. J. van den Berg aan de Dorp straat.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 13