REISSCHETSEN Twee weken voor Blocnote met balpen voor Nederlandse Rode Kruis Mw. MAv.d.Waal-v.d.Put Postlaan 72 Den Haag 3046 072 HARM J. MUNNIKE EXPOSEERT OA. v - Nationale Actie Rode Kruiswoord puzzel nr.11 aS W addinxvener PHILIPS SINGER WSE-contactavond CENTRA LANDBOUWSCHAP: PROBLEMEN IN TUINBOUW NOG NIET OPGELOST Schoonhoudster neemt afscheid met gezellige brooodmaaltijd Politierechter Rotterdam W addinxveen verliest met 6-1 E— Verticaal: Eind 1 kunt deze /eek winnen: hoofdprijzen Met medewerking van Uw nieuwsblad Zó inzenden WOENSDAG 10 APRIL 1974 Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 7 5 Horizontaal: 119 70 76 24 22 37 TC TC 7 Stand I WADDINXVEEN Een blocnote met balpen in een bijzondere omslag van het Nederlandse Rode Kruis is de prijs die mevrouw M. A. v.d. Waal-v.d. Put van het Jan van Bijnenpad 17 wist te behalen bij het oplossen van de negende puzzel in het kader van de Natio nale Rode Kruiswoordpuzzel. De hoofdprijzen gingen naar deelne mers uit Zeijen, De Rijp, Roderwolde, Sittard en Hoevelaken. Aan de negende puzzel (oplossing: Wie goed doet, goed ontmoet) namen 125 Waddinxveners deel. Stuurt u uw oplossing op een girobiljet is, dan is het gironummer van het in Den Haag gevestigde Rode Kruis 0 4 6 een ideaal apparaat om dranken en spijzen koud te bewaren. Voor de vierde prijs is opnieuw een achtdaags kris-kras-abonnement 1e klas se voor twee personen van 144 ge schonken. Nu U toch niet meer zo hard met uw auto mag rijden, kan zo’n trein abonnement de basis voor een unieke vakantie betekenen. steld, zodat er in elk geval bij de lezers van ieder nieuwsblad ook dit! een Een luxe Dickson stacaravan van 10,000, een geschenk van b.v. Caravan Import Dick Wissink te Willeskop. Voor al uw vrije tijd. Voor de trouwe deelnemers liggen straks o.m. te wachten: Een Mark-orgel van 2295, afge staan door Benelux Musical Instru ments b.v. te Rijswijk. Een heerlijk geluid. WADDINXVEEN Hiernaast staat nummer elf van de Nationale Actie Rode Kruiswoordpuzzel. U weet het waar u uw oplossing naar toe moet zenden: Zoek dus iedere keer in dit blad naa. de Rode Kruiswoordpuzzel. Los hem op en stuur hem in. Voor duizenden gehar. dicapten en voor Uzelf. Getuigenis vals WADDINXVEEN Op zeer ori ginele wijze is vorige week vrijdag morgen in de raadzaal van het Waudinxveense gemeentehuis af scheid genomen van mejuffrouw L. Oudijk, die gedurende bijna negen jaar voor het schoonhouden van de gemeentelijke kantoren, waarvan de laatste jaren een gedeelte van het gemeentehuis, heeft gezorgd. Me juffrouw Oudijk heeft de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt. 3e tweede prijs valt ook niet te ver waarlozen: een complete Starlet 353 naaimachine van Singer N.V. te Am sterdam. De waarde daarvan is 549, maar U kunt hem al voor 1 winnen, als U uw oplossing tijdig inzendt. i hoofdprijs in de elfde ronde, jarvan op 29 april de trekking plaats idt, is natuurlijk weer een schifte nde kleurentelevisie van Philips Ne tland ter waarde van 2595. Iedere .elnemer hoopt dat prachtige toestel winnen. Veel kans op kleine prijs Tenslotte zijn er weer meer dan hon derd blocnotes met ballpoint in een Voor de derde prijs is er weer een aardige omslag ter beschikking ge- cadeau van de Vereniging Centra te Amersfoort: ditmaal een koelkast van 439. Met de zomer op komst is dit prijs valt. Talloos zijn de deelnemers die al een prijs in de wacht hebben gesleept. Doe dus vooral mee. Vele andere prijzen WADDINXVEEN/ROTTERDAM „Uw handen zitten een beetje te los, hè?” Dit constateerde de Rotterdamse politierechter bij de behandeling van een zaak tegen een 22-jarige kraanmachinist uit Waddinxveen, die beschuldigd werd van mishandeling. 7 6 9 10 11 13 14 15 16 17 22 24 73 29 30 38 45 26 2 35 44 16 71 34 41 3 44 |36 35 45 s 19 18 20 19 19 18 19 19 19 18 20 18 18 11 11 10 8 7 7 8 7 4 2 0 1 3 3 4 3 4 4 2 2 3 5 6 7 8 7 8 9 10 11 13 12 37 25 25 24 19 18 18 18 16 11 9 6 Zevenhoven Floreant Gouda Bodegraven Sportief Rijnstreek Oudewater Aarlanderveen WDS Bergambacht Waddinxveen Siveo ’37 Het bleek, dat de getuigenis van de automonteur vals was en deze zal ver volgd worden wegens meineed. De Of ficier van Justitie wees op de vele ver oordelingen wegens mishandeling, die de kraanmachinist al had ondergaan. Hij eiste dan ook zes weken gevangenisstraf. De raadsman van verdachte vond dat veel teveel. Hij legde vooral de nadruk op het feit dat de onenigheden afge dronken waren en dat door toedoen van de leider van de sociëteit aangifte is ge daan. De politierechter volstond, zij het na enige aarzeling, met twee weken ge vangenisstraf. Ongeveer vijf en twintig mensen, waar onder mejuffrouw Oudijk, vergezeld van twee zusters, enkele schoonhoudsters van het raadhuis en een aantal ambte naren, waren om acht uur in de raad zaal voor een broodmaaltijd present. De sfeer tijdens deze broodmaaltijd - onder leiding van burgemeester C. A. van der Hooft - was bijzonder gezellig. Na af loop van deze broodmaaltijd dankte de burgemeester mejuffrouw Oudijk voor de trouw en ijver, waarmede zij haar werkzaamheden had verricht, en voor de opgewektheid tijdens haar werk. Hij wenste haar een fijne, welverdiende, rustperiode toe, alhoewel het hem speet, dat zij haar werkzaamheden beëindigde. De burgemeester maakte van de gele genheid gebruik de collega’s van mejuf frouw Oudijk dank te zeggen voor de wijze, waarop zij zich allen van hun taak kweten. Namens het personeel bood hij haar een kleurige tuinparasol aan. De heer W. F. Meijer, chef van de afde ling Algemene Zaken, bood mejuffrouw Oudijk namens het gemeentebestuur een boeket bloemen aan, terwijl zij uit han den van mevrouw E. Decker-Blom na mens de afdeling Algemene Zaken een plant ontving. Mejuffrouw C. J. Ver- kade zegde namens haar collega’s me juffrouw Oudijk in een gedichtje dank voor haar collegialiteit en overhandigde haar een lectuurbak. Om aan het slot van de actie te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijzen dient men alle letters E van de oplossingen van de in totaal 13 puzzels op te tellen. Wie de vorige opgaven niet meer heeft kan een krant met alle puzzels tesamen bestellen, d’ie in me> verschijnt. Men richte daarvoor een brief kaart met 1 extra aan postzegels aan het Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegracht 27, Den Haag, of storte een bedrag van 1 op giro 30 46 000 van datzelfde Rode Kruis. 1. stellig - 4. pijnlijke ziekte - 8. reeds - 10. en andere (afk.) - 11. spil - 13. harde duw - 16. opper- vlaktemaat (afk.) - 17. houding - 19. lof - 20. groente - 21. ijzerhou dende grondsoort - 23. schaakterm- 25. bron - 26. speeltattribuut - 28. wintersportartikel - 30. bevel - 32. voorzetsel - 34. nieuw - 36. voor naam van Uilenspiegel - 38. rooms katholiek (afk.) - 39. de kweek - 41. muzieknoot - 42. voertuig - 43. oosterlengte (afk.) - 45. gaarne - 46. gave voor godheid. WADD1NXVEEN/DEN HHAG Het dagelijks bestuur van het Landbouw schap heeft vorige week woensdag een onderhoud gehad met de minister van Landbouw, waarbij opnieuw de grote ongerustheid van de tuinbouw uitgespro ken werd. De minister heeft tijdens het onderhoud de voorstellen voor de glas tuinbouw bekend gemaakt, zoals die door de regering inmiddels aan de Tweede Kamer aangeboden zijn. Het dagelijks bestuur constateert dat de regering twee soorten maatregelen heeft aangekondigd, namelijk overbruggings- en struktuurregelingen. De minister heeft tijdens het gesprek met het Land bouwschap drie redenen aangegeven waarom de overheid de glastuinbouw tegemoet wil komen. De hulp geldt voor produktiesectoren waarbij de energie kosten meer dan 25% van de totale pro- duktiekosten uitmaken, waarbij voorts de prijszetting van het eindprodukt geen doorberekening van de energiekosten toelaat en waarbij tenslotte sociaal- economisch ingrijpen geboden is in ver band met de werkgelegenheid. Ten aanzien van de overbruggingsrege- lingen voor stookolie constateert het Landbouwschap dat de voorstellen van het bedrijfsleven ten dele gerealiseerd zijn. De minister deelde mede dat hij hierbij rekening heeft gehouden met mo gelijke maatregelen in omringende E.G.- landen in verband met de concurrentie verhoudingen. Ook de door de regering aangekondigde stniktuurmaatregelen komen ten dele te gemoet aan de voorstellen van het tuin- bouwbedrijfsleven. Het Landbouwschap neemt kennis van het voorgenomen be leid om de omschakeling op aardgas voort te zetten. Het acht het voor het slagen van de stniktuurmaatregelen ech ter van wezenlijk belang dat de aardgas- prijzen in de toekomst niet in belang rijke mate en dan nog slechts zeer geleidelijk worden verhoogd. Het Landbouwschap wijst er bovendien op dat het energieprobleem door eventuele prijsverhogingen voor aardgas niet al leen beperkt blijft tot de oliestokende tuinbouwbedrijven maar zich ook zal uitbreiden tot de gehele glastuinbouw. „Geef gehandicapten een vakantie” blijft de slogan voor deze nationale Rode Kruisactie, waarbij U ook deze week weer voor duizenden guldens aan prijzen kunt winnen. U lost de puzzel op, stuurt de gevonden slagzin vóór 25 april in en dingt mee naar onderstaand prijzen pakket. Naast deze grote prijzen zijn er nog tal van andere, die het bijzonder aantrek kelijk maken aan de actie mee te doen. Want U dingt nog mee naar: Een koffiezetapparaat van 79,90 van Siemens Nederland Den Haag. Een heerlijk apparaat voor heerlijke koffie. Een schoenenwaardebon van 50, te be steden bij Herman’s Schoenen te Utrecht, de winkel die altijd passende modellen heeft. Een tricot herenpyjama van 36,50. We hebben het eerder gezegd: om van te dro men. Dankzij Sir Edwin b.v. te Wildervank. Een handzaag van 35,50. Handzaam en handig. Dank U wel Sandvik Staal n.v. te Schiedam. Een blikradio van 25, van Coca Cola Ex port Corporation te Amsterdam. Om uw dorst naar muziek te lessen. Een kalkoen van 3 kg ter waarde van 25. Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren bezorgt U een kolossaal maal. Een doos kauwgommix van 24. Maple Leaf b.v. te Amsterdam voorziet U van een ein deloze hoeveelheid. Eén kussenpakket van 18,95 van Kon. D. S. van Schuppen te Veenendaal. Leuk werk voor een kussen om te zoenen. Een puzzelwoordenboek met 150.000 tref woorden van 16,90. Uitgeverij Luitingh b.v. Publishers te Laren N.H. maakt dat U de Rode Kruiswoordpuzzel feilloos kunt oplos sen. Een koffieset Modern van 16,50. Filtropa Maastricht biedt een glazen koffiepot plus filter en filterzakjes aart. Een autowashandschoen Giemme NT van 10,95. Dankzij de firma G. van Amersfoort te Zeist rijdt U weer in een schone auto. 1. veel wegend - 2. kauw - 3. priem - 5. boom - 6. ongeveer (afk.) - 7. oogvocht - 9. droog - 12. muziek- noot - - klap - In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijk- 1.®- inhoudsmaat (afk.) - 18. oxyda- genummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij tie - 20. land - 22. ieder - 24. hoofd een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven van een abdij - 27. gloeiend - 29. wijze in.meisjesnaam - 30. muzieknoot - 31. heester of boom - 33. pers. vnw. - 35. Engels bier - 37. koude lekker nij - 39. open plek in het bos - 40. gezellig - 42. rivier in N.-Brabant - 44. laag frequent (afk.). WADDINXVEEN De schijnwerper die enkele weken lang in de oudheidkamer van de Rabobank aan de Kerkweg was gericht op de molen is nu gedoofd om Harm J. Manneke in de gelegenheid te stellen in dezelfde ruimte een expositie van reis schetsen, tekeningen en schilderijen te houden. De tentoonstelling, die tot vrijdag 10 mei duurt, zal morgenavond om acht uur officieel worden geopend door Waddinx- veens burgemeester C. A. van der Hooft. De expositie in de oudheidkamer van de Rabobank zal elke werkdag geopend zijn van 14.00-16.00 uur en alleen op vrijdag ook nog van 19.00-21.00 uur. U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale adres van het Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 72, s-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal ƒ1,(maximaal 5,aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U wilt, mits voldoende gefrankeerd. U kunt ook uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1,óf zoveel U wilt over op giro 30 46 072 van het Nederlandse Rode Kruis te ’s-Gravenhage. Jw oplossing moet op 25 april binnen zijn. 3p 29 april trekken in Bergen (N.H.) notaris: Zan Beusekom uit ’s-Gravenhage en notaris 3rons uit Bergen de fantastische prijzen. WADDINXVEEN Gouda heeft wei nig moeite gehad op eigen terrein de zaterdagvoetballers van Waddinxveen met 61 te verslaan. Wel begonnen de in de onderste regionen verkerende Wad dinxveners goed, doordat Hans de Bruin het eerste doelpunt scoorde. Daarna ging het mis en kon Gouda er rustig op los scoren. De kraanmachinist vond de deur van de jeugdsociëteit Anno 1884 gesloten. Hij verschafte zich toen maar toegang tot het gebouw via de achterzijde. Een ze kere Van O. bemerkte dit en wilde de politie bellen, maar de ongewenste be zoeker rukte de hoorn uit de handen van Van O. Bovendien gaf verdachte ook nog een klap. Toen de zaak behandeld werd, verklaar de een achttienjarige automonteur, even eens uit Waddinxveen, dat Van O. een vechthouding had aangenomen. Volgens zeggen van de getuige had de kraan machinist zich alleen maar willen ver dedigen. WADDINXVEEN Volgende week donderdagavond is de laatste WSE- contactavond van het winterseizoen. Le den, donateurs, hun vrouwen en andere belangstellenden zijn van harte welkom voor een spelletje klaverjassen, sjoelen of pandoeren. Begonnen wordt om acht uur. Gespeeld wordt in het clubhuis van WSE in het Wamaarplantsoen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 15