een heus huisvrouwenorkest Liever geld na Massale entcampagne voor 62, 61 en 60 geborenen Vaccinatie moet voorkomen dat baby later door optredende infectie met afwijking ter wereld komt Jubileumfeest personeelsvereniging gemeente Waddinxveen met Bijna zeshonderd meisjes krijgen Pasen prikje tegen rode hond M aSSS PRETTIGE PAASDAGEN in BE FAIR VLUG, SNEL EN RAS NAAR DE DERDE KLAS Kleuren T.V. Heemskerk B.V. i (GRunpiG) Nieuwsblad Onafhankelijk Kleurentelevisie met 100% service I Si HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN 29e JAARGANG - Nr. 1353 WOENSDAG 10 APRIL 1974 Personeelsblad De „stunt” Niet bij zwangerschap met en zonder draadloze af standbediening WADDINXVEEN De personeelsvereniging van de gemeente Wad dinxveen bestaat dit voorjaar tien jaar. Dat feite wordt volgende week woensdagavond in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum gevierd met een jubileum-feestavond. DOKTERSDIENSTEN ZATERDAG EERSTE PAASDAG TWEEDE PAASDAG l WADDINXVEEN Tegen de zeshonderd Waddinxveense meisjes van rond de elf, twaalf en dertien jaar kunnen zich volgende week woensdag gratis laten inenten tegen rode hond. Deze massale entcampagne is voor bereid door de plaatselijke entge meenschap, waarvan de in onze ge meente werkzaam zijnde huisartsen lid zijn. De in te enten meisjes, ge boren in de jaren 1962, 1961 en 1960 en 580 in getal, hebben van gemeentewege reeds een persoonlij ke oproep ontvangen om woensdag 17 april naar het Groene Kruisge bouw aan de Stationsstraat te ko men. Zoals bekend worden van rijkswege alleen de meisjes geboren in 1962 in deze campagne betrokken. De plaatselijke entgemeenschap heeft echter in overleg met de in Wad dinxveen wonende districtsschool- arts mevrouw L. C. van Dam- Schermerhom besloten om hieraan uitbreiding te geven door ook de meisjes geboren in de jaren 1961 en 1960 kosteloos in te enten tegen rode hond. Weekblad voor Waddinxveen (ADVERTENTIE) verrassen. (Advertentie) TT Uw adviseur Dorpstraat 33, Waddinxveen Bel nu 2218 financiering mogelijk. Nadelige gevolgen van de inenting zijn nooit geconstateerd, zo wordt ons door de plaatselijke entgemeenschap nadruk kelijk gezegd. In een klein aantal geval len treden, één tot acht weken, na de in enting geringe gewrichtsklachten op. De ze klachten duren één tot tien dagen en verdwijnen vanzelf. Inenting tegen rode hond is voor alle jonge meisjes gewenst. Ook voor de meisjes, die al rode hond zouden hebben gehad. Rode hond is in de praktijk vaak moeilijk te herkennen, zodat de ziekte nogal eens ten onrechte wordt vastgesteld. A. van der Hooft een causerie hield on der het motto „Op weg naar de 20.000” en waarop enkele ambtenaren voor het muzikale gedeelte zorgden en enkele hunner collega’s een klucht ten tonele brachten. het zij nogmaals gezegd moet in late re perioden van hun leven bij zwanger schap voorkomen, dat de baby door een optredende rode hond-infectie met een afwijking ter wereld komt. De kosten voor het gehele vaccinatieprogramma worden voor dit jaar landelijk geschat op ruim vijftien miljoen gulden. Ook de (voorzitter), C. Boerman (tweede voor zitter), R. van Eist (secretaris), A. Th. Zoethoutmaar (penningmeester) en P. A. van der Schans (tweede penningmeester). De activiteiten zijn vele! Ieder jaar wordt er voor de kinderen van 3 tot en met 10 jaar een Sint-Nicolaasmiddag met een volledig kinderprogramma ge organiseerd, terwijl voor de kinderen van 11 tot en met 14 jaar in de Paas vakantie een uitgaansmiddag wordt ge houden. Deze uitgaansmiddag vorig jaar bestaande uit een rondvlucht boven Rotterdam en een rondvaart door de Rotterdamse haven wordt morgen middag gehouden. Voor de leden en hun huisgenoten vanaf 16 jaar de perso neelsvereniging, waartoe ook de leden van de groep Waddinxveen der rijks politie is toegetreden, telt momenteel 176 leden worden in ieder geval jaarlijks inenting tegen phenylketonurie is met ingang van dit jaar een AWBZ-verstrek king geworden. Het prikje, dat de baby’s krijgen, om te controleren ofz ij even tueel an deze zeer ernstige stofwisse lingsziekte waardoor zwakzinnigheid ontstaat lijden, kan pas later dit jaar massaal worden gegeven. een tweetal instuifavonden met de moge lijkheden tot dammen, kaarten, sjoelen en tafeltennissen, een tweetal kienavon- den, een bowlingwedstrijd en een etentje in het Waddinxveens chinees-restaurant „Lotus” georganiseerd. Arts: G. Siemens, Mozartlaan 2, tel. 2676 Apotheek: Van Doom, tel. 4162 Arts: E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 Apotheek: diensdoende arts Arts: C. N. Vreeken, Kerkweg 222, tel. 2979 Apotheek: Van Doom, tel. 4162 Dé topper in het organiseren ligt voor het bestuur van de gemeentelijke perso neelsvereniging onherroepelijk in de „stunt”, die in de jaarlijks te houden personeelsreis wordt verwerkt en die tot op het laatste moment voor de deelne mers wordt verzwegen. Evenals in 1972 een reis per dubbeldekker en in 1973 een rondrit per koetsen langs onder meer de Loosdrechtse Plassen zal het bestuur tijdens de op vrijdag 17 mei aanstaande te organiseren perso neelsreis vanzelfsprekend voor de ge- 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Waddinxveen 01828'23Ol| Er op gewezen wordt dat nog oudere meisjes en vrouwen niet in deze ent campagne betrokken kunnen worden. Deze inenting mag namelijk niet worden gegeven bij mogelijke zwangerschap, ter wijl in een periode van twee maanden volgend op de vaccinatie geen zwanger schap mag ontstaan. Meisjes en vrouwen van de oudere jaargroepen zullen zich desgewenst tot hun huisarts moeten wen den om te worden ingeënt. Zij, die me nen ten onrechte geen oproep te hebben ontvangen, kunnen zich wenden tot de gemeentesecretarie afdeling Algemene Zaken. Rode hond is een besmettelijke ziekte, die met lichte koorts en rode vlekjes op de huid gepaard gaat. Indien vrouwen in het begin van de zwangerschap rode hond krijgen, bestaat de kans dat ern stige blijvende misvormingen ontstaan bij het ongeboren kind. Inenting van meisjes tegen rode hond biedt een goede bescherming tegen rode hond besmet ting, ook op latere leeftijd, waardoor een aantal complicaties in een zwanger schap voorkomen kan worden. ten van Gouda’s Harmonie „De Pio nier”. „De Goudsche Bietenbouwers” in vroegere jaren als boerenkapel voor het voetlicht tredend genieten mo menteel als hoempa-dansorkest grote be kendheid, zelfs in Duitse steden als Düs- seldorff, Oberhausen en Solingen. Een commissie van voorbereiding, be staande uit mejuffrouw F. H. J. van Drimmelen en de heren A. Both, L. D. Labohm en W. F. Meijer, zorgde op 25 februari 1964 voor de oprichting van deze gemeentelijke vereniging, die haar eerste optreden naar buiten begon met een op 17 maart 1964 in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw gehouden bindingsavond, waarop burgemeester C. De start was goed! Er werd een perso neelsblad „Mozaïek” uitgegeven, er werd een jaarlijkse personeelsreis geor ganiseerd en er werden onder meer bin dings- en feestavond en voetbal- en vis wedstrijden gehouden. De opening van het gemeentelijk garagecomplex aan de Noordkade op 27 oktober 1969 was mede door het verminderen van de acti viteiten aanleiding een geheel nieuw bestuur te kiezen, dat na 3 november 1969 slechts één wijziging onderging en thans bestaat uit de heren J. Koehna bruikelijke „stunt” zorgdragen. Tot de niet jaarlijks terugkerende evene menten behoren onder meer film- en dia-avonden onlangs vertoonde bur gemeester Van der Hooft films en dia’s over Zambia feestavonden en een bezoek aan revue- of cabaretavond. Het eerste gedeelte van deze avond is bestemd voor het uit circa 24 dames be staande huisvrouwen-orkest „De Muzi kale Keuken” uit Ruinen een tussen Meppel en Hoogeveen gelegen dorp dat volgend jaar twintig jaar bestaat en in het gehele land optreedt. Naast zang en sketches zorgen deze dames „De Muzikale Keuken” geniet vooral in het noorden en oosten van ons land grote bekendheid door middel van diverse keuken-attributen voor veel muziek. Het tweede gedeelte van de feestavond be staat uit een optreden van een in deze omgeving meer bekend orkest, namelijk het amusements-orkest „De Goudsche Bietenbouwers”, bestaande uit muzikan- De regering heeft inmiddels besloten de inenting tegen rode hond van deze jonge meisjes op te nemen in het verstrek- kingspakket van de Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten (AWBZ). In de AWBZ is reeds het hele vaccinatie programma opgenomen, dat wordt uit gevoerd ter bescherming van alle kin deren tot dertien jaar tegen difterie, kinkhoest, tetanus, pokken en kinderver lamming. De volgende week woensdag op stapel staande gratis rode hondinen- ting op zo jeugdige leeftijd bij meisjes Voor wat de sport betreft wordt er jaar lijks in ’t Weegje een viscompetitie ge houden en wordt er elk jaar deelgeno men aan het Rettopsedcuptournooi een in de regio voor gemeentelijke voet balelftallen georganiseerd tournooi. Daarnaast worden er in ieder geval één maal per jaar onderling waterpolo- en volleybaltoumooien gehouden. Nieuw in het bestaan van deze vereniging was de vanavond geboden mogelijkheid aan de leden tot bijwoning van de voor de UEFA-cup gespeelde voetbalwedstrijd Feijenoord-VIB Stuttgart. WADDINXVEEN Het eerste team van de christelijke sportvereniging Be Fair is kampioen geworden van de vierde klasse van de KNVB en promoveert daardoor automatisch naar de derde klasse. Na een toch wat moeizame overwinning op DSO (10) gingen de spandoeken enthousiaster omhoog en werden de bloemen tevoor schijn gebaald. Het maken van de kampioensfoto is natuurlijk mede-bepalend voor de sfeer. Op de foto ziet u op de voorste rij Kees de Knegt, Hennie Hofman, Leo Pol,' Barend Tamerus, Ben Yahya, Aad van Leeuwen, Jan van Rhijn (de man van het enige en winnende doelpunt) en Henk Vink. Staande: elftallleider Jo Bos, grensrechter Jan de Bruin, Klaas Angenent, trainer Arend van Bommel, Piet Koele (net zichtbaar achter de bloemen), Piet Oskam, Hans Appel, Chris Voerman (bukkend) en Cor van Triet En zoals het spandoek op de achtergrond het zegt: Vlug, snel, ras, Be Fair gaat naar de derde klas. WADDINXVEEN Geen ge schenken, maar giften. Het be stuur van de Stichting voor Ka tholiek Onderwijs „St. Victor” had een ieder die felicitaties kwam aanbieden vriendelijk, doch dringend verzocht met geld in deB zak ter receptie te komen. NietS ten eigen bate, maar om straks! de in de Zuid-Amerika werkende® Waddinxveense pater Vermeijl met een royale gift te kunnenB I---- I I I I I I I I I I I I I uw officiële Grundigdealer: Radio DOOL j Kerkweg 171

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 1