Twee carnavaleske kinderstoeten dorp trekken feestelijk door ons ALLEMAN: ’N UNIEKE FILM Disco-avond PROGRAMMA KONINGINNEDAG 1974 Zaterdag 27 april 1974 Dinsdag 30 april 1974 SPELFEEST IN ZWEMBAD VOOR 1300 KINDEREN RECEPTIE-ALBUMS 09.30 uur - Carnavaleske kinderstoel 15.00 uur - Bert Haanstra’s Alleman 19.30 uur - Finale biljarttournooi 19.30 uur - Voorronden biljarttournooi 11.00 uur -Kinderstoel "Achter de kroon’ 11.00 uur - Reclamevliegtuig 05.30 uur - Puzzelrit Gouwe-Rijders 13.00 uur - Motorcross en zijspanrace 19.30 uur - Lampionnenoptocht BILJARTTOURNOOI MET 16 BILJARTERS 13.30 uur - Spelfeest in "De Sniep” 20.00 uur - Disco-avond Motorcross met 200 renners Eén optocht onder het motto: ’Achter de kroot r 08.00 uur Klokkenspel PRESENTJE Morgens vroeg een Zijspanrace telt landelijk mee KONINGIN JULIANA 65 JAAR ER ZIJN MAAR LIEFST 82 PRIJZEN Over twee dagen in AF-centrum ’s Pagina 9 Finale Winter ’62-’63 Boekhandel Veldwijk BV WADDINXVEEN Op de middag van Koninginnedag zullen de Wad dinxveense bejaarden in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad met volle teugen kunnen genieten van een unieke Nederlandse film, die ruim elf jaar geleden reeds onmiddellijk enorme opgang maakte: Bert Haanstra’s „Alleman”, een lyrisch loflied en een mil de satire op onze nationale samenleving, niet alleen onthullend door het veelvuldig gebruik van de verborgen camera, maar ook verrassend door de meesterlijke montage. WADDINXVEEN Twee carnavaleske kinderstoeten zullen op de mor gen van Koninginnedag Waddinxveen in het feestelijke teken zetten van de verjaardag van koningin Juliana. Aan de ene stoet nemen de leerlingen van de kleuterscholen en de klassen 1 en 2 van de basisscholen deel, aan de andere leerlingen van de klassen 3 tot en met 6 van de basisscholen. WADDINXVEEN Voor de in de middaguren van Koninginnedag op een terrein in Groenswaard 3 te houden motorcross worden ongeveer twee honderd renners aan de start verwacht. Zij kunnen starten in de 50 cc klasse, 250 cc klasse en de voor het kampioenschap van Nederland meetellende spectaculaire zijspanklasse. WADDINXVEEN Op Koninginnedag wordt in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad de finale van het biljarttournooi ge houden, voor welk evenement op zaterdagavond de voorronden zullen worden gespeeld. Drie wagens WADDINXVEEN De Waddinxveense zwem- en poloclub „De Gouwe” heeft kosten noch moeite gespaard om op de middag van Koninginnedag voor de Waddinxveense jeugd van 4 tot en met 12 jaar in het openlucht zwembad „De Sniep” met een grandioos spelfeest te komen. Aan de orga nisatie van dit spektakel, waaraan ongeveer 1300 kinderen (waaronder 500 kleuters) zullen meedoen, heeft het gemeentebestuur meegewerkt. Opnieuw herkennen ‘•W»-W DONDERDAG 25 APRIL 1974 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN KONINGINNEDAG WADDINXVEEN 1974 KONINGINNEDAG WADDINXVEEN 1974 KONINGINNEDAG WADDINXVEEN 1974 KONINGINNEDAG 1974 KONINGINNEDAG WADDINXVEEN 197- BERT J. WOUDENBERG Met het spelfeest in het openluchtzwem- KONINGINNEDAG WADDINXVEEN 1974 KONINGINNEDAG WADDINXVEEN 1974 KONINGINNEDAG WADDINXVEEN 1974 KONINGINNEDAG 1974 KONINGINNEDAG WADDINXVEEN 197- Even later dartelt de onzichtbare camera tussen de carnavalsvierders en zwerft hij over voetbalvelden en langs tribunes, bij Na het spelen van de voorronden in het Anne Frank-centrum begonnen wordt om half acht wordt op Koninginne dag eveneens ’s avonds om half acht de strijd op het groene laken gespeeld om de eerste vier plaatsen. WADDINXVEEN/SOESTDIJK Over vijf dagen viert koningin Juliana haar 65e verjaardag. Een leeftijd waarop wij gewoonlijk met pensioen plegen te gaan. Vele geruchten zijn er geweest, die er op duidden dat koningin Juliana ten behoeve van haar dochter prinses Beatrix, afstand van de troon zou doen. Op haar moederlijke wijze heeft de koningin deze geruchten ontzenuwd, door te verklaren dat het haar wens is dat haar dochter, evenals zijzelf, de gelegenheid krijgt haar kinderen zelf op te voeden. Wij hopen daarom dat Koninginnedag nog vele jaren op 30 april zal vallen en dat onze koningin in goede gezondheid de haar opgelegde taak mag vol brengen. Tegen half tien starten vanaf een viertal opstel plaatsen (Chopinlaan, Groensvoorde, Prins Bernhardlaan en Justus van Effenlaan) leerlingen van de kleuterscholen en de klassen 1 en 2 van de basisscholen voor een défilé naar het Koningin Wilhelmina plein. In het Anne Frank-centrum wordt voor alle Waddinxveense bejaarden Bert Haan stra’s film „Alleman” vertoond. In het Anne Frank-centrum wordt de finale gespeeld van het biljarttournooi, waar voor zaterdagavond de voorronden zijn gehouden. In het Anne Frank-centrum zulten de voorronden worden gespeeld van een biljart- toumooi, waaraan door zestien biljarters van drie plaatselijke biljartverenigingen wordt deelgenomen. Om elf uur vertrekt van het parkeerterrein „Beukenhof" aan de Kerkweg een kin derstoel met leerlingen van de klassen 3 tot en met 6 van de basisscholen. Het mot to van de optocht is: „met je vlaggetje, je hoedje en je toeter achter de kroon”. De route is: Kerkweg, Juliana van Stolberglaan, Koningin Wilhelminaplein, Willem de Zwijgerlaan, Chopinlaan, Kerkweg, Stationsplein. Stationsstraat, parkeerterrein s Beukenhof”. Boven Waddinxveen verschijnt om ongeveer elf uur een reclamevliegtuig. dat de aandacht vestigt op de ’s middags te houden motorcross door een vijftigtal toe gangsbewijzen uit te strooien. Van half zes tot zeven uur wordt vanaf het parkeerterrein in „De Sniep” gestart voor de door de „Gouwe-Rijders” georganiseerde puzzelrit, waarvoor men zich tus sen vijf en zeven uur in ,,De Hoeksteen” aan de Esdoornlaan kan laten inschrijven. De inschrijvingskosten liggen tussen de zeven en acht gulden. Op een terrein in Groenswaard 3 zulten 200 motorrijders strijden om de hoogste eer. De zijspanrace telt mee voor het kampioenschap van Nederland. Er zal ook gestreden worden in de 50 cc en 250 cc klasse. Toegangsprijzen: 5,voor oude ren, 2,50 voor kinderen tot 14 jaar. De oudere Waddinxveners kijken onge twijfeld al uit naar deze filmmiddag, die om drie uur begint. In de pauze zal de Oranjevereniging ’Waddinxveen’ de aan wezigen een kopje koffie aanbieden, terwijl edelslager P. C. van Beest van de Brederolaan in die tijd zal speten op het electronisch orgel. WADDINXVEEN De „Gouwe-Rij- ders” houden op Koninginnedag hun eerste rit van het puzzelseizoen. De start is van half zes tot zeven uur ’s morgens vanaf het parkeerterrein aan de Sniep- weg. Tussen vijf en zeven uur kan men zich laten inschrijven in „De Hoek steen” aan de Esdoornlaan. Rituitzetter C. van Kooten garandeert alle deelne mers een goede en sluitende rit. Zoals gebruikelijk bij de „Gouwe-Rijders” zijn er prachtige prijzen te winnen, terwijl voor de laagst geklasseerde deelnemer (ster) een mooie prijs beschikbaar is ge steld. De tijdsduur van de puzzelrit is ongeveer twee uur, zodat men alle an dere evenementen van Koninginnedag zal kunnen meemaken. Bij het ter perse gaan van dit nummer ''was nog niet be kend tegen welke bijdrage men kan deel nemen. Vermoedelijk ligt het bedrag tussen de zeven en acht gulden. In de Victorwijk start om half acht een door de speeltuinvereniging „Zonnig Zuid” georganiseerde lampionnenoptocht. De tocht zal zich alleen door deze wijk als een lint slingeren. De start is bij het gebouwtje van de speeltuinvereniging. De organisatie van deze optochten is in handen van de Oranjevereniging ..Wad dinxveen”, de afdeling algemene zaken van het gemeentehuis en niet in de laat ste plaats van de schoolhoofden en hoofdleidsters. Aan de traditionele auba de is dit jaar definitief een einde ge komen, dit in overleg met de Oranje vereniging ’’Waddinxveen” en de geza menlijke schoolhoofden in ’n daartoe op het gemeentehuis gehouden vergadering. Evenals vorig jaar Zulten ook dit jaar de leerlingen van de kleuterscholen en de klassen 1 en 2 van de basisscholen kun nen meedoen aan de speciaal voor hen bedoelde kinderstoel .vanaf een viertal opstelplaatsen (Chopinlaan. Groensvoor de, Prins Bernhardlaan en Justus van Ef fenlaan) naar het Koningin Wilhelmina plein. Daar zal het gemeentebestuur het défilé afnemen, naar wordt verwacht rond half tien. Aan deze kinderstoel ver lenen de Waddinxveense muziekkorpsen „Concordia”, „De Cormula’s” en „Voor waarts” medewerking. Aan het biljarttournooi nemen 16 bil jarters deel: twee teams van vier per sonen van de biljartvereniging „Onder Ons” (Anne Frank-centrum), één team van vier personen van de biljartvereni ging „Keutje en Neutje (café Gouwe- zicht) en een team van vier personen van de biljartvereniging „De Sport vrienden” (café Sport). WADDINXVEEN Voor de wat ou dere jeugd staat er in de avonduren van Koninginnedag een grandioze disco- avond op het programma. In de tent, die in Groenswaard 3 wordt neergezet en ’s middags nodig is voor de motorcross, zal de Waddinxveense drive-in-disco- theek ..Superstition” in samenwerking met het hi-fi en videocentrum van I. J. van den Berg aan de Dorpstraat vanaf acht uur een ongekend spectaculaire muzikale show gaan verzorgen. De toe gangsprijs bedraagt vier gulden per per soon. zal vragen, maar ook een vijftigtal toe gangsbewijzen zal uitstrooien. Met zo’n biljet hoeven de ouderen geen vijf gul den entree te betalen en de jongeren tot 14 jaar geen rijksdaalder. Voor de 50 cc klasse is Henk Pauw uit Apeldoorn de grootste favoriet. Hij heeft al diverse overwinningen op zijn naam staan. De verwachting is echter, dat een aantal leden van de Goudse motorcross club, zoals Wim de Wit uit Leiden, Henk Lever uit Lekkerkerk en Peter Groene- veld uit Zwijndrecht, hem het leven da nig zuur zulten maken. In de 250 cc klasse staan lan Boer uit het Friese Een en Han Nekkers uit Hellendoom als grote kanshebbers genoteerd. In de voor het kampioenschap van Nederland mee tellende zijspanklasse zal naar alle waar schijnlijkheid de strijd hoofdzakelijk gaan tussen de combinaties van Han Veis uit Westendorp en de gebroeders Lammertink uit Lochem, terwijl als ge vaarlijke outsider de BMW-combinatie van Arno Dreezen uit Maastricht moet worden gezien. Amo’s vrouw fungeert in die combinatie als zijn zijspanpassa- giere. Op het motorcrossterrein landt om één uur een helicopter met burgemeester C. A. van der Hooft, die het dit jaar voor de vijftiende maal door de Oranjevereni ging „Waddinxveen” in samenwerking met de Goudse motorcrossclub „Hol land” te houden ronkend spektakelstuk officieel zal openen. De wedstrijden wor den onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) verreden. ’s Morgens zal een reclamevliegtuigje boven Waddinxveen verschijnen, die door middel van strooibiljetten aandacht voor de motorcross op Koninginnedag De kinderen van de kleuterscholen van 4 tot 6 jaar hebben zich inmiddels op gegeven voor balletje-lopen, hindernis steppen of kruiwagenrace. De leerlingen van de basisscholen van 6 tot en met 12 jaar hebben hun voorkeur kunnen uit spreken voor deelname aan sprietlopen, hindernisrace, skippy-balrace, spriet lopen (maar dan wat ingewikkelder), zaklopen, prijsschieten, touwtrekken, steltlopen en hindernisrace (ook wat in gewikkelder). De muziekkorpsen geven ook acte de présence aan de kinderstoel voor teer lingen van de klassen 3 tot en met 6 van de basisscholen. Het is de bedoeling dat een min of meer allegorische optocht wordt gehouden, waaraan de leerlingen op vrijwillige basis kunnen deelnemen. De heer I. D. Geel, leraar aan de huis houdschool „De Rank”, heeft de kinder stoel het motto „met je vlaggetje, je hoedje en je toeter achter de kroon” meegegeven» De „kop” van de optocht is de „staart” van de stoet van 5 september 1973: de kroon. Een1 versierde konink lijke stoel met manden papieren bloe men en. veel kinderen daaromheen is ditmaal het sluitstuk van deze carnava leske kinderstoel. Afgezien van de in totaal drie wagens, die in de optocht zulten meerijden, kun nen de scholieren zich naar believen ver kleden en met versierde fietsen, poppen wagens, eventueel met huisdieren en di verse door henzelf gekozen attributen aan de stoet deelnemen. De aan deze optocht deelnemende leerlingen van de basisscholen vertrekken om elf uur van het parkeerterrein „Beukenhof” aan de Kerkweg. De route is: Kerkweg, Juliana van Stolberglaan., Koningin Wilhelmina plein, Willem de Zwijgerlaan, Chopin laan, Kerkweg, Stationsplein, Stations straat en parkeerterrein „Beukenhof”, waar de stoet ontbonden zal worden. WADDINXVEEN De leerlingen van de kleuterscholen en de klassen 1 en 2 van de basisscholen krijgen op Konin ginnedag een presentje van het gemeen tebestuur. Daarmee wijkt men af van het snoeppakket dat in voorgaande jaren werd uitgereikt. Het presentje zal mor genochtend op de Waddinxveense scho ten worden bezorgd en door de school hoofden en hoofdleidsters op Koningin nedag aan de kinderen worden gegeven. bad wordt om half twee begonnen. Het leuke is dat alle kinderen na afloop met de hulp van hun ouders mogen meedoen aan een opdrachtenspel. Op borden zul len een zevental vragen in beeld worden gebracht. Voor de antwoorden kan men kiezen uit drie antwoorden. Voor het opdrachtenspel zijn tien prijzen beschik baar gesteld. Voor ieder spel, onderdeel van het spelfeest, zijn er zes prijzen: drie voor jongens en drie voor meisjes. Dat betekent dat er in totaal (spelfeest en opdrachtenspel) 82 prijzen te winnen zijn door de Waddinxveense lieverdjes. Haanstra schiet' met „Alleman” in de roos door de keuze en volgorde van de filmfragmenten, de macht der herhaling, het contrast en het shockeffect. De ras filmer beziet ons zoals we zijn, ver wringt niets, geeft alleen de werkelijk heid, en toch gebruikt Bert Haan stra een bijzondere bril, waardoor wij mét hem kijken en dan vertederd, ont roerd, geprikkeld, gesticht of grinnekend reageren op ons spiegelbeeld. Het js een opnieuw herkennen van zaken, situaties en gewoonten, die wij eigenlijk vergeten waren, omdat ze zo ingeworteld en bij na al versleten ons bestaan van alledag plegen te beheersen. „Alleman” toont ons doen en laten op straat, in steden en dorpen, bij sportwed strijden, in een barre winter, op de zon dag, op de markten, bij herdenkingen, bij ons optreden in „groepsverband”, bij ons vertier aan het strand, hoe kinderen buiten speten en stoeien, hoe de ouderen verpozing en liefkozing zoeken in de parken, hoe wij (ook toen al!) leven met ons nationale monument op de Dam ef hoe wij de herdenking van de bezettings tijd en ons nationale monument op de Dam en zijn slachtoffers ..organiseren". De simultaanbeelden, die Haanstra hier van toont, zijn zeldzaam aangrijpend en suggestief in hun stilte eenvoud. De Waddinxveense zwem- en poloclub „De Gouwe” biedt de jeugd van 4 tot en met 12 jaar een middag plezier met een groot aantal kinderspelen in het openlucht zwembad „De Sniep”. Er nemen aan dit spelfeest 1300 kinderen deel. zwem- en wieler-wedstrijden. Haanstra ontbreekt ook niet in het hartje van de strenge winter 1962/1963, bij kwakkelen de kleuters en bij hardrijders, op de be vroren Gouwzee, en bij de vogels in nood. En als het op wandelen en mar cheren aankomt, is de Vierdaagse een kostelijk doelwit van Haanstra’s milde spot, wordt de historische optocht in de regen een klucht en wordt een militaire parade lot een heroïsch gebeuren. In de avonduren confronteert de camera ons met de intense bedrijvigheid van Slees- wijks Nationale Revue en weegt zij die af tegen de manier, warop amateurtone- listen in het gehete land dezelfde scène uit hetzelfde stuk speten. Ontroerend zijn de taferelen waarin ouders hun kin deren voor het eerst alleen laten, wan neer ze onzeker en schuchter hun entree op school maken, en waarin zij hun kinderen verwelkomen, wanneer zij als soldaten terugkeren uit Nieuw Guinea. De film, voorzien van treffend commen taar van Simon Carmiggelt, begint met het afscheid van emigranten, die ons land voorgoed de rug toekeren en Haanstra beschouwt „Alleman” min of meer als hun weemoedige, maar door de afstand openlijker terugblik op teven en streven van deze lage landen, zoals het zich dag aan dag voltrekt Het slot is een vorstelijke apotheose in letterlijke betekenis: het koninklijk gezin poserend voor hoffotograaf Max Koot als iedere willekeurige familie, die zich en bloc laat portretteren. De prinsessen gieche lend en grapjes makend, de koningin knipogend tegen de prins, die met een „Nu even serieus” de gemoederen tracht te bedaren tot allen in ’staatsie-houding’ zitten en staan, en de foto genomen kan worden, die men pal daarop bij het be volkingsregister ziet hangen, waar „Alle man” en dus ook wij zo zorgvuldig zijn geregistreerd, van de wieg tot het graf. In de motorcrosstent op een terrein in Groenswaard 3 verzorgt de drive-in-disco- theek „Superstition” in samenwerking met hel hi-fi en videocentrum J. I. van den Berg van de Dorpstraat een disco-avond. Toegangsprijs: 4. Vanaf acht uur elk half uur zal juwelier-horloger Ez. Vermeij van de Kerkweg zijn klokkenspel oud-vaderlandse liederen ten gehore laten brengen. Daarvoor worden alle achttien klokken ingeschakeld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 9