1 VEEL BELANGSTELLING VOOR JEUGDCONCOURS DE REIGERSBURGH IN Beide herentennisteams van Brons voor Kees Versluis Schaakclub Waddinxveen kampioen Be Fair grepen naast titel Het hengelsportseizoen staat weer voor de deur stek, en alle andere middelen die geëi gend zijn om vis te bedwelmen of te ver wonden, wettelijk verbodën vangmidde len. Gevangen vis dient ter bescherming van de slijmlaag met natte handen te worden aangepakt. Dat geeft betere overlevingskansen bij het terugzetten in het water, waartoe de sportieve visser in het algemeen wordt uitgenodigd, omdat het meenemen van meer vis dan voor een redelijke consumptie, minder vangst voor de toekomst betekent. Ondermaatse vis of vis waarvoor een gesloten tijd geldt, is men veilplicht terstond weer in hetzelfde water terug te zetten. GOUWE REDT HET NIET TEGEN LZ’86 VIER TENNIS KAMPIOENEN DE SPERWER WEDSTRIJD- VISSEN LOES LEKX-SCHENK MAG ER WEER ZIJN Eindbalans Waddinxveen: 99 99 Reprodukties Posters WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 30 MEI 1974 Pagina 7 Stand Boekhandel Veldwijk BV uit dat de Waddinxveense schakers uiteindelijk het kampioenschap be I WADDINXVEEN Na drie ge- I speelde wedstrijden in de eerste klas I van de Rotterdamse schaakbond zag het er aanvankelijk niet naar de hengelsport- „Waddinxveen” haar nieuwe seizoen met een kasco 'cours in de Oude Rijn te Alphen aan den Rijn. Het is de eerste wedstrijd in de vijf concoursen omvattende maat- viscompetitie om de F. Rin- cheval-beker. De aanvang is bepaald op 07.00 uur; vertrek station N.S. om 06.00 uur. Het inleggeld bedraagt 2,50; voor jeugdleden f 1,Bij J. Hoogendoorn-hengelsport kan men zich laten inschrijven tot vrijdag 31 mei a.s. vóór 19.00 uur. Evenals vorig jaar heeft de wedstrijdcommissie een A- en een B-groep ingesteld. Men rekent op een grote deelname. WADDINXVEEN Op za terdag 1 juli start de wedstrijd- afdeling van vereniging Uitslagen WADDINXVEEN De hengelsportvereniging „Waddinxveen” zal in het op zaterdag 1 juni te openen nieuwe seizoen weer diverse activiteiten ont plooien. De inmiddels ruim 550 leden tellende vereniging houdt voor haar afdeling wedstrijdvissers de volgende evenementen: Programma a. c. VEEL VISGENOEGEN Ei WADDINXVEEN Het tiende Pijpenstad tafeltennistoernooi van de Invaliden sportvereniging Gouda en omstreken in de Waddinxveense veilinghal is opnieuw een succes geworden. Nadat Gouda’s burgemeester Chr. van Hofwegen ’s morgens het toernooi had geopend brandde ’s morgens de strijd op twaalf tafels los. Het voor programma werd precies op het tijdschema afgewerkt, waarbij de nodige „slacht offers” vielen. WADDINXVEEN Zonder leidsman losgelaten te worden midden in het jaar lijkse ponyconcours op Hemelvaartsdag in Waddinxveen lijkt prijsgegeven te zijn aan de chaos. Hier dreigt men „aange lopen” te worden door een stappende, dravende of galopperende pony, daar dragen lieden met verwaaide haren rui ters allerlei wonderlijke zaken op b.v. dat ze bij C op de linkerhand moeten gaan of dat ze tweemaal door een S van hand moeten veranderen. Een Grote Broer deelt mee, dat ruiter X als de ha zen in ring Y moet verschijnen en dat er bij ring 2 een voorlezer gevraagd wordt. nig toe en bezetten resp. de eerste en tweede plaats. In de klasse I was de vloot ruiters over 4 ringen verdeeld. In ring 1 zegevierde Inge Dessing op Ber nadette gevolgd door Jeanette Suurd op Snip. In ring 3 zegevierde Mieke Mar tens op Mushroom met als goede twee de Miek de Knegt op Gwenny. Ring 5 kreeg Jan Tops op Bianca als winnaar, gevolgd door Tieneke Hoogendoom op Broomy en Dik Hulscher op Miset e.a. In ring 4 zegevierde Barbara Boreel op Pansy, of Beechwood voor wie in deze klasse nauwelijks meer iets te winnen valt. Tweede werd Carla Hofman op Sheila. WADDINXVEEN Nu het afgelopen weekeinde de laatste competitiewedstrij den verspeeld zijn kan de tennisvereni ging Waddinxveen niet ontevreden zijn over de verrichte prestaties. Na het ver strijken van de eerste helft van de com petitie waren de twee jeugdteams reeds kampioen, de vorige week kon het 1ste team de vlag in top hijsen en op de laat ste dag viel het 3de team (5de klasse) deze eer te beurt. pier, zager, mossel, putschelp ,worm, steurkrab of garnaal; b. kunstaas van de onder a. genoemde; c. insecten, -larven of nabootsingen! daarvan voorzover niet groter dan 2| cm; d. stukjes vis van maximaal 3 cm. Een „speciale” hengel is elke hengel voorzien van ander aas als voor een> gewone hengel. De speciale hengel wordt meestal snoekhengel ge noemd. Voor deze hengel geldt een ge sloten tijd van 1 maart tot 1 juli. Een werphengel kan al naar gelang het aas zowel een gewone als een speciale hengel zijn. Hij. heeft geen eigen wette- lijke status. 14 10 9 7 7 7 5 5 3 1 1 2 4 1 5 4 4 3 3 1 4 3 0 1 5 3 5 5 8 8 11 10 12 39 24 19 19 18 18 12 12 7 6 5 Tijdens de district jeugdcompetitie heb ben de C-meisjes zich met 6350 punten nog steviger op de eerste plaats genes teld. De D-meisjes weiden ditmaal 3e in hun poule. Op Hemelvaartsdag wer den in Alphen tijdens regionale (gras) baanwedstrijden ook nog enkele goede prestaties geleverd. Zo won Ghyta den Besten het hoogspringen meisjes C, won Peter Kobrua de 800 mtr jongens C en Eddy van Gemeren de 100 mtr jongens D. LZ ’86 De IJssel De Gouwe Kroosduikers BZPC ZCE Brandenburg DWT ZPA DWR Walvisch (KIS); 2. R. Bok (KIS); 3. V. Hertog (EGS). Heren Dubbel 1-4: 1. J. de Dau- we/E. Barendse (Antilope); 2. P. Suyker- buyk/H. Kasteelen (RIS). Heren Dubbel 5-6: 1. T. Vossen/V. Hertog (EGS); 2. R. Bok/C. A. Hill (KIS). Dames Dubbel 1-4: 1. I. Schmidt (RIS)/L. Lekx-Schenk (Gouda); 2. E. Veltman/C. Morel (ISA). 16 15 15 15 16 16 16 15 15 16 16 WADDINXVEEN De postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan de wedvlucht Compiegne. Afstand 319 km. In konkours 327 duiven. Ge lost om 6.00 uur met matige N.W. wind. Aankomst eerste duif 11.05.58 uur, laatste 11.33.10 uur. Snelheid eerste duif 1032,49 m per min., laatste 957,15 m. per min. Hoewel vissen belangrijk minder ge voelzenuwen hebben ‘dan andere dieren en. de mens, hebben zij toch beslist be hoefte aan een menselijke behandeling. Daarom dient vis niet te worden gemar teld bij het ontdoen, van de haak. Een sportieve visser (als u dat niet bent hoort u niet aan de waterkant) gebruikt voor moeilijk te verwijderen haken uit de vis- senbek een zogenaamde hakensteker, die voor een paar kwartjes overal verkrijg baar is. Om dezelfde vislievende over wegingen zijn de strik en de zetlijn of Na het middaguur werd de spanning meer en meer voelbaar. Toen bij de hal ve finales de balans werd opgemaakt, bleek het geweld voor een aantal Goud se deelnemers te groot te zijn geweest. De dames B. Boot, R. Jongeneel, K. van Vliet, Brand en de heren J. Jager en Q. Kroesemeijer moesten in de tweede ron de afhaken. Loes Lekx-Schenk had zich weten te handhaven, maar moest in de halve finale de eer aan G. Becker uit Rotterdam laten. Het' werd een drieset ter: 18-21, 21-19 en 20-22. Aan het eind van het toernooi reikte mevrouw J. van der Hooft-'Lourens de prijzen uit. Dat het allemaal niet zo makkelijk ging wijzen de tussenstanden wel uit. Na de eerste dag stond hij nog 4e met 70 pun ten achterstand en tot het polshoog bleef er een man of vier dicht bij elkaar. Met een sprong over de 3.60 mtr nestelde hij zich echter stevig op de derde plaats. Tijdens het laatste nummer, de 1500 mtr leek het nog even mis te gaan. Doch dat bleek nogal mee te vallen. Door dit alles is hijde eerste Waddinxveen-at'leet die in een interland zal uitkomen. Zijn broer Ton moest tijddens dezelfde wedstrijd bij de jongens B met een iets mindere, doch zeer redelijke,8e plaats genoegen nemen. Zijn beste nummers waren de 100 mtr horden verspringen en de 100 mtr. Doordat de werpnummere iets te genvielen moest hij de 7e plaats tenslotte prijsgeven. Dressuur voor klasse M leverde in ring 2 als winnaar Roland del Monte op Merry-go-round met als tweede Marian van Peski op Humbo. De klasse 2 ten- WADDINXVEEN Zondagmiddag om zes uur mocht de atleet Kees Ver sluis van de atletiekvereniging Wad dinxveen na twee dagen van inspanning de bronzen medaille in ontvangst nemen voor zijn derde plaats op de tienkamp tijdens de Nederlandse kampioenschap pen meerkamp. Tevens werd hem mee gedeeld dat hij door deze prestatie was opgenomen in de landenploeg die over twee weken in Brussel moet aantreden tegen jeugdmeerkampers uit Oost-Duits- land, Zwitserland en België. Ondanks het feit dat de door regen gladde grasmat het niveau wat ongunstig beïnvloedde viel van goede sport te ge nieten. De dressuurproef voor de klasse B was over twee ringen, verdeeld. In ring 4 was de eerste plaats voor Ilse van Leeuwen op Jan gevolgd door Henny den Otter op Katinka. In ring 5 gaven de zussen Pia en Nienke Bronsveld, beiden op Olaff, elkaar wei- Met grandioos en flitsend tennis liet Bas zien dat hij deze middag in grote vorm verkeerde. De eerste set won hij met 7-5. De tweede set was eveneens zeer span nend. Bas draaide op volle toeren en besliste met 6-4 de tweede set ook in zijn voordeel. De stand was weer gelijk 1-1. Nu kwam het herendubbel Jan van de Maas (ingevallen voor Dick van Doorn) en Jan Terpstra in aktie. Met werkelijk groots spel gaven zij hun tegenstanders geen schijn van kans. In twee sets haal den zij de punten binnen. Cijfers 6-2 en 6-4. Be Fair stond nu voor met 2-1. De tweede dubbel Bas Boonstoppel en Henk Verhaar moest' ook gewonnen worden. De eerste set wonnen zij met 6-4. De tweede ging met 6-3 verloren. Bas en Henk zetten in de derde set alles op al les. Met fraai tennis lukte hun dat met 6-2. De spanning was nu te snijden. Nog een punt en Be Fair was kampioen. Op de schouders van Jan van de Maas en Henk Verhaar ruste de loodzware last het kampioenschap veilig te stellen. Henk en Jan begonnen zeer goed. Zij namen een twee nul voorsprong. Het kampioenschap begon te dagen. Opeens lukte er niets meer. Waarschijnlijk speel de de nervositeit een belangrijke rol. In twee sets werden zij verslagen: 6-2 en 6-2. De stand was nu 3-2. Geen kam pioenschap, maar een zeer eervolle twee de plaats, mede gezien, het feit dat van de zes wedstrijden niet één keer met het volledige team gespeeld kon worden wegens blessures. Voor Be Fair heren drie was het zater dag eveneens een zeer belangrijke dag. og hooguit enkele kilometers van huis, thans maakt men ongelooflijk lange trips naar een speciaal „stekkie”. Veel mooier nog. Men vaart er niet zelden voor het zeegat uit om de makreel te verschalken, of trekt ervoor naar het buitenland om een forel aan de haak te slaan. Maar wat doet het er eigenlijk toe waar of waarmee men vist. Laten we de hen gelsport niet doen ontaarden in het el kaar willen overtreffen met steeds verder en duurder Ai zen en steeds kostbaarder materialen. Het gaat immers om. de sport? Niet om de hengel maar om het hengelen. Om dat gewone, sportieve hen gelen te bevorderen en tot een zo groot mogelijk genoegen te maken is de opzet van dit artikel met enkele belangrijke tips. Verder ligt het in de bedoeling 1 a 2 jeugdwedstrijden en een concours voor 65-plüssers te organiseren. De twee wed- strijdcommissies hebben veel werk ver zet om ook dit seizoen weer een goed programma samen te stellen en hopen, dat het aantal com petit iedeelnemers, dat tot nu toe plm. 30 bedroeg, kan worden uitgebreid. Een volledig wedstrijdpro- gramma kan men afhalen bij de heren C. Broer, W. Buninglaan 9 en K. Broer, Meidoornstraat 32. Nu het hengelseizoen toch voor de deur staat, wat meer over het vissen. In het begin van onze jaartelling telde ons wa terrijk land slechts een gering aantal De winnaar van de wedstrijd Be Fair- Game werd kampioen. Jammer genoeg verloor Be Fair met 4-1, medé door ge brek aan ervaring en nervositeit. Be Fair heren twee ging op bezoek bij Leonidas te Overschie. Helaas moesten, zij de pun ten aan Leonidas laten. Be Fair mixed 1 kreeg Rhoon op bezoek. In drie sets werden zij verslagen: 6-1, 6-8 en 1-6. Be Fair mixed 2 ging naar Deuce Again in Rotterdam. Met 4-1 ging deze wedstrijd verloren. Be Fair mixed drie ging op be zoek bij ROVS in Vlaardingen, en boek te een schitterende 4-1 zege. Be Fair mixed 4 ontving Berkenrode. Alle par tijen gingen verloren.. De bezoekers lie ten er geen twijfel’ over bestaan wie de sterkste was. Uitslag 5-0. De kampioenen bij de jeugd ontving Hiaten en lieten duidelijk zien, dat zij niet voor niets kampioen zijn. Met 4-1 versloegen zij Hiaten. Na de 4-1 zege werd door het bestuur en jeugdcommis sie een bloemetje aangeboden voor het behaalde kampioenschap. slotte leverde als winnaar letje Vat) Breukelen op Candy gevolgd door Jose- fien Kammeraat op Mudéford Bay Da vid. Het le team, met de gedachten al bij de komende promotiewedstrijd, verloor met 53 bij de Metselaars. De winstpunten kwamen van Mej. Tanbroek (7-5, 6-1), de herendubbel Boere-Kliest (8-6, 4-6, 6- 3) en de gemengd dubbel mej. Tan broek en de heer Boere (7-5, 6-2). Wad dinxveen 2 verloor met 6-2 van Tennes see 2. Hier moesten mej. Brants en de heer Schutte in hun gemengd dubbel zich een lang verblijf op de baan ge troosten alvorens een punt weg te slepen (5-7, 15-13, 6-4). Het 4de team kon het niet bolwerken tegen Seghwaert en ver loor met 2-4. bijdragebewijs, die geen eigenaar, erf pachter of huurder is van de wateren waarin hij vist, moet tevens in het bezit zijn van een schriftelijke vergunning van de rechthebbende op het visrecht. Meest al zijn dat hengelsportverenigingen, waarom het lidmaatschap daarvan onge kende mogelijkheden biedt, ook wat be treft het betreden van particuliere ter reinen zoals weinlandén. In het algemeen mag men in „openbaar water” met één gewone hengel vrij vis sen, mits wel in het bezit van het bij dragebewijs. Precies gezegd, is men met een bijdragebewijs voor het vissen met één gwone hengel gerechtigd in de wate ren omschreven in de artikelen 577 en 579 van het Burgerlijk Wetboek. Dat zijn in het algemeen bevaar- en vlot- bare wateren, voorzoved die niet in het belang van een doelmatige bevissing zijn uitgezonderd. Hierover bestaat veel ver schil van' mening, waarom het ingeval van twijfel verstandig is de plaatselijke politie te raadplegen. Kinderen beneden 15 jaar mogen met één gewone hengel vissen zonder bij dragebewijs. Hoe, wat en waar u ook vist, wees een sportief visser en houdt uw omgeving schoon. Dat doende mag u hopen op wat wij u wensen: In het begin van de derde periode ver tastte Henny van den Bosch met een boogbal op grote afstand de Liedse doel man die te ver uit zijn doel was gegaan 22. Toen ging de strijd gelijk op maar LZ ’86 zag toch kans de stand op 23 te brengen. In de vierde periode scoorde L.Z. ’86 al gauw 24 en de Gouwe zet te toen alles op alles. Uit een rommelige situatie voor het Leidse doel maakte Eef Overdam 34. Toen trok de Gouwe alles open maar door te fel aan te vallen werd de verdediging wat vergeten en hiervan werd door LZ ’86 dankbaar ge bruik gemaakt en was de uiteindelijke eindstand 35 voor L.Z. ’86. In de verschillende handicap-klassen gingen de prijzen naar: Dames 1-2-3: 1. E. Veltman (ISA); 2. A. Smink-Liefveld (ISA); 3. H. Stolk (RIS). Dames 4: 1. I. Schmidt (RIS); 2. B. Becker (RIS); 3. L. Lekx-Schenk (Gouda). Dames 5-6: 1. I. Heppenhuis (Salland); 2. M. Staak (Re- deoss); 3. G. Postma (Den Bosch). He ren 1: 1. H. Kamps (ISA); 2. B. v.d. Horst (Unicum). Heren 2: 1. F. Broos (Antilope); 2. H. Kasteelen (RIS). Heren 3: 1. E. Barendse (Antilope); 2. J. Le- venstone (Marathon). Heren 4: 1. S. L. Yap (ISA); 2. H. Makkenze (Drecht- steden). Heren 5: 1. T. Vossen (EGS); 2. Th. van ’t Erve (Salland); 3. R. Oosthof (Ooievaars). Heren 6: 1. C. A. Hill In de eerste periode speelde LZ ’86 over heersend en had de Gouwe geen schijn van kans. Houthop scoorde het eerste doelpunt en in de tweede periode liep LZ ’86 verder uit door een doelpunt van Jan de Graaf. Het leek er op dat de Gouwe volledig overspeeld ging worden, maar dat was niet het geval. De Gouwe kreeg namelijk weer nieuwe moed toen Leo van Nieuwenhuizen uit een straf schop 1—2 scoorde. WADDINXVEEN Het is de Gouwe niet gelukt de koploper in de competitie LZ '86 uit Leiden van de bovenste plaats te verdringen. In een leuke en vrijwel gelijkopgaande wedstrijd verloor de Gouwe uiteindelijk met 35, alhoewel een gelijkspel niet uitgesloten is geweest. Voor de speciale hengel heeft men (evenals voor het vissen met de peur of met twee gewone hengels) een kleine visakte nodig 11,75). Voor het vissen met één gewone hengel moet men een zogenaamd bijdragebewijs hebben 5,-). Voor het vissen met andere vistuigen of met meerdere vistuigen (gecombineerd) dan hiervoor genoemd, is een grote vis akte vereist 33,-»). Alle bedragen zijn inclusief legeskosten van maximaal één gulden. Voor het' tegelijkertijd vissen met één gewone en één speciale hengel is het bezit van een kleine visakte voldoende. Wilt u vangen zonder zelf gevangen te wordten zorg dan ook voor de nodige pa pieren, want de houder van een akte of broodvissers. Niet in de zin van beroeps vissers zoals wij die thans kennen met alle hun ten dienste staande moderne vangmiddelen, maar mensen die om in hun dagelijks levensonderhoud te voor zien, ondermeer moesten jagen en vissen, met primitieve middelen zoals pijl en boog enzellf gesneden harpoen. Dat was wel iets anders dan het tegenwoordige vissen met steeds fraaier uitgevoerde hengels met alle mogelijke vistuigen en keus uit meer dan vijftig verschillende haaksoorten. Zo is ook het tegenwoor dige hengelen heel iets anders dan me nigeen zich nog zal kunnen herinneren uit zijn jeugd, toen een hengel bestond uit een eenvoudige stok met garendraad, een kurk als dobber én als haak een omgebogen speld. De vangst daarmee was, gerekend naar maat en gewicht, wel minder maar het visgenoegen zeker zo groot. In de loop der eeuwen en jaren heeft zich niet alleen dé techniek ten aanzien van de hengelsport ontwikkeld, maar zijn ook dé mogelijkheden enorm ver ruimd. Viste men nog niet zo lang ge leden uitsluitend in de naaste omgeving Uitslag: C. Hofman jr. 1 64: Troost- Tamerus 2 25; J. Koren 3 11 22 49; Gebr. Andere 4 40 46 47 73 82; Gebr. Metselaar 5 6 10 12 13 19 31 32 41 48 50 54 59 67 72; P. Metselaar 7 16 66; D. Böere 8 21 30 39; C. Toor en Zn 9 17 37 53 55 60 71; N. van Vliet- 14 15 35 68; D. Heeren 18 20 80; T. H. Twigt en Zn 23 34 43 52 56; J. Versloot 24 45; P. Bonefaas 26 44 51; Th. Colla 27 61 69 70 74; P. Vink en Zn 28 42 57 79; W. Heuvelman 29; Helsioot-van Gent 33; A. Ritveld 36; W. Berkesteyn 38; de Kok-Bijmans 56; L. Slootjes 58 75; P. van Gelooven 62; W. Breedijk 63; H. van Dijk 76; Jac. de Wit 77; C. Hofman en Zn 78 81. De selectie-proef voor de uitzending naar de Europese kampioenschappen gaf een andere volgorde voor dezelfde rui ters n.I. 1. André Voskuil, 2. Josefien Kammeraat, 3. Roland del Monte, 4. letje van Breukelen. Het springen in de L klasse was in de kleine stokmaat voor Claudette Verschut op Furzey met als tweede Barbara Boreel op Pansky. De grote stokmaat zag Kees Huscher als winnaar met Jan Tops als tweede. Het handicap sprangen in M/Z en Euro pese selectie was wederom voor Jetsje van Breukelen op Candy, die hiemee te vens beslag legde op de N.P.C. Wissel- beker. WADDINXVEEN De afgelopen zaterdag was het voor heren één en drie van de tennisvereniging Be Fair een belangrijke dag. De laatste wedstrijd van de competitie moest de beslissing brengen voor het kampioenschap. Bij winst van 41 was het team van Dick van Doorn kampioen. Bij winst van 32 was het team van Jan Tuinstra kampioen. Waddinxveen 6 moest tegen Rhoon mi nimaal met 3-2 en een gunstige set- verdeling winnen om degradatie te ont lopen ten koste van Rhoon. De heer van Heek won zijn enkelspel, maar na drie partijen was de stand 1-2. Slechts door de laatste twee partijen in straight sets te winnen zou een kleine kans op behoud blijven bestaan. Het dubbel van Heëk-Kuntze deed dit inderdaad, terwijl ook de laatste partij met redelijk grote cijfers werd gewonnen. Gegeven de ne derlaag met 3-2 tegen Rhoon in de eer ste helft van de competitie, waren uit gebreide berekeningen noodzakelijk, die uitwezen dat Waddinxveen zes games te kort kwam voor het behoud in de hoofidklasse B. Het 5de en 8ste team bewezen niet voor niets kampioen, te zijn geworden en won nen beide met 5-0. Waddinxveen 7 won met 4-1 van ’s-Gravendeel en eindigde hierdoor als goede tweede in zijn afde ling. In de huisvrouwencompetitie ver speelde het 11 de team haar goede kans op een kampioenschap door een 0-5 nederlaag. BZPC 5jGouwe 5 heren 25; Zwemdust /den Hommel-Gouwe 3 heren 13; ZCR 1-Gouwe 1 dames 50; VZC 2-Gouwé 2 heren 1—3; Gouwe a-DKD a meisjes 70; Gouwe a-AZC c jongens 6—3. Uitslagen veteranentournooi L.Z.’86 te Leiden gehouden op zaterdag 25 mei: de Gouwe-L.Z.’86 31; BZPC-deGouwe 3—4; L.Z.’86JBZPC 3—7. De vismaat wordt gemeten van de punt van de snuit tot het einde van de staart vin. Om de visstand te bevorderen en om moeilijkheden bij eventuele controle te voorkomen is het verstandig rekening te houden met1 de volgende minimum- maten: voorn 15 cm, baars 22, zeelt 25, paling 28, karper 35, brasem (geen), snoekbaars 45 (tijdelijk) 42, snoek 50 cm. Het is heel belangrijk het onderscheid te kennen tussen wat men noemt „gewone” hengel en „speciale” hengel, omdat dat nauw verband houdt: met wat mag en niet mag, en de vereiste papieren. Een „gewone” hengel is een normale hengel met ten1 hoogste drie haken, geaasd met a. brood, aardappel, deeg, kaas, granen, peulvruchten, fruit, slachtprodukten, zee- halen zouden. i Men verloor n.I. de derde wedstrijd be- schamend met 91. Tot aan de laatste I I wedstrijd van deze competitie tegen het i Goudse Messemaker, bleef men in het onzftlc^FA, oh rvitirv tussen de titel- kandidaten Messemaker en Waddinx- Donderdagavond j.l. bracht de beslissing doordat G. v.d. Bom zijn af- Een alle maten-competitie van vijf wedstrijden, waarvan twee kascon coursen; b. Een maatvissencompetitiie, eveneens van vijf wedstrijden, waarvan twee kasconcoursen; Selectiewedstrijden, met bij goede uit slagen deelname mogelijkheid aan de Nederlandse kampioenschappen; d. Mogelijkheden tot deelname aan 6 a 8 nationale wedstrijden. Echter het programma vermeldt een wedstrijd begin om acht uur en dan be gint het ook en vele uren later om 17 uur de slotparade en staan ondanks re gen, val- en slippartijen 160 ruitere met hun paarden in een onafzienbaar lange rij om door Waddinxveens burgemeester C. A. van der Hooft geïnspecteerd te worden. Slotconclusie moet dan ook v.ijn, dat men in een perfecte organisatie ook dit jaar weer toegenomen stroom deel nemers heeft opgevangen en een onver getelijke dag heeft bezorgd. Men kan slechts met verlangen uitzien naar het volgende jaar, wanneer het tweede lus trum van dit evenementen wordt ge vierd. Be Fair heren één ging op bezoek bij Barendrecht. Aanvoerder Dick van Doom moest verstek laten gaan wegens griep. Dit was een grote tegenvaller voor het team. Ondanks deze tegenslag waren de verwachtingen hoog gespannen. De wedstrijd werd geopend door Jan Terp stra. In de eerste set won Jan .gemak kelijk met 6-2. De tweede set1 leverde een fel gevecht op. De tegenstander kwam goed terug. Jan moest het hoofd buigen met 8-6. De derde set: ging voor Jan verloren met 6-3. Het eerste punt was verdeeld. Nu moesten de andere vier partijen gewonnen worden. Bas Boon stoppel kwam in het' strijdperk. Adem loos volgden de omstanders het gevecht. dinsdag 4 juni te Waddinxveen: Gouwe 1-WIK 1 dames; idem: Gouwe 2-DWR 3 heren; idem: Gouwe a-Vivax a meis jes; woensdag 5 juni te Nieuwerkerk a.d. IJssel: Barracuda a-Gouwe a jongens; donderdag 6 juni te Alphen a.d. Rii": AZC 5-Gouwe 5 heren; idem *■- Wad dinxveen: Gouwe 2-Baand"'s 1 dames: Gouwe 7-KoudkerV 2 heren.; idem Gouwe 4-Katwiik 3 heren. 1 onzekere (het ging toen nnXXx -1- Ween). K beslissing uooiuau cj. v.u. duik <u.- X gebroken partij (tegen het middennach- K te'ijk uur) in winst wist om te zetten. I Waddinxveen dus kampioen en promotie la naar c'e promotieklasse. Het succesrijke team wist in slechts vijf jaar via kam- a Pjoenschappen 3e, 2e en le klas (de RSB telt vijf klassen) nu door te dringen tot .■B de allerhoogste klasse van de RSB. De sPe'er van dit eerste team van de W.S.V. j (W.S.V. telt vijf teams) waren dit jaar dé heren Van Vuuren, Wolfs, Rentes, v.d. f® Born, Plantfeber, Kardol, Van Oord, Kraan, Schoenmaker en de Bock met ®a!s wisselspelers Broer, Breeman, W. van Oord en Van Amerongen. Op 13 juni zal het schaakseizoen met Seen a'Semene ledenvergadering worden Ma?esh>tén. Donderdag 29 augustus be- - Jig’nnen- de schakers weer met een snel- schaak toemoo i

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 7