beroepskrachten ook hard nodig Eigen ruimten en PTT-bussen Ouderen zullen in Waddinxveen het twistpunt; commissie verklaring spoedeisende vergadering Benoemd m D. E. van der Weide hoofd Klaas de Vriesschool van provincie komt met ’n Gemeentelijke komt met een mini-rapport WADDINXVEEN De ouderen zullen er voortdurend hun schouders onder moeten zetten wil het jeugd- en jongerenwerk in Waddinxveen er gens toe leiden en igermate van betekenis zijn. Het scheppen van eigen ruimten voor de opgroeiende jeugd en het aanstellen van (begeleidende) welzijnswerkers is natuurlijk voor het welslagen van een brok jeugdactivi- teit van even groot belang. jeugdwerk op poten moeten zetten WELZIJNSAMBTENAAR Slijter Van Eeuwen „Vinoloog” Leden regioraad vuilverwerking WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 30 MEI 1974 Bouwstenen Ketelhuizen Stilte Twaalf sollicitanten WADDINXVEEN De Waddinxveense slijter A. van Eeuwen is vorige week woens dag in Leersum de onder scheiding „Vinoloog van de Wijnacademie’ uitgereikt, waardoor volgens het bedrijf schap voor de detailhandel in alcoholhoudende dranken diens specialisatie op het ge bied van wijnen bijzonder is benadrukt. De onderscheiding - die het schap voor het eerst uitreikte - is verbonden aan 't afleggen van een examen door slijters, die zich in het onder scheiden en keuren bekwaamd hebben door het volgen van de cursus „Vinoloog van De Wijnacademie”. De heer Van Eeuwen was twee maanden geleden ook al in het nieuws toen hij in het Franse Ay werd benoemd tot Chevalier de l’Ordre des Coteaux de Champagne. Dit alles blijkt uit het „Advies plan ning jeugdbeleid op langere ter mijn”, dat de gemeentelijke com missie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd op verzoek van het college van Burgemeester en Wethouders dezer dagen heeft uitgebracht. Op het advies is acht maanden gestu deerd. Het tien pagina's tellende mini-rapport, op het formaat van een sigarendoos, wil het gemeente bestuur duidelijk maken welke maatregelen er genomen moeten worden om het plaatselijk jeugd- en jongerenbeleid in goede banen te leiden. WADDINXVEEN In een Op de avond van de dag na de gemeente raadsverkiezingen gehouden spoedeisende gemeenteraadsvergadering, die een zo spoedeisend karakter had dat verzuimd werd de pers van die bij eenkomst op de hoogte te stellen en de raadsleden H. P. Barth (D’66) en P. Noordam (arp) niet bereikt konden worden, is de heer D. E. van der Weide (28), onderwijzer aan de openbare Klaas de Vriesschool in Wad dinxveen, benoemd tot hoofd van die school. Uitgangspunt door het plaatsen van de bus- sen in de berm kunnen de zich hierin bevindende kabels en leidingen worden beschadigd. het onderhoud van de bennen wordt bemoeilijkt en duurder; de plaats van de bussen in de bermen kan aanleiding geven tot het laten stoppen van de PTT-bestelauto geheel of ge deeltelijk op de rijbaan; het aantal obstakels in de berm van de weg wordt vergroot ten nadele van de verkeersveilig heid; Mogelijkheden voor de aanstelling van een part-time kracht dienen te worden aan gegrepen om een coördinatiepunt te scheppen voor de organisaties op het gebied van jeugdwerk en om ten gemeentehuize voldoende en bij voortduring te zijn geïn formeerd over subsidieregelingen, landelijk en regionaal werkzame informatiecentra en alle andere zaken, die met een goede begeleiding en coördinatie van het gehele jeugdbeleid in de gemeente in enig verband staan. Hoewel gemeente-ambtenaar P. Bakker het secretariaat van de commissie vervult, is zij van mening dat de functie van jeugd- c.q. welzijnsambtenaar zoveel mogelijk een functie apart moet zijn, waar toe een daarvoor in het leven geroepen opleiding alle aanbeveling verdient. Zo zal deze functionaris absoluut de beschikking moeten hebben over voldoende tijd om de functie naar behoren te vervullen; het en passant mede behartigen van de jeugd- belangen naast een uitgebreid scala van andere ambtelijke werkzaamheden acht de commissie niet de meest verkieslijke werkwijze. Zo zal het vervullen van deze functie het meest efficiënt kunnen geschieden als de betreffende functionaris naast een werkzaamheid ter secretarie zich ook frequent met diverse organisaties in ver binding kan stellen veelal in de avonduren om optimaal als schakel te kunnen functioneren tussen het jeugdwerk in de ruimste zin en het gemeentebestuur. Zoals reeds gezegd speelt ook vakkennis op dit gebied een grote rol. Op dit moment worden steeksproefs- gewijs 16 tot 22-jarige Waddinxveners geënquêteerd naar hun wensen en ver langens. „De ee/ste indruk is”, zo staat er in het mini-rapport, „dat de jeugd voor vrijwel alle activiteiten in de markt is, maar dat1 de bereidheid om zelf initi atieven te ontplooien of arbeidspresta ties te leveren, beperkt blijft tot eeni zeer kleine groep. De ervaringen met „Point 66” en „Anno 1884” wijzen min of meer in dezelfde richting. Voorwaarde voor het stagen van een stuk jeugdactiviteit en het scheppen van continuïteit is dan ook de constante inzet1 van ouderen, liefst in de vorm van een of meer des kundige beroepskrachten”. commissie al op de wenselijkheid om in de omgeving van de Noordtunnel te kunnen beschikken over een accommo datie van enige omvang of enkele klei nere accommodates, gespreid over de woonwijken. Omdat de aandeelspercen- tages van de jeugdige leeftijdsgroepen in de overige wijken1 veel lager liggen en ook nauwelijks zullen stijgen is het vol gens het advies zeer de de vraag of juist daar afzonderlijke accommodaties voor jeugdwerk wet levensvatbaar zijn. Omdat WADDINXVEEN Het uit dc grond trekken van een twintigtal brievenbussen langs de Henegou- werweg door ambtenaren van de provinciale waterstaat heeft lan delijk de aandacht getrokken. Zo als het Weekblad voor Waddinx veen vorige week berichtte waren de groene bussen, die bij huizen die verder dan tien meter van de weg staan om de postbode ver lopen te besparen, door de PTT tegen de afspraken in langs de berm van de weg geplaatst. Om nu precies te vertellen hoe de vork aan de steel zit, heeft het pro vinciaal bestuur van Zuid-Hol- iand dit weekeinde een verklaring uitgegeven, die duidelijk moet maken dat niet de PTT, maar de provincie het bij het rechte eind heeft. Inmiddels zou de PTT minister drs. Th. E. Westerterp van verkeer en waterstaat om hulp hebben verzocht om uit dit conflict te komen. Ingevolge ar tikel 14 van het Zuid-Hollands Wegenreglement is het gebruik maken van de weg (en bermen zijn onderdeel van de weg) tot het plaatsen van brievenbussen ver boden, aldus het provinciaal be stuur. Alleen voorwerpen, die dui delijk aan de functie weg bijdra gen (verkeersborden, kilometer- palen, verlichtingsarmaturen, en dergelijke) mogen in de berm ge plaatst worden. Voor alle overige voorwerpen zal in ieder geval een vergunning aangevraagd dienen te worden. De PTT is ongeveer een jaar ge leden begonnen met het laten plaatsen van deze buitenbussen langs de provinciale wegen, zon der het Provinciaal Bestuur hier van in kennis te stellen (o.m. in de Bollenstreek). De Provinciale Waterstaat heeft nadat op een aantal plaatsen bussen in de berm geplaatst waren, contact opgeno men met de PTI'. Aan de PTT werd medegedeeld, dat het plaat sen van bussen langs provinciale wegen in beginsel niet in het weg gebied diende te geschieden. De redenen voor dit standpunt zijn: De heer Van der Weide, die het huidige naar Brummen vertrekkende school hoofd W. F. M. Muller opvolgt, stond op de tweede plaats van de in overeen stemming met de inspecteur van het la ger onderwijs in de inspectie Gouda en de schoolraad voor het openbaar onder wijs door het college van Burgemeester en Wethouders opgemaakte voordracht. Nummer één van de lijst, schoolhoofd P. J. van Grondelle uit Dinxperlo, trok op de dag van de gemeenteraadsvergade ring zijn sollicitatie in, omdat de hem aangeboden woningen niet passend zou den zijn. De derde kandidate was me juffrouw A. Vermeij, onderwijzeres aan een school voor buitengewoon lager on derwijs in Gouda. Mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmees- ter (tób.) verbaasde het, hoewel zij be grijpt, dat in verband met dit voorstel een spoedvergadering nodig was, dat de raadsleden hiervan pas zo laat op de hoogte zijn gesteld. Nu is ook' niemand in de gelegenheid geweest zich nader te ton 100.000,op de gemeentelijke subsidierekening zal verschijnen. Van het rijk kan de gemeente 80 procent terug ontvangen van de door haar uitgekeer de subsidie. De werkelijke jaarlast voor rekening van de gemeente bedraagt dan volgens de commissie ongeveer 20.000. Indien men zou denken aan de exploi tatie van één ketelhuis voor jeugdwerk met alleen gemeentesubsidie, moet wor den geraamd, dat hieruit alleen al een jaarlast op basis van investering en ex ploitatie voortvloeit, die in de buurt van 15.000,komt. „Realisatie van „De Bonkelaar” moet dan ook gegeven de kwaliteit en kwantiteit van het jeugd werk als een absolute voorwaarde worden gezien voor een goed en continu jeugdbeleid,” aldus het advies. WADDINXVEEN De door het gemeentebestuur van Waddinxveen aan te stellen welzijnsambtenaar als coördinatie- en informatiepunt dient volgens het advies van de gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd belangstelling te hebben voor alle aspecten met betrekking tot het welzijn. Hij dient zich doorlopend te oriënteren op de meest directe wijze omtrent veranderingen in de belangstellings sferen, gebruiken en patronen binnen het betrokken gebied, en dit te „vertalen” voor het jeugd- en jongerenbeleid in onze gemeente. Naast een goede beleidsadvise ring zal de welzijnsambtenaar ook de besluitvorming moeten omzetten in verorde ningen, regelingen of structuren, dan wel in adviezen of impulsen aan instellingen of particulieren. Uiteraard dient het particulier initiatief alle kans te hebben zich te ontplooien, waarbij een krachtige en doelgerichte begeleiding en coördinatie van de kant van de welzijnsambtenaar onmisbaar is. Aan hem bestaat volgens de com missie behoefte omdat er nu in Waddinxveen geen sprake is van een continu werk- object en representatief overkoepelend lichaam voor het jeugdwerk. Zij verwacht echter niet, dat het hier gaat om een full-time job. Om deze reden heeft de com missie overwogen of de taak van jeugdambtenaar niet kan worden opgenomen in de werkzaamheden van een welzijnsambtenaar. Deze zou dan belast kunnen worden met coördinatie, informatie en begeleiding van alle organisaties en personen, die zich binnen de gemeente bezig houden met de diverse vormen van welzijnswerk, zoals bijvoorbeeld jeugdorganisaties alsmede culturele-, creatieve en recreatieve activiteiten en dergelijke. de schoolraad zijn met dezelfde opstel ling gekomen. Advies is ook gevraagd aan de oudercommissie en aan de leer krachten. De voordracht van het college was niet overeenkomstig het advies van de oudercommissie en de leerkrachten, maar wanneer de heer Van der Weide zou worden benoemd is volgens de wet houder in vergaande mate voldaan aan het advies van oudercommissie en leer krachten, want deze hadden de volgende voordracht opgesteld: 1. Van der Weide, 2. Mej. Vermeij, 3. Van Grondelle. Op een vraag van de heer J. van den Roovaart (chu) zei wethouder Van Gent dat de heer Van der Weide vier A vijf jaar onderwijzer in Waddinxveen is. De heer Van der Hooft wees erop, dat Wad dinxveen een soort van doorstromings- sfation is. Vele krachten verdwijnen weer na hier te zijn opgeklommen. Na tuurlijk hebben ze daar gelijk in. Hij neemt aan, dat de heer Van der Weide, die 28 jaar is, na een aantal jaren ook wel weer naar elders zal vertrekken. Na gehouden stemming blijkt, dat tot hoofd van de Klaas de Vriesschool is benoemd de heer D. E. van der Weide met 15 (al gemene stemmen). Reden voor de voor zitter om op te merken dat eeni van de jonge krachten, die in Waddinxveen zijn opleiding heeft genoten en hoofd is ge worden van de Klaas de Vriesschool, maar die de gemeente nu gaat verlaten, de heer W. F. M. Muller is. De heer Muller kwam als jong onderwijzer en werd op de school waar hij werkte hoofdonderwijzer. Als iemand zijn taak als hoofdonderwijzer en opvoeder goed heeft vervuld dan is het zeker de heer Muller geweest, aldus de heer Van der Hooft. Aan het begin van de raad betreurde de voorzitter het, dat het aantal thuis blijvers op de dag van de gemeenteraads verkiezingen zo groot is geweest. Deze mensen (2949) zijn zich volgens hem niet van hun verantwoordelijkheid bewust geweest. Het zou juist in verband met de grote zaken, die in de komende jaren aan dë orde komen hij noemde als voorbeelden de gewestvorming, de vuil verbranding en de schooladviesdienst verstandig zijn geweest van degenen, die nu zijn thuisgebleven, wanneer zij hun stem wel hadden uitgebracht. In een aantal vergaderingen heeft de ge meentelijke commissie voor kunst, cul tuur, recreatie en jeugd stil gestaan bij zaken als: de omvang van de groepen jeugdigen en jongeren van 0-24 jaar, een enquete naar de belangstelling die er be staat voor diverse soorten activiteiten en verlangens, die er leven bij. bestaande organisaties op het gebied van jeugd- activiteiten, de in Waddinxveen aan wezige of geplande accommodaties, die voor het jeugdwerk zijn bestemd of kun nen worden benut en de wenselijkheid tot het aanstellen van een gemeentelijke welzijnsambtenaar. „Hoewel een en an der wellicht niet uitputtend is behandeld meent de commissie toch een aantal bouwstenen te kunnen aandragen voor de planning van het jeugdbeleid op lan gere termijn”, wordt bescheiden opge merkt. komens voor het kerkelijk jeugdwerk en padvinderij zijn op dit moment voor meer algemeen! jeugdwerk alleen één ketelhuis en de voormalige „Bethelkerk” aan de J.W. Frisoweg beschikbaar. En de „Bethelkerk” zou wel eens in de ko mende jaren „gevorderd” kunnen wor den door het HAVO/Atheneum totdat de nieuwbouw gereed is. Voorts is er het plan „De Bonkelaar”. Cijfermatig wordt vastgesteld, dat voor lopig in de Vondelwijk en in de Oranje- wijk de meeste kinderen van 09 jaar wonen. De Groenswaarden blijven nu nog wat achter, maar de verwachting is dat deze woonwijken binnen enkele ja ren evenveel kinderen hebben als de Vondelwijk en de Oranjewijk nu. Het kindertal in de twee laatst genoemde woonwijken zal teruglopen. De concen tratie van 0-9 jarigen duidt volgens de bedoelde accommodatie. De onderwijswethouder zelf wilde enige nadere informatie verschaffen. Oor spronkelijk waren er 12 sollicitanten. Met zes ervan zou een gesprek worden gevoerd. Twee hebben zich voordien teruggetrokken. Na de gesprekken met de overblijvende vier is een voordracht met drie personen opgesteld. Deze voor dracht was opgesteld volledig onafhan kelijk van de onderwijsinspectie en de schoolraad van het openbaar onderwijs, maar zowel inspecteur J. K. de Vries als Naar aanteding van het overlijden van de gemeentelijke hoofdambtenaar, de heer A. Th. Zoethoutmaar, zei de heer Van der Hooft: „De heer Zoethoutmaar is in 1931 als hulp-incasseerder in dienst gekomen van de gemeente Waddinxveen. Hij heeft door zijn oprechtheid en zijn levenswandel vele harten gewonnen en hij is opgeklommen tot de rechterhand van de gemeente-ontvanger in welke functie hij tot zijn dood de rang van hoofdcommies bekleedde. Wij hebben het gemeentebestuur vertegenwoordigd bij zijn begrafenis. Wij hebben zijn vrouw gecondoleerd en zijn kinderen kracht, moed en vertrouwen toegewenst. Wij hebben ook beloofd, dat wij in de toekomst met zijn vrouw zullen mee leven, nu zij alleen achterblijft” Ter na gedachtenis aan de heer Zoethoutmaar nam de raad staande enige ogenblikken stilte in acht. Uiteraard kunnen in bepaalde si tuaties de omstandigheden zoda nig zijn, dat het plaatsen van een buitenbus uitsluitend mogelijk is in het weggebied. Aangezien voorts de PTT de bussen slechts ter beschikking stelt en zich ver der geheel aan de verantwoorde lijkheid onttrekt (schade, vermis sing, onderhoud van de bussen) is de provincie van oordeel, dat per object wordt bepaald of (en op welke plaats!) een bus geplaatst kan worden. De eigenaar (erf pachter) van het perceel (dus niet de PTT) zal dan een verzoek om een vergunning bij het Provinci aal Bestuur kunnen indienen. Dit was ook de opvatting van de pro vinciale besturen van Noord- Holland, Utrecht, Limburg en Overijssel. Rijkswaterstaat was dezelfde mening toegedaan. In het overleg met de PTT (laatstelijk 1 mei 1974 in Boskoop) werd on dermeer afgesproken, dat de bus- sen die reeds waren geplaatst, voorlopig zouden kunnen blijven en dat geen nieuwe bussen meer bijgeplaatst zouden worden. Voorts zou worden onderzocht of de eigenaren (erfpachthouders) van percelen, waarvoor de bui tenbussen bestemd zijn, precario rechten dienden te betalen. In strijd met deze afspraak is de PTT doorgegaan met het laten plaatsen van brievenbussen in de bermen. Ook nu werden de bus- sen lukraak neergezet. Aan de PTT is medegedeeld, dat de bus- sen voor 1 juni verwijderd moes ten worden. De PTT heeft aan dit verzoek niet voldaan, waarop de provincie heeft besloten deze (dus na 1 mei 1974 geplaatste bussen zelf te doen verwijderen. WADDINXVEEN De Waddinxveen- se gemeenteraadsleden kunnen vanavond op voorstel van het college van Burge meester en Wethouders uit hun midden KVP-fractievoorzitter P. F. I. van Schie als lid en PvdA-fractievoorzitter M. Boere als plaatsvervangend lid van de algemene raad van het gemeenschappe lijk vuilverwerkingsbedrijf Midden- Holland en Rijnstreek aanwijzen. Zoals bekend ging men in Waddinxveen al in oktober van het vorig jaar accoord met deze gemeenschappelijke regeling, die in maart van dit jaar provinciale goed keuring verwierf. Onder de „paraplu” van „De Bonkelaar” hoort volgens het advies ook het onder de subsidieregeling voor jeugd- en jon gerenwerk te brengen verbouwde ketel huis aan de Busken Huëttaan, dat in de eerste plaats de jeugd in de Vondelwijk, Oranjewijk en in Groenswaard creatief bezig kan houden en een peuterclub zal kunnen huisvesten. In het voormalig ketelhuis kan ook wijkopbouwwerk wor den verricht, indien „De Bonkelaar” door middél van een1 opbouwwerker een specifieke bijdrage wenst te leveren aan de samenlevingsopbouw binnen het werkgebied. De commissie wijst daartoe de weg in de bestaande rijkssubsidie- regelingen en oppert de mogelijkheid zo mogelijk ook het voor dit doel geschikt gemaakte ketelhuis aan de Tollenslaan hierbij te betrekken. Voor het creatieve jeugdwerk in Waddinxveen-zuid valt te denken aan een noodgébouwtje of aan een verplaatsbare accommodatie (sta caravan?). De vraag is natuurlijk of der gelijke voorzieningen onder de rijks- regeling gebracht kunnen worden. In ieder geval staat het voor de commissie vast dat alle beschikbare onderkomens ook overdag zo goed mogelijk moeten worden benut. Zijn die accommodaties eenmaal met rijks- en gemeentegelden neergezet, dan moeten anderen geen subsidie krijgen voor het stichten van nieuwe accommodaties, zolang de nood zaak daartoe niet kan worden aange- toond, aldus dé commissie, die zegt te willen streven naar de aanstelling van een gemeentelijk welzijnsambtenaar als coördinatie- en informatiepunt. Voorzover men in het mini-rapport kan overzien zal realisatie en exploitatie van „De Bonkelaar” met één ketelhuis als dependance en de aanstelling van twee beroepskrachten een jaarlijkse exploita tielast van omstreeks twee ton 200.000,opleveren, waarvan één kend was. Het college had gehoopt, de heer Van der Weide te kunnen houden als waarnemend hoofd en een nieuw hoofd per 1 september te kunnen, benoe men. Het ging erom, dat het nieuwe hoofd nog in mei door de raad zou wor den benoemd en met drie maanden op zeggingstermijn ontslag had kunnen vra gen uit zijn oude functie. Deze korte ter mijn is nu minder noodzakelijk, sinds de heer Van Grondelle zijn sollicitaties heeft ingetrokken. Bekend is namelijk ook, dat de heer Van. der Weide zijn be noeming zal aanvaarden; indien hij be noemd wordt. Wethouder A. H. van Gent (soc.) kon dan echter ervoor gaan zorgen, dat er nieuwe leerkrachten voor deze school worden aangetrokken. informeren oven de als nummer twee op de voordracht geplaatste. Burgemeester C. A. van der Hooft stelde voorop, dat het VVD-raadslid volkomen gelijk had. Was echter de voordracht wel eerder aan de raadsleden toegezonden, dan zou de situatie toch hetzelfde zijn geweest, omdat pas in de loop van de dag bekend werd, dat dë heer Van Gron delle zijn sollicitatie introk. Aan het schoolhoofd uit Dinxperlo zijn wonin gen aangeboden in de Wingerd, aan de Lindemgaarde en ,ih het Sweelinckhof, maar geen enkele woning was goed ge noeg. Daar er een tweede sollicitant was en het college er voorts behoefte aan had met de financiële commissie en de com missie voor de ruimtelijke ordening een gesprek te hebben, besloot het college de spoedvergadering te houden. In de vaca ture moest snel wordën voorzien, omdat op de Klaas dë Vriesschool binnenkort nog twee vacatures ontstaan. De voor zitter geeft mevrouw Oosterbroek-Waag- meester toe, dat dit probleem eerder be de wijkgebondenheid van de oudere jeugd en jongeren 10-24 jaar) minder groot is, kan volgens de commissie in de behoefte van deze groepen aan jeugd- activiteiten worden voorzien in een cen traal gelegen en voor het gehele dorp De commissie is ook voor haar advies aan het praten geweest met vertegen woordigers van het peuterclubwerk, de padvinderij, „De Bonkelaar” (er bestaat tenslotte sinds februari 1970 de Stichting leugd- en longerencentrum Waddinx veen) en de gymnastiekvereniging TOOS. „TOOS” werd er bij gehaald, omdat de ze vereniging thans activiteiten ont plooit, die op de grens van sport en jeugdwerk liggen Uit deze gesprekken is naar voren ge komen, dat de peuterclubs te allen tijde in de markt zijn voor over heel Wad dinxveen gespreide onderkomens, dat de padvinderij en „TOOS” voor hun jeugdactiviteiten zelf willen (blijven) voorzien in hun accommodaties en dat de realisatie van „De Bonkelaar” met rijkssubsidie zal kunnen geschieden, mits er dependances in de diverse woonwij ken wordën gesticht, waarbij dan natuur lijk zoals eerder opgemerkt gedacht kan worden aan één, te zijner tijd wellicht beide, ketelhuizen. Behalve de onder- Over het advies kan de vanavond ver gaderende gemeenteraad praten. B. en W. hebben de raadsleden reeds laten we ten zich met de door de gemeentelijke commissie verstrekte adviezen te kunnen verenigen en stellen dan ook voor deze te aanvaarden als uitgangspunt voor het te voeren jeugd- en jongerenbeleid op langere termijn, dat volgens de huidige taakverdeling binnen het college door PvdA-wethoudcr A. H. van Gent op po ten gezet zal moeten worden. Burgemees ter en Wethouders zeggen naar aanlei ding van het mini-rapport nader te zul len bezien welke voorzieningen met na me in Waddinxveen-oost, in Waddinx veen-zuid en in de Bomenwijk nog kun nen en moeten worden getroffen, die eveneens onder de „paraplu” van het jeugd-en jongerencentrum „De Bonke laar” gebracht kunnen worden. Bij voorbaat stond natuurlijk al vast, dat de commissie zich zou uitspreken voor een snelle realisering van „De Bon kelaar”. En dat doet ze dan ook, omdat naar haar mening dit achter dë streek- muziekschool aan de Kerkweg te bou wen jeugd- en jongerencentrum - waar over in onze gemeente al zo’n, vijf jaar wordt gesproken - voorziet in de be hoefte aan (rejereatieve activiteiten van jongeren uit heel Waddinxveen en naas te omgeving, onderdak biedt aan ten minste één peuterclub en beschikt over ’’reserve-accomodatie” voor met ruimte gebrek kampende jeugdorganisaties. Met de komst van „De Bonkelaar” voorzien rijkssubsidieregelingen er in ook in de Waddinxveense woonwijken zélf (rejereatieve activiteiten te ontwik kelen en is de basis gelegd voor het aantrekken van beroepskrachten. De commissie tekent hierbij nog aan, dat de aanwezigheid van welzijnswerkers borg staat voor het impassen van alle moge lijke vormen van georganiseerde jeugd activiteiten in de bestaande subsidie regelingen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 13