Raad buitengewone zitting bijeen over HOOGTEPUNTEN Acht maanden cel geëist tegen Waddinxvener (20) Nog even iets over de groene kaart Lezers schrijven Het ambtsjubileum wordt elf dagen gevierd Lunapark in de Sniep met klassieke en moderne pret Ideale situatie kan ook hier normale situatie zijn gaarne de laatste, voor hem zo bijzonder teleurstellend overgekomen alinea van mijn reactie van 13 juni terug. in Wiertsema IJ Donderdag 27 juni Maandag 1 juli Al straflijst met ruim 25 zaken SAMENSTELLING VAN REGIORAAD MOET STOELEN OP POLITIEKE VERHOUDINGEN studiecentrum gouda huis werk studio TCLEHPMKTKUm HSft DONDERDAG 20 JUNI 1974 Personeel H. DE ROUW, Jan Campertlaan 2 W ADD1NXVEEN De viering van het ambtsjubileum van burge meester C. A. van der Hooft kent de volgende hoogtepunten: dagelijkse huis werkbegeleiding en beperkte studiehulp Hoog peil 14.00 uur Buitengewone vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad in het Anne Frank-centrum. 16.30 uur Aanvang receptie, eveneens in het Anne Frank-centrum. 18.15 uur Serenade door de gezamenlijke muziekverenigingen Concordia, De Cormula’s en Voorwaarts. 19.30 uur Bijeenkomst met het gemeentepersoneel in het Anne Frank-centrum, waarna van 20.15 tot 21.30 uur receptie. Richten kan burgemeester C. A. van der Hoojt als de beste. Telkens zat hij enkele milimeters van de roos. V.' Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het jatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 25 veroordelingen EEN ASSURANTIE MAN WADDTNXVEEN Burgemeester C. A. van der Hoojt heeft dinsdag middag met een korte toespraak het lunapark, dat deze week tot en met zaterdag in het sportpark „De Sniep” wordt gehouden, officieel geopend. Met zijn kleindochter Machaline en de leden van het Sportweekcomité ver toefde hij ruim een uur op het kermisterrein. Met het eten van poffertjes werd de rondgang langs achttien attracties besloten. WADDINXVEEN/DEN HAAG Voor de Haagse rechtbank is tegen een 20-jarige autohandelaar uit Waddinxveen acht maanden gevangenis- strag geëeist, waarvan twee maanden voorwaardelijk en met aftrek van voorarrest, zo meldt onze rechtbankverslaggever. De jongeman stond te recht voor het plegen van een viertal diefstallen en het in bezit hebben van een vuurwapen met scherpe patronen. Het immense spookhuis, of gesiterburg zoals ze in het Duits zeggen, trok op de Waddinxveense kermis direct al veel belangstelling. WADD1NXVEEN/GOUDA Het college van overleg (dagelijks be stuur) van het intergemeentelijk overlegorgaan Midden Holland is het met de Waddinxveense socialist M. Boere in principe eens, dat de samenstelling van de raad van over leg zo veel mogelijk een afspiegeling dient te zijn van de politieke ver houdingen in de regio Midden Holland. WADDINXVEEN Over elf da gen, op maandag 1 juli, viert bur gemeester C. A. van der Hooft zijn 25-jarig jubileum als burgemeester. De heer Van der Hooft was van 1 juli 1949 tot 30 november 1958 eer ste burger van de Noordbrabantse gemeente Willemstad en zwaait sinds 1 december 1958 de scepter in Waddinxveen. - Jft i i Foto Sjaak Noteboom ADVERTENTIE I k (ADVERTENTIE) WESTHAVEN 31-32. 001820-17861 BLOEMTIEK Eigen. H. J. Zeypveld Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2097 (ADVERTENTIE) kei geëxploiteerde spookhuis. Een „geis- terburg” waarmee een investering van acht ton 800.000,is gemoeid. Het feit dat op het Waddinxveense luna park een spookhuis staat betekent, dat deze kennis in onze gemeente - de twee de van dit seizoen - op een hoog peil is gebracht. Zelden zal men in deze tijd de personeelsvereniging van de gemeente Waddinxveen. De leiding van de viering van het ambts jubileum is in handen van loco-burge meester H. Huizer. Een comité uit de bevolking zet zich in om gelden bijeen te garen voor een geschenk namens de Foto Sjaak Noteboom Burgemeester C. A. van der Hoojt en zijn kleindochter Machaline griezelden naar hartelust. In de rechtszaak tegen de autohandelaar waren nogal wat zaken onduidelijk. Hij herriep tijdens de zitting eerder afgeleg de verklaringen en verweet de rechter commissaris intimidatiepraktijken tijdens de door hem afgenomen verhoren. Van de vief diefstallen ,die tussen no vember vorig jaar en januari van dit jaar zijn gepleegd, ontkende de Wad dinxvener er op de zitting twee. Dit ont lokte aan de president van de rechtbank, Foto Sjaak Noteboom mr. Stolk, de vraag waarom de autohan delaar de „gedwongen” bekentenissen bij de rechter-commissaris dan toch had getekend. „Hij dreigde met het gijzelen van mijn vrouw en heeft me naar aan leiding van de inbraak bijna twaalf da gen in een isolatiecel laten plaatsen”, aldus de verdachte. Bij die inbraak in Den Haag werden enkele electrische schrijfmachines buit gemaakt ter waarde van zesduizend gul den. Zijn raadgever, mr. Rengers Hora Siccama, had niet kunnen ontdekken waarom zijn cliënt in de isolatiecel werd geplaatst. De officier van justitie, mr. Schimmel, was van de gang van zaken niet op de hoogte. De jeugdige verdachte moest zich verder verantwoorden voor de diefstal van een partij kleding uit een winkel in Hazerswoude, een aantal ta pijten uit de Tapijtencentrale in Rijswijk en van 750,uit de Familiemarkt in Wassenaar. De heer Van der Hooft zei dat voor hem het woord kennis geen laatdunkende klank meer heeft, omdat het in feite bij lunaparken zou gaan om onschuldig ver maak. „Ik zou willen dat ook de oude ren onder ons hier op het kennisterrein plezier zouden komen maken. Want als je met elkaar leert spelen, dan ben je vrolijk en dankbaar tegelijk”, aldus de burgemeester, die gebruik maakte van de microfoon van het door de heer E. Kree- aanmeldingen tot uiteriijk! februari STUDIECENTRUM Westhaven 31, Gouda 001820-17861/20272 nog zulke „gebeurtenissen” aantreffen. Bovendien beschikt deze Waddinxveense kermis over voldoende ingrediënten om er een gezellig pretpark van te maken, zowel voor jong als voor oud. Je kunt er poffertjes eten, in de klassieke draai molen zitten, rondrijden in de botsautoo tjes en je kunt ook op diverse manieren electronisch je geluk beproeven. Een pretpark dus met klassiek en ultra modern vermaak. En nu maar hopen, dat dit spektakel, dat een onderdeel vormt van het Sportweekgebeuren, ook de aan de televisie gekluisterde voetbal liefhebbers zal trekken. In ieder geval ligt het in de bedoeling jaarlijks in Waddinxveen een lunapark op te bou wen. Berichten welke de laatste tijd in de pers verschijnen kunnen de indruk wekken dat voor het rijden met een motorrijtuig buiten Nederland, met ingang van 15 mei j.l. veelal geen Internationaal Ver zekeringsbewijs (GROENE KAART) meer noodzakelijk is. Dit is echter niet juist. Teneinde misverstanden te voorkomen wijzen wij u er op dat hier alleen wordt bedoeld dat de CONTROLE op dit do- kumenlt bij de grenzen van vele Euro pese landen komt te vervalten. De ver zekerde kan buiten Nederland echter slechte een beroep op zijn polis doen in dien door zijn maatschappij een I.V.B. werd afgegeven dat (mede) geldig is voor Bij een controle van de auto van de autohandelaar in december 1973 in de Haarlemmermeer weid een vuurwapen met zes scherpe patronen gevonden. Zijn verdediging: „Er is al drie keer op me geschoten; ik moet me toch kunnen ver dedigen”. Mr. Stolk vroeg zich af waar dit heen gaat. „Straks rijdt u met een kanon achter uw auto als u zich weer bedreigd voelt”. De jongeman, die al ruim 25 veroordelingen achter de rug heeft, bleek een slecht geheugen te heb ben. In sommige gevallen wist hij zich niet meer te herinneren of meer mensen hebben deelgenomen aan zijn nachtelijke uitstapjes. In andere gevallen was hij eerder afgelegde verklaringen vergeten. Ook een afspraak met zijn advocaat, om een bekentenis niet te herroepen, bleek de jeugdigde delinquent te zijn vergeten. De officier van justitie omschreef „dit geval” als een moeilijke zaak. Hij vond dat het verleden van de verdachte te weinig hoop op de toekomst biedt, „on danks het feit dat de verdachte de indruk geeft dat hij zijn leven wil beteren”. Volgende week dinsdag is de uitspraak. het land waarin de gebeurtenis zich voordoet. Bovendien blijft de groene kaart bij een ongeval in het buitenland een onmisbaar dokument voor de nodige formaliteiten. LET DUS OP als u naar het buitenland gaat of u de geldige kaart bij uw andere papieren hebt gedaan. Donderdag 27 juni zal er in het Anne Frank-centrum een bijeenkomst voor het gemeentepersoneel worden gehouden, die om half acht begint met een vertoning van het klankbeeld, dat op 4 september van het vorige jaar in de Ontmoetings- keik werd vertoond ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van ko ningin Juliana. Tijdens de daarna van kwart over acht tot half tien te houden receptie zal aan burgemeester Van der Hooft namens het gehele personeel een geschenk worden overhandigd. De orga nisatie van deze avond is in handen van burgerij aan de jubilerende burgemees ter. Voor de vergeetachtigen onder ons: er kan een bedrag gestort worden op een voor dat doel bij de Rabobank geopende rekening .Jubileum C. A. van der Hooft”, nummer 36.68.24.880. Maar dan moet u het nog wel vandaag doen. principieel worden omgebogen naar een beleid, dat gebaseerd op het door mij geciteerde art. IA van het R.V.V. - in de woon- en schoolomgeving duidelijk de prioriteit legt bij de meest kwetsbare weggebruikers. Een zodanig beleid wordt door de Ne derlandse Vereniging Bescherming Voet gangers, daartoe geruggesteund door enthousiaste, vooruitstrevende verkeers- en stedebouwkundigen in haar bestuur, krachtig gepropageerd. Een vereniging, die niet met holle leuzen, maar door het geven van concrete verkeers- en stede- bouwkundige oplossingen, streeft naar het herstellen van een leefbaar en boven al veilig woonmilieu voor ons allen. Want allen zijn wij op zijn tijd voet ganger. Een vereniging die, zoals in een redac tionele kolom in uw blad reeds werd aangestipt, voor haar streven nochtans geen subsidie van de gemeente Wad dinxveen vermag te krijgen. Met veel belangstelling heb ik de aan vullingen gelezen, die Waddinxmens in uw blad van 13 juni heeft gegeven op zijn commentaar op de snelheidsmetin- gen van de heer Den Baars. Ik ben ver heugd, dat hij mijn zienswijze geheel kan onderschrijven en dat hij gelukkig ge nuanceerder over het probleem van de kinderverkeersongevallen denkt, dan ik uit zijn eerste commentaar meende te moeten opmaken. Daarom neem ik ook IN SAMENWERKING MET TALENSCHOOL GEBO •FRANS DUITS - ENGELS ITALIAANS - SPAANS—ZWEEDS 'niveau. NEDERLANDS (voor buitenlanders) PORTUGEES ‘onder leiding van docent .'individuele studie Teneinde eventuele misvattingen weg te nemen, wil ik nog duidelijk stelten, dat de door mij beschreven en naar zijn ver onderstelling door veten vurig gewenste, ideale situatie zeer wel tot een voor Waddinxveen normale situatie kan wor den gemaakt. Maar dan moet het ge meentelijk veikeersveiligheidsbeleid wel De heer Boere had in een zestal schrif telijke vragen aan het college van over leg ruim vier weken geleden als zijn mening gegeven, dat de verkiezingen voor de provinciale staten van Zuid- Holland op 27 maart van dit jaar hem hadden duidelijk gemaakt, dat de pro- gressieven in de raad van overleg van het intergemeentelijk overlegorgaan zijn ondervertegenwoordigd en de christen democraten oververtegenwoordigd. In dit verband wijst het college van overleg er op, dat in september al de nieuwe gemeenteraden van de deelne mende 22 gemeenten nieuwe vertegen woordigers in de regio zullen aanwijzen. Met het oog daarop zal het college de uitslag van de op 29 mei gehouden ge meenteraadsverkiezingen, zowel per ge meente als voor het gelhele gebied van de regio, aan alle nieuwe raadsleden toe zenden, opdat bij de aanwijzing van de nieuwe leden van de raad van overleg met de nieuwe politieke verhoudingen in de regio rekening gehouden zal kun nen worden. Evenals de heer Boere zegt ook het col lege van overleg van mening te zijn, dat op grond van de jongste statenverkiezing gezegd kan worden dat de CDA-partijen in niet onbelangrijke mate in stemmen percentage zijn achteruitgegaan in ver houding tot dezelfde verkiezing in 1970. Dat het college voorstander is van een raad van overleg, dat stoelt op de juiste politieke verhoudingen in de regio, mo ge ook blijken uit zijn ruim een jaar oude nota „Van intergemeentelijke sa menwerking tot gewestvoiming”, volgens welk stuk het de voorkeur verdient de leden van de gewestraad zodanig aan te wijzen, dat deze raad een afspiegeling zou vormen van de uitslag van de laatst gehouden gemeenteraadsverkiezingen. Om dat evenwel te kunnen verwezen lijken, dient de gemeenschappelijke re geling gewijzigd te worden. Nu is het zo dat de 22 gemeenteraden de leden van de raad van overleg aanwijzen, volgens welk systeem zij niet primair zijn aan gewezen als representanten van politieke partijen, maar als vertegenwoordigers van de in de regio Midden Holland sa menwerkende gemeenten. 'om uw vakantieteal te E 'talenopleidingen op elk' 'basis en gevorderde^ 'achriftelijke begeleiding 'aanvangsdatum zelf te bepalen •vrijblijvend kennismakingsles Ter gelegenheid van dit jubileum zal maandag over een week ’s middags van twee tot vier uur in het Anne Frank- centrum een buitengewone vergadering van de gemeenteraad worden gehouden, terwijl van half vijf Dot kwart over zes eveneens in het Anne Frank-centrum aan de burgemeester en zijn vrouw, mevrouw J. van der Hooft-Lourens, een receptie zal worden aangeboden. Aan het einde daarvan zullen de gezamenlijke muziekverenigingen Concordia, De Cor mula’s en Voorwaarts een serenade brengen. VS lil JpT 3 tl.w iO iii: JËHÜS

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 10