Massale receptie met tweeduizend bloemen van Prins Bernhard mensen en niet H. Huizer: bij burgemeester zit de vaart er steeds in Groei van de gemeente vergrootte afstand burgemeester-burger „COR VAN DER HOOFT IS EIGENLIJK DE RINUS MICHELS VAN DE STREEK’’ I VOOR DE OPEN HAARD... RAADSLID/NESTOR P. NOORDAM IN REDE: CHEQUE VAN f 8.200,- K^Ihk i® Pagina 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 JULI 1974 Staaldraad Vorstenhuis Goed contact met politie Aanspreekbaar gebleven Oud-premier WADDINXVEEN „U bent een fantastische collega, een man met visie en een inspirator. U nam jonge burgemeesters onder uw hoede. Eigenlijk bent u de Rinus Michels van deze streek”, aldus sprak een geestige burge meester G. W. Baron van Dedem van Boskoop vorige week maandag middag tijdens de buitengewone gemeenteraadsvergadering in het Anne Frank-centrum. Daar kwamen vele collega’s, vrienden, bestuurders, familie en raadsleden burgemeester C. A. van der, Hooft huldigen, vanwege zijn 25-jarig ambtsjubileum. Burgemeester C. Avan der Hooft heeft ter gelegenheid van zijn ambts jubileum vele geschenken gekregen. Op de foto staan hij en zijn vrouw in handen met de attributen, die nodig zijn om een open haard een gezellig aanzien te geven. Die open haard is gedacht in het nieuwe huis, dat de heer Van der Hooft na zijn pensionering in 1975 met zijn vrouw hoopt te be trekken. Het geschenk werd namens de gehele Waddinxveense gemeente raad aangeboden door nestor!feestredenaar P. Noordam (arp). FIETSEN DUURDER WIELAARD VOOR DE FIETS WADDINXVEEN ARP-raadslid P. Noordam is in jaren het oudste lid van de Waddinxveense gemeenteraad en daarom kon hij vorige week maandagmiddag tijdens de buitengewone gemeenteraadsvergadering ter gelegenheid van het ambtsjubileum van burgemeester C. A. van der Hooft het woord voeren als nestor namens de gehele Waddinxveense gemeente raad. „Voorstad” Bloemen van de prins Bezorgd over snelheid WADDINXVEEN In de buitengewone gemeenteraadsvergadering van vorige week maandagmiddag ter gele genheid van het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester C, A. van der Hooft heeft loco-burgemeester H. Huizer een speech gehouden, die de waardering van velen kon wegdragen, maar ook velen zal hebben verrast. Omdat niet iedereen bij die buitengewone gemeenteraadsvergadering aanwezig kon zijn en de heer Huizer in zijn toespraak de taak van het gemeentebestuur en de rol van de burgemeester natuurlijk op hem toegespitst uitvoerig onder de loep nam geven wij, door weergave van een groot aantal passages uit die speech, de door de heer Hui zer vertolkte gevoelens weer. Burgemeester geen ambtenaar MM. V r 1 toets heeft kunnen doorstaan. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Spreker Baron van Dedem werd door loco-burgemeester Huizer aangekondigd als „de burgemeester van de voorstad van Waddinxveen”. Van Dedem kaatste terug: „Wij zijn ons bewust van deze grote verantwoordelijkheid”. Hij zei te Onder de aanwezigen in de tot raadzaal gebombardeerde recreatiezaal van het Anne Frank-centrum bevond zich ook prof. dr. J. E. de Quay, oud-premier, die de heer Van der Hooft als burgemeester van Willemstad heeft benoemd. De com missaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. Vrolijk, werd op de zeer hartelijke bijeenkomst vertegenwoordigd door de heer H. A. N. Dinger van Kruiningen. In een overvolle zaal werden de jubilaris en zijn echtgenote allereerst toegespro ken door loco-burgemeester Huizer die uitgebreid inging op het „bestuursor gaan burgemeester”. Namens de ge meenteraad kreeg burgemeester Van der Hooft, uit handen van de nestor van de raad, de heer P. Noordam, een set ko peren attributen aangeboden, voor de open haard in het nieuwe huis dat de burgemeester na zijn pensioen, over an derhalf jaar, zal betrekken. De na de raadsvergadering gehouden re ceptie zou kunnen worden gekenschetst als de meest massale ooit in Waddinx veen gehouden. Vermoedelijk zijn er rond de tweeduizend mensen geweest. Namen noemen heeft geen zin, want je kunt gerust stellen dat iedereen er was. lopig laatste bestemingsplan Groens- waard Hl. Ook de heer M. J. Raalte, vertegenwoor diger van de Verzetsvrienden, was naar Waddinxveen gekomen om oud-Verzets- strijder Van der Hooft te huldigen. Hij gemeente nu ui (gegroeid tot een gemeen te met een inwonertal van 20.000, dan toch is de afstand burgemeester-burger niet vergroot maar is de aanspreekbaar heid dezelfde gebleven. En dan de raad. Die raad, die als con trolerend lichaam de handelingen van B. en W. beziet en in zijn vergaderingen, onder uw leiding, daarover discussieert. Die wel eens zeer kritisch de voorstellen van B. en W. kan behandelen waarbij te zijner tijd wel eens harde woorden ge zegd zijn. Maar als we dan bedachten dat wij alten eerlijk het belang van onze gemeente voorstonden, werden de ge schillen geslecht en gingen wij, onder uw bekwame leiding, weer door het goede te zoeken voor onze gemeente. Vaak hebben wij ons afgevraagd waar u de tijd vandaan haalde om datgene te doen wat u allemaal gedaan hebt en doet,” al dus de heer Noordam. hief een waarschuwende vinger voor de „ambtelijke rust”, na diens pensionering, omdat na het wegvallen van de drukte het verzetssyndroom de kop op kan ste ken. „Prepareer je op die tijd en zorg dat je dan nog genoeg te doen hebt, maar dan zónder agenda”, luidde zijn advies. Nadat ook zwager A. Lourens, namens de familie en ds. I. G. Panhuise burge meester Van der Hooft in lovende be woordingen hadden toegesproken, dank te de jubilaris de aanwezigen voor hun komst naar Waddinxveen. Het zou voor mij, als loco-burgemeester van Waddinxveen, een prachtige gele genheid zijn de door u als burgemeester van Waddinxveen bereikte resultaten voor onze gemeente op te sommen. Een wethouderschap en derhalve de func tie van loco-burgemeester hangt nu eenmaal aan een ragfijne dunne politieke draad (daarbij vergeleken hangt het bur gemeesterschap aan een staaldraad). Ik weet niet of ik in deze kwaliteit later nog eens de gelegenheid krijg u als loco- burgemeester toe te spreken, maar, gelet op de omstandigheden, dat Waddinx veen, zo God het wil, zich binnenkort nogmaals rondom u zal verzamelen, zal het resumeren van uw grote verdiensten in de Waddinxveense periode tot die gelegenheid uitgesteld moeten worden. de burgerij steekt vermanend zijn vinger op en roept ons toe: ,Js dit nu echt uw vrijheid?” Uw gemeenschapszin en naas tenliefde, burgemeester, zijn voldoende bekend. Op dat punt staat u wel zeer dicht bij al de onzen. U bent er, als er vreugde is bij een jubileum, bij een brui loft, bij een behaald kampioenschap. Maar u bent er ook als het moeilijk is, als er een slachtoffer is gevallen, een rampspoed iemand treft, een overlijden. Dit alles staat nergens in de wet, in geen enkele verordening. „Ik ben toch vrij man” zegt iemand, die op een mooie zomeravond de radio in zijn tuintje zo hard laat spelen, dat je het drie straten ver kunt horen, zodat ergens een zieke of een kind niet in slaap kan komen. „Ik ben toch vrij man” zeglt de bezitter van een stereo- toestel en hij probeert tot diep in de nacht de geluidsbarrière te doorbreken. „Ik bent toch vrij man” zegt de auto mobilist en rijdt lachend door een grote modderplas, zodat de wandelaars de spatten om de oren vliegen. ,Jk ben toch vrij man” zegt de man, die dwars door een mooi aangelegd plantsoen stapt om bij zijn geparkeerde auto te komen, daarbij de arbeid van de plantsoenarbei- der vernielend. „Wij zijn toch vrije men sen” Natuurlijk, maar de vader van U werkte in die jaren geweldig hard en vergde van uw medewerkers hetzelfde. Toch bracht dit geen verwijdering te weeg tussen u en deze medewerkers. Dit zal wel komen door de wijze waarop de ze medewerkers door u benaderd wer den. Ik hoorde wel eens zeggen, als een vader tot zijn kinderen. Ik meen te mo gen zeggen dat dit ook geldt ten opzichte van alle gemeentenaren, zowel individu eel als in verenigingsverband. Uw be langstelling voor de sportverenigingen is bekend, gezien de vele ontvangsten, die u organiseerde als successen werden be haald. Ook verenigingen op zakelijk, po litiek en cultureel gebied hebben uw belangstelling en vrijwel nooit döet men een vergeefs beroep op u als spreker voor hen op te treden. Ook de enkeling zal niet spoedig tever geefs een beroep op u doen en soms ge beurt dit dan nog op de meest onmoge lijke tijden. Voor ieder heeft u dan een woord en wilt u zich verheugen met de genen die grote vreugde kennen alsmede hen bemoedigen die het bijzonder moei lijk hebben. Dit valt dan niet meer on der de benaming burgemeester maar on der burgervader. Een naam, die met ere door u wordt gedragen. En al is onze spreken namens „de buren” en roemde burgemeester Van der Hooft om zijn „onconventionele manier van optreden”. De heer M. van den Berg van het hul- digingscomité overhandigde de eerste burger een cheque, namens de burgerij van Waddinxveen. Hij hoopte dat het echtpaar Van der Hooft het geld zou bestemmen voor meubels in het nieuwe huis. Namens de Belgische Strijdersbond kwam de heer G. de Winter de heer Van der Hooft een tinnen schotel met het wapen van .Antwerpen aanbieden. Door toedoen van burgemeester Van der Hooft werd in zijn vorige gemeente, Willemstad, een monument opgericht ter nagedachtenis aan de Belgische verzets strijders uit de Tweede Wereldoorlog, die daar in de buurt zijn omgekomen. WADDINXVEEN Van de bevolking heeft onze jubilerende burgemeester een cheque van ongeveer 8200,gehad. Dit bedrag zal hij straks gaan besteden voor de inrichting van zijn nieuwe huis dat hij en zijn vrouw na het bereiken van de 65-jarige leeftijd „ergens in Ne derland” hopen te betrekken. De cheque is aangeboden door de heer M. van den Berg, voorzitter van het huldigings- comité. Het Weekblad voor Waddinx veen kan nog melden dat het ingezamel de bedrag belastingvrij is. Bovendien blijft het een vraag of het wenselijk zou zijn, dat iemand om tot burgemeester benoemd te worden daarvoor een beroep zou moeten doen op de leden van een raad, zonder dat daarbij het gezag van de burgemeester geschaad zou worden. De gemeentewet schrijft voor, dat de benoeming van een burgemeester geschiedt voor de tijd van zes jaar. Deze periodieke herbenoeming biedt het voordeel van een regelmatige toetsing van het burgemeesterSbeleid door de Kroon. Bij periodieke aftreding van een „gekozen vertegenwoordigend” lichaam hebben de kiezers de gelegen heid zich uit te spreken of de door hen gekozen vetregenwoordigers nog hun belangen behartigen, zoals de kiezers dit wensen. Bij de burgemeester is dit ge heel anders, want niet hij bepaalt in het gemeentebestuur de economische of po litieke richting, waarin dat bestuur ge voerd zal worden. Hoogstens kan hij als lid van het college van burgemeester en wethouders daarop enige invloed uit oefenen. Punt van beoordeling bij een herbenoeming van de burgemeester is het onderzoek naar de al of niet behoor lijke plichtsvervulling van de aftredende en niet of de politieke schakering van de raad veranderd is. Burgemeester Van der Hooft, Hare Ma jesteit de Koningin heeft u, nu vijfen twintig jaar geleden voor het eerst be noemd tot burgemeester van Willem stad. Na de daar volbrachte eerste zes jaar werd u door de Koningin herbe noemd. Op uw verzoek benoemde de Koningin u met ingang van 1 december 1958 tot burgemeester van Waddinxveen, terwijl zij u daarna tot tweemaal toe als zodanig een herbenoeming gaf. Dit be wijst, dat u het vertrouwen als zodanig hebt waargemaakt, dat uw beleid de Vandaar dat ik mij heden dien te beper ken tot hét feit, dat u 25 jaar burge meester bent in ons democratisch land. Een stuk van het democratisch goed is voor een deel ook toevertrouwd aan u als burgemeester, terwijl ook het burge meestersambt als zodanig weer deel uit maakt van het democratisch geheel. Zo als zovele dingen heeft ook de demo cratie een onstuimige groeiperiode door gemaakt, heeft zich verder ontwikkeld. Maar de kenmerken, de levende elemen ten van de democratie, zijn onveranderd gebleven. Deze kenmerken zijn: de gees telijke vrijheid; verantwoordelijkheid; gelijkheid van allen voor de wet; ver draagzaamheid en naastenliefde. Daar, waar allen achter gesloten deuren, fluis terend de mening geuit mag worden, en waarbij dan nog de kans gelopen wordt in een concentratiekamp te belanden, is de democratie dood. Het is ons bekend, dat u burgemeester Van der Hooft met inzet van alles hebt gestreden voor het terugwinnen van onze democratie. Democratie is vrijheid en die vrijheid zit in ons bloed. Maar ook in de demo cratie is de vrijheid aan grenzen gebon den. Wetten en verordeningen beperken onze vrijheid. Zij bepalen de grenzen, die het gemeenschapsbelang aan onze persoonlijke vrijheid moet stellen. Zij beperken onze persoonlijke vrijheid daar waar die vrijheid een gevaar kan worden voor anderen. Zij zijn de verkeersregels, zonder welke ook in het maatschappelijk verkeer ongelukken zouden gebeuren. Maar naast deze wettelijke grenzen gel den ook nog de normen van onze ge zindheid. Dat zit binnen in ons. Hij zei onder meer: „Toen u in 1958 als burgemeester werd geïnstalleerd was Waddinxveen nog betrekkelijk een plat- telands-gemeente met een agrarische be volking en een aantal hout- en metaal verwerkende industrieën. Er lagen ech ter plannen gereed voor een vrij behoor lijke uitbreiding van het aantal inwoners via de uitvoering van een aantal bestem mingsplannen. Met een geweldige ijver en werkkracht hebt u zich op de verwe zenlijking van deze geworpen en de tijds duur van de realisering van de bestem mingsplannen week in belangrijke mate af van de planning, ook de planning van de hogere overheden. Dat deze over heden ons dit niet altijd in dank hebben af genomen bewijst het traineren dat men toepast bij de uitvoering van het voor- Burgemeester Chr. van Hofwegen van Gouda sprak de jubilaris toe als vriend en als voorzitter van het Overlegorgaan Midden-Holland. „Je bent een unieke vent, Cor, en het is eigenlijk jouw stem pel dat op het Overlegorgaan Midden- Holland is gedrukt. Ga door met je kemachtige uitspraken”. En omdat „ook luisteren in het leven erg belangrijk is”, kreeg burgemeester Van der Hooft, na mens het overlegorgaan, een platenbon. Het cadeau van de heer L. G. van Reij- en, hoofddirecteur van dë Vereniging van Nederlandse Gemeenten, enkele woordenboeken, hield verband met Van der Hooft’s functie in de Contactcom missie voor Automatisering van de Ge meenten. „Dit cadeau kan je van nut zijn, want de Nederlandse taal kan nog niet beheerst worden door de computer”, aldus de heer Van Reijen. (ADVERTENTIE) In verband met de stijgende prijzen van de grondstoffen ziet o.a. „Fongers” Fietsenfabriek zich genoodzaakt met ingang van 15 juli a.s. de prijzen van zijn produkten te verhogen. Wij hebben echter nog een grote voorraad voor de oude prijs. Profiteer daar deze week nog van I Dorpstraat 26 - Waddinxveen, tel. 2009 Als burgemeester heeft u hierin een grote taak te vervullen gehad; de hand having van dë wet, de handhaving van de openbare orde, het aankweken en doen begrijpen van de normengezindheid van de aan u toevertrouwde burgerij, de aan u toevertrouwde politietaak. Men zal niet kunnen zeggen, dat burgemees ter Van der Hooft geen goede verstand houding onderhoudt met de politie. In tegendeel, wij weten dat u zich bijzonder bij deze taak betrokken gevoelt. Het zelfde geldt ten aanzien van uw taak van opperbevel bij brand. Het dragen van verantwoordelijkheid heeft u steeds waar moge lijk bevorderd en gepropa geerd, alsmede de gelijkheid van allen voor de wet. Democratie kent geen heer sers en geen Slaven, maar ook geen slap pelingen. Uitkomen voor eigen overtui ging is ook een bewijs van democrati sche gezindheid. Uit de botsing der me ningen mogen de vonken der waarheid springen. Heersen onderdrukt zelfont plooiing en verminkt de pienselijke waardigheid, slavernij verloochent eigen roeping. Gemeenschapszin is ook een democratisch beginsel En dan uw grote liefde voor ons Vor- I stenlhuis, een kostbaar onderdeel van I onze Nederlandse democratie. Oranje. De naam van ons Koninklijk Huis. I Prins Willem van Oranje was de grond legger van onze zelfstandige staat en sindsdien is, in goede en kwade dagen, de geschiedenis van het Oranjehuis nauw verweven met de geschiedenis van ons vólk. Uw grote liefde voor ons vor- I stenhuis is ons allen bekend. Dit hebt u I onze burgerij nooit onthouden. Maar u I was het ook, die anderzijds bij het Vor- I stenhuis belangstelling wist te wekken voor onze gemeente. Getuige de vorste lijke bezoeken aan' onze gemeente. Burgemeester Van der Hooft, wij kennen uw brede belangstelling voor de vele z ken, die het veelzijdige ambt met zich brengt. Het huidige burgemeesterschap is zich steeds verder gaan ontplooien. Was het vroeger de „magistraat”, die op het raadhuis zetelde, tegenwoordig is het I burgemeester zijn ook „manager” zijn. I Een motorische krachtbron', die het ge- I meentelijk apparaat voortstuwt. Het I heeft soms bijna de vorm aangenomen I van een directeurschap van een groot I dynamisch bedrijf. Soms lijkt hij weer op I de handelsreiziger bij de griffie of mi- I nisteries. De auto staat bij wijze van I spreken naast uw bed en uw zakagenda I draagt u op het lijf. Steeds weer klaar I om dan weer hierheen te stuiven, dan I weer daarheen. Zo zelfs, dat men zich I verbijsterd afvraagt: Kan dit nu wei. I mag dit zelfs zo maar? De wet schrij I voor, het tekenen der stukken. Of er ge- I tekend wordt? Je zou je stuk tekenen aan de stukken, maar elke handtekening I is een merkteken van verantwoordelijk- I heid. Ik ben er van overtuigd, dat, indien één I onzer, eens verplicht zou worden u op I uw ambtelijke weg te volgen, hij er ver- I steld van zou staan wat er zoal aan de I hand van die burgemeestersagenda da- I gelijks moet gebeuren. Dit merkt men een klein beetje, als men als loco-burge- I meester, ook maar enigermate tracht uw I taak tijdelijk waar te nemen. Nee, bur- I gemeester Van der Hooft vat zijn taak I allesbehalve „statisch” op. De vaart zit I er steeds in, vol dynamische kracht. In j uw ambtsperiode in Waddinxveen groei- I de het inwonertal van 10.000 naar 20.000. 1 Het is bekend, dat u, burgemeester Van der Hooft, een brede belangstelling koes tert voor vele zaken, welke slechts zij- I delings met' het Waddinxveense burge meesterschap te maken hebben en die u 1 toch met grote interesse behandelt. Zo is daar uw aanzet in de automatise- I ring. Uw grote belangstelling en werk- I zaamheid in de zaken van het intergc- I meentelijk overleg. U bent de initiatief- I nemer geweest voor de instelling van hei I scholenbouwteam. Uw aandeel in dit I werk is wel uitermate belangrijk geweest en duurt nog voort. U hebt vooral hier bij baanbrekend werk verricht voor het onderwijs, ver buiten Waddinxveen. Daarbij werd u enerzijds gedreven door uw liefde voor het goede onderwijs, I maar oók door uw economisch en zake- j lijk inzicht. Niet zonder trots vertelde hij. ’s ochtends door prins Bernhard te zijn opgebeld, die hem met zijn jubileum heeft geluk gewenst. In het Anne Frankcentrum stond een bloemstuk van de koninklijke familie. Ook beklemtoonde de heer Van der Hooft nog eens de 'belangrijkheid van centrumgemeenten: „Als kleine ge meenten kunnen wij het niet alleen”. In zijn dankwoord betrok de jubilaris ook zijn medewerkers. „Een burgemeester staat tussen de inwoners en de ambtena ren in. Dit ambts is voor mij een plicht geweest. Iedere dag was een uitdaging, voor mij en mijn vrouw”, aldus de heer Van der Hooft. U neerrit het mij niet kwalijk, dat ik hier toch weer even van het voornemen af geweken ben niet te diep in te gaan op uw Waddinxveense periode. Maar het zijn alle zaken, die aantonen, waarvoor u zich hebt ingezet. Soms maakt men zich wel eens bezorgd over de snelheid, waar mee alles gebeuren moet, maar dat ligt nu eenmaal in uw aard. Gelukkig weet u zich omringd door een ambtenaren apparaat, dat er zijn mag en waarop u te allen tijde kunt rekenen. Een op volle toeren draaiend apparaat is gezond, maar er moet voor gewaakt worden, dat het niet over de toeren draait. U bent een persoon met een enorme drijfkracht De muren van uw ambtswoning moeten wel sterk zijn, als er thuis wel eens stoom wordt afgeblazen,” aldus loco- burgemeester Huizer. „Burgemeester, ongetwijfeld zal uw dank vandaag in de eerste plaats uitgaan tot God, Die u de gezondheid, de gave en kracht heeft geschonken dit bijzondere ambt in de afgelopen jaren te dóen ver vullen. Bijzondere dank bent u ook ver schuldigd en deze zal u zeker ver vullen jegens Hare Majesteit de Koningin, die u voor het eerst in Wil lemstad en daarna in Waddinxveen het burgemeestersambt toekende. Dat het ambt van burgemeester een bij zonder ambt is, zult u zeker volledig beamen. Het is een ambt met vele facet ten. Het is óók een ambt, waardoor de drager ervan als het ware voortdurend in het licht der schijnwerpers vertoeft. Vaak wordt hiji door de eenvoudige bur ger het hoofd van de gemeente genoemd. De grondwet bepaalt, dat aan het hoofd der gemeente een raad staat. Deze door de burgerij gekozen raad is het hoogste bestuursorgaan in de gemeente. Maar dé voorzitter van die raad wordt door de Koningin benoemd en ontslagen. De ge meentewet bepaalt uitdrukkelijk, dat het bestuur van elke gemeente bestaat uit een raad, een college van burgemeester en wethouders en een burgemeester. Hieruit blijkt dat dë burgemeester een gemeentelijk bestuursorgaan is. Hij heeft alleen de „wet” tot richtsnoer van zijn daden te nemen; in de „wet” vindt hij zijn verplichtingen en bevoegdheden. Een instructie heeft hij van niemand te ontvangen. Noemt de grondwet de „Gemeenteraad” het „hoofd der gemeente”, in vele ge vallen wordt de „burgemeester” aange duid als ,jhet hoofd van het gemeente bestuur”. Hij is geen ambtenaar, hij be kleedt een „ambt” en is „bestuursor gaan”. De tot op heden nog geldende constructie van ons bestuursbestel kent in de Grondwet nog geen „gekozen” burgemeester. Dit recht van' benoeming behoort nog steeds bij de Kroon. Deze benoeming is van staatsrechtelijke aard. Zolang het voorzitterschap van dë ge meenteraad verenigd is met het burge meesterschap 'bestaat er geen recht van voordracht van de gemeenteraad. Dit houdt ten nauwste verband met het feit, dat de burgemeester nu eenmaal naast „gemeentelijk bestuursorgaan” in grote mate het vertrouwen van' de Kroon moet hebben. Op hem rust de taak te verhoe den, dat het gemeentebestuur „buiten de perken der wet” treedt en gaat regelen of handelen in strijd' met wet of alge meen belang. Ook met het oog op „uit sluitend alleen” aan de burgemeester toevertrouwde handhaving van de open bare orde in de gemeente, waarbij de orde van het Rijk nauw betrokken is, zal hij een onafhankelijke positie moeten innemen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 2