Te koop in Waddinxveen Het Weekblad feliciteert: Fietsendieven hebben Te koop in Boskoop het hier hun naar zin I lil Het is zover de enorme PRIJZENSLAG is begonnen III III Vanaf vrijdag 19 juli t.e.m. donderdag 25 juli Foto Sjaak Noteboom I |WJ Gratis 2 films bij een Polaroid camera. Nu een Polaroid direkt-klaar camera kopen „Mevrou w Vander Hooft, u viert een dubbel jubileum I verboom makelaardij o.g./lid n.b.m. ït f betekent voordeel. Recordaantal tweewielers ontvreemd B uw voordeel 25,50 139,00 49,95 Flinke jongen of tuindersknecht tegen zéér lage prijzen KERKWEG 9 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN EEN PUBLIKATIE VAN GEM. WADDINXVEEN GEMEENTELIJKE BEKENDMAKING Afwezig van 19 juli tot 3 augustus Waarneming spoedgevallen door aanwezige plaat selijke tandartsen. een aantrekkelijke collectie Gratis demonstratie bij: SJ. ALKEMA, TANDARTS Doctoraal KIEVITSTRAAT 5 Kandidaats A. P. v. d. BOSCH Koekalf Zestig diefstallen N C. DE VOSSTRAAT 16 f 105.000,- k.k. f 11 2.000,- k.k. Passage 143 Telefoon 2477 W. DE RIJKELAAN 152 f 38.500,- k.k. Nu met 2 gratis zwart-wit films, uw voordeel 16,00 NOORDEINDE 349 en 351 f 69.000,- k.k. JAN WILLEM FRISOWEG 54 f 57.500,- k.k. ZUIDKADE 49 f 46.000,- k.k. Nu met 2 gratis kleuren films, WADDINXVEEN Sinds het begin van dit jaar heeft de rijkspolitie van Waddinxveen een ongekend groot aantal aangiften van fietsdiefstallen te verwerken gekregen. De diefstallen, die voor de redactie van de Goudsche Courant aanleiding waren er een grote reportage met drie foto’s van te maken, worden vooral gepleegd op plaatsen waar zich grote concentraties tweewielers bevinden: het openluchtzwembad, de sportvelden en in de om geving van de wekelijkse warenmarkt. Wij volgen even het artikel van de Goudsche Courant. POTGIETERSTRAAT 1 f 94.500,- k.k. f 7.500,- k.k. ONDERWEG 23 f 27.500,- k.k. KIEVITSTRAAT 27 f 109.000,- k.k. Polaroid Colorpack 80 Kleurenfoto’s in een minuut, zwart-wit foto’s in 30 sekonden, elektrisch oog voor altijd juiste Polaroid Zip Zwart-wit foto’s in 30 sekonden, ingebouwde belichtingsmeter, ingebouwde flitser, nooit scherpstellen. belichting, gemak kelijke filminleg. WADDINXVEEN „Wat is een man zonder de vrouw die achter hem staat”, is een gevleugelde uitspraak geworden van burgemeester C. A. van der Hooft. En het is dan ook begrijpelijk, dat ruim twee weken geleden tijdens de buitengewone gemeenteraadsvergadering in het Anne Frank- centrum diverse sprekers ook een woord van waardering uitten aan het adres van mevrouw I. van der Hooft-Lourens. En bij alle woorden die er in het Weekblad voor Waddinxveen over haar man zijn geschreven willen we er nog een aantal speciaal voor deze burgemeestersvrouw toevoegen, omdat ze het verdiend heeft. D( ’Polaroid’ is een gedeponeerd handelsmerk van Polaroid Corporation, Mass., U.S.A. GEVRAAGD: G. van Dort Kroonweg 1, Waddinxveen, Tel. 7612 OPENBARE BEKENDMAKING OPENBARE BEKENDMAKING VRAAG ONZE GRATIS WONINGLIJST. |van| 1 Boskoop Linnaeusweg 96 Tevens diverse andere aanbiedingen waar onder bedrijfspanden. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is Lia Boere geslaagd voor het kandidaats examen geneeskunde. Royale en mooi gelegen ééngezinswoning met c.v. (gas), grote, zonnige voor- en achtertuin met schuur. Goed onderhouden. Bj. 1968. Ind.: Z-vormige woonk. opp. 31 m2., keuken, hal met toilet. 1e verd.: 3 sl.krs. w.o. 1 afm. 4.40 x 3.13, ruime badk. met toilet. Naar 2e verd.: via vaste trap w.o. fraaie studeer- en/of hobbyk. met dakkapel. Te aanvaarden in overleg. Voor onze relaties met spoed te koop ge vraagd ééngezinswoningen, herenhuizen, bun galows en beleggingspanden in Waddinxveen of omgeving. Luxe drive-in woning met c.v. (gas). Tuin op 't zuiden. In prima staat van onderhoud. Bj. 1969. Ind.: garage 10 m. diep, entree, hobby- en/of studeerk. 1e verd.: L-vormige woonk. met parket en balkon, open American Kit chen, toilet. 2e verd.: 4 sl.krs., betegelde douche met toilet Te aanvaarden plm. augustus 1974. inkl. div. roer. goed. Het lijkt er op dat veel eigenaren van een gestolen fiets snel over hun verlies heenkomen. De rijkspolitie van Wad dinxveen heeft echter de, vaak erg on dankbare, plicht, de diefstallen zorg vuldig af te werken. Niet afgehaalde ge stolen fietsen bijvoorbeeld worden op den duur verkocht. Mocht een eigenaar dan toevallig toch nog opduiken, dan heeft hij recht op het geld, en dat krijgt hij ook. Meestal weten de gedupeerden hun fiets gelukkig wel redelijk te omschrijven. Fiere: „Alleen het framenummer hoef je niet te vragen, want dat weet bijna nie mand. Juist dat nummer kan een punt van definitieve herkenning zijn. Je kan een fiets overschilderen of er een ander zadel opzetten, maar zo’n framenummer werk je niet weg”. „Het gaat hier hoofdzakelijk om fietsen en af en toe een bromfiets. Maar die vinden we meestal zonder motor terug”, zegt groepsrechercheur A. M. Fiere, ter wijl hij een lijvige ordner toont, waarin 41 aangiften. Met de reeds teruggevon den karretjes erbij, zijn in Waddinxveen binnen een half jaar zeker zestig (brom)- fietsen „onrechtmatig toegeëindigd”. tiële dief erg gemakkelijk wordt ge maakt. Vijfentwintig van de honderd ge controleerde fietsen, oftewel: één op elke vier fietsen, stond niet op slot. Terwijl de deugdelijkheid van sommige sloten in twijfel moet worden getrokken. Groeps rechercheur Fiere ten slotte: „Sommigen zetten hun fiets gewoon niet op slot, om- da ze bang zijn het sleuteltje kwijt te raken”. Voor het diploma directie-secretares- se is geslaagd Karin Smit. Zij werd op-l geleid door het Instituut Schroevers te Rotterdam. Aan de Gemeente Universiteit te Am sterdam is voor het doctoraal examen politieke en sociale wetenschappen ge slaagd Lucien Wolfs.' De heer P. de Pater is geslaagd voor het examen makelaar in onroerende goederen. Het examen is afgenomen door de examencommissie van de Neder landse Federatie voor Makelaars in On roerende Goederen te Bilthoven. Geriefelijke en zonnige 3-kamertopflat met 2 balkons (3e etage). Blijvend vrij uitzicht. Goed onderhouden. Royale ind. met o.a. grote woon- k., badk. Direkt te aanvaarden. Inkl. vloerbedekking etc. Aan de christelijke technische school ’’Nieuwe Vaart” in Gouda slaagden de volgende leerlingen uit Waddinxveen: metaalbewerken P-stroom: H. Hooger- dijk, H. Kortenoever, metaalbewerken ITO: T. H. van Berkel, J. Vink, timme ren T-stroom: A. A. Rietveld, J. Ver meulen, timmeren P-stroom: J. Hoogen- doorn, J. v.d. Vorm, brood- en banket bakken P-stroom: J. Broer, P. v.d. Star re, C. Meiderwijk, brood- en banketbak- kken ITO: H. de Jong, J. G. de Smit, electrotechniek T-stroom: A. H. van Es, J. van Kleef, G. A. Oudijk, electrotech niek P-stroom: J. A. Blom, autotechniek P-stroom: P. van Vuuren, K. Both, W. F. v.d. Laan. WADDINXVEEN In het Weekblad voor Waddinxveen hebben vrij de laat ste tijd al heel wat Waddinxveners har telijk kunnen feliciteren met een behaald diploma of een succesvolle afronding van een bepaalde studie. Wij hebben op nieuw een aantal namen verzameld van Waddinxveners, die reden hebben gehad de vlag uit te steken. Royaal vrijstaand woonhuis met garage en grote tuin. Bj. 1930. Landelijk gelegen. Tot. opp. plm. 450 m2. Ind.: flinke garage, gang, woonk. 6x4, keuken, bijkeuken. Verd.: 5 slkrs Direkt te aanvaarden. Kleine fraaie ééngezinswoning met schuur. Tuin op 't zuiden. Prima onderhouden. Mooi gelegen. Bj. '59. Ind.: woonk. 5.00 x 3.90, keu ken, gang met toilet. Verd.: 3 sl.krs., douche. Direkt te aanvaarden. Inkl. div. roer. goed. •ft Kleine ééngezinswoning met schuur. Mooi gelegen aan de Gouwe. Bj. '20. Ind.: woonk. met fraai wandbetimm. 5.00 x 4.00, keuken 3.50 x 2.20, hal, verd.: 3 sl.krs., douche. Dak kapel aan de achterzijde. Te aanvaarden 1 augustus 1974. Inkl. div. roer. goed. i De meeste fietsen, die worden gestolen, staan niet op slot. Kortom, de dief krijgt de gelegenheid. Overigens is men in Waddinxveen, evenals in veel andere ge meenten, verplicht zijn tweewieler op slot te zetten. Dit (plaatselijke) artikel in de Algemene Politie Verordening geeft de overheidsdienaars de mogelijkheid zo nu en dan een zg. „Fietsen-razzia” te houden, waarna de eigenaren him karre tje bij het bureau terug kunnen halen. Wel vijf gulden meebrengen Een steekproef bij zwembad De Sniep in Waddinxveen leerde dat het de poten- Zestig diefstallen in een half jaar (Fiere: „In werkelijkheid zijn er meer gestolen. Zeg gerust het dubbele aantal. Veel men sen doen geen aangifte”), wat kan de politie daar aan doen? Rechercheur Fie re: „Weinig. Tijdens de nachtdienst con troleren we fietsen om te kijken of ze gestolen zijn. Maar dat is een bijna on- doenlijke zaak. Eén keer per jaar wordt er een fietsenkijkdag gehouden. We heb ben dan zo’n 25 fietsen bij elkaar staan, maar dan komen er over de hele zater dag vijf, zes mensen kijken”. In de nacht van zaterdag op zondag .heeft een tot nu toe onbekende een roodbonte koekalf uit een weiland aan de Hoogeveenseweg bij Boskoop gesto len. Ook de heer P. Noordam, die als ARP- raadslid sprak als nestor van de Wad- dinxveense gemeenteraad, richtte het woord tot mevrouw Van der Hooft. Hij zei: „Uw vrouw is zeker veel tekort geko men in het huiselijk leven. Aan de an dere kant weten wij ook zeker dat zij u tot grote steun is geweest bij deze vele arbeid, dat zij u in die arbeid heeft ge stimuleerd en er volledig in heeft mee geleefd.” Royaal hoekpand met c.v. (gas), schuur, ga rage, voor-zij- en achtertuin. Totale opp. 270 m2. Bj. 1965. Gelegen op 2 min. afstand van station. Ind.: woonk. 7.00 x 3.70 met zijraam en schrootjes-plafond, keuken, hal met toilet en kelderkast. 1e verd.: 3 sl.krs., betegelde douche. Via vaste trap naar grote zolder met dakkapel. Veel extra’s. Te aanvaarden 1 september 1974. woonhuis garage brengt, in blijde en in droeve dagen. En dat alles met wegcijfering van uzelf, vaak ook onder moeilijke omstandig heden. Mevrouw Van der Hooft, de waardering, die u daarmede verworven heeft, is moeilijk tot uitdrukking te brengen. Een onderscheiding daarvoor wordt nooit uitgereikt. Weest u evenwel overtuigd van onze grote waardering hiervoor,” aldus loco-burgemeester H. Huizer. Tussenwoning met voor- en achtertuin en schuurtjes. Bj. plm. 1910. Moet gemoderni seerd worden. Ind.: woonk., keuken met op gang naar open zolder. Direkt te aanvaarden. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a., vanaf 19 juli 1974 gedurende één maand ter inzage ligt het ont werp tot herziening van de voorschriften van het bestemmingsplan "Uitbreidingsplan in hoofdzaak” (vastgesteld bij raadsbesluit van 30 maart 1967 en goedgekeurd door gedepu teerde staten van Zuid-Holland bij besluit van 10 april 1968, G.S. nr. 539). Het "Uitbreidingsplan in hoofdzaak” betreft ruwweg de gebieden dezer gemeente van de polder Bloemendaal en de v.m. polder Achter- of. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp in dienen bij de gemeenteraad. Waddinxveen, 17 juli 1974. De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft. Luxe drive-in woning met c.v. (gas) en royale tuin met terras. Prima onderhouden. Bj. 1969. Ind.: hal, garage 10 m. diep, hobby- en/of studeerk. 1e verd.: L-vormige woonk. met balkon, sfeervolle open keuken, gang met toi let. 2e verd.: 4 sl.krs., douche met toilet. Veel extra's. Te aanvaarden in overleg. De burgemeester van Waddinxveen maakt be kend, dat de raad dier gemeente in zijn ver gadering van 11 juli 1974 heeft besloten te verklaren, dat voor de na te noemen gebie den der gemeente (herzieningen van) be stemmingsplannen worden voorbereid: a. het gebied gelegen tussen, de Jan Dorre- kenskade, de Kanaaldijk, de Burg. Troost- straat en de Gouwe; b. het gebied gelegen ter weerszijden van de Kerkweg tussen Kanaalstraat/Juliana van Stolberglaan en Stationsplein/Prinses Bea- trixlaan. Vanaf 18 juli 1974 liggen de bedoelde beslui ten, met de daarbij behorende tekeningen, voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a. Waddinxveen, 17 juli 1974. De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft. Waddinxveen Julianastraat 6 1 01828 - 2309 01727 - 2991 na 6.00 uur n.m. 01828-2723 of 01828-3545 Loco-burgemeester H. Huizer zei bij voorbeeld: „Mijn grote bewondering gaat uit naar u, mevrouw Van der Hooft. Welk een steun moet u steeds voor uw man betekend hebben. In de gemeentewet zijn niet minder dan 21 artikelen gewijd aan de ambtsomschrij- ving van de burgemeester, maar er wordt geen woord gewijd aan de enorme taak opvatting die een burgemeestersvrouw moet bezitten. Op het representatieve vlak Wordt veel, zeer veel, van haar ge vergd. Zulks vraagt een enorme inspan ning. Ik geloof, dat als een burgemeester van het kaliber van Van der Hooft zijn 25-jarig ambtsjubileum viert, zijn vrouw eigenlijk een dubbel jubileum viert. Niet dat er sprake zou zijn van „tropen dienst”, maar toch inderdaad van een dubbele dienst. Eerst en vooral bent u de vrouw, de echtgenote, die de man zijn „thuiszijn” kan bieden, in uw geval ook de moeder in het gezinsleven. Op zich zelf al een hele taak. Daarnaast het veelvuldig alleen zijn, maar tevens ook weer bij vele zaken rechtstreeks betrok ken worden. Het fungeren als de eerste burgeres van de gemeenten, die uw man achtereenvolgens diende. Hoe vaak moet u met uw man samen naar voren treden, maar ook vaak alleen, als de vrouw van de burgemeester. U hebt dit steeds op voortreffelijke wijze gedaan, op een zeer charmante en innemende wijze. Dit komt, omdat u, naast uw man, een eigen persoonlijkheid bezit. U bent steeds in alle kringen een gaarne geziene figuur. Iemand, die haar eigen sfeer met zich

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 12