NAAR DEN HAAG V.V. Waddinxvener P. J. Kiens: Raad wil ook beter openbaar vervoer Forensen Terug van vakantie en uw films of dia’s nog niet gezien? Profiteer dan nu van de voordelige aanbieding Omvang van het forensisme bewoners Succes Goudse voor voetgangers voor Onderhandse aanbesteding GEB-bedrijf Wiertsema Chopinlaan wordt veiliger Foto Sjaak Noteboom bioscopen bij ons f 229,- bij ons f 299,— Forensen worden verzocht van hun belangstelling blijk te geven GEMEENTEBESTUUR WIL SPITSUURBUS JA, IK WIL MET DE BUS verenigt u! Silma Super-8 z filmprojector adviesprijs f 350,- Passage 143 Tel. 2477 Zeis Ikon automatische diaprojector Perkeo506 24V 150W Halogeen adviesprijs f 299- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1974 Pagina 7 de Informaties .uitknippen, Mijn werkgemeente is: Mijn werkadres is: Actie In Waddinxveen geef ik de voorkeur aan de vertrektijd: In mijn werkgemeente geef ik de voorkeur aan deze vertrektijd: Naam: Adres: 'uitknippen' Groot belang Deze bon vóór 15 augustus 1974 sturen aan: Gemeentebestuur van Waddinxveen, t.a.v. gemeentesecretaris H. Jenné, Zuidkade 8, Waddinxveen- WADDINXVEEN In het dit voorjaar verschenen Statistisch Jaar boek Waddinxveen 1973-1974 staan geen cijfers opgenomen over het forensisme in Waddinxveen, dus daarom hebben wij er maar het Sta tistisch Jaarboek Waddinxveen 1972-1973 bij gehaald om toch een indicatie te kunnen krijgen. Die daarin genoemde cijfers tonen aan, dat slechts 39 procent van de beroepsbevolking in de eigen woon plaats werkzaam is. Van de buiten de gemeente Waddinxveen werk zaam zijnde Waddinxveners gaat 53 procent met de auto naar het werk, 20 procent met de bus of de trein, 16 procent met de fiets of de bromfiets en 10 procent per groepsvervoer. Zij die in Waddinxveen wonen en werken plegen voor het grootste gedeelte met de fiets of de bromfiets naar het werk te gaan (52 procent). Van deze in de ei gen gemeente werkende Waddinxveners gaat 31 procent te voet naar het werk. De beroepsbevolking bestond 20.095 inwoners tellende Waddinxveen van 1972 uit 6880 mannen en vrouwen. En van deze groep beschikten 3375(49 procent) over een auto. WADDINXVEEN Een rechtstreekse busverbinding tussen Waddinx veen en de belangrijkste werkadressen van onze heen en weer reizende plaatsgenoten in Den Haag en omgeving in de ochtend- en avondspits. Met de vraag of dit voor Waddinxveen te realiseren zou zijn heeft het ge meentebestuur zich onlangs gewend tot NV Verenigd Streekvervoersbedrijf Westnederland. Prachtig handvat In de nare achter ons liggende oliege- schiedenis en de daaruit voortvloeiende regeringsmaatregelen om wat kalmer om te springen met onze benzinevoorraad, zag hij een prachtig handvat om zijn al langer levende vraag: ’’Moet het nu zo?” eens op te werpen. Groepsvervoer WADDINXVEEN In deze augustus-maand zullen gelijktijdig met het opknappen van de Chopinlaan voorzieningen worden uitgevoerd, die de veiligheid van de voetgangers op en rond deze laan in Groenswaard 1 moeten bevorderen. Ja, ik wil met de bus naar en van mijn werk reizen, als blijkt dat een mogelijke rechtstreekse busverbinding tussen Waddinxveen en Den Haag en omgeving in de ochtend- en avondspits mij gunstig uitkomt. Daartoe beantwoord ik onderstaande vragen: WADDINXVEEN Eén van mensen die dolgraag een recht streekse busverbinding tussen Wad dinxveen en de belangrijkste werk adressen van de Waddinxveners in Den Haag (en omgeving) tot stand ziet komen heet P. J. Kiens en hij woont aan het Schuberthof 71. Bij herhaling heeft hij het Weekblad voor Waddinxveen. NV Verenigd Streekvervoersbedrijf Westneder land en - last but not least - het Waddinxveense gemeentebestuur benaderd om toch vooral te berei ken dat er initiatieven in die rich ting zouden worden ondernomen. 1 (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK Eigen. H. J. Zeypveld Kerkweg, Waddinxveen, tek 2097 Vandaar dat het uiteraard van groot Foto Oijs Kooien P. J. Kiens van het Schuberthof: auto’s thuis en allemaal comfortabel met de spitsuurbus. Aanduiding voorrangssplitsing Swee- linckhof met Chopinlaan, met dien ver stande dat het verkeer op de Chopin laan voorrang heeft, Aanleg van een voetgangersoversteek- plaats, beveiligd door middel van een verkeerslicht met drukknopsysteem ter hoogte van het Jan van Bijnenpad, Het initiatief van het Waddinxveense gemeentebestuur haakt in op de door de directie van Westnederland rond de jaarwisseling ingestelde busverbinding tussen Alphen aan den Rijn en Den Haag en geeft gevolg aan het verzoek van de aan het Schuberthof wonende Waddinxveense forens P. J. Kiens, die over deze zaak bij herhaling verkeers wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) heeft benaderd. De voorzieningen, waarvoor de Wad dinxveense gemeenteraad met zijn be sluiten de basis legde, zijn: SCHOUWBURG Let op de gewijzigde aanvangs tijden en Nachtvooretelling! Do. 8.15 uur, Vr. 10 uur, Za. 11.30 uur, Zo. 10 uur, Wo. 8.15 uur DE VIER VUISTEN VAN DE DUI VEL. In kleur, 14 jaar. Vr. 7 uur, Za. 3 en 7.30 uur, Zo. 3 en. 7 uur, Ma. en Di. 7.30 uur, Wo.middag 2.30 uur THE SOUND OF MUSIC. In kleur, al. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 5 en 7 uur DE GROENE BARETTEN in kleur, 18 jaar. Zomiddag 3 uur MACISTE, de onoverwinnelijke gladistor. 14 jr. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtvoor- st.), Zo. 9.15 uur, Ma. t.m. Wo. 8.15 uur BLONDJES IN HUN BLOOTJES. In kleur, 18 jaar. 1 f Aanleg van een voetgangersoversteek- p laats aan de oostzijde van de Kerkweg, nabij het kruispunt Chopinlaan-Kerk- weg. WADDINXVEEN/GOUDA De al gemene raad van het energiebedrijf Gouda en omstreken krijgt in zijn ver gadering van vrijdag 2 augustus (aan vang vier uur) een voorstel te behande len de bouw van de nieuwe vestiging van het bedrijf onderhands aan te be steden. AI eerder werd een krediet van f 650.000,uitgetrokken voor het bouw rijp maken van het nieuwe terrein aan de Nieuwe Gouwe O.Z. Zoals eerder bericht wordt het nieuwe GEB-bedrijf gebouwd naar een ontwerp van het ar chitectenbureau Stuurman BV. Er is voor onderhandse aanbesteding gekozen, omdat het vroegtijdig inschakelen van een aannemingsbedrijf een aantal dui delijke voordelen biedt, waarvan de be langrijkste is dat tijdens het proces van bouwvoorbereiding gebruik kan wor den gemaakt van de kennis en ervaring van het producerend bouwbedrijf. Van daar dat voor de onderhandse aanbe steding de laatste tijd steeds meer wordt gekozen en het GEB daar ook de voor keur aan geeft. stander van, omdat ons ideaal is, veel mensen van huis rechtstreeks naar het werk te brengen. De forens zal dit com fort wel extra moeten betalen. Aanne mende dat er buiten het spitsuur geen emplooi voor de wagen is, moet u re kenen op de dagprijs van 162 plus 42 cent per kilometer, ook voor de ritten van en naar garage. Slaat u dat maar om over 50 zitplaatsen”. De heer Kiens: ”Ik ben best bereid om een financieel offer te brengen voor meer comfort en een uur tijdwinst per dag. Maar hoe anderen erover denken? Je kunt de mensen in elk geval niet dwingen. De realisering is afhankelijk van onze goede wil”. belang is dat alle Waddinxveense pen delaars vóór 15 augustus het gemeente huis laten weten belangstelling hebben voor een rechtstreekse busverbinding Waddinxveen - Den Haag in de ochtend en avondspits. WADDINXVEEN De Waddinxveen se gemeenteraad heeft zich altijd al een voorstander getoond van nog beter openbaar vervoer. Uit de dit jaar ver schenen partijprogramma’s is dat duide lijk gebleken, maar bijvoorbeeld ook uit de tijdens de in december van het vorige jaar tijdens de begrotingsdebat- ten aangenomen motie, waarin het col lege van Burgemeester en Wethouders dringend worden uitgenodigd bij de mi nister van Verkeer en Waterstaat stap pen te ondernemen om te komen tot een rechtstreekse verbinding met de gro te steden en op spitsuren rechtstreeks frequent openbaar vervoer van station naar de werkterreinen in deze steden enl terug. Algemeen was men onder meer van mening dat de ruimtelijke ordening onder meer gebaat is met een beperkt aantal wegen. Zijn suggesties: - speciale bussen inzetten voor het per sonenvervoer vanuit de forensenge meenten naar de werkconcentraties; en - waar dit niet haalbaar is, de collega’s bewegen tot gezamenlijk reizen per pri- vé-auto. ”Het vormen van combinaties is niet ideaal. Twee collega’s polsten mij er eens voor maar zagen ervan af toen bleek, dat ze ter wille van mij tien mi nuten eerder van huis moesten. Van daar mijn suggestie: stel speciale recht streekse busdiensten in voor de spits uren als daar voldoende belangstelling voor is. Een snellere manier van open baar vervoer dus, waarmee we tevens prachtig kunnen wennen aan het idee dat openbaar vervoer bruikbaar, en in de toekomst noodzakelijk is”. De heer Kiens pleit niet voor uitban ning van de particuliere auto, wel voor versnelling van het openbaar vervoer als voldoende collega’s interesse tonen. De 35 kilometer van zijn huis naar zijn werk vergen met trein en bus vijf kwar tier, met de eigen auto slechts 35 minu ten. ’’Zoiets moet met een groepsver- voerbus ook haalbaar zijn. En de prijs? Alleen mijn benzinekosten al benaderen de abonnementsprijs”. De speciale spitsuurbussen zouden vol gens de heer Kiens bijvoorbeeld van Waddinxveen via Zoetenneer en Voor burg naar de Frederikkazerne kunnen rijden, om eens een werkadres te noe men. Ook elders zou dit idee misschien uitvoerbaar kunnen zijn. Een aardige deeloplossing acht hij bijvoorbeeld een speciale stadsbus die station Voorburg, Het resultaat hiervan is, dat door het gemeentehuis in de komende veertien dagen getracht zal worden er achter te komen hoe groot ’t aantal Waddinxvc- ners is dat voor 'n dergelijk rechtstreek se busverbinding belangstelling heeft. Zij worden verzocht dit op het raad huis vóór 15 augustus kenbaar te ma ken door inzending van de bij dit arti kel geplaatste bon. Westnederland heeft Waddinxveen schriftelijk laten weten, welke werk zaamheden moeten worden verricht om na te gaan of voor een dergelijke bus dienst inderdaad een markt aanwezig is. Het zal niet onbekend zijn dat de recht streekse busverbinding Alphen aan den De brievenschrijvers uit Groenswaard 1 tonen zich ingenomen met de voorzie ningen zoals ze deze maand zullen wor den uitgevoerd, gelijktijdig met het as falteren en op bepaalde punten herstra- ten van de Chopinlaan. Bij herhaling zagen ze levensgevaarlijke toestanden ontstaan, waarbij veelal kinderen die de Chopinlaan moesten oversteken om hun school (Jan Ligthartschool, Mgr. Bek kersschool, Koningin Julianaschool, kleuterschool Woelwater, prins Willem- Alexanderschool en kleuterschool ’t Ha- zeveld) te bereiken, betrokken waren. Hetzelfde gold ook voor de bejaarden die van het Anne F rank-centrum naar het winkelcentrum Groensvoorde wil den gaan. Behalve de nu te nemen maat regelen stelden de heren Holl en Klik in hun brief het gemeentebestuur ook nog voor te bevorderen dat er een stren gere controle op de naleving van de maximum-snelheid zou worden gehou den en dat wellicht voor de Chopinlaan eenrichtingsverkeer zou kunnen worden ingesteld. hele Chopinlaan een voorrangsregeling zou worden vastgesteld. B. en W. heb ben, zoals blijkt, ten volle met de le vende wensen en verlangens rekening willen houden. De Chopinlaan-bewoners Holl en Klik waren op dinsdag 5 fe bruari ook nog in de gelegenheid ge weest hun brief in een vergadering van de ambtelijke verkeerscommissie toe te lichten. Aan dat gesprek nam ook deel de oudercommissie van de openbare Jan Ligthartschool. De heer Kiens is forens, verstokt Eend- rijder en is plaatsvervangend hoofd van één van de bureaus van de hoofdafde ling comptabiliteit op het ministerie van Defensie, die de financiën van de Ko ninklijke Landmacht in de gaten houdt. Hij zegt: ’’Dagelijks zie ik een hele file auto’s met meestal maar één persoon erin de grote weg naar Den Haag op rijden. Wij gebruiken de auto niet bij ster efficiënt. een belangrijk forensenstation, direct met ministerie en Frederikkazerne ver bindt. Tijdwinst: naar schatting 20 mi nuten. Iets dergelijks bestaat al tussen station Den Haag Hollands Spoor en de ’’Freek”. In de kwestie van de spitsuurbussen speelt mogelijk ook het groepsvervoer een belangrijke rol. Immers op het ge meentehuis zou deze weken wel eens kunnen blijken, dat er nog al wat de fensiepersoneel in Waddinxveen woont dat dagelijks naar hetzelfde defensie- complex moet. Westnederland heeft eens over het groepsvervoer gezegd: ’’Groepsvervoer is in principe moge lijk. We zijn er trouwens groot voor- Burgemeester en Wethouders hebben in een brief aan de heren R. H. Holl en A. A. Klik deze maatregelen bekend gemaakt. De twee bewoners van de Cho pinlaan hebben in december van het vorige jaar namens de bewoners van de Chopinlaan, Sweelinckhof, Schuberthof, Mozartlaan en Beethovenlaan in een schrijven aan het gemeentebestuur om dergelijke voorzieningen gevraagd, om dat zij zich bezorgd maakten over de groeiende verkeersonveiligheid op de Chopinlaan. Naar aanleiding van die brief nam de raad zeven maanden ge leden op voorstel van de heer H. van Ek (soc.) een amendement aan, waarin stond dat de veiligheid van de voetgan gers op en rond de Chopinlaan moest zijn gegarandeerd voordat voor de ge- Rijn - Den Haag vooralsnog zich niet in die belangstelling verheugt, die aan de hand van een enquete mocht worden verwacht. Westnederland wil allereerst geïnformeerd worden over het aantal forensen, dat dagelijks heen en weer reist, alsmede hun wijze van vervoer (inclusief eventueel voor- en natrans- sport). Vervolgens is het van belang te weten wat de belangrijkste werkgemeente(n) - bijvoorbeeld Den Haag - is (zijn) van onze pendelende plaatsgenoten. Daarna kan worden nagegaan of er van een nieuwe autobusverbinding een werven de kracht kan uitgaan. Dit geschiedt door het maken van een reistijdenver gelijking tussen de vervoerswijzen trein, auto en bus. Tenslotte zal er onder de potentiële klanten een enquete moeten worden gehouden om hun wensen ten aanzien van vertrektijden te kennen en om hun bereidheid te peilen van deze nieuwe dienst gebruik te maken. Bij voldoende belangstelling zal dan de rijkshoofdinspecteur van het verkeer moeten beslissen of tot een proefneming kan worden overgegaan. THALIA Let op de aanvangstijden! Iedere middag half vier en ’s avonds: Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur Natuurlijk geprolongeerd - HELPT! DE DOKTER VER ZUIPT. In kleur, a.l. Do. en Vr. 10 uur, Za. 11.30 uur, Di. en Wo. 10 uur extra voorstel lingen, 4e en laatste week BLUE MOVIE. In kleur, 18 jaar. In onze maandagcyclus 8.15 uur Frank Zapp’s 200 MOTELS Kleur, 18 jaar. Elke middag half twee Hoogte punten uit 50 jaar Walt Disney- Tekenfilm. In kleur, a.l.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 7