fet weekblad Centrumplan jaar gerealiseerd een Gemeenteraad zei na discussie s van mening: van Marlies zei ”ja” tegen vader Heemskerk B.V. A. Compeer begraven MEDITATIE UIT SOEFIE-MYSTIEK „Vanuit de late nacht bereikte het meisje de hut, waarvan de enige toegang naar buiten een deurtje was, zó smal dat enkel een verheerlijkt lichaam door deze opening heen zou kunnen glippen. In de ochtendstilte hoorde zij binnen iemand snikken, die om haar weende als om een lieve dode. Op haar kloppen aan de deur vroeg de stem van binnen: „Wie is daar aan de deur?” Zij antwoordde: „Ik ben het”. Toen werd het heel stil, zelfs de bomen hielden hun ruisen in en deden het eerste mor genlied der vogels verstom men. Maar van binnen kwam geen antwoord en de smalle deur werd niet geopend. Dan hulde het meisje zich een slui er der overweging en zonder een klacht, zonder een zucht, strekte zij zich uit op de grond, vlak voor de deur. En heel de dag en heel de nacht bleef zij zo liggen, het hoofd gedoken in de sluier der medi tatie. En stilaan rijpte in haar ziel het weten, volstrekt en on ontbeerlijk, dat de uitverkore nen der liefde eerst na volle dig aan zichzelf te zijn gestor ven mogen treden voor het aanschijn van de Liefde. Nu was zij gereed om opnieuw de smalle deur te naderen. Zij reinigde zich in de rivier en met vaste tred keerde zij terug naar de hut en klopte aan de deur. En van binnen klonk de stem: „Wie is daar aan de deur?” En ditmaal gaf het meisje ten antwoord: „Gij- zelf”. En zie, de deur ging vanzelf open. Het overige is het geheim der uitverkorenen van de Liefde.” negen kwartier ’ja’ tegen centrumplan in C. H. DE VRIES I (oruodig) I Onafhankelijk Nieuwsblad I I I I -I Meer discipline Kleurentelevisie BEGRAFENISONDERNEMING Donderdag 15 augustus 1974 HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN 30e jaargang - nr. 1371 met en zonder draadloze af standbediening I I I I I I I I I I I I I I I I I i B i F i k- VOORDELIG THUIS WINKELEN IN UW EIGEN PHILIPS DIEPVRIEZER U? 'Wij beschikken over het nieuwste systeem van koeling. Dit is bij u THUIS, in het ROUWCENTRUM én in de aula van ’SOUBURGH’ te gebruiken. Koeling is de meest doelmatige wijze van verzorging van overledenen. V oorgeschiedenis 1 W ADDIN VEEN Marlies van der Hooft (27) en Bennie Bloemberg (24) zijn zaterdagmiddag rond drie uur in het huwelijk getreden. Als ambtenaar van de burgelijke stand trad op Marlies’ vader, burgemeester C. A. van der Hooft. Zijn echtgenote nam aan de plechtigheid in het gemeentehuis, waarbij alleen familieleden aanwezig waren, deel door de huwelijksacte voor te lezen. De heer Van der Hooft zag vooral in de beroepen van Marlies en Bennie een duidelijke overeenkomst. Marlies, verpleegster in Haarlem, helpt en verzorgt zieke mensen. Ben nie, cultuur-technisch ontwerper uit het Gelderse Duiven, helpt en verzorgt de natuur. Het paar, dat elkaar in Afrika heeft leren kennen, waar Marlies als SNV-vrijwil ligster werkte, heeft zich inmiddels gevestigd in Haarlem. Als getuigen van hun huwelijk, dat later op de dag in de Ontmoetingskerk door Pater Jan Bosman kerkelijk werd ingezegend, traden op Gerard Bloemberg en Jannie van der Hooft. De eucharistieviering werd vooral ook een gebeurtenis waar de familie bij werd betrokken. Zo las Lutie van der Hooft een meditatie uit de Soefie-mystiek, deed Lucie Bloemberg de schriftlezing, werden voorbeden gedaan door vier familieleden en zong een familiekoor het Ave Maria. ’’Toneelstuk” I-1 MBIll WillIMWBMIlMIIBBHMMMWMilll Ml IIIMIII IIIIIIilIlWHMtWHttMiMIMBMMiwMM^MBMMIllPllllllHi II Mllllll llllllllllll Ilf iHliljOBlilj Weekblad voor Waddinxveen (ADVERTENTIE) Foto Sjaak Notebootn j—A -'iLilx»LLi. 3JB8ÖMK M Al enkele tientallen jaren komen som mige pedagogen en onderwijskrachten telkens nieuwe ideeën voor het school onderwijs aandragen. De ouders kijken er wat vreemd tegenaan. Voor de groot ouders wordt het helemaal een vreemde toel. Het schijnt dat die ouders en groot ouders in hun kindertijd ontzaglijk ge frustreerd moeten zijn door de manier waarop zij lager- en middelbare school onderwijs ontvingen, want de moderne pedagogen beweren dat de nieuwe idee ën veel beter zijn. Dus, zou men zeggen, ook tot betere resultaten moeten leiden. meer zijn. Niets doen noemde hij geen oplossing. Ook de heren P. de Lijster (arp), H. van Ek (soc.) en J. L. van He- teren (Gemeentebelangen) spraken zich positief uit. De heer Wethouder H. Huizer (SGP/ Hervormde Kiesvereniging) zei noodge dwongen, maar met' zeer veel pijn voor het cenltrumplan te zullen stemmen I I Alles over diepvriezen en diepvriezers is te vinden in de grans brochure, die bij ons voor u klaar ligt loop even langs om 'ns rond te kijken - vanwege 't voor* ZATERDAG Arts: C. N. Vreeken, Kerk weg 222, tel. 2979 Apotheek: tot 13.00 uur Van Doorn, tel. 4162 ZONDAG Arts: E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 Apotheek: dienstdoende arts POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Tesselschadelaan 20 - Waddinxveen - Tel. 01828 - 4719 (dag en nacht bereikbaar). Voor Waddinxveen en Omstreken. Dorpstraat 33, Waddinxveen TEL. 01828-2218 rijkskunde, maar in maatschappij-kennis en dergelijke. En niet uit eigen vrije wil, in avonduren, neen, gedwongen twee da gen per weck. Ook nadat hij de voorzittershamer aan zijn opvolger, de heer W. Verhoef, had overgedragen bleef dfe heer Compeer de verrichtingen van zijn club enthousiast en met veel liefde volgen. Vrijwel dage lijks was hij aanwezig bij de nieuwbouw van het clubhuis in de Oranjewijk. Hij verheugde zich er op dat WSE nu dich ter bij zijn huis kwam voetballen. De overledene had in de afdeling Gouda van de KNVB zitting in de technische commissie van het zondag afdelingself- tal. De heer Compeer verzorgde voorts met hart en ziel de sportverslagen van WSE voor het Weekblad voor Waddinx veen en liet deze krant nooit in het on gewisse over vermeldenswaardige neven activiteiten van zijn Club. De redactie zal hem missen, deze trouwe sportlief hebber. Burgemeester C. A. van der Hooft zette een aantal punten uit de discussie op een rij. Hij noemde het nu voorliggende plan speelser dan de vorige plannen. De voorzitter kon nog geen inzicht verschaf fen in de te nemen verkeersmaatregelen nu de Kerkweg zal worden afgesloten. Dat het gemeentebestuur soms ook aan het onderhandelen is geweest met andere betrokkenen, zonder de middenstand vond hij vanzelfsprekend, om stap voor Stap het doel te kunnen bereiken zonder verstrikt te raken in inhoudsloos gepraat. Bijna alle raadsleden1 gingen min of meer uitvoerig in op de voorgeschiedenis van hef nu in dijk een jaar te realiseren cen trumplan. Iedereen gaf toe dat er com promissen gesloten moesten worden, met als uiteiridelijk resultaat een lawine van papieren, zoals de heer J. Havenaar (SGP/Hervoiimde Kiesvereniging) dat zei. Dit raadslid wilde uiting geven aan een stuk onbehagen, omdat er nu een centrumplan gerealiseerd' gaat worden met winkels waaraan geen behoefte is, met ondingen van flats en een doorgang En nu kunnen we vreselijk ideëel doen over al de onderwijsvernieuwingen en -uibreidingen, er zitten inderdaad ook goede kanten aan, maar menig idee komt voort uit een andere mentale in stelling, dje daarom niet beter behoeft te zijn. Niet voor het kind en niet voor de maatschappij, al maakt men het er voor zichzelf wel iets gemakkelijker door. En die gemakzuchtigheid, minder discipline en minder gezag, kunnen niet tot een betere mens en een betere maatschappij leiden. Of gaat het daar niet om Ten aanzien van de parate kennis is dat meestal niet het geval, zoals de ouderen vaak kunnen ontdekken. Op het gebied van de nederlandse taal, van aardrijks kunde van het eigen land, van geschie denis, van rekenen, blijken de kinderen van nu over het algemeen minder te weten dan vroeger in die leeftijdsgroep het geval was. Ontstellend is het b.v. hoeveel meer taalfouten er voorkomen in werkstukken van kinderen die van de lagere school afkomen en hoe weinig dat verbetert tijdens hun middelbare school opleiding. Ais ze aan het eind daarvan sollicitatiebrieven schrijven, schrik je van de daarin voorkomende taal- en stijlfouten en het verkeerd gebruik van leestekens. Ook in Waddinxveen zijn de scholen weer begonnen. Honderden meisjes en jongens hebben we deze week de kleu terschool of de basisschool voor het eerst zien binnenstappen. De kinderen huilden soms net zo hard als hun moe ders. Duizenden andere meisjes en jon gens gingen wéér naar school. Een school die aan voortdurende veranderin gen onderhevig is. En daar willen wij het met u deze keer over hebben, omdat we immers leven in de eeuw van het kind. Mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmees- ter (lib.) zei zich positief te zullen; op stellen na alles overwogen te hebben. Zij had waardering voor de middenstand, maar vroeg zich wel af of de behoefte aan onvolledige woningen nu wel' zo groot is. De heer H. P. Bart'h (D’66) betoogde dat van alle kanten consessjes waren gedaan.Vervelend vond hij de briefwisseling op het laatste moment tussen de middenstand en het gemeente bestuur. Zijn voorstel om de in die brief wisseling naar voren gekomen, punten als bijlage aan het raadsbesluit te beves tigen) werd door alle raadsleden onder steund en door het college van Burge meester en Wethouders toegezegd. Dat betekent dat alleen middenstanders op grond van onvoldoende kredietwaardig heid zullen mogen worden geweerd en dat plaatselijke middenstanders voor rang hebben, dat de grootte van de su permarkt nog niet vaststaat, zodat het bouwplan wel wat gewijzigd zal moeten worden en 'dat een aantal andere criteria ten genoegen van de gemeenteraad moe ten zijn aangetoond. deel. WADDINXVEEN Zaterdagmorgen is na een eucharistieviering in de Ontmoe- tingskerk onder grote belangstelling de vorige week woensdag op 68-jarige leef tijd plotseling overleden de heer A. M. Compeer van de Vondellaan op het rooms-katholieke kerkhof aan de Alber- dingk Thijmlaan ter aarde besteld. Adriamis Mattheus Compeer was ere voorzitter van de voetbalvereniging WSE, welke club hij twintig jaar had geleid en waarin hij voor de oorlog nog zelf had gevoetbald. die een grap genoemd zou kunnen wor den. De afsluiting van de Kerkweg noemde hij nadelig voor „het oude dorp”. En wat is daarop het antwoord van be paalde onderwijsvernieuwers? Dat be wijst volgens hen, dat de nederlandse laai te moeilijk is en vereenvoudigd moet worden. Maar zo is het niet. Voor de kinderen zou het niet te moeilijk zijn, maar voor de metsten van de huidige onderwijskrachten om hen de moeilijk heden van de taal te leren. Hoe is het anders te verklaren dat wij, ouderen, wel reeds grotendeels op de lagere school de moeilijkheden van de nederlandse taal hebben leren beheersen en op de middel bare school eigenlijk alleen nog wat aan ie stijl gevijld behoefde te worden? Maar tegenwoordig schijnt men het op ie scholen niet zo erg meer te vinden als er taalfouten worden geschreven. Het laat meer om het zich kunnen uitdruk ken dan om het kunnen schrijven. Doch slecht de eigen taal beheersen en kunnen schrijven duidt op een geestelijke verar ming, een gemakzucht die doorwerkt in ie gehele levenshouding. Dat ervaart men dan ook in toenemende mate in de naatschappij. Over de moeilijke punten, lie discipline en zelfdiscipline vereisen, oopt men gemakkelijk heen. En omdat men de discipline niet meer wil, niet neer aankan, zoekt men gestaag naar rieuwe vormen van onderwijs, waar dat riet meer bij nodig is. Men wil afschaf- en van klassen, afschaffen van examens. Iet klaarmaken van de kinderen daar door vereist immers een zekere discipli- ic. Die discipline kan men voor zich zelf niet meer opbrengen en kan en wil nen dus ook niet meer aankweken bij de anderen. De heer P. F. J. van Schie (kath.v.), sprak van een langdurig toneelstuk. Hij meende dat er op tafel een compromis plan lag dat bijna iedereen tot' genoegen zou moeten stemmen. Het KVP-raadSüd somde een aantal goede kanten van het plan op. Hij pleitte bij1 de realisering van het tweede gedeelte van het wjnkelplan (die resterende 680 vierkante meter) vooral te letten op de gevolgen daarvan voor de middenstanders elders in de ge meente en niet alleen op de winkels in het centrumplan. De heer D. Uitibeijerse (SGP/Hervormde Kiesvereniging) kon voor het Passage-lwi'nkelcentrum weinig waardering opbrengen. Hij zei zijn oor deel op te schorten, maar zou later tegen stemmen, PvdA-fractievoorziitter M. Boere (soc.) betoogde weliswaar huizen hoge bezwaren te hebben, maar zei uit- ejndelijk toch voor te willen stemmen omdat er geen andere mogelijkheden Iet is dus ook geen wonder dat men teeds meer schooljaren voor de jeugd vensl, want men beseft wel dat het on- lerwijs njet meer in staat is om de kin- leren in het vroeger gebruikelijke aantal aren voldoende kennis voor gebruik in k maatschappij bij te brengen. Nu moe- en 16- en 17-jarigen, waarvan tallozen 'eel liever alleen maar zouden willen 'erken en verdienen en niet meer naar chool gaan, toch gedwongen worden om tn paar dagen per week nog wat meer Igemene kennis op te doen. Men weet aar prachtige argumenten voor aan te ragen, de ontwikkeling van de maat- diappij zou dat vereisen en het tot een °ciale taak bestempelen. Maar de jon- éren, die na hun 15e jaar aan het werk ■illen en gaan verdienen, hebben daar iet zoveel ambitie voor, anders waren e wel naar een volgend schooltype ge- aan, hetgeen voor ieder die dat wil mo elijk is. Maar nee, ze mogen niet „on- eschoold” blijven. Ze moeten knapper 'orden. Alleen niet in de kennis van dé «lerlandse taal, geschiedenis of aard- (Meditatie uit de Soefie-mystiek, voorgelezen door Lutie van der Hooft tijdens de inzegening en eucharistieviering van Bennie Bloemberg en Marlies van der Hooft, zaterdagmiddag in de Ont- moetingskerk). WADDINXVEEN Na een discussie van twee uur en een kwartier is de Waddinxveense gemeenteraad vorige week donderdagavond accoord ge gaan met de realisering van het Passage-centrumplan, dat ruimte biedt voor totaal 3000 vierkante meter winkeloppervlakte en 112 2- en 3-kamer- woningen. Inmiddels heeft zich ook de georganiseerde middenstand posi tief uitgesproken over dit plan, zodat mogelijke bezwaarschriften uit die hiek niet te verwachten zijn. In de gemeen teraad, die geen juichkreten liet horen, waren er toch nog twee raads leden dje „nee” zouden zeggen: dé hemen D. Uitibeijerse en J. Haivenaar, beiden van 'de SGP/Hervormde Kiesvereniging. Deze raadsleden meenden dat een huur prijs van 140,voor tWee jaar vast onaaanvaardbaar was en zeiden ook niets te voelen voor afsluiting van de Kerkweg. I I I I I 1 I I I I j uw officiële Grundigdealer: j Radio DOOL I Kerkweg T71 I Waddinxveen 101823'3301* I 1 L I TkP 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 1