r der Hooft in soc. krant Intervieuw met C. A. van Expositie Nieuw Leven een vrouw: Kantoorpand Ydo in het Onderwijzeressen centrum gaat door (62) overleden W. v. Ringelenstein en Opbouwwerker (25) de laan uit gestuurd Waar sportverenigingen nu behoefte aan hebben Burgemeester: „Ik hoor!” Zijn Leden sportcommissie VIER JAAR CEL VOOR KOOPMAN Waddinxveen: 130 huizen per jaar 770 woningen tot eind 1979 regent? Nee „Hij is het wel B. en W. bepalen prioriteiten Ronaat in Gouda Nieuwe man komt uit Noorden IS GS over sporthal C. van ’t Hoog voor de radio Eis officier: BENOEMING AANVAARDT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 14 NOVEMBER 1974 Links blok Ambtsketen Dure voordeur WADDINXVEEN In de ko mende vijf jaren zullen in Wad dinxveen 770 woningen gebouwd worden. Deze (beperkte) bouw (wo ningwet, premie en vrije sector) zal moeten worden afgestemd op de behoefte van de eigen bevolking, die als gevolg van die beperking nauwelijks zal toenemen. WADDINXVEEN De pluimvee- en konijnenfokkersvereniging Nieuw Leven houdt donderdag, vrijdag en zaterdag in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw haar jaarlijkse tentoonstelling. Op die expositie zijn maar liefst 200 dieren te zien, zoals konijnen, cavia’s, hoenders, krielen en sier- duiven. Er zijn ook kleurmuizen en hamsters aanwezig. De tentoonstelling is vrijdagmorgen vanaf tien uur open tot ’s avonds elf uur en zaterdag van tien tot vijf uur. De bomen en planten die in de zaal zijn neergezet ter ver fraaiing zijn zaterdagmiddag na afloop voor een ieder te koop. De toe gang tot de expositie van Nieuw Leven is gratis. WADDINXVEEN Het bestuur van de Stichting Jeugd- en Jongeren centrum De Bonkelaar staat op het punt een uit het noorden afkom stige nieuwe cultureel opbouwwerker voor het wijkwerk in Waddinx- veen-noord te benoemen. Deze man volgt de na een blauwe maandag ont slagen Amsterdammer Freek Peters (25) op. Vrijwilligers WADDINXVEEN „Ik heb de tijd nog meegemaakt dat de mensen die mijn kamer binnenwandelden weer achteruit en minzaam buigend naar buiten liepen. Ik heb altijd gehoopt dat er eentje eens over de drempel zou struikelen. Dan zou die gewoonte direct van de baan zijn. Ik vind het alle maal onzin. Ik houd ook geen spreekuur; heb ook geen rood lampje met „belet” boven de deur hangen. Iedereen moet hier na een afspraak binnen kunnen stappen om zijn problemen uit te leggen. Het lijkt mij een vreselijke gedachte als dertig mensen op de gang zitten te wachten om de burgemeester te mogen spreken.” WADDINXVEEN Burgemees ter en Wetehouders stellen de van avond vergaderende gemeenteraad voor het organisatie- en adviesbu reau Ydo BV in Amsterdam 800 vierkante meter, ten zuiden van het parkeerterrein de Beukenhof gele gen, bouwgrond te verkopen tegen 200.000,(exclusief btw). Op die grond aan de Stationsstraat komt een twee verdiepingen tellend kan toorgebouw. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De officier van justitie bij de Haag se rechtbank heeft vier jaar gevan genisstraf geeist tegen een 24-jarige koopman uit Waddinxveen, die er van verdacht wordt medeplichtig te zijn aan een in juli van dit jaar ge pleegde gewapende overval. MB ’t B. en W. kondigen aan, dat deze voor- HS M In „eigen huis” is hij overigens éénmaal voor landverrader uitgemaakt door een SGP-er toen hij ermee instemde de Bo- degraafse Straatweg te laten annexeren door Gouda. „De mensen wonen bijna in de straten van Gouda en werden min WADDINXVEEN Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft het ge meentebestuur van Waddinxveen laten weten dat op zichzelf' geen bezwaar be staat de gemeentebegroting 1974 te wij zigen om de bouw van een sporthal in De Sniep mogelijk te maken, maar dat de beslissing op dat raadsbesluit wordt aangehouden totdat de vaste financie ring van de daaruit voortvloeiende be taling is verzekerd. WADDINXVEEN Op de leeftijd van 62 jaar is overleden de heer W. van Rin gelenstein. Bijna 50 jaar is hij lid ge weest van de muziekvereniging Concor dia. het college zegt toe om nader te on derzoeken of een particulier exploitant voor een midget-golfbaan gevonden kan worden om vervolgens in overleg met hem een geschikte plaats te zoeken voor aanleg van zo’n baan. het weerbeeld van de laatste winters noodt niet tot het doen van grote inves teringen in de ijsbaan sector. Het aan leggen van een eenvoudige veldijsbaan verdient de voorkeur. voor de denksporten bridge, schaak, damspel is naar de mening van het col- Zuidkade I (350). De gemeente zal door G.S. vrijgelaten worden in de keuze van volgorde. Om een en ander te reliseren achten b. en w. het noodlzakelijk, dat de 112 flats aan de Kerkweg beschouwd worden als een contingent voor 1974, dat een schema wondt opgemaakt voor de in de jaren ’75 t/m ’79 te bouwen woningen, dat het bestemmingsplan Groenswaard III wordt aangepast aan de gewijzigde inzichten en dat het be stemmingsplan Zuidkade I tijdig in ge reedheid komt. de nog niet in Waddinxveen beoefen de buitensporten betreffen: golf, korf bal, softbal, rugby, honkbal en cricket. Het college is van mening dat het me rendeel van1 deze veldsporten te zijner tijd kan worden beoefend op de huidige groene velden. Het betreft in vele ge vallen zomersporten. Het is bovendien goed mogelijk dat deze sporten slechts levensvatbaarheid hebben in de cen trumgemeente Gouda, omdat een groter voedignsgebied dan Waddinxveen nodig is. in de „natte” sector hoopt het college in de toekomst het kanoën en roeien te verwezenlijken op een verbreed deel van he zoetwaterkanaal. raad aan de orde gesteld. Als voorwaar de hebben G.S. gesteld, dat per jaar aan de bouw van zo’n 130 woningen mag worden begonnen. Als rekening wordt gehouden met het feit, dat jaarlijks zo’n 30 woningen door afbraak en bestem mingswijziging aan de woningvoorraad ontrokken zullen worden, komt dat neer op 770 woningen in de jaren tot en met 1980. Hij bekent dat het goedkope bouwen lange tijd prioriteit heeft gekregen. „Ik wou een aannemer niet meer dan dui zend gulden op een huis laten verdienen. Meer vond1 ik helemaal niet nodig. Dat ik de markt niet vrij heb gelaten is mo gelijk een fout geweest. Op deze manier heb ik Eurowoningen tegen me in het harnas gejaagd. Deze maatschappij heeft zich teruggetrokken uit het bouwteam”. Van der Hooft heeft onlangs nog ge zegd: „Waddinxveen is een woonwijk van Gouda.” Toch heeft hij nooit met lege voldoende accommodatie aanwezig, terwijl ook in de accommodatie van de ’’Bonkelaar” ruimte beschikbaar zal ko men. De huurprijzen der zalen' vormen mogelijk een belemmering voor een goe de huisvesting. Het gemeentebestuur verwacht, dat de ze woningen te realiseren zijn in de volgende 'bestemmingsplannen: Stations straat (112), Groenswaard IH (310) en WADDINXVEEN Mevrouw H. A. Mulder heeft eervol ontslag gekregen als onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare Mr. A. de Roosschool. Me vrouw G. W. Janknegt-Zwart is be noemd tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare Theo Thijssen school. Ontslag en benoeming van leerkrachten aan openbare scholen is voorbehouden aan het college van Burgemeester en Wethouders. de zwembadaccommodatie waarborgt voldoende accommodatie voor zwem men, waterpolo en reddend zwemmen. beriedingen zullen worden gemaakt in nauw overleg met de commissie ruim telijke ordening en met de woningbouw verenigingen. Verder wijst het college erop, dat een dusdanig woningbouw beleid tot een zeer matige bevolkings groei (minder dan 1 procent per jaar) leidt. „Zeer geringe groei of stabilisatie van de bevolking als gevolg van beperk te woningbouw zal derhalve de armslag ten aanzien van verdere omvangrijke investeringen sterk beperken”, aldus b. en w„ die de raad vragen akkoord te gaan met het uitgestippelde beleid. Dit zijn de uitgangspunten van de nota „Woningbouw op korte en lange ter mijn”. Gedéputeeerde Staten hebben zich positief over deze nota uitgesproken. Vanavond wordt deze in de gemeente- schijning met de ambtsketen. „Ik houd van representatie en heb de plicht me alg een burgemeester te gedragen. Ik doe het niet voor mezelf maar voor de bevolking die dit nu eenmaal van je ver langt. Ik heb Rotterdams wethouder Riezenkamp eens gezegd: jongen, je kleed je maar zoals je dat zelf wilt. Maar besef wel, dat de mensen het graag anders willen zien. Bij het hijsen van een vlag op de kleuterschool had ik eenmaal door grote haast mijn keten vergeten. De kinderen waren erg teleur gesteld. Ze hadden allemaal tekeningen gemaakt, waarop ik met de keten om stond afgebeeld. Alleen op Koninginne dag verschijn ik met jacquet. Ik een re gent? Nee, hoor. (Zijn vrouw die aan het einde van het gesprek de kamer bin nenkomt, 'beaamt echter dat hij dat wel is). Kijk, bij mijn bedanken als lid van de AR-kiesvereniging heeft mijn naam in veel kranten gestaan. Door zo’n pu blicatie wordt van een burgemeester juist een regent gemaakt, omdat hij an ders wordt voorgesteld dan de normale burger. Dat verschil plaatst je op een voeststuk, waraom ik zelf niet gevraagd heb” aldus Het Vrije Volk. Uit de woning van een 62-jarige boerin in Alphen aan den Rijn werd 18 mille geroofd. De boerin werd met een pistool gedreigd en haar zoon werd beschoten. De overval werd vermoedelijk door drie man gepleegd. De Waddinxvener ont kent iets met de overval te maken te hebben gehad. De rechtbank wees een verzoek van de verdachte hem meteen op vrije voeten te stellen af. De uit spraak is 26 november. C. van der Hooft blijft lid vani de lan delijke partij. Hij begrijpt alle publika- ties rond zijn besluit niet, want „bij de verkiezingen zijn ook velen uitgestapt omdat zij binnen de gemeente niet in een CDA-verband wilden. Waarom wordt daaraan geen ruchtbaarheid ge geven? Grote waarde hecht Waddinxveens bur gemeester C. van der Hooft aan ver- B. en W. zijn op grond van de volgende overwegingen tot die prioriteitenstelling gekomen: de bouw van een eigen ontmoetings centrum döor de verenigingen TOOS en KWIEK zal blijkens mededeling van verenigingszijde niet doorgaan, met welk besluit het college instemt. B. en W. zijn van mening dat in de behoefte aan eigen ruimte binnen korte tijd definitief voor zien kan worden door de reeds aanwe zige accommodaties. Na het gereedko men van de Havo-gebouwen is de Beth- elkerk bijvoorbeeld definitief voor der gelijke doeleinden beschikbaar. WADDINXVEEN De gemeentelijke sportcommissie heeft een „Nota met be trekking tot de behoefte aan sportaccommodaties in Waddinxveen” het licht doen zien, welke nota uitvoerig in het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 24 oktober is beschreven. In het betreffende stuk staat dat het gemeentebesuur van Waddinxveen zo gauw mogelijk geld op tafel moet brengen om de voetbalverenigin gen Be Fair en WSE ieder aan een trainingsveld te helpen, de hockeyclub Waddinx veen aan drie hockeyvelden en de voetbal- en atletiekvereniging Waddinxveen aan een extra voetbalveld met atletiekbaan. Daarnaast zou moeen worden geprobeerd ergens in de gemeente een veldijsbaan te krijgen. of meer als de stiefkinderen van Wad dinxveen 'beschouwd. Ach, ik heb me weinig aangetrokkén van deze beschul diging. Ik vond het wel leuk.” t.a.v. de bestemming van het na ver huizing van de hockeyclub vrijkomende veld in de Oran'jewijk, wil het college thans geen uitspraak doen. voor de volgende reeds bedreven sporten worden de mogelijkheden rui mer: volleybal’, badminton, gymnastiek, zaal-athletiek, judo/kempo/andere ”vecht”-sporten. de gedachte rondgelopen Waddinxveen in zijn grote nabuur te laten opgaan. „Ik wil wèl dat zij hier weten dat wat je ook onderneemt je een werke lijke centrumgemeente als Gouda niet kunt missen. Daar staat tegenover dat je zelf ook het nodige voor zo’n cen trumgemeente kunt betekenen. We zou den nooit een project mogen opzetten dat ook in Gouda gewenst wordt. Daar mee rijden we anderen onherroepelijk in de wielen.” Ui het laatste hoog oplopende conflict binnen de raad heeft de burgemeester zijn eigen consequenties getrokken. Hij bedankte ais lid van de AR-kiesvereni- ging. In de raad was grote beroering ontstaan over de verleende vergunning voor de vestiging van een tuindersbe- drijf. Ook de AR-fractie kwam hiertegen in opstand. „Ik vroeg me af: jongens, wat zijn jullie nu aan het doen? Denk toch aan de menselijke aspecten.” 1Aanleg halfverhard trainingsveld voor Be Fair-voetbal, 2. Aanleg van twee of drie hockey velden, 3. Bij gebleken mogelijkheid aanleg van een veldijsbaan, 4. Aanleg van één voetbalveld, 5. Aanleg van atletiekaccommodatie, 6. Afhankelijk van de bestemming van het huidige hockeyveld: eventuele aanleg van een trainingsveld voor WSE-voetbal. In een voorstel aan de gemeenteraad, die vanavond vergadert, zeggen Burge meester en Wethouders in het licht van die nota voor de volgende prioriteiten stelling te willen kiezen: WADDINXVEEN/GOUDA Sinds dinsdagmiddag maakt Ronaat Schoen- modes ook deel uit van het gisteren of ficieel geopende Goudse winkelcentrum Bloemendaal. Ronaat is sinds 1968 reeds gevestigd aan de Waddinxveense Brederolaan. De zaak wordt geleid door de heer A. M. Smit. Zijn zoon A. L. Smit gaat de nieuwe - tweede - zaak in Gouda opbouwen. De winkel beslaat 125 vierkante meter. Intussen blijft behoefte aan vrijwilligers die mee willen werken van het voorma lig ketelhuis een cultureel, attractief en recreatief centrum te maken. Op dit mo ment zijn bijvoorbeeld ex-bestuursleden van de kortgeleden opgeheven wijkver- eniging Noord druk in de weer op korte accommodaties welke naar de mening van B. en W. niet in Waddinxveen tot stand te brengen zijn, ten behoeve van wielersport, motorsport, rolschaatsen, zeilen, kunstijsbaan en een volledig ge- accomeerde atletiekvoorzienii ng Dat zegt burgemeester C. A. van der Hooft in een interview met het socialis tische avondblad Het Vrije Volk van gisteravond. Hij wordt daarin geïnter viewd door HVV-redacteur Henk Schaaf, die met de burgemeester in zijn woning „Piasrode” aan het praten is ge raakt. Hij schrijft dat Cor van der Hooft volgende maand aan zijn allerlaatste jaar als burgemeester van Waddinxveen begint. Op 31 december 1975 gaat hij met pensioen. Dit jaar droeg hij 25 jaar achtereen de ambtsketen (eerst 9 jaar in het Brabantse Willemstad, nu al weer 16 jaren in Waddinxveen). Een typische vertegenwoordiger van het uitstervende regentendom zo menen ve len, maar ook specifiek een burgemees ter die nog het predikaat „burgervader” mag dragen. Hij kent zijn gemeentena ren en stelt belang in hun persoonlijke moeilijkheden. Heeft dan ook zijn nieu we wethouders sterk afgeraden een spreekuur in te stéllen. Gaat uit van het principe dat' de bevolking „kan bellen en direct moet kunnen komen.” Van der Hooft heeft onlangs nog ge zegd: „plaatsen van1 20- tot 25.000 in woners zijn het mooiste om te bestu ren”. Breed lachend verhaalt hij hoe via slinkse wegen bouwplannen werden doorgedrukt: „Al een jaar of vier voor dat wij gingen bouwen, werd de grond aangekocht. We wisten dat onze plannen op bezwaren stuitten bij GS en moesten daarom deze tijd overbruggen met het op gang brengen van procedures tot bij de Kroon. Telkens werd uiteindelijk po sitief beslist.” Op verzoek van Ydo wordt de raad voorgetseld in het verkoopbesluit een bepaling op te nemen dat het bedrijf ook in de toekomst zal kunnen beschik ken over een twintigtal parkeerplaatsen in de naaste omgeving, mocht op een later tijdstip namelijk eens door de raad besloten worden tot invoering van parkeefbepeikende maatregelen-, zoals parkeermeters. Zoals bekend' is het definitieve bouw plan voor de vestiging van Ydo aan gepast aan de bezwaren van een vijftal omwonenden. Een groothoogte van 7,80 meter wordt nu toegepast, hoewel in het te wijzigen bestemmingsplan „Stations- sraat” sprake is van een goothoogte van 4 meter. voor de navolgende sporten zal par ticulier iniatief in de commerciële of semi-commerciële sfeer nodig zijn: paar- desport, schieten:, sauna, yoga, ballet, bowling, kegelen. Het college zou kun nen bemiddelen in het verkrijgen van een goede accommidatie. aan de verlangens van de V.V. „Wad dinxveen” is inmiddels grotendeels vol daan, bij de ingebruikname van de Sniep. Waddinxveens burgemeester („ik sta persoonlijk achter de huidige regering”) toont zich echter minder gelukkig met de vorming van een links blok in zijn woonplaats. „Tegen de PvdA-wethouder heb ik gezegd dat de mensen' socialis tisch willen stemmen.; dat de verschillen met de PSP en zeker met D’66 te groot zijn. De combinatie die nu gevormd is, heet Progressieven ’74. Of Progressief Waddinxveen? Nee, gewoon De Pro gressieven geloof ik. Ach, eigenlijk weet ik het ook niet. Ik heb daar nooit zo erg op gelet WADDINXVEEN De heer C. H. P. Oosterwijk heeft het gemeentebestuur geschreven dat hij- zijn benoeming tot lid van de algemene raad van het recre atieschap Bospark (Gouwebos) aan vaardt. De cultureel opbouwwerker, met als standplaats het tot wijkgebouw verbouw de voormalige ketelhuis aan de Busken Huëilaan 94a (telefoon 6860), heeft tot taak in dit deelvan onze gemeente het wijkwerk voor jongeren en ouderen op poten te zetten. Freek Peters bleek daar voor in het geheel de goede man' niet te zijn. Het wijkgebouw fungeert als de pendance Van het aan de Stationsstraat te bouwen jeugd- en jongerencentrum De Bonkelaar. WADDINXVEEN De vanavond ver gaderende gemeenteraad wordt gevraagd de heren J. Akkerhuis (binnensport en docent), J. W. Bqerma (voetbal), C. Boonstoppel (voetbal), E. J. van Beek (volleybal), H. van Gëlooven (sport week), D. C. van Doorn (tennis), A. P. de Graaff (zwemsport), J. Hemminga (arts), W. Spetter (gymnastiek en bas ketbal), W. Th. J. Verhoef (voetbal) en H. Zwenk (hockey) tot lid van de com missie voor sportzaken te benoemen. Deze commissie staat onder voorzitter schap van sportwethouder A. H. van Gent. en langere termijn initiatieven te ont wikkelen waar de bevolking aan kan meedoen. De cultured! opbouwwerker ontplooit initiatieven en coördineert ze. voor uitbreiding wandel- en hengel sport zijn geen nieuwe voorzieningen benodigd. Hij spreekt met voldoening over de ma nier waarop woningen zijn gebouwd voor alle inkomensklassen: „We lieten de meer draagkrachtigen een hogere prijs voor de grond betalen om het wonen voor sociaal zwakkeren in huizen van een aantrekkelijke prijs mogelijk te ma ken.” ,;Wat hem daarbij echter tegen viel was dat de beter gesitueerden een andere meer luxueuze voordeur éisten om aan te tonen dat zij uiteinde lijk de kopers waren. Maar de kritiek pp zijn beleid dat te weinig aandacht is besteed aan de variatie bij het bouwen geeft hij ook toe: „De aantrekkelijkheid (van het wonen hebben wij in eerste in stantie kunnen verhogen. Maar daarmee zijn we nu wel intensief bezig.” WADDINXVEEN Ing. C. van Hoog, voorzitter van de plaatselijke kiesvereniging van de ARP, werkt van avond mee aan een radio-uitzending van deze partij. Het partijprogramma van de ARP gaat vanavond tusen tien voor half zeven en half zeven via Hilversum !2 de lucht in. De bedoeling is dat de heer Van ’t Hoog telefonisch motiveert waarom hij' onder andere lid is van de ARP.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 4