Onverkwikkelijk debat tijdens raadsvergadering leugenaar voor Gewoon brief een aan alle dierenvrienden t Was toch niet hè? aan Burgemeester maakt CDA-raadslid P. de Lijster uit Lezers schrijven Souburgh-bewoners geven duizend gulden ’’Geven voor Leven” uw jongen, Nota woningbouw beleid ’74’79 later behandeld Nieuwe opbouwwerker is nog niet gevonden Raad benoemt leden sportcommissie RAAD GAAT MEER VERGADEREN Wiertsema REPRIMANDE VOOR RAADSLID P. W. MEERKERK Concordia op muziekfeest in Leiden Oudercomtnissie 't Hazeveld WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 21 NOVEMBER 1974 Pagina 9 S. VAN DER BOON, Zuidkade P8 ”U liegt” P. MEERKERK Staatkundig Gereformeerde Partij/ Herv. Kiesvereniging Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Het bestuur van de Stichting Jeugd- en Jongeren centrum De Bonkelaar heeft tegen de verwachting in nog geen nieuwe cul tureel opbouwwerker voor het wijkwerk in Waddinxveen-noord kunnen benoemen. De uit het noorden afkomstige agogische medewerker, met wie men in gesprek was, heeft tenslotte voor een andere baan gekozen. P. DE LIJSTER Christen Democratisch Appèl Voorzichtig De gemoederen raakten tegen het einde van de raadsvergadering over verhit doordat een aantal raadsle den twee hete hangijzers door vra gen aan het college van Burgemees ter en Wethouders aan de orde stel den: de door het Weekblad voor Waddinxveen in een hoofdredactio neel commentaar gesignaleerde on volledige informatieverstrekking van overheidswege en het bedanken als lid van de ARP-kiesvereniging door burgemeester C. A. van der Hooft. WADDINXVEEN Tijdens de rondvraag van de vorige week donder dagavond begonnen en vrijdagavond voortgezette gemeenteraadsvergade ring heeft een emotionele burgemeester C. A. van der Hooft het CDA- raadslid P. de Lijster tot tweemaal toe uitgemaakt voor leugenaar en hem het woord ontnomen. Aan het adres van CDA-fractievoorzitter drs. T. J. Bouwers liet de voorzitter zich nog net verstaanbaar de woorden „wat een vuilak” ontvallen. (ADVERTENTIE) Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom IHTERHORfl1 WADDINXVEEN Ruim honderd bejaarden uit huize Souburgh (die voor een deel moeten leven van AOW- en bijstandsuitkeringen) hebben met met 't verzamelen van oud papier duizend gulden bijeengebracht voor de actie „Geven voor Leven”. Dit mooie bedrag is vooruitlopend op de vol gende week te houden campagne maandagavond overhandigd aan het plaatselijk actiecomité „Geven voor Leven” onder voorzitterschap van dr. C. A. de Geus. Een voorbeeld meedoen met schoolzwemmen, maar da’s niks erg. Meneertje gaat dan wel op de tribune zitten. Kou vatten zal hij daar niet, in ons overdekte zwembad. Dat kan allemaal, bij ons in Waddinxveen. Toch een droevig slot. Vanmiddag was het droog en redelijk weer. Bert mocht wat vriendjes uitnodigen voor zijn acht ste verjaardag. Met zelf geschreven brief jes op stap, om bij z’n vriendjes in de bus te doen. Trouw z’n mute op, model „eierwarmer”. Is onwaarschijnlijk vlug weer terug. Op het kruispunt van de Justus van Effenlaan en de Jacob Cats- laan heeft een jongen in een donkere jas, blauwe jeans broek en bruin, krullerig haar, ’m z’n muts afgetrokken. Die flin ke jongen' was een half hoofd groter. De muts wou hij niet teruggeven, die hield hij grappig op zijn rug. Zo ging het de brug bij Pinkélotje over naar de Luifel- baan. Zoön is gelukkig zo verstandig ge weest de nutteloze achtervolging op te geven. Zó komt hij thuis. Zonder muts. De tweede keer, dat hij weer buiten mocht. Ja, we zijn gaan zoeken. Niks hoor. Nergens. Mijn vrouw zit nu een jas met capuchon voor hem te naaien. Tot zolang hebben we nog wel een Kees- Verkerk-petje. Wat zou de vader van die „flinke” jongen nu op ’t ogenblik doen? Het was toch niet UW jongen hè? Onder het kopje „Informatie” schreef hoofdredacteur B. J. Woudenberg op de „U liegt, u liegt”, riep een verontwaar digde burgemeester Van der Hooft de heer De Lijster toe. Hij zou die verkla ring desgevraagd aan het betreffende In Souburgh kreeg dr. C. A. de Geus een envelop met duizend gulden van de heer B. Tamerus (midden) en de heer L. Kramp (rechts). De voor zitter van het actiecomité „Geven voor Leven” garandeerde dat het geld op de goede plaats komt. J. W. KOORENGEVEL, Potgietcrstraat 6 WADDINXVEEN De oudercommis- sie van de openbare kleuterschool ’t Hazeveld is thans als volgt samengesteld: Voorzitter: R. A. de Man, Mozartlaan 30, telefoon 5529; secretaresse: mevrouw C. E. Bokma-Breeuwer, Sweelinckhof 1, telefoon 4173; penningmeesteressc: me vrouw E. Rietveld, Jan Dorrekenskade Oost 86; lid: mevrouw M. Dolislager- Uittenbroek, Sweelinckhof 29, telefoon 4061; lid: J. Vermeulen, Mozartlaan 5, telefoon 2872. WADDINXVEEN De gemeenteraad heeft vorige week de heren J. Akker huis, J. W. Boerma, C. Boonstoppel, E. J. van Beek, H. van Gelooven, D. C. van Doorn, A. P. de Graaff, J. Hemminga, W. Spetter, W. Th. J. Verhoef en H. Zwenk benoemd tot leden van de com missie voor sportzaken. Voorts werd ge regeld dat voortaan sportwethouder A. H. van Gent deze commissie voorzit. Van de commissie voor sportzaken ma ken namens de gemeenteraad al deel uit de heren H. van Ek (Progressieven) en J. C. A. C. de Vogel (lib.). ochtendblad hebben afgegeven en pas nadat over de zaak irj het Weekblad voor Waddinxveen was geschreven. „En dat noemt zich nou anti-revolutionair”, beet hij het CDA-raadslid toe. „Ik ben CDA’er” riep een witweggetrokken heer De Lijster uit, waarop hem het woord werd ontnomen. CDA-fractievoorzitter drs. T. J. Bouwers vroeg de burgemees ter nu niet te gaan schelden, omdat tus sen hem en het bestuur van de ARP- kiesvereniging alles toch voldoende was doorgesproken. „Spreek rustig”, pro beerde de christen-democraat vaderlijk. De heer Bouwers zei van de hoofd redacteur van het Weekblad voor Wad dinxveen te hebben vernomen dat hij het bedanken van de burgemeester als lid ,;van de straat had” en niet, zoals door de heer Van der Hooft werd gesug gereerd, van het bestuur van de kiesver eniging, welk bestuur door de heer B. J. Woudenberg overigens wel om com mentaar was gevraagd. Burgemeester Van der Hooft onthulde nog dat in een vertrouwelijk gesprek de heer Bouwers met pubükatie had gedreigd. De gemoe deren waren inmiddels zo oververhit ge raakt, terwijl de ruzie ongekende vor men had aangenomen, zodat de heer Bouwers aan het stellen van een vraag over gezondheidscentra niet meer is toe gekomen. Het debat tijdens de rondvraag was er overigens wel reden voor dat CDA- raadslid P. de Lijster de voorzitter na afloop niet de hand wenste te schudden, terwijl de heer Van der Hooft demon stratief de hand van drs. T. J. Bouwers weigerde. WADDINXVEEN Het zit er in dat de Waddinxveense gemeen teraad volgend jaar meer gaat vergaderen. Burgemeester C. A. van der Hooft heeft de raads leden vorige week vrijdag in een brief gevraagd er rekening mee te houden dat het voortaan nodig zal blijken te zijn 4 in plaats van 3 raadsvergaderingen per kwar taal te houden. Dat er meer ver gaderd zou moeten gaan worden komt door de regelmatig groot uitvallende agenda’s en de lange duur van de discussies. Voorlopig hebben de gemeenteraadsleden 14 vergaderdata voor 1975 opgekre gen. Het progressieve raadslid mr. R. H. Holl vroeg zich af op welke grond de te be noemen mensen zijn voorgedragen als commissielid. CDA-raadslid P. de Lijster sprak van een onevenwichtige lijst, waar in de vertegenwoordigers van de voetbal verenigingen overheersten, terwijl hij ook een vertegenwoordiger van het S port- weekcomité niet zag zitten. „Waarom staat achter de naam J. Akkerhuis ook nog docent”, vroeg dit raadslid zich af. Sportwethouder A. H. van Gent (Pro gressieven) zei in antwoord op de ge stelde vragen dat de samenstelling his torisch is en dat er gestreefd wordt zo veel mogelijk takken van sport in de commissie vertegenwordigd te krijgen. Uit overwegingen van coördinerende aard maakt ook de voorzitter van het Sportweekcomité deel uit van de com missie. stelling van de ontslagen opbouwwer ker Freek Peters was het college overi gens niet gepaseerd. De wethouder ver klaarde dat het deze man niet te werken viel, omdat het wijkwerk in Waddinx- veen-noord behoefte heeft aan een „voortrekker” en dat was de ontslagene in het geheel niet. Drs. W. C. Verbaan (Progressieven) zei het vreemd te vin den dat hij als algemeen bestuurslid van het jeugd- en jongerencentrum De Bon- kelaar het ontslag van de opbouwwerker uit de krant heeft moeten vernemen. Hij informeerde naar de mogelijkheid de agogische medewerkers in gemeentelijke dienst te laten treden. Volgens wethou der Van Gent bestaat die mogelijkheid niet. bestuur alle stukken die openbaar zijn ongevraagd en overeenkomstig het reg lement van ofde aan de pers en dus ook aan het Weekblad voor Waddinxveen blijft sturen. Dat bevestigde burgemees ter Van der Hooft, die nog zei: „dat zo’n man zich ónmogelijk had gemaakt bij de ambtenaren” en er aan toevoegde „met andere persorganen geen moeilijk heden te hebben”. De voorzitter meen de dat het terecht was als de hoofd redacteur van het Weekblad voor Wad dinxveen zijn verontschuldigingen zou komen aanbieden. Wethouder A. H. van Gent (Progres sieven) liet weten dat het college van Burgemeester en Wethouders slechts in direct is betrokken bij het benoemings beleid van de stichting, maar zich er wel verantwoordelijk voor voelt. De aan- WADDINXVEEN De gemeente raadsleden hebben in hun vergadering van' vorige week nog niet: ingestemd met het door het college van Burgemeester en Wethouders in een nota uitgestippel de woningbouwbeleid voor de jaren 1974-1979. Het betreffende voorstel werd van de agenda afgevoerd om de raads fracties in de gelegenheid te stellen de plannen nader te bestuderen. Zoals be kend zou het woningbouwbeleid in de komende vijf jaar neerkomen op het bouwen van 770 woningen, welke (be perkte) bouw (woningwet, premie en vrije sector) zal moeten worden afge stemd op de behoefte van de eigen be volking, die als gevolg van die beper king nauwelijks zal toenemen. De te benoemen opbouwwerker kwam vorige week in de gemeenteraad ter sprake door mevrouw L. M. Ooster- broek-Waagmeester (lib.). Zij zei in het Weekblad voor Waddinxveen gelezen te hebben dat de huidige agogische mede werker van de in het voormalige ketel huis aan de Busken Huëtlaan gevestigde dependance van het aan de Stations straat te bouwen jeugd- en jongeren- cenrum De Bonkelaar was onslagen. WADDINXVEEN r Burgemeester C. A. van der Hooft heeft het de heer P. W. Meerkerk (SGP/Herv. Kiesvereni ging) ernstig kwalijk genomen dat 'dit raadslid in de vorige week vrijdagavond voortgezette gemeenteraadsvergadering opnieuw zijn misgenoegen had uitgespro ken dat er van gemeentewege een ver gadering was belegd op de dankdag voor gewas en arbeid (woensdag 6 november). Over deze kwestie had de heer Meerkerk gemeentesecretaris H. Jenné al telefo nisch benaderd, waarop verontschuldi gingen werden aangeboden omdat bij het uitschrijven van de vergadering de heer Jenné zich niet had gerealiseerd dat het die dag dankdag voor gewas en arbeid was. Burgemeester Van der Hooft vond het niet juist, nu er al excuses zijn aan geboden, de zaak in een openbare raads vergadering opnieuw aan de orde te stel len. Pas toen CDA-raadslid P. de Lijster op nieuw over dezelfde kwestie begon raak te de voorzitter zichtbaar geïrriteerd, vooral ook omdat er hier en daar werd gelachen. Het cliristen-democratische raadslid zei dat het hem speet dat juist de burgemeester bezig was te polarise ren. Hij vond het beter indien de voor zitter de hoofdredacteur van het Week blad voor Waddinxveen voor een ge sprek had uitgenodigd in plaats van de tegenstelling te verscherpen. Deze gang van zaken zou bij de heer De Lijster sympathieker zijn overgekomen. Het raadslid zei te allen tijde de harmonie- gedachte te willen aanhangen. De heer De Lijster bracht ook nog Het Vrije Volk-interview met de burgemeester ter sprake. In die krant van vorige week woensdag had de heer Van der Hooft gezegd alle pUblikaties rond zijn besluit te bedanken als lid van de ARP-kies- vereniging niet te begrijpen. Uit de woorden van het CDA-raadslid bleek dat hij voor die pUblikaties de voor zitter zelf verantwordelijk stelde, zeker gezien zijn in een regionaal dagblad op genomen verklaring over dat bedanken. WADDINXVEEN Zaterdag voor een week heeft het fanfarekorps „Concor dia” in de Stadsgehoorzaal te Leiden deelgenomen aan het najaarsmuziek- feest, georganiseerd door de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigin gen. Met 278 punten wist het zich roy aal in haar afdeling te handhaven. De jury, bestaande uit de heren J. P. Laro, P. Staimeyer en Jos. Moerenhout, kende voor het verplichte werk „Mini- Midi-Maxi” 141 punten en voor het keuzewerk „Choral and Rock-Out” 137 punten toe. Het gemiddelde cijfer kwam hiermee op 7,7. Die zelfde dag ’s avonds nam hoorn blazer W. Koolmees ook nog deel aan een Solisten Concours, gehouden in Kethel. Hij kwam uit in de hoogste af deling en wist hierin 108 punten te be halen, wat neer kwam op een eerste prijs met lof van de jury. Het gemiddel de cijfer hierbij: was een 9. Hiermde be haalde de heer Koolmees het hoogste aantal punten van het gehele concours. voorpagina van het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week dat deze krant diverse stukken niet zou krijgen toegestuurd en slechts ongevraagd kan beschikken over een handvol, ontoerei kende informatie. Een zaak waar de ge meenteraadsleden ook best eens wakker van mogen zouden liggen, zo schreef hij, omdat het tenslotte ook hun verantwoor delijkheid is: goede en brede overheids informatie. De fractievoorzitter van de Progressie ven, M. Boere, zei geschrokken te zijn van het door de voorzitter gegeven ant woord aan, het liberale raadslid. Hij hoopte overigens wel dat het gemeente- VVD-raadslid J. C. A. C. de Vogel bracht voorzichtig de informatie van overheidswege aan het Weekblad voor Waddinxveen ter sprake door naar de juistheid van het beweerde te vragen en zonodig daarin verbetering te brengen. Naar de mening van de voorzitter krijgt de pers alle gewenste informatie. Dus ook de hoofdredacteur van het Week blad voor Waddinxveen, die met enkele van de ambtenaren op goede voet Staat doordat ze elkaar bij de voornaam aan spreken. Het comentaar, dat inhoudelijk overigens niet werd1 weersproken, was echter voor burgemeester Van der Hooft en gemeentesecretaris H. Jenné aanlei ding „deze man nooit meer te woord te staan”. Tot de heer De Vogel zei de voorzitter: „Deze man is gefrusteerd, dan weet u alles”. middag en avond verstrijkt niet meer met alterhand geruchten en geuren. Hun hapje, hun melkschotel, hun slaapje zon der stoornis; al het vertrouwde is voor hen voorbij. Al hun eerste dag in een asiel zal een vreemd wakker worden zijn Alles is vreemd, zeker hun slaap- plaateje zonder het geluid van sloffende voeten, van zachte, brommerige stem men; niets waarom ze blij kunnen zijn. Nu hébben wij gélukkig voor het asiel in Gouda een heel goede beheerder die zich door eerlijke liefde voor verstoten en verlaten dieren geroepen voelt. Hij zorgt uitstekend voor zijn kleine dieren- geeente. Ik roep nu alle dierenvrienden in Waddinxveen en omstreken op om hem zo goed mogelijk te helpen. Het beste wordt hij geholpen met regelmati ge aanvulling van zijn voedselvoorraden, waarvoor het meest welkom is het in blik en karton etc. verpakte voedsel van de bekende merken voor honden, kat ten, marmotten, hamsters; och, er wordt van alles gébracht, zelfs een paar ver laten jonge haasjes. Dat was in de mei maand. Al was het maar éénmaal per maand, rij of fiets er heen met zo’n lichtgewicht voedselpakket. Dus geen vlees of botten. We weten het adres: Bloemendaalseweg 41, Gouda. De volgende ochtend komt uw huisarts. Een gewone middenoor-ontsteking. Zie lig, maar wel wat aan te doen. Verwijs- Eriefje. Ziekenhuis bellen. Afspraak ma ken met de specialist - Kent u ook het rijtje? - Met uw kind wachten op de axi. Naar het ziekenhuis in Gouda. Narcose. Trommelvlies doorgeprikt. Weer thuis; hele opschudding geweest, aaarde oorpijn is gelukkig weg. We hebben het net weer achter de rug. /oor de zoveelste keer. Ja, dank U; al es is gelukkig goed afgelopen. Het le- 'en gaat verder, vandaag is zoonlief voor eerst weer naar school' geweest en ’ver drie dagen is hij jarig. Voorlopig noet hij nog wél een muts op, en de eer ie twee weken mag hij nog wel met Met dit schrijven wil ik de aandacht van alle dierenvrienden vragen voor de dierentehuizen! in het algemeen en spe ciaal voor de bewoners van het dieren tehuis in Gouda. Vele van hen zijn har teloos uitgebannen uit hun klein para dijs omdat hun eigenaar(s) hen niet meer wilden. Ze stonden waarschijnlijk zijn (hun) carrière of vacanltie in de weg. Maar er zijn er ook waarvan met een bezwaard hart! afscheid werd genomen vanwege leeftijd, ernstige ziekte, inva liditeit en natuurlijk „Charlie-gevallen”. BLOEMTIEK Eigen. H. J. Zeypveld Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2097 Om ons nu bij de leeftijdsgroep te be palen: Het bejaardentehuis biedt nog geen toevlucht voor geliefde huisdieren. De desbetreffende besturen denken een voudig niet dieper door. De bejaarde krijgt gezellig onderdak, huishoudelijke hulp, lekker eten en een mooi bedrag aan zakgeld.'Voor wie niets anders geldt dan zijn eigen verzorgde, rustige teven is het oök rijkelijk genoeg. Voor echte dierenvrienden niet. Ik kan mij het ziek makende verdriet en het heimwee naar hun goedverzorgde poes of hond (of noem maar op) heel goed indenken. Hun eigenaars moesten hun dieren af geven in een asiel en wat zullen zij daar beleven? Ze horen in de morgen niet meer de vertrouwde huiselijke geluiden: min of meer trage voetstappen, het schaarse gesprek van oude mensen; de Is het u ook opgevallen dat onder de kinderen in Waddinxveen veel midden oorontsteking voorkomt? Bij de mid dag,boterham is het' kind nauwelijks merkbaar hangerig, ’s avonds heeft het minder trék dan gewoonlijk en' heeft het last van een oor met het kauwen en een maal in bed' klaagt het over oorpijn. Sussend toespreken helpt niet, het kind kan z’n draai niet vinden, gaat huilen van de pijn en heeft koorts. Dat blijft heel de nacht. U kunt gerust vroeg Paar bed gaan, want1 van Slapen komt toch niets. Héél de nacht tobt u door met uw deerniswekkende spruit, die pas tegen de morgen in slaap valt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 9