kosten Projecten werkbezoek 16 miljoen MENU ■■F Foto’s: Gijs Kooren en Sjaak Note boom Na het overdekte zwembad bewónderd te hebben ging de prins naar Het werkbezoek loopt ten einde. In de raadzaal, waar zich deputaties van het gemeentepersoneel hadden Verse fruitsalade Prins Bernhard toont in het gemeentehuis belangstelling voor het handtekeningenboek van de gemeente. 'e sportaccommodatie van de voetbalvereniging Waddinxveen, om deze door het blazen op een zilveren scheidsrechtersfluit in gebruik te nemen. Op de foto voorzitter JW. Boerma en rechts naast hem secretaris A. H. Loef. Heldere ossestaartsoep met Madeira Gebraden fazant met zuurkool, spek en worst Chateau Smith Haut Lafitte 1971 Voordat prins Bernhard met de bevolking zou gaan discussiëren werd hij verwelkomd door de bejaarden van het Anne Frank-centrum en elders in de gemeente wonende rolstoelpatiënten. Oranje Boven, Oranje Boven klonk het toen volop. WADDINXVEEN Bij zijn werk bezoek aan de Zuidhollandse ge meente Waddinxveen heeft prins Bernhard maandag een aantal ge bouwen in gebruik genomen of voor de bouw ervan het startsein gege ven, waarmee in totaal een investe ring van ruim 16 miljoen gulden is gemoeid. Prins Bernhard’s privé-secretaresse, mejuffrouw C. M. Gilles, kreeg in het Anne Frank-centrum een cadeautje van de bejaarden. Bij zijn afscheid zei burgemeester C. A. van der Hooft dat bij dit werkezoek de nadruk had gelegen op het contact met de bevolking. „Door u te laten merken wat ér leeft in de harten van de Waddinxve- ners”, aldus de burgemeester. 4 verzameld, wordt aan de prins houten speelgoed, dat door Waddinxveense speelgoedfabrikanten is gemaakt, aangeboden ten behoeve van zijn kleinkinderen. Later zou ook nog Sinterklaas met zijn knechten de raadzaal binnenkomen om geschenken uit te delen. Mevrouw Jva der Hooft-Lourens, vrouw van de burgemeester, sprak een afscheidswoord. Op de foto spreekt de prins met de heer Sliedrecht van de gelijknamige speelgoedfabriek. WADDINXVEEN Prins Bernhard, mr. M. Vrolijk en burgemeester C. A. van der Hooft met hun gevolg hebben maandagmiddag in het speci aliteitenrestaurant ,,De Gou we Dis” het volgende gegeten en gedronken: K reef tencocktail Toast, boter Champagne - Brut Veuve Cliquot Ponsardin Tijdens het derde werkbezoek sinds 1961 werd de aandacht van de prins - die ereburger van ons dorp is - gevestigd op de plaatselijke werk gelegenheid, op de voorzieningen voor sport en jeugd en de voltooi ing van het centrum van Waddinx veen. Prins Bernhard bracht gedu rende deze dag bezoeken aan het Bouw voorlichtingscentra m, het nieuwe kantoorpand van bouwma terialenhandel De Waardt BV en de meubeltoonzaal van Vermako BV en toonde belangstelling voor de te starten bouw van een sporthal, het jeugd- en jongerencentrum De Bon- kelaar en het winkelcentrum in het hart van dit Gouwedorp. De ko ninklijke gast onderhield zich in het dienstencentrum Anne Frank, waar hij door bejaarden invaliden werd verwelkomt, geruime tijd met groe pen uit de bevolking. De prins liet zich uitvoerig door vertegenwoor digers uit het bedrijfsleven en het verenigingsleven op de hoogte stel len van plaatselijke situatie. Prins Bernhard kreeg voor het ope nen van de nieuwe clubhuisaccom modatie van de voetbalvereniging Waddinxveen een zilveren scheids rechtersfluit, die hij mocht behou den voor het leiden van een even tueel door hem op de been te bren gen elftal van kleinkinderen. Voorts werd hem tijdens het werkbezoek acht voetballen en twee poppen en door bedrijven in Waddinxveen ge maakt speelgoed voor zijn kleinkin deren aangeboden. Prins Bernhard liet zich tijdens zijn werkbezoek vergezellen door zijn privé-secretaresse mejuffrouw C. M. Gilles en zijn secretaris E. Vernède, die - en dat is een bijzonderheid - ook werden uitgenodigd een aantal officiële handelingen te verrichten. Aanwezig was ook de gehele dag Zuidhollands commissaris der Ko ningin, mr. M. Vrolijk. Prins Bernhard heeft s morgens het nieuwe kantoorpand van Bouwmaterialenhandel De Waardt BV aan de Staringlaan officieel geopend. Nadat de koninkijke gast een bel had geluid, gingen de deuren van een voor de ingang opgestelde poort open en kwam een jonge olifant ter verwelkoming naar buiten. In een toespraak noemde de heer A. de Waardt het trekken aan de bel een symboli sch gebaar: het inluiden van een nieuw tijdperk voor het bedrijf. Het kantoorgebouw is een ontwerp van Stuurman BV en is gebouwd door het Reeuwijkse aannemings bedrijf Bontenbal BV. De grondlegger van Bouwmaterialenhandel De Waardt BV was wijlen de heer T. de Waardt, die in 1929 als zandschipper zijn loopbaan begon. Na het bezoek aan De Waardt en het Bouwvoorlich- tingscentrum verrichtte mejuffrouw C. M. Gilles, de privé-secretaresse van de prins, de opening van de nieuwe meubeltoonzaal van Vermako BV. 11 In I I Prins Bernhard weet nu wal er leel P' I. taftW U'n - l4| hju

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 10