>.,.,.11 II Ib II l li I II „Ik zal Uil Margriet langssturen’ II i Bill! lil I lil II A a llllll I ■I ai I U|i F' 1 r s i - I K aiii 1/ ■:,s ii M 1,1 de iiii 1 Met het luiden van de bel werd de ingebruikname van het nieuwe kantoorpand van De Waardt BV een feit. Prins Bernhard heeft door het na veel moeite opblazen van de laatste symbolische krot de bouw van het Passage-winkelcentrum gestart. Op 12 juni 1967 gaf hij reeds het startsein voor de saneringen ten behoeve van de uitvoering van het plan, waarop echter zeven jaar zou moeten worden gewacht. Zijn secretaris, de heer E. Vernède, zou later het startsein geven voor de bouw van het jeugd- en jongerencentrum „De Bonkelaar” aan de Stationsstraat. J Pin 'W ■pp/K Til P> I iJiBH Burgemeester C. Avan der Hooft vond in het strakke programma van het koninklijk werkbezoek nog even tijd om met zijn Soestdijkse vriend de museumzaal van de Rabobank aan de Kerkweg te bezoeken. In het Anne Frank-centrum werd geanimeerd gesproken met groepen uit het bedrijfs- en verenigingsleven. Afwisselend namen prins Bernhard en Zuidhollands commissaris mr. M. Vrolijk aan de gesprekken deel. De foto toon het gesprek met vertegenwoordigers van het bedrijfsleven. Mevrouw G. Vrolijk-Teerink, echtgenote van de commissaris van de Koningin, schijnt aan tafel in het specialiteitenrestaurant „De Gouwe Dis” de koninklijke gast over het fraaie uitzicht over de Gouwe te vertellen. Naast de prins zit het raadslid mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester. Architect L. Roggeveen legt prins Bernhard uit hoe het Passage-winkelcentrum er uit komt te zien. Daarvoor was een etalage van woninginrichting gebroeders Kooyman voorzien van een levensgrote schets. In het centrum plan komen 15 winkels, 98 flats en 158 parkeerplaatsen. I - ï- de harten een de VUaddlmeners l SgP ::p Hi I - ■id al ai 1, ■■■■I I'll; B jl, j IB Wat tijdens de rondgang langs de stands in de Bouwvoorlichting opviel was de belangstelling die de Prins toont voor veel details. Bij Vermako B.V. vroeg de heer P. Jongsma aan mej. C. M. Gilles het licht in de nieuwe showroom te wil len ontsteken. Mej. Gilles antwoordde dat dit de eerste keer was dat ze zoiets moest verrichten. Ze had de wind mee, want het licht ging direct aan. De oud ste dochter van P. Burger, de achtjarige Fijke moest als dank voor de opening een geschenk aanbieden en wilde dat eerst aan de Prins geven. Ze heeft in ieder geval later een echte hand van Prins Bernhard gehad en daarmee was ze ook heel tevreden. Opnieuw bleek de Prins Bernhard heeft de heer C. Key het verhaal laten vertellen over de Franse onderscheiding die de heer Key onlangs in ontvangst mocht nemen en maakte daarbij nog een toespeling op het schan daal dat de streek van de Bourgogne- wijnen op zijn grondvesten heeft doen schudden. Het slot van het werkbezoek werd be heerst door Sinterklaas, die „eigen teelt” bloemen aanbood aan de hoge gasten met wat hartige drankjes voor de chauf feurs die de hele dag droog moesten staan. ■t I ■4 fell Gelukkig wordt er ook tijdens een strak georganiseerd werkbezoek wel eens van het programma afgeweken en zo kon het gebeuren dat onze burgemeester Prins- Bernhard en commissaris der Koningin Mr. M. Vrolijk meetroonden naar het museum in de Rabobank. We hebben de indruk dat Mr. Vrolijk dit best als of ficieel programmapunt had willen mee nemen, hij was het er heel niet mee eens dat hij al weer zo gauw de expositie van hobbyisten moest verlaten en omdat de bus, waarmee het gezelschap moest wor den vervoerd, er niet was heeft hij nog wat extra minuten besteed aan al de fraaie inzendingen. De lunch in „De Gouwe Dis” is bij de Prins wel in de smaak gevallen. Hij had alleen bij de zuurkool met fazant, worst en spek liever gekookte aardappels ge had dan puree. Tijdens die lunch heeft er achter de schermen wel ongerustheid bestaan bij enige gemeente-ambtenaren. De chauffeurs zowel van de Prins als van Mr. Vrolijk waren zoek. Deze heren zijn echter zo ervaren in dit soort bezig heden, dat ze op het juiste moment toch weer ter plaatse waren. koninklijke bezoeker geïnteresseerd te zijn, hij beloofde zelfs zijn dochter Mar griet eens langs te sturen omdat ze net op het punt stond het nodige nieuw aan te schaffen. I Bij het nieuwe kantoorgebouw van De Waardt B.V. hingen over de rand van de eerste verdieping een stel hoofden onder paraplu’s, wat voor de medewer kers van De Waardt een comfortabele uitkijkpost betekende. Kranteschrijvers beschikken meestal over een ruime fan tasie, maar bij de opening van het kan toorgebouw van De Waardt zijn we toch even de draad kwijtgeraakt. Achtereen volgens vonden de volgende gebeurtenis sen plaats: De heer D. de Waardt vroeg aan Prins Bernhard een scheepsbel te willen luiden. Twee trompettisten blie zen vervolgens het schone lied „In naam van Oranje, doe open de poort”. Daar na was het even angstig stil, waarop met veel gestommel een echt olifantje naar buiten stapte. Goed, de deur was open en iedereen kon naar binnen, maar bij ons blijft de vraag knagen: hoe zit dat nou met die bel, die naam van Oranje, die olifant en de bouwmaterialen. i', Zjj'i iliii Prins Bernhard onderhield zich in de grote zaal van het Anne F rank-centrum met vertegenwoordigers van de bevol king en in die zelfde tijd zaten de dames uit het gevolg in de recreatiezaal. Daar kreeg mej. C. M. Gilles van de bejaar den een geschenk aangeboden. Bij het nieuwe gebouw van V en AV „Wad- dinxveen” stonden de juniores buiten in twee elftallen aangetreden om de bezoe ker te verwelkomen en de twee jongens die de vlaggen vasthielden vertellen nu vol trots dat ze allebei een knipoog van de Prins hebben gehad. Of zijn klein zonen ooit lid van een voetbalvereniging zullen worden weten we niet, hij heeft in ieder geval acht leren knikkers mee gekregen plus een zilveren scheidsrech- tersfluit, waarbij Waddinxveen-voorzit- ter J. W. Boerma opmerkte dat die fluit van pas zou komen wanneer Prins Bern- hard uit zijn kleinzonen een elftal zou kunnen samenstellen. Burgemeester C. A. van der Hooft heeft veel liefhebberijen en één daarvan is hei laten opblazen van krotten door konink lijke bezoekers. In 1967 lukte het al niet zo best en we weten niet precies wat toen het commentaar is geweest. Maan dag moest het, zij het symbolisch, wor den overgedaan en, zonder oneerbiedig te willen zijn, hebben we uit de mond van de schooljeugd anno 1974 het juiste oordeel gehoord. Dat luidt: „Glad voor paal”. Gelukkig beschikt Prins Bern- hard ook nog over een gezond gevoel voor humor en hij was zelfs bereid voor de fotografen zijn opbiaaspogingen nog even voort te zetten. •p WADDINXVEEN Alles is „gladjes verlopen”. Deze woorden uit Wim Son- neveld’s conference „Stalmeester” geven precies weer wat de insiders maandag om tien over drie hebben gevoeld. Dat was het ogenblik waarop dé Ford Gra nada met aan boord Z.K.H. de Prins der Nederlanden, zijn privé-secretaressc mejuffrouw C. M. Gilles en zijn parti culier secretaris de heer E. Vernède, ons dorp uitgleed over een hefbrug die voor de tweede keer die dag gesloten bleef voor ongeduldig blazende schippers. In een tijd waarin de aardappels op het veld verrotten en de suikerbieten nau welijks te oogsten zijn van de regen, was het natuurlijk te gek om voor het werk bezoek van Prins Bernhard aan Wad- dinxveen op een zonnetje te rekenen, maar over het weer dat maandag over ons werd uitgestort kan zelfs de groot ste optimist weinig goeds vertellen. Het Oranje-zonnetje is ook al aan inflatie onderhevig. Dat was jammer, want voor één dag had Waddinxveen alle politieke strijdbijlen begraven en deed zijn best om zijn ere-burger een groots onthaal te bereiden. Kleumende kinderen en on derwijzers, die toch nog een zanghulde ten beste gaven hebben wat ons betreft de hoofdprijs verdiend, want u kunt het geloven of niet, dat zingen aan de Lui- felbaan klonk spontaan door de storm heen. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 11