DE NOORDKAA 10 JAAR Zondag in Ontmoetingskerk: discussie over martelen De Gouwe wint: 11-8 naam is met afspraak voor een Spelletjes in kerstvakantie GOEDERESULTATEN EXCELSIOR HOOFDPRIJS SINT NICOLAASAKTIE ’74 NAAR MEVROUW R. REHORST-RAVENSTEIN Voetbalprogramma Raadslid P. de Lijster (CDA) belt het provinciehuis „Mijn door bet slijk gebaald” Commissie van openbare werken Basketbalwinst damesjunioren na verlenging Goede vangst Postzegel verzamelaars bijeen Waddinxveense schaatser wint Reprodukties Posters WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 5 DECEMBER 1974 Pagina 9 Kerken Rechten van de mens Boekhandel Veldwijk BV Stand Heren Adjudant M. A. Ruissen overhandigt mevrouw R. Rehorst-Ravenstein de hoof prijs. WADDINXVEEN Het gemeenteradslid P. de Lijster (CDA) heeft van daag het provinciehuis in Den Haag gebeld om een afspraak te maken met Zuidhollands commissaris mr. M. Vrolijk. Hij wil hem spreken in verband met de door burgemeester C. A. van der Hooft aan het adres van het raadslid gerichte beledigingen in de raadsvergadering van donderdag 14 november. De heer De Lijster voelt zich door dat de raadsvoorzitter hem twee maal voor leugenaar heeft uitge maakt en hem het woord heeft ont nomen ernstig gekrenkt en vindt dat zijn naam door het slijk is gehaald. Rechter WADD1NXVEEN Gedurende de kerstvakantie van maandag 23 de cember tot en met zaterdag 4 januari zullen er in het overdekte zwembad in het sportpark „De Sniep” weer activiteiten voor de jeugd worden ge organiseerd. Open huis WADDINXVEEN Maandagavond heeft in „De Unie” de derde trek king plaatsgevonden in het kader van de door de middenstand georgani seerde Sint Nicolaasactie 1974. De hoofdprijs, een reischeque ter waarde van 500,— ging naar mevrouw R. Rehrost-Ravestein, Mauritslaan 56. Op de foto de bestuursleden van de vis- en kaartvereniging „De Noord kaa”D. J. Lamoree, D. de Waardt en J. C. Goedvolk. 7—13 8—2 Foto Gijs Kooien Het Waddinxveense Amnesty Internatio nal tekent hierbij het volgende aan: „Niemand zal worden onderworpen aan marteling of aan wrede, onmenselijke of vernederende behandeling of straf”. Zo luidt artikel vijf van de Universele ver klaring van de Rechten van de Mens. In weerwil van de fraaie woorden uit deze verklaring neemt het martelen van Omdat er ditmaal’ totaal 2.300,in ’’kas” zat kregen de overige 130 win- Aanvankelijk was het CDA-raadslid van plan een aanklacht wegens smaad bij de burgerlijke rechter tegen de heer Van der Hooft in te dienen, maar omdat de gemeentewet daarvoor onvoldoende aan knopingspunten biedt wil de heer De Lijster de zaak rechtgezet geprobeerd te krijgen in een gesprek met mr. Vrolijk. politieke gevangenen hand over hand toe. Zoals ook het aantal politieke gevan genen toeneemt. „Prisoners of conscien ce” - gewetensgevangenen” - noemt Am nesty International hen. Mensen die zeg gen wat ze denken; die recht recht en onrecht onrecht willen blijven noemen. naars 1.300,— te verdelen en dat be tekent dus dat zij1 allemaal een tientje krijgen. Het ’bestuur van de midden- standsvereniging Waddinxveen wijst er op dat vandaag voor de laatste maal ze gels zijn verstrekt. Deze (opgeplakte) ze gels kunen tot en met zaterdag 18.00 uur op de bekende adressen worden in geleverd. Volgende week dinsdagavond is in ’’Royal Inn” om 21.00 uur de laat ste trekking. Onderwerp van gesprek zijn dan de ge- uite beledigingen en het ondemocrati sche gedrag van burgemeester Van der Hooft, dat het raadslid als „wangedrag” bestempelt. Klas A: Waddinxveen-WSE, 14.30 uur Woerden 2-WSE 2, 14.30 uur Waddinxveen 2-Vep 2, 14.30 uur Donk 3-Be Fair 3, 14.30 uur Waddinxveen 3-Moordrecht 2, 13.00 uur Ten huize van de familie Goldstein (Jan Campertiaan 22) wordt zondagmor gen door het Humanistisch Verbond Gouda en omstreken van 11 tot 1 uur een open huis gehouden over hetzelfde onderwerp, dat in de radiouitzending van het Humanistisch Verbond die mor gen ook al ter sprake is gebracht. Uitslag 14 ronde voor het clubkampi- oenschap: P. Swart-T. Driesse 11; G. Heeren-H. Boele 11; A. Zwanenlburg- J. Both 20; L. Verheij-T. Driesse O 2; C. H. Kramp-J. Vermeulen 20. Inmiddels is zij uitgebreid tot 10 leden, die wekelijks kaarten bij Versloot en ge zamenlijk in de loop van het seizoen visdagen organiseren. Eén maal per jaar wordt een visvakantie van ca. 10 dagen in het buitenland georganiseerd. Zo werd in de afgelopen jaren reeds gevist in Engeland, Ierland, Denemarken, Hon garije en Noorwegen. Het huidige be stuur wordt gevormd door: D. de Waardt (voorzitter), D. J. Lamoree (penning meester), J. C. Goedvolk (secretaris). WADDINXVEEN De raadscommis sie van openbare werken en -bedrijven komt volgende week maandagavond om zeven uur in het gemeentehuis in open bare vergadering bijeen. 8 9 8 8 8 8 8 8 8 9 0 2 3 0 2 0 3 1 0 2 0 2 1 3 2 4 3 4 6 6 Overigens zullen in het komende week einde de kerken van Nederland bijzon dere aandacht vragen voor het feit, dat in vele landen mensen worden gemar teld. Op verzoek van Amnesty Inter national (Roetersstraat 34, Amsterdam, tel 020-224674) heeft de raad van kerken daarvoor speciaal 10 december aange wezen, omdat dat de dag is van de rech ten van de mens. Een werkgroep van de raad van kerken heeft als bijdrage tot bewustwording, bezinning en actie met betrekking tot het vraagstuk van de martelingen, een brochure samengesteld onder de titel: „Martelingen niet te geloven’. Het boekje is te verkrijgen bij de centrale voor vormingswerk van de hervormde kerk te Driebergen (De Horst 5) en bij het interkerkelijk vredesberaad in Den WADDINXVEEN De vis- en kaart- vereniging „De Noordkaa” is tien jaar oud. De vereniging is opgericht op 6 november 1964 op initiatief van de he ren H. v.d. Loo, K. H. v.d. Loo en D. de Waardt. 8 5 4 5 4 4 2 3 2 1 Haag (Celebesstraat 60). De bisschoppen der r.k. kerk hebben in een brief hun pastores uitgenodigd om in het weekeinde van 7 tot 8 december in verkondiging en voorbeden aandacht te geven aan deze vorm van schending van de rechten van de mens. De synode der gereformeerde kerken heeft in maart reeds de aandacht van de kerkleden op de martelingspraktijk in de wereld ge vestigd. Het moderamen der synode heeft in het blad ’Kerkinformatie’ deze week opnieuw de aandacht erop geves tigd. De raad voor overheid en samen leving van de hervormde kerk heeft het boekje ’Martelingenniet te geloven’ eveneens sterk onder de aandacht ge bracht. Soortgelijke initiatieven zijn ge nomen door de andere kerken en kerk genootschappen in ons land. 16 12 11 10 10 8 7 7 4 4 wijd aan de anti-martelingen campagne. De plaatselijke Amnesty werk- en adop- tiegroep nodigt u van harte uit om op zondag 8 december om twee uur in de Ontmoetingskerk van gedachten te wis selen over bovengenoemde vragen. Mar telen niet te geloven! Wat doet u er aan?” 2—0 2—0 1—1 1—1 1—1 1—1 0—2 0—2 0—2 1—1 2—0 1—1 0—2 WADDINXVEEN De damesjunio ren van de basketbalvereniging TOOS kregen voor hun thuiswedstrijd de meis jes van de basketbalvereniging Rabo bank Gouda op bezoek. Het is een span nende strijd geworden. De beide ploe gen waren volkomen aan elkaar gewaagd en bij het ingaan van de rust bedroeg het verschil slechts 3 punten. Namelijk 8-5 voor de Rabo-meisjes. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Een Toos- ploeg die wat te gehaast speelde en een Rabo-plöeg die steeds een paar punten voorbleef. Maar in de achttiende minuut slaagde Toos er in om naast de Rabo- ploeg te komen. WADDINXVEEN De Nederlandse Vereniging van Postzegel’ Verzamelaars, afdeling Boskoop, heeft maandagavond in de kantine van NKF Kabel BV aan de Noordkade 58 een vergadering be legd. Het bestuur nodigde leden plus de postzegelverzamelaars in Waddinx veen uit, tot het 'bijwonen van de maan delijkse vergadering, waarvoor het pro gramma luidde: periodieke werkzaam heden; met kleine veiling, verloting en waar elke verzamelaar voor kwam post zegels ruilen. Nadere inlichtingen over deze vereniging eventueel bij de heer T. de Vries; Van Mecklenburg Schwe- rinlaan 8, telefoon 2549 en bij secretaris van de afdeling Boskoop de heer C. Bulk; Reyerskoop 142; Boskoop, tel. 0127-3043. Die kost wat het kost willen blijven op komen voor de vrijheid van menings uiting; voor de vrijheid hun geloof te belijden zoals zij het wensen; voor de vrijheid van handelen en spreken op po litiek gebied. Juist deze gevangenen om der wille van het geweten zijn het slacht offer van martelingen. In sommige stre ken is het martelen tot een systemati sche gewoonte geworden. Men bedient zich daarbij van wetenschappelijk ver antwoorde technieken. Er zijn opleidin gen in het „vak” martelen. Hoe is het mogelijk? Wie zijn tot zo iets in staat? In welke situatie krijgt het martelen een kans? Wat kunnen we er tegen doen Amnesty International heeft de dag van de rechten van de mens uitgeroepen tot de dag tegen het martelen. In samen werking met de Raad van Kerken en het Humanistisch Verbond zullen er op zondag 8 december a.s. bijeenkomsten, kerkdiensten e.d. gehouden worden, ge- En in de laatste minuut kreeg Lia Mou nts een schitterende kans om Toos de winst te bezorgen. Maar de haar toe gekende twee vrije worpen wist zij niet te benutten en de wedstrijd eindigde on beslist 13-13. Een verlenging was dus noodzakelijk. En in deze verlenging sloegen de Toos-meisjes eindelijk toe. Met goed en vooral' rustig spel zetten zij de Rabo-meisjes onder druk. En het was Anja Schwiebbe, die in deze verlen ging van vijf minuten, met 6 treffers de wedstrijd! definitief besliste. Eindstand 19-13 voor Toos. Topscoorster Anja Schwiebbe met 10 punten. De Toos-heren ontvingen voor hun thuiswedstrijd het vierde team van Bona Stars uit Leiden. Helaas zat er voor Toos tegen deze zeer sportieve tegen stander, gelukkig bestaan die nog, geen winst in. Vooral in de afwerking toonde BS Leiden zich de meerdere van Toos. De rust ging dan ook in met een voor sprong voor BS Leiden n’l. 20-12. Direct na de rust bracht'Toos de achterstand tot twee punten terug. Kennelijk ge schonken van de Toos-inzet nam BS Leiden een time-out. Deze timeout bracht de rust bij BS Leiden terug. Zij namen het initiatief over en scoorden in deze tweede helft nog 32 punten tegen Toos 22. Eindstand 52-34 voor BS Lei den. Topscorer voor Toos Peter Zwam- born met 16 treffers. Voor de dames senioren, die het de laat ste weken erg goed doen, zat er wel winst in. Zij gingen1 op bezoek bij de dames van Oegstgeest. Het is voor Toos een vrij gemakkelijke overwinning ge worden. Voortdurend behield Toos een voorsprong. Ruststand 16-12 voor Toos. Na de rust werd er iets minder gescoord. In deze tweede helft kwam Toos nog tot 7 treffers tegen Oegstgeest 6. Eindstand 23-18 voor Toos. Topscoorster bij Toos Grietje Piris met 10 punten. WADDINXVEEN De werk-adoptie- groep van Amnesty International in Waddinxveen houdt zondagmiddag 8 december van 2 tot 4 uur in de Ont moetingskerk aan de Groensvoorde een openbare discussie over het onderwerp „Martelingen”, ’t zijn mensen waar het over gaat”. Ter inleiding wordt een korte film gedraaid, daarna is er gele genheid om in kleine groepjes over het onderwerp te discussiëren. Tevens is er ruimschoots gelegenheid om kennis te nemen van het werk van Amnesty Inter national. Er kunnen ook kaarten ge kocht worden om een groet te zenden aan een politieke gevangene. Bovendien is er in de Ontmoetingskerk een crèche aanwezig. Burgemeester Van der Hooft ziet het niet zitten dat het gemeeneraadSlid naar de commissaris der Koningin stapt, om dat er tenslotte ook eerst met hem over deze kwestie gesproken zou kunnen worden. Volgens de burgemeester kan hij zijn uitlatingen, gedaan in een de batje over zijn uittreden uit de kiesver eniging van de ARP, met bewijzen sta ven. Zij had het prijsbepalende nummer 15 onbeplakt gelaten. Dat hadden ook Ro nald van As (Burgemeester Trooststraat 3), J. Anker (Pr. Irenestraat 62), me vrouw Moons (Henegouwerweg 104), A. v.d. Spek (Wingerd 213) en J. de Heer (Acaciastraat 73) gedaan. Zij kregen ieder honderd gulden. Uitslagen D(D-Excelsior: H. J. Visser-P. Swart I. Tims-A. Blom C. L. Majoor-H. Boele J. P. Kat-T. Driesse A. Patipekohy-C. H. Kramp Th. M. Zondérvan-G. v.d. Zijden 1—1 P. F. Sebel-A. Zwanenburg G. Wemenlse-C. Blonk I. van DalenJD. Zwanenburg A. D. Romeijn-G. Heeren WADDINXVEEN Vorige week was het voor dé Excelsior dammers een drukke week. Het eerste team trok naar Zoetermeer om DID te bekampen en kwam met een 137 overwinning naar huis. Het tweede team speelde thuis met drie invallers tegen DID H en won met 82. Het derde team ging ini Gouda bij Damlust IV op bezoek en keerde met een 55 gelijkspel naar huis. Van drie wedstrijden werden dus 5 punten be haald. Een heel goed resultaat. WADDINXVEEN Het voetbal programma voor de komende luidt: ZONDAG 8 DECEMBER KN V B-wedstrij den WSE-Unio, 14.30 uur Stolwijk-Waddinxveen, 14.30 uur Af delingswedstrijden Waddinxveen 2-Zwervers 2, 14.30 uur WSE 2-NSV 3, 12.00 uur RCV 4AVaddinixveen> 4, 12.00 uur Nieuwerkerk 7-WSE 3, 12.00 uur WSE 5-Unio 9, 12.00 uur Unio 10-WSE 6, 12.00 uur Nieuwkoop 6-Waddinxveen 6, 12.00 uur ZATERDAG 7 DECEMBER KNVB-wedstrijden: Be Fair-Baren’drecht, 14.30 uur Unicum 2-Be Fair 2, 14.30 uur 2e klas A KNZB: DSZ DWT DWR BZPC De Gouwe Kroosduikers MZPC RZV Die Haghe De Rijn WADDINXVEEN/UTRECHT De junioren van de schaatstrainingsgroep De Lekstreek reden in Utrecht een 500 en 1000 meter. Winnaar werd Klaas de Redelijkheid’ uit Waddinxveen met 46.1 en 1.35.7. Het klassement was verder; 2. Wim Visser (Haastrecht) 46.8 en 1.36.7, 3. Gijs Bol (Stolwijk) 47.3 en 1.38.4, 4. Adrie van Koten (Krimpen a d. IJssel) 47.9 en 1.39.3, 5. Sija den Ouden (LëkkerkeTk) 54.9 en 1.51.4, 6. Arie de Graaf (Haastrecht) 59 en 2.08.5. MMia WADDINXVEEN Dé zaterdag ge houden vierde wedstrijd van de HSW- wintercompetitie leverde goede resulta ten op. In de Oude Wetering werden door elf deelnemers 160 maatvissen ge vangen met een,totale lengte van 3048 cm. De uitslag was: 1. W. Snaterse 41 stuks, 737 cm 2. L. Engels 20 Stuks, 410 cm 3. J. van Egdom 20 stuks, 355 cm 4. M. Reichard 14 stuks, 298 cm 5. P. Hofman' 15 Stuks, 279 cm De 'grootste vis (38 cm) ving M. Reich ard. De 5e wedstrijd van de wintercom petitie wordt op zaterdag 14 december in de DordtSe Kil’ bij ’s Gravendeel ge houden. Vertrek vanaf station N.S. om 06.00 uur. Voor de zeehengéltrip vanuit Yerseke a.s. zaterdag 7 'december zijn nog enkele plaatsen vrij. Men kan zich nog opgeven bij A. A. van ’t Hof, K.W.singel’ 51. Ui tslag Excelsior II-DID II: I. J. C. ten Toom-J. vxi. Lely B. van Eijk-J. van Dalen W. v.d. Heijden-P. Bassant J. de Wit-Th. H. Zondervan Th. van Blieren-P. T. C. Tetteroo 20 WADDINXVEEN De Gouwe I he ren speelde een competitiewedstrijd te gen Die Haghe uit Den Haag. De Gou we had met dit zevental meer moeite dan volgens de ranglijst kon worden verwacht. Daar Die Haghe het niet al tijd eens was met de beslissingen van de scheidsrechter en dit ook duidelijk liet blijken kregen zij nog al wat over tredingen tegen zich. Dit kenmerkte zich door het feit dat regelmatig spelers ui; het water gestuurd en de Gouwe enkele strafschoppen kreeg toegewezen. Vol gens de Gouwe nam de scheidsrechter echter steeds de juiste beslissing. Al gauw na het begin maakte Dik Rus- ner 10 maar Bakker van Die Haghe scoorde vlug de gelijkmaker. Uit een nummerieke meerderheid scoorde Hen- ny van den Bosch 11, maar Die Haghe liet zich niet onbetuigd en het was weer Bakker die 22 scoorde. In de tweede periode scoorde Corrie Hogerbrugge door een drukbal 32, maar weer kwam de gelijkmaker 33, Dik Rusner scoorde 43, maar al vlug was het 44. De Gouwe kon nog steeds geen greep krijgen op dit zevental om van een fors overwicht te kunnen genie ten. Uit een nummerieke meerderheid scoorde Leo van Nieuwenhuizen 54 en uit een zelfde situatie maakte Corrie Hogerbrugge 6—4. Door deze achterstand was Die Haghe wat van de kook en Dik Rusner maakte uit een schijnbeweging 74. Nadat de achterstand was verkleind tot 75 ging de Gouwe door. Leo Nieuwenhuizen maakte 85 en hij maakte uit een straf - worp zelfs 9—5. De Gouwe dacht toen op rozen te zitten maar zij vergiste zich. Die Haghe zette alles op allés en liep in tot 98. Dat was voor de Gouwe het noodsignaal. Alles werd gegeven en Leo van Nieuwenhuizen benutte een num merieke meerderheid 108. Henny van den Bosch rondde de doelpuntenregen af. Uit een nummerieke meerderheid scoorde hij de laatste treffer: 118. De Gouwe won verdiend, maar heeft deze overwinning beslist niet cadeau gekre gen. Af delingswedstrijden Aarlan’derveen 2-Be Fair 3, 14.30 uur Be Fair 4JFloreant 2, 14.30 uur Spirit 4-Waddinxveen, 12.30 uur Floreant 3-Bc Fair 5, 12.00 uur Waddinxveen 2-Spirit 5, 14.30 uur Be Fair 6-Reeuwijk 3, 12.30 uur Linschoten-Waddinxveen 3, 14.30 uur Bodegraven 4-Be Fair, 7, 12.30 uur Waddinxveen 4-ZeVenhoven 5, 12.30 uur Be Fair 8-Bodegraven 6, 12.30 uur Siveo 4-Waddiaxveen 5, 12.30 uur Be Fair 9-iBo'degraven 7, 12.30 uur Waddinxveen 6-Moerkapelle 4. 12.30 u. JEUGDCOMPETITIE zaterdag 7 december Hoofdgroep: Sportlust-Be Fair, 14.30 uur j Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 5