Gouwebos kost gemeente 1975 f 40.000,- m van Geen 112, maar m vandaag Oudijk’s Salda-stand Agenda raad 98 flats Passage-centrumpla n boumo drogisterij parfumerie groensvoorde10 waddinxveen Subsidie isolatie woningen Nieuw plan moet de Noordkade alle kanten aantrekkelijker maken Vierde en laatste hoofdprijs naar mejuffrouw Ans Zwijgers Kerstavond van de Plattelandsvrouwen Bezwaren tegen polderconcentratie Padvindsters verkopen kerststukjes WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 12 DECEMBER ’74 Paginall Gouwebos Renovatie Kinderactie 9 Diretceur H. J. Polderman van het Bouwvoorlichtingseentrum jeliciteert de nieuwe standhouder. WADDINXVEEN De vierde en laatste hoofdprijs van de Sint Nico- laasactie 1974 - een reischeque ter waarde van 500,-is dinsdagavond gegaan naar mejuffrouw Ans Zwijgers, Dorpstraat 76a in Waddinxveen. Zij en maar liefst 399 anderen hadden op het opplakvel het vakje nummer 5 (dat ditmaal prijsbepalend was) opengelaten. WADDINXVEEN Om het straatbeeld van de Noordkade te verfraaien, het „contact” met de Gouwe te bevorderen en het aanzicht vanaf het wa ter en de Henegouwerweg te verbeteren heeft Stad en Landschap BV voor het gemeentebestuur van Waddinxveen een ontwerp-bestemmingsplan op gesteld dat daarin voorziet. Mede-organisator van de Sint Nicolaasactie 1974 H. C. Kooijman feliciteert Ans Zwijgers met de vierde en laatste hoofdprijs. WADDINXVEEN In het Passage-centrumplan komen geen 112 maar 98 flatwoningen. Het gemeentebestuur is er in geslaagd het door deze wij ziging van het bouwplan ontstane nadelig verschil ten opzichte van de bestaande exploitatieopzet te beperken tot 500, NIEUW van NINA RICCI Jaarverslag HAVO WADDINXVEENDEN HAAG Ter besparing van warmte en andere energiebronnen wordt door de overheid propaganda gemaakt voor het iso leren van woningen. Dat kan door een bijzondere behandeling van muren, maar ook door verandering van de beglazing. Isoleren kost geld en daarom geeft het rijk een subsidie in de kosten tot een maximum van f 1.000,—. Wilt u er meer van weten? Gaat u dan op het gemeentehuis de folder over isolatie eens lezen. Zoudt u dan plannen hebben, dan moet u wel haast maken, want de aanvragen om een rijksbijdrage moeten vóór 31 december 1974 binnen zijn bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening. lij Foto Gijs Kooren Het recreatieschap Bospark, dat het Gouwebos van de grond tilt, kost Wad dinxveen volgend jaar 40.000,Ge raamd wordt dat dat in 1978 59.000, WADDINXVEEN De Waddinxvener G. Oudijk jr. heeft zaterdagmiddag een permanente stand van Salda BV in het Bouwvoorlichtingseentrum aan de Staring- laan door directeur H. J. Polderman in gebruik laten nemen. Saldfl BV voert na Saldamaille 1 nu ook Saldamaille 2 en 3. Het gaat hier om een produkt dat gebruikt wordt om iets opnieuw te overtrekken of te bedekken. Foto Gijs Kooien Dit plan „Noordkade langs de Gouwe”, dat de vandaag vergaderende gemeente raad wordt gevraagd vast te stellen, voor ziet in de mogelijkheid te komen tot een niet aan-eengesloten woonbebouwing langs een groot gedeelte van de Noord kade. Tegen het ontwerp-bestemmings plan, dat een maand ter visie heeft ge legen, zijn twee bezwaarschriften inge diend. Die bezwaarschriften zijn afkomstig van de firma Joh. G. van Willigen en van de broers A. en D. van Willigen. Het aan de Wilhelminakade gevestigde bedrijf met bedrijfsruimte aan de Noordkade meente dat door het nieuwe plan, dat het huidige uit 1967 daterende plan deels vervangt door de bestmemming in dustrieterrein dat de oostzijde van de Noordkade in hoofdzaak had te wijzi gen in woonbestemming, de grond min der waard wordt en dat niets wordt ge voeld voor beperkende bepalingen aan de te wijzigen grondbestemming. De heren A. en D. van Willigen van de Vondellaan voeren aan dat volgens het nieuwe plan de bouw van twee wonin gen onder één kap niet wordt toegestaan, terwijl naar hun mening zo’n dubbele woning zich wel degelijk verdraagt met de filosofie achter het ontwerp-bestem mingsplan. Niettemin verklaren Burge meester en Wethouders de bezwaren on gegrond. oplossing (voetgangersroute door de tun- nelbak) verworpen. De raad wordt voorts gevraagd 5.000,- beschikbaar te stellen voor reparatie van het dak van de kleuterschool „Hummel tje” aan de J.W. Frisoweg. Dat bedrag komt neer op 30 procent van de totale kosten. Duidelijk met de Stichting voor Christelijk Nationaal Kleuteronderwijs heeft het gemeentebestuur afgesproken dat kosten verband houdende met ver zakking en kosten voor herstel van ver nielingen niet voor vergoeding in aan merking komen. Een bedrag van 1.000 is nodig om de dakbedekking van de christelijke Willem van Oranjeschool te helpen herstellen. De werkzaamheden zijn reeds uitgevoerd, maar omdat de totale kosten blijken tegen te vallen heeft het schoolbestuur het gemeentebestuur om financiële medewerking gevraagd. Het betreft hier eenderde deel van 3.006,14. WADDINXVEEN Ook van daag nog houden de Waddinx- veense gemeenteraadsleden zich bezig niet de behandeling van de diverse gemeentelijke begrotingen voor 1975. Daarna ligt het in de bedoeling nog deze agenda af te werken: In de prijzenpot zat deze keer het mees te geld: 3.500,Voor de zes prij zen van honderd gulden kwamen in aan merking mevrouw M. Feit-Zoet, Laza ruskade 14, Gouda, R. Hamming, Ko ningin Wilhelminasingei 76, mevrouw Barendsen, Schuberthof 8, H. Rijnsbur- ger, Peter Zuidlaan 48, J. Hogerbrugge, Acaciastraat 19 en T. de Beer, Wingerd 61. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van het „Bospark”. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor (een groot gedeelte van) het lan delijk gebied van de gemeente. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Noord kade langs de Gouwe”. Voorstel tot aanvragen en aan vaarden rijkssteun ten behoeve van verbetering 69 woningen woningbouwvereniging ’’Wad dinxveen. Voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet ten be hoeve van het maken van een tweede voetpad in de tunnel ’’Noord”. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor reparatiewerk- zaamheden kleuterschool „Hummeltje”. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor herstel van de dakbedekking van de Willem van Oranjeschool. Voorstel tot verhoging van het ’’bedrag per leerling” voor het gewoon lager onderwijs voor het jaar 1974. Voorstel tot het vaststellen van de exploitatievergoeding aan de bijzondere scholen voor g.l.o. over het jaar 1974. Voorstel tot toekenning van een voorschot op de vijfjaarlijkse afrekening exploitatievergoeding aan de bijzondere scholen voor g.l.o. Jaarverslag Commissie van Bestuur Samenwerkingsschool Havo/Atheneum. Voorstel inzake de begroting van het Recreatieschap „Bos park” voor het dienstjaar 1975. Voorstel tot regeling van het rekening-couarntkrediet voor 1975 bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Voorstel tot wijziging van de rechtspositieregelingen. Begrotingswijzigingen. Rondvraag. WADDINXVEEN Maandagavond 16 december houdt de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Wad dinxveen, zijn kerstavond in het Gere formeerd Verenigingsgebouw. Begonnen wordt om acht uur. De overige 393 winnaars kregen in „Royal Inn” 2.400,— te verdelen en dat komt neer op zes gulden per per soon. De uitslag van de ook door de Waddinxveense middenstand gehouden kinderactie zal volgende week in het Weekblad voor Waddinxveen bekend worden gemaakt. Dit alles blijkt uit een voorstel van B. en W. aan de vandaag vergaderende raad o mhet besluit tot verkoop van grond bij de Kerkweg aan het bouw bedrijf P. Rehorst BV aan de nieuwe situatie aan te passen. Het provinciaal bestuur heeft namelijk verlangd dat de twee westelijk gelegen blokken flats met twee lagen worden verlaagd en het cen trale blok met twee lagen wordt ver hoogd wil het Passage-centrumplan de vereiste goedkeuring verkrijgen. zal zijn. In de komende vier jaar zullen de in verschillende fasen uit te voeren werkzaamheden in het Gouwebos een totale investering van ruim 400.000, vergen. Burgemeester en Wethouders stellen de gemeenteraad voor de begro ting voor 1975 van het recreatieschap „Bospark”, waaraan deze cijfers zijn ontleend, vast te stellen. Overigens dient voor de realisering van de doelstellingen van het recreatieschap een nieuw be stemmingsplan te worden vastgesteld, waarvoor de raadsleden opnieuw een voorbereidingsbesluit kunnen nemen omdat het huidige voorbereidingsbesluit dezer dagen verloopt. Op die manier kan nu al ongewenste bebouwing in het Gouwebos worden tegengegaan. Het lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de heer G. van de Zande, prees de Polderbesturen voor hun werk, maar zei dat voor de toekomst niet te ontkomen valt aan ’t werken in grotere eenheden. De heer Van der Zande had daarbij het oog op de taakverzwaring voor de polderbesturen als gevolg van de toenemende recreatie en industrie vestiging, wat grote invloed heeft op de waterhuishouding en de waterkwaliteit. Ideeën voor de uiteindelijke vorm zullen worden opgesteld door een ambtelijke werkcommissie, waarin de griffies en de provinciale waterstaat van beide provin cies vertegenwoordigd zullen zijn. De bedoeling is dat de commissie wordt be geleid door een streekparlement van twintig waterschapsmensen, zestien af komstig uit de polderbesturen en vier van de hoogheemraadschap van Rijn land. De samenstelling en de inspraak mogelijkheden van dit parlement waren onderwerp van felle kritiek van de pol derbestuurders. In o.a. de hoogheem raadschappen van Schieland en de Krimpenerwaard is polderconcentratie al een feit. berglaan mag met twee lagen worden verhoogd, wat eveneens een compensatie van grondkosten betekent voor 12 wo ningen. Zoals bekend worden in de eer ste fase de flats en 2420 vierkante meter bruto winkeloppervlakte aan de noord zijde van de Kerkweg gerealiseerd en in de tweede fase 550 vierkante meter bru to winkeloppervlakte aan de zuidzijde van de Kerkweg. Door deze wijziging - mede naar aan leiding van de ingediende bezwaar schriften - daalt het aantal woningen van 112 tot 98. Het niet in de verkoop be grepen blok aan de Juliana van Stol- Als basis voor de grondprijs geldt een bedrag van 400,per vierkante me ter bruto winkeloppervlakte en een be drag van 8.500,— per in het bouwplan begrepen woning. De prijs van het in de tweede fase te verkopen terreingedeelte, waarop Rehorst een recht van eerste koop is verleend, wordt tot 1 januari 1976 gehandhaafd op 400,per vier kante meter of totaal 220.000,Met de grondverkoop voor de eerste fase is thans 1.801.000,gemoeid. WADDINXVEEN/LEIDEN Verte genwoordigers van 168 polderbesturen in Zuid- en Noord-Holland hebben in Leiden bezwaar gemaakt tegen de con- centratieplannen, die in de komende drie jaar hun beslag in het hoogheemraad schap van Rijnland moeten krijgen. Dat gebeurde tijdens een voorlichtingsbij eenkomst van de besturen van de beide provincies in Leiden. De polderbesturen vinden concentratie onjuist en vrezen onder meer dat de polderlasten belang rijk zullen stijgen wanneer in grote een heden wordt gewerkt. In een apart agendapunt wordt het jaar verslag van de commissie van bestuur van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum behandeld. Die vorm is volgens B. en W. gekozen omdat het hier gaat om de verantwoording van een stuk gemeentebestuur. Voor het verslag heeft het college grote waardering en constateren met instemming dat er vor deringen zijn gemaakt bij de opbouw van het onderwijs. In een ander voorstel aan de raad wordt voorgetseld de hono rering van de pasbenoemde ambtenaren van de burgelijke stand, mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester en de heer H. M. van den Dool, vast te stellen op 25,per huwelijksvoltrekking. WADDINXVEEN De water- padvindsters van de Waddinx veense Klimopgroep willen maar al te graag hun te kleine „vloot” van twee roeiboten uitbreiden met een stalen zeilboot. Om dit financieel voor elkaar te krijgen gaan de padvindsters in een kraam aan de Kerkweg (bij slager Compeer) zelfgemaakte kerst stukjes verkopen. Dat gebeurt op donderdag 19, vrijdag 20 en za terdag 21 december vanaf elf uur ’s morgens. Zodra alle gemaakte kerststukjes zijn verkocht gaan de waterpadvindsters naar Gouda om daar een kerstweekeinde mee te maken. Om oudere mensen te gemoet te komen worden er op donderdagavond 19 december van zeven tot negen uur ook kerst stukjes verkocht in het Anne Frank-centrum. Vanzelfsprekend wensen de kabouters en padvind sters in Waddinxveen iedereen prettige kerstdagen toe. Het blijkt nu de tijd om het rijk de be nodigde rijksvoorschotten en jaarlijkse bijdragen te vragen voor de verbetering van 69 woningen in de Zeeheldenbuurt van de woningbouwvereniging „Wad dinxveen”. Door die renovatie kunnen van die 69 huizen er 18 (aan de Krom me Esse) nog 10 jaar mee, terwijl de overige 51 (aan de Trompstraat, Piet Heinstraat, de Ruyterstraat en Hene gouwerweg) er nog 25 jaar zullen kun nen blijven staan. Zoals bekend heeft staatssecretaris J. L. N. Schaefer van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening belangstelling getoond voor dit reno vatieproject in Waddinxveen. De (ver hoogde) huren van de woningen in de Zeeheldenbuurt bedragen thans gemid deld 63,82 en 114,11 per maand. De gemeenteraad kan vandaag op ver zoek van B. en W. verklaren dat in Waddinxveen bestemmingsplannen wor den voorbereid voor het totale landelij ke gebied, met uitzondering van die ge bieden, waarvoor bestemmingsplannen in onderdelen gelden, dan wel reeds in voorbereiding zijn genomen. De ver wachting is dat Stad en Landschap BV binnen de gestelde termijn van één jaar de in voorbereiding te nemen plannen ter visie gelegd zullen kunnen worden. Op het gemeentehuis zal worden gepro beerd van zowel het landelijk gebied oost als van het landelijk gebied west een eigentijdse en samenhangende be- stemmingplannen te maken. „FAROUCHE”, 1 een parfum als de liefde van een vrouw. Temperamentvolxf en teder. Schuchter en schalks.hssMto. Zuivere extracten van jasmijn, rozen, oosterse vruchten en bosbloesems geven „FAROUCHE” een ontwapenende en tegelijk lieflijke bekoring. Nina Ricci brengt „FAROUCHE” als parfum en eau de toilette in modieuze, goud-fraise verpakking. De raadsleden kunnen vandaag een aan vullend krediet van 46.000,beschik baar stellen om bij de Noordtunnel een twede voetpad aan te leggen. Vanuit de raad en de onderwijswereld is daarop aangedrongen. Voor de aanleg van dat tweede voetpad stelde de raad in augus tus 1973 al 39.000,beschikbaar. Bij na iedereen heeft gekozen voor deze duurdere oplossing en de goedkopere

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 11