KUNSTWERK VAN DE WEEK postkantoor voor Kerkvoogdij onderzoekt moet worden nu over voor WEEKBLAD-CARTOON door KEES VERWEIJ ophaaldienst Dansavond Old Classic met 8-mans- orkest Woningbouwvereniging vergaderde Tweede Kerstdag weer Kerst-inn Wijzigingen in VUilm'S- Jongen aangereden tijdens reparatie van z’n bromfiets Ook in Weekblad predikbeurten Baptistengemeente wat gedaan „KLIMMEND KIND” BIJ KLEUTERSCHOOL Minister heeft geen geld restauratie van hervormde Brugkerk Het is „hooibouw” KERST- EN NIEUWJAARSDRUKTE STAAN VOOR DE DEUR Opbrengst bestemd voor Unicef Vergadering Herv. scholen POLITIENIEUWS WADDINXVEEN fwSï f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 12 DECEMBER ’74 Pagina9 Familiedrukwerk Loketopenstelling Buslichtingen Snel verval Inbraak Ravage op rijksweg W ADD1NXVEEN „Klimmend kind’’ heet dit kunstwerk (van de week) dat staat bij de kleuterschool „Woelwater” aan de Peter Zuidlaan. Programma WADDINXVEEN PPR-minister mr. H. W. van Doorn van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (CRM) heeft geen geld om de kerkvoog dij van de Centrale Hervormde Gemeente te Waddinxveen te helpen bij de restauratie van de vervallen Brugkerk aan de Kerkweg. Op het desbetref fende verzoek van deze zomer laat de bewindsman weten dat „in verband met het grote aantal in uitvoering zijnde restauraties en de in verhouding geringe geldmiddelen het hem niet mogelijk is een subsidie te verlenen in de aan de restauratie verbonden kosten”. WADDINXVEEN De jongerengroep "Together” en leden van de GJV ’’Sjaloom” houden dit jaar op Tweede Kerstdag opnieuw een Kerst-inn. Evenals vorig jaar wordt deze Kerst-inn ’74 gehouden in de ruimten van de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan en de daarnaast gelegen Koninging Wilhelminaschool voor MAVO. WADDINXVEEN Tijdens de komende feestdagen zullen er een aantal wijzigingen in de vuilnisop haaldienst plaatsvinden. ëhIsb QE RE F VER. GEGouvi. Foto Gijs Kooren De goede Nederlandse gewoonte om bij de jaarwisseling hun families en zaken- Voor de kerkvoogdij onder voorzitter schap van de heer G. van Ringelenstein is dit bericht hard aangekomen. Deze week zijn er in kleine kring al gesprek ken gevoerd over de nu eventueel te on dernemen stappen. De hervormde lid maten zijn in de Hervormde Kerkbode van eind vorige week al van het minis teriële standpunt op de hoogte gesteld. Het publiek wordt door PTT-directeur Linschoten aangeraden om de „spoed eisende familiedrukwerken”, zoals ge boortekaartjes, kennisgevingen van hu welijk, verloving en overlijden in de komende drukke periode afzonderlijk en eventueel gebundeld aan het loket af te geven. Hierdoor wordt voorkomen, dat WADDINXVEEN Komende zater dagavond wordt in het Anne Frank- centrum weer een dansavond verzorgd door de Waddinxveense dansvereniging „The Old Classic”. Het zal een feeste lijke avond worden want de vereniging bestaat precies één jaar. Uit Gouda komt het 8-mansorkest „What’s new” de muziek voor deze avond verzorgen. Op de rijksweg Utrecht-Den Haag-Rot- terdam ontstond zaterdagavond ter hoog- Van W. merkte de stilstaande bromfiets door het slechte zicht te laat op. Beide bromfietsers zijn met licht hoofdletsel overgebracht naar het Bleuland-Zieken- huis in Gouda. J. Voorwinden liep bij het ongeluk ook nog een gebroken neus op. ven naar 16.00 uur. Op 31 december zal de lichting van 18.00 uur worden ver vroegd naar 15.00 uur. De laatste lich ting van de hoofdbus op het postkan toor aan de Kerkweg zal zijn: op 24 decemeber om 17.00 uur, op 31 decem ber om 16.00 uur. Tenslotte nog dit: Op zaterdag 21 en 28 december zal ook een bestelling plaats vinden van pakjes en postpakketten die aan bederf onderhevige waar bevatten. Op 24 december en 31 december zullen vervroegde sluitingen van de postkan toor loketten plaatsvinden. Op dinsdag 24 december sluit het postkantoor aan de Kerkweg én het postagentschap aan de Brederolaan om 16.00 uur en op 31 december om 15.00 uur. te dragen zijn. En dat er iets moet gaan gebeuren (restauratie of nieuwbouw) staat als een paal boven water. Met ver slagenheid heeft de kerkvoogdij dit voor jaar kennis genomen van deskundige rapporten over de toestand van het kerk gebouw. De toestand kan ronduit ver vallen en deplorabel worden genoemd. gen. Voor wat dit laatste betreft zal op velerlei wijzen aandacht gericht worden op het werk van Unicef (het kinderfonds van de V.N.). Er zullen stands staan van deze organisatie en bovendien zal de opbrengst van de gehele Kerst-inn be stemd zijn voor het werk van Unicef.” Wat kunt u op de Kerst-inn zoal ver wachten? Overdag van 10.00 uur tot on geveer 18.30 uur is het volgende te doen: diverse handenarbeidaktiviteiten onder deskundige leiding; diverse spelen (schaak- en dam- simultaan, klaverjas-toernooi e.d.); gezellige zit-, praat-, leesruimte met bar (brood, soep e.d. verkrijgbaar); filmprogramma met Unicef-films, lachfilms en natuurfilms; volksdansen; mogelijkheden voor kindercrèche. WADDINXVEEN De 17-jarige J. Voorwinden uit Moerkapelle is op de Zuidelijke Dwarsweg in Waddinxveen, terwijl hij bezig was zijn brommer te repareren, aangereden door de eveneens 17-jarige G. C. M. van W. uit Schip luiden. WADDINXVEEN Volgende week maandagavond 16 december om half negen komt de Hervormde schoolvere niging in de Bethelkerk aan de Bilder- dijklaan in buitengewone ledenvergade ring bijeen. Deze zomer heeft de kerkvoogdij van de Centrale Hervormde Gemeente de mi nister op de hoogte gesteld van het snel le verval van de in 1837 gebouwde en op de monumentenlijst staande Brug- kerk. De kerkvoogden hebben de CRM- minister om adviezen gevraagd hoe nu in deze situatie gehandeld moet worden, omdat duidelijk zal zijn dat de een klei ne tweeduizend lidmaten tellende her vormde gemeente het geld niet op de plank heeft liggen om een mogelijke (tenminste twee miljoen gulden vergen de) restauratie van het Godshuis te kun nen bekostigen. Het is dus in Den Haag niet gelukt om de benodigde financiën los te peuteren om de Brugkerk die relaties de beste wensen voor het ko mend jaar via de post te doen toeko men, lag altijd tussen de Kerstdagen en Nieuwjaar. De laatste jaren is daar in zoverre verandering in gekomen, dat deze drukte nu ligt vóór de Kerstdagen. De meeste bij de boekhandel verkrijg bare kaarten in alle mogelijke vormen met als opschrift „Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar” is daar uiteraard niet vreemd aan. broodnodige grootscheepse opknapbeurt te geven. Eind juli bleek uit een enquete dat de hervormde lidmaten over de toekomst van de Brugkerk betreft zo redeneren: Hoewel een spiksplinternieuwe, moder ne kerk op de plaats van de huidige, te van de Gouwebrug een enorme rava ge toen een truck uit Leiderdorp door de vangrail reed en ondersteboven op de andere weg belandde. De chauffeur kwam met de schrik vrij. De wagen kwam uit de richting Rotterdam en schoot daar waar de weg aansluit op de weg Utrecht-Den Haag door de vang rail. Deze werd over een afstand van 30 meter geheel vernield. Ook een knipper- lichtinstallatie van de Gouwebrug en een lichtmast gingen verloren. Een gedeelte van de rijbaan was tot kwart over tien gestremd. markante hervormde Brugkerk aan de Kerkweg zonder twijfel afbreuk zal doen aan het vertrouwde dorpsbeeld van Waddinxveen zou toch wel eens puntje bij paaltje aan nieuwbouw boven res tauratie van het kerkgebouw de voor keur moeten worden gegeven. Kijkend in onze portemonnee dus - zeggen de hervormden - zal het wel op nieuwbouw moeten uitdraaien. Een nieuw kerkge bouw op dezelfde plaats vergt minstens 1.250.000,—. Hoe het ook zij, de kerkvoogden blijven tot het laatst toe alle mogelijkheden tot restauratie uitdiepen, mits natuurlijk de jaarlijks terugkerende onderhoudslasten Waarom weer een Kerst-inn. De organi satoren: „Juist in een tijd, waarin veel mensen volop in de kennissen zitten, blijkt dat echte vriendschap, echt con tact, ontmoeting, een zeldzaamheid is geworden. Kerstfeest maakt de afstand tussen mensen nog groter. De Kerst-inn biedt daarom een gezellige ruimte waar iedereen elkaar kan ontmoeten, en waar tevens diverse mogelijkheden zijn tot deelname aan activiteiten. Een ieder, ouderen en jongeren, gezinnen, is van harte welkom. Naast de mogelijkheid deze Kerstdag aandacht aan elkaar te schenken, willen wij ook aandacht geven aan zaken die niet zo dicht bij huis lig- ’s Avonds van 20.00 uur tot 24.00 uur is er een zeer gevarieerd programma waar aan meewerken: Kabaret-groep, de zan geressen Astrid van Helden en Leonie Jansen, de groep ’Index’ en anderen, ’s Avonds is de bar natuurlijk ook open en is een gezellige ruimte ingericht waar mensen rustig kunnen zitten. Telefo nisch kunt u inlichtingen inwinnen op zondagavonden en op Eerste Kerstdag van 20.00 uur tot 22.00 uur: tel. 3194. Mensen die op deze dag niet aanwezig kunnen zijn en/of die alvast iets willen bijdragen voor deze actie kunnen dit storten op postrekening 1621991 t.n.v. D. J. P. de Leeuw te Waddinxveen on der vermelding Kerst-inn ’74. Zowel voor de Kerstdagen als voor Nieuwjaarsdag zullen dagelijks naast de normale buslichtingstijden extra bus lichtingen plaatsvinden. Op 24 december zal de avondlichting van de bijbrieven- bussen van 18.00 uur worden verscho- WADDINXVEEN De rubriek „De kerken nodigen” in het Weekblad voor Waddinxveen wordt met ingang van vandaag uitgebreid met de predikbeurten van de Baptistengemeente Alphen aan den Rijn. Om die uitbreiding is gevraagd door de baptisten predikant ds. H. G. Koekkoek. Zijn gemeente is een streekge- meente, waarvan de leden niet al leen uit Alphen aan den Rijn ko men, maar ook uit Boskoop, Waddinxveen en Gouda. Met het opnemen van de predikbeurten van de Baptistengemeente Alphen aan den Rijn willen we de in Waddinxveen wonende baptisten en andere belangstellenden ten dienste zijn. Bij de familie Van der W. aan de Jo han Postlaan is ingebroken in een kel- derbox. De buit bestaat onder andere uit gereedschap en drank. De inbreker(s) hebben zich toegang tot de box ver schaft door middel van een loper. Bij de opslagplaats van de NS zijn an dermaal kolen van de fa. Van Rijn ge stolen. WADDINXVEEN De drukste dagen van het jaar staan ook voor het post kantoor aan de Waddinxveense Kerk weg weer voor de deur. „Het is voor de post „hooibouw” geblazen”, zegt ons PTT-directeur D. Linschoten, die met genoegen terugkijkt op de goed ver werkte Sint Nicolaasdrukte. Zijn mening over die pakjesdrukte: „Hoewel veel particulieren en zaken aan hun families en relaties pakjes blijven verzenden, is de tendens van de laatste jaren toch dat dit aan het verminderen is. Als oorzaak zie ik vooral, dat veel particulieren de avond met hun familie of kennissen ge zamenlijk vieren omdat velen over eigen vervoer beschikken. Ook doet de buiten landse traditie „pakjes onder de Kerst boom” in ons land meer en meer intree.” Het belangrijkste punt van de agenda is het bestuursvoorstel om met ingang van 1 januari a.s. een volledige fusie aan te gaan met de Stichting voor Hervormd Kleuteronderwijs. Dienovereenkomstig zullen de statuten gewijzigd moeten worden, waarvan de belangrijkste wijzi ging uitbreiding van het bestuur van 9 naar 13 leden behelst. Het bestuur hoopt toestemming te verkrijgen om de be stuurders van de kleuterschoolstichting direkt in het verg’rote bestuur op te ne men. deze familiedrukwerken in de grote mas sa verloren raken en daardoor in de overkomst vertragen. Tevens wordt vroegtijdige verzending van de corres pondentie in de decembermaand van de zijde van PTT gestimuleerd om sprei ding van het aanbod te krijgen. De hoe veelheid ontvangen en te bestellen cor respondentie ligt in de decembermaand tweemaal zo hoog als normaal. Hoewel in Waddinxveen extra mankracht wordt ingezet, valt er niet aan te ontkomen dat de bestellers iets later de deur uitgaan. De dienst van: 1. woensdag 25 december 1974 (grofvuil- dienst wijk IV, Groenswaard II en III) wordt uitgevoerd op dinsdag 24 december 1974; 2. donderdag 26 december 1974 (huis- vuilophaaldienst wijk III, Vondelwijk ged. Oranjewijk) wordt uitgevoerd op vrijdag 27 december 1974; 3. woensdag 1 januari 1975 (grofvuil- ophaaldienst wijk I, Bomenwijk, Groenswaard I, Dorpstraat e.o. en Tuinbouwgebied) wordt uitgevoerd op dinsdag 31 december 1974. De oorspronkelijk uit te voeren diensten op: 1. dinsdag 24 december 1974 (huisvuilophaaldienst wijk II, ged. Oranjewijk, Villawijk, Noordkade, Zuidkade e.o., St. Victorwijk en de oostzijde Gouwe) 2. vrijdag 27 december 1974 (huisvuilophaaldienst wijk IV, Groenswaard II en III) 3. maandag 30 december 1974 (huisvuilophaaldienst wijk I, Bomen wijk, Groenswaard I, Dorpstraat e.o. en Tuinbouwgebied) 4. dinsdag 31 december 1974 (grofvuilophaaldienst wijk II (zie boven) 5. donderdag 2 januari 1975 (huisvuilophaaldienst wijk III, (zie boven) blijven normaal gehandhaafd. i f ’i JU

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 9