Keuken dienstencentrum Anne Frank verzorgt dagelijks 45 maaltijden Progressieven: Ombuiging wen van ’t beleid is begonnen Raad vanavond PROGRESSIEF RAADSLID TEVREDEN OVER RESULTAAT is gewijzigd GEB huurt deel van sousterrain Samenstelling oudercommissies Bungalow erbij in Broekhuizen Fotoserie 1 Unicef-actie Bekkersschool: f 1.400,— Warme maaltijd ■II WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 19 DECEMBER ’74 gS bh 1 De aardappels staan op. door WILLEM VERBAAN Streekmuziekschool Progressieven gedane toezeggingen tot tevredenheid stemmen: In de flats aan de Peter Zuidlaan zijn alarmdrukknoppen aangebracht die hun melding doorgeven aan de centrale in het Anne Frank-centrum. De bewoners van de flats in het Anne Frank-centrum hebben eveneens deze alarmmogelijkheid met de wetenschap dat voor hun hulp letterlijk om de hoek van de deur zit. K.... Onderwijs Ook in een moderne keuken moet je roeren. WADDINXVEEN In alle stilte wordt er in Waddinxveen dagelijks bejaardenzorg gepleegd op een manier die landelijk bekendheid krijgt en daarbij ook bewondering oogst. De basis-filosofie achter deze bejaardenzorg is het zo lang mogelijk zelfstandig blijven van onze oudere medebewoners. WADDINXVEEN In zijn algemeenheid kunnen we stellen dat door het college van Burgemeester en Wethouders aan de raadsfractie van de en de bereikte begrotingswijzigingen Derde Wereldproject WADD1NXVEEN De Waddinxveense raadsfractie van de Progressieven ontvouwde in de algemene be schouwingen een ambitieus bezuinigingsplan. Uit de gemeentekas (voornamelijk openbare werken) zou ruim een kwart miljoen gulden moeten worden vrijgemaakt om een beleidsombuiging in de richting van een beter welzijns klimaat te krijgen: verstrekken van fluortabletten aan schoolkinderen, oprichting van een kinderdagverblijf adoptie Derde Wereld-project en in afwachting van een nadere prioriteitenstelling in de welzijnssfeer verhoging van de post onvoorzien. Het college van Burgemeester en Wethouders bleek van de voorgestelde bezuinigingen van f 254.300,in feite f 65.000,over te willen nemen. „Meer valt er voor 1975 niet te bezuinigen”betoogde wethouder P. F. J. van Schie. Na afloop van de begrotingsdebatten vroegen wij het progressieve raadslid drs. W. C. Verbaan naar zijn mening over het bereikte resultaat. „Het begin van een beleidsombuiging is een feit”, schrijft hij bijna jubelend J Daarom is er in het dienstencentrum Foto Gijs Kooren In de door Gijs Kooren gemaakte foto serie geven we u een beeld van dit werk Meest belangrijk is wellicht dat in 1975 een begin gemaakt gaat worden op de zo noodzakelijke meerjarenplanning. Zo’n planning dient te worden voorafgegaan van een prioriteitenstelling. Een discus sie hierover zal begin 1975 plaatsvinden. Bij een dergelijke opstelling zullen de Progressieven pleiten voor een beleids ombuiging van de richting van een beter welzijnsklimaat. Het aangekondigde financieel beleid heeft ons in grote lijnen tevreden gesteld. De in 1976 in te voeren onroerend goed belasting zal, overeenkomstig ons ver zoek, op democratische wijze tot stand komen. Voor de streekmuziekschool lijken de sombere financieële wolken te zijn af gewend. Onze fractie heeft gepleit voor het behoud van de streekmuziekschool en zijn derhalve tevreden met de toezeg ging. Over het milieubeleid hebben we de indruk dat de invloed van het beleids programma duidelijk zichtbaar is bij de opstelling van het college. Wel vrezen we, en dat betreuren we, dat van regio nale benaderingen nog weinig sprake is. WADDINXVEEN Het gemeenschap pelijk energiebedrijf Gouda en Omstre ken blijft een gedeelte van de magazijn ruimte in het souterrain van de gemeen telijke kantoren aan de Henegouwerweg huren, zij het dat de ruimte is verkleind tot 108 vierkante meter doordat het pand Henegouwerweg 40 aan de heer D. A. de Wit is verkocht en de huurprijs is verhoogd tot jaarlijks 3.240,De vanavond vergaderende gemeenteraad wordt verzocht het uit 1966 stammende besluit in die zin te wijzigen. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren De heer Van Dijk op toernee in het dorp. WADDINXVEEN In het bungalow- wijkje Broekhuizen bij de Wilhelmina- kade wil de Waddinxvener H. C. Maas sen van Peuleyen een bungalow bouwen. Hij heeft het gemeentebestuur verzocht hem 775 vierkante meter grond (waar van 65 vierkante meter water) te verko pen voor 60.000,- (exclusief btw). Het college van Burgemeester en Wethouders stelt de vanavond vergaderende gemeen teraad voor dit stukje grond te verko pen. WADDINXVEEN In de samenstel ling van de oudercommissies van de openbare scholen in Waddinxveen zijn de volgende wijzigingen gekomen. Mededelingen en ingekomen stukken Voorstel tot invoering on roerend goedbelastingen Voorstel inzake overdracht zuiveringstaak en zuiverings installatie met de daarbijbehoren de gebouwen, wérken en gronden, waaronder begrepen influent- gemaal; Voorstel tot vaststelling ver ordening op de heffing en invor dering van rioolrechten; Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Noord- kade langs de Gouwe”; Voorstel tot invoering abon nementen overdekt zwembad; Voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen in verband met uitvoering centrumplan; Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan „Broekhuizen”; Voorstel tot wijziging van een besluit tot verhuur van magazijn ruimte aan het Gemeenschappe lijk Energiebedrijf „Gouda en Omstreken”; Voorstel tot wijziging van de verordening regelende de be voegdheden en samenstelling van commissies (commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd); Voorstel tot wijziging van de verordening regelende de bevoegd heden en samenstelling van commissies (marktcommissie); Voorstel tot wijziging van de electriciteitstarieven; Voorstel tot het beschikbaar stellen van kredieten voor het grondbedrijf; Begrotingswijzigingen; Rondvraag. WADDINXVEEN De Wad- dinxveense gemeenteraad komt vanavond voor de laatste maal in dit jaar in openbare vergadering bijeen. In de raadzaal van het ge meentehuis wordt om zeven uur begonnen voor het afhandelen van de volgende agenda: Als iemand zolang mogelijk zelfstandig wil blijven, is er meestal één punt waar bij wat extra aandacht wel nodig is, dat is het dagelijkse warme maal. Alleen wonenden hebben nog wel eens de nei ging om eten koken als een soort sluit post van hun bezigheden te beschouwen. Ook wanneer van een ouder echtpaar de vrouw ziek wordt, is de warme hap al gauw het stiefkind. WADDINXVEEN De Unicef-actie heeft op de rooms-katholieke mgr. Bek kersschool aan de Peter Zuidlaan 1.400,opgebracht. Een bedrag dat voor 800,is bijeengebracht dank zij de inzet van de kinderen en de verkoop van de kerstversierselen. De rest van het bedrag is de opbrengst van de kaart- en posterverkoop. niet van onze verantwoordelijkheid kan vrijpleiten. Een tweede punt waar we ons over zullen buigen is de mogelijke aanwending van de middelen. Het door de Progressieven gestelde over het onderwijsbeleid is op bevredigende wijze door het college beantwoord. Het gevraagde discussiestuk zal op korte ter mijn worden verstrekt. De kwalitatieve aspecten van het onderwijs gaan ons vanzelfsprekend meer ter harte dan de kwantitatieve aspecten, een gedachte die het college blijkens het antwoord met ons deelt. De gestelde vragen over het welzijnsbeleid zijn grotendeels be vestigend beantwoord. Een zorg voor ons is nog het integratiebeleid van bui tenlandse werknemers. We zullen dit probleem het komende jaar nauwgezet blijven volgen. Zoals eerder gesteld is de suggestie een Derde Wereldproject te adopteren met instemming begroet. Er liggen hier ech ter nog een aantal problemen. In de eerste plaats speelt de vrag of gedepu teerde staten een dergelijke begrotings post wel zullen goedkeuren. Onze pro gressieve fractie is in dit verband echter van mening dat het gedrag van G.S. ons De oudercommissie van de Prof. Kohn- stammschool (Mauritslaan) voor open baar mavo, een streekschool voor Wad dinxveen, Zevenhuizen, Reeuwijk en Moerkapelle, ziet er nu als volgt uit: voorzitter is de heer H. Steetsel, secre taris H. Nieswaag en penningmeester W. Oosterom. De overige leden zijn me vrouw F. M. Braber en de heer A. W. Heykoop uit Zevenhuizen, de heer J. C. Kreffer en mevrouw L. Oosterbroek uit Waddinxveen, mevrouw A. J. Thunissen uit Moerkapelle en de heer D. Sterk uit Reeuwijk. De oudercommissie van de Jan Ligt- hartschool (Kerkstraat) is zo samenge steld: voorzitter de heer E. J. Naafd, tweede voorzitter de heer I. Mooiman, secretaris de heer J. Both, tweede secre taris mevrouw G. Tuwanakotta-Lohmül- ler, penningmeesteresse, mevrouw T. Engelsma-Nauta, tweede penningmees- tersse; mevrouw S. C. van Boven-Oppe, reservelid mevrouw T. M. E. van Aerns- bergen, lid/hoofd der school de heer A. L. Koegler en lid/onderwijzer de heer P. den Ouden. De oudercommissie van de openbare kleuterschool Pinkelotje (van Mecklen burg Schwerinlaan) telt de volgende le den: voorzitter de heer D. J. Schutte, secretaresse mevrouw T. van Zoest, pen ningmeesteresse mevrouw K. A. van Bergen en als „gewone” leden de heer J. Otten, de heer H. J. A. van Leiden en mevrouw L. Haan. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooien werkt, wijzen wij principieel af. Derge lijke procedures dienen volgens de Pro gressieven voor de toekomst alleen ge bruikt te worden als er op korte termijn een belangrijk voordeel tegenover staat. De beoordeling zal van geval tot geval dienen plaats te vinden. Wat het werk gelegenheidsbeleid betreft lijkt het er op dat het college voldoende doordrongen is van het huidige arbeidsmarktpro- bleem. Gewerkt zal worden - voorzover de geregistreeerde gegevens dit toelaten - aan een regelmatige verslaggeving van de werkloosheidscijfers. Het college is geattendeerd op de mogelijkheid pro jecten in het kader van het aanvullend werkgelegenheidsfonds te entameren. Ook deze zaak zal volgens de toezegging de komende maanden voldoende aan dacht krijgen. dat voor de meesten van ons onopge merkt, achter de schermen, een belang rijke bijdrage levert aan wat men noemt „de onbezorgde oude dag”. Op het gro te fornuis op de foto onder staan de pannen met normal gerechten en de dieet-recepten, zoals zoutarm, suiker- arm, met weinig vet enz. Mejuffrouw De Bruijn geeft haar persoonlijke zorg aan het hele menu, zoals de foto rechts boven laat zien. De heer W. van Dijk brengt dagelijks de dubbelwandige pan nen rond, waarin het eten lang warm blijft (foto rechts). De heer Blanken aan de Prins Bernhardlaan is een van zijn vaste klanten. Niet gefotografeerd is me vrouw A. van Dijk-Schadee als zij de bewoners van de flats in het Anne Frank-complex van hun warme maal voorziet. van het Anne Frank-complex een ruime keuken, waarin mejuffrouw A. de Bruijn met haar part-time hulp, mevrouw C. M. de Jager-de Jonge dagelijks zo’n vijf en veertig complete warme maaltijden klaarmaakt. Die maaltijden worden deels rondgebracht in en buiten het Anne Frank-centrum en deels geserveerd in het eetzaaltje naast de keuken. Uiteraard hebben we niet op alle punten onze zin gehad. Zo is het door de Pro gressieven voorgestelde bezuinigingspro- gramma niet volledig overgenomen. Dit hadden we overigens ook niet verwacht. Een directe bezuiniging van 65.000, van de voorgestelde 254.300,is wel overgenomen. Dit is op zich een unieke zaak. Het begin van een beleidsombui ging is daarmee een feit. Bovendien is de door ons aangewezen bezuinigingsmogelijkheid op de post her- strating „werken door derden” (een post van 440.000,in die zin door het college overgenomen om de reconstruc tie van de Kerkweg te financieren. On ze suggestie te bezuinigen op „maaiwerk van bermen” door wilde plantengroei aan wegranden toe te laten is eveneens grotendeels overgenomen. Andere aspec ten van het progressieve bezuinigings- programma worden in studie genomen. We noemen het kritisch bezien van ener- gieuitgaven, een nader onderzoek zal worden ingesteld naar de situatie van de kleuterschool „Pinkelotje”. Begin volgend jaar zal de raad terug ko men op het Derde Wereldproject. Dit voorstel heeft in grote lijnen de sym pathie gekregen. De uitwerking hiervan zal nader worden bezien. Over de vra gen en gedachten die wij in onze alge mene beschouwingen hebben gesteld heeft het college soms niet bevredi gend geantwoord. Voor wat betreft het algemeen bestuur is de door ons nage streefde openbaarheid niet op alle pun ten toegezegd. Ten dele betreuren wij dat. Anderzijds zijn de toezeggingen wel van dien aard dat de werkwijze van de raad verbeteren gaat. Op het gebied van de ruimtelijke orde ning zijn zeker niet alle vragen afdoende beantwoord. Gebruik van de „artikel 19- procedure”, uitsluitend omdat dit sneller 'ui ntt

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 15