de weer om wolken weg te jagen Gemeente druk om Verkeer gestremd naar de rijksweg Antiekdieven Plattelandsvrouwen slaan hun slag hielden kerstavond jirïSIEur boekhandel veldwijk Financieel helpende handen hard nodig om muziekschool te redden Jacht- tekeningen Klachten bezorging: Nassaulaan 20 Waddinxveen Telefoon 2604 gaat accüöfd met fusie Heryurmde schoolvereniging dansavonden Instuif voor Gehuwden druk bezocht in 1 Zaterdag 28 december Kerstbal Adjudant: sluit gordijnen Nieuwjaarsrede Kamer van Koophandel Gouda Open deur-dienst in Immanuëlkerk H. N. APPEL ETALAGEWEDSTRIJD LUIFELBAAN J. in ’t Hol voorzitter Groene Kruis couting in Faddinxveen CHR. OPENB. BIBLIOTHEEK SCHOENVERKOOP SAVRO POLITIENIEUWS WADDINXVEEN raagt hulp rijwilligers WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 19 DECEMBER *74 Goede kwaliteit Inbraak f 59,— EEN BOEKENBOM IS ALTIJD RAAK!! I I Waar het geld blijft Doorgereden WADDINXVEEN Alles wordt in het werk gesteld om de streekmuziek school in Waddinxveen voor opheffing te behoeden. Het lijkt er thans op dat, mede gezien de (financieel) helpende handen die vorige week tijdens de begrotingsbehandeling door het college van Burgemeester en Wethou ders en de gemeenteraadsleden zijn uitgestoken, de meest dreigende wolken boven de school grotendeels zijn verdwenen. WADDINXVEEN Antiekdieven hebben vorige week in Waddinxveen fors toegeslagen. Uit huizen aan de Vijverlaan en aan Peuleyen verdwenen voor vele tienduizenden guldens aan oude en antieke kunstvoorwerpen, terwijl deze week kostbare antiekvoorwerpen verdwenen uit huizen aan de Oranjelaan en de Prinses Beatrixlaan. Voor de plaaatselijke rijkspolitie is het een uitgemaakte zaak dat het hier gaat om „antiekkenners”. De die ven konden de huizen vrij gemakkelijk binnenkomen. Huidige situatie (ADVERTENTIE) Rien Poortvliet De ontwikkeling van de salariskosten is echter sterker dan te voorzien was. „Wat beslist niet kan of niet helpt is het aantal instrumenten beperken. Dit leidt tot een niet acceptabele muzikale verar ming. Alleen A.M.V. geven. Algemene Muzikale Vorming is geen op zich zelf staande vorm van muziekonderwijs, maar is de basis voor een muzikale opleiding. Samenwerking met andere gemeenten. Dit levert geen kostenbesparing, heeft wel geringe andere voordelen,” aldus het jaarverslag van de streekmuziekschool. vertrek van leerkrachten, die niet te ver vangen zijn, door het te geringe aantal lesuren. De baggermaatschappij Bos en Kalis bv heeft namelijk een aanvang gemaakt met de aanleg van een zandtransportleiding, die loopt vanaf rijksweg 12 langs de He- negouwerweg, waar ter hoogte van de Zuidelijke Dwarsweg naar een te maken den gekruist door middel van een zin ker. Het trace loopt vervolgens langs de Zuidelijke Dwrasweg naar een te maken zanddepot, dat zal worden begrensd door het Laantje van Akkeroord, Rijks weg 12 en de Zuidelijke Dwarsweg. Het zand uit het depot zal worden gebruikt bij de reconstructie van Rijksweg 12. geoefend op de regering, de vooruit zichten acht men niet ongunstig, doch voorlopig is het de gemeentelijke over heid die de muziekscholen draaiende moet houden. Ook voor Waddinxveen in 1975 geldt: de gemeente heeft het laat ste woord.” Drs. B. W. Buenk, secretaris van de Kamer van Koophandel, is op die da tum 40 jaar in overheidsdienst. Tijdens de receptie bestaat gelegenheid hem met zijn jubileum geluk te wensen. WADDINXVEEN De in 1967 opgericht Instuif voor Gehuwden houdt volgende week zaterdag 28 december in het Anne Frank-centrum een Kerstbal, waaraan wordt meegewerkt door het Domino Kwartet. Toegangsbewijzen kunnen op vrijdag 27 december worden besteld op nummer 3792. De organisatie van de dansavonden van de Instuif voor Gehuwden zijn in handen van een comité dat bestaat uit voor zitter Joop van Unen (tel. 6167), secretaris Kees Boer en penningmeester Piet Moe- rings (tel. 3792) en drie comite-leden. De doelstelling is het houden van dansavon den voor gehuwden in het Anne Frankcentrum. De zaal is altijd in een gezellige, aangepaste sfeer gebracht. De muziek bestaat altijd uit levende muziek. Bands van vijf man brengen muziek voor een iedere echtpaar zodat er engelse wals, foxtrot, tango en rock and roll etc. gebracht worden. Aantal bezoekers telkens ongeveer 160 per avond. Het aantal dansavonden in het seizoen 1974/’75 bedraagt nog vier: 28 december Kerstbal m.m.v. Domino Kwartet uit Rotterdam. Kaarten bestellen op vrijdag 27 december. Carnaval 25 januari m.m.v. De Boerenkwiek Swingers uit Zoe- terwoude. Aanvang 20.30 uur. Einde 01.00 uur. Karnavalscostuum wordt op prijs gesteld. Crocusbal 1 maart m.m.v. „Mellowtones” uit Leiden. Slotbal 5 april m.m.v. „Aviola’s” uit Aalsmeer. Een Waddinxvener is met zijn bromfiets op de Noordkade ten val gekomen, toen hij bij de brandweerkazerne linksaf wil de slaan. Het ongeluk gebeurde nadat hij was aangereden door een rechtdoor rijdende DAF. De bromfietser moest naar het Bleulandziekenhuis in Gouda worden overgebracht met een gebroken dijbeen en een armbreuk. De automobi list kwam uit Boskoop. WADDINXVEEN/GOUDA De Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken houdt de eerste openbare vergadering in 1975 onder het motto „Een matig mens is zijn vrijheid waard”. De vergadering vindt plaats: donderdag 2 januari a.s., ’s middags 3 uur in het gebouw van de Kamer, West- haven 52 te Gouda. Na afloop van de nieuwjaarsrede wordt een nieuwjaars receptie van het bedrijfsleven gehouden van 15.45 tot 17.00 uur. WADDINXVEEN Schoenverkoop „Savro” in Warmond heeft het gemeen tebestuur van Waddinxveen een brief geschreven over de mogelijkheid tot het houden van een schoenverkoop in ons dorp. Het college van Burgemeester en Wethouders vraagt de vanavond verga derende gemeenteraad deze brief in zijn handen te stellen om advies. De ontwikkeling van de salariskosten gaat zo veel sneller, dan de verhoging van de subsidie, dat een catastrofe ont staat indien ér niet een wijziging in subsidiebeleid komt. Dat niet eerder ac- cuut geldgebrek ontstond, is een kwes tie van niet gelijk lopen van subsidie- jaar en boekjaar. De salariskosten ste gen op de school nog sterker dan de Rijkstarieven, door het behalen van di ploma’s van docenten. In het meerjaren plan, opgesteld door het bestuur in 1972/’73 wordt de sterk stijgende be hoefte aan subsidie al aangekondigd. WADDINXVEEN De winkeliers aan de Luifelbaan (Brederolaan) houden tijdens de kerstvakantie een etalagewedstrijd voor kinderen tot en met 12 jaar. In elke etlage vinden ze een aantal letters waarvan het woord „Luifel baan” gemaakt kan worden. Dit moet worden ingevuld op een formulier dat bij de Luifelbaan-winkeliers te halen is. Daarna de letters tellen en uitreke nen hoeveel maal het woord „Luifelbaan” hiervan gemaakt kan worden. Het formulier moet vóór 3 januari 1975 worden ingeleverd bij één der deelne mende winkeliers. Er kan dan worden meegedongen naar één van de dertig prijzen. Om misverstanden te vermijden dient te worden vermeld, waar het geld heen gaat. Dat zijn niet de leerlingen van buiten Waddinxveen, het zijn ook niet de volwassenen. Beide groepen betalen een hoger tarief. Individueel onderwijs is de meest kostbare vorm van muziek onderwijs. In verband hiermede wordt zo veel mogelijk gewerkt met groepjes.. Ook voor instrumenten waarvoor dit tot nu toe niet mogelijk werd gehouden zo als, dwarsfluit, viool, klarinet. Met de ontwikkeling ligt de school voor op de meeste andere scholen. Politiemensen zoeken nog altijd getuigen van het auto-ongeluk op woensdag 4 december om kwart voor zeven in de Er werden ook hartelijke woorden van afscheid gericht tot de heer G. J. van Tilburg, die zich na 36 jaar trouwe dienst niet meer beschikbaar stelde. De heer Van Tilburg hield zich in het bij zonder bezig met het toezicht op het onderhoud van de eigendommen van het Kruis. In de vergadering werd de begro ting 1975 vastgesteld. Inkomsten en uit gaven bedragen rond 236.000 gulden. De contributie werd bepaald op 27,50 per jaar. Het alternatief (als er niet voldoende geld op tafel komt) is een afglijdende school. Drastische verhoging van de les gelden lijdt tot verlies van leerlingen, tot vermindering van lesuren, tot ver trekkende docenten, tot verder verlies van leerlingen enz. Niet verhogen of zelfs verlagen van .de docenten-honore- ring leidt tot verlies van de goede leer krachten, die bij de te lage honorering onvervangbaar zullen blijken. Het af voeren van leerlingen leidt eveneens tot WADDINXVEEN Op zaterdagmor gen 21 december zal tussen 6.00-7.00 uur een zandpersleiding worden vervoerd ten behoeve van de aanleg van het aquaduct onder de Gouwe. In verband daarmede zal het verkeer over de Hene- gouwerweg uit Waddinxveen in de rich ting rijksweg gedurende die tijd ge stremd zijn. WADDINXVEEN Maandagavond vierde de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Waddinxveen, zijn jaarlijkse kerstavond. Het eerste ge deelte werd verzorgd door het koor, af gewisseld met samenzang. De gedichten werden voorgedragen door mevrouw Kwaak-Ramp. Na de pauze speelde Henriëtte Venema een stuk van Haydn. In haar 5 minutenpraatje bracht me vrouw De Leeuw-Heikoop de kerst-inn van de gezamenlijke jongeren in de Im- manuelkerk op 2e kerstdag onder de aandacht. De mensen, jong en oud, die behoefte hebben aan gezelschap kunnen daar contact krijgen met andere mensen. De opbrengst gaat naar Unicef. Het kerstverhaal van Godfried Bomans werd verteld door mevrouw G. de Leeuw- Heikoop. De avond werd besloten met samenzang. WADDINXVEEN Notaris J. in ’t Hol is tot nieuwe voorzitter van de ver eniging Het Groene Kruis te Waddinx veen gekozen. Hij volgt de heer J. Jenné op die gedurende 25 jaar deze functie bekleedde. Maar intussen ligt nog altijd het jaar verslag en de begroting 1974/1975 van de Stichting Streekmuziekschool op ta fel. Daaruit blijkt dat de school 378 leerlingen telt, die 83.000,in het laatje brengen, terwijl het gemeentebe stuur van Waddinxveen voor 86.000,- subsidieert. Omdat de inkomsten dus 169.000,— bedragen en de uitgaven 226.500,zal er een tekort wegge werkt moeten worden van 57.500, Inmiddels heeft de gemeente al voor bereidingen getroffen om 20.000, extra in de streekmuziekschool te stop pen. Daarnaast worden er een aantal suggesties uitgewerkt. Het bestuur van de hervormde vereni ging voor kleuter- en basisonderwijs be staat nu uit de heren: Ds. D. van Vliet (voorzitter), I. Boon (secretaris), J. C. Jansen (penningmeester) en als leden: Ds. W. Verboom, N. Bakker, I. W. van de Werken, A. Marchand, J. Dankers, M. de Rooi, M. van Willigen, A. Uit- beierse, J. van Leeuwen en W. Kooiman. De heren N. Hofman en S. Bax, beiden vanaf de oprichting af bestuurslid van de kleuterscholen, stelden zich niet meer beschikbaar voor een bestuursfunctie. Tijdens de ledenvergadering waarin de heer In ’t Hol werd gekozen, werd de scheidende voorzitter veel lof toege zwaaid voor het vele werk dat hij voor Het Groene Kruis heeft verricht. Tij dens de periode van zijn voorzitterschap is de vereniging uitgegroeid tot de grootste van de gemeente. Er is een nieuw gebouw gekomen, die kinderver zorging kwam van de grond en derge lijke. De heer Jenné heeft als voorzitter bedankt omdat hij plaats wilde maken voor een jonger iemand. Bestuur en directie van de streekmuziek school gaan er van uit, dat muziekon derwijs van een goede kwaliteit moet worden gegeven tegen tarieven, die voor brede lagen van de bevolking betaalbaar zijn. Het instand houden met overheids subsidie van een school, die zo hoge ta rieven hanteert, dat alleen de hogere inkomensgroepen er van profiteren kun nen is overbodig, zo wordt in het jaar verslag opgemerkt. De honorering van de docenten moet in overeenstemming zijn met de landelijke geldende normen, opgesteld door de rijksinspectie, voor het muziekonderwijs. B. en W. van Wad dinxveen hebben zich reeds enkele jaren geleden hiermee accoord verklaard. Af gezien van een eis van redelijke hono rering is dit een praktische eis, omdat er een groot tekort is aan muziekdocen ten en het aantal gemeentelijke scholen, die volgens rijksregeling honoreren, steeds groter wordt. Een te lage hono rering zou tot het vertrek van niet te vervangen docenten leiden. In de prak tijk lopen de tarieven van de school steeds achter bij de rijksnormen, omdat er te weinig geld beschikbaar is, dit is echter balanceren op het scherp van de snede. Tot nu toe ontbreekt een pen sioenregeling, zelfs voor de directeur. Dit is gewoon sociaal wanbeleid, dat het bestuur niet langer wenst te voeren. WADDINXVEEN Zoals verwacht hebben de leden van de Hervormde Schoolvereniging maandagavond in een buitengewone ledenvergadering hun in stemming betuigd met de door het be stuur voorgestelde fusie met de Stichting voor Hervormd Kleuteronderwijs. Per 1 januari 1975 zal dus deze stichting zijn opgeheven en zijn de onder haar beheer staande twee kleuterscholen onder be stuur gekomen van de basisschoolver eniging. avond bij de Roemer van Boskoop. Een onbekend gebleven (doorgereden) auto mobilist sneed die dag, komende van de Hoogeveenseweg, de Waddinxveense au tomobilist M. C. Kersbergen. Deze reed daardoor de berm in, schoot weer de weg op en kwam frontaal in botsing met een tegenligger. Drie mensen liepen ver wondingen op. De twee auto’s raakten total-loss. tDDINXVEEN ROTTERDAM i de Brugweg in Waddinxveen wonen hoofdredacteur van het Algemeen gblad, de heer H. N. Appel, verruilt functie per 1 januari 1975 met die i directeur. De heer Appel was sedert anuari 1968 hoofdredacteur. Hij zal rden opgevolgd door de heren A. I. ram en K.. Giel. De benoemingen i woensdag bekendgemaakt door de d van commissarissen van de Neder- dse Dagbladunie NV te Rotterdam. aantal bestuurplaatsê,” werd daartoe uit gebreid van 9 naar 13. Ds. W. Verboom kon gelijk al in het bestuur opgeiïomen worden omdat er een vacature vervuld^ moest worden. Met grote meerderheid van stemmen werd de kleuterschool- voorzitter gekozen. Rijkspolitiemensen konden de 18-jarige Waddinxveense chauffeur A.B. op he terdaad betrappen toen hij bezig was met inbrekerswerk in het gebouw van Van den Berg’s Molenbouw aan de He- negouwerweg. Omwonenden hadden de politie gewaarschuwd. De chauffeur had eerst met een straattegel het draadglas in de deur kapotgegooid. De politie trof hem ’s nachts half twaalf in het gebouw aan. De chauffeur had toen al een siga rettenautomaat gekraakt. De pakjes si garetten had hij klaargezet in een week endtas. De Waddinxveense chauffeur werd ingesloten op het politiebeureau, waar hij bekende ook op andere plaat sen die avond te hebben ingebroken. WADDINXVEEN Zondagmiddag om vijf uur wordt in de hervormde Imma nuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan een open-deurdienst gehouden. Daarin zal over het onderwerp „Ga de vredesweg” spreken ds. K. H. Reerds uit Rotterdam. Aan de dienst verleent medewerking het interkerkelijk jeugdkoor „The Joy Sin gers” uit Boskoop met muzikale bege leiding onder leiding van Siem Cok. Voorzitter ds. D. van Vliet sprak in zijn openingswoord zijn blijdschap uit over de voorspoedig verlopen besprekingen, waardoor het bestuur nu met dit voor stel kon komen. Hij vertrouwde erop dat de leden evenzeer het belang van deze fusie zouden inzien en door goedkeuring het sein op groen zouden zetten. Dat wilden de leden inderdaad wel doen, maar zonder slag of stoot ging dat toch niet. Met name werd stevig gediscussi eerd over de voorwaarden die aan de fusie verbonden zijn en de status van de kleuterschoolbestuurders die het basis schoolbestuur zonder stemming in haar midden wenste te zien opgenomen, dit omdat de nodige statutenwijziging pas rechtsgeldigheid bezit na koninklijke goedkeuring en in afwachting daarvan onder de oude bepalingen gewerkt zal moeten worden. Besloten werd dat deze bestuursleden als adviseur zullen optre den en na koninklijke goedkeuring hun volledige rechten zullen verkrijgen. Het „De indruk zou gewekt kunnen zijn, dat alleen muziekonderwijs zo’n kostbare zaak is”, aldus bestuur en directie van de streekmuziekschool. „De oorzaak hiervan is dat andere musische vormen en activiteiten een veel reëlere basis van rijkssubsidie verkrijgen. Zo worden volksontwikkeling, bibliotheken en buurtwerk voor 65%, 40% en 43°/o door het rijg gefinancierd. De muziekscholen krijgen ca. 3%. Wel heeft de rijksover heid een muziekinspectie ingesteld en moet men aan hoge eisen voldoen om voor die 3% in aanmerking te komen. De eigen bijdrage in de vorm van les geld omvat bij het muziekonderwijs 30%. Bij volkshogescholen 20%, biblio theken 10%, opera 7%, symfonieorkes ten 7% en jeugdballet 20%. De verdeel sleutel die het rijk hanteert is onrecht- varadig en maakt dat dit het muziek onderwijs weer een elitezaak wordt. Door allerlei instanties wordt druk uit- DDINXVEEN In het gisteravond Nederland 1 uitgezonden NOS- visieprogramma „Werkwinkel” - gramma dat pas begint als het is af- >pen zijn vrijwilligers opgeroepen te gaan assisteren bij de leiding van van de 40.000 plaatselijke jeugd- js, waarbij vooral behoefte bestaat leiding van jongeren tussen de twaalf zestien jaar. Een van de organisaties in het televisieprogramma werd ge- md is Scouting Nederland, waarvan district IJsselstreek onder meer ook ddinxveen omvat. Op het Waddinx- nse telefoonnummer 5783 zit iemand ir van Scouting Nederland om de ien en adressen van geinteresseerde willigere op te nemen en om even- e vragen te beantwoorden. Landelijk van Scouting Nederland 95.000 sjes en jongens lid. Jul. v. Stolberglaan: ma. wo. en vt. 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur; di 10 tot 12 uur. St Victoratraat: di. en vr. 19 tot 21 uur, do. 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo. 18.30 tot 20.30 uur. Nu ook in onze gemeente kunstvoor werpen en antiek vermist worden en de eigenaren in het algemeen maar moei lijk een juist signalement van het gesto- lene kunnen geven, waardoor het onder zoek wordt bemoeilijkt, maakt adjudant M. A. Ruissen van de plaatselijke rijks politie de inwoners er op attent dat er op het bureau aan de Kerkweg formu lieren gratis te verkrijgen zijn waarop een beschrijving kan worden gegeven van het waardevolle voorwerp. Mocht het onverhoopt gestolen worden dan is er in ieder geval een beschrijving aan wezig. Adjudant Ruissen is ook een voorstander van het sluiten van de gor dijnen, niet alleen om energie te be sparen, maar ook om ongewenste blik ken te weren. Overigens is men dag en nacht op het politiebureau in Waddinx veen aanwezig om naar u te luisteren en waar mogelijk van advies te dienen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 17